R IJ N S T R E E K Scherp Bezoek aan Rouaan en Les Andelys DUINSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ■tfotrtUttS Hartelijk afscheid van Limetz Limitz, 13 aug. '59 De trip naar Rouaan van dp.ag is uitstekend geslaagd. Het was voor het eerst dat de Club de Limetz een eind Normandië in trok. Er waren weer prachtige panorama's te ge nieten, zo op het oog aan elkaar ge lijk, maar toch wel telkens anders. Les Andelys, precies op de grens van Normandië, is een trekpleister voor touristen. Het is dan ook een zeer mooi plaatsje. Boven op een grote heuvel ligt Chateau Guillard, de ruïne van een ontzaglijke vesting Het was zeer de moeite waard de hoogte te beklimen. Zeer goed zijn nog de kelders van het kasteel be waard en men vraagt zich onwille keurig af hoe ellendig gevangenen daar hun leven sleten. En dan Rouaan, een zeer schone, oude stad met zeer fraaie monumen ten, waarvan er vele helaas in de tweede wereldoorlog ontzaglijk zijn beschadigd. Daar is de Kathedraal, waarvan De trip naar Rouaan vandaag is gerestaureerd is, maar waarvan het exterieur nog gedeeltelijk in jam merlijke sL.at verkeert. De Place de Vieux Marché, waar op 30 mei 1431 Jeanne d'Arc werd verbrand, ziet er op het ogenblik wel een beetje anders uit dan toen. Maar toch ademt deze stad overal historie; daar is het huis van Corneille en het Belfor* met het Aankomst in Camblain. Ons kamp is verplaatst. Tegen de avond arriveerden wij in Camblain l'Abbé, een dorpje in de nabijheid van Arras, waar ook een Nederland se pastoor W. van Velzen, geboortig uit Oegstgeest, een van zijn paro chies hééft. In zekere zin begint hier een nieuw avontuur, want hier zullen wij twee hoogmissen te zingen heb ben en mee moeten werken aan twee processies, gekleed in costuums uit de tijd van de H. Koning Lodewijk. Direct na aankomst was het hard aanpakken geblazen want een en ander was weer een beetje tegen- gelopen, zodat ons verblijf nog moet worden schoongemaakt, eten gekookt etc. etc. Het was dan ook al 9.30 uur ge worden toen wij aan tafel gingen. Het is jammer dat ook de vermoeid heid een beetje parten gaat 'spelen en de dokter wat meer werk krijgt. Gelukkig zijn de gevallen die hij te behandelen krijgt van zeer eenvou dige aard. Na een lange nacht, ver trouwen wij, zullen zij allen wel weer fit zijn om een stevige werk dag de baas te kunnen. JOOP KOEVOETS Chef d'équipe Camblain l'abbé, 15 aug. '59 De vermoeidheid is inderdaad na Grosse Horloge, het fraaie paleis vanT u tv» justitie, gebouwd onder Lodewijk ®en- 8oede_ nachtrust verdwenen. Dit XII en nog veel meer dat de belang stelling gaande houdt. Des avonds vond een komische plechtigheid plaats, die echter ernst werd tijdens de installatie van chel Salaün, een Frans meisje, lid van de Club de Limetz. Deze ce remonie werd omlijst met muziek van ons orkest. De ere wijn vloeide en de vond had een zeer geanimeerd verloop, doch werd tot veler spijt veel te vroeg beëindigd. Limitz, 14 aug. '59 We hebben Limitz verlaten. Een goede tijd ligt achter ons, want toch wel elke inwoner van Limitz heeft laten blijken hoe prettig hij de aan wezigheid van de Hollanders vond. De gastheren wilden van onze dank niet weten, integendeel, zij bedank ten ons en droegen als het ware ar men vol geschenken aan. De weemoed om het vertrek was in de vroeeg morgen nog niet zo merken, doch later op de ochtend toen de bus geladen was en de spo ren van ons verblijf waren uitge wist, toonden de Hollanders duide lijk dat zij nog wel weken in Limitz wilden blijven. Onze taak zit er daar op. We heb ben de mis gezongen, het kerkje schoongemaakt en onze voorstelling gegeven. Nieuwe vrienden zijn ge maakt en het voornaamste is, dat de band Limetz-Leiden steeds nauwer wordt aangehaald. Het afscheid zal daarom ook nooit een werkelijk af scheid worden, want wij komen zeker terug. is heel plezierig want de dag van Maria Hemelvaart zal beslist veel krachten vergen, daar wij vanaf de Hoogmis tot het vallen van de avond bijna onafgebroken in touw zullen zijn. Pech hadden wij toen bleek dat wij op 15 aug. in Frankrijk geen post konden verzenden, waardoor een hiaat in deze verslagen moest ontstaan, aangezien het morgen zon dag is en de kantoren gesloten zijn. Verder liep alles op rolletjes. De Hoogmis werd zeer goed door de Hollanders o.l.v. Jan Doove gezon gen. Het orgel bleek bovendien uit stekend bespeelbaar, zodat een mooi geheel verkregen werd. Een schone traditie wordt in dit kerkje in leven gehouden, als vlak voor de offeran de gelovigen hun offertje komen brengen. Eerst begeven de mannen en daarna de vrouwen zich naar het altaar, waar de priester hun een cru cifix laat kussen en de gelovigen hun geldelijke bijdrage storten. Direct na de H. Mis begaven wij ons naar het kermisterrein, waar een aperitief-concert gegeven werd potlood geest No. 525 Horizontaal: 1. prelaat, door de paus benoemd, 8. familielid, 9. meisjesnaam, 10. voegwoord (Fr.), 11. rivier in Engeland, 13. voegwoord, 14. gem. in Utrecht, 16. onbep. voor- naamw., 17. soort gebakje, 18. vracht schip, 20. telwoord, 22. zijtak Weich- sel, 23. voorzetsel, 24. landtong, 26. vermoeid, 27. bestuurder van een ze ker vaartuig. Verticaal: 1. Indische vogel, de straatjongen onder de vogels, 2. waterloop waarnaar Appingedam ge noemd is, 3. hangt aan de mast, 4. denkbeeld, 5. water in N. Brab., 6. vaarwel, 7. gem. in N.H., 11. kleine hoeveelheid van een geneesmiddel, 12. stad in Duitsland, 14 sociëteit (afk.), 15. kever, 19. dam langs een water, 21. jongensnaam, 23 gesloten, 25. scheikundig element (afk.), 26. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Op'ossing No. 522 Horizontaal: 1. ren, 4. elk, 6. stins, 7. on, 9. Da, 10. mausoleum, 15. die, 16. oer, 17. Netterden, 20. er, 21. no, 22. aldus, 24. pol, 25. tot Verticaal: 1. room, 2. N.S., 3. silo, 4. es, 5. kram, 8. nader, 9. Duren, 11. uit, 12. set, 13. lor, 14. eed, 17. neep, 18. ende, 19. noot, 22. al, 23. st. Leidse agenda TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.—5 uu. nam.; zond. 1-5 uur nam (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur, 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v d Werfparkl: Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm. 12 jaar) 10-12 uur voorm (t.e.m. 31 aug.). Apothekersdienst Geopend: apo theek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. BIOSCOPEN De films in de week van 1421 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Nathalie", 14 jaar. (Ma- tinée: The Kid (Het jochie), alle leeftijden. Lido: „Met de kapitein aan tafel", volwassenen. Luxor: „St. Louis Blues", alle leef tijden. Trianon: „Kop op, borst vooruit", alle leeftijden. Rex: „Onder kruisvuur", 14 jaar (Vrijd. zat. en zond.) „Fan- 1 DOOR HET DAK GEZAKT Gistermiddag omstreeks vijf uur was een 26-jarige huisvrouw op het platte dak van haar woning aan de Langestraat bezig met het ophangen van de was. Bij deze bezigheid strui kelde ^ij en verloor haar evenwicht zodat zij van het dak viel op het eveneens platte dak van een lagere, daarnaast gelegen wonig. Deze wo ning staat il enige tijd leeg, zodat aangenomen mag worden, da' de be woonbare staat ervan niet al te hoog mag worden aangeslagen. In elk ge val kon het dak het gewicht van de vrouw niet houden en zakte deze er gedeeltelijk door De vrouw liep een verwonding aan de rechterzij op en moest per EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd waar zij ter observatie is opgenomen. VAN GEMEENTE In hotel „Centraal" vond dinsdag avond een huldiging plaats van de heer C. Koren. Zijn 75e verjaardag werd aangegrepen om de verdiensten van de heer Koren voor het gemeen telijk, cultureel- en sociale leven van Alphen extra te belichten. Tijdens een officiële bijeenkomst ontving de heer Koren van de loco- burgemeester, wethouder J. v. d. Berg, die in gezelschap was van wet houder Ph-. H. Rogaar en de gemeen tesecretaris, de heer A. Veenhuijsen de bronzen legpenning van de ge meente met de bijbehorende oorkon de, hem toegekend voor zijn bijzon dere verdiensten als raadslid (ge durende 22 jaar, vanaf 1919) en als bevorderaar der belangen van de oud-militairen. Loco-burgemeester Van den Berg leidde de aanbieding van de onder scheiding in met een van grote waar dering getuigende toespraak. Spr. dankte de heer Koren namens het gemeentebestuur voor diens ver dienstelijk .streven naar het goede voor het algemeen belang en vah de gemeentelijke zaken in het bij zonder. Verder voerden nog het woord ds. J. H. Bogers namens de Ned. Herv. wijkgemeente Lage Zijde, de heer H. Griffioen, 2e voorzitter van de Vereniging van oud-militairen, de heer J. de Ruiter, lid van de Tweede Kamer en van de gemeenteraad en is de inleiding op de eigenlijke ker- voorzitter van de plaatselijke afde- mis die 's middags gehouden werd. i der CHU en de heer A. PStui- De druk bewegende pastoor Van Vel- venberg, directeur van het gieken- zen had zijn handen vol met de voor- fonds „Alphen en Omstreken", bereidingen, die nog niet geheel enNamens kolonel jonkheer Six, al getroffen waren. I voorzitter van het landelijk comité Tijdens het aperitief-concert voer- gezamenlijke militaire fondsen ter den wij enkele volksdansen in oud-1 ondersteuning van de nagelaten be- Hollands costuum uit. trekkingen van gesneuvelde militai- Des middags na de vespers trok 1 ren.> werd het woord gevoerd door de processie uit. Daarin liepen mee, Luit.-kol. L. Verleun, die de heer engeltjes, kleine nonnetjes en andere Koren veel lof toezwaaide voor zijn personen, die wij niet allemaal kon-1 organisatorische talenten ten behoe den thuisbrengen. De Hollandersve van de jaarlijkse collecten, beelden een groep personen uit del heer W. Geerlof bracht als tijd van de H. Koning Lodewijk IX voorzitter van de Chr. Besturenbond uit. dank aan de heer Koren voor diens Met devote ernst trekt het ganse verdiensten voor de sociale organi- dorp achter deze processie aan, bid- ALPHEN AAN DEN RIJN uit de Rijn hebben gemaakt. De werkzaamheden aan de eigenlijke in- C. KOREN ONTVING LEGPENNING j steekhave- verlope geheel satie. Voorts sprak nog de heer A. Boo gaard namens de bejaardenvereni ging „Ouderdomskas" waarna de heer Koren, die in gezelschap was van zijn gehele familie, een dank woord tot de vele aanwezigen richtte. VEEVERGIFTIGING Nadat er zaterdag twee koeien van dend en zingend. Langs de weg ziet men weinig mensen, want iedereen heeft zich er bij aangesloten. Daarna begon het kermisgewoel waar wij als het ware half-uur dienst hadden. Wij zijn dus heel wat keren gedurende deze middag opgetreden. De toeloop was groot, zó groot, dat een stralende pastoor kon vertellen - I vroegtijdig te moeten sluiten, wegensde veehouder C. de jong "aan de Pr. algehele uitverkoop. Dat betekentHendrikstraat te Alphen aan den dat nieuwe voorraden moeten wor-1 Rijn op mysterieuze wijze waren ge- den ingeslagen om zondag nog een storven moesten er de zondag daar- keer te kunnen draaien. op nog drie dieren worden afge- Het was prettig voor ons te ver- maakt omdat ze vergiftigingsver- nemen dat deze goede resultaten schijnselen vertoonden, waren verkregen, mede door het op- Een voorlopig ingesteld onderzoek treden van de Club de Limetz, waar-doet vermoeden, dat er bij de die- aan men goede herinneringen had ren sprake is van loodwit-vergifti- van het vorig jaar. j ging. Op 5 augustus heeft de heer Er restte ons dus nog tijd om on- De Jong een partij geperst afval af- der elkaar een gezellige avond te j gehaald aan de gemeentelijke werk- organiseren en ik kan u zeggen dat plaats voor ninder valide werklie- ook deze (natuurlijk) zeer geslaagd den, teneinde daarmede de dam u »n. rf... «r, ron(jom z(jn weiland te verbreden. is. Nog één „werkdag" volgt dus en daarna nog enige dagen van verpo zing en dan zit deze tour er weer op. JOOP KOEVOETS Chèf d'équipe Burgerlijke Stand Geboren: Vast is komen te staan, dat tussen de partij afval ook enkele geperste pakken jute zaten. Die jute was ge drenkt geweest in menie. Vermoed wordt dat het vee van de heer De Jong de geperste pakken, welke met ijzeren banden waren sa mengebundeld, heeft losgetrokken en van de jute heeft gegeten met bo- Zeintje dr van C van vengemeld gevolg. Duijn en A. J. van Beelen; Carl Frie- drich zn van F. L. Reichardt en J. R. Lammerding; David zn van A, Huij- gens en C. Bontje; Daphne Frederike dr van A. J. Ridder Rappard en W. Budelman; Leonardus Johannes zn van J. W. Diks en J. C. T. van Zon neveld; Ingrid dr. van H. Frissen en G. L. Sont; Dirk Jan zn van D J van Weizen en C. G. Segaar; Gratia Soraya Eleonora Erica dr van P. J. Kluts en J. Geuke; Antonius Gerar- dus zn van A. G. J. M. Corver en M. J van Loon; Johannes Jacobus Cor nells zn van C. A. van der Burg en J M. van Veen: Caroline dr van J van Egmond en A. Tansen Overleden: E. Laverman 88 jr. we duwe van H Bol; J. Schaap 13 jr. Een diepgaand onderzoek is nog gaande. Ook de schuldvraag is in on derzoek. De heer De Jong is tegen dergelijke voorvallen niet verzekerd. Omleiding rijksweg. Ten behoeve van de bouw van de brug in de Hoorn voor de Insteekhaven is gistermiddag de Rijksweg over een afstand van bij na 200 meter afgesloten. Het verkeer wordt nu over de aangelegde omlei- dingsweg van enkele honderden me ters geleid. Er is over een ruime afstand een inhaalverbod voor het snelverkeer, terwijl de veilige snelheid zoals de borden aangeven 30 km. ia Deze si tuatie zal naar ons werd verzekerd een half jaar ongeveer óuren. In deze zoon: M. G. Koedijk 49 jr, echtge- periode zal men de brug gebouwd heb- note van H. van der Neut. ben en de ingang van de haven van- het vastgestelde sch ma. NIEUWKOOP DE NATIONALE ZEIL WEDSTRIJDEN Het stralende zeilweer dat de beide eerste dagen van de Nationale zeil wedstrijden van Noord-Zuid" ken merkte, is ook gisteren op de derde en laatste dag een factor geweest, die wel in het bijzonder heeft meege werkt om deze wedstrijden, die een grotere deelname dan vorige jaren hadden, tot een onverdeeld succes te maken. Ook gisteren werd er weer vinnige strijd geleverd. Bij de Valkenklasse moest mej. de Wit, die tweemaa1 als eerste was geëindigd, ditmaal de eer laten aan de heer J. de Leeuw, en bij de Olympiajollen ging ditmaal J. Werst als eerste over de finish, het geen echter de heer Blonk niet van de klasseprijs kon afhouden Bij de ditmaal zeer grote 16M2 klasse moest deze dag J Blonk in de Nieuwkoopse crack J. N. Bodegraven zijn meerdere ekennen doch Bdonk kwam in 't bezit van de wisselbeker en de door Pa viljoen Plaszicht beschikbaar gestel de extra clubprijs. Bij de jeugdklasse, waarin ook ditmaal een verheugend grote deelname te noteren viel. bleef de jonge Ozinga onbedreigd winnaar. «In de handicapklasse, waarin schepen van verschillende grootte startten ging de klasseprijs naar P. Smink, waarmede deze Amsterdammer een voortreffelijke prestatie leverde. De gedetailleerde uitslagen waren: Valkenklasse: Klasseprijs mej. A. de Wit. 12 M2 Sf.arpieklasse Klassenprijs W. Guldemond. Olympiajollen: klasseprijs A. P. Blok. 16 M2 prijs: klasseprijs J. Blok. Vrijheidsklasse: Klasseprijs: P. Lm- hoff. Jeugdklasse: KI. prijs H. Ozinga. Handicapklasse: kl.prijs P. Smink. De uitslagen van de maandag gezeil de wedstrijden waren: Valkenklasse: L. J. de Leeuw; 2. mej. A. de Wit. 12 M2 Sharpies: 1. C. Vroege; 2. W. Guldemond. Olympiajollen: 1. H. B. J. M. Worst; 2. A. P. Blok. 16 M2 k.asse: le groep 1. J: G. v. d. Bosch; 2. P Verhoeven; 3. J. Botter- weg; 4. J. v. d. Bosch; 5. A. van Agt- maal. 2e groep: 1. J. N. Bodegraven; 2. J. de Haas; 3. J. Blonk; 4. J. Bour- guignon; 5. P. Homan. Vrij'heidsklasse: 1. B. Saur; 2. J. de Riuijter; 3. J. H. Aarts; 4. C. Wolzak; 5. L. J. Pierrot. Jeugdklasse: 1. H. Ozinga; 2. mej. Vunderink- 3. F. Nefkens. Handicapklasse: 1. J. v. d. Bosch; 2. N. Boersma; 3. P. Jluis; 4. R. Koud- ijs; 5. H. Meijer. Piratenklasse: 1. J. Lefebre; 2. mej. de Meijer. De pij zen werden des avonds in Pa viljoen Plaszicht door de heer de Klerk met een toepasselijk woord uit gereikt. Hij dankte alle commissiele den voor de zeer goede organisatie en noemde hierbij 'speciaal mevr. Hammes die wel zeer in 't bijzonder tot het welslagen van de wedstrijden heeft bijgedragen. Alle deelnemers ontvingen tenslotte een herinnering aan deze welgeslaagde wedstrijden, in de vorm van een fraaie sleutelring met een empleem van „Noord-Zuid". Na afloop van de prijsuitreiking volg de nog een gezellig samenzijn. ZOETERMEER DE TORENRESTAURATIE Als men de voorbereidende werk zaamheden ziet, die getroffen zijn voor de restauratie van de toren van de Ned. Herv. kerk van Zoetermeer, dan kan men zich voorstellen wat een groot karwei ondernomen wordt. De toren staat momenteel tot boven het haantje uit in de steigers. Ook dit bovenste gedeelte wordt aan een onderzoek onderworpen en verwacht kan worden, dat het haantje zijn standplaats zal moeten verlaten. Voor de steigers langs de 30 meter hoge toren werd 6.500 meter stalen steigerbuis gebruikt, terwijl voor de omlopen ruim 25 kubieke meters hout nodig waren. KATWIJK Uitkijken Bij de Molentuinweg kwam een Duitse personenauto in botsing met de op dit kruispunt na derende tram. De auto werd flink beschadigd, maar de tram bleek wel tegen zo'n stootje te kunnen. LEIDSCHENDAM PASTOOR V. D. KOLK WEER THUIS Pastoor J. F. van der Kolk is gis termorgen weer in de pastorie aan de Sluiskant teruggekomen, na een verblijf van ruim 5 weken in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden. De opname in het ziekenhuis was het gevolg van een aanrijding per brom fiets bij het gevaarlijke verkeers punt Papelaan te Voorschoten. Pastoor v. d. Kolk heeft toen een gebroken bovenarm opgelopen. Het zal echter nog wel een tiental dagen duren eer de pastoor weer de H. Mis zal kunnen lezen. LEIDERDORP Geboren: Magda L. d. v. H. G. Bloemendaal en D. A. Boekee; Eli sabeth C. d. v. M. du Prie en J. J. van der Eist; Anthonie z. v. P. de Keyser en E. Meijer; Marinus J. z. v. M. J. Bosman en G. Hoogenboom; Jacob z. v. E. Rietkerk en A. Blijle- ven. Ondertrouwd: H. van der Schaar en J. Hennipman; P. Schalkers en M. J. A. Does. Getrouwd: J. Ph. Vliegenthart en J. C. Vermeij. Overleden: K. M. van Ommering, echtgenote van E, Vonk, 64 jaar. VOORSCHOTEN Geboren: Bastiaan W. zn van L. W. Beekkerk van Ruth en A. M. E. Hens; Johannes C. zn van J. C. de Best en A. Krijgsman; Hendrik H. zn van W. van der Ster en G. Taal; Cornelia E. dr vpn D. Mechelse en J. van Wijngaarden; Winnifred W. H. dr van A. J. van Veeren en W. E. Blom; Alexandra M. dr van A. K. Robbe en M. H. Hoenderop; Herma- nus H. zn van H. H. Kroeze en J. H. van den Bosch; Theodorus H. M. zn van Th. N. van Os en H. J. Kooij- man; Bartheld zn van H. Nobbe en- I. Misdorp; Hendrik zn van H, van Dijk en G. H. Handgraaf; Anna J. M. dr van N. Th. van der Geest en M. A. Vosse; Jeanne P. dr van P. M. B. van den Berg en A. M. de Goede; Adrianus M. zn van C. G. van der Peet en M. J. Breedeveld; Robert W. zn van J. G. Verver en H. Steeds. Ondertrouwd: A. J. van Wijk te Leiden en M. M. van de Munt; A, J. Donkervoort te Gothenburg (Zwe den) en G. F. van den Hoek; C. Th. J. Koomen te Noordwijkerhout en A. J. G. Warmerdam. Getrouwd: J. J. Chr. Angevaren Laatste Berichten DRIE VERONGELUKTE BERG BEKLIMMERS GEVONDEN Twee reddingsploegen zijn woens dagmorgen gesteund door twee vliegtuigen, opnieuw de Wiebach- horn opgegaan om de nog vermiste drie bergbeklimmers van de onge lukkige groep van negen op te spo ren. Drie lijken zijn totnogtoe ge vonden onder wie een meisje en drie uitgeputte klimmers. Het blijkt dat er oorspronkelijk twee groepen waren: vijf Oostenrijkers uit Linz en twee Duitsers, die zondag middag ergens op de berg de beide Salzburgse klimmers hadden ont moet die voor hun opsporing waren uitgezonden. Men had de nacht in een toevallig gevonden grot doorge bracht en 's morgens waren de beide redders een weg naar beneden gaan zoeken. Hun poging mislukte echter door het slechte weer en toen ze bij de grot terugkwamen bleken de an deren tegen hun raad in de grot ver laten te hebben en in de sneeuw el kaar kwijtgeraakt en verdwaald te zijn. In de middaguren werd bekend, dat de drie vermisten woensdag morgen dood op de helling zijn terug gevonden. Er zijn dus zes doden uit de groep van negen. Twee van de doden zijn meisjes. te Wassenaar en C. P. M.. van Beek; A. Brunt te Woubrugge en P. H. Nagtegaal; A. Solleveld en H. M. van Leeuwen; Th. P. van Paassen en M. Vermue; W. A. Westgeest en J. Kamphues te Leiden; J. C. Grei- ve en M. P. Mechelse; J. A. Voogt te 's Gravenhage en A. M. Duiven voorde; G. Pater te Harderwijk en H. van Elswijk. Overleden: Marius de Jong echt genoot van E. de Vrij 55 jr; Nico- laas Segaar, echtgenoot van J. E. H. Verdouw 59 jr; Hester Loeber, echt genote van M. Bavelaar 81 jr; Neel- tje Graauw, echtgenote van H. Ver vloed 44 jr; Costiaan de Regt 69 jr. WARMOND Geslaagd Bij het examen voor coupeuse slaagden de volgende can didates Leny Sikking, Ine Wiering, Ineke Bremmer, Corry Onderwater en Ria Clemens. Een candidaat werd afgewezen. Zij werden allen opge leid op de R.K. Vakschool, alhier. WASSENAAR Woningbouw Het bouwen van de 63 woningen voor de woning bouwvereniging St. Willibrordus aan de Zijlwatering is door de archi tect, prof. Froger uit Delft opgedra gen aan de Gebr. G. en P. Niersman uit Voorschoten. Zodra de Rijks- en provinciale goedkeuring voor dit woningbouwproject verkregen zijn, kan de bouw een aanvang nemen. VERTROKKEN PERSONEN 43a naar Utrecht, v. d. Steenstr. 18; C. IN DE WEEK VAN 6 T.M. 12 AUG 1959 Vermeer, Schelpenkade 57a naar Apel doorn, Amersfoortseweg 192; L. J. E. P. J. W. M. den Dubbelden en fam., G Kasteinstr. 52 naar Roosendaal en Nis pen NB, Galvanistr. 21; C. A. Korevaar en fam., Kastanjekade 17 naar Sassen- heim, Menneweg 34; N. Azier en fam. Kanaalstr. 40 naar Australië; C. Vrij en famOude Singel 112 naar A'dam, Meeu wenlaan 261; J. C. Bijleveld en fam., Sterrewacht 5 naar Rhoon, Weth. Ba- rendrechtlaan 15; L. W. Döll en fam Clarensteeg 30 naar Nieuw Zeeland; A. van der Zeeuw en fam., Groenoordstr 36 naar 's-Gravenhage, Troelstrakade 383; P. H J. van der Zanden en fam., Maris- laan 13 naar België; W. V. R. de Schep per en fam W. Rozenstr. !2a naar Den Haag, Netscherstr. 2; W H van Nieuw- kerk en fam., Burgsteeg 14 naar Leider dorp, Resedastr. 9; H. O. Kampschuur en fam., Scholtenstr. 68 naar Indonesië; I M. Meliëzer geb. Hollmann en fam.. Boerhaavelaan 18 naar Assen. Marconi straat 7; W. Wiersma en fam., Zoeterw singel 86 naar Abcoude. Koppelland 2; H J. van Randwijk geb. Tempelaar en fam., J. v. Houtkade 29 n„ar Ede. Geld., Buurtmeesterweg 60; C. Quarles van Uf- ford geb. Loeber, Papengrt 22 naar Maas dam, Parallelweg 4; G. E. Sedee, Witte Singel 8 naar 's-Gravenhage, Gentsestr 203; J. A. Knuppe, Zijlsingel 80 naar Rot terdam, Spanjaardstr. 19b; J. A. G. Heinsbergen, Roodenburgerstr. 8 naar Voorhout, Boerhavenstr 9; N. J. Brou wer, Plantsoen 1 naar Dordrecht, Bor- neostr. 8: J A. A. Bosman geb. Ooijen- dijk, Vaartkade 1 naar R'dam, Spangse- kade 36d; R. D. Suringa, v.'Vollenh.plein 73 naar Argentinië; J. Verhagen, Hoge- woerd 84a naar Oud-Beijerland, Oostdijk 105; L. M. Klein geb. Sandel, Pietersk hof 2a naar Ede Gld, Kastanjelaan 11: G. W. C. Broekhuis, Boerhaavelaan 7 naar Hilversum, Soestdijkerstr weg 68; A. A. J. Sinner, Noordelnde 52 naar 's-Gravenhage, Nunspeetlaan 184; 1. Sou man, Rijnsburgerweg 10 naar Eindhoven, Zilvermeeuwlaan 13; E. F. van der Vloodt, Breestr. 133 naar 's-Gravenhage. Sprletlaan 1; R. T, R. Salomon, Morsstr 6264 naar 's-Gravenhage, Flakkeesestr 31; T. S. Liem, P. Paaltjenspad 1 naar Indonesië: A. van der Veen geb. Huijs- man, Wasstr. 55 naar Verenigde Staten v. N. Amerika; J, de Waal geb. Pulle man, Zoeterw. singel 57b naar Den Bom mel, KronendMk 88; F. V. M. Schweden, Rapenburg 87 naar Verenigde Staten v. N. Amerika; J. Meertens, Lage Morsweg 75 naar Oegstgeest, Regentesselaan 48: E. M. J. Hudepohl, Rijnsburgerweg 10 naar 's-Gravenhage, v. d. Broekstr. 7; C. T Bruines geb. Overmeer, Mauritsstr. 14 naar Zoeterwoude, Stadhouderslaan 6: J. C. Nieuwenhuis, Burggravenlaan 209 naar Australië; T. Rietkerk geb Borsjes. Haarlemmerstr. 209 naar Leider dorp, Hoofdstr. 94; G. H. de Groot, Oude Vest 223 naar Groningen, 2e Willemstr. 50b; E. D. van Pol geb. Poissonnier, Wit te Singel 87 naar 's-Graver.hage, Winkel stede 74; A. J. Kroon geb. vgn Rangel- roolj, Noordeindeplein 8a naar Nieuw koop, Koekoekstr. 1C. M. Kolenburg geb. Stadt, Mauritsstr. 63 naar Maas tricht, Jhr Ruysstr. 92; M. L. Van Dinten, Haarlemmerstr. 257 naar DuitsLnd; C. Hendriks geb. van der Nat, Hansenstr., van Breemen, Pioenstr. 32a naar Beu- ningen, Julianaplein 23: J. Kessener, Noordeinde 50 naar Heerlen, Kerkrader- weg 1; J L. Webster, a. b. ws Lange- gracht t.o. 117 naar Haarlem, Brouwers- str. 11 rd; C. Huijskens Morsstr. 62—64 naar Vlaardingen. Bosla; 25; T. C. van Boven. P Paaltjenspad 6 naar Voorburg, Pr. Mariannelaan 172; M M. Berger geb. Dijkstra, Morsweg 125 naar Oegstgeest, Ma uitslaan 14; M. J Gouwenberg, Bil- derdijkstr. 15 naar Oegstgeest, Duiven- voordestr. 39; H. A. Delfos. Gerecht 6 naar Laren NH, Velthu; senlaan 4. GEVESTIGDE >ERSONEN IN DE WEEK VAN 6 T M, 12 AUC. 1959 A. J. Postma en fam., administrateur, Mariënpoelstr. 61; A. Timmerije en fam., inkoper, Corn. Schuytlaan 92; C. J Stou te en fam., onderwijzer, Corn. Schuyt laan 86; J. Schlechter en fam., leraar, Moddermanstr. 12; S. W Hicks en fam., voorman wegenbouw, Titus Brandsma- laan 53; J. G. L. Lippits en fam., onder wijzer, Houtlaan 29; H. A. Heinrich en fam., chemigraaf, J. P. Coenshof 25; M. Bouthoorn en fam., chauffeur, Hansen straat 16; E. M. Franken, Groenhoven- straat 10; F. M. van der Ark, chauffeur, v. Limb. Stirumstr. 19 H. Bentum, hand- zetter( Ed. v. Beinumstr. 69; A. de Vries geb. Postel, fotograaf, Oude Singel 112; J. M. Dikken geb. Bos, Hoflaan 165; B. Hesper, Rijnsburgerweg 75a; Jonkheer N. van Foreest, Burggravenlaan 5; G. G. Benjamins, kinderverzorgster, Melchior Treublaan 1; J. Paauw, militair, Noord einde 2a; W, M. F. de Die, 1.1. verpleeg ster, Verdamstr. 44; H. A. G'. Rietveld, elektro techniker, Rijnsburgerweg 144; K. Vreeken, employé BPM, Meidoornslr. 14; J. P. tfan den Hoek, kunstvormer, To- maenstr. 56; C. van der Burg geb. Sou- verijn, v. Stuyvesanthof 33; C B. Veer man, Garenmarkt 8; W. G. Wiessing, elektro-technicus, Roodborstslr. 46; C. M. A. Schaap geb. Konings, Schelpenkade 55a; G. M. Verberg, Kanaal weg 41; L. S. A. Rougoor geb. van Swieten, onder wijzeres, Sterrenwacht 2; C. H. M. Noort geb Verhoeven, Korte Mare 24; A. van Roijen, ass, accountant, Hoge Morsweg 126; J. van Helden, verkoopster, L. de Colignystr. 5a; T. Raatsie, mach.-bank- werker, Rijnzichtstr. 23; A. J. Voskuil, kantoorbediende, van 't Hoffstr 42a; K. T. Nilsson. Hoge Rijndijk 107; H. J. Palm- berg, Stieltjesstr. 3; J. P. ten Braak, ver pleegster, Mezenstr. 2; F. Zondag, 1.1, verpleger, Johan de Wittstr. 34; C. A. Theuns, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. W. Mekkring, verpleegster. Rijnsbur gerweg 10; R. M. van der. Ing, werkster, Morsweg 87; E. Snater, secretaresse. Rijn- en Schiekade 116a; T. R. de Jongh, Kloksteeg 19" H. M. Knieriem, hulp i. d. huishouding, Rijnsburgerweg 88; A. C. Wagenaar, journalist, Zoeterwoudsesin- gel 87; I. M. Schweitz, verpleeghulp, Rijnsburgerweg 10; P. J. Theuerzeit geb. Pepping. wolopmaakster. Nassaustr. 2; W. R. Pitlo v. d. Brandelerkade 13; W. Rjjsdam, bedrijfsassistent, Hogewoerd 142; M. Rosenquist, kantoorbediende, Prinsenstr. 8.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2