DE TEXAS-RANGERS Zaak van gegijzelde ex-bokser in kort geding behandeld Piloot kwam in zee te land visie op televisie het dappere leven DINSDAG 18 AUGUSTUS 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 6 Namens zijn cliënt, de 60-jarige nieuwe procedures echtscheiding van Amsterdammer J. H. Liet, die als ge- hem aan, gedurende welke procedu- gijzelde verblijf houdt in de jevange- res de man verplicht wordt aiiiucn- nis aan de Amstelveenseweg, heeft tatie te betalen. Liet heeft dit echter mr. J. G. Petersen gisterochtend in nog nooit gedaan. In dit zesde echt- kort geding voor de president van de scheidingsproces (in de eerste vijf rechtbank, mr. U. W. H. Sthcman,1 werd de eis tot echtscheiding af ge- het verzoek van zijn cliënt toegelicht wezen) heeft zij dank zij de mede- om deze gijzeling op te heffen. werking van haar advocaat, mr. Abel i Hertzberg, haar man laten gijzelen. De president zei echter dat eiser er De heer Liet heeft in Amsterdam beter aan had gedaan tijdig een wij- deskundige op het gebied van «iging of zelfs opheffing bij de recht-1 siervissen naam gemaakt. In de Ar- bank aan te vragen van de htm in gonautenstraat drijft een nicht, oij zijn echtscheidingsprocedure bij pre- wje hij inwoont, een im- en export- sidiale beschikking van 3 september zaak van vissen. Volgens mr. Hertz- 1958 opgelegde provisionele ahmon- berg staat deze zaak sinds 1950 alleen tatieplicht aan te vragen. Die be- op de naam van de nicht,, opdat de schikking van 3 september kan niet heer Liet zelf geen inkomen meer zal ongedaan gemaakt worden, volgens krijgen. Op grond daarvan voert de de president. Mr. Petersen voerde nan he€r Liet aan niet in staat te zijn dat dit volgens de jurisprudentie welj zjjn Vrouw en dochter te ondersteu- mogelijk was. nen £je president zal in dit kort ge- I ding maandagochtend a.s. uit) De heer Liet zelf was onder bewa-<}oen king van een wachtmeester der rijks- j politie van de gevangenis naar het paleis van justitie gebracht. Hij zag ONTHEFFING VAN VESTIGINGSWET Thans zijn de wijzigingen van de vestigingswetten 1937 en 1954 offi cieel afgekondigd, waardoor de mi nister van Economische Zaken ook ten aanzien van alle „oude" vesti gingswetten ontheffing kan verlenen van de verplichting een vergunning te bezitten om een bepaald bedryf te gaan uitoefenen. Hoewel de wet van veel wijdere strekking is, is dit o.a. van betekenis voor een eventuele uitbreiding van Strand was te druk Door zijn vliegtuig, dat in het onge rede was geraakt, even buiten d< kustlijn een „landing" op zee te laten het aantal verkoopplaatsen v"an de ',,:lk?n' *1'' diepvrieskip. Ook'komt zij tegemoet aan bezwaren, die zich op het platti land voordoen bij het overnemen niet alleen zijn leven, maar ook dat van een aantal badgasten aan het Groot aanbod in bollenhandel Prijzen blijven over hele linie goed De bollenstreek gonst thans van den rond 11.per 100 en de rose activiteiten. Vrachtauto's uit alle Eros noteerde zelfs nog ruim 15. windstreken ziet men nu de grote Lissense bollenveilingen, de H.B.G. icjuu vuuiuucn uij ut?', uvernemen van zaken waarin velschillende bedrijven strand onder Rijkdum by Den Hek er worden uitgeoefend. Wie hiervoor ^5 °epke"T!?e niet alle vereiste diploma's heeft kan "f™,P"„^"TL,t Lhter zich in bepaalde omstandigheden onthef fing verkrijgen. De luchtpostsluitingen voor de opvarenden van Hr. Ms. jager Drenthe zijn vastgesteld op 24, 27 en 31 augustus, alsmede op 3 en 7 sep tember (dagelijks te 13.00 uur). De itspraak brieven dienen geadresseerd te zijn: 1 p./a. Amsterdam-C. S., Marine. zeer bleek en had veel last van ern stige benauwdheid, die hem er toe noopte aldoor te blijven staan. Naar bekend weigert hij koppig enige alimentatie aan zijn in 1946 van hem weggelopen vrouw te beta len. Jarenlang vraagt zij telkens in Duopassagiers van bromfietsers hadden het nakijken Schoondochter was weg.... Twee bromfietsers uit Sittard, va der en zoon, kwamen bij de politie te Delft heel zenuwachtig vertellen dat zij Fanny hadden verloren. Fanny was de verloofde van de zoon en zij Zijn vrouw bleef achter vliegveld op Texel met achter zich een doelzak ten behoeve van oefe ningen voor de luchtdoelartillerie, die bij Kijkduin ligt. Juist boven de stellingen kreeg het toestel een ongekend hevige vibratie, waardoor de huidplaten van het toe stel vlogen. Op dat moment vloog de heer De Geus in de richting van de zee. Hij koppelde onmiddellijk de doelzak af en draaide zijn toestel in zuidelijke richting om het op het strand te zetten. Toen hij voldoende hoogte had verloren om te landen bleek hij echter boven een standge- deelte te zijn, waar het vol badgasten was. De heer De Geus heeft daarom zijn toestel een meter of vijftig van het strand in zee doen neerkomen. Hij slaagde erin tijdig uit de cockpit te komen en het strand te bereiken. Het toestel, dat in gebruik was bij en de HOBAHO binnenrijden. Dui zenden manden met bollen werden de afgelopen week aangevoerd, maar het enorme aanbod deed de kooplust niet verminderen, integendeel. Ver schillende soorten, die van het be gin van het seizoen af al hoog in de markt liggen, werden ook deze week afgenomen voor optimistische prij zen. Het gaat de kwekers dus in alle opzichten naar den vleze. Maar of de exporteurs garen spinnen bij deze noteringen ls natuurlijk een ander hoofdstuk. Wee de exporteur, die veel dub bele vroege tulpen in het buitenland heeft verkocht. Want die brengen waanzinnig hoge prijzen op. Soor ten als Murillo Triumphator, Goya, d. Hoeff, Oranje Nassau, Schoonoord, Boule de Neige en Thee roos, brengen in beste kwaliteit tus sen de 19.— en 21.per 100 op. Met de dubbele late tulpen is het een merkwaardige geschiedenis. En kele jaren geleden vrijwel onverkoop baar, thans kan men geen goede kwa liteit twaalven kopen beneden een dubbeltje per stuk. Uncle Tom, Niz- za, Mount Tacoma, Livingstone, de- had op de duo gezeten bij haar aan- burg zijn vrouw was kwijtgeraakt, staande schoonpapa. In Rotterdam zat De man vertelde, dat hij. toen hij j zij er nog, maar in Delft was zij weg. geen antwoord kreeg op enkele vra- Bij de Rotterdamsepoortbrug in gen, eens achterom had gekeken en I Delft had de schoonvader iets aan toen ontdekte, dat zijn vrouw niet Fanny gevraagd, maar hij kreeg geen! meer achterop de brommer zat. antwoord. En toen hij achter zich] De politie toog met de onthutste Totaal ontdaan meldde zich een in- woner van het Gronings plaatsje Ha- Aero-Ypenburg, is gezonken. Alleen ren op het politiebureau in Apel- eb komt de staart boven water. aoorn om te melden, dat hij tijdens - een bromfietstocht vanuit Zuid-Lim- Als er iets verkeerd bij U valt - en zuurbrand laait op T.V.-quiz „Wegwijs op reis" Er zijn reeds vele aanmeldingen ontvangen voor deelname aan ae t.v.-1 vertellen, dat Fanny al hoog en droog quiz „Wegwijs op reis", die in het I op de bestemming van het drietal, fa- feestprogramma ter gelegenheid van milie in Den Haag, zat. Nabij Over- ae registratie van de 500.000ste ont- j schie, waar de pas gerepareerde vanger op 12 september zal worden Zwethbrug de bromfietsers enige uitgezonden. Ten aanzien van de I moeilijkheden had verschaft, was voorwaarden voor deelname blijken j Fanny afgestapt, maar.... ze had echter misverstanden te bestaan.niets gezegd en dit was de reden, dat blijven van een antwoord omgeslagen de vrouw aan bij een richtingaanwij- in schrik. Waar was Fanny?zer aan de Arnhemseweg. j Eén twee Rennies nemen Het Delftse politie-apparaat trad in j Toen bleek, dat de bromfietser daar i en a^e geleden, werking. Doch inmiddels had Fannyeven was gestopt om te kijken hoe En dat is dan eigenlijk het hele do Haagse politie in de arm genomen hij rtiden moest Z n vrouw was daar- haaI verhaal ^et J,„ blij lot voor en die kon even later aan de Delftse j bij even afgestapt zonder dat de iedere ijjder aan brandend maagzuur. bromfietser dit had bemerkt. Toen -- - - - - - - hij wegreed bleef zijn vrouw al roe pende staan. Daarom zal Theo Eerdmans in het N.T.S.-programma van heden dins dag om 20.20 uur hierover nadere mededelingen doen. Extra-uitzending In een extra-uitzending van het N.T.S.-journaal op a.s. donderdag zal een reportage worden gegeven van de proefvaart en overdracht van het nieuwe vlaggeschip der Holland Ame rika Lijn. de „Rotterdam". Zoals be kend is zullen H.M, de Koningin en Prins Bernhard deze proefvaart mee maken. De extra-uitzending geschiedt na het avondprogramma van 20 aug., omstreeks 22.30 uur. zij even later verloofde en aanstaande schoonvader voor het nakijken had. Fanny wist echter snel te hande len. Ze nam een taxi en reed daar mee naar de bestemming. De twee heren kwamen daar later.... „Tele-dubbel" en .Rubens Rover liet zich door oude dame „bekeren" Een 79-jarige weduwe in Voor burg, Prinses Mariamielaan, kreeg bezoek van een gemaskerde man, die haar prompt beetgreep, dreigde met TT a 'een mes en om geld vroeg. De oude Het vragenspel „Tele-dubbel een dame schrok hevig en was luid gaan co-productie van de Vlaamse televi-men De man ,iet haar hierop ,os sie en de KRO wordt in het program-! L ma van a.s. zondag v| heer R. Eeckhout uit zal getoetst worden op zijn kennis van de schilderijen en de persoon van' Pieter Paul Rubens. Als de kennis te- met'de belofte van de bejaarde dame, Van het een kan het andere ko men. En zo was het ook hier. Op ver zoek van de dame deed de man zijn kort schiet zal de heer Eeckhout hulp en de twee begonnen van lieverlee met elkaar te praten Er kwam een gebedenboek op tafel, de dame wees de boosdoener op zijn verkeerde manier van doen en de afperser boog rouwmoedig zijn hoofd of hij deed zich zo voor. De zondaar beloofde zijn leven te lands sportman, de heer W. Sommer als boogschutter. Nijmeegs Studentencabaret Het tijdens de laatste lustrumfees ten geboren Nijmeegse studentenca- baret, dat reeds aan het KRO-pro-™»en beteren en op deze belofte gaf gramma „Boordje Los" heeft mede- de dame hem 45 gulden enkele kle- gewerkt, zal as. zondag voor de KRO- dingstukken en wat roken, Dit televisie optreden. De teksten en de! kun je best.gebruiken, vind ik maar muziek van het programma „Ha'k zo, je moet je belofte wel houden, hoor gedacht" zjjn geschreven door pater De rouwmoedige man verdween toen schielijk met het hem toegestopte. De dame vertelde de gebeurtenis even later aan een dominee. Deze had niet veel vertrouwen in de be kering van deze zondaar en schakel de de politie in. Al gauw werd de man van de werk ster van de bejaarde dame ver dacht, de 25-jarige bankwerker B. documentaire „Erfelijk- jl, die inderdaad op het bureau een heid en Geneeskunde", een program-1 volledige bekentenis aflegde. Zijn ma onder redactie van dr. J. van den vr0uw zat mede in het complot; zij Eosch, antropogeneticus te Leiden. De haci hem zonder dat iemand het decors zijn ontworpen door Weynand j merkte in het huis gelaten zodat hij Grijzen. z'n gang kon gaan. Mittelmeyer. die tevens de artis tieke leiding heeft. Als muzikaal ad viseur treedt Harry Bannink op. Wim Bary regisseert. Erfelijkheid en geneeskunde Op 26 augustus (21.15 uur) presen teert de VPRO een door Joes Odufé Nederlandse militairen terug uit La Courtine Donderdag aanstaande worden aan de Nederlandse grens te Valkens- waard de Nederlandse troepen ver wacht, die terugkomen van de oefe ningen in La Courtine. Dit is het tweede contingent Nederlandse mili tairen dat terugkeert van de oefenin gen in Frankrijk. De groepen behoor den tot de eerste divisie „7 decem ber". Eind september vertrekt de derde groep naar La Courtine en in oktober vertrekt de vierde groep. Deze behoren tot de vierde divisie. De groep volgt op de terugtocht de gebruikelijke route en houdt mars- rust op reeds gevestigde pleisterplaat sen. Het vele kilometers lange con- vooi werd hartelijk uitgeleide door de bevolking van La Courtine gedaan. De tweede groep, die gisteren ver trok, zal in Bourges en in Chalons sur Marne de eerste marsrust hou den. Bij afscheidsbezoeken aan de autoriteiten van La Courtine heeft generaal De Vries zijn dankbaarheid uitgesproken voor de hartelijkheid van de Fransen in La Courtine. Amerikaans militair in Loosdrecht verdronken Een Amerikaans militair, gelegerd in Duitsland bij de Amerikaanse strijdkrachten, is zondag tijdens het zwemmen in de Loosdrechtse plas sen verdronken. De Amerikaanse militaire politie heeft de naam en de overige gegevens van het slachtoffer nog niet vrijgegeven, omdat naar het gebeurde een onderzoek wordt inge steld. De militair was gaan zeilen in ge zelschap van enkele Duitse kennis sen. Hij ging tijdens deze zeiltocht zwemmen. De man stond bekend als een goed zwemmer. Er wordt aange nomen, dat hij kramp heeft gekregen. Kikvorsmannen van de Konink lijke Nederlandse Marine zijn maan dagmiddag begonnen met te zoeken naar het stoffelijk overschot. Neem óók Rennies. Tienduizenden gingen U voor en zegenen de dag waarop ze Rennies leerden kennen en waardèren. (Advertentie) Gistermiddag is te Amsterdam de 14-jarige scholier George Berent- sen in de Amstel verdronken. De jongen, die niet kon zwemmen, was onder een vlot geraakt van het ge meentelijk botenhuis bij de Berlage- brug. Prinses Irene heeft gistermorgen in gezelschap van haar vriendin jkvr. Laman Trip, een bezoek gebracht aan het Centraal Museum te Utrecht waar zij een tentoonstelling van Spat kunstwerken bezichtigde. Vervolgens bracht de prinses een bezoek aan de ikonententoonstelling van het aarts- bischoppelijk museum, die eveneens in het Centraal Museum is onderge bracht. Vrije boteruitvoer naar Duitsland niet verruimd Ondands Nederl. bezwaren Het is voor de Nederlandse rege ring niet mogelijk in het EEG-ver-1 drag formele aanknopingspunten te vinden om bezwaren te opperen te gen de Duitse maatregelen voor het kleine grensverkeer. Sinds 1 augustus is van Duitse zij de bepaald dat door grensgangers niet meer dan een kwart kilo boter en vijfhonderd gram suiker vrij mag worden ingevoerd, een maatregel kennelijk gericht tegen de „Butter- fahrten". De Duitse regeling strookt weinig met de geest van het EEG-verdrag, aldus minister De Pous in antwoord op schriftelijke vragen van het Twee de-kamerlid de heer. Mulders. De minister betreurt voorts dat de Westduitse regering niet gewacht heeft op het onderzoek naar de moei lijkheden in de detailhandel in het Nederlands-Duitse grensverkeer. Dat onderzoek is van Duitse zijde ge vraagd aan de Europese commissie in Brussel. Wel heeft de Nederlandse ambas sade in Bonn informeel de Neder landse bezwaren kenbaar gemaakt en dat heeft mogelijk er toe bijge dragen, dat de bewoners van de zo genaamde „Zollgrenzbezirke" ouder dan 16 jaar twee keer per maand een kilo boter uit Nederland kunnen invoeren. per 100. De veel gevraagde Madame Lefe- ber is dit jaar een artikel waarop de exporteurs veel geld moeten toe leggen. Deze vroegbloeiende en ook vroeg afrijpende variëteit, die voor al door de Keukenhof zo veel be kendheid heeft gekregen, is dit jaar niet best gegroeid en de vraag over treft het aanbod. Beste twaalven werden de afgelopen week dan ook nog verkocht voor ruim f 20.per 100. De massasoorten van de darwin- nen zoals Copland en Bartigon met de diverse sports bleven- op een ni veau dat de export het liefste ziet: zo tussen f 5.en 6.— per 100. Bij de Mendeltulpen was Pink Trophy een geweldige uitschieter, twaalven van deze soort noteerden nl. ruim 20.per 100, terwijl men voor de dieprode Triumphtulp Pro- mince, waar de Duitse kwekers zo gek op zijn, 14.per 100 neertelde. De hyacintenhandel verliep vlot, met Edelweiss, Gertrude, City of Haarlem en Prinses Irene als uit schieters. De zgn. doosjeshandel zorgt er in deze sector voor, dat de klei nere maten in verhouding meer op brengen dan de dikke bollen. Met de narcissen liep het eveneens goed. Trompetten trokken wat aan. Ene van Beersheba deden f 15. per 100, van Fortune van 15.tot f 17.van King Alfred van f 14. tot 16.— en van Queen of the bi- colors idem. Zeer hoog in prijs waren de gele trompetten Golden Harvest, waarvan de enen tot 25.per 100 opbrachten en Unsurpassable, die voor 22.tot 25.van de hand ging. Het was een Klavertje-vijf Een 15-jarig, in een internaat te Nunspeet verblijvend meisje, Adrie Hisken, zocht enige we ken geleden naar klavertjes- vier. Zij vond méér dan dat, zij vond zelfs een klavertje-vijf. Adrie wilde dat geluk niet al leen voor haarzelf houden en zond het klavertje-vijf naar de koningin, die zij aan dat geluk deelachtig wilde doen worden. Dezer dagen ontving zij een brief van de particulier secre taresse van de koningin, Jkvr. C. E. B. Roëll, waarin deze schreef: „Beste Adrie, H.M. de Koningin heeft mij gevraagd je te willen bedanken voor de toe zending van het klavertje-vijf. De koningin vond het erg aardig van je, dat je haar dit geluks- blaadje toezond. Ze laat je vriendelijk groeten en danken". En deze brief is Adrie's deel van het geluk. (54) door LUCY AGNES HANGCUCK 11) Op een dansavond in de club werd haar een lange jongeman voorge steld, die haar vaag bekend voor kwam. Daar hij nadenkelijk het voor hoofd fronste, toen hij haar naam hoorde, vroeg ze zich af, of hij haar ook herkend had. Jordan, Peter Jor dan. Zijn naam zei haar niets. Ze danste enige malen met hem en ten slotte duwde hij haar door één van de grote, brede tuindeuren het ter ras op en da: rna de treden af het gras op. Ze liepen een stukje over het pad, totdat ze bij een bank rond om de olm kwamen. „Is dit niet prachtig?", mompelde Deborah, terwijl ze haar hoofd tegen de boomstam legde. Ze keek naar het maanverlichte meer en de tintelende lichtjes in de purperen duisternis in de verte. Vuurvliegjes schoten het donker uit en in en de geuren der bloemen waren bijna ondragelijk zoet. Deborah kreeg een prop in de keel. De man naast haar was zwijg zaam, als voelde ook hij de beklem mende schoonheid van deze avond. Deborah zuchtte en hij draaide het hoofd om. „Dat was een zware zucht, jonge dame", zei hij. „Weet u, u bent een puzzle voor mij en ik hou niet van puzzles. We hebben elkaar al eens ontmoet, dat weet ik zeker. Maar waar? Ik kan me niet voorstellen, dat als ik u al eens ontmoet heb, ik u zou vergeten. Uw naam is natuur lijk bekend, want het is dezelfde als van die kleine verpleegster die zo'n heldenrol speelde bij een brand daar inMedford, is het niet?" ,Het was Medford, Mr. Jordan", antwoordde Deborah, ,en we hebben dezelfde naam, Deborah Mary Brad ley. Ik meende u ook te kennen, maar uw naam zegt me niets. Ik kan me niet voorstellen, waar we elkaar ont moet zouden hebben". „Hé Jordan, Peter", riep iemand van het terras van het clubhuis. „Telefoon, intercommunaal!" De man, die door de zachte juni avond op hen toekwam was Jason Miller en Deborah herinnerde zich met een schuldig geviel dat ze de volgende dans met hem had moeten hebben en dat ze dat totaal vergeten had. Hij nam naast haar plaats, toen Jordan opstond. „Maak voort, ouwe jongen", zei hij. „Ik heb echt zin nu zelf hier een beetje te blijven". Jordan vroeg excuus en liep in de richting van het clubhuis terwijl hij over zijn schouder riep. „Blijft u maar daar, Miss Bradley. Ik zie u wel weer". Deborah had Mr. Jordan diezelfde woorden al eens eerder over zijn schouder horen roepen. Ze herinner de het zich nu opeens. Dat was het de man op de luchthaven. Maar zijn naam was niet Jordan geweest. Het kaartje, dat hij haar gegeven had droeg de naam Oliver Cromwell Turner, de bekende schrijver. Was hij hier onder een andere naam? Ze kon het Jason niet vragen, als dat het ge val was. En niemand hier kende haar als de verpleegster, waarover zo veel in de krant gestaan had. De foto's waren vreselijk geweest en zo weinig gelijkend, dat het haar gelukt was geheel ongekend te blijven. Pol ly kende haar slechts als een patiënte van haar nicht, die veel geld bezat en van een longontsteking herstel lende was. Dit alles ging haar door het hoofd, terwijl ze Peter Jordan de treden van het bordes zag oplopen en in het clubhuis verdwijnen. „Hoe vindt jy Pete, Deb?"t vroeg Jason na een ogenblik. Hij had het meisje naast zich ernstig gadegesla gen. „Ik ken hem niet", antwoordde Deborah lachend. „Hij lykt zo wel aardig". „Zijn vrouw stierf enige jaren ge leden", vertelde Jason. „Sedertdien heeft hij zich weinig met vrouwen bemoeid, ofschoon ik je kan verze keren, dat dat niet aan de meisjes in de stad gelegen heeft. Wij anderen moeten ons allemaal op de achter grond houden als Pete Harmony met een bezoek vereert. Wat heeft Pete Jordan eigenlijk, wat ik niet heb, Deb? Vertel me dat eens". „Ik weet het werkelijk niet, Ja son", antwoordde Deborah. „Ik heb hem pas leren kennen. Wat doet hij voor de kost?" „O, hij heeft aardig wat geld, maar ik geloof, dat hij medevennoot is in een uitgeverszaak in New-York. Hij is er tenminste dikwijls". Een ogenblik lang was Peter Jor dan's lange gestalte tegen de helver lichte gang te zien, voordat hij de treden afrende en op hen toekwam. „Maak dat je weg komt, Jason", zei hij schertsend. „Miss Bradley en ik zijn bezig een oude vriendschap te hernieuwen". „Vriendschaponzin", snoof Jason jongensachtig. „Jullie hebben elkaar nooit eerder gezien. Hou met je grappen, Pete. In ieder geval heb je me die laatste dans afgetrog geld, en ik heb erg veel zin om. „Kom, wees een brave jongen, Ja son. Smeer hem. Ik zie je wel weer", riep hij de wegslenterende jongeman na. „Dat herinner ik mij van u", Deborah impulsief. „Ik zie u wel weer. Dat zei u eens tegen mij". ,0 ja?", vroeg hij lachend. „Ik geloof, dat ik het enige miljoenen mensen gezegd heb. Het is een stop woord van me". „Een beschaafde manier om van mensen af te komen, om „tot ziens" te zeggen", veronderstel ik.". „Maar waar zei ik dat tegen u, Miss Bradley?", drong hij aan. „Te gen u moet ik het gemeend hebben". „O nee. Uw taxi-chauffeur ramde mijn wagen, toen ik op een dag in de afgelopen winter de luchthaven van Medfort wilde afrijden. U gaf Mat Chico een bankbiljet van twintig dollar en aan mij een visitekaartje, maar er stond niet Jordan op", zei ze glimlachend. „Heb ik uw geheim ont dekt, meneer Turner?" De man naast haar sloeg zich op de knie. „Ik wist, dat ik u eerder gezien had. Dus dan bent u toch Deborah Mary Bradley, de verpleegster, die haar leven waagde bij die brand, niet? Nu hërinner ik het me. Er was een rood kruis op het portier van uw auto en u droeg een soort uniform". „Sssst!", waarschuwde Deborah hem. „Niemand hier weet het en ik ben nu trouwens geen verpleegster meer. Ik kwam naar Harmony, omdat Mrs. Holcomb zei, dat hier nooit iemand ziek wordt. Ik heb genoeg van zieke mensen. Ik wil mijn hele leven geen ziekenhuis meer zien", besloot ze heftig. „Dat verwondert me niet", mom pelde hij medelijdend. „Het moet een vreselijke ervaring geweest zijn". Deborah huiverde. „Laten we er asjeblieft niet over spreken en zegt u het tegen niemand, anders zou ik moeten vertrekken". „Natuurlijk zal ik er niet over spreken", verzekerde hij haar. „Misschien ben ik flauw, maar ik kan er niets aan doen", zei ze en toen keek ze hem opeens aan. „Maar waarom bent u in cognito?" „Ik?", vroeg hij. „Maar dat ben ik niet. Ik heet werkelijk Jordan, Peter Jordan. Hoe komt u er bij (Word* vervolg-

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6