Diamanten priesterfeest van mgr. J. P. Huibers DE TEXAS-RANGERS Belangrijke giften voor priester-opleiding Jongen in Den Haag doodgeschopt Verhoging van pensioenen uit jongste oorlog Twee reclamevliegtuigjes kwamen in moeilijkheden Picknickplaatsen langs de weg Al vier ton voor expeditie in Nieuw-Guinea visie op televisie MAANDAG 17 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Geschenk van diocees voor seminarie Het feest van Maria Hemelvaart is zaterdag een zonnige hoogtij vol dankbare gevoelens geworden voor de hoogbejaarde kerkvorst van het Haarlemse diocees. Vitaal en als nog in de kracht van zijn jaren vierde hij zijn diamanten priesterfeest in de Kathedrale basi liek van Sint Bavo. te Haarlem met een pontificale H. Mis en werd hij daarna hartelijk gehuldigd in het Krelagehuis. Niet alleen uit het eigen bisdom, ook van daarbuiten waren velen rondom hem present, repre sentanten van allerlei organisaties en instellingen. Honderden andere be langstellenden volgden de plechtig heid in de Kathedraal of beluister den haar via de radio. In het hoog koor hadden verschillende hoogwaar digheidsbekleders plaats genomen: mgr. dr. J. A. van Dodewaard, de coadjutor van Haarlems bisschop, mgr. P. C. van Lierde, sacrista van Z.H. de Paus, mgr. Antonio Calamo- neri namens de pauselijke internun tius, mgr. J. Damen, kerkelijk ge- zantschapsraad te Rome, mgr. dr. W. van Hees, magister-generaal der Kruisheren en Dom P. Andriessen, abt der Benedictijnen te Egmond. In de kerk waren onder meer aanwezig de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, mej. dr. Marga Klompé, minister van maatschappelijk werk, prof. dr. L. Beel, vice-president van de Raad van State, mr. J. van Schaik, minister van Staat en dr. M. J. Prin sen, commissaris der koningin in Noordholland. In de kanunniken- banken waren nog verschillende was hij opnieuw gestemd jegens zijn ouders en al degenen die aan zijn vorming hadden meegewerkt. Ten slotte bad mgr. met de aanwezigen een dankgebed, dat nog eens onder streept werd, toen allen na de plech tigheid bij het vertrek van de bis schop uit de kerk het Magnificat zon gen. De receptie. Bijzonder ongedwongen en geani meerd was de receptie, die later op de ochtend in het Krelagehuis werd gehouden, eveneens in het bijzijn van vele autoriteiten. De ontvangst werd ingeleid door de proost van het ka pittel, mgr. H. J. van Deursen. Na mens het werkcomité, dat gelden had ingezameld bij bedrijven en particu lieren, sprak drs. W. A. van der Donk die mgr. Huibers roemde als een voorbeeldig bisschop om zijn vrede lievendheid, onbaatzuchtigheid en wijsheid. U mag zich verheugen, zo zeide hij, in een spirituele vitaliteit, welke iedereen met bewondering en eerbied vervult. Hij bood de bisschop daarop een bedrag aan van f 56.000. Mgr. Van Dodewaard merkte op: „In zestig jaar is het aanzien van de wereld veranderd, en het is wonder baarlijk, hoe u die verandering hebt „VERMISTE" LIFTER THUIS De 18-jarige A. van Iersel uit 's Hertogenbosch, die donderdag de politie in zijn woonplaats, buiten landse zaken en de pers in beweging bracht, omdat hij spoorloos verdwe nen zou zijn bij een lift-tocht door Zwitserland, is gisteren gezond en wel thuisgekomen. REDDERS IN ACTIE DOOR VUURWERK meegemaakt en begeleid". Zijn woor den van gelukwens liet de coadjutor vergezeld gaan van een bedrag van 184.000, gespecificeerd: 120.000 van de collecte in de kerken, ƒ52.000 van de priesters en religieuzen en 12.000 van bedrijven en particulie- ren. In totaal ontving mgr. Huibers De motorreddingboot Pins Hen dus 240.000, welk geld hij wil be- drik is zaterdagavond om tien uur in steden om de nodige voorzieningen allerijl de Noordzee opgevaren, na- tc laten treffen in de bisschoppelijke j dat men een serie rode lichtkogels seminaries. de lucht had zien inschieten. Rector H. Roosen tenslotte bracht Toen de Prins Hendrik reeds veer de gelukwensen over van het Natio- i tig minuten vergeefs naar een schip naai Comité voor Nederlandse bede-1 in nood had gezocht, werden de red- vaarten en hij bood een televisie-1 ders teruggeroepen: de lichtkogels toestel ten geschenke aan. Mgr. Huibers toonde zich over dat alles uitermate verrast, in zijn dank woord was hij vooral dankbaar voor de medewerking, die hij mocht ont vangen. Hij prees daarbij ook de goede verstandhouding tussen kerke lijke en burgerlijke overheid. Het ge zamenlijk geschenk aanvaardde hij van harte, daarbij verklarend, dat degenen, die niet met waardering over een seminarie kunnen spreken, vaak er geen besef van hebben, wat een seminarie betekent. Dikwijls sta ren zij zich blind op bijzaken. Van de gelegenheid tot persoonlijk feliciteren maakten daarop zeer ve len gebruik. 25 Jaar thermometeractie van het Mgr. Van Schaikfonds viering van het 25-jarig bestaan van het mgr Van Schaikfonds, een van de vele instellingen van de K.A.B., monsignori gezeten, onder wie mgr. j heeft rector M. J. Doesburg meege- Th. Beukers, oud-pastoor van de Sint deeld, dat de gehouden jubileumac- Petruskerk te Leiden. tie 35.000 heeft opgebracht. Drie Bij het H. Misoffer, waaronder uit- maal tienduizend gulden werden gezonderd een drietal motetten, de overhandigd: aan mgr P. A. Nierman, In een stijlvolle bijeenkomst ter schilderd als vrijheidstrijder aan het ijzeren gordijn. In overleg met pater Werenfried van Straaten zal de schenking onverkort worden aan- gezangen alleen gregoriaans werden gezongen, werd mgr. Huibers geas sisteerd door mgr. H. J. van Deursen uit Warmond (presbyter), mgr. C. van Trigt en mgr. H. Agterof (troon- diakens) en door twee neven: rector J. Huibers (diaken) en de Ypelaarse leraar drs J. M. P. Resenk (sub diaken). Mgr. Huibers hield zelf de predi- catie, waarin hij aan de hand van het Magnificat zijn grote dank uitte, omdat hij zestig jaar geleden op dezelfde plaats de H. Priesterwij ding mocht ontvangen. In die jaren zo zeide hij had hij steeds scho ner het mysterie van de grootheid van het priesterschap leren zien. Dank bracht de bisschop aan God, dank ook aan de H. Maagd, onder wier bescherming hij steeds zijn priesterleven had gesteld. Dankbaar Aetherklanken HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De Groenteman. 9.15 Grarm. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters 11.00 V. d. zieken. 1'2.00 Zang en piano. 12.20 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Dansork. en sol. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Het testament, hoorsp. 14.40 Harprecital. 14.55 Viool en clavecim- "bel. 16.15 V. d. jeugd. 16.15 Gram. 16.30 Tussen mythe en werkelijkheid, paus. 16.45 Bas-bariton en piano. 17.20 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Het ontstaan en de ont wikkeling van de sterren, door dr C. de Jager. Tweede lezing. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.45 Film- praatje. 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz. 20.40 Nieuws uit Marokko, hoorsp. 22.00 Act. 22.15 Festival v. Salzlburg 1959, rep. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.17-24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 M. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 V. d. jeugd. 10.00 V. d. kleuters. 10.20 Lichtbaken, caus. 10.35 Gram. of regenprogr. v. d. jeugd. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Echo. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Koorzang. 14.25 Gram. 14.35 V. d. plattelands vrouwen. 14.45 Gram. 15.30 Gram of regenprogr. v. d. jeugd. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen overzee: Lakoe, een spel uit Suriname's historie door drs H. C. van Renselaar en dr G. D. van Wengen. 18.00 Gram. 18.20 KVP, pol. caus. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Dit is leven, caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Vakantie-(wetensw) aardigheden. 21.00 Holl. Festival 1959: Concertge bouw ork. 22.10 Pianorecital. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Graan. TELEVISIEPROGRAMMA'S bisschop van Groningen voor de priesteropleiding in het noordelijke diocees; aan drs P. M. J. de Ruyter, provinciaal van de Witte paters voor de aanstaande uitzending van vier missionarissen en aan de heer C. Griffioen ten behoeve van het werk van de Oostpriesterhulp. Ver der werd mr C. van Kessel, die des tijds de zogenaamde thermometer actie ten behoeve van het priester fonds van de K.A.B. lanceerde, on derscheiden met het ridderschap van de heilige Silvester. Rector Doesburg heeft het een be langrijke zaak .genoemd, dat de K.A.B. en haar leden, naast hun zorg voor de arbeid en de arbeidende mens, belangstelling hebben voor voor het priesterschap. Vandaar de stichting van het mgr Van Schaik fonds, een herinnering tevens aan de grote adviseur, die de K.A.B. eens gekend heeft. Dat fonds heeft verleden jaar, met wekelijkse bijdra gen van centen en stuivers, een be drag van 140.000 opgeleverd, dat gebruikt werd voor steun aan de 1400 gezinnen van K.A.B.-leden die de opleidingskosten van een pries terzoon hebben te dragen. Die K.A.B. 'ers weten, aldus rector Doesburg, dat er veel priesters nodig zijn, óók uit. arbeiderskringen. Ter leniging van priesternood Mgr Nierman heeft in zijn dank woord er aan herinnerd, dat het bis dom Groningen sinds kort een eigen priesteropleiding heeft ondernomen, daarmee wordt onder meer een gro tere werfkracht beoogd. Men is nu bezig te sparen en waarechijnlijk kan men' reeds over twee jaar star ten. Die opleiding zal ook een mis sionerende bedoeling hebben en de bisschop zeide te hopen, dat men de roepingen ook met gebed zal willen steunen. Nadat pater De Ruyter hulde aan de K.A.B. had gebracht voor de be kommernis om de Kerk in de wereld en de verzekering had gegeven, dat de vier missionarissen de geboden steun nuttig zullen besteden, heeft de heer Griffioen de priesters ge- gewend voor de priesters in nood; en dat zijn er wel 1500. Bij deze woorden aansluitend heeft de heer A. Middelhuis, voor zitter van het Verbondsbestuur, er op gewezen, dat in de halve eeuw van geconcentreerde katholieke ar beidersbeweging veel dank aan de priester toekomt: „onze leden staan achter en zo nodig vóór hen". Hij huldigde de aanwezige mannen van het eerste uur die het fonds hebben gevestigd: mr C. van Kessel, oud voorzitter, A. C. de Bruyn en Jan v. Akker; verder de mannen van nu: de heren Loerakker, Essers en Goe- demans en tenslotte rector Doesburg, de huidige voorzitter van het fonds. Tenslotte wees hij op de vele pries terroepingen die uit de kringen van de K.A.B. voortkomen. Het samenzijn sloot af met een geestig woord van mr Van Kessel, waarin ondef meer de dank aan de duizenden die het fonds steunen werd vertolkt. Benoeming Bisdom Rotterdam Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft aan de weleerwaar de heer A. J. Simonis opdracht gege ven de studie van de bijbelweten schappen te Rome voort te zetten. Hij was kapelaan in de parochie O. L. Vrouw van Lourdes en H.H. Marte laren van Gorinchem te Rotterdam. Een opvolger is nog niet benoemd. Benoemingen Bisdom Haarlem Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot gods dienstleraar en moderator aan het Pi us X-college te Amsterdam, de weleerw. heer G. den Hollander, die kapelaan was aan de parochie van het H. Hart van Jesus te Bussum; tot kapelaan te Bussum (H. Hart van Jesus) de weleerw. heer A. J. Bruin; te Assendelft de weleerw. heer A. C. Timmer, neomist. NTS: 20.00 Journ. 20.20-22.00 Speelfilm. en weeroverz. De 18-jarige J. W. V. is zaterdag middag te ongeveer 5 uur in de Jan de Baanstraat te 'sGravenhage over leden, nadat hem een pak slaag was toegediend. De jongeman zo bleek uit de voorlopige verhoren die de Haagse politie heeft afgenomen had 's middags zijn 14 jarig vrien dinnetje geslagen. De broer van dit meisje, de 22 jarige A. J. D., ver voegde zich 's avonds in de Jan de Baanstraat om zijn zusje te wreken. Een klap kwam echter zo hard aan, dat de jongeman overleed nog voor dat hij in het ziekenhuis kon worden opgenomen. A. J. D. legde tegenover de politie een volledige verklaring af van de toedracht. Ooggetuigen van de vechtpartij deelden mee op de onenigheid te zijn geattendeerd doordat twee jon gens op hoge toon ruzieden over de uitgeraakte verhouding van het slachtoffer en het meisje. D. gaf de jongeman toen een trap in de onder buik en nadat V. op straat lag nog een trap, die de nekwervels moet hebben gebroken. De arts kon slechts de dood constateren. Daartoe in staat gesteld door de onstane verwarring op straat, -naak te D. zich uit de voeten, doch hij werd spoedig door de politie achter- haald. Keizer Haile Selassie van Ethio pië is zaterdag voor een officieel be zoek in Zuid-Slavië aangekomen. bleken op Texel te zijn afgeschoten ter gelegenheid van de tentoonstel ling Oosterend present. Het vuurwerk daar werd gegeven als besluit van een feestavond. De organisatoren hadden zich echter niet gerealiseerd, dat de rode vuur pijlen zeer gemakkelijk tot misver standen aanleiding zouden kunnen géven. SLECHTE BEURT BIJ RIJLES Een Amsterdamse leerling vracht- autoohauffeur heeft gisteren tijdens zijn rijles een bijzonder slechte beurt gemaakt. Op het Alexanderplein reed hij eerst tegen een stopbord aan de bedienende verkeersagent bleef ongedeerd en vervolgens tegen een verkeerszuil, die afbrak. Op onverklaarbare wijze is een kat terechtgekomen tussen de radia tor en het moterblok van een op het Rokin te Amsterdam geparkeerd staande personenauto. Nadat de be stuurder de motor had gestart werd hij door voorbijgangers, die gemiauw vanonder de motorkap hoorden ko men, op het dier opmerkzaam ge maakt. Toen de bestuurder de kap openmaakte, was de kat echter reeds dood. Regering stelt voor: De regering heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend tot verhoging van de pensioenen krachtens de wet buitengewoon pen sioen 1940-45 met een tijdelijke toe slag. Voorgesteld wordt het toeslag- percentage van 36.5 te brengen op 64. Daarnaast wordt een andere bereke ningsmethode voor liet buitengewoon pensioen voorgesteld. Het is namelijk gebleken, dat het grondbedrag van de buitengewone in validiteitspensioenen toereikend is. 't Grondbedrag van de buitengewone weduwen- en wezenpensioenen be hoeft enige correctie, wil het althans ook nu nog de basis vormen voor een adequate voorziening, zo schrijven de ministers Klompé, Zijlstra en Van Rooy in de memorie van toelichting. Daarom wordt voorgesteld de gel dende degressie te verzachten door te bepalen, dat het buitengewoon we- duwenpensioen zal worden gesteld op 65 procent van de eerste f 5.000 en 55 procent van het overige deel van de pensioengrondslag. Het maxi- mum-weduwenpensioen zal daar mee komen op 5365 per jaar, ex clusief de toeslag. Aangezien het wettelijk minimum van de pensioen grondslag 2345 bedraagt, zullen van de voorgestelde verzachting der degressie alle weduwenpensioenen, ook de laagste, profiteren. De kosten van deze regelingen worden geraamd op 5 miljoen In het toeslagpercentage van 64 zal zijn begrepen de compensatie voor de jongste huurverhoging, maar niet de compensatie voor de AOW-premie. De buitengewone pensioenraad en de Stichting 1940-45 kunnen zich met de voorgestelde verhoging van het toeslagpercentage verenigen. BIJ CASTRICUM EN VOGELENZANG Onder vrijwel gelijke omstandig heden zijn dit weekeinde twee recla mevliegtuigen in moeilijkheden ge komen. Zaterdag omstreeks het middag uur is een sportvliegtuigje, een Ha- villand Tiger-moth, dat reclame maakte voor horloges in een bollen veld onder de Zilk bij Vogelenzang neergestort en geheel vernield. De 31-jarige piloot J. C. P. uit Rotter dam bleef ongedeerd. Door onbeken de oorzaak verloor het toestel hoog te en de vlieger trachtte een nood landing op het veld vlak achter de duinenrij te maken. In het duingebied tussen Castri- cum en Heemskerk heeft zondag middag om kwart over drie een Pi- percub, die met een reclamestrook In Zuid Holland Langs de provinciale weg Schoon hoven-Krimpen is een picknickplaats ingericht. Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland heeft deze plaats aan gelegd om automobilisten in de ge legenheid te stellen langs de kant van de weg een boterham te eten. Deze picknickplaats zal worden ge volgd door meer plaatsen langs an dere wegen. Er worden terreinen voor uitgezocht, die de garantie ge ven, dat de geparkeerde wagen van de bermtoerist geen verkeersobsta kel vormt. Men heeft op deze eerste picknick plaats zes banken doen plaatsen. Er is voorts wat beplanting aangebracht om bescherming te bieden tegen re gen en wind. De Provinciale Waterstaat heeft om deze plaatsen aan te duiden een suggestie voor een nieuw verkeers bord van de ANWB overgenomen. Bij het ontwerpen ging de ANWB uit van de aanduiding voor een par keerplaats. Aan de voet van de „P" is een gestileerd rustend mannetje geplaatst. Het wordt verder aan de fantasie van de weggebruiker over gelaten om voor „P" in plaats van „Parkeren" het begrip „picknicken" te lezen. Plannen zijn reeds gemaakt voor de aanleg van picknickplaatsen langs de provinciale weg Gouda-Bergam- bacht en nabij de Breekade. De steunactie voor de expeditie in Nederlands Nieuw-Guinea heeft tot nog toe vier ton opgeleverd. Dit heeft de penningmeester van de Stichting expeditie Ned. Nw.-Guinea, de heer H. Muller, meegedeeld. Volgens de voorzitter van de stich ting, prof. Lam uit Leiden, bestaat er nu goede hoop dat de voorgenomen onderzoekingen tot een afgerond ge heel kunnen worden volbracht. Uit vele kleine bijdragen is bleken dat de bereidheid tot storten achter zich boven de duinen vloog, een noodlanding moeten maken. Het toestel werd beschadigd doch de vlie ger blefef ongedeerd. De Pipercub zou volgens een eerste bericht heb ben moeten uitwijken voor een van af het strand opgelaten vlieger en tijdens deze manoeuvre gevallen zijn. Duizenden badgasten, die het toe stel zagen vallen renden van het strand af de duinen in om te zien waar de Pipercub was neergevallen en om zo nodig hulp te bieden. Tij dens deze stormloop op en over de duinen werd grote schade aangericht in de helmaanplant. De noodlanding werd gemaakt op een vlak duinterrein nabij de van Oldenborghweg onder Castricum. Het toestel is met toestemming van de rijksluchtvaarinspectie om kwart voor zeven weer opgestegen. Het toe stel is eigendom van een luchtre- clamebedrijf te Hazerswoude. Het touw van een op het strand opgelaten vlieger kwam in aanra king met de kabel waaraan de recla mestrook gesleept werd en de kabel brak. Om zijn verloren sleep weer op te halen maakte de vlieger een noodlanding. De commandant van de groep Schiphol van de Dienst Lucht vaart der rijkspolitie heeft ter plaat se een onderzoek ingesteld. HULPVERLENING AAN OOSTENRIJK Naar aanleiding van vele vragen van vrienden van Oostenrijk, op wel ke wijze zij een bijdage zouden kun nen geven voor hulpverlening, heeft de vereniging „Nederland-Oostenrijk" besloten gelden in ontvangst te ne men. Deze kunnen worden overge maakt op de rekening der vereni ging bij Landry en Van Tiell in Den Haag (postrekening 10242) en bij Heldring en Pierson te Amsterdam (postrekening 1142). De ontvangen bedragen zullen dan ter beschikking worden gesteld van de Bondsrege ring om ze aan te wenden ten bate van de getroffen gebieden. Zondag Voor de tweede keer in deze zomer en wederom op teierecording heeft de Vara herinneringen opgehaald uit de Hommeles-serie van verleden jaar. Gelukkig was een keuze ge maakt uit de beste onderdelen, zo dat de kijker op de zondagavond een welbesteed uurtje heeft verworven. Jan Cottaar heeft op aangename wij ze en evenwichtig in een extra uit zending, zowel zondag als zaterdag, commentaar geleverd onderscheiden lijk over de strijd van de professio nals en de amateurs tijdens de we reldkampioenschappen wielrennen, deze keren op het circuit van Zant- voort. Bij deze gelegenheid evenals tevoren bij de rechtstreekse repor tage van de Metzbanen te Scheve- ningen bij de finales van de nationale tenniskampioenschappen is opnieuw gebleken, dat de kijkers thuis vaak een beter plaatsje hebben dan dege nen, die een duur entree hebben ge kocht. Want het scherpziend oog van de camera spoort mits goed ge leid allerlei details op, die aan op gironummer 478.000 aanzienlijk de bezoeker van het sportveld plegen a::i u_4. t.-j-::*.!te ontgaan. is, terwijl het bedrijfsleven niet ten achter is gebleven de expeditie te steunen door financiële schenkingen, bijdragen in natura of kortingen op geleverd materiaal. Het verschil tussen het benodigde bedrag en de tot dusver ontvangen bijdragen kan echter moeilijk worden aangegeven, omdat de expeditie uiteraard op enkele punten niet met een vaststaand budget kan werken. (53) Zaterdag Het NTS. journaal heeft ons de jubilerende mgr Huibers laten zien tijdens de huldiging in het Krelage huis te Haarlem, vitaal en enthou siast, omringd door ministers, zijn coadjutor en andere autoriteiten. De NCRV heeft in de rubriek „Van gro te naar kleine K" de bekende actrice Elisabeth Andersen onder de schijn werpers geplaatst. We hoorden en kele aardige zangnummers en zagen vooraf opnamen van Elisabeth An dersen in belangrijke rollen, die ze samen met prominenten van het vaderlandse toneel heeft gespeeld. Na een nieuwe „Disneyland" (wordt het niet wat teveel op de duur?) werd in 't Chalet „d'Vijff Vliehgen" te Warmond een liedjesprogramma uitgevoerd, waarbij met name Dora Paulsen zich onderscheidde. Eddy Taytelbaum gaf enkele sobere num mertjes micromagie (dat is goochel- kleinkunst aan tafel) en toverde op mysterieuze wijze de namen der deelnemers aan het programma op enkele kaarten uit het spel. Komende uitzendigen In het kinderprogramma van de Vara zal heden een nieuwe omroep- ster ten tonele verschijnen. Gezien haar incidenteer optreden eerder bij de KRO hebben we wel moed op succes. Dinsdag volgt opnieuw een speelfilm met regisseur Frank Capra, ditmaal „Je kunt 't toch niet mee nemen". Deze rolprent is voor alle leeftijden toegestaan. Woensdagavond komt de KRO met een traditioneel deel van zijn repertoire: een inter nationaal variëté-programma, weder om uit „Treslong" te Hillegom. Ten overvloede is er een telerecording van het optreden van Victor Silves ter. In het Gastenboek zal Louis Frequin een gesprek hebben met de staatssecretaris van Sociale zaken, dr Veldkamp. Reeds 'n jaar eerder was dit onderhoud geplandl

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5