Rolfvon den Baumen werd kampioen in de Valkenklasse het dappere leven DINSDAG II AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De nationale zei/kampioenschappen Na harde strijd De laatste dag van de nationale zeil- kampioenschappen op het Snekermeer in de Valken-, 16 m2 Streep-, Regen boog en Vrijheidsklasse, was niet veel meer dan een totale drijf partij, 's Mor gens woei er nog een lopend oosten windje maar tegen de middag viel de wind geheel weg zodat het meer vol komen vlak werd. De wedstrijdleiding besloot toen om de middagwedstrijd af te korten. Omdat in alle klassen, behalve bij de Vrijheidjes, het kampioenschap nog een open vraag was, werd er zeer fel ge streden, voor zover daarvan onder deze omstandigheden nog sprake kon zijn. De gemiddelde zeiltijd voor een enkel rak lag zo om en nabij het uur. Vooral in de Valkenklasse werd hard om 'het kampioenschap gevochten. Egon Rolf van den Baumen, de Kaag-zeiler, en J. Prins vochten tweemaal een duel uit, dat beide keren door Prins gewon nen werd. Albert Wester werd in de ochtend wedstrijd vierde en in de mid dagrace vijfde en zag daarmee zijn kansen op de titel in rook opgaan. Hoe wel Von den Baumen op deze laatste dag dus niet als eerste over de finish lijn ging, werd hij toch kampioen. Homme Wester won de titel in de 16 m2 Streepklasse. Hoewel hij als tweede en vierde aankwam ging hij door zijn grote puntenvoorsprong toch met het kampioenschap strijken. Ir. G. A. Bakker werd bij de Regen bogen 's morgens eerste en 's middags vierde en behaalde daarmee het kam pioenschap in deze klasse. De wimpel in de Vrijheidsklasse was reeds zondag vrijwel zeker voor Cees de Haas Jr. Maandag bracht hij het niet verder dan een zevende en een derde plaats, maar dat was toch nog voldoende voor de titel. Bouw van Wijk, die zaterdag op de eerste dag tweemaal uitgeschakeld werd, kon zich niet meer naar het kam pioenschap zeilen. Hij werd maandag eerste en vierde. De uitslagen van de laatste dag lui den: Valkenklasse: ochtendwedstrijd: 1. Jaxeur stuurman J. Prins; 2. Bounty II, Egon Rolf von den Baumen. De volgorde van de eerste vier aankomen den was in de middagwedstrijd dezelfde als in de ochtendrace. Kampioen van Nederland in de Val kenklasse werd Egon Rolf von den Baumen met Bounty II met een totaal van 4117 pnt. Kampioen van Nederland in de 16 m2 Streepklasse werd Homme Wester met Twirre met een totaal van 3904 pnt. De Zweed Waern verbeterde zijn wereldrecord 1000 meier in 2 min. 18 sec. Tijdens internationale atletiekwedstrij den in de Noordzweedse plaats Gaevle heeft de Zweed Dan Waern zijn wereld record op de 1000 meter, dat sinds vorig jaar op 2 min. 18.1 sec. stond met 0.1 sec. verbeterd en gebracht op 2 min. en 18 seconden precies. Dit was Waern's derde poging in en kele dagen tijds. Vrijdag kwam hij tot 2 min. 19.3 sec., zondag bleef hij met 2 min. 18.2 sec. slechts 0.1 sec. boven het record en nu, bij zijn derde race tegen het horloge, deed hij de balans dan toch nog zij het met een fractie naar de andere zijde doorslaan. Dat Waern zijn record niet cadeau kreeg blijkt wel uit de tijden van de atleten die na hem finishten. De eerste vijf verrichtten allen een prestatie van wereldklasse. De volledige uitslag van de race luidt: 1. Dan Waern (Zweden) 2 min. 18 sec 2. Stefan Lewandowski (Polen 2 min. 19 sec.; 3. Arne Hammearsland (Zw.) 2 min. 20 sec.; 4. Michel Bernard (Fr.) 2 min. 20.1 sec. (nieuw Frans record)5. Yvon Lenoir (Fr.) 2 min. 20.1 seec.; 6. Brian Holton (Eng.) 2 min. 28 sec. KAV DE BATAVEN Op woensdag 19 en 26 aug. a.s. zullen voor het eerst na vele jaren weer onder linge meerkampen worden gehouden, nu er gebleken is, dat vele leden hiervoor belangstelling hebben. Reeds hebben een 30-tal ingeschreven in de verschillende groepen. Een dezer dagen zal de tech nische commissie het chronologisch over zicht opstellen. Dit zal in de Bataven- klaroen worden gepubliceerd, terwijl het tevens vanaf a.s. vrijdag op de sintel- baan ter kennisname zal worden opge hangen. Op de training van a.s. woensdag ge lieve de leden even op te geven, welke avond het meest geschikt is voor de in- doortraining, waarvoor thans een zaal moet worden gehuurd. Regenboogklasse: ochtendwedstrijd: 1. Cadans, ir. G. A. Bakker; 2. Grif fioen, G. Ooms; 3. Toreador, C. W. Kist. Middagwedstrijd: 1. Saenden, L. de Wit; 2. Bruiser. J. de Wilde; 3. Tjerk, ir. C. J. de Jong. Kampioen van Nederland in de Re genboogklasse werd ir. G. A. Bakker met Cadans met een totaal van 4330 pnt. Vrijheidsklasse: ochtendwedstrijd: 1. Rakker, Bouw van Wijk: 2. Rommel- does, E. van der Zijpp; 3. Hepidel II, W. Elhorst Jr. Middagwedstrijd: 1. Naatje, J. R. de Vries; 2. Kusmus, B. P. de Reuver; 3. Speediest, Cees de Haas Jr. Kampioen van Nederland in de Vrij heidsklasse werd Cees de Haas Jr. met Speediest met een totaal van 5431 pnt. MOTORSPORT Drie doden bij race in O.-Duitsland Een ongeluk tijdens nationale motor wedstrijden op de Hanseatenring bij Wismer (O. Did) heeft aan drie perso nen het leven gekost. De Oostduitse renner Werner Kuehn raakte de macht over het stuur van zijn motor kwijt en reed op het publieke in. De renner en twee toeschouwers werden bij dit on geluk gedood. UVS speelt tegen Duitse Oberligaclub Tijdens de pauze van het op 15 augus tus te houden Katwijkse Bloemencorso dat uit een middagcorso en een ver licht avondcorso bestaat zal om half zes op het Quick-Boys-terrein te Kat wijk een voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen de Duitse Oberligaclub WSV uit Wuppertal en UVS. Voor deze wedstrijd die in samen werking tussen de VW-Katwijk, Quick- Boys en UVS wordt georganiseerd zul len in het UVS-elftal drie Quick-Boys spelers worden opgesteld. In het elftal waarmede Wuppertal de komende kompetitie ingaan staat negen spelers opgesteld die in het Duitse A,- B- of Jeugdelftal spelen of hebben ge speeld. Acht van deze spelers zullen in Kat wijk uitkomen. De opstellingen zijn: Wuppertal: doel: Klaus Wilhelm; ach ter: Ribbeek, Kolkenbroch; midden: Kie- fer, Erzner, Haase; voor: Tönis, Rond- huis, Würz, Sauer, Grandrath. UVS: Voor: v. d. Toorn. W. v. Kam pen, v. d. Ooever (Q.B.), Kilian, W. Bek kering; Midden v. Duyn (Q.B.), Hak, de Haas; achter: v. Leeuwen, Aandewiel (Q.B.); doel: v. Duyl. DE STRIJD OM DE VRIENDSCHAPSBEKER Toernooi wordt uitgebreid Het voetbaltoernooi om de vriend schapsbeker dat oorspronkelijk een Benelux-aangelegenheid was en verle den jaar werd uitgebreid door de deel neming van twee Westduitse en twee Franse clubs, krijgt dit jaar een nog grotere opzet. Er zal namelijk deze keer aan worden deelgenomen door elf clubs uit zeven Europese landen: België, Duitsland, Frankrijk, Nederland, Italië, Luxemburg en Zwitserland. De clubs zijn: Daring Brussel, F.C. Luik, Fortuna Jetty Wienese verloor op 1e dag van nat. tenniskampioenschappen Op de eerste dag van de wedstrijden om de nationale tennistitels, die op de Mets-banen te Scheveningen worden ge houden, heeft.zich één verrassing voor gedaan. Mevr. J. Baars beter bekend on der haar meisjesnaam Jetty Wienese, die als nummer 7 was geplaatst, leed in de tweede ronde dames enkelspel in de eerste ronde had zij een bye een onverwachte nederlaag tegen het Arn hemse meisje Ineke Koster. Met 36 97, 64 moest zij de eer aan haar ri vale laten. Enkele uitslagen luiden: Dames enkelspel, eerste ronde: mevr. Kampschmidt versl. mej. Versnel 06, 64, 62; mej. van Rijn versl. mej. Van der Linden 62, 64; mej. Wuer- man versl. mej. Van der Hage 64, 64. Tweede ronde: mevr. Thung versl. mej. Rinkel 60, 63; mevr. Reus versl. mej. Dingier 64, 61; Fredy Marikelle versl. mej. Van Dongen 63, 62; mevr. Pe ters versl. mej. Commandeur 63, 46, 86; Jeanine Ferir versl. mej. Van Wel- zenis 61, 62. Heren enkelspel eerste ronde: Strad- meyer versl. Hajer 63, 61; R. Kuy- pers versl. Nieland 63, 36, 62; Harskamp versl. Leistikow 63, 61; Dominicus versl. Heyblom 1412, 61; Marre versl. Koster 62, 46 daarna trok Koster zich terug; Stoop versl. Bou wer 62, 62; Hardeman versl. Lagen- daal 63, 63; Herok versl. Beukers 86, 108; Vekemans versl. Tulp 63, 62; Karamoy versl. Wittekamp 64, 61; A. Maris versl. L. Tervoort 62, 6—2. Dames dubbelspel, eerste ronde: mej. Schepens en mej. Weurman versl. mej. Versnel en mej. Wennink 62, 86; mevr. T. Schuller en mej. Wilmink versl. mej. Van der Hage en mej. Knoppers 3—6, 7—5, 6—4. Heren dubbelspel, eerste ronde: Van Dalsum en Van Meegeren versl. Heyblom en Kemper 60, 61; Loeb en Prins versl. Lagendaal en Stoop 64, 64; Bitter en Saarberg versl. Coster van Voorhout en Leistikow 63, 63. AUSTRALIë—ITALIë 4—1. Australië heeft in de eerste interzone- finale van het toernnoi om de Davis Cup met 41 van Italië gewonnen. Maandag versloeg Rod Laver de Italiaan Orlando Sirola met 46, 64 60, 63 en klop te Nicola Pietrangeli de Australiër Roy Emerson met 64, 60, 64. De ont moeting werd te Philadelphia gespeeld. In de tweede interzone-finale komt Australië nu uit tegen de ploeg van In dia, de winnaar van de Aziatische zone. De winnaar van dit duel zal eind augustus Amerika, houder van de beker ontmoeten. INTERN. TOERNOOI VOOR PROFS De Nederlander Buytelaar is doorge drongen tot de vierde ronde van het internationale tennistoernooi voor profs dat te Eastbourne (G.B.) wordt gehou den. Parlevliet, Joop de Mos en Houps plaatsten zich in de derde ronde. De vier spelers die de halve finales herenenkelspel bereiken wacht een bij zondere verrassing: zij zullen op het centre court mogen uitkomen in de monstratiewedstrijden tegen de tennis- fenomenen Lew Hoad, Tony Trabert, Mal Anderson en Ashley Cooper. Tanken bij ,,Frisse-lucht-service-Station' Bij een motel in Fayetteville (V. S.) is een koude- lucht-service-station in het leven geroepen. Men hoeft slechts een der raampjes te laten zakken, en een dikke slang geleid de frisse lucht naar binnen, die door een 30 pk luchtinstallatie wordt „opgepompt". Düsseldorf, L.F.C. Saarbrücken, Stade Frangais, U. A. Sedan, Feyenoord, PSV, Lane Rossi Vicenza, een combinatie van de verenigingen Jeunesse d'Esch en Spora en A. C. Bellinzona. WIELRENNEN WIM VAN EST WON IN BELGIë Wim van Est heeft maandag de grote prijs van Wolrijck, een wegwedstrijd voor profs over 184 km-., gewonnen. Hij legde de afstand af in 4 uur 54 minuten. De Belg Mertens werd tweede op 20 seconde. De Nederlander Joop van der Putten eindigde op de achtste plaats met een achterstand van 1 min. 15 sec, Gerrit Voorting werd elfde. Er namen 94 renners aan deze wedstrijd deel. Karamoy dingt naar titel HONKBAL H.F.C. HAARLEM NEEMT REVANCHE EN VERSLAAT SIKKENS 7—6 Een nerveus spelend Sikkens ne gental maakte in de eerste innings zo'n groot aantal veldfouten dat een zelfverzekerd Haarlem hiervan gre tig kon profiteren. Met een veilige 61 voorsprong kon Haarlem de laatste 20 minuten van de wedstrijd tegemoet zien. Op dat ogenblik schaarde Sikkens al zijn gelederen bijeen om een laatste grote aanval voor het kampioenschap in te zetten. Haarlem wist echter de aanval te weerstaan, hoewel haar verdediging lijdelijk moest toezien hoe door een foutieve aangooi naar het tweede honk de Sikkens ploeg de achter stand tot 76 verkleinde. Haarlem herstelde zich tijdig en liet zich de overwinning niet ontnemen, waar door de situatie aan de kop van de ranglijst er nu als volgt uitziet: Sikkens 11*9 0 2 18 HFC Haarlem II 11 9 0 2 18 HFC Haarlem II gaat het komende weekend op bezoek bij Bloemendaal, terwijl Sikkens a.s. zondag om 10 u. thuis in het veld komt tegen Half weg 3. Wanneer beide clubs uit deze laatste wedstrijd evenveel punten behalen volgt er een beslissingswed strijd. Een tiental coloradokevers is zondag op het strand van Scheve ningen door strandbezoekers gevan gen. De vinders hebben deze schade lijke insecten meteen vernietigd. De veertienjarige Constance Roosje Blaauw, die sinds vrijdag avond 3 juli uit Hilversum was ver dwenen, is door de Italiaanse politie aangehouden in Zuid-Italië. Zij zal zo spoedig mogelijk door haar vader worden opgehaald. Het meisje is waarschijnlijk liftend in Zuid-Italië terecht gekomen. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. jeugd. HL—Hfo__f 9.05 Gym. 9T5_ Gram. (Om 9.35-9.40 Sweetheart, Rocker, Walking shoes, 17.00 Vakantietips. 17.50 Regerings- uitz.: Emigratierubr. Het emigratie praatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Act. 18.50 V. d. jeugd. 19.00 Lichte muz. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Muz. uit Wenen. 20.55 Het hart dat bleef kloppen, hoorsp. 21.45 Holland Festival: Operamuz. 22.45 De weg naar volwassenheid, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.35 Idem. 23.50-24.00 Soc. nws. in Espe ranto. HILVERSUM II. 298 M. 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zie ken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Orgelconc. 12.00 Metro- pole ork. 12.30 Land- en tuinb. me- ded. 12.33 Lichte muz. 12.48 Gram of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, caus. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.30 Pianospel. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Interscholair jeugdtoernooi. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade ork. en sol. 18.15 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muziekcorps. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Pianorecital. 20.15 Ork. conc. 21.05 Gram. 21.15 De Kerk in de vakantie, klankb. 21.45 Geestelijke liederen. 22.15 Gram. 22.25 Meisjeskoor. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15-24.00 Platennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Wielerkamp. Zandvoort. VARA: 20.30 Mensen, dingen, nu. 20.40 Spiegel der Kunsten. 21.10 Franse chansons. 21.40 Documentair progr. 21.55 Bruce Low, vocaal zclfpror- tret.. GRAMMOFOONPLATEN (over de 4e lijn van 1820 uur) 's Wonderful, Soon, Mine, A foggy day, Someone to watch over me, I got rhythm, Love is here to stay, Embraceable you, The man I love, But not for me, Around the world, Yearning, When my sugar walks down the street, Opus one, Tammy, Po' boy rag, Schönes Madchen vom Rio Negro, Dearest darling, Aber Nachts in der Bar, Canadian sunset, Banua, I'm saving myself for you, Casetta in Canada, Lies, Wenn du heut' ausgehst, Satan takes a holi day, Four of five times, My happi ness, True love, Boogie woogie, Waterst.). 10.00 Mijn kind is gehan dicapt, maar gaat toch kamperen, gesprek. 10.05 Morgenwijding. 10.20 V. d. vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Metropole ork. en soliste. 13.50 In de wolken, rep. 14.00 Gram. 14.30 Jazzmuz. m. comm. 15.00 V. d. jeugd. 16.15 Gram. 16.45 Hammond-trio. Trust in me, Misty, Ontet, Westwood walk, You showed me the way, Moonray, My funny Valentine, A ballad, Taking a chance on love. VATIKAANSE RADIO (25.67 m; 31.10 m; 41.21 m; 196 m) door LUCY AGNES HANGCOCK 5) „Ik was een dwaas, dat ik me ooit met die hersenloze bende ingelaten heb", klaagde hy bitter. „Miss Malvin is erg lief", mompel de Deborah. „En volslagen egoïstisch en leeg hoofdig", zei de man. „Zij is jong en ongetwijfeld ver wend", verontschuldigde Deborah. „Veel te veel geld". „En te weinig zelfbeheersing voegde hij er grimmig aan toe. „Maar laten we haar vergeten. Weet u, dat dit de eerste keer is, dat u met me uitgaat? Hoe komt dat eigenlijk?" „Wel", verklaarde Deborah rus tig, „één reden zal wel zijn, dat ik niet eerder uitgenodigd werd, maar de belangrijkste is wel, dat ik 's avonds niet dikwijls uitga, omdat ik gewoonlijk erg moe ben en rust en slaap nodig heb". „Maar alleen werk zonder ooit af leiding is niet goed". „Dat is mogelijk, dokter", zei De borah, „maar ik heb er geen behoefte aan in gezelschappen te schitteren. Ik geef er niets om. Ik hou van mijn werk en ga er in op". „Dat doe ik ook, maar ik heb ge merkt, dat het goed is eens onder mensen te verkeren en mijn werk voor enige tijd te vergeten. Ik geloof, dat ik er beter dokter door ben. Waarom zouden we het niet vaker proberen, Deborah.heb je er iets tegen, dat ik je zo noem?" „Nee, als u het graag wilt. Het is ten slotte mijn naam, weet u", ant woordde Deborah glimlachend. „Wel, hoe was het? Hoe bevalt je 't „Niet tè gauw", stelde ze vast. Het was bijna twee uur, toen ze de deur van haar woning opende en ze wist, dat ze nog nooit in haar leven zo moe geweest was. Ze waren na de schouwburg naar een restaurant te ruggegaan en hadden gedanst. Debo rah had het prettig gevonden, maar nu kwam de reactie en ze voelde zich afgemat. Ze wist, dat ze de volgende morgen met moeite op zou kunnen staan. Alice zat nog achter haar schrijfmachine, met zware oogleden en vermoeid. Ze draaide zich om, toen de deur geopend werd. „Wel, hoe was het? Hoe bevalt je nachtleven in onze vrolijke wereld stad, Deb?", vroeg ze, terwijl ze geeuwde en zich uitrekte. „Heel aardig als je het niet te dik wijls doet", antwoordde haar vrien din. „Ik begrijp niet, hoe sommige meisjes dat uithouden. Ik ben dood op". „Was de dokter zo erg? Arm kind „O, de dokter was aardig. Het komt, doordat ik niet luchthartig ge noeg ben. Zo nu en dan mag het heel aardig zijn, maar niet voor altijd. Ik ga naar bed. Het is veel te vlug zeven uur óm nog veel tijd te verspillen. Je deed beter mijn voorbeeld te vol gen, m'n beste, anders zal ik geweld moeten gebruiken om je uit bed te krijgen". Toen ze in bed lag, staarde Debo rah nog enige tijd naar de plek in de zoldering, die heen en weer bewoog als de wind de naakte takken van de boom voor haar raam striemde. Hier lag ze, pas drie en twintig jaar en doodmoe van één avond uit. Het was niet normaal. Ze geloofde niet, dat ze vervelend geweest was. Ze was zelfs opgewekt geweest, op een manier, die haar zelf verrast had. Het was plezierig geweest. Alice had gelijk, ze moest zich voornemen meer uit te gaan, maar op dit ogenblik was het belangrijkste in slaap te vallen; maar de slaap kwam langzaam. VIERDE HOOFDSTUK „Ik voel, dat ik ten slotte een tweede geluk gevonden heb, Debo rah", schreef haar moeder. „Mr. Tre- maine is een charmante man, een heer, Debby, een oud-officier, erg Engels en een weinig hinkend. Hij werd gewond in de laatste oorlog. Hij vertelde me, dat hij een klein buitengoed bezit in Devon en hij toonde me foto's van de landerijen en de omgeving. O, lieveling, het is alle maal zo lief, j' kunt het je niet voor stellen. Vraag me nou niet, of het allemaal waar is, jij argwanend meis je. Ik heb grondige informaties inge wonnen en het is alles volkomen waar. Hij i= niet rijk, maar welge steld, zodat, als ik zijn aanzoek aan neem, ik in staat zal zijn vaders hele nalatenschap aan jou over te doen; je kunt dan dat vreselijke verpleeg- stersbaaritje er aan geven en in over eenstemming met je geboorte en op voeding leven. Lieveling, ik sta er op, dat je da delijk hierheen komt, want ik wil,' dat je Arthur leert kennen. Ik weet zeker, dat jullie elkaar zullen mogen. Telegrafeer, wanneer je arriveert, zodat ik alles kan voorbereiden". Deborah zuchtte. Haar moede ging hertrouwen. Ze had het al lang ver wacht. Ze moest er eigenlijk heen, maar hoe kon ze dat? In Medford heerste hevig de influenza en het leek, alsof het Noordelijke deel van de stad er bijzonder slecht aan toe was. Ze hoopte alleen maar, dat niet ziek zou worden. De vorige avond had ze zich wat zwak gevoeld, maar een heet bad en een lange nachtrust hadden wonderen verricht. De oude dokter Hamilton kwam de kamer binnen. „Hoe staan de zaken in uw dis trict, Bradley?", vroeg hij, haar scherp opnemende. „Beroerd, niet?" „Tamelijk slecht, dokter, maar ?k hoop, dat we het ergste achter de rug hebben. Als we nu maar een paar dagen droog, koud weer krijgen, zal alles er beter uit zien. Het zijn die plotselinge veranderingen, die zo'n invloed hebben op mensen die wei nig weerstand bezitten". En ze begaf zich weer van de ene muffe, overbevolkte woning naar de andere en preekte reinheid, opge wektheid en vertrouwen. De lucht was fris die dag; boven koepelde een wolkenloze hemel, onder was de aar- dè wit. Deborah voelde zich sterk en in staat elke strijd te aanvaarden. Alice en Paul hadden ruzie gehad en Paul was voor zaken naar Chicago gegaan. Alice had haar eerste ver haal gepubliceerd en was in een dwaze bui. Ze had haar baantje er aan willen geven om al haar tijd aan schrijven te kunnen besteden. Paul had haar gezegd, dat ze gek was te veronderstellen, dat één geplaatst verhaal al een schrijfster van haar maake, en Deborah had haar de raad gegeven geen domheden uit te halen. Haar betrekking was zeker en schrij ven was een moeilijke manier om aan de kost te komen, vooral als de schrij ver onbekend was, zoals Alice. Alice had dagen lang slechts weinig ge sproken en dan nog slechts met koele minachting. Maar ze was in haar be trekking gebleven en nu bezig aan een volgend verhaal. Ze misten Paul allebei. Hij was levendig en geestig, hij hielp met het koken en bracht soms wat lekkers voor het dessert mee. Hij kon uren lang doodst# zitten, met zijn gedach ten bij zijn werk en zijn ogen op het vuur gericht, terwijl Alice op haar schrijfmachine ratelde en Deborah kousen stopte of brieven schreef. Deborah reed Fernald Street bin nen en hoorde toen, boven het la waai van het verkeer uit, de sirenes van de brandweerwagens, en ze zag mensen, die naar het/ andere einde van de straat renden. Ze stopte de wagen en begon ook te rennen. O, ze hoopte, dat het niet dat oude, over bevolkte huis was. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8