De Euromast op de Floriade-1960" te Rotterdam DE LEIDSE BIOSCOPEN FRIDOR In 25 seconden naar het kraaiennest MEDISCHE DIENSTEN Ij Leidenaars Faber en Zaalberg tweede en derde in Tour Oranje Bal Flinke jongen iDaitóen NAAIMACHINES R K. Vacantie-bezigheden ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 II Niet alleen het heien van de 127 palen, waarop de Euromast moet rusten, niet alleen het „glijden" van de 104 meter hoge betonschachten niet al leen het opvijzelen van het 240 ton zware Kraaiennest met zijn restaurant en uitzichtbordessen is met de uiterste snelheid geschiedook de bouw van de liften is een wedloop tegen de klok: de installateurs hebben alles op alles gezet om zich in het snelle werkschema te kunnen aanpassen en hun precisiewerk op tijd af te leveren! Snelheid schijnt rond en in de Euromast hèt parool. Want ook dé trek naar boven in de toren zal met snelliften geschieden. Uiterst precisiewerk „Hoeveel treden?" Het valt niet mee op deze vraag, die de werkers in het topje van de Euromast bijna da gelijks wordt gesteld, een nauwkeu rig antwoord te geveri. Binnen in de torenschacht is de bréde en gemakkelijke „vluchttrap" voor een groot deel gereed. Op som mige punten echter moet men nog van houten bouwleren gebruik ma ken, maar die worden wel eens ver plaatst, weggehaald of vervangen door andere. En reken dan maar eens uit, hoeveel treden precies er op dit ogenblik naar het bovenste puntje van deze spectaculaire Rotterdamse uitzichttoren leiden. Niettemin, wie een klauterpartij onderneemt, voelt aan den lijve dat het er zo om en nabij de 500 moeten zijn, waaraan men heel wat tijd en adem moet spenderen. Een enigszins zwaarlijvige outsi der doet zeker twintig minuten over de weg omhoog, rust dan een hele tijd en is vervolgens in een kwartier weer beneden. De kampioen Euromast-loper, de Haarlemer Bep Koning van Werk spoor, daarentegen heeft de naam, dat hij op de afstand bouwkeet-top vice versa een tijd van precies één kwartier maakt, op voorwaarde na tuurlijk dat het niet al de warm is. Dat wil intussen nog niet zeggen, dat men niet gelukkig zal zijn als de twee bijzonder snelle „Schindler"- personenliften gereedkomen. Deze liften zijn van Zwitsers fabrikaat. Het bouwschema, dat op 10 decem ber 1958 de „eerste paal" meldde, wijst onherroepelijk 25 maar 1960, 's morgens 10 uur als openings-tijdstip aan, de datum dus dat de Internatio nale TuinbouwTentoonstelling Flo- riade voor een halfjaar haar poorten opent. Dat betekent dat de ruim hon derd meter hoge Euromast met zijn „Kraaiennest", Stuurhuis, bedrijfs gebouwen enz. in zegge en schrijve 471 dagen uit de grond moet zijn ge stampt. Dat betekent dus ook, dat na de geweldige prestaties van de beton-aannemers en -constructeurs van het „kraaiennest" eenzelfde inspanning van de liften-installateurs wordt gevraagd om het gecompli ceerde werk op tijd klaar te krijgen. Snel, sneller, snelst Als het tijdschema kan worden aangehouden, moet medio september één der lift installaties voor gedeel telijk gebruik, zij het dan proviso risch als werklift gereed zijn. De Euromast-liften krijgen de zeer grote snelheid van vier meter per se conde. De hoogte-afstand van de kleine honderd meter wordt dan ook binnen de 25 seconden afgelegd. Ie dere lift heeft een capaciteit van veertien personen. Voor verticaal vervoer is deze ge middelde tijdsduur zeer kort. Men verwacht per lift per uur circa 900 personen in beide richtingen te kun nen verplaatsen. Het zijn de hoogste en snelste lif ten in Nederland voor normaal ver voer van publiek. Uniek zijn de spe ciale zorgen, welke de montage van deze liften in dit niet alledaagse bouwsel meebrengt. Om er daarvan één te noemen: We kenlang heeft de zon onbarmhartig op de toren staan branden. Dit had uiteraard normaal te verwachten ge volgen ten aanzien van de uitzetting van de betonnen torenwand. Voor de nauwkeurige plaatsbepa ling en bevestiging der liftgeleiders enen kwestie van milimeterwerk heeft men bij de aanhoudende hit te van de vorige maand de koelere nachten moeten benutten. Van al dit werk bespeurt het pu bliek maar weinig, het gebeurt bin nen in de toren, maar begin volgende week zal men toch wat meer kunnen zien wanneer de Werkspoor-lier op de top van de mast de 5 ton zware liftmachines langs de toren omhoog voorbij het „Kraaiennest" zal gaan hijsen om ze daarna in de daartoe bestemde ruimte boven in de nok van de toren te plaatsen. De „Hersenen" van de lift Deze liftmachines, zijn in wezen zeer grote elektromotoren met recht streeks op de as gemonteerde kabel- draagschijven. De bezoekers zullen door aangebrachte kijkvensters op het bovenste uitzichtterras een blik kunnen werpen in de ruimte, waar deze apparatuur wordt opgesteld. Daar zal men dan de acht sterke staaldraadkabels, waaraan de lift kooien hangen, zien lopen over de kabelschijven, die op de as van de 40 pk sterke gelijkstroom-hoofmotor zijn bevestigd. En tenslotte staan daar de „hersenen" van de liften: zeer ingewikkeld uitziende schakel- rekken met onontbeerlijke appara tuur voor besturing en bediening. Het stijgen en dalen met de snelle liften van de Euromast zal een genot voor het publiek zijn. De versnelling en vertraging wordt langs elektronische weg ge regeld. Zulks verloopt zonder „trappen", dat wil zeggen in een vloeiende beweging. Schokken en bonken is uitgesloten, zelfs bij het remmen. Het in- en uitstappen van de pas sagiers kan zeer efficiënt en gemak kelijk plaatsvinden; de toegangen zijn zo breed gekozen, dat er gemak kelijk twee personen tegelijk gebruik van kunnen maken. Daarenboven zijn er automatisch werkende schuif deuren. Hoewel de liften ook ingericht zijn voor zelfbesturing, zal toch voorna melijk de besturing door „lift-men" plaatsvinden. De berekeningen voorspellen, dat het publiek als het ware maar heeft in te stappen, terwijl men bovendien op standaanwijzers bij de stopplaat sen met een grappig lichtspelletje de reis van de beide liften nauwkeurig zal kunnen volgen. Wat gebeurt er bij storing? Eén van de vragen tenslotte, die altijd terugkeert, is wat er gebeurt als bijv. op vijftig meter hoogte een storing optreedt. Wel zijn de kansen daarop minimaal, maar zelfs bij de meest perfecte installatie moet men daarmee rekening houden. Het gaat toch niet aan in zo'n geval het pu bliek een tijdje te laten wachten. Evenals het gehele lift-project is speciaal voor de Euromast door de lift-technici van de Dienst van Ge meentewerken een systeem ontwor pen,dat als „snelle assistentie" moet dienen. Een onverhoopte storing kan telefonisch door de ingeslotenen wor den gemeld. Op een dergelijk sein kan men ogenblikkelijk de tweede lift naar dezelfde hoogte dirigeren. In de achterwand van beide kooien zit een met een speciaal-slot afgeslo ten schuifdeur. Als men die opent komt men op een kleine, met leunin gen beveiligde en goed verlichte uit bouw, dat precies past in de ruimte die in het als liftkoker afgescheide segment van de torenschacht nog over is. Via een veilig „overstapje" naar de andere liftkooi kan men de tocht omhoog of omlaag rustig ver volgen. Een simpel systeem, dat ech ter op deze wijze toegepast een no- vum is. Voor Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Gaasbeek, Schaefer, De Jong, Stoffers en De Bruyne. Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, tot zaterdag 6 uur Doeza- str. 31, tel. 21313 en Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden De art sen Brinkhorst, Leimuiden, tel. K 1721—269 en Muskens, Roelofarends- veen, tel. K 1713—329. Alphen a.d. Rijn Dkt. H. van Kooten, tel. 2079. Bodegraven Dkt. E. M. Bol. tel. 2113, zust. D. Langeveld, apotheek van 122 en van 57 uur. Hazerswoude Zie Leiderdorp, Kruisdienst zust. J. C. Boer, tel. K 1728368. Voor ongevallen aan de Rijndijk belle men steeds K 1714 278. Hillegom Dkt. H. F. ten Hoo- pen, tel. 5417. Katwijk Rijn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek Kerkstraat 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. P. A. Visser, tel. 2023, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Lei derdorp en Hazerswoude. De Kwakel De artsen v. d. Stap, tel. 491 en Martini, tel. 209, uitsl. spoedgevallen dkt. Rijnders, tel. 453. Langeraar Dkt. J. A. Sandkuijl, tel. K 1722—139. Het is buitengewoon Interessant om te zien, hoe er aan wordt gewerkt om alles in en aan de Euromast zo veilig en zo boeiend mogelijk te maken. Twee eisen, waaraan beslist moet worden voldaan, wil dit nieuwe sym bool van Rotterdam inderdaad zijn functie als één van de hoogtepunten van dr Internationale Tuinbouw Ten toonstelling Floriade te Rotterdam 1960 kunnen gaan vervullen. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden Geboorteaankondigingen (Advertentie) Casino „De avonturen van een „goed heertje" bieden de liefhebbers van de komedie deze week alle ge legenheid om eens flink te lachen. Van de „droge" Engelse humor tot het gooi- en smijtwerk in moderne vorm. In een niet bij naam genoem de stad woont een gezin, dat uitslui tend van stelen leeft, doch dit op zo'n geraffineerde wijze aanpakt, dat iedereen hen in de buurt voor de meest eerzame familie houdt. Alle leden van dit fraaie gezelschap munten uit in zakkenrollen, winkel diefstallen en andere vormen van „winstbejag". Alleen de oudste zoon Willie kan zijn draai niet erg vinden tot ergernis van zijn vader, die kos ten noch moeite heeft gespaard om hem voor het „beroep" op te leiden. Doch dan slaat ook hij zijn slag en komt thuis met een koffer vol vals geld. Gestolen van een lid van een valsemuntersbende. Hij leeft nu als een grand seigneur. Zo huurt hij in een van de grootste hotels een halve vleugel en leeft als een vorst in een voor een sultan bestemd ap partement. Omdat het een klucht is, verschijnt natuurlijk ook de sultan met een legertje Arabieren op het scherm en raakt slaags met de valse munters, die de dief op het spoor zijn gekomen en verkleed als Ara bieren het hotel zijn binnengedron- drongen. Het einde van de film is, dat Wil lie in de armen valt van een meisje, al is het in de onromantische omge ving van de gevangenis, waar de jongeman twee jaar ovei zijn zon den na kan denken. Echter met het vooruitzicht van een nieuw leven met het meisje, dat ook wel heeft in gezien dat geluk niet voor geld te koop is, zelfs niet voor vals geld Toegang boven 14 jaar. Luxor heeft de „Vrijheren van het woud", de imposante documentaire uit de Belgische Kongo, opnieuw geprolongeerd. Alle leeftijden. Lido Het heeft knokken en schieten geblazen in het Lido-thea- ter, zeer tot genoegen van de vele vakantiebezoekers, die zulk 'n schouwspel met gebalde vuisten op hun zitplaatsen plegen te volgen. Hoewel het een Franse film is, deze „Als een losgebroken Beest" gaat het betere vuistwerk niet met de Franse slag. Spanning is er ook vol doende in dit avonturen werkje en het verhaal is vrij goed gecompo neerd. Het gaat over een eerzame restauranthouder, die door de Fran se veiligheidspolitie gedwongen wordt zich nog éénmaal met het ruige werk, dat hem in de bezet tingstijd populair maakte, bezig te houden. Hij moet zijn vriend ver schalken, zijn beste vriend, als het niet was om vrouw en kinderen zou hij het gelaten hebben. Na veel ver rassende gebeurtenissen, die gedra gen worden door hoogst onsympa thiek uitziende bandieten, is de ge schiedenis voltooid. Het ruwe werk is gedaan en de bezoekers kunnen opgelucht het schouwspel de rug toe keren. De KFC keurde deze film op achttien jaar. Trianon: Het is één en al zang en levenslust in het bonte verhaal van „Der lachende Vagabund". Enige waarschijnlijkheid moet men er niet in zoeken, wel veel romantiek zoals deze verondersteld wordt aanwezig te zijn in het heerlijke zwerversbe staan. Ja, indien alles ook van zo'n leien dakje gaat en iedereen zó gul goedlachs is als in dit operette-ach- tige verhaal, dan geven wij de di recteur-generaal Vogelsang schoon ge lijk als hij zijn fabrieken, zijn land huis en zijn slee van 'n wagen in de steek laat om samen met een jour nalist als zwerven het land door te trekken. Nu is het land, waar zij doortrekken, toevallig een zeer kleur rijke strook lanks de Middellandse Zee, waar iedereen vakantie schijnt te hebben, de zon straalt aan de blau we hemel, de meisjes lachen en de „vagebonden" zingen De idylle loopt nog idyllisch af ook met een trouw partij in een zigeunerkamp, waar iedereen eveneens lacht en zingt Kortom: een film, waarin men een wensdroom dromen kan over z'n eigen vakantie. Het onwezenlijke en het onwaarschijnlijke ligt er welis waar duimdik op, maar zo is nu een maal iedere droom. De muziek en de zang zijn echter goed. Toegang el ke leeftijd. Rex heeft -*■ hoe kan het anders? de Nederlandse film „Fanfare" geprolongeerd. Alle leeftijden. In een rustig gangetje werd giste ren door de Tour der Verenigde Na ties Nijmegen verlaten in de richting Lent. Maar dit was ook het enige rustige, want 's morgens was er voor deze laatste étappe een programma bekend gemaakt, dat klonk als een klok. De jongelui waren tot het uiter ste gespannen. een tijdrit van 16 km. genomen. 63 van de jongens deden mee en de rest deed dienst als wegwijzer en jury. Elke minuut ging er een op pad naar de Wageningse wielerbaan. De tijden varieëerden de eerste tijd tussen 30 en 35 minuten. De Leidenaar Rob Faber was de eerste, die onder de 30 min. bleef met 29 min. 43 sec. De kopman van de Eindhovenss ploeg kwam op 28 min. 15. Richters van Arnhem bleef hier met 28 min. 42 weer boven. De Utrechter Feijth reed „plat" en kwam in de bezemwa gen terecht. Maar toen de Leidenaar Wim Zaal berg arriveerde, bleek hij er 27 min. 52 sec. gedraaid te hebben. Deze tijd werd niet meer verbeterd en zo was Wim weer de snelste renner. Leiderdorp Dkt. G. A. de Bruy ne, tel. K 171Ó—22208, Kruisdienst zie Hazerswoude. Leidschendam Dkt. J. H. Uhl, tel. 2939, Wit-Gele Kruis, tel. 2161, apoth. K 70—118623. Lisse Dkt. H. A. Holl, tel. 3155. Nieuwkoop Dkt. G. J. Bremer, tel. K 1725—103. Nieuwveen zie Langeraar. Noord wijk Dkt. Kruijt, tel. 2030, apotheek aan zee van 11.30 tot uur, tel. 3068. Wit-Gele Kruis zust. Faase, M 2536. Noordwijkerhout Dkt. K. A. van Praag, tel. 385. Oegstgeest De artsen F. W. Hugenholtz, tel. 20390 en J. B. genholtz, tel. 32277. Apotheek Wil- helminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, tel. 7119. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, tel. K 2532—7393. Warmond zie Voorhout. Wassenaar De artsen J. A. Ro mer, tel. 4641 en J. H. Jaarsma, tel. 9676. Wassenaarse apotheek, Schouw- weg 32. tel. 2402. Woubrugge zie Langeraar. Zoe' -meer Dkt. P. Vegt, tel. 3035. Kruisveren. zust. G. van Dam, tel. 3230. Zwammerdam zie Nieuwkoop Wij verzoeken onze corresponden ten ervoor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apo thekersdiensten voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn. De 12 snelste van de tijdrit reden nog 'n gezamenlijke sprint met vlie gende start over één ronde. Zaalberg ging voorop en bleef voorop. Rich ters werd met een lengte een goede tweede. Rob Faber werd vijfde. Deze prestaties brachten Faber van de vierde naar de tweede plaats en Wim Zaalberg van de twaalfde naar de derde. Feijth uit Utrecht bleef hen met enkele punten voor en won de tour. Het ploegenklassement bleef voor de ploeg uit Eindhoven, die zich op alle gebied zonder uit te blinken, toch deed gelden. De Leidse ploegen eindigden als zevende en negende van de twintig. Na een hartelijk afscheid van de leiding ging de karavaan in Arnhem vóór het Provinciehuis uiteen. Zes Leidenaars bleven vannacht nog bij „Ome Joop" en kwamen van daag op de fiets naar huis. UITVOERINGSVOORSCHRIFTEN DESTRUCTIEVERORDENING Burgemeester en Wethouders van de gemeente Leiden brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie dier gemeente (kamer 222) voor een ieder gedurende drie maanden ter lezing is nedergelegd hun besluit van 31 juli 1959, tot vaststelling van de nadere voorschriften, bedoeld in artikel 5, tweede lid, van de Des tructieverordening voor de gemeente Leiden. De voorschriften bepalen aan wel ke eisen confiscaatemmers, waarin destructiemateriaal, bedoeld in arti kel 5, eerste lid, van genoemde ver ordening, wordt bewaard, moeten voldoen, alsmede welke bewerkin gen dit destructiemateriaal dient te ondergaan. Marktberichten LEEUWARDEN, 7 aug. Kaas Goudse 2.01; Edammer 1.851.86; broodkaas 1.851.86. Stemming goed. KATWIJK a. d. RIJN 7 aug. Groente Bloemkool I 60.0079.00; Bloem kool II 39.0054.00; Waspeen A ex port 3.70—5.00; Waspeen B export 4.606.00; Waspeen binnenland 2.00 5.90; Bospeen 30.0045.00; Kom kommers 14.0022.00, Andijvie 20.00 —48.00; Augurken 48.00—72.00; Pe terselie 2.004.00; Selderie 21.00 32.00; Kervel 4.004.10; Tomaten 21.0032.00; Sla 26.00—40.00; Uien 3.203.80; Princessebonen 109.00 132.00; Spinazie 13.0016.00; Rabar ber 14.00—15.00; Kroten 6.40—6.60; Snijbonen 104.00120.00; Boskroten 10.0012.00; Aardappelen 4.404.50 per kist. Aanvoer bloemkool 60.000; Bospeen 3000 bos; Waspeen 84.000 kg waarvan 58.000 kg voor export werd gekocht. Gevraagd: Prima Ie kapster R. K. Pleeggezin met eigen kinderen ge zocht, Br. onder no. 2322 bur. v. d. blad. op zondag 9 augustus in Café BAKKER Rijpwetering met medew. v. d. MIECUMAN PLAYER Aanvang 8 uur Bij Potterij ZAALBERG. Hoge Rijndijk 49, Leider dorp, is plaats voor een die opgeleid wil worden in het vak. Aanmelden: maandag 10 aug. v. 912 u. en van 1719 uur. Voor een meisje van 20 jaar wordt betrekking gezocht in eenvoudig r.k hartelijk gezin met kl. kinderen. Omgeving Leiden. Br. on der no. 2321 bur. v. d. bl. Te koop: vrijkomend huis Marislaan. Br. onder no. 3323 bur. v. d. blad of tel. 04995—374. Te koop aangeboden: Prima zuivelzaak te 's Gravenhage. Omzet melk 1900 liter. Br. on der no. 2325 bur. v. d. bl. Per 1 sept. a.5 in gezin met s ;olgaand) Fiinke zelfst. Huish. hulp intern. Mevr. Parein, Rijksstraatweg 629, Was- 1 senaar, tel. 9841. R.K. INSTUIF NIEUWKOOP m.m.v. „DE VRIJBUITERS" Aanv. 7.30 Entr. 1.25 Identiteitskaart verplicht. DOET VERKOPEN AL)VER TEREN Een handige en eerlijke Jongeman gevraagd voor direct. Leeftijd 14-16 jaar. Poe- liersbedrijf 1". E. AMMER- LAAN, Schoolstraat 51, Voorschoten, tel 01717 3636. Maison JEAN-PIERRE Naaisters en aank. Naaisters Rapenburg 47 - Tel. 30084 VERKRIJGBAAR BIJ: P. J. VAN STEYN Nieuwe Rijn 46 B, Tel. 24809 LEIDEN Waar gaan we heen in de derde week van 10-14 aug.? HERENSINGEL Kleine jongens Grote jongens Kleine meisjes Grote meisjes H. PETRUS Kleine jongens Grote jongens Kleine meisjes Grote meisjes HARTEBRUG Kleine jongens Grote jongens Kleine meisjes Grote meisjes I t.m. 5 6 t.m. 10 II t.m. 15 16 t.m. 20 41 t.m. 45 46 tm. 50 51 t.m. 55 56 t.m. 60 31 Lm. 35 36 t.m. 40 H. LEONARDUS Kleine jongens 60 Lm. 65 Grote jongens 66 t.m. 70 Kleine meisjes 71 Lm. 75 Grote meisjes 76 Lm. 80 MAANDAG ,30 u. Gasstr. film. 2 uur veldspel 9.30 u. Speurtocht 2 uur vissen 9.30 u. zwemmen 2 uur poppenkast 9.30 u. zwemmen 2 uur Lakenhal 9 uur veldspel 2 uur Gasstr. film 9 uur fietsen naar Madourodam. Brood en drinken mee uur zaalspelen 2 uur veldspel 9 uur fietsen naar Madourodam. Brood en drinken mee 9.30 u. wedstrijden 2 uur speeltuin 9.15 u. zwemmen 2 uur fietsen 9 uur speeltuin 2 uur zaalspelen 9.15 u. zwemmen 2 uur fietsen 9 uur zwemmen 2 uur huisvlijt 9 uur zwemmen 2 uur fietsen 9 uur huisvlijt 2 uur speeltuin 9 uur zwemmen 2 uur fietsen DINSDAG u. Luxor 2 uur voetballen 9.30 u. Luxor 2 uur u. Luxor 2 uur Gasstr. spelen u. Luxor ur speurtocht 9 uur Luxor 2 uur voetballen 9 uur per fiets naar DuinrelL Brood en drinken mee 9 uur Luxor 2 uur wedstrijden 9 uur Gasstraat film 2 uur fietsen 9.30 u. Luxor 2 uur Poppenkast 9.30 u. Luxor 2 uur Hortus 9.30 u. Luxor 2 uur Poppenkast 9.30 u. Luxor 2 uur Zuidzee 9.30 u. Luxor 2 uur Leidse Hout 9.30 u. Luxor 2 uur Hortus 9.30 u. Luxor 2 uur zaalspelen 9.30 u. Luxor 2 uur „Zuidzee" WOENSDAG 9 uur Duinrell Brood en drinken mee. .30 u. voetbaltoernooi (per fiets) Brood en drinken mee 9.30 u. Leidse Hout Brood en drinken mee. 9.30 u. Leidse Hout Brood en drinken mee. 9 uur film Gasstraat 2 uur speeltuin 9.30 u. per fiets naar voetbaltoer nooi. Brood en drinken mee. 9 uur Leidse Hout. Brood en drinken mee. 9 uur zwemmen 2 uur Lakenhal 9 uur Leidse Hout, wedstrijden 2 uur film 9.30 u. voetbaltoernooi (fiets). Brood en drinken mee. 9 uur wedstr. in Leidse Hout. 2 uur film 9 uur per fiets naar Avifauna. Brood en drinken mee 9 uur Duinrell Brood en drinken mee 9.30 u. per fiets naar voetbaltoer nooi. Brood en drinken mee. 9 uur Gasstraat film 2 uur gymzaal 9 uur fietsen naar Avifauna. Brood en drinken mee DONDERDAG 9 uur film Gasstr. 2 uur wedst. tegen Petrusp. u. fietsen naar Avifauna. Brood en drinken mee. 10 uur film Gasstr. 2 uur zaalspelen *.30 fietsen naar Avifauna. Brood en drinken mee. ar zwemmen 2 uur wedstr. tegen Herensingel. 9 uur zwemmen 2 uur vissen 8.30 u. Duinrell Brood en drinken mee 9 uur fietsen naar Duinrell. Brood en drinken mee. 8.30 u. Duinrell Brood en drinken mee. 9 uur fietsen naar Avifauna. Brood en drinken mee. 9.15 u. zwemmen 2 uur wedstrijden 9 uur fietsen naar Duinrell Brood en drinken mee 9.45 film Gasstraat 2 uur gymzaal 9 uur fietsen naar Avifauna. Brood en drinken mee 9 uur zwemmen 2 uur Leidse Hout 9 uur fietsen naar Duinrell Brood en drinken mee VRIJDAG 9.30 u. zwemmen 2 uur veldspelen 9.30 Olympische dag. Brood en drinken mee. 9 uur naar Dierenpark Wassenaar Brood en drinken mee 9.30 u. Olympische dag Brood en drinken mee 9 uur Duinrell Brood en drinken mee 9.30 u. Olympische dag Brood en drinken mee 9 uur zwemmen 2 uur veldspelen 9.30 u. Olympische dag Brood en drinken mee 9 uur wedstrijden 2 uur Gasstraat film 9.30 u. Olympische dag Brood en drinken mee 9.15 u. zwemmen 2 uur film Gasstraat 9.30 u. Olympische dag Brood en drinken mee 9 uur Dierenpark Wassenaar. Brood en drinken mee 9.30 u. per fiets naar Olympische dag. Brood en drinken mee. 9 uur naar Duinrell. Brood en drinken mee. 9.30 u. per fiets naar Olympische dag. Brood en drinken mee.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5