R IJ NS TREEK Scherp pollooJ DUINS TREEK Zwitserse trouw van hond en vrouw Tien dagen vacantievreugde met een prachtig slotfeest ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Het is nu al weer ruim een jaar ge leden. dat een in Duitsland woonach tig Zwitsers echtpaar, met vakantie zijnde in Katwijk, een bijzonder fraaie kostbare Airdale Terrier kwijt raak te. Het beest dat luisterde naar de naam Britta, was er in een onbewaakt ogenblik, terwijl zijn baas aan het zwemmen was, vandoor gegaan. Won derlijk genoeg maakte het dier de reis van Katwijk naar Leiden per tram, terwijl het in Leiden 't station wist binnen te komen en de voor Utrecht gereed staande trein binnen wandelde, net of dit zo hoorde. Bij de controle van de dienstdoende treinconducteur bleek, dat voor de hond geen kaartje gekocht was en prompt zette deze conducteur het dier in Alphen op het perron. Brit'.a wan delde dasrna de Pr. Bernhardlaan in, waar hij doodop spoedig bij het trans formatiehuisje nabij de Piet Hein- straat in het gras bleef liggen. Hier werd hij door de toen 13-jarige Tonny Ditmar gevonden, waarna hij met zijn vriendjes de gehele middag met het beest speelden. De vriendschap tussen Tonny en de hond was spoe dig gesloten, al kon aangifte bij de politie natuurlijk niet achterwege blij ven. Pas na weken van een minutieus onderzoek kwam vast te staan, dat het dier een Zwitsers echtpaar toebe hoorde. Deze vakantiegangers waren wel zeer verheugd toen zij vernamen, dat hun vermiste hond in Alphen een tweede thuis had gevonden. Toen zy dankbaar het beest in ontvangst na men, stond Tonny het huilen nader dan het lachen. Ook de Zwitserse da me had zulks opgemerkt en beloofde Tonny, dat hij een jonge hond van Britta zou krijgen. Reeds lang dacht men in het gezin Ditmar niet meer aan de hond en Britta, al leefde er vooral bij Tonny toch altijd nog de s'il'e hoop, dat hij het beloofde hondje zou krijgen. Groot was dan ook de vreugde toen enige tijd geleden dezelfde dame on verwachts me', haar r<uto voor de wo ning van Tonny stopte en een jonge BODEGRAVEN Geslaagd Voor het eindexamen horlogemaker slaagden aan de vak school voor juweliers, edelsmeden, galvano-, graveer- en uurwerktech niek te Schoonhoven, de heren G. J. Oostenga en F. Scheer. NOORDEN C.C. Rijn en Gouwe Wedvlucht St. Ghislain op 2 aug. met 606 dui ven, afst. 200 km. Los 11.40 u. Aan komst le duif 15 u. 07.22. Snelheid eerste duif 919 m p. m. Uitslag is als volgt: C. Staloord, Oudewater 1-2-3; P. Metselaar, Wad- dinxveen 4; C. Baas, Bodegraven 5; H. Martens, Alpherj a. d. Rijn 6; Gebr. Oosterman, Aarlanderveen 7; J. D. v. Rijn, Bodegraven 8; P. Bo nefaas, Waddinxveen 9; C. v. d. Hey- den, Bodegraven 10; L. Verhoef, Waddinxveen 11; K. v. d. Akker, Bodegraven 12; C. v. Bemmelen, De Hoef 13; H. v. Veghen Alphen a. d. Rijn 14; V. v. Vliet, Waddinxveen 15; Gebr. de Wit, Alphen a. d. Rijn 17; E. Ekelschat, Alphen a. d. Rijn 18; J. de Beer, Waddinxveen 19; B. Was- senberg, Ter Aar 24. OUD-ADE Jong Ade De senioren gaan zon dag a.s. naar het handbaltoernooi in Hoogmade, aanvang 1 uur. Vertrek per fiets vanaf het dorp om kwart over twaalf. Er hangt een nieuwe opstelling bij het café v. d. Poel. SrOMPWIJK Openluchtconcert. Morgen, zon dagmiddag te 2 uur, zal het Fanfare korps „Prinses Juliana" een open- luchtconcert geven. Voor deze gele genheid zal een muziektent geplaatst worden bij het „Blesse Paard". Ge zien de goede prestaties van het korps op het laatst gehouden Bondsconcours kunnen wij er van overtuigd zijn, dat er morgen op muzikaal gebied veel zal zijn te genieten. LEIDSCHENDAM Vergadering gemeenteraad. De raad der gemeente Leidschendam komt op dinsdag 11 augustus om acht uur bijeen voor een tussentijdse vergadering. Behande d worden o.m. de volgende voorstellen: afkoop erf- pachtsrecht percelen Venestraat 130 en 132 met overname eigendom op stallen; verkoop grond industrieter rein Ambachtsstraat aan J. Verwer; wijziging crediet uitbreiding raad huis; vaststelling uitbreidingsplan nen in onderdelen Amstelwijk, Prin senhof, de Zijde en Duivenvoorde; grondverkoop distrikt V uitbreidings plan Leidschendam-noord. en geest Oplossing no. 516. Horizontaal: 1. gal, 3. beemd, 8. er, 9. clivia, 10. met een, 12. dm, 13. Ens, 14. pa, 15. smet, 17. list, 19. o.r., 20. bis, 21. et, 22. pi raat, 24. sonate, 26. do, 27. trans, 28. nek. Verticaal: 1. gemis, 2. are, 3. bles, 4. ein, 5. e.v., 6. midas, 7. dam, 9. cent. 11. teer, 14. Pisa, 16. motor, 17. lire 18. totok. 20. bits, 21. Est, 22. pan, 23 adé, 25. na. Airdale terrier in de handen van Tonny stopte. De jongen maakte een vreugde-dans van plezier, om dit ge schenk, tut grote voldoening van de buitenlandse gasten, die weer op weg waren naar Katwijk. Tonny is inmiddels -wel heel goede maatjes met de jonge 1 ond. die ook weer Britta genoemd is, net als zijn moeder. STADSNIEUWS Pater R. Duynstee benoemd in Maastricht Pater Renatus Duynstee o.f.m., me de-directeur van het S.F.L., is be noemd tot directeur van de Jeugd- Derde Orde in Maastricht, met in gang van 12 augustus. Pater Duynstee was sinds 1952 HILLEGOM longeman bij Noordwijterhout in zee verdronken Gisteren te ongeveer kwart voor vijf is bij net baden in zee onder Noordwijkerhout de 21-jarige Jac. Cammenga, wonende 2e Loosterweg 66, te Hillegom, verdronken. De jongeman, die de zwemkunst niet meester was, is waarschijnlijk in een gat geraakt, waaruit hij zich niet meer kon redden. Het stoffelijk over schot is later op de avond aange spoeld. Het slachtoffer was enige zoon. Inbraak zonder succes Heden nacht hebben onbevoegden getracht hun slag te slaan in het kantoor van de n.v. De Ringvaart, betonfabriek en bouwmaterialenhandel aan de Meerlaan te Hillegom. Men probeer de met een autogeen-snijapparaat de brandkast te openen. Ofschoon er wel enkele gaten in gebrand zijn is men er niet in geslaagd de brandkast te openen. Er wordt niets vermist. KATWIJK Woningbouw Architect A van der Heyden te Leiden heeft namens het bestuur van de woningbouwver eniging De Brittenburg het bouwen van 42 woningen en 16 garages ge gund aan de fa W. Ouwehand te Kat wijk voor bijna 540.000. KATWIJK AAN DEN RIJN Badgastenbridgedrive In sa menwerking met de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer organiseerde de bridgeclub „De Brug" in hotel ,De Roskam" wederom een drive voor leden en badgasten, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Groep groen: 1. D. Parlevliet-S. Visser 92 m. p.; 2. Bergers-Gastcri- nus 79 m. p.; 3. Van der Marel-Pluim- graaff 73 m. p.; 4. Booij-Van Paridon 72 m. p.; 5. J. Parlevliet- L. van dei- Plas 65 m. p.; 6. C. van der Plas-M. van der Plas 50 m. p.; 7. mevrouw Hage-dhr. Hage 47 m. p.; 3. Berkheij- Berkheij 26 m. p Groeu rood: 1. van der Plas-de Jong 149 m. p., 2. de heer en mevr. Hendriks 131 m. p.; 3. Hermans-Van der Kwaal 116 m. p.; 4. Leon-Trom- petter 114 m. p.; 5. en 6. Van de Meer-Verburg en Atius-Pels 108 m. p.; 7. E. Wouda-Kaptein 101 m. p 8. de heer en mevrouw Prins 92 m. p.; 9. Celen-Van Alen 89 m. p.; 10. de heer en mevrouw Ouwendijk 75 m. p. LISSE Vo'kswagen opengereten, bestuurder ongedeerd Te Lisse heeft gisteren te onge veer kwart over zes 'n auto-ongeval plaats gevonden, dat, hoewel de luxe wagen grondig werd vernield, voor de bestuurder daarvan bijzon der goed is afgelopen. Op de Looster weg Zuid kwam een vrachtauto het laantje van boer De Wit afgereden. Op hetzelfde moment naderde in volle vaart een Volkswagen, waar van de bestuurder de vrachtauto niet meer kon ontwijken. De Volks wagen werd aan de linkerzijde ge grepen door de bumper van de vrachtwagen Hierdoor werd de luxe auto over de gehele lengte opengere ten, sloeg vervolgens over de kop en bleef met de wielen omhoo^ lig gen. De bestuurder kroop als door een wonder ongedeerd, maar wel he vig geschrokken uit de wrakstuk ken. LISSERS MET RODE KRUISSCHIP MEE In de a.s. week gaat het Rode Kruis-vacantieschip de „Henri Du- nant", weer een tocht door Neder land maken, aan welke trip ook een drietal Lissenaren zullen deelnemen. Het zijn mej. Elfering uit de Meer- en Houtstraat, de heer Gijsb. v. Loe- nen uit de Lisbloemstraat en de heer J. Romijn uit de Kanaalstraat. Ze hopen maandagmorgen op deze mooie boot scheep te gaan om een week lang te gast te zijn van het Ne derlandse Roode Kruis. Hoe dat mogelijk is? Vele Neder landers sparen trouw zilverpapier, postzegels, capsules van flessen, enz. hier ter stede werkzaam en woon achtig in de Hartebrug-pastorie Pater Geruntius de Ponti, de an dere directeur van het SF.L., gaat de pastorie van de Haagweg verlaten en zijn intrek nemen in de Hartebrug- pastorie. Hij blijft als directeur van het S.F.L. werkzaam. In de Haagweg-pastorie zal pater Cassius de Ruyter zijn intrek nemen. Pater De Ruyter is verbonden aan het Kath. Soc. Kerkelijk Instituut in Den Haag. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris W. S. Jongsma te Leiden is heden geveild: Winkelhuis en erf Hogewoerd 98 hoek Kraaierstraat en Woonhuis met af zonderlijke bovenwoning en erf Kraaierstraat 2, 2a tezamen na afmij ning in bod: 19.975 koper: J. van Iterson te Leiden q.q. voor: 22.577. Leidse agenda ZATERDAG, 8 AUGUSTUS Neomist in Herensingelparochie. Plechtige intocht pater Theophorus de Jeu. 7 uur nam. Herensingelkerk. ZONDAG, 9 AUGUSTUS Herensingelkerk. Plechtige H. Mis Pater Theophorus de Jeu (Neomist). 9.30 uur v.m. 's Middags receptie Charlotte de Bourbonhof 40. 23.30 uur nam. Danklof 4 uur nam. MAANDAG, 10 AUGUSTUS ,.J. Henrv Dunant". Inschepen van zieken voor Roode Kruis rondvaart door Nederland. 10 uur v.m. Vertrek c.a. 11 uur v.m. Havenkade Leiden. en de opbrengst daarvan komt ten goede aan het Rode Kruis, dat op deze wijze chronische zieken en bed legerige patiënten een week van bij zonder genot kan verschaffen. Wie de vacantieboot wil bezichtigen kan tot maandagmorgen daartoe de gele genheid krijgen want het schip ligt vanaf zondagmiddag in de Haven te Leiden. Wjj wensen onze Lissenaren en alle meevarenden een heerlijke boottocht toe. Het bestuur van het Nederlandse Roode Kruis wil er de aandacht op vestigen, dat chronische zieken of bedlegerige patiënten ook op andere wijze een fijne week vacantie kun nen hebben in een schitterend va- cantiehuis in Zeist eveneens geheel kosteloos. Het bestuur weet echter niet wie chronisch ziek of bedlegerig is Men geve zich op bij de heer Pol- lé, bestuurslid van de afd. Lisse van het Nederlandse Roode Kruis. Enalle Lissers gaan mee sparen! NOORDWIJK Negenjarige Duitse jongen verdronken Gistermiddag is de 9-jarige Holger Velmer woonachtig te Leichlingen bij Keulen ter hoogte van het Duindamse Slag te Noordwijk bij het baden in zee verdronken. De jongen, die zich met zijn ouders Inspanning werd beloond Wat een jarenlang bestaande jeugd organisatie niet beter tot stand zou kunnen brengen, heeft een groep van 16 leidsters en leiders, voor het eerst bijeengekomen tot het schep pen van vacantievreugde, tien dagen langs, met een climax van geestdrif tige ijver weten te bereiken. Het schitterend geslaagde slotfeest was een ware apotheose van het zo goed geslaagde werk het bereiken van het resultaat waarop jeugd en leiding zich gericht hadden. De dag was schoon begonnen. In het open veld droeg kapelaan Wil mink de H. Mis op De kinderen ba den met de priester onder het Me mento voor de vaders en moeders, de missionarissen, de vrede; de zieken, de heidenen envoor de weldoe ners van de vacantiebezigneden. De bonte ring. Met koortsachtige ijver werd in de voomiddag gewerkt om alles klaar te maken en te voltooien waaraan al die dagen zo met vlijt was gewerkt. Menige leidster was de vorige avond tot in de nacht bezig geweest voor het maken van costuihes en attribu ten. Zeer vele moeders en de vaders die vacantie hadden waren gekomen en deken Juffermans, pastoor Emmen, de eerw. moeder-overste en de zus ters toonden hun belangstelling. Als een kleurig carnaval waren de 170 kinderen uitgedost en hun ogen schitterden van vreugde. Wat is er heerlijker voor kinderen dan een ver kleedpartij, nabootsing van vreemde volken en beesten uit het dieren rijk. Door de veertien groepen met hun krenachtige anemen werd een bonte ring gevormd waarin kapelaan Wilmink het welkomstwoord sprak en allen die meegewerkt hadden dankte, de pers verzoekende nu ook werkelijk geen namen te noeemn. Prijswinnaartjes. Toen moesten de prijswinnaars naar voren komen. Dit waren, telkens in de volgorde van 1, 2e en 3e prijs: groep 1, Margot v. d. Krogt, Marian v. d. Helm, Cockie Mooyman: groep 2: Janny Versteegen, Wil Slinger- op het stille strand bevond, begaf zich met een autoband in zee en liet zich drijven. Zijn vader was met andere kinderen in de nabijheid aan het ba den. Vermoedelijk 3 Holger uit de band gegleden, want plotseling bleek hij te zijn verdwenen. Het gelukte vrij spoedig het slachtoffer te vinden. Hoewel dr. Mulder en leden van de EHBO meer dan een uur kunstmatige ademhaling toepasten, bleken de le vensgeesten reeds geweken. De deernis met de getroffen familie is groot. AANRIJDINGEN AAN DE LOPENDE BAND Op één middag kreeg de Noord wij kse verkeerspolitie een reeks aan rijdingen aan de lopende band te be handelen, met bovendien nog een cli max in de gevolgen. Het begon op de Zwarteweg met een aanrijding tussen een personen auto en een vrachtauto, afkomstig uit Katwijk. Snijden was de oorzaak van dit ongeval, dat beperkt bleef tot ma teriële schade. Kort daarop werd de groep gealar meerd voor een botsing op het kruis punt Gooweg-Schiestraat. De bestuur der van een Duitse personenauto moest, na een bromfiets te hebben ingehaald, bij de kruising plotseling remmen met het gevolg, dat de brom fietser, een 20-jarige inwoner van Katwijk, achter tegen de Duitse wa gen opreed. Ook hier was slechts materiële schade het resultaat. De Gooweg leverde het volgende verkeersongeval op toen een 35-jarige vrachtautochauffeur uit Hillegom vanuit een landweggetje achteruit de rijbaan cpreed. Een juist passerende Duitse Merce des schuurde langs de achterkant van de vrachtwagen en werd aan de rech terzijde finaal opengereten en ver wrongen. Dat geen der vier inzittenden enig letsel bekwam mag een wonder ge noemd worden. De aan het Duindamse Slag gesta tioneerde mobilofoonpost bewees haar nut toen op de kruising vém het Slag met het rijwielpad een vrij ernstige botsing plaptsvond tussen een Duitse personenauto en een bromfietser. Rijdend op het fietspad in de rich ting Noordwyk werd de bestuurder van de brommer, een 31-jarige PTT- amtotenaar uit Arnhem, van achteren door de personenauto, die van links op het Duindamse Slag naderde, ge grepen. Het 7-jarig dochtertje van de brom fietser werd van de duo geslingerd en kwam vijf meter verder in het zand terecht. Het kind kwam met de schrik vrij. Haar vader kwam te val len en brak zijn linkerbeen. Dank zij de aanwezigheid v. d. mobi lofoonpost konden terstond de politie en 'n dokter naar de afgelegen plaats van het ongeval worden gedirigeerd. Binnen vijf minuten was de nodige hulp ter plaatse en enkele ogenblik ken later arriveerde ook de ontboden ambulance. Dr. Mulder verleende eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden werd overgebracht voor verdere behande ling. land, Jos v. d. Meer; groep 3: Klaas v. Diemen, Co v. d. Poel, Kees v. Velsen; groep 4: Gerrie Kerichof, Wim v. d. Werf, Ton v. Leeuwen; groep 5: Joke v. d. Wiel, Harry Bran- tenaar, Marian Slingerland; groep 6: Ria v. d. Geest, Truus van Es, Anne ke v. d. Krigt; groep 7: Wim van Rijn, Nic. v. d. Poel, Theo v. d. Helm; groep 8: George Pieterse, Wybo Kerkhof, Jan v. Teylingen; groep 9: Beppie Veenswijk, Maria v. Nierop, Truus v. Veen; groep 10: Anneke v. d Geest, Ria v. d. Krogt, Annie Ploeg; groep 11: The. v. Velzen, Wim v. d. Salm, Chris Koek; groep 12. Bert v. d. Helm, Gerard van Velzen, Jan v. d. Poel. Nu volgde een programma van zang, spel, dans en toneel, alles even leuk en aardig waarvan het belang rijkste was, dat de kinderen daar van de meeste hebben genoten en in de voorbereiding prettig bezig zijn geweest. De groep van de gro tere meisjes, die een reidans uit voerden, verdient vooral om de prach tige costumering een extra pluim. Op het einde formeerden de groe pen een stoet waaraan een eigen- gevormd tamboerkorps met twee taboermaïtres voorafging. Het werd tenslotte een optocht die langs de Zuidbuurtseweg, Schenkelweg en Zwetkade trok. Vol bewondering hebben de moe ders deze middag de tentoonstelling bezichtigd. ,Deze was wel geplun derd doordat veel van het gemaakte aan den lijve werd gedragen, maar er was toch nog veel te zien. Wandelsportver. „Zwieten". Door de Wandelsportvereniging „Zwieten" zullen de Rijnstreek wandeltochten op zaterdag 5 en zon dag 6 september a.s. worden gehou den en de verwachtingen zijn hoog gespannen, want niet minder dan 1000 deelnemers (sters) worden ver wacht. De parcoursbeschrijving door het polderlandschap wordt aan de start uitgereikt. Er zal over 10, 15 of 25 km. naar keuze worden gelopen. De start heeft plaats op zaterdag 5 september 1415 uur en zondag 6 sept. 1012 uur vanaf café „Ik leer nog" aan de Hoge Rijndijk. De sluitingsdatum voor inschrij ving is 1 september. Inschrijfadres- sen zijn: J. Hoogervorst, Hoge Rijn dijk 357, G. van der Krogt, Wei- poortseweg 48, mej R. van Steijn, Watertje 8 te Zoeterwoude en bij W. C. de Wekker, Resedastraat 9 te Leiden. NOORDWIJK BADPLAATS-EVENEMENTEN In de komende week is het pro gramma voor de evenementen als volgt vastgesteld: maandagavond 8 uur: orgelconcert in de Ned. Herv. Kerk door Feike Asma; dinsdag: schatgraverij op het strand te 2 uur n.m., 's avonds te 9 uur openlucht voorstelling bij de vuurtoren; don derdag: concert op het Kerkplein aan de Hoofdstraat, bij gunstig weer op de boulevard. Na afloop daarvan te 9 uur lampionoptocht en te 10 uur n.m. groot vuurwerk op het strand, aangeboden door Lexington; zaterdag 15 aug.: puzzlerit voor automobilisten, start bij het Huis ter Duin. Vakantiebonnen Het vakantie fonds van de landbouw maakt be kend, dat degenen, die vakantiebon nen hebben ingeleverd, het geld kunnen afhalen hedenavond 8 aug. van 5 tot 6 uur bij de penningmees ter J. M. de Ridder, Kerkhofpad 20, alhier. Raadsagenda De raad van de gemeente Noordwijk zal vrijdag 14 augustus a.s. 's avonds te 8 uur in openbare zitting bijeenkomen voor het behandelen van de navolgende agenda: goedkeuring rekening gast huis 1958; aankoop van grond aan de Langevelderlaan van N.J.H.C.; aankoop van grond aan de Achter weg van-de Mr. Dr. W. van den Berghstichting; aankoop van grond aan de Gooweg; verpachting van grond aan de Beeklaan; machtiging tot verpachting van grond aan de Lijnbaanweg in gedeelten kleiner dan 25 are; verlenging huur van ge bouw „Sartorius"; krediet voor ver betering van de Jan van Henegou- wenweg hoek Koningin Wilhelmina Boulevard; krediet voor het betege len van de tussenberm van de Quar- les van Uffordstraat; verzoek Be stuur Vereniging voor Christelijk lager onderwijs (Wilhelminaschool) om beschikbaarstelling van grond voor de uitbreiding van de school; begroting politieschool voor 1959 en 1960 en verslag over 1958; vaststel ling van de 9e en 10e wijziging van het uitbreidingsplan; taakuitbreiding stichting waarborginstituut voor de tuinbouw in Zuid-Holland; begro tingswijziging. SASSEWEIM COMMISSARIS DER KONINGIN BEZOCHT BOLLENBEDRUF. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J Klaasesz, bracht gistermiddag vergezeld van zijn ecthgenote en zoon, zijn bij een vroe ger werkbezoek toegezegd bezoek aan het bloembollen-exportbedrijf Frij- link en Zn N.V. aan de Zandsloot- kade. Omstreeks half drie arriveerden de bezoekers en werden verwelkomd door de heer N. Frijlink, directeur van de N.V., die tevens het hoge be zoek rondleidde in het op topdrukte werkende bedrijf. Geïnteresseerd bekeken de bezoe kers het vullen der doosjes met bloembollen en het inpakken van het kwaliteitsproduct der bollenstreek. Om ongeveer half vijf namen de gasten afscheid. Aanrijdingen. Toen de heer D. S. W. uit Warmond, rijdend in een personenauto, gistermorgen te 9.59 uur van de Teylingerlaan komende, het verkeer op de Hoofdstraat voor rang verleende, werd hij van achte ren aangereden door een personen auto, bestuurd door de heer E. J. H. uit Noordwijkerhout Een paar flin ke deuken en schrammen waren het resultaat. Door te grote snelheid reed gis termiddag te 15.30 uur de heer L. J. T. K. uit Katwijk met zijn perso nenauto, komende van de Hoofd straat, de bestelwagen van de fijn wasserij J., alhier, die geparkeerd stond in de Floris Schoutenstraat, aan. Materiële schade was het resul taat. WARMOND Collecte Peter van Tongeren Pater Irendeus van Tongeren o.f.m. deelt ons mede: de zondag 1.1. gehou den collecte ten bate van de Missie, waarin pater Van Tongeren werkt, heeft het mooie bedrag van ruim 700 opgebracht. Dat God de goed heid van alle weldoeners rijkelijk belone. WASSENAAR AARDOLIEMAATSCHAPPIJ HUURT TERREIN VAN DE GEMEENTE Voor nieuwe olieboringen heeft de Nederlandse Aardoliemaatschappij een gedeelte nodig van de aan de gemeente toebehorende buitenplaats „De Wittenburg", n.l. een stuk van ongeveer 3300 m2, een grasveld, dat van de Rijksstraatweg af zichtbaar is. De N.A.M. is bereid een huur contract te sluiten op voor de ge meente aanvaardbare condities. De NA.M. zal voor het terrein een huurprijs betalen van 10.000 per jaar. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor, de huurover eenkomst goed te keuren. In de voorwaarden wordt o.m. gesteld, dat de N.A.M. zich verplicht het terrein geheel af te rasteren en te vergoe den de kosten van herstel en zo no dig van aanvulling van de beplan ting langs de noordoost- en zuid- oost-zijde van het terrein. Deze werkzaamheden zullen door de ge meente voor rekening van de N.A.M. worden uitgevoerd. NIEUWE AUTO'S VOOR DE POLITIE Drie auto's van de gemeentepolitie zullen binnenkort uit de dienst ge nomen moeten worden, omdat zij te oud en niet meer betrouwbaar of duur in het gebruik zijn. Tengevolge van moeilijkheden, tot dusverre on dervonden bij de werving* van poli tiepersoneel, is het aantal vakatures in het korps op het ogenblik 6. On der deze omstandigheden, aldus B. en W. is het op peil houden van het automateriaal een zeer dringende EEKHOORN IS NIET MEER Vorige week mochten wij melden, dat in de bomen langs de Witte Sin gel vrolyk een eekhoorn rondsprong. Het beestje is enige tijd niet meer gezien, maar gisteren bracht een Ma rathon-medewerker: de heer J. Rui ten, Bakker Korffstraat 3 te Leiden een droef bericht.. De eekhoorn is niet meer. Hij is slachtoffer geworden van het be ruchte Leids verkeer. Vrijdagmorgen heeft de heer Ruiten het beestje dood langs de weg zien liggen. Kennelijk overreden en zwaar verminkt. De G.G.D. is er niet aan te pas gekomen. Alleen de Reinigingsdienst waar schijnlijk. Het Algemeen Verbond van Volkstuinders verenigingen in Neder land organiseert dit jaar op zaterdag 12 september a.s. de jaarlijkse bloe men- en fruitdag. De Leidse bond, welke bij de landelijke is aangeslo ten, zal op die dag bloemen en fruit aanbieden aan de zieken in het Aca demisch Ziekenhuis en de Annakli- niek. De geschenken worden door de leden geschonken. Het beste van de oogst in de tuinen wordt voor de zie ken bewaard. Omstreeks 1 uur nam. vertrekt een vrachtauto met de bloe men en het fruit voor een inzameling langs de verschillende tuinen en rond vier uur vindt de overhandiging aan de zieken plaats. Door de Dienst van Gemeente werken werd namens B. en W. het uitbreiden van de bedrijfstechnische school aan de Medusastraat met één lokaal en het wijzigen van twee lo kalen van deze school onderhands aanbesteed. Laagste inschrijver was K. Burgy te Oegstgeest met 44.786. Verder werden nog uitgenodigd de Fa van Rhijn en Zonen te Katwijk aan Zee, ƒ48.500; Fa v/h Leo Zitman te Leiden, ƒ46.900; N.V. B. J. Huur man Zn te Leiden, f 45.211 en de Fa Jac. van Riet te Leiden, 45.770. Door het architectenbureau K. Barnhoorn en ir. A. H. J. Paardekoo. per te Lisse werd namens het bestuur van de Woningbouwvereniging „De Goede Woning" het vervangen van droogclosets in 73 woningen in de Anna Paulownastraat, de Alexander- straat en de Sophiastraat gegund aan E A H. Halverhout voor ongeveer 30.000. Leden van de Priesterstudenten club ,St. Franciscus" worden maan dagmorgen te 6 uur verwacht bij het r.k. Lyceum aan de Mariënpoelstraat voor een fietstocht. Burgerlijke Stand Geboren: Dirk Arie z. v. J. J. Hoek en C. P. van der Zwan. Maria Alber- tha Valeria d. v. C. J. Strijk en M. A. Wolters. Jayce Christine d. v. G. G. Terpstra en C. J. Bronsgeest. Huig Maarten z. v. D. Hazenoot en A. Rovers. Elisabeth Johanna Antonia d. v. A. T. Horree en J. Raas. Gerrit z. van H. Messemaker en A. van Duijn. Patricius Petrus Johannes z. v. J. Mulder en J. S. M. Raaphorst. Overleden: A. van der Velden 70 jaar man. H. van Duijn 2 maanden zoon. M. de Graaf 92 jaar wed. v. P. Stavleu. H. S. A. Huner 89 j. wed. van J. J. Plaisier. Ondertrouwd: H. J. W. van Soest en A. Vrolijk; P. J. Sijpesteijn en L. van Eek; A. K. J. van Steenbergen en B. G. C. Kemerink; M. Verver en W. F. Dreef; M. Schuchhard en M. E. Kemper; J. M. Kok en M. W. Slin gerland; J. Selier en M. J. Duffelsi J. van Leeuwen en L. Hamerling; G. Hols wilder en J. M. Phlippo; N. Smit- tenaar en P. Lagendijk; M. Paats en S. van Dijk; C. van der Zeeuw en H. C. Bonte; J A. Olivier en A. C. G. Jonk; W. A. van den Berkmortel en G. de Laaf; B. Burggraaff en J. Prins; W. J. Meijers en C. Neuteboom; J. Riebeek en M. Smit. BIOSCOPEN. De films in de week van 7—14 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd. Casino „De avonturen van een „Goed Heertje" 14 jaar. Lido „Als een losgebroken beest',' 18 jaar. Luxor: „Vrijheren van het woud',' alle leeftijden. Trianon: „Der lachende Vagabund" alle leeftijden. Rex: „Fanfare", alle leeftijden. eis. Met name kan niet meer ontko men worden aan het in gebruik ne men van een auto, uitsluitend be stemd voor surveillance-diensten. B. en W. vragen de raad nu een kre diet van 27.125 voor: een volks wagen-politiecombi, een volkswa gen (open surveillance-auto) en een 4 persoons personenauto. Bij het ge vraagde krediet is een bedrag in begrepen voor het overbrengen van de mobilofoonapparaten in de nieu we voertuigen. Afgeschaft zullen worden een stationcar uit '49, een jeep uit '46 en een Ford personen auto uit 1948. Deze wagens zullen worden verkocht of ingeruild. ZOETERWOUDE

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2