Engelsman Simpson veroverde leiding in Omloop v.h. Westen Hollandweek I zette gisteren in met hevige slagregens CONFERENTIE OVER SPORT EN OPVOEDING Inkorting met vier dagen en om het andere jaar Skuisjesilen in Grouw ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Jac. Kraan won van Europees kampioen, de Hahaan Capio De aanvang van de Hollandweek I nemers wel bijzonder interressant belooft bracht ons weer echt het Hollandse kli maat voor de geest: regen, regen, regen. En hoewel we dit seizoen helemaal niets te klagen hebben over het weer, voor zover het dan de begunstiging van de buitensporten betreft, het was toch wel echt jammer, dat de Hollandweek I, wel ke gisteren op de Loosdrechtse plassen een aanvang nam, in regen dreigde onder te gaan. Felle plensregens uit van onweer bezwangerde luchten striemden de mooie plassen, die een loodgrijs aanzien kregen onder de gestaag neervallende regen. In derdaad. de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereniging en de Konink lijke Watersportvereniging „Loosdrecht", die zich tezamen weer hadden opgemaakt voor een der mooiste watersportfeesten van het jaar, troffen het nu allerminst. Toen de regens eenmaal ophielden, wa ren we er nog niet, want de windstilte was een geduchte handicap bij de wed strijden. En ook dat was jammer, want de organiserende verenigingen mitsgaders de meer dan 300 ingeschreven zeilers za gen het zo graag anders. Jammer was het ook voor de interna tionale deelname in de Flying Dutchman- klasse, al bestond deze deelname dan ook slechts uit twee deelnemers. Maar het feit. dat de pas in Whitestable tot Europees kampioen uitgeroepen Italiaan Mario Capio daarbij behoorde, gaf aan deze strijd een bijzonder aanzien. Nu is het in de regel wel zo, dat buitenlanders bij de Hollandse wedstrijden enige tijd nodig hebben om te acclimat seren zeker gelijk hier, waar een wedstrijdbaan over verschillende plassen voert maar de Nederlandse kampioen Jac. Kraan liet zich intussen allerminst door de aanwe zigheid van deze grote onder de groten intimideren, want hij begon weer in eens met deze eerste wedstrijd te winnen, waarbij U de Vries tweede en de Euro pese kampioen Capio derde werd. De Fransman Cl. Pigoreau kwam er nog slechter af, want hij werd gediskwalifi ceerd. Barth Kraan bleef niet achter bij zijn neef en begon deze wedstrijdserie met een overwinning in de 12 M2 klasse met J. H. Wuijts op de tweede en G. A. Hel lemans op de derde plaats. In de 16 M2 Streepklasse A, waar de strijd ditmaal met bijna veertig deel- Van 1016 augustus a.s. zal te Hel sinki de eerste internationale conferen tie worden gehouden over de rol van de sport met betrekking tot de beroeps training en de culturele ontwikkeling. Deze conferentie, georganiseerd door de Unesco met steun van de Finse rege ring, zal de climax zijn van een vijf jarige werkzaamheid. Het doel is de bestudering, niet van de physieke kant van de sport, maar van haar culturele en artistieke aspecten. Men zal zich dus niet bezig houden met problemen van onderwijs in de lichamelijke opvoeding of van sportbeoefening, maar met de rol, welke de sport zal moeten spelen in de gemeenschap. De drie voornaamste punten van de agenda zijn: le. Sport en arbeid: bestudering van de betrekkingen tussen de sport en be roepstraining, van sport en voorkoming van ongelukken, van sport en de reva lidatie van de gebrekkigen; bestudering van methoden om de lichamelijke trai ning aan te passen aan bepaalde beroe pen. 2e. Sport en cultuur: betsaat er een sport-esthetica? Kan sport cultuurvor men inspireren en bestaat er een sport- ethiek? Is er een betrekking tussen sporttralning en mentale training? Heb ben de morele kwaliteiten, vereist bij de sportbeoefening, invloed op het le ven van de sportman? 3e. Sport en internationaal begrip: leggen de hedendaagse internationale competities niet te veel de nadruk op het zuivere wedstrijdelement en op een 1_rilviri BSPW ..v« buitensporig nationaal prestige, en ver- volleybalwedstrijd tegen KRVC en na waarlozen zij daarbij niet de opvoed- kundige rol van de sport? Brengt de moderne sport alle klassen en natio naliteiten dichter bijeen? Zou het de moeite waard zijn de internationale uit wisseling van sportpubl katies en bi- bliograf.eën te bevorderen? Deze en nog andere onderwerpen zullen besproken worden in voltallige zittingen en daarna nog eens in com missie-vergaderingen. Deskundigen zul len toelichtingen verstrekken. Tot de deelnemers aan de conferentie behoren hoogleraars, dokters die op dit gebied gespecialiseerd zijn, sociologen en ge delegeerden van arbeidsgroepen en van directies uit het bedrijfsleven. Tijdens de conferentie wordt een concours gehouden voor films over soort en lichamelijke opvoeding. Daar naast is een tentoonstelling georgani seerd over materiaal en publikaties. die verband houden met bovengenoemde onderwerpen. te worden, kwam A. A. Taselaar al met een weer als overwinnaar naar voren, een prestatie die er wezen mag, want de gegadigde voor de hoofdprijs zal nog voor hete vuren komen te staan. J. G. v. d. Bosch werd tweede, H. Molenaar derde, J. F. Dwarshuis vierde en R. Sie- brand kon ditmaal tot de vijfde plaats komen, hetgeen in zulk een enorm veld eveneens een behoorlijk resultaat is vooral na de verschillende tegenslagen, die deze zeiler in het afgelopen jaar heeft gehad. B. Tournier zegevierde weer in de Olympiajollenklasse met Sj. Haaksma op de tweede en W. H. Stellingwerf op de derde plaats. De deelname in de Pampusklasse laat op deze Hollandweek ook allerminst te wensen over. De eerste plaats werd dit maal veroverd door mevr. F. van Duyl Hoekstra, doch deze overwinning zegt niet veel, aangezien deze deelneemster allen vrijdag en zaterdag van de party is De kans op de hoofdprijs staat dus nog open voor de andere deelnemers, on der wie L. A. L. van Dijken en G. Bie- sot Jr., die resp op de tweede en derde plaats beslag legden. Een oude bekende in de Vrijheidsklasse kwam reeds op de eerste wedstrijddag alweer naar voren. Het was C. de Haas jr., die de overwinning in de wacht sleepte met J. R. de Vries, een van zijn grootste concurrenten op de tweede plaats. Derde werd hier H. Schmitz Jr. en vierde J. F. Kesting. De Sternklasse zag mej. KL v. d. Stadt weer als winnares te voorschijn komen, hetgeen met concurrenten als Peter v. d. Winden, H. Coops en K. Kruijer, die de volgende plaatsen bezetten, zeker niet slecht te noemen is. J. J. van 't Hoogerhuis in de 12 Voetsjol- Onder een donkere hemel, waaruit af en toe een forse regenbui op de zeilers neer daalde, is vrijdag op de Loosdrechtse Plassen de internationale Holland Week begonnen. De wedstrijd van de Vrijheids- jachten (rechts) en 16 M2 Streepklasse (links) was een grote dryfparty. lenklasse zette zijn overwinningenreeks van Loosdrecht vorige week won hij ook op Nieuw Loosdrecht enkele keren weer voort, ditmaal met J. W. M. Boelhouwer als tweede en T. Muntinga op de derde plaats. Bij de Valkenklassers kan men onge twijfeld weer een aardige strijd tegemoet zien tussen mej. A. de Wit en Rolf v. d. Baumen. Eerstgenoemde besliste de eer ste strijd in haar voordeel met v. d. Baumen op de tweede plaats en C. van Schie als derde, maar we menen niet mis te zien, als we zeggen, dat er nog wel meerdere gegadigden voor de eerste plaatsen in de komende dagen naar vo ren zullen komen. J. J. Huurman Jr. zal in de Finnjollen- klasse ongetwijfeld een goede kans op de hoofdprijs maken, aangezien er onder de deelnemers niet veel grote concur renten zijn. We missen hier nog steeds tal van bekende zeilers, die pas in het buitenland hebben gezeild. Bob Maas Jr. er. J. Scheffer b.v., die gisteren als twee de en derde eindigden zijn niet zodanig, dat zij het Huurman erg lastig kunnen maken. In de 16 M2 Puntklasse werd J. H. La gendijk eerste winnaar, in de Jeugdklasse (kunstvezels) was het weer mej. A. Vun- derink, die zich deed gelden en in deze klasse met katoenen zeilen zegevierde W. F. Stutterheim met F. Gerlach op de tweede plaats. ZEILEN EUROPEES KAMPIOENSCHAP TWEEMANSZWAARDBOTEN De twee races, die vrijdag te Jülsmin- de in de buurt van Kopenhagen voor het Europees kampioenschap tweemans- zwaardboten in de Flying Dutchman zijn gehouden, zijn beide gewonnen door de West Duitsers Kreidel en Möller. Onze landgenoot Jager (bemanning Rodenhuis) werd vierde in de derde race en negen de in de vierde race. Het algemeen klas sement luidt na vier races: 1. West Duitsland 746 pnt; 2. Italië 630 pnt; 3. Oostenrijk 613 pnt; 6. Nederland. GODDET OVER DE TOUR DE FRANCE De Ronde van Frankrijk zal met vier dagen worden ingekort, als de andere organisatoren van grote wielerronden evenzo handelen. Bovendien zal het ene jaar de Ronde van Frankrijk worden gehouden voor merken- teams en het andere jaar zal er geen enkele ronde zijn, noch in Frankrijk noch in Spanje, Italië en andere landen. Daarentegen zal er in dat jaar een Ronde van Europa worden gehouden voor nationale ploegen ook met landen van achter het IJzeren Gordijn die open is voor zowel professio nals als amateurs. De verdiensten van de amateurs zullen ten goede komen aan de wielerbonden, die zij vertegenwoordigen". Deze verklaring, afgelegd door de directeur-generaal van de Tour de France, Jacques Goddet, en ondertekend door de secretaris-generaal van de UCI (internationale wielerorganisatie), René Chesal, is afgedrukt in het laatste nummer van La France Cycliste, het officiële orgaan van de Franse wielerbond. Naar aanleiding van een gesprek, dat deze week op de Luxem burgse ambassade te Parijs is gehouden en waarbij ook aanwezig waren de heren Rodoni, de president van de UCI, Wilwertz en Doreau, is deze ver klaring opgesteld. In Bretagne, op een moeilijk en zwaar parcours, is de slag ontketend en tevens heeft de Omloop van het Westen een nieuwe leider gekregen, namelijk de Engelsman Tommy Simpson, die het leiderstricot overnam van zijn ploegge noot Everaert. In de eindsprint te Quim- per toonde hij zich superieur aan zijn vier concurrenten, met wie hij in de eindfase uit het peloton was gevlucht. Van het begin af aan heeft Simpson, die tot tweemaal toe een aanbod om in de internationale ploeg voor de Ronde van Frankrijk te worden opgenomen heeft afgeslagen, daar hij zich nog niet rijp achtte voor de tour, slag geleverd en bij elke ontsnappingspoging en dat waren er tussen Nantes en Quim- per talrijke stak hij zijn hoofd op. Aan zijn zijde vond hij meestal Schoub- ben, Stablinski, Scodeller, Elliott en de Nederlanders Stolker en De Haan, die eveneens van een grote activiteit blijk gaven. Reeds dadelijk na de start was het onrustig in de gelederen en na 50 km. slaagde een groepje, waarbij De Haan, erin een voorsprong te nemen. Toen Stolker zich bij hen voegde, werd het alarmsein gegeven. Immers, met zijn derde plaats in het algemeen klasse ment was onze landgenoot een van de gevaarlijkste concurrenten van de dra ger van de gele leiderstrui, de Frans man Everaert. Door een lekke band moest Stolker echter „lossen" en daar kwam nog bij, dat ploegleider Klaas Büchly in de achterhoede zat en hem daardoor niet de snelle hulp kon bie den, die zo gewenst was. Het lot was echter met de Nederlander, want de vluchtelingen zetten niet door en bij de ravitail'lering na 92 km. lag de gehele meute weer bijeen. Maar een aantal renners bleef rebel leren, zoals Beuiffeuil, Gouget, Simp en ook Stolker. Profiterende van snelle afdaling slaagden na 120 km. de Belg Sweeck en de Fransman Bihan- nic erin, te ontsnappen en toen er nog 45 km. waren te rijden, bedroeg hun voorsprong 2 min. 50 sec. Bihannic kon zich evenwel niet handhaven en toen Sweeck gezelschap kreeg van Mathys, Simpson, Scribante en Geneste met nog 20 km. voor de boeg, lag het in de lijn, dat Simpson de overwinning tot zich zou trekken. Hetgeen geschiedde. Vijf man onder wie Geldermans en Stolker, die kort voor de finish uit het peloton waren ontsnapt, streden om de volgende vijf plaatsen. De uitslag luidt: 1. Simpson (G.B.) 4 uur 38 min. 40 sec.; 2. Mathys (Belg.) z.t.; 3. Scribante (Fr.) 4.38.43; 4. Ge neste (Fr.) z.t.; 5. Sweeck (Belg.) 6. Schoubben (Belg.) 4.39.13; 7. Elliott (Ierland) z.t.; 8. Geldermans (Ned.) z.t.; 9. Forestier (Fr.) z.t.; 10. Stolker (Ned.) z.t.; 11. Post (Ned.) 4.39.47; 12. Van der Plaetsen (Belg.) z.t.; 13. De- lamaire (Fr.) 4.39.54; 14. Provost (Fr.) z.t.; 15. De Haan (Ned.) z.t.; 16. Sta- blinsky (Fr.) 4.39.54; 17. Thielin (Fr.) z.t.; 18. Beuiffeuil (Fr.) z.t.; 19. Van Steenbergen (Belg.) 4.40; 20. De Roo (Ned.) z.t.; 25. Schalk Verhoef (Ned.) z.t.; 32. ex aequo: o.a. Captein, Van den Brekel, Niesten en Vergoossen (allen Nederland), allen in dezelfde tijd als Van Steenbergen: 4.40. Het algemeen klassement na de vier de étappe: 1. Simpson (G.B.) 22 uur 42 min. 17 sec.; 2. Elliott (Ierland) 22.42.50 3. Schoubben (Belg.) z.t.; 4. Stolker (Ned.) z.t.; 5. Forestier (Fr.) z.t.; 6. Mathys (Belg.) 22.42.59; 7. Scribante (Fr.) 22.43.02; 8. Geneste (Fr.) z.t.; 9. Sweeck (Belg.) z.t.; 10. Beuiffeuil (Fr.) 22.43.31; 11. Geldermans (Ned.) 22.43.22 18. Post (Ned.) 22.44.06; 21. De Haan (Ned.) 22.44.3; 26. Captein (Ned.) z.t.; 27. De Roo (Ned.) z.t.; 29. Schalk Ver hoef (Ned.) z.t. 35. Van den Brekel (Ned.) z.t.; 43. ex aequo: Niesten (Ned.) en Vergoossen (Ned.) z.t. DE RONDE VAN OOST-DUITSLAND De wereldkampioen der amateurs Gustav Adotf Schur heeft ook de tweede étappe van de Ronde van Oost Duits land gewonnen. Hij zegevierde na de 66 km. van Guestrow naar Stendal in de sprint van een groepje van negen renners, van wie zijn landgenoten Ha gen, Eckstein en Toepfer de tweede, derde en vierde plaats bezetten. De Ne derlander Piet Steenvoorden eindigde als tiende en Zilverberg als veertiende, beiden op l/»min. 42 sec. van de win naar. Steenvoorden zat op 10 km. van de finish nog in de kopgroep, maar werd teruggeroepen om Zilverberg, die zich bij de eersten trachtte te voegen, te helpen. De Nederlanders werden vlak voor de finish ingelopen door het fel Jagende peloton. De uitslag -was: 1. Schur (O. Did) 4.26.55 (met bon. 4.25.55) 2. Hagen (O. Did) z.t. (met bon 4.26.25), 3. Eckstein (O. Did) z.t.; 10. Steenvoor- Wed.) 4.28.37; 14. Zilverberg étappes luidt: 1. Schur 9.40.52; 2. Tlus- tochowicz 9.42.22; 3. Hagen 9.45.30; 4. Zilverberg 9.46.02; 15. Jansen 9.50.00; 31. Balvert 9.53.13; 36. Steenvoorden 9.55.20; 50. ex aequo o.a. Van Straten 9.56.46; 76. Sluis 10.10.23. In de algemene ploegenrangschikking die wordt aangevoerd door Oost Duits land (29.14.47), staat Nederland zesde met een totaal tijd van 29.29.15. DE RONDE VAN ZUID-SLAVIë UDO-JEUGDKAMP ZUNDERT Donderdagmorgen was het weer nu niet bepaald fraai, want zo nu en dan vielen er fikse regenbuien. Maar tussen de buien door, konden toch nog de di verse wedstrijden gespeeld worden. Het C elftal moest allereerst in het veld ko men om te spelen tegen Zwaluwen Voor uit. Deze wedstrijd isten zij na veel spanning met 10 te winnen. Even later in de morgen moesten zij hun laatste wedstrijd van hun afdeling spelen tegen Docos, die ook candidaat was voor de le plaats. In een zeer spannende wedstrijd waarbij beide elftallen niet veel voor elkaar onderdeden, wisten onze jongens uiteindelijk met 10 te winnen. Hier door wisten zij beslag te leggen op de le plaats van hun afdeling. Vrijdagmorgen moest worden gespeeld om de le, 2e en 3e plaats in de C. groep tussen de winnaars van de poules, t.w. RKAFC, HBC en UDO. Ondertussen speelde het B. team een een slechte start wisten zij uiteindelijk met 15—12 te zegevieren. '8 Middags werd, na eerst weer eens voor een regenbui geschuild te hebben, een aanvang gemaakt met een wandel- ralley. Deze ralley was uitgezet in de omgeving van Zundert. 's Avonds zou er een wedstrijd gespeeld worden tussen een vertegenwoordigend Kampelftal van de C klasse en een elf tal van de vereniging Zundert, waarin J Witteman als rechts-binnen stond op* gesteld. Maar door de zeer slechte weers omstandigheden kon deze ontmoeting niet doorgaan. Ook de leiders wedstrijd kon vanwege het slechte weer geen doorgang vinden. NIEUWS UIT HET GROEN-WTT KAMP Woensdagavond: Na het eten zijn we in de grote tent naar de hersengymnastiek gegaan. Ma- 330.000 zal kosten. Daarbij komt, dat het NOC voor de jaren 1959 en 1960 reeds aan trainingssubsidies een bedrag van 250.000 heeft toegezegd. Aan het totaalbedrag van bijna 600.000 komt het NOC echter nog wel wat tekort. Aldus vertelde gistermiddag mr. J. Th. H. van Lier, hooid van het secretariaat van het NOC, tijdens de trekking van de olympische loterij in Amsterdam. Die loterij, waarvoor 300.000 loten 1 in omloop zijn gebracht heeft maar een klein steentje bijgedragen in de totale onkosten voor Rome. „Niet te leurstellend, gezien de concurrentie van andere grote loterijen, maar toch wel een kwart beneden de raming", noem de mr. Van Lier de geschatte opbrengst van ongeveer 90.000. Ten overstaan van notaris mr. E. Bennink Bolt werden de 100 prijzen getrokken. De hoofdprijs, een luxe DAF-personenauto, viel op nummer """"4. Twee DAFlpersonenauto's van eenvoudiger uitvoering zijn bestemd de houders van de nummers 62745 De Limburger Jan Hugens heeft gis teren zijn slag geslagen in de Ronde I 9 van Zuid-Slavië. Onder zeer slechtee weersomstandigheden er stond een I storm, die gepaard ging met zware re- en 132668. Voorts werden nog 97 prij- genbuien won hij het eerste gedeelte 1 zen getrokken, bestaande uit waarde- van de zevende étappe, de 40 km. van Banjaluka naar Bosanka Gradiska in 55 sec. voor zijn landgenoot Steuten (58.32) en de Belg Van der Ve- ken in 58 min. 44 sec. Het tweede gedeelte, dat oorspronke lijk 236 km. lang zou zijn, maar wegens het slechte weer was ingekort tot 140 km., werd gewonnen door de Belg Ba- get. Omdat Hugens ditmaal slechts een geringe achterstand had, werd hij dus eerste in de rangschikking van vrijdag. Hij schoof in het algemeen klassement op van de zesde naar de tweede plaats achter de Belg Van der Veken. De officiële uitslag was: 1. Hugens (Ned.) 3.30.7; 2. Steuten (Ned.) 3.31.44; 3. Van der Veken (België) 3.31.56; 4. Kristov (Buig.) 3.31.57; 9. Doek (Ned.) 3.33.31. Het algemeen klassement luidt: 1. Van der Veken (B.) 31.02.40; 2. Hugens (Ned.) 31.07.44; 3. Kristov (Buig.) 31.08.55; 4. Zirovnik (Zuid-Slavië) 31.09.28; 5. Levacic (Zuid-Slavië) 31.10.34; 6. Kocev (Buig.) z.t.; 7. Steuten (Ned.) 31.12.59; 8. Doek (Ned.) 31.15.25. ZWEMMEN t Door bemiddeling van de minister van O.K. en W. is een eerste contact gelegd tussen vertegenwoordigers van de Koninklijke Nederlandse Zwembond en de Nederlandse Culturele Sportbond. Als eerste resultaat van het gesprek is thans samenwerking tot stand ge komen op het gebied van het zwem onderwijs en het afgeven van zwemdi ploma's. In het najaar zal in een nieuw gesprek tussen beide bonden getracht worden tot verdere samenwerking op andere gebieden in de zwemsport te komen. bonnen. De bezitter van het lot num mer 213459 was wel bijzonder gelukkig. Op dit lot, dat aanvankelijk was geho noreerd met een waardebon van 50, viel bovendien de extraprijs in deze loterij, een zesdaagse reis voor twee personen naar de spelen in Rome. SCHAKEN COMPETITIE-INDELING '59-'60 Het dubbelnummer „juli-aug." van het tijdschrift v. d. Koninklijke Neder landse Schaakbond geeft de competitie indeling 1959'60 met de voor de Leid- se verenigingen LSG en Philidor groe pen weer. Deze indeling is als volgt: Eerste klasse B: H. Chr. S.V. (Den Haag), BSG (Bussum), Dordrecht, VHS (Haarlem), VAS II (Amsterdam), LSG (Leiden), Res. SC (Den Haag), DD II (Den Haag). Tweede klasse C: Delft, Spangen II, Rotterdam, Vios (Rijswijk), RLAC (Den Haag), Moerwijk (Den Haag), H. Chr. S.V. II (Den Haag), Philidor (Leiden), Rotterdam II. Maden bij nacht en ontij Voor de ras-vissers, de hengelaars bij nacht en ontij, heeft een Henge- losche sportzaak een automaat laten construeren, waaruit de vroegerds die bij het ochtendgloren uit vissen trekken, levende maden en wormen kunnen trekken. Het levend aas zit in plastic doosjes, die van lucht- gaatjes zijn voorzien. De automaat be vat voorts andere visartikelen, alles OOK WERELDRECORD 220 YARDS i gekoeld, vanzelf. Gistermiddag zijn VAN ADA DEN HAAN IN GEVAAR er officieel de eerste wormen uit Op de eerste dag van de zweminter- "^rokken land Groot BrittanniëHongarije heeft Anita Lonsbrough, die onlangs het we reldrecord op de 200 meter schoolslag van de Nederlandse Ada den Haan over nam, de 220 yards schoolslag gezwom men in 2 min. 53.0 sec. Zij verbeterde daarmee het Engelse record met een hal ve seconde en bleef met hetzelfde frac- tionele verschil boven het wereldrecord van Ada den Haan, dat de PSV-zwemster op 18 mei 1957 te Blackpool vestigde. Het 15-jarige Schotse zwemstertje Nan Rae behaalde een zege op de 440 yards vrije slag in 5 min. 3.2 sec. Het enige nummer dat door Hongarije werd gewonnen, was de 4 x 110 yards wisselslag estafette heren met een tijd van 4 min. 27.7 sec. Na de eerste dag leidt Groot Brittannië met 54 tegen 34 punten. PAARDESPORT DOOR BESTELWAGEN GEGREPEN. Op de Noordeindseweg te Berkel en Rodenrijs werd gisteren de bromfiet ser C. Gouweleeuw uit Bergschen- hoek, vader ven veertien kinderen, door een bestelwagen van de firma A. Brinkers uit Zoetermeer gegre pen, toen deze een andere auto in haalde. Het slachtoffer werd in de vaart geslingerd en ook de bestel auto kwam in dit water terecht. Bij aankomst in een ziekenhuis te Rot terdam bleek het slachtoffer te zijn overleden. Bij een te Leeuwarden gehouden con cours hippique werd ook het nationaal kampioenschap tuigpaarden verreden. De resultaten daarvan zijn: Nationaal kampioenschap tuigpaarden Fries ras: 1. „Eke" eig. Th. Maat (Rohel) ber. R. D. van der Laan; 2. „Beitke" eig. G. Th. Folkertsma (Koudum) ber. F. C. Draayer; 3. „Beite" eig./ber. E. Gaas stra (Nieuwe Schoot). Nationaal kampioenschap tweespannen tuigpaarden open klasse: 1. „Alfred en Ulex" eig./ber. J. W. van Dijk (Emmel- oord); 2. „Sandor en graaf Trior", eig./ ber. E. Hemmes (Groningen)3. „Janeko en Robert", eig. P. E. C. van der Touw (Den Haag), ber. J. van der Touw. OLYMPISCHE SPELEN Het Nederlands olympisch comité (Ned.) z.t.; 22. ex aequo o.a. Balvert één jaar voor de Olympische Spelen in en Jansen (beiden Ned.) 4.28.54 78. Van Rome nog lang niet uit de geldzorgen. Straten (Ned.) 4.35.00; 79. Sluis (Ned.) Het ligt in de bedoeling een ploeg van 4.43.47. 130 atleten en officals naar de Italiaan- Het algemene klassement na twee se hoofdstad uit te zenden, hetgeen Scheepsberichten ALKES 31 juli te Las Palmas; AN- DIJK 1 aug. te Antwerpen; ASMIDIS- KE passeert 31 juli Beachyhead naar Amsterdam; BATU 1 aug. te Tripoli; BAWEAN 31 juli te Tandjong Priok; CALTEX PERNIS (t) passeert 31 juli Khorya Morya naar Bahrein; CINULIA (t) 31 juli te Melbourne; CLAVELLA (t) 31 juli te Liverpool; CORILLA (t) 1 aug. te Singapore; EENHOORN 1 aug. te Izmir; HATHOR 31 aug. te Hamburg HOUTMAN 1 aug. te Napier; KAROS- SA 31 juli te Sarmi; KERMIA (t) 31 juli van Gothenburg naar Thamesha- ven; MOLENKERK passeert 31 juli Fi- nistere naar Boulogne; NEDER ELBE 31 juli le Semarang; ORANJESTAD 31 juli van Funchall naar Plymouth; ORION 31 juli van Lattakia naar Eleusis; PRINS DER NEDERLANDEN 31 juli van Southampton naar Barbados; ROEPAT 1 aug. te Genua; RIJNDAM 31 juli van Southampton naar Le Havre RIJNKERK 31 juli van Beira naar Dar es Salaam; SAMARINDA 30 juli van Djibouti naar Suez; SANANA 1 aug. te Singapore; SIBIGO 31 juli te Hollan- dia; TAHAMA passeert 31 juli Bizerta naar Banias; TJIBANTJET 31 juli van Belawan naar Hongkong; TJIPONDOK 31 juli van Hongkong naar Balik Pa pan; TOMORI 2 aug. te Tandjong Priok verwacht; WOLTERSUM passeert 31 rian en Irma moesten hieraan meedoen. Daar kregen ze allerlei vragen, b.v. wie in het verhaaltje van Tom Poes voor kwamen. Marian kon b.v. niet op de naam van Wammes Waggel komen. Er werden tussen de vragen liedjes gezon gen en ook gehost. Twee aanwezigen deden goocheltoertjes. We waren blij, dat het afgelopen was, want we waren doodop van de lange tocht, die we ge-1 maakt hadden. We sliepen als rozen.1 We konden 's morgens bijna niet uit ons bed komen, toen de kampstaf floot voor de ochtendgymnastiek. Vanmorgen waren we (natuurlijk!) weer zo fit, dat we naar de kermis zijn geweest. De hele groep ging in de botsautootjes en vooral tegen Tante Sien (mevr. v. d. Post) en tante Trijn (T. Goddijn). Nadat we blut waren, gingen we op weg naar huis en kwamen we Irma's moeder tegen. Na het eten nam Irma afscheid van haar moeder en gingen we de bossen in. Het avondeten was heerlijk en we maakten ons klaar voor de quizavond, die een succes werd. Mevrouw Van der Post heeft met de spraakwatervallen j meegedaan. Ze was fantastisch! Ze moest twee minuten lang spreken i over het volgende onderwerp: Ze had i de loodgieter 14 dagen geleden opge beld en deze was nog steeds niet komen opdagen. En de kraan lekte ontzettend. Betty vertegenwoordigde Groen-Wit in de quiz. Donderdagavond: Vanmorgen hebben we zwemwedstrij den in Nijmegen gehad. Thea, Hannie en Betty hebben meegezwommen. Thea zwom de schoolslag (25 meter) in 18.8 sec. Hannie en Betty kwamen ook als eerste aan. Joke liet haar fles melk op de bodem van het zwembad vallen, doch zU was gelukkig nog heel. We hebben na het zwemmen gegeten. Vanmiddag zijn we in Nijmegen geweest waar we inkopen Een beeld deden. Daarna met de b Vanavond filmvertoning. 'ven moment werd het brede vaarwater 1 slecht* een deelnemer tegelijk doorkon. slurfje, waar I Dit resulteerde weer in i drang by de ingang..

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8