DE LEIDSE BIOSCOPEN R K. Vacantie-bezigheden Rode rebellen vechten in Laos MEDISCHE Ij DIENSTEN Ij Flink meisje MEISJE moderne bril ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ZOETERWOUDE JONGETJE VERDRONKEN Gistermiddag is de 7-jarige Alex ander Damen uit Den Haag in een sloot nabij de Bakkersloot in de Rijksweg 4a verdronken. Hij was met zijn vader en zijn 12- jarige broer aan 't vissen en geraak te zonder, dat zijn vader en broer, die met de rug naar hem toegekeerd stonden, het bemerkten, te water. Toen zij het jongetje even later mis ten, ging de vader half gekleed te water en haalde hem bewusteloos boven. Alles is in het werk gesteld om het bewustzijn terug te roepen, echter tevergeefs. Zelfs operatief ingrijpen in het Academisch Ziekenhuis mocht niet baten. Th. J. van der Heijden Lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 Programma voor de week van 3 t.m. 7 aug. 1959 BLIKSEM TROF PLEM-MAST: MAASTRICHT STROOMLOOS. Gisteravond om tien minuten over half zeven sloeg de bliksem in een der hoogspanningsmasten van de PLEM bij Li'mmel, tengevolge waar van twee kabels uitvielen. Een ge deelte van Maastricht kwam daardoor zonder elektriciteit te zitten. De sto ring duurde tot zeven uur De bliksem sloeg op de bescher mingsdraad van de hoogspanningslei ding, welke draad een onderdeel vormt van de beveiligingsinstallaotie, zodat de schade beperkt bleef. BOERDERIJ IN BRAND DOOR BLIKSEM In de buurtschap Eimeren onder Eist (Betuwe) is door blikseminslag vannacht brand uitgebroken in een grote boerderij, bewoond door de landbouwer R. van Binsbergen. De brandweer wist het woonhuis te be houden maar het achterste gedeelte van de boerderij, waarin juist de nieuwe hooi-oogst was opgeslagen, ging totaal verloren. René Lescombe, een 33-jarige Fransman, is na een tocht van zgven weken met een vlot over de Atlan tische Oceaan op de oostkust van Barbados (Kleine Antillen) aan e- komen. Het vlot, waarvan het roer op de reis van Las Palmas verloren was gegaan, zonk in de branding. De Fransman was zo uitgeput hij had de laatste tien dagen niet gegeten dat hij zich maar nauwelijks op een rots in veiligheid kon brengen. HERENSINGEL Kleine jongens Grote jongens Kleine meisjes Grote meisjes H. PETRUS Kleine jongens Grote jongens Kleine meisjes Grote meisjes HARTEBRUG Kleine jongens Grote jongens Kleine meisjes Grote meisjes H. LEONARDUS Kleine jongens Grote jongens Kleine meisjes Grote meisjes GROEP 1 t.m. 5 6 t.m. 10 11 t.m. 15 16 t.m. 20 41 t.m. 45 46 t.m. 50 51 t.m. 55 56 t.m. 60 21 t.m. 25 26 t.m. 30 31 t.m. 35 36 t.m. 40 MAANDAG 9.30 naar Luxor. 2 u. wedstrijden tegen St. Petrus. 9.30 zwemmen. 2 u. Tentoonst. „Zuidzee". 8.30 met de boot naar Katwijk. brood en drinken mee. 9.30 zwemmen. 2 uur Speurtocht. 9 uur veldspel. 2 uur wedstrijden tegen Heren singel. 9 uur zwemmen. 2.15 u. Legermuseum. 9.15 u. naar Luxor. 2 uur veldspel. 9 uur zwemmen. 2 uur Hortus Botanicus. 9 uur zwemmen 2 uur Romanuszaal, film. 9 uur zwemmen. 2 uur Tentoonst. „Zuidzee". 9 uur zwemmen. 2 uur Romanuszaal, film. 9 uur zwemmen. 2 uur speeltuin. 9 uur Leidse Hout. 2 uur poppenkast. 9 uur zwemmen. 2 uur Tentoonst. „Zuidzee". 8.30 u. per boot naar Katwijk, brood en drinken mee. 2 uur speeltuin. DINSDAG 9 uur naar Leidse Hout. brood en drinken mee. 9.30 u. veldspel. 1.15 Openluchtvoorstelling. 9 uur naar Leidse Hout. brood en drinken mee. 9.30 u. veldspel. u. Openluchtspel. 8.30 u. met de boot naar Katwijk brood en drinken mee. 9 uur fietsen. 1 uur Openluchtvoorstelling. 9.30 uur naar Luxor. 1.15 u. Openluchtvoorstelling. 9.30 u. Kijkrace. 1.15 uur Openluchtvoorstelling. 8.30 u. met de boot naar Katwijk. brood en drinken mee. 8.30 u. met de boot naar Katwijk. brood en drinken mee. 9.30 uur naar Luxor. 1 uur Openluchtvoorstelling. 9.30 u. Kijkrace. 1 uur Openluchtvoorstelling. 9.30 uur Leidse Hout. Brood en drinken mee. 9.30 uur Kijkrace. 1 uur Openluchtvoorstelling. WOENSDAG 8.30 u. met de boot naar Katwyk. brood en drinken mee. 9 uur fietsen, brood en drinken mee. 8.30 uur naar Duinrell. brood en drinken mee. 9 uur fietsen, brood en drinken mee. 9 uur fietsen naar Duinrell. brood en drinken mee. 9 uur film Gasstraat. brood en drinken mee. 9 uur fietsen naar Duinrell. brood en drinken mee. 8.45 u. met de boot naar Katwyk. brood en drinken mee. 9 uur fietsen. brood en drinken mee. 8.30 u. met de boot naar Katwyk. brood en drinken mee. idem. 8.30 uur Duinrell. brood en drinken mee. 9 uur fietsen, brood en drinken mee. 9.30 uur filmprojectie. 2 uur Hortus Botanicus. 8.30 uur varen, brood en drinken mee. DONDERDAG 9.30 uur zwemmen. 2 uur film Gasstraat. 8.30 uur met de boot. brood en drinken mee. 9 uur veldspel. 2 uur film Gasstraat. 8.30 uur met de boot brood en drinken mee. 8.30 uur met de boot brood en drinken mee. 8.30 uur met de boot. brood en drinken mee. 8.30 uur met de boot brood en drinken mee. 8.30 uur naar Duinrell. brood en drinken mee. 8.45 met de boot brood en drinken mee. 9 uur speeltuin. 2 uur Romanuszaal. 9 uur speeltuin. 1.30 uur Romanuszaal, film. 8.30 varen, brood en drinken mee. 9 uur zwemmen. 2 uur verkleedpartij. 9 uur zwemmen. 2 uur Leidse Hout. VRIJDAG 9.30 uur Leidse Hout. brood en drinken mee. 9.30 uur per fiets naar Korfbal- tournooi. Brood en drinken mee. 8.30 uur varen. brood en drinken mee. 9.30 uur per fiets naar Korfbal- tournooi. Brood en drinken mee. 9.30 uur per fiets naar Korfbal- tournooi. Brood en drinken mee. 9 uur zwemmen. 2 uur speeltuin. 9.30 uur per fiets naar Korfbal- tournooi. Brood en drinken mee. 9 uur zwemmen. 2 uur film Gasstraat. 9.30 uur per fiets naar Korfbal- tournooi. Brood en drinken mee. 9 uur zwemmen. 2 uur film Gasstraat. 9.30 uur per fiets naar Korfbal- tournooi. Brood en drinken mee. 8.30 uur naar Katwyk per boot. brood en drinken mee. 9.30 uur per fiets naar Korfbal- tournooi. brood en drinken mee. 8.30 uur naar Duinrell. brood en drinken mee. 9.30 uur per fiets naar Korfbal- tournooi. Brood en drinken mee. Casino. Een aandeelhoudster van „International Projects" is zó hin derlijk op de jaarvergaderingen, dat de commissarissen besluiten haar maar in de firma op te nemen, ge dachtig de spreuk; vermoord uw vijand of maak hem tot vriend. Deze dame blijft het echter de firma moeilijk maken en zij ontdekt enige onregelmatigheden, die haar tot nog groter activiteit prikkelen. Zij onder houdt contact met de kleine aandeel houders en met behulp van deze macht slaagt zij erin, de leiding van het bedrijf te ondermijnen en op te blazen. Zij wordt daarbij krachtig gesteund door de oud-directeur van „International Projects", die met haar in de laatste meters van de film een lawine van aandelen de directie voor de voeten werpt. In die lawine valt dit illustere tweetal elkaar in de ar men De toon van deze film is kluch tig; men kan lachen, als men waar dering heeft voor een grappige, spitse dialoog en zotte situaties. Paul Dou glas speelt een geslaagde rol als de oud-directeur, die voor een belang rijke functie naar Washington werd. geroepen; Judy Holliday maakt iets aardigs van de wat dwaze, maar uit- Aan Chinese grens Volgens berichten, die vrijdag bij officiële instanties in Londen zijn ont vangen, hebben communistische op standelingen donderdagavond een grenspost in de provincie Phong Saly in Laos overweldigd, de garnizoens commandant gedood en zijn medewer- ters gevangen genomen. Benden v. 200 tot 400 man opereren tussen Phong Saly in het noordelijk gebied dat aan communistisch China grenst, en de provincie Thakhek in het zuiden. In de provincie Sam Neua, waar enkele dagen geleden gevechten op vlamden tussen communistische op standelingen en regeringstroepen, zijn verscheidene grensposten aan gevallen en bezet. Daarbij zou een aantal mensen zijn omgekomen. De stad Sam Neua wordt bedreigd en regeringstroepén voeren versterkin gen aan. Er wordt gevochten in wilde oer- woudgebieden en bij stromende re gen. Naar schatting 1200 opstandelin gen zouden deelnemen aan de ope ratie, die de omvang aanneemt van rebellie op grote schaal. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen zou de actie geleid en ge steund worden door Noord-Vietnam. Het leger van Laos is 25.000 man sterk en hoofdzakelijk met lichte wa pens uitgerust, maar diplmatieke waarnemers in Londen achten het onwaarschijnlijk dat de huidige re bellie de regering omver zou kun nen werpen. In Vientiane, de hoofd stad, zouden volgens berichten uit Singapore vele politici van de legale politieke tak der reballerende Pathe' Lao-beweging gearresteerd zijn. Uit ge.zaghebbende bron te Londen is vernomen, dat de Britse en Rus sische ministers van buitenlandse zaken, Lloyd en Gromiko, binnen kort te Genève een onderhoud over de toestand in Laos zullen hebben. Voorts zou de regering van Laos Himalaja-expediiie vermist Een Britse expeditie, die tracht een 7.660 meter hoge berg in de Himalaja te beklimmen, is door een sneeuw storm getroffen. Vijf leden van de groep worden vermist. De bergtop, die nog geen naam heeft, ligt in het westelijke deel van de Karakorum-keten. De expeditie staat onder leiding van de 31-jarige dr. Keith Warbur- ton uit Liverpool. geslapen aandeelhoudster. Het is een film voor alle leeftijden. Luxor heeft de „Vrijheren van het woud", de film over de jungle van de Belgische Kongo, geprolongeerd. Alle leeftijden. Lido „The 39 Steps" is een titel die weinig zegt en waarachter men alles verscholen kan denken. Men wordt over de inhoud van de film zelf niet lang in het onzekere gehouden, want het blijkt aldus, dat men hier met een var die geheime organisaties te doen heeft, die van zins is van En- g land belangrijke stukken het land uit te smokkelen. Het begint eenvou dig met 'n kinderjuffrouw in een En gelspark, op wier leven een aanslag wordt gepleegd omdat zij een agente is van Je geheime dienst. De aanslag mislukt, maar als zij zich voorlopig in veiligheid waant bij een vriend, die haa* kort voor de aanslag een dienst wilde bewijzen en haar daarna ook helpt, valt zij ten offer aan de knechten van de geheime organisatie. Tntussen heeft zij aan haar vriend Hannay meegedeeld, dat het geheim ligt in ,.de 39 stappen". Hannay verdacht van moord op het kindermeisje wordt door de politie achtervolgd, maar eveneens door de helpers van de geheime organisatie, die zich als rechercheurs voordoen. Het zou geen goed geslaagde film zijn als zij de strijder van het recht niet zou doen zegevieren, maar aleer het zover is, moet er eerst heel wat gebeuren. Zo is de film een aaneenschakeling van spannende jachten en gevechten, waaruit Hannay (Kenneth Elg) als triomfator te voorschijn komt. Het geheim van „de 39 stappen" is een boeiend verhaal, waarvoor de be langstelling reeds op de eerste dag bijzonder groot was. Toegang 14 jaar. ling goed uit. Daardoor is de film het voorwerp geworden van veel discus sie want geen profeet is geëerd in eigen land. Nu de eerste storm wat geluwd is, is het aardig de omstreden film opnieuw te zien. Daarbij zal men onomwonden moeten erkennen dat ze zeker goede kwaliteiten bezit Het verhaal is niets bijzonders: een echte, klein-menselijke „bóeren-intrige", rond een ruzie in het harmoniegezel- schap van Lage Weide, gelardeerd fandse; J. SteMngsma en A. C.'zijl SASSENHEIM Geboren: Wilhelmina Gijsberta dr van G. Zwaan en W. Heijns; Alexan dra Simone Jacintha Maria dr van L. J. J. Roozen en E. M. van Rhijn. Lidwina Josina Gertruida Maria dr van A. A. M. Ter Meer en K. Th. M. van der Voort. Ondertrouwd: A. J. Pennings (Ha- zerswoude) en J. J. M. Zwetsloot; A. J. Wevers (Lisse) en A. H. M. Vogelaar; Th. F. Spil (Rotterdam) en A. H. van der Meij. Getrouwd: K. P. Jordaan (Haar lem) en G. Varkevisser. E. W. Bak ker (Noordwijkerhout) en P. J. Roe- Rex. Met „Fanfare" heeft Rex 'n goede film in zijn vakantieprogramma opgenomen. Fanfare is. naar men zich den°"Verscheidene grapjes zijn zó herinneren zal. een van de meest re- Amerikaans, dat ze door een Neder- cente Nederlandse speelfilms. De Ne- lands publiek nauwelijks begrepen met een vleugje romantiek. In het begin moet men vaststellen, dat de spelers wat toneelmatig doen. maar de wijze, waarop zich verder het gemoedelijke verhaaltje ontplooit is boeiend en voor alles tintelend- humoristisch. De goede cameravoe ring dikt de dingen van alle dag een tikje aan. waardoor tal van grappige effecten zijn bereikt. Men kan genie ten van schitterend beeldrijm: wat bij de mensen gebeurt, herhaalt zich on der de dieren. Voor bezoekers van alle leeftijden een film, die de moeite van een tweede keer zien ten volle waard is. Trianon Alias Jesse James" is een film, welke zich in het Wilde Westen afspeelt omstreeks het jaar 1880. De held van het verhaal is de bekende Amerikaanse filmkomiek Rob Hope, zodat men wel vermoe den kan, dat deze „Western" meer een parodie is. Nu is Bob Hope Jesse James niet, maar een verzekerings agent, die deze in het Westen inder tijd zeer beruchte bandiet een polis heeft aangesmeerd voor een verze kering op zijn leven. Bob moei er nu voor zorgen, dat Jesse James niets >verkomt. anders zit zijn maatschap pij aan een hoge uitkering vast. De belevenissen van de allesbehalve heldhaftige verzekeringsagent in gezelschap va:, de ruwe bende van •Jesse James zijn van dien aard, dat allerlei gekke situaties uitstaan. Het eigenaardige van Bob Hope's humor is, dat hij wel kluchtige verwikke lingen in elkander draait, maar het nergens tot een dolle boel laat wor- van plan zijn de kwestie voor de V.N. te brengen, welke actie Engeland zou steunen. Men acht te Londen op het ogenblik de tijd nog niet rijp voor ingrijpen van de Zoavo. Nixon terug in Moskou De Amerikaanse vice-president, Richard Nixon, is vrijdag in Moskou teruggekeerd voor de laatste fase van zijn bezoek aan de Sowjct-Unie. In de afgelopen week heeft hij Siberië en de Oeral bezocht Een lid van het gezelschap van Nixon heeft vrijdagavond verklaard, dat geen verdere bijeenkomsten tus sen Nixon en Chroesjtsjef georgani seerd worden. Nixon zal zondag naar Polen rei zen. De Amerikaanse vice-president heeft voor zijn terugkeer de aan bouw van een kernreactor bij de Si berische hoofdstad in ogenschouw ge nomen. Vóór zijn vertrek uit Swerdlofsk zei Nixon volgens „Tass", dat hij zeer onder de indruk was van de pro- duktie van de fabrieken, die hij had bezocht, van de energie van het Rus sische volk en de tekenen van voor uitgang, die hij had waargenomen. „Natuurlijk bestaan er verschillen tussen beide landen Sommige daar van gaan zeer diep. maar ik ben er zeker van, dat wij een weg zullen kunnen vinden om deze te overwin nen". Bij een tussenlanding op het vlieg veld van Vnoekovo deelde Nixon mee, dat hij zaterdag een rede voor de Russische televisie zal uitspreken. Zondag zal hij voor zijn vertrek naar Warschau, een persconferentie houden in het gebouw van de Ameri kaanse ambasadeur te Moskou. derlandse filmindustrie heeft nog niet veel werkelijk opmerkelijke speel films geproduceerd. Tot veler ver wondering pakte „Fanfare" nu plotse- HAARLEMMERMEER Geboren: Johannes zn van J. de Jonge en J. van Gelderen; Hendri- cus Cornelis zn van J. H. Sparnaaij en D. van der Galiën; Wilhelmina dr van J. Groscurt en J. H. van Tien- deren; Cornelis zn van M. Malie paard en A. T. de Vries; Nan Johan nes zn van F. A. Koolhaas en S. J. Bokhorst; Josephus Gerardus Maria zn van J. J. Granneman en M. L. v. Woerkom; Franciscus Johannes Ma ria zn van J. W. Haaker en W. M. Post; Willem Cornélis zn van J. A. M. van Dijk en H. J. Bongers; Bar- tholomeus Michaël Maria zn van J. A. M. Glabbeek en W J. M. Pieck. Maartje dr van S. Dooijeweerd en P. Hofmijster; Cornelis Jan zn van C. J. Slinger en E. Huijsing; Hans zn van G. Tentij en A. van der Kooi. Hendricus Antonius zn van G. van Lent en M. J. den Hollander. Ondertrouwd: H. van Leeuwen 25 jr en C. M. Bolding 21 jr; W. Pee- ters 37 jr en A. Kuijper 29 jr; J. J. Miohielsen 27 jr en J. C. Calvelage 26jr; D. A. Meesters 25 jr en Th. W. van Dijk 22 jr; G. C. van Heijningen 22 jr en E. Bouterse 23 jr; H. J. G. Nieuwenkamp 24 jr en J. K. A. Fikke 21 jr; G. Reijnders 24 jr en F. G. Dol 21 jr; C. M. Smits 24 jr en P. Langereis 21 jr. Gehuwd: J. Vonk en A. Been; H. P. van der Maas en Y. Gerritsen; J. P. de Heij en V. J. Kroon; D. J. van Beek en E. van der Veek; S. Barke- ma en E. van Manen. Overleden: G. A. den Drijver 40 jr e.v. C. Berrevoets. C. C. Genis 24 jr, ongeh. Marktberichten LEEUWARDEN 31 juli. Kaas. Goudse 22.01; Edammer 1.85 1.86; Broodkaas 1.851.86. Stem ming redelijk. worden. Hoewel er in deze film stoer geknald wordt, zijn de revol vers meer gericht op de lachspieren dan op de zenuwen, zodat personen boven de 14 jaar een vrolijke avond er mee kunnen hebben. (Velsen); C. J. J. Jonkman en C. D. M. Jansen (Alkemade); A. Th. J. Wesseling en M. C. Kemp (Heem stede). Overleden: J. van der Meijvan Eiowijk wed. 81 jr. Th. C. van Rijn man 60 jr. WASSENAAR Geboren: Petrus I. zn v. J. Wouds- ma en C. van Sijbergen: Agnes F. T. dr v. P. Neuteboom en A. Flan- derhijn; Gerarda E. dr v. A. J. van Leusden en J. E. M. van der Kooy; Marjolijn dr v. L. van der Let en E. J. Dalman. Overleden: Johannes Smulders, 51 jaar. HILLEGOM C. HOGERVORST BENOEMD TOT NOTARIS TE LISSE De hr C. Hogervorst, wonende al hier, aan de Weeresteinstraat, is met ingang van 30 juli benoemd tot nota ris te Lisse. De heer C. Hogervorst werd in 1903 te Haarlei geboren. Na de lagere school doorlopen te hebben doorliep hij het R. K. Gymnasium te Amster dam. Tijdens zyn betrekking op een kantoor wijdde hij zich in zijn yrije tijd aan de studie voor het notariaat. In 1942 trad hij in dienst van notaris D. Lodder te Hillegom als candidaat notaris. Ook bij diens opvolger nota ris v. d. Linden van den Heuvel bleef hij in deze functie. Voor Leiden en Omgeving Leiden: In spoedgevallen nemen waar de artsen Kortmann, Pleiter, Verbrugge, Van Wingerden en 's Gravensande. Apotheek Zuider, L&mmenschansweg 4, tel 23553; apo theek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Alkemade en Leimuiden: de art sen v.d. Bijl, Oude Wetering, tel. K 1713217 en v. d. Werf, Rijpwete- ring, tel. K 1712—202. Bodegraven: dkt. E. M. Bol, tel. 2113 en zust. Faber, tel. 2593, apo theek van 122 en van 57 uur. Hazerswoude: zie Leiderdorp. Zus- t"r v. d. Holst, tel. K 1714—255, b.g.g. 402. Katwijk Rijn: dkt. H. M. Hueting, tel. 2102, apotheek zie Katwijk Zee. Katwijk Zee: dkt. J. C. A. Cleve- ringa, tel. 2061, apotheek Princestr. 3, tel. 2755. Koudekerk a. d. Rijn: zie Leider dorp en Hazerswoude. De Kwakel: de artsen Hennis, tel. 274 en Martini, tel. 209. Langeraar: zie Woubrugge. Leiderdorp: dkt. E. J. Hoefman, tel. K 171030070, zuster zie Ha zerswoude. Leidschendam: dkt. LudwLg, tel. 1532, Kruisdienst Voorb.weg, Ambu lance, tel. 2200. Nieuwkoop: zie Zwammerdam. Nieuwveen: zie Woubrugge. Noordwijk: dkt. Mulder, tel. 2230. Alleen de apotheek aan de Hoofd straat te Noordwijk aan Zee is ge opend en wel van 11.3018 uur, tel. 3068. Wit-Gele Kruis: zr. Hooymans, tel. 3368. Noordwijkerhout: dkt. B. C. C. Wösten, tel 285. Oegstgeest: de artsen J. H. Meiss- ner, tel. 24865 en H. A. Reterink, tel. 20394. Rijnsburg: zie Katwijk Rijn. Sassenheim: dkt. G. L. van Raaij, tel. 7777. Valkenburg: zie Katwijk Rijn. Voorhout: zie Warmond. Warmond: dkt. H. Walenkamp, tel. K 1711—220. Wassenaar: de artsen: E. M. N. Oosterbaan, tel. 3056 en H. D. Boer, tel. 9124. Wassenaarse apotheek, Schouwweg C2, tel. 2402. Woubrugge: dkt. J. Nooter, telef. K 1729—104. Zoetermeer: dkt. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam: dkt. K. Gill, tel. K 1726—2527. Bekendmaking De burgemeester der ge meente Zoeterwoude, brengt ter algemene ken nis, dat op de secretarie der gemeente vanaf 3 augustus 1959 gedurende 14 achtereenvolgende da gen voor een ieder ter in zage ligt, een besluit van de raad dezer gemeente d.d 29 juli 1959 Houdende vaststelling van een plan tot wijziging van het uit breidingsplan „Rijndijk" (lste wijziging). Zoeterwoude, 1 aug. 1959 De burgemeester voornoemd, H. SMEETS Gevraagd: van 8 tot 3 uur. Bakkerij HOOGEVEEN Geversstr. 49 - Oegstgeest Verkoping krachtens rechterlijk bevel Vrijdag 7 aug. 1959, 7 uur nun. in het Notarishuis, Hogewoerd 144 te Leiden, afslag van de navolgende onr. goederen te Leiden, in bod gesteld a.v.: 1. Hogewoerd 98 (hoek Kraai erst raat) (winkel huis op 14.400. 2. Kraaierstraat 2/2a (woonhuis) o- 5.100. Notaris W. S. JONGSMA Rapenburg 31, Leiden. N.V. Vereenigde Touwfabrieken ZIJLDIJK 19 LEIDERDORP heeft op haar Centrale Administratie plaats vo.or bij voorkeur met M.U.L.O.-opleiding. Aanmelden bij de Personeelsafdeling. De speciaalzaak voor een Hooigracht [7ÖÖ] ZiekenfondsleverancJei Te koop aangeboden te 's Gravenhage 'n gezonde MELK EN ZUIVELiAAK ï-iet fijne vleeswaren. (Éénmanszaak). Melk-om- zet ruim 3000 liter per week. Moderne inventaris. Voldoet aan alle eisen. Zeer ruime woning zon der ruil. Direct te aan vaarden. Billijke vraag prijs. Contanten en diplo ic koop van particulier Voikswaa«n da luxa Pord Taunus '54 beide in prima staat. Te zien en te bevragen: fa. H. A. v. d. MEER, Plantage 16, Oude Wetering, telef. K 1713—229 Bekendmaking 2de wljz. ultbr.plan Rijndijk" De burgemeester der ge meente Zoeterwoude. brengt ter algemene ken nis, dat op ae secretarie der gemeente vanaf 3 augustus 1959 gedurende 14 achtereenvolgende da gen voor een ieder ter in zage ligt een besluit van de raad dezer gemeente d.d. 29 juli 1959, Houdende vaststelling van een olan tot wijziging van het uit breidingsplan „Rijndijk" (2de wijziging). Zoeterwoude, 1 aug. 1959 De burgemeester voornoemd. H. SMEETS Kennismaking gezocht door sportieve dame, 45 j., a'.g. ontw., op kantoor werkzaam, met serieus r.k. heer tot 53 ir. Weduwnr met 1 of 2 kinderen geen bezwaar. Br. onder no. 2052 bur. v. d. blad. Gevraagd in jong dokters gezin een meisje voor dag en nacht of voor hele dagen. Zij moet zelfst. kunnen werken en min stens 18 jaar oud zijn. Aanmelden voor 12 aug.: Burg, Colijnstraat 60, Bos koop. 2e of aankomende le banketbakkersbediende Banketbakkerij L. BOGAARDS Herenstraat 4 Lelden

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5