DUINSTREEK Jubileum en ir G. afscheid van van Hoek Schsrp P0IL00D EN GEEST IRIJNSTREEK Tour der Verenigde Naties in de stromende regen naar Den Haag N,ar HUIBERS ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 HULDIGING BIJ WERNlNit LEIDEN Vanmorgen heeft ir. J. J. G. van Hoek in voltallige kring van mede directeuren en medewerkers van N.V. Wernink's Beton Maatschappij het feit herdacht, dat hij 40 jaar is verbonden aan deze vennootschap. Tevens was deze dag er een van af scheid, want directeur Van Hoek heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, zodat hij zich uit zijn func tie heeft teruggetrokken. „Maar het is verheugend, dat ir. Van Hoek niet voor Wemink verloren is, want hij zal als adviseur aan de vennoot schap verbonden blijven", aldus de heer P. A. Wernink Jr., directeur der firma, in zijn openingsrede, ge houden in de bandenstarriperij van het bedrijf. De heer Wernink had alle aanwe zigen een hartelijk welkom geheten, in het bijzonder de jubilaris, zijn echtgenote en familieleden. Spr. herinnerde voorts aan de repressie tijden tijdens de beide wereldoorlo gen, toen het bedrijf bijna stillag. Daarop zijn gelukkig vele gunstige jaren gevolgd en het bedrijf is in kracht en omvang toegenomen, zo zei de heer Wernink. Op 1 augustus 1919 kwam de heer Van Hoek als jong ingenieur in dienst van Wernink, vier jaren later werd hij in de directie opgenomen. Later heeft de jubilaris meegemaakt, dat het bedrijf werd omgezet in een aannemingsmaatschappij. De heer Wernink achtte het niet mogelijk, alles uit de afgelopen veertig jaar naar voren te brengen, maar hij Wil de niet nalaten ir. Van Hoek te prij zen voor diens voortreffelijke kwa liteiten van hoofd en hart welke hij heeft gebruikt bij de reorganisatie van de vennootschap. Vervolgens werd een groot aantal dia's vertoond welke in beeld brach ten de vele bouwwerken, uitgevoerd onder het beheer van de heer Van Hoek. De dia's werden hem aange boden onder de wens, dat hij nog vele malen bij het zien ervan met vreugde op ook zijn resultaten zou terugzien. De heer Wernink bracht zijn scheidende collega hartelijk dank namens alle medewerkers voor al wat hij is geweest voor de onder neming. Öok mevr. Van Hoek werd in deze dankwoorden betrokken. De heer .T. J. G. Verhey van Wijk voorzit'er van het departement Lei den van de Mij. voor Nijverheid en Handel, bracht in her'nnering de vele monumenten, onder leiding van ir. Van Hoek tot standgekomen. Naast zijn directoraat vervulde hij nog een actieve rol in diverse organisaties op allerlei gebied. Om zijn schitterende staat van dienst verdiende de heer Van Hoek dan ook de waardering van de Mij voor Nijverheid en Handel en het was de heer Verhey van Wijk een genoegen, de jubilaris het ver erend getuigschrift met gouden pen ning van de maatschappij te mogen uitreiken. Hij verbond hieraan boven dien nog een persoonlek geschenk, een waardevolle gravure. Namens de personeelsvereniging Pe Ve We sprak nog de voorzitter, de heer D. Planje, die naast zijn woorden van felicitatie en afscheid een vergelijking 'rok tussen de tijd van veertig jaar geleden en thans. Leidse agenda ZATERDAG, 1 AUGUSTUS. Leidse Bloemen week: Rijnshurgse Corso Vertrek Rijnsburg 14 uur; aankomst Leiden ca. 15.45 uur. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.; zond. 1-5 uur nam. (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Ex positie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1-5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfparkl: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4. Zon en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Klokst. 25): Tentoonstellingen grafisch werk No- no Reinhold en Brusselse amateur fotografen (t.m. 15 aug.). De Lakenhal: „Kijk-race" voor kinderen (plm. 12 jaar) 10-12 uur voorm. (t.e.m. 31 aug.). BIOSCOPEN. De films in de week van 31 juli7 aug. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „The solid gold Cadillac", alle leeftijden. Lido: „Het complot der 39 stap pen", 14 jaar. Ltixor: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Trianon: „Alias Jesse James", 14 j Rex: „Fanfare" alle leeftijden. Oplossing no. 511. Horizontaal: 1. kast, 4. harp, 7. iep, 8. maag, 9 Vere, 11. Meteren, 14. lor, 15. legende. 19. Agen, 20. rins. 21. kar. 22. fier, 23. geer. Verticaal: 1. kamp, 2. Siam, 3. Te- gelen, 5. ader, 6. peen, 9. verdrag, 10. rel, 12. ton, 13. neg, 15. larf, 16. gene, 17. Eire, 18. Aser. Het is een groot verschil en vele verbeteringen waren van de hand van ir Van Hoek Spr. liet zijn lof vergezeld gaan van enkele lang speelplaten en een grote fruitmand. Ir Van Hoek richtte zich in zijn dankwoord vooral tot zijn collega, de heer P. A. Wernink, die door zijn activiteiten het bedrijf heeft ge maakt tot een van de modernste be- tonfabriek van ons land. Ook de andere sprekers was hij dankbaar voor hun woorden van waardering en afscheid. Met vertrouwen legde hij zijn taak in handen van zijn op volger, ir A. Sitsen. Bij een balans der 40 jaar valt het op, dat deze tijd altijd bijzonder prettig is ge weest en dat komt voor een belang rijk deel, omdat het werk, het bou wen en maken van iets, zoveel ple zier geeft. Het dar. hier bouwen en dan weer daar geeft het werken in dit bedrijf iets avontuurlijks en cir cusachtig. Maar ook het zakendoen heeft hij moeten leren, aldus ir Van Hoek, en wat dit betreft heeft hij altijd zo goed mogelijk het voor beeld van de stich er van het bedrijf, de heer P. A. Wernink Sr., gevolgd. Tot slot namen alle aanwezigen met een handdruk persoonlijk af scheid van hun directeur. Later op de middag volgde een diuk bezochte receptie in de kantine van het bouw werk van het Diaconessenhuis aan de Houtlaan. Door de dienst van gemeentewer ken te Leiden werd gistermiddag in de Stadsgehoorzaal in het openbaar aanbesteed het uitvoeren van riole- rings- en bestratingswerken in de Da Costastraat met bijkomende wer ken. Twaalf aannemers gaven door een inschrijving blijk, dat zij belang stelling voor dit werk hadden. De laagste inschrijver was de firma C. Lampert uit Haarlem, die tot ieders verbazing dit werk voor een bedrag van 55.747 bleek te willen uitvoe ren. Dit bedrag ligt ver beneden de andere inschrijvingsommen, die van hoog naa.r laag als volgt waren: NV SchoulsVerwater, R'dam ƒ95.800; C. A. Langeveld 92.800; J. Stam, Voorschoten 92.700; fa. P. J. Kil- lian Co., Gorinchem 92.200; Gebr. Schouls NV, Leiden ƒ92.000; H. Bun schoten Zn., Noordwijk ƒ92.000; H. Compeer, Oegstgeest f 90.750; J. Mens, Lisse f 88.700;; A. Th. Stuifzand Leiden 88.000; L. P. v. d. Geer Zn, ƒ287.900; Koster Visser, Wad- dinxveen f 84.900. De gunning is nog aangehouden. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris W. F. Karstens te Leiden is heden geveild: te Leiden: herenhuis met tuin Oude Vest 113 in bod ƒ9.900.en te Zoe- terwoude: huizen met erven en wa ter Miening 35, 36 en 37 zijn niet verkocht. alphen aan den rijn Jongetje in de Rijn verdronken Bij het vissen in de Oude Rijn, ter hoogte van de Koningin Julianabrug is hedenmorgen een zevenjarig zoon tje van de familie Zuidam uit de Hugo de Grootstraat te water ge raakt en verdronken. De jongen was met een kleiner broertje gaan vissen. Het broertje vertelde, dat hij hem in het water had zien drijven. De melding van 't ongeval kwam heden morgen om kwart voor negen bij de politie binnen. Men moest toen al aannemen, dat de jongen verdronken was. Tegen negen uur begonnen re chercheurs te dreggen naar de ver miste. Om kwart voor twaalf haal den ze het stoffelijk overschot van de kleine drenkeling uit het water op. 40-JARIG JUBILEUM Wim Zaalberg voor de TV Het regende al bij het St. Ant. Clubhuis, toen de tourkaravaan zich opstelde om aan de vijfde étappe te beginnen. Maar de wolkbreuk, die net buiten Leiden de tour trof was wel heel erg. Toch presteerden de jongelui het er nog een deuntje bij te zingen of te fluiten. „Ome Joop" heeft voor der gelijke slecht-weer perioden 'n vaste remedie. Warme pap bij de brood maaltijd. In Zoeterwoude kwam de wagen van de „Toi ster" naar voren rij den. Zij stopte het peleton en haalde er met enkele krachttermen drie bra nies uit, die in dit weer nog hun jas aan het steur hadden. In de bezem wagen 'rie fietisen en hun berijders. Ook een van onze Leidenaars ver dween zo van de weg. En onder het wakend oog van „zuste hebben ze het de verdere dag niet makkelijk ge had. Bij „Duinhorst" werd de dagsprint verreden. Ome Joop" wees hiervoor acht jongens aan, die zich bijna onop gemerkt verdienstelijk maken. Geen „puntenjagers", maar steeds klaar voor iec'eree Ook Ignace de Jong en Leo Juliën uit Leiden verden voor deze sprint aangewezen. Dit leverde reeds punte*. op. ki de sprint zelf ein digden zij als zes en zeven, maai al leen al het meer-jden was eervol. Wim Zaalberg reed nog steeds n de gele trui, hem 's morgens nog door een stadgenote omgehangen. Bij het cindpun: o de boulevard te Scheveningen had het bureau voor de Zuivel al weer een aardig meisje voor hem uitgezocht. De 'e'evisie nam hem bij monde van Jan de Cler een heus EEKHOORN IN DE STAD Gistermorgen vroeg hebben buurt bewoners met verwondering staan kijken naar een eekhoorn, die zich kennelijk op zijn gemak voelde in de bomen rond het Oud-Katholieke kerkje op de hoek van de Zoeter- woudse Singel en de Cronesteinkade. Het beestje rende met sierlijke be weginkjes langs stammen en takken omhoog, kwam weer naar beneden en waagde het zelfs tot halverwege de De Laat de Kanterstraat over te steken. Toen ging het in een char mant drafje terug naar het tuinhek, rakelings langs de vroege wande laars, die ademloos stil waren bly- ven staan toekijken. De verschijning van een eekhoorn in de stad is al zeer bijzonder, daar het diertje nogal schuw is. Het komt plaatselijk wel voor in de duinbos sen maar het is daar geen oorspron kelijke bewoner. Men kan dus aan nemen, dat de eekhoorn, die achter de Cronesteinkade huist, uit gevan genschap ontsnapt is. Mej. M. A. Th. Paddenburg te Leiden, behaalde gisteren te Utrecht de akte Frans L.O. De heer P. J. Raaphorst, onderwij zer aan de H. Hartschool, aan de Os- en Paardenlaan, alhier, is met in gang van 1 september a.s., benoemd tot hoofd van de r.k. jongensschool „St. Joseph" te Hoofddorp. interview af, dat hedenavond wordt uitgezonden. De hele tour werd getracteerd op een extra portie melk en na deze M- daad volbracht te hebben kreeg ieder nog een prachtige balpen. Toen ging het naa de school, waar men zou slapen. De kok was er al eu werd weer stevig 'eëerd. Tripjes naar strand en „Maduro- dam" besloten deze dag. De Leidse North-State-ploeg had vanavond een abonnement op de Po litiewacht genomen. Arnold Verplancke verklaarde dit door ar te merken: .J A levert pun te- op zonder er vuile handen bij te krij gen". BEGRAFENIS MEVR. E. A. C. v. d. BURG—GRYM Gistermiddag vond onder grote belangstelling op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van mevr. E. A. C. v. d. Burg Grym die de vorige week in het recreatiegebied „De Pan van Per- sijn" nabij het vliegveld Valkenburg op tragische wijze om het leven kwam. Op de begraafplaats waren o.a. dr A. Kessen uit Leiden, direc teur van de bibliotheek der rijksuni versiteit; S. E. de Jongh uit Leiden, directeur Pharm? cologisch-lab.; per soneel van de Universiteitsbiblio theek en Medische bibliotheek uit Leiden; dr W. A. L. Dekker, hoofd Centraal lab van het Acad. Zieken huis en vele deputaties van de uni versiteit en ,,'t Woordenboek" Vóór de stoet ging een baar met vele bloe- rren. Nadat de kist in het familie graf was gezet, heeft de broer van de overledene, de heer W. R. Grym uit Voorburg, een woord van dank ge sproken. GROSSIERSCENTRUM ROOSEVELTSTRAAT AANBESTEED. Door de dienst van gemeentewer ken werd onderhands het bouwen van een grossierscentrum aan de Roo- seveltstraat aanbesteed. Zoals men zal de grossiersmarkt in fruit van de Boommarkt naar dit nieuwe centrum verlegd worden. Voor deze aanbeste ding werden vijf bekende aanne mingsbedrijven uit Leiden en de di recte omgeving van Leiden uitgeno digd. Hun inschrijvingsbedragen wa ren als volgt: firma Gebr. Zitman te Zoeterwoude 229.750; firma Bik en Breedeveld te Leiden ƒ226.000; N.V. Ingenieurs-Bureau voor Bouwnijver heid te Oegstgeest f 222.600; N.V. Aanneming Maatschappij Panagro te Warmond ƒ216.500 en firma Leo Zitman te Leiden ƒ201.817. De gun ning is nog aangehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Alexandra Maria dr van A. K. Robbe en M. H. Hoenderop; Klaas Gijsbert zn van G. J. Huis en H. A. Café; Irene Margo Irmgard dr van P. van der Kraats en M. E. van Nieuwkoop; René zn van S. Honsbeek en H. M. Overduyn; Adri- ana dr van P. van der Ent en J. M. Pijnaker; Sylvia Engelina dr van W. Mark en H. C. Noordermeer; Moni ca Maria Theodora dr van B. A. Starrenburg en C. M. van der Krogt; Petronella Maria Elizabeth dr van L. F. J. Coomans en N. M. E. van de Graaf; Gerardus zn van M. Mol en S. Schotanus. Ondertrouwd: W. G. Bouwman en N. G. Brugman; R. Paling en J. M. Gaastra; P. Heijmans en J. J. Ver hoeven; I. Neuteboom en C. J. van Tongeren; J. Bras en J. H. M. van den Berg; J. van Steenbergen en J. Freeke; B. Ouwerkerk en M. M. Steenbergen; A. Plezier en J. J. Vijlbrief; A. Segijn en J. A. M. Nag- tegaal; J. J. Ouwerkerk en J. van der Zwan; J. W. K. van der Horst en A. Roman. Overleden: J. J. Korbee 77 jr. man. Mejuffrouw P. de Graaf uit Bode graven is vrijdag tijdens een feeste lijke bijeenkomst in hotel „Toor" hartelijk gehuldigd ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum als boek houdster bij de Alphense Bank n.v. te Alphen aan den Rijn. De jubilaresse is het eerst toege sproken door de directeur van de instelling, de heer J. Verleng, die haar prees om haar vele prettige hoe danigheden en in het bijzonder om haar accuratesse. De directeur bood de jubilaresse een geschenk onder couvert aan. Namens het personeel werd het woord gevoerd door mej. E. B. Velt- man, procuratiehoudster, die 39 jaar met mej. De Graaf heeft samenge werkt op de bank. Zij wees op de prettige omgangsvormen van de jubi laresse met de collegae, waardoor zij zich bijzonder geacht heeft weten te maken. Ook mej. Veltman roemde het stipte werk van de jubilaresse. Zij bood een armbandhorloge aan. De huldiging werd o.m. nog bijge woond door de heer L. de Graaf, directeur van de spaarbank van de Alphense bank n.v. en de heer L. Spreij, commissaris. boskoop OUDSTE INWONER 99 JAAR Dinsdag 4 augustus hoopt de oud ste inwoner van Boskoop, de heer Pieter Oosterwij k, de 99-jarige leef tijd te bereiken. Het laat zich aanzien, dat dan in de woning Zijde 150, feest zal worden gevierd. Deze, tot de groep der zeer sterken behorende Bosko per, geniet nog een goede gezondheid, hoewel zijn benen de laatste tijd niet meer zo goed „mee" willen. Zijn eet lust is nog zeer goed. soms zelfs een beetje te groot en hij houdt zich nog steeds aan de regel om 's-morgens om 7 uur op te staan en niet voor 10 uur 's-avonds onder de wol te kruipen. Onder het genot van een pijp tabak of een sigaar wordt dagelijks de kramt nog „gespeld" want de 99-jarige in teresseert zich nog voor het wereld gebeuren en wil dan ook goed op de hoogte blijven. De heer Oosterwijk, boomkweker in hart en nieren, heeft tot zijn zeventigste jaar in zijn boom kwekers bedrijf gewerkt en tot zijn tachtigste jaar was hij nog vaak zijn zoons behulpzaam in de kwekerij. Hij geniet een uitstekende verzorging door zijn 72-jarige dochter Jacoba en het behoort tot de uitzonderingen wanneer er 's avonds geen kaartje wordt gelegd. Het zal de jarige a.s. dinsdag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Ongelukkig vakantie-einde. De 13-jarige Henny Kruiswijk, die bij familie in Nieuwerkerk de vakantie doorbrengt, had het ongeluk tijdens gymnastiek-oefeningen van een bo venverdieping op de begane grond te vallen. Zij bekwam een hersenschud ding, zodat zij met een ziekenauto naar de ouderlijke woning werd ver voerd. Door dit ongelukje kwam er een abrupt einde aan de vakantie ge noegens. bodegraven Geslaagden. De laatsten die hun ULO-diploma behaalden waren Ans Mühl, Riek Mulckhuyse en Fys Noordhoek. Voor het middenstandsdiploma slaagden J. Zekveld, M. Zwynen- burg, P. van Wensveen, B. van Veld huizen, Sj. Steenbergen, C. Rylaars- dam, B. Veelenturf, M. Vroege E. Walraven, W. Vink en A. Heemskerk. Het diploma machineschrijven werd behaald door W. Brandtsma, J. Sauer, A. Humme, R. v. Luinen, J. van Rijn, R. Abbeen. Diploma Ned. Handelscorrespon dentie G. Peters, J. Doorduyn, en L. de Bruyn. Diploma Ned. Kantoorstenografie J .de Rijk en A. Brunt. Diploma Boekhouden de heer C. Maayen. De heer J. Koen slaagde voor het eindexamen van de Hogere Tech nische School voor bouwvakken te Utrecht. Voor de examens van de opleiding voor juweliers, edelsmeden en gal- vano-, graveer- en uurwerktechniek aan de vakschool te Schoonhoven zijn geslaagd voor het examen praktijk jaar afd. horlogemakers de heren G. J. R. P. Oostengaa en F. Scheer. h00gmade Woningbouw. Daar de gemeente raad enige tijd geleden bij een onder handse aanbesteding besloten had aan de fa. S. Tromp uit Alphen a. d. Rijn opdracht te geven, 6 woningen te bouwen in Hoogmade en alle for maliteiten als bouwvergunning en subsidieregeling van het rijk waren afgekomen, werd vrijdagmiddag on der veel belangstelling de eerste met groen versierde paal door genoemde aannemer aan het verlengde van de ontkennen, dat hierdoor weer enig natuurschoon moet v orden prijsgege ven. Was het reeds in de twintigerj a- ren. dat een gedeelte bos bebouwing, behorende bij de Ned. Herv. Pastorie, ook voor woningbouw moest verdwij nen, nu gaat een gedeelte van de tuin verloren, waardoor het dorp, zo ook door de demping van de Juffermans- wetering haar landelijk aanzien gaat verliezen. Oranjefeesten. Onze publicatie van gisteren inzake de Oranjefeesten behooft een rectificatie wat betreft de wielerwedstrijd, welke dinsdagavond om 7.30 zal plaats vinden. Het ring- rijden met paard en tilbury is niet woensdagavond, doch woensdag mor gen. Afscheid zuster Goes. Zoals reeds bekend is, zal de wijkzuster, zr. J. M. Goes, het Wit-Gele-Kruis Rijpwete- ring, Oud-Ade en Hoogmade thans spoedig verlaten, na 4 jaar haar beste krachten te hebben gegeven aan de vereniging en de patiënten. Dit af scheid is geen afscheid zo zonder meer, want zr. Goes zal vertrekken als lekezuster naar Pakistan, om zich in dit zo bij uitstek arme land met uitgestrekte zandwo stijnen, te gaan wijden aan de ziekenverpleging: een werkelijk grootse taak. Het bestuur van het Wit Gele-Kruis heeft dan ook gemeend om eenieder in de gelegen heid te stellen om persoonlijk afscheid van haar te kunnen nemen, waartoe gelegenheid zal bestaan op dinsdag 4 augustus a.s. van 8 tot 9 uur n.m. in haar w aing Pastoor van der Plaat straat 13. Ongetwijfeld zullen vele leden en (oud)-patiënten van de zuster hiervan een dankbaar gebruik maken om blijk te geven van de warme dank die de vereniging „Het Wit-Gele-Kruis" haar verschuldigd is. woubrugge Geslaagd Bij de examens MO- Nederlands te Den Haag is geslaagd voor Nederlands MO-A mej. G. L. J. van Reenen, alhier. Hoewel deze bouw met grote vreug de wordt toegejuicht kunnen we niet lisse TOUR DE LISSE De tour de Lisse, die op 3 aug. a.s. zal starten is thans geheel georga niseerd. De ploegen zijn inmiddels samengesteld en ook alle geadop teerd. De volgorde der rugnummers is verkregen uit de ploegenuitslag van vorig jaar. De ploegen zijn als volgt samenge steld: voor de St. Wilhelmusschool rijden: J. Lambool; B. v. d. Lans 2; W. v. d. Veer 3; H. Mens 4; A. Zoet 5; A. Wassenaar 6; P. Butter 7; J. v. d. Ploeg 8; A. Hoogkamer 9; L. Beyk 10. Deze ploeg rijdt in de kleur oranje en is bij loting geadopteerd door de fa. Tissing. Ploegleider is J. v. Dijk. Voor de openbare school rijden: T. Zeldenthuis rug no. 11; K. v. d. Leede 12; D. Sittrop 13; L. Lange veld 14; H. v. d Laan 15; J. v. Diest 16; C. de Bruin 17; R. Damen 18; A. Mondriaan 19; B. Opdam 20. Deze ploeg rijdt in de kleur zwart en is bij loting geadopteerd door de ge zamenlijke Melkhandelaren. Ploeg leider S. v. d. Poll. Voor de St. Jozefschool rijden: N. de Kuyper rug no. 21; H. Verde- gaal 22; B. Rooyakkers 23; H. v. d. Salm 24; H. Stuifbergen 25; E. v. d. Drift 26; K. Paardekooper 27; F. Rooyakkers 28; P. Vrijburg 29; B. de Bruin 30. Deze ploeg rijdt in de kleur rood en is bij loting geadop teerd door het weekblad „De Vrij dag". Ploegleider is H. Slingerland. Voor de Ned. Herv. School rijden: B. Rietbergen rug no. 31; B Rietsma 32; L. ten Hagen 33; J. den Butter 34; D Guldemond 35; J. Boot 36; B. Boot 37; P. de Kooker 38; H. v. Drunen 39; A. Hoogeveen 40. Deze ploeg rijdt in de kleur blauw en is bij loting geadopteerd door de fa. .,De Vlinder". Ploegleider is H. v. d. Zwet. Voor de St. Willibrordschool rij den: J. Hoogervorst rug no. 41; F. Makman 42; W. Mooyekind 43; F. v. Kesteren 44; T. Broeke 45; M. v. Dijk 46; C. Meulblok 47; S. v. d. Ham 48; J. v. d. Zwet 49; F. Baak 50. Deze ploeg rijdt in de kleur groen en is bij loting geadopteerd door de fa. Bronkhorst. Ploegleider is Jos Koop. De algehele leiding berust bij J. van Kesteren. De jury is als volgt samengesteld: E. van "t Oever, mi crofoon, S Vermeere, tijdwaarne- mer, J. Waasdorp, schrijver, B. van Styn, schrijver, J. v. Eyk, premies, P. de Koning, bandopname. De tijdslimiet voor 3 ronden is ge steld op 10 minuten na de winnaar en voor 4 ronden 13 minuten na de winnaar. De uitslagen zullen per raambil jetten worden bekend gemaakt en zijn te vinden by de fa. H. v. Keste ren, Julianastraat, fa. Bronkhorst, Kanaalstraat, fa. Tissing, Kanaalstr., Witte Zwaan, Herenweg, fa. Hooger vorst, De Engel. Weekkaarten zijn te krijgen bij fa. v. Kesteren, Julianastr. 89 voor de prijs van 1.dagkaarten 0.25. Het startschot zal gelost worden dcor de chef v. politie de heer Hen driks Wegens vacantie is dit echter nog niet geheel zeker. Snoek van 19 pond en 4 ons. Twee Lissenaren, echte liefhebbers van vissen, hebben hun vakantiedag wel heel goed bekroond gezien. In de vroege morgen van de laatste dag der maand juli togen de heren J. Kamerman en C. Trommel met een hengeltje en een nylonsnoertje naar de Westeinderplas en in een bootje gezeten wierpen zy het aas om zo mogelijk een brasempje te verschal ken. Nog niet lang gezeten en gestriemd door fikse regenbuien „sloeg mijn dobber gelijk aan", zoals de heer K. ons vertelde. „In minder dan geen tijd was mijn 30 m. nylondraadje ge heel uitgevierd." „We zaten gewoon aan iets vast", zo ging het verhaal verder. Goede raad was duur, want men had geen schepnet bij zich. Op zo iets hadden zij niet gerekend Toch werd „ingehaald" en op een gege ven moment sprong er iets „groots" boven water, hetgeen één der vis sers bijna uit de boot deed tuimelen. Het was een snoek, dat zagen zij wel en nadat zij het beest zich moe hadden laten zwemmen, kon men hem naast de boot krijgen Met een flink touw kon de heer T. een lus over de staart van het „monster" krijgen en toen was de strijd beslist. Een snoek van 19 pond en vier ons, met een lengte van 1.14 m. noordwijk Middenstands-examens Voor het middenstandsexamen slaagden de dames J. C. Barnhoorn en C. H. A. Tuynman de heren J. Alkema de, Jac. Augustinus, J. Beukers, P. J. F. v. Beek, L. S. de Haas, F. H. Hiep, S. W. J. v. d. Holst, A. A. C. Krom hout, W. v. d Lippe, W. G. J. v. Schie, Jac. Schoenmaker, W C. Steen voor den en F. P. v. d. Zalm, allen te Noordwijk. Geslaagd Aan de Kon. Acade mie voor beeldende kunster te den Haag slaagde voor binnenhuisarchi- tecte mej. M. S de Haas. Te Leusden slaagde aan de Technische school „Don Bosco" Ben v. d. Meer voor het examen 3-jarige cursus Uitgebreid Technisch Onder wijs. Voor het diploma documentatie en administratieve organisatie slaag de de heer H. J. J. Wamelink. i Haarlemmerstraat 123, Leiden voor Geboorteaankondiqingen (Advertentie) katwijk Benoemd B. en W. benoemden tot adjunct-commies ter secretarie, afdeling sociale zaken, de heer R. A. Munneke te Winschoten. noorowijkerhout Overleden: Maximiliaan C. K. P. Absil 69 jr. en Lodewijk J. H. v. d. Vin. echtg. van M. E. Glahn, 82 jr. sassf*'mf,im Aandacht voor de weg. Doordat de bestuurder van een personenauto, de heer N. A. Ph. uit de Willem War- naarlaan meer oog had voor een paar lifters, dan voor de weg, merk te hij gistermiddag te 14.20 uur ter hoogte van de Wasbekerlaan te laat een tegenligger op. Door de grote snelheid begon hij te slingeren en bot ste tegen een Duitse personenauto op. Beide wagens werden flink bescha digd maar niemand bekwam letsel. Geslaagd. Voor het diploma elec- trotechniek slaagde aan de Bisschop pelijke Nijverheidschool te Voorhout de heer Jos Kapiteijn. „Het portier" maakt slachtoffer. Op de Teijlingerlaan had gisteravond om 18.30 uur een ongeval plaats waar van de jeugdige wielrijder Schrama het slachtoffer werd. De heer C. J. v. R. had, komende van Voorhout, zijn auto geparkeerd en stapte links uit zijn wagen. Net toen hij het portier wilde slui ten reed de jongen per rijwiel er te gen aan, waarbij hij lichte verwon dingen opliep en een gekraakte fiets. Ook het portier werd beschadigd. D.V.V. VACANTIE-PROGRAMMA Ziezo, jongens en meisjes, de puzzle-wandeltocht is weer achter de rug, en wat hebben we genoten zaterdagmiddag. Het weer werkte voor 100% mee om de tocht tot een succes te maken. 86 Kinderen verschenen aan de start. Er waren door het bestuur deze middag twee tochten uitgezet, één voor kinderen van 9 tot en met 11 jaar en een tocht voor jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar. In de jongste groep waren de prijs winnaars: 1ste prijs Joke Kruyt; 2de pr Carla de Haan; 3de pr Marian de Haan; 4de pr. Tjalling de Vries; 5de pr. René van Kesteren. De prijswinnars van de oudsle groep waren: 1ste pr. Jany van Kes teren; 2de pr. Carla Boon; 3de pr. Hans Waasdorp; 4de pr. Nanna Rot; 5de pr. Ria de Hey. De eerste prijswinnars uit de jong ste groep kwam zonder strafpunten uit de strijd. De eerste uit de oudste groep behaalde 70 strafpunten, door dat deze tocht veel moeilijker was. Verder wil het bestuur vanaf deze plaats de 20 dames en heren die bij deze tocht behulpzaam ziin eeweest als start-, finish- en controleposten hartelijk dank zeggen voor hun be langeloze hulp deze middag. Jongens en meisjes terwijl de spel- middagen en -avonden doorgaan (zie hiervoor de aangeplaKte vacantie- programma's). komen we steeds dich ter bij de step- en vliegerwedstriiden, die op zondag 8 augustus 1959 gehou den zullen worden. Als ie aan deze wedstrijden mee ytilt doen, dan moet je een briefje in de bus gooien by de heer M. J. van 't Noordende, Sporthoflaan 32, waarop staat: vlieger- of stepwed- strijd, je leeftijd, je adre.< en je naam. De stepwedstrijd is voor alle kin deren van 3 tot en met 8 jaar. De vliegerwedstrijd is voor kinderen van alle leeftijden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2