Imam Sèj mnsw Dior wil de rok nog korter Leids leun D<wf Lt Dubbele aanrijding te Leiden llansaplast Afscheid personeel van ir J. van Hoek Scherp POTLOOD EN GEEST CiiAlEÏ d' VUFF VLLG1EN Corso-koorts in Rijnsburg VRIJDAG 31 JULI 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 v x O JONGEN AANGEREDEN. gund aan de N.V. Goudse Aann. Mij. v.h. H. E. van Deest te Reeuwijk voor De tienjarige Leiderdorpse jongen, I 56.400. Dit gemaal zal de water- Rud«lf Vermeulen, moest gistermor-1 stand in de stadsgrachten van Gouda j gen omstreeks kwart voor tien door regelen, de E.H.D. met een zware hersen- schudding naar het Academisch Zie kenhuis worden vervoerd na een aan- Namens de fa. W. A. Ligtvoet al- rijding op de Hoge Rijndijk. De jon- hier is door architect K. Bik te Lei gen zat achterop de fiets bij zijn derdorp het verbouwen van het win- broertje de twaalfjarige H. Vermeulen kelpand Gangetje 12, gegund aan de en bij het passeren door een perso- j firma E. A. H. Halverhout te Leiden. nenauto nabij de Wilhelminabrug op de Hoge Rijndijk raakte deze de macht over zijn stuur kwijt. Het voer tuig slipte en de duo-zitter kwam met het hoofd tegen de zijkant van de wagen aan. De mededeling, dat het echtpaar Timmerman te Leiden morgenmid dag In het Gulden Vlies zal recipiëren i Te negen uur vanmorgen vond op de Hoge Rijndijk voorbij de Wilhel minabrug te Leiden een aanrijding blijkt onjuist. Hedenmiddag P^ats tussen een bestelauto komend hebben de heer en mevr. Timmerman van richting Leiderdorp en een reeds een receptie gehouden in het Tourbus van Kromhout uit Ter Aar. „Gulden Vlies". Door de Dijkgraaf en Hoogheem raden van Rijnland, Breestraat 59 te De bestuurder van de bestelauto reed in een file en deed een poging om in te halen. Te laat ontdekte hij dat van de an-1 dere zijde genoemde bus naderde; Neem wat WONDVERBAND extra in voorraad Alt, Alléén Hansaplast wondver- band is verkrijgbaar in plastic uitvoering. Afwasbaar, rekbaar, extra dun. rafelt niet. Uitsluitend bij apothekers en drogisten. (Advertentie) Mr Dr L. Sprey, Oegstgeest, voorzitter scheidsgerecht Bloembollencultuur t, In de vacature van voorzitter van het Scheidsgerecht voor de Bloembol- lenhandel, ontstaan door het aftre den can mr. J. H. L. Simons op 1 juli jl., is thans door het hoofdbestuur voorzien door de benoeming van mr. dr. L. Sprey te Oegstgeest. Vanaf 1 januari 1951 trad mr. Sprey reeds in vele zittingen van het Scheidsgerecht op als plaatsvervan gend voorzitter. Het is het hoofdbestuur een genoe gen te kunnen mededelen, dat mr. Sprey de benoeming tot voorzitter inmiddels heeft aanvaard. BIOSCOPEN. iuauu otcesu'HHi oa ie.---- De f^ms *n (ie week van 31 juli7 Leiden"irhS^^n" wTeen^gemaalwaarschijnlijk heeft hij nog getrachtaug. zijn door de Kath. Film Cen nabij de Mallegat-Sluis te Gouda ge- *}et fietsPad aan de linkerzijde van trale als volgt gekeurd; Casino: Lido: Luxor: In verband met het jubileum en het afscheid van de heer ir. J. J. G. v. Hoek zal morgenochtend een bijeen komst worden belegd met het gehele personeel. Deze bijeenkomst zal worden ge houden in een daartoe af te scheiden gedeelte van de bandenstamperij en aanvangen om 9.45 uur. Het woord zal worden gevoerd door de heer P. A. Wernink jr., door de voorzitter van het Departement Lei den van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel, door de voorziter van de PeVeWe en tot slot door de heer Van Hoek. Daarna zal er gelegenheid zijn om van de heer en mevrouw Van Hoek afscheid te nemen. Vervanging S'achthuisbrug aanbesteed Door de dienst van gemeentewer ken is hedenmorgen in de stadsge hoorzaal openbaar aanbesteed: Het vervangen /an de Slachthuis- brug door een duiker van gewapend beton met bijkomende werken. Voor dit werk waren er 11 in schrijvers, welke hun bedragen van hoog naar laag als volgt opgaven. Firma Koster en Visser te Wad dingsveen 67.000; Firma Bron en Visser te Voorburg 69.800; Aan nemers Bedrijf Visser en B. van Hees te Utrecht 67.800; A. Th. Stuifzand te Leiden 65.200; J. Mens te Lisse 61.000; E. van Luiing te Woubrug- ge 60.800; Firma wed. H. van Driel Koudekerk a/d Rijn 60.400; L. P. v. d. Geer te Leiden 60.200; H. C. van Beuningen te Oss 59.900; Gebr. Zitman te Zoeterwoude 59.675; V. de Vries Bouwbedrijf te Haar lem 59.400. De raming is niet bekend gemaakt. De gunning werd nog aangehouden. de weg te bereiken. Een botsing was echter niet te vermijden. Twee inzittenden van de bestel wagen, de 24-jarige monteur J. B. v. R. uit Langeraar en de 27-jarige mon teur uit Ter Aar kregen een hersen schudding en verwondingen aan het j Trianon: gelaat. Een twaalfjarige jongen, die Rex: ook in de bestelwagen zat kreeg wat snijwonden aan het gelaat. Beide wagens werden ernstig be schadigd. Tengevolge van de ver keersstremming na deze aanrijding vond enige minuten later een tweede botsing plaats tussen een Mercedes en een veewagen. Bij deze aanrijding was slechts sprake van materiële schade. No. 511 Horizontaal: 1. getim merde bewaarplaats, 4. muziekin strument, 7. boom, 8. inwendig lichaamsdeel, 9. gem. in Zeeland, 11. dorp in Gelderl. onder Geldermal- sen, 14. oude lap, 15. vertelling, 19. stad in Frankrijk, 20. fris-zuur, 21. voertuig, 22. trots, 23. spitstoelopende wigvormige strook. Verticaal: 1. legerplaats, 2. konink rijk in Achter-Indië, gem. in Limb., 5. bloedhuis, 6. wortel, 9. overeen komst, 10. gerucht, 12. houten vat, 13. zelfkant, 15. rups, made, 16. gindse, 17. Ierland, 18. zoon van Jacob. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510 Horizontaal: 1. snel, 4. el, 6. stel, 7. stap, 9. o.e., 10. lap, 12. na, 13.arietand, 16. nn, 17. Ao, 19. ondert n, 22. al, 23. iep, 24. eg, 25. ring, 27. orde, 29. es, 30 stee. Verticaal: 1. ster, 2. Ne, 3. ellendig, 4. et, 5. land, 6. soda, 7. spaarpot, 8. pa, 11. at, 14. Inn, 15. Noë, 18. enge, 19. olie, 20. Ee, 21. Eede, 22. ar, 26. N.S., 28. re. Rijkspolitie rond Leiden in ander tenue In de districten Den Haag en Lei den neemt de Rijkspolitie voor wat de landgroepen betreft een proef met nieuwe kleding. De manschappen dragen een lange blauwe broek en lage zwarte schoenen. Het voormalige tenue bestond uit hoge laarzen en een blauwe ballonbroek. Deze kleding bleef gehandhaafd voor de verkeers politie. Burgerlijke Stand Geb.: Thomas M., z. v. J. C. M. Ber- bee en C. C. P. W. Mentink; Jacque line M. Th., d. v. J. C. G. Tettero en A. T. Tollenaar; Anneke d. v. C. Brus- sen en E. Daim; Cornelia, d. v. J. v. d. v. d. Boon en P. de Mol; Johanna 1, v. d. Boon en P. de Mol; Johoanna I d. v. H. J. Dickhoff en J. M. de Boer; Anette J. C., d. v. W. Kamphuis en J. C. C. Nijssen; Willem H. J., z. v. J. Paddist en P. T. Nagtegaal; Marga- retha M., d v. C. G. Borst en J. C. v. Beek; Ronald B., z. v. A. Korsuize en M. v. d. Leede. Getr.: N. Timmers en A. Noorder- vliet; H. P. Blijenburg en J. M. L. Kerstens; D. Noort en C. H. M Ver hoeven; P. J. de Vrijer en E. Koelega; A. Q. C. v. Ruiten en J. C. M. Smit; P. Groenendijk en M. C. H. den Hol lander. Overl.: A. Lepelaar, 69 jr., wed. van P. v. Hoven; J. Hanselaar, 84 jr., vrouw ;G. H. Roest, 7 jr., dochter; W. P. Jorissen, 89 jr., man; D. Snoe- ker 72 jr., man. Leidse agenda VRIJDAG, 31 JULI. Leidse Bloemenweek. Bloemen- wandelmarsen. Voor kinderen 2 uur nam.; voor volwassenen vanaf 5 uur nam. ZATERDAG, 1 AUGUSTUS. Leidse Bloemenweek: Rijnsburgse Corso. Vertrek Rijnsburg 14 uur; aankomst Leiden ca. 15.45 uur. Museum De Lakenhal: elke mor gen in de maand augustus voor kin deren van omstreeks 12 jaar „Kijk- race". SPORT „The solid gold Cadillac", alle leeftijden. „Het complot der 39 stap pen", 14 jaar. „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. „Alias Jesse James", 14 j. „Fanfare", alle leeftijden. VOORSCHOTEN JAARVERGADERING S.V.L.V. De jaarvergadering van de Sport vereniging Laurentius te Voorscho ten SVLV stond in het teken van het afscheid van de secretaris, de heer J. M. Janssen. Hoewel het officiële af scheid als laatste punt op de agenda vermeld stond, kwam tijdens de ver gadering tot uitdrukking voor welk een geweldig werk een secretaris van een voetbalvereniging komt te staan door alle voorschriften uitge vaardigd door de KNVB precies na te volgen. Zoveel werk is er verbon den aan het secretariaat dat tijdens de vergadering bestuur en leden nog geen geschikte kandidaat naar vo ren konden halen. Het bestuurslid, de heer M Jansen, zal het secreta riaat voor een jaar waarneméh. De heer Janssen gaf voor de laat ste maal een jaaroverzicht over het afgelopen verenigingsjaar. Hoewel het eerste elftal in de eerste helft van de competitie nog niet erg op dreef was, werd de tweede helft een succes, wat resulteerde in een eer volle derde plaats op de ranglijst Ook het 2de en 3de elftal boekten mooie resultaten door in hun afde lingen ieder een 2de plaats weg te spelen. Het 4de elftal kon dit jaar de kampioensvlag uitsteken. De jeugd deed het ook lang niet slecht, de e-tjes werden zelfs kampioen. Twee en zestig nieuwe leden werden ingeschreven, vijf en veertig verlie ten de rood-groene gelederen, zodat SVLV thans twee honderd vier en I vijftig leden bezit en twee honderd I en één donateurs. Aan de nieuwe competitie wordt I deelgenomen met zes seniorelftallen, I drie junior-, zes adspiranten- en drie van de jeugd, de heer H. Lardenoye werd opgevolgd door de heer J. I Lamboo. De penningmeester, de heer H. Vo gelenzang, kon mededelen dat SVLV schuldenvrij is en uit de begroting voor het komende jaar kan afgeleid worden dat de poolinkomsten aange wend kunnen worden voor speciale doeleinden. De heer J. de Jong nam de plaats in van de heer L. Kneyber in de elf- tallencommissie. Na een korte pauze tijdens welke afgevaardigden van SVLV-handbal en de Voorschotense sportraad in de zaal kwamen, vond het bovenge noemde afscheid van de heer J. M. Janssen plaats. Na woorden van dank, gesproken door de heer L. J. van Aken, voorzitter van SVLV, de heer J. H. Schoonbeek, namens de sportraad, de voorzitster van de handbal en kapelaan A. van Aarn- hem SSS am de heer Janssen zelf nog eenmaal het woord. In een dankwoord aan de vereniging voor het geschonken vertrouwen, gaf de saheidende secretaris nog enige ver manende woorden mee. Hij wees al len op het huidige gevaar van het „leunen tegen de gemeente" en de „dictatuur" van de KNVB. Onder daverend applaus werden de heren J. M. Janssen en P. J. Karremans voor hun vele verdiensten benoemd tot ere-lid van de vereniging. Revolutie in Parijs: TEGEN VERWACHTING IN De troonopvolger van het beroem de Franse modehuis Dior, Yves Saint Laurent gaat niet langer mee met de langere rokkenmode. De 23-jarige ontwerper heeft gedecreteerd: de rokken worden nóg korter en zullen enige centimeters boven de knie worden gedragen. In Parijs is de mo dewereld het er over eens, dat het huis Dior hiermede zijn opperheer schappij in de modewereld wil be vestigen; de jonge Saint Laurent speculeert erop, dat zijn mode door de gehele wereld gevolgd wordt. Maar de meesten betwijfelen dit. De gehele tendens in de modewe reld was: zomen in de verkorte rok te brengen en deze weer ruim over de knie te laten vallen. Petticoats en wijde rokken zouden opgeruimd worden. Huis Dior heeft zijn onaf- Bewonder eersl het op zaterdag 1 augustus a.s. en ZET DAARNA ZELF DE BLOEMETJES BUITEN in: WARMOND S.v.p. tijdig reserveren telefoon 01711—855 (Advertentie) NIEUWVEEN Brand op plezierboot. Gister avond laat werd de brandweer van Nieu/wveen gealarmeerd voor een brand o.) een pleizierboot, liggend in 't Aarkanaal tussen Kattenburg en Tolhiuissluis. De brandweer was weer zeer spoedig ter plaatse, maar 't blus- singswerk ondervond grote moeilijk heden, daar de brandende boot aan de overzijde lag en dus niet per auto bereikbaar. De boot brandde dan ook practised geheel uit. De oorzaak van deze brand is waarschijnlijk een uit slaande steekvlam uit een gasfles. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, de schade wordt door de verzekering gedekt. LEIDERDORP D.K.D.-Boskoop 2-0 De kleine Does heeft haar laatste waterpolo- wedstrijd van dit seizoen besloten met een overwinning op Boskoop door twee doelpunten, gescoord door W. Heijkoop en F. van Proosdij. De balans van het eerste uitkomen in de competitie geeft aan 5 verloren wedstrijden, 4 gewonnen en 1 gelijk spel waarmede D.K.D. niet ontevre den mag zijn. Vaandel voor H; monie In ver band met het feit, dat de heer A. Buis, directeur van de N.V. Durisol, het beschermheerschap heeft aan vaard van de harmoniekapel, heeft de kapel een bezoek gebracht aan de heer Buis te Voorburg. Daar dankte de voorz. van de kapel, de heer Spaargaren, voor net aanvaar den van het beschermheerschap, waarop de heer Buis de kapel ver raste met het aanbieden van een vaandel dat reeds a.s. zaterdag in het bloemencorso te Rijnsburg zal wor den meegedragen. De ere-voorzitter, burgemeester van Diepeningen, was eveneens te Voorburg aanwezig. De Flora-hal te Rijnsburg is reeds geheel ingeruimd voor het bloemen corso, dat morgen van Rijnsburg via Oegstgeest naar Leiden zal rijden. En er wordt vandaag met man en macht aan gewerkt. Om twee uur vanmiddag moesten de wagens al aan de veilinghal zijn, de jury ging rond van 5 tot 7 uur nam. en van avond worden de uitslagen reeds be kend gemaakt. Zeer aardige wagens werden van morgen reeds onder handen geno men, zoals Anna Pavlova en minia tuur Helios. Van laatstgenoemde wagen-in aan bouw geven wij een foto. Het arran gement wordt opgemaakt door de heer Alb. Paauw uit Rijnsburg en een bijzonderheid van de miniatuur jeep, die ervoor staat is, dat deze door een electromotor op een accu wordt aangedreven. De „Koningin van het Licht" moet nog te midden van bloemen op deze wagen plaatsnemen. Vele tientallen binders waren in de weer. De costumering werd ver zorgd door de heer Joop Koevoets uit Leiden. Laten we hopen, dat het weer zich morgen beter houdt, dan door De Bilt voorspeld wordt. WELKE ROUTE EN HOE LAAT? Op verzoek plaatsen wij nog eens de route van het corso 1959. H.M. de Vrouw vertrekt van Flora Rijnsburg (twee uur), Oegstgeester- weg, Brouwerstraat, Burg. Meyboom- straat, Kanaalstraat, Katwijkerweg, Dubbele Buurt, Vliet N. Z., Oegst- geesterweg. Van Rijnsburg naar Oegstgeest via Rijnsburger weg en Rijnzichtweg. Oegstgeest (3 uur): Rijnzichtweg, Leidse Buurt, Rhijngeesterstraatweg, Wijttenbachweg. Louise de Coligny- laan, Koninginnelaan, W. de Zwijger laan, Ter wee weg, De Kempen aerstr., via Warmonderweg en Rijnsburger- weg naar Leiden. Leiden (3.45 uur): Stationsplein, Stationsweg, Rijnsburgersingel, Mare- singel, Herensingel, Zijlsingel, Utrechtse Veer, Plantagelaan, Leven daal, Korevaarstraat, Breestraat (on geveer half vijf), Noordeinde, Witte Singel, via Koepoortsbrug naar Jan van Houtkade. Vertrek avondcorso in Leiden (half acht): Jan van Houtkade, Jan van Houtbrug, Zoeterwoudse Singel, Plan tage, Utrechtse Veer, Zijlsingel, He rensingel, Maresingel, Rijnsburger singel, Stationsweg, via Rijnsburger- weg naar Oegstgeest en via Leidse Straatweg, Geversstr., Leidse Buurt en Rijnzichtweg naar Rijnsburg. VOETBAL UVS-SPELERS VOOR HET KOMEND SEIZOEN. De volgende spelers van UVS heb ben 'n nieuw contract gekregen: Koos v. Putten, Frits v. Duyl, André Hak, Wim Bekkering, Henny Bekkering, Jac. v. Leeuwen, Jan Kuiivers, Frans v. d. Zeeuw, Jan Verkuylen, Freek Filippo, Coen Rijshouwer, Gerard Devilée en Han Verhoeks. Henny de Haas, die vorig jaar in het tweede elftal speelde is thans ook contractueel aan het eerste elftal verbonden. Verder heeft UVS de volgende spe lers contractueel tot zich aarfgetrok- ken: L. v. d. Toorn (Sparta II), Wim er. Theo van Kampen (LFC) en Ki- lian (voorm. rechtshalf Surinaams elftal) overgenomen van Haarlem. Over één speler zijn nog onder- j handelingen gaande. 4 hankelijkheid willen bewijzen in de wereld van de haute-couture. Enige seizoenen terug heeft Saint Laurent het ook eens geprobeerd toen alle couturiers de korte rok propageer den, en hij de rokken vér over de knie liet ontwerpen! Het silhouet van de japonnen werd hiermede plomp en geen enkele vrouw heeft hem gevolgd. De meeste vrouwen zijn nu blij met de verlenging van de rokzoom, omdat men over het al gemeen de rok iets te kort vond. Deze bevlieging van de heer Saint Laurent zal volgens de meeste mo de-experts dan ook een bevlieging blijven. De Dior-mode wordt nu al „knieschijf-lijn" genoemd. Andere kenmerken van dp Dior- mode, die gisteravond in F krijk werd geshowd, waren ondei meer: de tuniekstijl voor japonnen en en sembles; korte jasjes van de mantel pakjes; bloezende lijn, vooral in de „etage-jurken" met drie of meer bloezende horizontale banen boven elkaar; sterk contrasterende kleu ren in de gebruikte stoffen. Drie Nederlanders in Duitsland verongelukt Tengevolge van een auto-aanrij ding, die donderdagmiddag om 14.20 bij Paderborn in Duitsland, tussen Delbrück en Riethberg gebeurde, zijn drie Nederlanders, die hun va kantie in Duitsland doorbrachten, om het leven gekomen. De namen der slachtoffers zijn: de 63-jarige heer W. K. E. Korn, van beroep bloemenwinkelier, wonende te Hilversum; zijn 56-jarige echtge note, mevr. J. Korn-Herbschleb en haar zuster de 69-jarige mevrouw C.. G. J. Loggers-Herbschleb uit Bus- sum. Een vierde inzittende, de 59- jarige mevrouw F. de Vries uit Am sterdam, werd zwaar, maar voor zo ver bekend niet levensgevaarlijk ge wond. Mevrouw de Vries is overge bracht haar het ziekenhuis te Gu- tersioh. In en over de pantalon te dragen. Normale prijs 12.95, nu als opruimings £7C stunt Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudsesingel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 (Advertentie) ZOETERWOUDE SJZ-JEUGD IN NKS-KAMP. Het weer is ook in Oosterhout de laatste dagen snel gaan verslechteren. Vooral donderdag viel er veel regen. De jongens waren hierdoor gedwon gen veel in de tent te verblijven. Woensdag is er driemaal bezoek uit Zoeterwoude geweest. Maandag en dinsdag werd een vol ley- en voetbalcompetitie afgewerkt. Het A-elftal, dat zeer zwaar was in- 3 a 4 jaar ouder waren, behaalde geen gedeeld, bij knapen die stuk voor stuk enkel punt. Het B-elftal speelde tweemaal gelijk. Woensdag werd een begin gemaakt met de vijfkamp, be staande uit: vèrspringen, hardlopen, estafette, doelschieten en paalschie- ten. De resultaten worden in punten omgezet zodat de eindstand uit zal wijzen, welke vereniging gemiddeld het best voor de dag komt Ook don derdag werden er tussen de buien door nog enkele wedstrijden gehou den. In de A-groep was Aad Krogt bij het vèrspringen het meest succes vol met een sprong van 4.40 meter. In de B-groep was Fer. v. Nierop de best vèrspringende SJZ'er met een sprong van 4.20 meter. Zaterdagmor gen komen de jongens weer per fiets naar huis toe. In tegenstelling tot de heenreis wordt de bagage nu per auto vervoerd wat het fietsen niet weinig zal vergemakkelijken.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2