Scherp Bij hei overlijden van mevr. E.A.C. v.d. Burg-Grijm Van krantenwijk dóór naar de Vierdaagse H. v. d. Berk veertig jaar bij Handelsraad L.T.B. De Tour der Verenigde Naties gestart Waar gaan we heen op donderdag en vrijdag? POTLOOD EN GEEST Legermuseum in belangrijke Leiden verwierf aanwinsten MAANDAG 27 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Mevr. E. A. C. v. d. Burg-Grijm Witte Singel 57a, Leiden), die by een brand te Katwijk aan de Rijn om het leven is gekomen was hoofd van de Medische afdeling van de universiteitsbibliotheek. Zij werd op 11 februari 1901 te Den Haag gebo ren, waar zij na de lagere school het einddiploma HBS behaalde. Zij stu deerde aan de Leidse universiteit van 1934 tot 1939, nadat zij op ver schillende kantoren een administra tieve functie had verricht. Haar artsdiploma verwierf zij zich op 10 augustus 1945. Zij heeft echter nooit een praktijk uitgeoefend. van de wetenschappelijke staf over het beschikbare studiemateriaal. Zij was een rustige figuur, die weinig in de openbaarheid trad, maar zich onder haar medewerkers geliefd wist te maken om haar milde omgang en door het bevorderen van de goede sfeer. Zij was een harde werkster en dank zij haar bemoeiing werd de boekenschat in zeven jaar tijds aanzienlijk uitgebreid en het getal abonnementen op medlsch- wetenschappelijke tijdschriften zeer vergroot. Bekend was onder haar medewerkers haar liefde voor de 1 Januari 1952 werd zij, na een korte proeftijd in het Academisch Ziekenhuis, benoemd tot hoofd van de medische afd. van de universi teitsbibliotheek: 'n zeer veel omvat tende en moeilijke functie. Het werd immers haar taak wetenschappelijke leiding te geven aan de inrichting van deze belangrijke afdeling van de bibliotheek. De boeken en tijd schriften in deze uitgebreide verza meling werden op haar advies aan geschaft en zij gaf voorts weten schappelijke inlichtingen en voor lichting aan de studenten en leden natuur en het kamperen in het vrije veld. Dank zij een bevriende relatie werd zij enige malen in de gelegen heid gesteld te overnachten in het huis in de duinen, dat gebruikt werd als atelier door een kunstschilder en dat vroeger dienst had gedaan als boerderij. Zondagmorgen vond zij hier de dood. Mevr. v. d. Burg- Grijm was bestuurslid van Groep Medische Bibliotheken van de Sec tie Wetenschappelijke Bibliotheken. Zij had de rang van wetenschappe lijk ambtenaar eerste klas. Mèt het abonneegeld De Haagse politie heeft de 30-jarlge losarbeider P. de G. aangehouden. G. wordt verdacht van diefstal van een bromfiets en van verduistering van 150 ten nadele van een groot dag blad in Den Haag De laatste tijd reed hij met een ijs- co-karretje, en toen zijn buurman, die een krantenwijk heeft, met va kantie ging, bood hij aan de kranten voor hem te bezorgen. Eerst deed hij dit met zijn wagentje maar later ge bruikte hij hiervoor een gewone fiets. Op een dag nadat hij het geld van de weekabonné's had geïncasseerd trok De G. er op uit. Eerst ging hij naar Amsterdam en vervolgens naar Apel doorn. Hij nam deel aan de Vier daagse, maar daar hij er zo sjofel uit zag, knoopte een politieman eens een gesprek met hem aan. Daarbij kwa men zijn antecedenten aan het licht. Burgerlijke Stand Geboren: Anne Marcella d. v. T. G. J. Landré en C. M. Vriend. Johan nes Wilhelmus z. v. J. Helversteijn en C. J. Lagerberg. Leonardus Petrus Johannes Antonius z. v. L. J. P. Jan- son en J. H. Hoogduin. Willem Hen drik z. v. P. Boot en C. H. Möhlmann. nne Eveline d. v. P. M. C. Florijn en E. J. M. C. Orth. Albert z. v. H. Langedijk en J. C. van Schravendijk. Lij da Elisabeth d. v. J. van Staden en L. E. Lindenberg. Johannes Cornelis z van G. P. Hogenboom en M. E. Straathof. Thomas z. v. W. Verloop i W. Stout. Overleden: H. van der Schaft 85 j. man. N. Versluis 70 j. weduwe van J. Samson. Gehuwd: P. A. Diebeis en C. G. de Jager. APOTHEKEDRSDIENSTEN. Geopend apotheek Herdingh Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502. LISSE Zaterdag 1 augustus a.s. zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer H. J. v d Berk, sinds 1 januari 1928 kringdirecteur van de Centrale Co- operatie van de L.T.B. „De Handels- raad" voor de Bloembollenstreek, bij deze instelling in dienst trad.. De heer v. d. Berk is niet alleen in Lisse maar in alle kringen van de LTB een zeer geziene figuur, die voor alles en iedereen klaar staat. Zijn verblijf in Lisse heeft zich o.m. gekenmerkt door de zeer moeilijke oorlogsjaren maar vooral door de ramp die De Handelsraad in 1953 trof toen een brand het kantoor en de afdeling Chemische bestrijdings middelen vernielde. Na een korte periode bij de ad ministratieve dienst van De Leidse RK. VACANTIEBEZIGHEDEN DONDERDAG 30 JULI gaan de grote jongens en de grote meisjes zowel van de Petrusparochie als die van de Herensingelparochie met de boot naar Katwijk. Zij moe ten zorgen voor mondvoorraad. Sa menkomst voor Petrus t half negen, voor de Herensingel om 9 uur. De kleine jongens van de Heren singel gaan zwemmen: om 9.30 uur aan de Alexanderstraat. De kleine meisjes komen om half tien bijeen voor een filmvoorstelling in het Luxor-theater. Om 9 uur zijn de kleine jongens van de Petrusparochie aan de kerk; zij gaan voetballen. De kleine meisjes van die parochie komen ook om 9 uur om te gaan zwemmen. Hartebrug 9 uur kleine jongens en kleine meisjes wedstrijden. Grote jongens: speurtocht. Grote meisjes: 9.15 uur: zwemmen. No. 507. Horizontaal: 1. voeg woord, 3. geweven band, 5. familie lid, 7. oogziekte, 9. drinkt men uit, 11. kleine rozijn zonder pit 13 term bij het schaakspel, 15. plaats in Bel gië, 16. vis, 18. gravure 20. plant. 22 Europeaan, 23. uitgesmolten stukje vet, 24. balletje papier. Verticaal: 1. vragend voornaam woord, 2. voorzetsel, 3. schoeisel, 4. rode Spaanse wijn, 6. tam, 7. dunne, buigzame houtreep, 8. vlask:.m, 10 familielid, 12. doorweekt, 14. ver voermiddel, 16 .boom, 17. sociëteit (afk.), 19. niet gespannen, 21. gem in N.Brab. Oplossing morgenavond. Leonardus 9 uur: kleine jongens: voetballen. Grote jongens: speurtocht. De kleine meisjes komen om half tien en gaan naar Luxor. De grote meisjes gaan zwemmen; zij komen om kwart over 9 aan de school Potgie terlaan. 's Middags: Gaan naar de Stads gehoorzaal: de kleine jongens van de Herensingelparochie (2 uur), alle kinderen van de Hartenb^ug (2.15 u.) en alle kinderen van de Leonardus- parochie (2 uur) De kleine meisjes van de Herensin gel en die van de Petrusparochie, en bovendien de kleine jongens van de Petrusparochie wacht die middag een verrassing. Zij komen om 2 uur aan het punt van vertrek. VRIJDAG. De Hartebrug beschikt die dag over de boot. Alle jongens en meisjes van die parochie zorgen om kwart voor 9 present te zijn met proviand. Ook andere groepen gaan de hele dag op stap en brengen dus flink wat boterhammen en drinken mee. Dat zijn: de kleine jongens van de Heren singel, die naar Duinrell gaan; de grote jongens en meisjes van die pa rochie, die een grote fietstocht gaan maken. De grote jongens en de grote meisjes van St. Leonardus stappen met de Hartebrug-collega's in de boot en zorgen om half negen op de Potgieterlaan te zijn. Proviand! De kleine meisjes van de Haagweg treden om 9 uur aan, boterhammen en flessen sjouwend, om naar Duin rell te gaan. De kleine meisjes van de Heren singel komen om half toen, om naar het zwembad te gaan's middags om 2 uur hebben zij veldspelen. Alle groepen van St. Petrus komen om 9 uur bij de kerk. De kleine jongens krijgen film, de grote jongens zwem men evenals de grote meisjes; de kleine meisjes bezoeken een speeltuin, 's Middags gaan de kleine jongens naar de speeltuin; de grote jongens en meisjes gaan fietsen, terwijl de kleine meisjes wedstrijden krijgen bij de Torenflat. BIOSCOPEN Casino: „Und abends in die Scala" alle leeftijden. (Donderdag: „Paradijs onder de horizon" alle leeftijden). Lido: „Grafin Mariza", alle leef tijden. Luxor: „Vrijheren van het woud". alle leeftijden. Trianon: „De hond van de Basker- villes", 14 jaar. Rex; „Tarzan in New York", alle leeftijden. ROCK 'N ROLL IN „WESTERKWARTIER". De politie had onder voorwaarde vergunning gegeven voor muziek en dansen in de openlucht, maar de tuinkermis van de speeltuinvereni ging „W^sterkwartier" is zonder in cidenten verlopen. Om half twaalf sloot zaterdagavond voorzitter A. van Polanen dit feest met een dank woord aan alle organisatoren, maar in het bijzonder aan het publiek, dat zich zo prima gehouden had. Er was geen wanklank gehoord en over het terrein zag men de mensen af en aan lopen met poppen, beren, treinen, ballen enz., welke bij het Rad en bij de Schiettent waren gewonnen. De belangstelling voor de dansvloer in het bijzonder was geweldig. Zo zelfs, dat winkeliers prijzen gingen uitlo ven voor de beste „Rock 'n rollers", die bezienswaardige nummertjes „gooi- en smijtwerk" ten beste gaven. Er waren jonge-dames onder de dan sers, die zelfs een tas bij zich hadden met reserve-schoenen en eenmaal moest er een schoenmaker bij te pas komen, om gebroken danspret weer te repareren. Voor het bestuur van „Westerkwar tier" betekent dit festijn wellicht een kleine financiële meevaller, die het in staat zal stellen nieuw materiaal voor de tuin aan te schaffen. De heer A. W. Fels te Leiden slaagde voor het sportmassage-ex amen, dat onder auspiciën van het Nederlands Genootschap voor Sport massage werd gehouden. Geslaagd voor het examen adj. beroepskeuze-adviseur: mevr. A M. Holm-Boer te Leiden. De zwaarste fiets'' had benauwde ogenblikken Zondagavond was „Musis Saerum" in Arnhem weer het trefpunt voor 120 jongens uit alle windstreken van ons land. Ook 10 Leidenaars, in twee ploegen verdeeld, trokken vol goede moed naar „Ome Joop" om mee te rijden in zijn „Tour der Ver. Naties" Reeds bij „Musis" kwam de Arn hemmer Leo Schilling de eerste Leidse ploeg volmaken en Bonne Bijlsma uit Amersfoort completeerde de tweede Leidse equipe. Na een oefentocht je door Arnhem gaven de heer Verwoerd en Ome Joop hun bekende showpraatje weg, waarna de jongelui wisten waar zij zich aan konden houden. Het uitreiken der shirts en van de luchtbedden ging onder allerlei kwinkslagen voorbij. Toen „Ome Joop" vroeg, wie er honger had. brulde de hele schaar mee. Dat zij nog geen uur tevoren in allerlei eet- gelegenheden gesignaleerd waren, deed er niet toe. En zowaar werden er nog een 50 broden soldaat ge maakt, besproeid met limonade. Dat er best geslapen is kunnen wij niet zeggen. Daarvoor waren de jon gelui te gespannen. Na 's morgens alles reisklaar ge maakt te hebben, trok men naar de Grote Markt, waar een reclamekara- vaam gereed stond, dde de echte Hedenavond om "half zeven wor den alle verkenners en welpen van de St. Leonardusgroep aan de kerk verwacht om de rozenkrans te bid den voor de zielerust van de pastoor. Gistermiddag 4 uur zijn met twee auto's van de heren v. d. Klugt en Steenbergen zestien meisjes onder geleide van twee leidsters, mevr. v. d. Post en mej. T. Goddijn voor één week vertrokken naar Berg en Dal bij Nijmegen. Uitgeleide gedaan door enkele be stuursleden, leider de heer Goddijn en vele ouders vertrokken zij wel gemoed de lange reis tegemoet, maar niet voor er eerst een groepsfoto was gemaakt. Aan het jaarverslag van het Ne derlandse Leger- en Wapenmuseum „Generaal Hoefer" te Leiden is het volgende ontleend: Bijzondere gebeurtenissen deden zich in 1958 niet voor; wel viel we derom een belangrijke uitbreiding van de verzameling te constateren. De collectie gouden, zilveren en bronzen medailles „voor trouwen dienst" is thans compleet. Door aankoop kwam het museum in het bezit van een buskruitproef- apparaat uit het jaar 1738. In opdracht van de Minister van Oorlog werden aan het museum alle kleding- en uitrustingsstukken als mede de draagbare wapens zoals deze thans door leden van de Ko ninklijke Land-*en Luchtmacht wor den gedragen, geschonken. Ook het schilderij enbezit werd wederom uitgebreid met werken van de Nederlandse kunstschilders J. Hoynck van Papendrecht en Th. van Hoytema en van de Franse kunstschilder K. Beauquesne. De directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam, Jhr. W. J. H. B. Sandberg, voegde aan een reeds verkregen bruikleen weder een tiental historische schilderstuk ken van de hand van de kunstschil ders J. van Koningsveld, J. H. Egenberger, B. Wijnveld Jr., A. F. Zürcher en J. Taanman toe. Ook wat wapentuig betreft konden belangrijke aanwinsten warden ge boekt. Genoemd mogen worden een 16e eeuwse, fraai gedreven z.g. perehelm met goud en zilver geïn- crusteerd; een 18e eeuwse tweeloops jachtgeweer met zilveren beslag en gesigneerd L. Goffin Boi(s) le due, het eerste vuurwapen van een ge weermaker uit 's-Hertogenbosch in de collectie; voorts een koppel 18e eeuwse vuursteenpistolen, gesigneerd Matheus Lasonder Utrecht, als Utrechts geweermaker wel bekend, doch tot op heden nog niet in de verzameling vertegenwoordigd; ver der een z.g. insteekbajonet, die, zo als de naam aangeeft, in de loop van een geweer werd gestoken, waar door het wapen als vuurwapen werd uitgeschakeld en slechts als piek of spies kon worden benut. Een Engelse donderbus voorzien van het merk WR met kroon roept herinneringen op aan Koning-Stad houder Willem III. Nog mogen worden vermeld een jachtgeweer, gesigneerd van den Sande Zutphen, en een 18e eeuwse galadegen met verguld messing ge vest en een greep van Saksische porselein. Aan het miniatuurmate- rieel kon een zilveren luchtdoelka non van 4 t.l., fabrikaat Bofors, worden toegevoegd. De Stichting „Vrienden van het Legermuseum" schonk een deel van de ontbrekende gouden, zilveren en bronzen medailles „voor trouwen dienst", waarmede de verzameling werd verrijkt. KORTE golf Ongeveer 200 jongemannen in de Britse Midlands hebben een verzeke ring afgesloten tegen het verlies van hun verloofde voor het geval deze bij vakantie op het Europese vaste land vooral Spanje, Italië en Frank rijk worden gevaarlijk geacht op een ander verliefd worden en de ver loving verbreken. De veriatenen krij gen dan duizend pond sterling uitge keerd. Een voormalig Franse consul- generaal te Genua, krijgt volgens het vonnis van een rechtbank te Genua een schadevergoeding van vier mil joen lire (ongeveer 24.000 gulden) omdat hij drie jaar geleden door een vrachtauto werd aangereden, waar bij zijn rechterwijsvinger werd ver minkt. Zijn advocaat had gesteld, dat zijn cliënt ernstig in zijn diplomatieke loopbaan was geschaad, doordat hij o.a. geen hand kon geven, hetgeen de jurist een „belangrijke handeling in de diplomatieke wereld" noemde. De 13-jarige J. F. van den En gel uit Poortugaal is zaterdagavond, toen hij op de Schulpweg te Rotter dam naast zijn moeder fietste, ko men te vallen juist toen hem een achteropgekomen vrachtauto pas seerde. De knaap kwam met 't hoofd onder een van de achterwielen te recht en moet op slag dood zijn ge weest. .Tour de France" niet zou misstaan. Toen onder een oorverdovend „hoe ra" Wout Wagtmans arriveerde om het startschot te lossen, steeg de jongen, die de zwaarste fiets van de tour. bereed, door Wagtmans met de oranje-trui was omhangen werd hij hiermede door een Arnhemse schone gecomplim enteer d Tot groot vermaak van de tour renners en het publiek moest dit vijf maal herhaald worden. Dit vanwege de persfotografen, die het niet gauw goed vonden. Hierna schoot Wagtmans vöor de securiteit vijf maal met het pistool. De motorrijder van de rijkspolitie trapte zijn motor aan en weg ging het voor de eerste etappe naar Zwolle. Nog vóór de start verzamelde R. Faber van de Leidse Hero-ploeg al 8 punten door een schoonmaakbeurt. H. Kerkvliet van dezelfde ploeg kreeg 10 punten voor het opvouwen van de luchtbedden. De jongens van de Leidse North-State-ploeg zagen geen kans, één puntje in de wacht te slepen „Zoiets doen wij op de fiets" was hun commentaar. Leidse agenda DINSDAG, 28 JULI. Leidse Bloemenweek. Groot 'Kin dercorso: meer dan 100 deelnemers; drie muziekkorpsen. Start Kaasmarkt 10.30 uur nam. WOENSDAG, 29 JULI, Leidse Bloemenweek. Concours- hippioue, georganiseerd door de Ned. Hippische Sportbond. Terrein Leidse Hout, aanvang 2 uur nam. VRIJDAG, 31 JULI. Leidse Bloemenweek. Bloemen wandelmarsen. Voor kinderen 2 uui nam.; voor volwassenen vanaf 5 uur nam. ZATERDAG, 1 AUGUSTUS. Leidse Bloemenweek: Rijnsburgse Corso. Vertrek Rijnsburg 14 uur; aankomst Leiden ca. 15.45 uur. BEDIENDE MET 2900 OP STAP Zaterdagmorgen heeft de bedien de van een winkel op het Plein ii Den Haag de brandkast geopend, zich de daarin bevindende 2900 toegeëigend en vervolgens de benen genomen. Zaterdagavond laat heeft op de Christiaan Geurtsweg een botsing plaat3 gehad tussen een motorrijwiel en een bromfiets. Vier Apeldoorners raakten hierbij vrij ernstig gewond De bestuurder van het motorrijwiel, 'n 22-jarige jongeman kreeg een ge broken linkeronderbeen, terwijl zijn 27-jarige duo-rijder een hersen schudding opliep. De 23-jarige brom fietsbestuurder brak zijn linkerbeen, zijn linkerarm en voorts liep de man een zware hersenschudding op. De 18-jarige duo-rijdster op de bi omfiets, brak haar linkerbeen en kreeg een flinke kniewond. ROKERS GEVEN MEER GELD UIT In de 2-maandsperiode juli '58juni '59 werd in ons land per hoofd der bevolking voor een waarde van 89,95 aan rookgenot uitgegeven, tegen 87,97 per hoofd in de periode juli '57—juni '58. Voor dit bedrag werden 89 (87) sigaren, 20 (17) ci- garillos, 1183 (1200) sigaretten en 0,81 (0,79) kg kerftabak aangeschaft, zo blijkt uit een publikatie van het CBS inzake de tabaksprodukten, be schikbaar gekomen voor binnenlands verbruik en berekend naar de afge leverde banderolles. In totaal kwamen in juli '58juni '59 1 001 (v.j. 962) miljoen sigaretten en 9.084 000 (8 722 000) kg kerftabak ter beschikking. Deze artikelen ver tegenwoordigden een totale klein- handelswaarde van 1013,4 (976.4) miljoen, t.w. sigaren ƒ202,9 (196.8) miljoen, cigarillos ƒ20,9 (18,7) mil joen, sigaretten ƒ634,6 ,613,9) mil joen en kerftabak ƒ155,2 (14.,0) mil joen. Twee militairen van de com mandotroepen te Roosendaal, die za terdagavond de „Muzafeesten" te Dinteloord hadden bezocht en per motor terug naar hun garnizoen re den zijn op de weg Dinteloord-Stam- persgat nabij „De Pannenhoeve" van een oprit van de dijk afgereden en verongelukt. Een passerende taxi ondernemer J. V. uit Dinteloord vond een der militairen, de 20-jarige M., dood in de brede poldersloot liggen. De andere, de eveneens 20- jarige V., was zwaar gewond. Courant trad de heer v. d. Berk op 1 augustus 1919 in dienst van de LTB waar hij zijn werkzaamheden op het hoofdkantoor aanving. Enkele maanden later reeds werd hij be noemd tot kringdirecteur van de Kring Rijnland te Alphen a. d. Rijn, waar hij tevens bedrijfsleider werd van de malerij van de LTB. Dit bleef hij tot 1 januari 1928 toen zijn be noeming volgde tot kringdirecteur van de kring Bloembollenstreek. Niet alleen bij de Handelsraad en de LTB in het algemeen is de heer v. d. Berk een alom geziene figuur. Ook in het sociale verenigingsleven heeft de jubilaris zich bewogen en vindt daar nog een terrein voor zijn activiteiten. Zo was hij meerdere jaren voor zitter van de Bond voor het Gezin, afdeling Lisse. Thans vervult hij nog de functies van president van de Conferentie van St. Vincentius en secretaris van R. K. Armbestuur. De viering van het jubileum zal zaterdag beginnen met een H. Mis van dankbaarheid, op te dragen in de kerk van de H. Agatha. Des mid dags van half drie tot half vier is er een receptie in restaurant „De Nach tegaal", waar persoonlijke en zake lijke relaties van de heer v. d. Berk gelegenheid hebben om hem en zijn familie geluk te wensen. VOORSCHOTEN PAARDENMARKT MET BRADERIE EN PAARDENSPORT Dinsdag 28 juli a.s. is het de tra ditionele Voorschotense Paarden markt. Vroeger was dat altijd een heel bijzondere dag in de Voorscho tense gemeenschap. De techniek heeft het paard als trekdier ver drongen waardoor de paardenhan del is teruggelopen. Toch wil Voor schoten de traditie van de „Paar denmarkt" handhaven. Het was - nu .eenmaal een zeer bijzondere dag. Voorschoten wil 28 juli als volgt vieren: op maandagavond, de voor avond van de feestdag, opening van de 7e Braderie; 's-avonds om kwart voor zeven begeeft het Braderie-be stuur zich naar het Gemeentehuis, waar de opening zal plaats vinden. Dan volgt een muzikale rondgang door het dorp met als eindpunt het terrein vóór de brandweerkazerne op de Molenlaan. Daar zal burge meester C. J. v. d. Hoeven een toe spraak houden. De postduivenver eniging „De Zwaluw" lost daarna enige honderden duiven De Voorstraat wordt dan weer één grote winkelstraat. Er komen 44 stands, die bediend worden door 22 Voorschotense middenstanders. Er komt een grote feestverlichting en in de stands bevinden zich artikelen, die normaal niet. door de deelne mers worden verkocht. Deze arti kelen uit de overige gebruiksgoede ren te halen is een wedstrijd, waar aan prijzen zijn verbonden. Daar naast organiseert de Wandelsport vereniging „De Zwervers" nog een mooie wandeltocht en de bromfiets club B.C.V. organiseert een puzzel- rit. Verder zijn er op de Voorstraat nog diverse attracties en „St. Lau- rentius" zal op de dag nog voor vro lijke klanken zorgen. Om de gedach te aan het paard levendig te houden is er 's-middags om 2 uur op de Pr. Bernhardlaan een grote kortebaan- draverij, die georganiseerd wordt door het comité „Paardensport Voor schoten". Voor deze draverij bestaat veel belangstelling. Er komen 37 paarden aan de start. Dat is een groot aantal. Er wordt deelgenomen door stallen met een grote naam. Zo komt stal Wagenaar met Sonja Zo- ra, Vlaamse Gaai, Truax en Rudi Trothan. Stal Westland met Morning Star. Stal Post met Partout, Upie Scot en Sunny Williams en Stal Middenmeer met River en Radbout, de prijswinnaars van de draverij te Warmond. Dit is slechts een kleine selectie uit de 37 deelnemende paar den. Aan prijzen zal 1400 gulden verreden worden. Tevens is hierbij weer de grote loterij, waarvan de trekking zal plaats hebben t.o.v. no taris G. J. Boom, direct na afloop van de draverij. De hoofdprijs is weer een veulen. Om ook de jeugd te laten genieten van deze mooie sportmiddag heeft het comité paar densport aan deze draverij een wed strijd verbonden. Er zijn formulie ren verspreid waarop men kan in vullen welk paard de wedstrijd zal winnen. Een goede uitslag wordt be loond met een Edammerkaas. Er zijn 13 kazen. Deelname hieraan is gra tis. De Prins Bernhardlaan, die zich uitstekend leent voor deze korte- baandraverij, zal door het gemeen- tepersoneel in orde worden gebracht. Langs de gehele baan is goed zicht, zodat een ieder, die zich daarvoor interesseert, van de paardensport kan genieten. Marktberichten ROTTERDAM, 27 juli, Vee. Aanvoer 1888, 1191 vette koeien, 697 varkens. Vette koeien 305—325, 285 —300, 270—285, varkens 180, 176, 170 vette koeien, aanvoer ruim, handel slecht, niet geheel prijshoudend, pri ma's boven notering, varkens: aan voer ruimer, handel aanvankelijk goed, afloop minder, prijzen iets min der, prima lichte vleesvarkens bo ven notering, zware varkens van 7.15—1.76 p. kg. TER AAR, 25 juli, Groente Augurken: fijn 0.85, fijnbasterd 0.78, basterd 0.84—0 85, grof A 0.75—0.80. grof 1 0.65—0.68, CD 0.37—0.38, E 0.200.22, idem geel 0.04, alles per kg.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2