Onbewoonbaar verklaarde woning n:et onverklaarbaar bewoond Spaarregelingen steeds meer in trek Een vreemd bezoek aan Leiden Winterwerk op bouwbedrijven weekelykse cponycke ZATERDAG 25 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Eigenaar had rechien Voor de president van de Alkmaar- se rechtbank is gisteren voor de tweede maal een kort geding behan deld, aanhangig gemaakt door de fabrikant W. Berkhout te Zaandam. De heer Berkhout had in 1957 in Eg- mond aan Zee een onbewoonbaar ver klaarde woning gekocht, deze met medewerking van enkele gemeente lijke instanties laten opknappen en vorig jaar als zomerverblijf ge bruikt. Op 1 september verhuurde hij het huis, gestoffeerd en gemeubi leerd, voor 50.per week aan het echtpaar Snijders, onder beding dat het de woning van 1 juni tot 1 sep tember weer ter beschikking van de eigenaar zou stellen. In juni j.l. echter weigerde de fa milie Snijders het huis te verlaten, hoewel de eigenaar het tweetal tij delijk zijn eigen woning in Zaandam aanbood. De heer B. maakte een kort geding aanhangig, waarbij het echtpaar S. op straffe van een dwangsom van 10.per dag, werd veroordeeld de woning te ontruimen. 't Mocht niet meer. Toen de heer B., nadat het echt paar de woning had verlaten, zijn huis wilde betrekken, werd hij bij de politie ontboden. Deze overhandigde hem een lastgeving van b. en w., waarin het college te kennen gaf, dat het 't noodzakelijk achtte de wo ning te sluiten en zo nodig (mocht de eigenaar er toch in trekken) te ontruimen. Bij tweede kort geding dagvaardde de heer B. daarna het gemeentebestuur van de badplaats. Hij eiste ongedaan making van de verzegeling der woning op straffe van een dwangsom van 250.per Toestemming. Bij de behandeling bleek, dat van de circa 50 onbewoonbaar ver klaarde woningen in Egmond aan Zee, 27 bewoond zijn met toestemming van b. en w. en vijf clandestien. Het gemeentebestuur, namens hetwelk mr. D. Sluis optrad, grondt zijn hou ding op artikel 27 van de woning wet, dat b. en w. de bevoegdheid geeft een onbewoonbaar verklaarde woning te doen ontruimen, als daartoe de noodzaak aanwezig is. In vacaniietijd ook van Uw scheerzorgen bevrijd Vergeet in Uwvacantietijd het zeep en kwastgedoe. Of vervang Uw oude droogscheerapparaat door een nieuwe Braun. Dan wordt Uw vacantie - en voort aan Uw dagelijkse scheerbeurt - een genoegen. Overtuigender dan iedere bewe ring: de vergelijkende scheer- proef. Mr. W. Buers voerde hiertegen na mens de eigenaar aan, dat dit verweer niet opging. Het echtpaar S. had na melijk van b. en w. toestemming de woning tot 31 december van dit jaar te bewonen; directe noodzaak tot ont ruiming was dus kennelijk niet aan wezig. Hij noemde de handelwijze van b. en w. in strijd met artikel 27 en sprak van een onrechtmatige daad en misbruik van bevoegdheid; van willekeur ook, gezien de dubbelzin nige houding van b. en w., die bewo ners van andere onbewoonbaar ver klaarde woningen hadden laten we ten, dat deze na 1 september wel ke datum werd aangehouden om de> erin verblijvende badgasten niet te duperen niet meer bewoond moch ten blijven. De loco-burgemeester van de bad plaats, wethouder H. Stolte, in de zaak gehoord, moest toegeven, dat het hier een redelijke woning betrof. Mr. Sluis voerde nog aan, dat het ge- De ondergrondse telefoonkabel, meentebestuur handelde in het belang die Algiers met Rabat (Marokko) van de volkshuisvesting, omdat de i verbindt, is gisternacht doorgesne- krotwoningen moesten worden opge-1 den. Hierdoor is het gehele telefoon- ruimd. Maandag zal de president van I verkeer tussen Marokko en Algerië de rechtbank uitspraak doen. I onderbroken. Type Special In cartonnen doos f. 44.75. Nieuw type Standard In cartonnen (Wordt vervolgd) In een dezer dagen verschenen K.V.P.-documentatie over de ontwik keling van de bezitsvorming wordt medegedeeld, dat thans 335 zoge naamde actieve ondernemingsspaar regelingen bestaan met ongeveer 200.000 potentiële deelnemers. De uit te keren premies bedragen. 153 regelingen tot ƒ1,— per week: 134 regelingen van f 1 tot 3 p week; 25 regelingen van 3 tot 5 p. week; 10 regelingen van 5 tot 7 p. week. Van zes regelingen valt de premie niet te bepalen. Onder deze 335 on dernemingsspaarregelingen waren zestien bouw-spaarregelingen. De spaargelden kan men o.m. be steden voor studiedoeleinden, aan schaf van huwelijksuitzet en duur zame gebruiksgoederen, financiering van eigen huis of grond, aankoop van effecten, kapitaalsuitkering van kos ten bij geboorte, ziekte en overlijden. Het aantal actieve niet-gepremieer- de ondernemingsspaarregelingen was tweeduizend. Het aantal passieve spaarregelingen (waarbij alleen de werkgever voor de werknemer spaart bedroeg zestig met ca. 90.000 deelne mers. Op 1 april van dit jaar waren sinds (Vervolg van pag 7). precieuse gebaren een vaas uit een kast haalde en deze toonde aan een De portier van de Lakenhal, diegeestelijke, die er vervolgens ons en wij hem, van kop tot voet kent deed niet argwanend. Hij ver kocht ons twee kaartjes en vroeg zelfs niet om de stok, die men aan de ingang van musea pleegt in te leveren. Later vroegen wij om een „guide" maar die heeft de Lakenhal helaas niet. Niet ten onrechte wordt er in de gemeenteraad zo nu en dan aan gedrongen op uitbreiding van de staf van dit museum. Later ook werd ons de wandelstok door een vriendelijke suppoost afge nomen. Hij gebaarde naar de portier, maar wij begrepen hem niet en toen bracht hij het voorwerp zelf naar de parapluie-standaard. „Mag niet!" schreeuwde hij goedhartig. „Daar Rembrandt" wees hij en: „daar Jan Steen". We hebben als vreemdelingen in ons vertrouwde museum rondgezworven en nu eerst viel ons op, dat men in dit veelzijdige gebouw moeilijk de goede route kan vinden als men de weg niet weet. Het toeval bracht ons bij het beleg van Leiden. „Boem!" verklaarde de suppoost aldaar toen hij wees op een schilderij van de buskruitramp d.d. 1807. „Explosion", Leiden Steen- schuur! En toen we hem al gebarend vroe gen wat de plattegrond van het be leg van Leiden moest beduiden, zei hij: „Leidenuit de tijd van de Spanjaarden". Maar hij waagde zich niet aan een beschrijving van het be leg en daar konden we goed inko men, want daar zou een kei in het Engels nog een vette kluif aan heb ben. Want wat is hutspot in het Engels: „Hotchpotch" schrijft dr. G Visser in zijn woordenboek. Maar „hotch potch" wil bij ons niet naar 3 okto ber ruiken. Aldus mijmerend liepen wij tegen een andere suppoost op, die ons om onze kaartjes vroeg. ,Nu begint het gedonder", voelden wij; er uitgezet als ongewenste vreemdelingen! Mis schien verdacht van een aanslag op Lucas van Leidens Laatste Oordeel. We gaven onze kaartjes over met getrainde zelfbeheersing. „This is a special exhibition", zei foto van ging maken. Op dit moment wilden wij passeren, maar doctor Kern trad ons met een waarschuwing tegemoet, bevreemd, leek het ons, en met een: „Stop eens even mannetje", dunkt ons, vóór op de lippen. We tip- toeden op zijn Engels voorbij en zei den er niet één, verontschuldigend glimlachend. Zo'n vaas kost een paar stuivers en we konden de angst van de doctor begrijpen. Let wel, dat wij in dit museum bij de ingang al onze stok moesten in leveren en dat ook onze camera tij delijk in een veilig laad je was ge gaan. We vergaten deze eigendommen af te halen. Tenslotte stapten wij op de Bees tenmarkt in de wachtende boot en we namen plaats tussen een Leidse oma, die haar kleinkind „Fritsie" op een bank voor ons zette en die steeds bezorgd vroeg: „Zit je wel lekker Fritsie". We hadden de indruk, dat Fritsie niet zo erg lekker zat, want hij keek dikwijls snel achterom of die boe man met z'n gekke knevel er nog zat. „English?" vroeg ons de gidse van de rondvaartboot en zij raadde goed. Dies kregen wij een Engelse tekst van de bezienswaardigheden aange boden 't water ploegend de Witte Singel, de Nieuwe Rijn enzovoorts riep zij de nummers van de verschil lende kijkjes af, waarna wij gehoor zaam het hoofd bogen en lazen dat „the botanical gardens" door de pro fessoren Kruit en Clusius in hun vrije tijd waren aangelegd. „Zie je de eendjes Fritsie?", vroeg oma „Daar kunnen we morgen ook wel is naar toe gaan, ik heb nog sta pels oud brood liggen". Met de handen rustend op het heft van de wandelstok heb ik deze aar dige bootreis uitgezeten. Tot „num mer 38": straight before you the mill, called „Falcon"; „recht voor u de molen, genaamd De Valk". De reis was ten einde en hiermede kwam ook een eind aan onze toeris- tentoer door Leiden, die ons geleerd heeft, dat Leidenaren op een ge- ringe uitzondering na vriendelijke! eerlijke mensen zijn, die een vreem-' deling met een glimlach tegemoet de wachter die als een Cerberus dej treden en nog niet voor vijf cent wil- „Nederlandse portretkunst" moet be- len bestelen. Onze vraag aan het be waken. I gin van de tocht was: welke indruk Na een laatste blik geworpen temaakt Leiden op de vreemdeling, en hebben op Van der Werf, die het volki welke indruk maakt de vreemdeling i zijn arm aanbiedt, snelden wij weer, op Leiden? de zon tegemoet, op naar de dooie Ons antwoord kan wat de eerste katten van de Pharao in het Oudheid- vraag betreft kort zijn: een voortref - kundig Museum aan het Rapenburg, felijke. Vraag twee moet beantwoord waar wij vanuit een raam vijf mi-' worden door de Leidenaars die met het in werking treden van de pre mie- en bijdrageregeling woning bouw 1953 50.736 eigen woningen ge bouwd met behulp van overheids- premies, jaarlijkse bijdragen en toe slagen ineens. Hiermede is een to taal bedrag gemoeid van Ongeveer vijftig miljoen gulden. VOOR DE VERZAMELAAR Aan de eerste reis van het s.s. „Rotterdam", dat op 3 september a.s. van Rotterdam naar New York zal vertrekken, zal voor verzamelaars van bootstempels een speciale attrac tie worden verbonden. De rederij zal nl. gratis speciale enveloppen net een toepasselijke voorstelling ver strekken, welke op genoemde datum met het nieuwe vlaggeschip kunnen worden meegegeven. Aan boord zul- Het doorwerken bij minder goed weer in de winter is voor het bouw bedrijf technisch geen onoplosbaar probleem en men zou het huidige aantal van circa 450 produktieve' uren, waarop van half november tot half maart gerekend kan worden, daardoor kunnen opvoeren tot onge veer 600 uren. Extra bedrijfskosten, die daaruit voortvloeien zouden kunnen worden bestreden door de zgn. vorstverlet- uitkering ook toe te kennen voor de werken waarop wordt doorgewerkt, aldus een aanbeveling van de „Com missie weersinvloeden" aan de minis ter van Volkshuisvesting. De commissie, die klaar is geko men met haar opdracht en dus thans is opgeheven, aldus „Trouw", advi seerde om het hogere bedrag aan uitkeringen voor vorstverlet te put ten uit een verhoogde premie voor het risicofonds van het sociaal fonds voor de bouwnijverheid. De premie zou moeten stijgen van 10 tot 15 procent van de basisionen, maar dit maakt nog niet 1 procent van de waarde van de bouwproduktie uit. Over het gehele jaar gerekend staat daar een stijging van het aan tal produktieve uren met tien procent tegenover, terwijl de produktiewinst gesteld kan worden op 15.000 tot 20.000 woningen. Bovendien wordt het inkomen van de bouwarbeiders hoger wanneer ze 's winters door werken. VOORZITTER AALSMEERSE BLOEMENVEILING AFGETREDEN. Op de gisteren gehouden jaarlijk se vergadering van de Centrale Aals> meerste bloemenveiling is het bestuur gemachtigd de plannen verder uit te werken tot uitbreiding van de be staande gebouwen, waarmee onge veer anderhalf miljoen gulden ge moeid zal zijn. De voorzitter der veiling, de heer W. Maarse Jbzn heeft zijn functie, die hij sinds 1932 vervulde, neergelegd. Vanaf 1938 was hij tevens waarne mend directeur. In deze periode heeft hij bijna alle regerende vorsten uit Europa als gasten in de veilingge bouwen mogen begroeten en de hoog ste functionarissen en diplomaten uit vrijwel de gehele wereld. De ledenvergadering benoemde de len deze enveloppen van het boot- heer Maarse tot ere-voorzitter der stempel worden voorzien. veiling. (Advertentie) Halve bomen voldoen goed De automatische halve overweg bomen bij spoorwegkruisingen blij ken zo gunstig te werken, dat men op vele plaatsen waar men op via ducten wacht, eerst voorlopig dit sy steem zal toepassen. Dit heeft het voordeel, dat het wegverkeer hiermee direct gebaat is. De gemeenten die een deel van de ongel'jkvloerse kruisinge i moe ten betalen, krijgen daardoor meteen iets meer tijd om financiële moeilijk heden op te lossen. Ten slotte heb ben ook het rijk en de spoorwegen er belang bij dat de aanleg van over wegen iets vertraagd wordt. Het uitstel van de aanleg van via ducten heeft alleen plaats als de vei ligheid daardoor niet i anzienlijk verslechterd of het verkeer op bepaal de wegen niet aanzienlijk toeneemt. Dit blijkt uit mededelingen die mi nister Korthals toegevoegd heeft aan de urgentielyst-1959 betreffende de eventuele opheffing van bewaakte gelijkvloerse spoorwegkruisingen. ZWAAR VERLIES BIJ VERZEKERINGSMIJ Deels als gevolg van bepaalde ad ministratieve slordigheden, deels door een te grote sociale risico-aanvaar ding zijn bij de Stichting Ziekenhuis verzekering Rotterdam AZR grote 'verliezen ontstaan. Deze stichting heeft van meet af aan geprobeerd een concurrentie- vorm te vinden tegenover het par ticuliere verzekeringsbedrijf en ging er daarbij van uit, dat het verzeke ringswezen niet in de eerste plaats op winst uit mag zijn. Haar selectie methoden ten aanzien van de aspi rant-verzekerden weken vrij sterk af van de bestaande, maar deze wijze van werken leverde in de loop der tijden steeds steviger verliezen op. In assuradeurskringen wordt gespro ken van anderhalf tot twee miljoen. Door de sterke groei van de AZR werd het administratief apparaat overbelast. Het bestuur van de stich ting is thans doende orde op zaken te stellen, maar verwacht niet dat zijn maatregelen voor 1 januari 1960 effect zullen sorteren In de afwik' keling van de schaden, die normaal doorgaat, is enige vertraging ont staan. (Alg. Dagbl.) Ik sit nu al een hallef uur myn tyd echt te verknoeyen. alleen omdat er slechts comcommers willen groeyen in vaederlandschen crantentuyn. Dat maeckt het leeven suur van eenen aarb'ren cronyqueur. En op den langhen duur raeckt er syn veeder afgeknaeghd, syn hersens leegh en sloom, sackt hy soo soetjens aen in eene vreemde droom. Hy droomt van seeslangh en wat all. Hy hoort de kickers quaecken in eenen hooghen boom, een koe van sinnen raecken. Hy siet een haen die eyers legt, een paauw met paerdestaert, een drietal kraeyen sitten stom en speelen lustigh caert. Syn ball-point danst een rock'n roll, een vulpen slaet de maet, tien cranten springhen rond als dolle honden op de straat. Een koel glas bier dat wenckt hem traegh, maer wil hy het gaen C grypen dan wyckt het steeds meer achteruyt. En soete appels rypen al bloosend in de heete son aen eenen vlagghemast. Een hotten tot warmt sich by 't vuur. Alaska is in last omdat de Frigidaire niet werckt en steeds versteek laet gaen. En 'k sie een Afrikaenschen moor met winterteenen staen. Maer met één slagh is plots-lingh al dat vreemds verdweenen en in een neevel is een soete beeltenis verscheenen. 't Vaekantiebeeld, waarvan ik nu al weecken droom en dat, als by heer Tantalus, niet naeder koomen wil. Ick sie de hoelae-meydjens aan een sonnigh palmenstrand of dichterby Mallorcae, Nice of ander heerlyck land. Dan veer ick op en steeck breed uyt myn armen vol verlanghen, ick hoor een lockende musyck en schoon' Harpyensanghen. 'k Stae wancklend op en loop er heen met wellust in het oogh 'k sie bloemen bloeyen aen myn voet, hoor vooghelsangh omhoogh. Ick voel een duwtjen in myn rugh, gefluyster aen myn oor: „Wordt nu eens spoedigh wacker, segh, je slaept al uuren door!" Wegh is myn nieuws en myn cronyck. Het mochter niet gebeuren, hoe graegh ick sulx oock had gesien. Er sitten scheuren in myn breyn, 'k ben leegh en droogh en dor, het daegh'lyk leeven is terugh en 'k geef daerom geen lor. Vergeef me leeser, géén cronyck, al is dat dan niet fraey, ick kan er werck'lyck nix aen doen. Het leeven is soo saey. WILLEM VAN HORSTENDAEL. De Dordtse rechtbank heeft de 43- jarige O. C. V. uit Nunspeet en de 47-jarige G. de W. uit Den Haag ver oordeeld tot resp. acht maanden ge vangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en tot zes maanden met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk, eveneens met drie jaar proeftijd. Zij hadden als directeuren van de N.V. meubelfabriek Vianen, die bij vonnis van 25 februari failliet was verklaard, een aantal goederen ter waarde van duizenden guldens aan de vennootschap onttrokken. Tegen V. was acht maanden met aftrek en tegen De W. zes maanden met aftrek geëist. De 32-jarige tex- tielagent F. N. L. uit Voorschoten werd veroordeeld tot een maand voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en het betalen van 5813 aan de curator. Hij had een hoeveelheid bekledingsstoffen aan de boedel van de failliete vennoot schap onttrokken. ONTHULLING BORSTBEELD SCHOUT-BIJ-NACHT KAREL DOORMAN Onder zeer grote belangstelling is gistermiddag op de hoek van de Karei Doormanstraat en de Van Bijlantplaats te Rotterdam een monu ment onthuld, dat de nagedachtenis eert van Schout-bij-Nacht Karei W. F. M. Doorman, commandant van de „Combined striking forces", die met zijn vlaggeschip, h m's kruiser „De Ruyter", in 1942 in de slag in de Javazee ten onder ging. De onthulling werd verricht door de zoon van deze vlootvoogd, luite nant ter zee der derde klasse T. W. R. Doorman, in bijzijn van diens moeder, de weduwe van Karei Door man. Vele militaire en burgerlijke auto riteiten woonden de plechtigheid bij. Om het borstbeeld, dat vervaardigd is door de Rotterdamse beeldhouwer A. Verbon, stond de matrozenkapel van het marine opleidingskamp te Hilversum in carré opgesteld. In „Nijenrode" het Nederlands op leidingsinstituut voor het buiten land te Breukelen, is gistermorgen het duizendste diploma uitgereikt aan de heer W. G. J. Bierman, die met goede resultaten de tweejarige A-cur sus heeft gevolgd. In totaal slaagde 119 candidaten voor deze cursus, ter wijl 10 leerlingen het diploma ontvin gen van de .1-jarige commercieel- technische cursus. 'i HOORNTJE Olifanten zijn ook al niet meer je dèi nuten later een beheerste blik kon den werpen op een zwoegende scha re in een gebouw aan de Papen- gracht. We zagen een ons onbekend heer met een stuk telex-tekst naar achter snellen. Zeker een krant. ijn schokkendste ervaring in dit koele museum was een ontmoe- M ting met doctor Kern, die juist met wassen. deze vreemde vreemdeling een ont moeting hadden. We vroegen een agent de weg naar het station, vandaar konden we de weg weer gewóón vinden. Maar het duurde geruime tijd voor ik Enge land met door en door Hollandse groene zeep van myn gezioht had ge- De Olifant Jumbo uit de dierentuin van Turijn, trekt op het ogenblik mei een Britse wetenchappelijke expeditie over de Alpen langs de route welke Hannibal eens moet hebben gevolgd. Het ziet er evenwel niet naar uit, dat Jumibo de grote bergprijs gaat veroveren, want op de route van Montmelian naar La Rochette werd hij al zo moe, dat hij een poosje in het gras ging voorlopige hechtenis te stellen. Vranke Fransen brachten franken terug Een Frans echtpaar kocht bij een kiosk in Den Haag een prentbrief- - u kaart en verzocht daarbij de kiosk-1 f„™rende legloenen m het houder ook even duizend franken te wisselen. Deze gaf er 75.voor, omdat hij dacht dat het Belgische franken waren. Toen hij bij de bank het biljet inwisselde bemerkte hij zijn fout. Hij schreef de strop van ruim 65.maar af. Tot donderdagmid dag de Franse toeristen bij zijn lec- tuurhuisje terug kwamen en hem 65.aanboden Het echtpaar was er speciaal voor van Rotterdam naar Den Haag teruggereden om de kiosk houder het teveel gegeven geld te rug te betalen. Ze hadden de vergis sing van de kioskhouder pas gemerkt toen ze in de havenstad nog een biljet van duizend Franse franken wisselden. De koopman M. te Annen, gemeen te Anloo, die enige tijd geleden gear resteerd werd naar aanleiding van een verdrinkingsgeval te Smilde van een man uit Blokzijl, is uit voorlopige hechtenis ontslagen. Hij was in hoger beroep gegaan tegen deze voorlopige hechtenis en het gerechtshof te Leeu warden vond geen termen aanwezig de man langer vast te houden. Een inwoner uit Blokzijl werd in- l^OG HEEL HELDER staat het ons voor ogen, alsof het gisteren ge beurde. Jaren geleden, toen wij het voorrecht smaakten in Nijmegen enkele jaren van ons leven in mili taire dienst te sltijten, maar deze uit verkiezing niet altijd op even veel prys stelden, hadden wij evenwel het buitengewoon genoegen een paar maal het bedrijf van de Vierdaagse van nabij mee te maken. Reeds toen werd de procedure geopend met het op koeien terechtkomen van Belgi sche parachutisten en was er het spontaan slot van het feest: „het bla- renbal", waarop kreten van vreugde zich mengden met luide klachten van intense smart, waar men om de kennismaking van de vorige dagen te hernieuwen en te bestendigen al le mogelijke mid delen aangreep met uitzondering van het dansen en waar de wan den van de grote zaal van „De Ver- eeniging" gestoffeerd waren met een stakige, blote lambrizering van ver moeide benen op stoeltjes. Drie dagen is er het aftasten van de vijand: de hitte en de vermoeid heid. Drie dagen lang worden de zwakke broeders van majoor Breu- nesse tot afval bewogen. Maar de vierde dag is alles vergeten, dan be reidt de bevolking van Nijmegen met tienduizenden vreemdelingen versterkt de meute ferme sportie- velingen een glorieus onthaal, zoals dat in het verleden alleen maar te beurt viel aan de repatriërende, ze- oude Rome. Die vierde dag lokte door het hele land snipperdagen uit, want er zijn nog ontelbaren, die de daverende in tocht niet willen missen. Tegen het middaguur gisteren knetterde buiten de Keizer Karelstad de eerste vonk: „Daar komen ze an" en in de kortste keren stond de kilometerslange men selijke haag langs de St. Annastraat in vuur en vlam en werden rijke boe ketten bloemen tot afdracht gereed gehouden. En daar waren ze dan; de eerste, wat schichtige en verlegen voorlopers, die zien opgelaten voe len, dan de meer georganiseerde groepen, de vele buitenlanders on der wie vele krijgers van bevrien de mogendheden de buiten het eerbetoon vallende (en daarom iet wat bitse) muziekkorpsen, en dan vooral de grote bezienswaardighe den van de hele kolonne: de oude, bebaarde, doch schalkse opa's, links en redits knipogend, en niet te vergeten de laakbare infiltranten, die onderweg in de stoel glippen en be laden met bloemen de autoriteiten op het podium lopen te bedotten. Ja, waar voelen duizenden mensen meer rillingen van emotie over d'r lui ruggen -kruipen en voelt men meer brokken in de keel bij het zien van zoveel brokken ellende dan bij de apotheose van de onvolprezen Nij meegse Vierdaagse, het stoere, trotse défilé van hinkende en zich verman- dertijd levenloos uit de Beilervaart nende wandelaressen en tippelaars, gehaald, nadat M. het laatst met hem J die triomfantelijk èn gebroken na in contact was geweest. Dit was voor de martelingen aan het front huistoe de justitie te Assen aanleiding M. in keren?

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8