Bosbrand" bij de Posihof ie Leiden RADIO en TELEVISIE De eersie drie dagen van de vacaniie-kindervreugd Programma van het katholiek comité ZATERDAG 25 JULI 1959 DE LEID SE COURANT PAGINA 8 LEIDEN EEN GANG NAAR GANGETJE 12 IS LONEND PHILIPS ERRES SCHAUB-LORENZ Gistermiddag: om half vier moest de brandweer van Leiden uitrukken om een „bosbrand" te blussen. Het vuur woedde in struiken, droog gras en onkruid op het stukje land nabij de halte „Posthof", op de hoek van j Jongen met hoofd tegen viaduct geslagen I Donderdagmiddag is de 15-jarige I Herman v. d. Kraan, die als vakantie- J hulp bij een Amsterdams expeditie- j bedrijf werkte, met zijn hoofd tegen J de onderkant van een viaduct over 0 t J 4 'de Cruquiusweg geslagen toen de de Rijnburger- en de Wassenaarse- worden. Schade werd er met aange- aut0, waarop hij zat, de overspanning weg. De brandweer greep het vuur richt. De brandweer was spoedig I passeerde, h o rlolïilr IrrOoRf i o* oir, DiaLI In /Ia I Ir 1 a a a If a i 1 i i /I i ir aa»-> 1.itN(a1 dadelijk krachtig aan. Dicht in de klaar. Het lijdt geen twijfel of dit nabijheid liggen de houten pavil- vuur is aangestoken door kwajon joens van het consultatie-bureau, die gens. snel prooi van de vlammen konden Dinsdag: kindercorso Maandag: trekt voor het eerst de karavaan uit, de karavaan van bijna 800 kinderen! Ze zijn natuurlijk vre selijk benieuwd, waar ze al die vijf tien heerlijke dagen heentrekken. We lichten daarom een deel van de sluier, die over deze dagen ge spreid is door het bekendmaken van het program voor de eerste drie da gen. Maandagmorgen om half negen komen de kleine jongens van de Herensingelparochie aan de Alexan- derstraat, gewapend met brood en drinken, om met de boot naar Kat wijk te gaan en daar in de duinen te spelen. Hun collegaatjes van de Hartebrug melden zich om kwart voor negen aan de Romanuszaal,de grote meisjes en de jongens (9-12 jaar) van de Petrusparochie om half negen aan de Petruskerk, om ook met deze boot uit te varen. Ook zij moeten proviand meebrengen. De grote jongens van de Herensingel zijn om half tien aan de Alexander - straat en de kleine jongens van de Petruskerk om kwart over 9 aan de kerk, om naar Luxor te gaan. Daar gaan ook heen de grote meisjes van de Hartebrug, die om half tien bij de Romanuszaal komen en hun collega's van de Leonardusparochie die om 9.30 uur aan de school Potgieterlaan komen. De grote jongens van de He rensingel gaan 's middags om 2 uur vissen. Alle meisjes van de Herensingel parochie krijgen 's morgens een film voorstelling, de kleine gaan 's mid dags een veldspel doen in de Leidse Hout en de grote meisjes bezoeken dan de Hortus. Beide groepen ko men om 9 uur samen in de Alcxan- derstraat. De kleine jongens van de Petrusparochie hebben 's middags om 2 uur wedstrijden. De kleine meis jes van die parochie komen om 9 uur bij de kerk om te gaan zwemmen. Dat doen ook de kleine meisjes van de Hartebrug, die ook om 9 uur aan treden aan de Romanuszaal. Deze twee groepen meisjes krijgen 's mid dags film. De grote jongens van Har tebrug en Leonardus zijn om 9 uur aan Romanuszaal of Potgieterlaan met hun fiets, hun brood en hun drinken; Zij maken een grote fiets tocht. De gTote meisjes van deze twee parochies fietsen alleen in de middag. De kleine jongens van de Haagwegparochie komen om 9 uur aan de school Potgieterlaan om te gaan zwemmen, 's middags om 2 uur krijgen ze filmprojectie. De kleine meisjes komen ook om 9 uur aan de Potgieterlaan cn gaan naar een speeltuin, voor haar zijn 's middags om 2 uur wedstrijden ge organiseerd. ben 's middags een veldspel. De kleine jongens van de Hartebrug komen om 9 uur aan de Romanuszaal en helpen mee met de voorbereidin gen voor het Bloemencorso. De klei ne jongens van de Potgieterlaanafd. gaan om 9 uur naar een speeltuin en spelen 's middags in de Leidse Hout. Woensdag, de dag van het con- cours-hippique. Daar gaan 's middags alle groten heen. De Petrusparochie treedt om 1 uur aan, de andere pa rochies om 1.15 uur. Ook de kleine meisjes van de Petrusparochie gaan naar dit Ruiterfeest, evenals die van de Hartebrug. De kleine jongens van de Heren singelparochie komen om 9 uur bij een om een filmvoorstelling by te wonen, terwijl ze 's middags een veldspel doen. Ook de grote jongens komen om 9 uur aan de Alexander- straat en gaan met de jongens van Hartebrug en Leonardus naar het Legermuseum. De kleine meisjes van de Heren singel gaan die dag naar Duinrell Zij komen om 9 uur aan de Alexan- derstraat met iets tegen de honger en tegen de dorst. De grote meisjes komen op dezelfde tijd en bezoeken 's morgens de tentoonstelling „Zuid- De chauffeur bemerkte niets van het voorval en reed door, totdat hij in de buurt van de Prins Henddrik- kade door een achterop rijdende automobilist, die het ongeval wel had zien gebeuren, tot stoppen werd ge bracht. De jongen werd gevonden met een zware hoofdwonde en bui ten bewustzijn. In zorgwekkende toe stand werd hij naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht waar hij de volgende nacht is overleden. De kleine jongens van de Petrus kerk gaan om half negen per boot naar Katwijk en zij vergeten even als de Leonardusjongens van 6-9 jaar hun proviand niet. De grote jongens van St. Petrus gaan orn 9 uur naar „Zuidzee", de kleine meisjes hebben 's morgens een buitenspel, terwijl de grote meisjes ook om 9 uur aantre den om naar de „Zuidzee" af te rei zen. Wat de kleine jongens van de Har tebrug woensdagmorgen krijgen, blijft een verrassing. Laten ze voor al zorgen om 9 uur aan de Romanus zaal te zijn. De oudere knapen gaan om 9 uur naar het Legermuseum met hun vrienden van de Leonar dus. Ook de kleine meisjes van Har tebrug en Leonardus moeten haar nieuwsgierigheid bedwingen tot - woensdagmorgen. Die van de Harte- *la*pk*me.r te/eckt w*s gekomen. Het brug treden om half tien. die van de ?eb.eurde in de boerderij van de 51- Hevig gevecht met inbreker op slaapkamer Een hevig gevecht ontspon zich in de nacht van donderdag op vrijdag in de slaapkamer van de familie De Boer tussen de heer des huizes en een brutale inbreker, die het huis was binnengedrongen brug treden om half tien, die van de Haagweg om 9 uur aan. De kleine meisjes van St. Leonardus gaan middags naar de Leidse Hout, ter wijl de grote meisjes van Haagweg en Hartebrug 's morgens 9 uur aan wezig zijn om onder deskundige lei ding te Hortus te bezoeken. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor Geboorteaankondigingen (Advertentie) Alle groepen grote jongens en grote meisjes komen om 9 uur op de bekende plaatsen om wagens, fietsen, steppen te versieren en om de uitbeelding, waarmee de parochies die avond in het kinder corso voor de dag komen, zo luis terrijk mogelijk te maken. Welke groep wint dit jaar de le prijs? De kleine meisjes van de Heren singelparochie moeten om half negen in de Alexanderstraat zijn voorzien van brood enz. om met de boot naar Katwijk te gaan. De kleine meisjes van Petrusparochie, Hartebrug en Leonardus varen ook mee. Petrus en Leonardus starten om half negen, Hartebrug om kwart voor 9. De kleine jongens van de Heren singel gaan om half tien voor een hele dag naar de Leidse Hout, ze nemen dus brood en drinken mee. Die jongens van de Petrusparochie Ie Leiden Voor spoedgevallen kunnen de leden zich schriftelijk of telefonisch wen den tot het Bondskantoor van de I KAB in de Bisdommen Haarlem en De vierjarige Niva van der Klaauw, Rotterdam, Antonie Duyckstraat 91, Minnebroersgracht 19, is gisteravond Den Haag telefoon 070-55.02.33. vanaf de Havenkade te water geraakt en verdronken. Het jongetje was om kwart voor zes van huis gelopen en werd na eni ge tijd vermist. Ouders, buren en kennissen gingen zoeken. Na enige tijd kwam een driejarig meisje ver tellen, dat zij Niekje op de wal kant had zien zitten, met zijn voet jes in het water. De wallekant is ter plaatse erg laag en de waterstand was aan de hoge kant, zodat het Jrindje met gemak bij het water kon. Onmiddellijk ging men toen dreggen. Om kwart voor zeven haalde men het levenloze lichaampje op. In de auto van de E.H.D., die het kind naar het Academisch Ziekenhuis bracht, heeft men nog enige tijd zonder resultaat getracht het kind door toediening van zuurstof weer tot be wustzijn te roepen. Het kind had waarschijnlijk al twintig minuten in het water gelegen. VAKANTIE-FOTO-WEDSTRIJD VAN DE KAB Voor de derde maal in successie organiseert de Diocesane KAB in de Bisdommen Haarlem en Rotterdam weer een vacantie-fot-wedstrijd. De weer een vacantie-foto-wedstrijd. De succes geworden. Om die reden wordt deze activiteit dan ook gaar ne herhaald. De voorwaarden zijn uiterst mini maal. Men moet lid zijn van een bij de KAB aangesloten vakbond, moet de foto's (max. 5) inzenden op 9x12 cm., moet geld inzenden (30 cent) voor porto voor terugzending van de foto's. Er zijn vijftien prachtige prij zen aan deze wedstrijd verbonden. De hoofdprijs is een Horima vergro tingsapparaat. Daarnaast zijn er nog vele andere prijzen. Het plaatselijke KAB-secretariaat verschaft verder gaarne alle nadere inlichtingen over de verdere wed- strijdvoorwaarden. De inzending sluit op maandag 14 september a.s. Inzending moet geschieden: KAB, Antonie Duyckstraat 91, Den Haag. RECHTSKUNDIG ADVIESBUREAU VAN DE KAB De leden van de KAB worden er op attent gemaakt, dat het Rechts- gaan om 9 uur zwemmen en heb- kundig Adviesbureau in de maandAbdy van Berne. Messentrekker heeft verpleegster niet gedood De Wateringse tuindersknecht, die ervan verdacht wordt tal van zedendelicten, bedreigingen en ge weldplegingen op zijn naam te heb ben, is niet de moordenaar van de Tilburgse verpleegster, die in het voorjaar van 1955 langs de Kanaal dijk te Tilburg dood werd gevonden. Op het moment, dat Corrie Thee- wis werd vermoord, zat verdachte in het Huis van Bewaring te 's-Her- togenbosch. Na een onderzoek in de administratie van het Huis van Be warin, kreeg de Tilburgse gemeente politie eerst in de loop van vrijdag zekerheid over het verblijf van verdachte op het ogenblik van de moord. Een beter alibi had de mes sentrekker nooit kunnen hebben. Er loopt overigens tegen de man, die gisteren voor de officier van justitie werd geleid, nog een uitvoerig on derzoek met betrekking tot vele an dere strafbare feiten. Mgr. W. Bekkers, bisschop-coadju tor van Den Bosch zal op maandag 27 juli a.s. in de Rectorale Kerk van de paters Capucijnen te Udenhout de volgende H. Wijdingen van het priesterschap toedienen aan: De eerw. Fraters Eustachius, Zeve naar; Theophorus, Leiden; Arno Uden; Edmundus, Nijmegen, Prosta- sius, 's-Hertogenbosch, en Wilfridus, Amsterdam; van de Orde der Capu cijnen. Mgr. W. Bekkers zal op zondag 2 augustus a.s. in de Abdijkerk van de Norbertijnen te Hees wijk het H. Dia conaat toedienen aan de eerw- fra ter Theophanus Thannickunnel en het H. Priesterschap aan de eerw. fraters Joannes Maria Godschalk, Livinus Nabuurs, David van der Lans, Reginaldus Maas en Petrus Schoonen, allen Norbertijnen van de jarige Anke de Boer tussen Span- num en Edens in Friesland. De onverlaat was het huis rond geslopen en ontdekte een raam met 'een hor er voor dat hij kon verwijde ren. Hij stond toen midden in het slaapvertrek en kreeg meteen de heer De Boer op zijn nek die meteen het bed was uitgesprongen. De inbreker zwaaide met een hard voorwerp om zich heen en verwondde de heer De Boer. Mevrouw De Boer, die haar man te hulp schoot, werd buiten be wustzijn geslagen. De onbekende wist te ontkomen. De rijkspolitie stelde met een een onderzoek in met behulp van een speurhond, tot nu toe zon der resultaat. PROF. DE QUAY NAAR CANADA. Op Prinsjesdag, 15 september a.s. zal de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, des avonds dus na de bekendmaking van de troonrede met zijn echtgenote vertrekken voor een reis naar Canada, waar een van zijn kinderen woont. Prof. De Quay was reeds lang voornemens, dit bezoek af te leggen. Waarschijn lijk zal prof. De Quay tien dagen in Ontario blijven en tijdig naar Ne derland terugkeren om het grote debat bij de algemene beschouwin gen over de begroting 1960 niet te missen. Het gemeentebestuur van Den Bosch heeft de raad een crediet ge vraagd van 3.900.000,voor de bouw van een overdekte zwemin richting, te stichten in het Prins Hendrikpark naast het open zwem bad „De IJzeren Vrouw". KONINGIN EN PRINS MET DE „ROTTERDAM" H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins zullen de officiële proeftocht van het m.s. „Rotterdam" op don derdag 20 en vrijdag 21 augustus a.s. meemaken. In pyjama op dieven-jacht Een Helderse garagehouder heefi gisternacht in pyjama met zijn auto een wilde achtervolging ingezet op een man, die uit zijn garage een fiets had weggenomen, meldt de „Tel." De echtgenote van de garagehou der hoorde gestommel in de garage, keek uit het raam en zag nog juist, hoe een man op de fiets van haar dochter de straat uitreed. De garagehouder rende in pyjama de garage in, sprong in de eerste de beste auto en zette de fietser na. Bij een kruising wilde de garage houder de fietser klem rijden, maar dat mislukte; hij raakte wel de fiets, doch de berijder zag kans via en kele tuintjes in het duister te ver dwijnen. Allebei de wielen van de fiets wa ren totaal verwrongen. De politie speurt inmiddels naar de dief, die in dezelfde nacht ge probeerd heeft in een groot waren huis (naast de garage) de brand kast te kraken. Priesterwijding p. Theophorus de Jeu Auto met atletiekleiders schepte tandem-brommer Bejaarde vrouw gedood Vier atletiekleiders van de KNAU, de heren Dijkstra, Paulen, Korver en Moerman, en de atlee* Wim Lam, die onderweg waren naar Schiphol voor hun vertrek naar Engeland, waar te St. Helens vandaag de lan- denontmoeting Engeland BNeder land wordt gehouden, kregen bij Ouderkerk a. d. Amstel gisteren een ernstig ongeval, dat een 79-jarige vrouw het leven kostte. Een zoon van de heer Dijkstra zat achter het stuur van de wagen om het gezelschap naar Schiphol te bren gen. Uit een zijpaadje schoot plotse ling een tandem met hulpmotor de weg op. De bestuurder remde uit alle macht, maar kon niet voorkomen, dat de auto de tandem schepte. De vrouw, die achterop zat, moet onmid dellijk dood zijn geweest. De inzittenden waren door het ge beuren volkomen ontdaan. Na een kort onderzoek mochten zij hun reis naar Engeland voortzetten, alleen de jonge heer Dijkstra moest geruime tijd voor politie-onderzoek ter plaat se blijven. De reizigers liepen geen noemenswaardig letsel op. De be stuurder van de tandem werd ernstig gewond. Op maandag 27 juli a.s. zal frater Theophorus de Jeu, minderbroeder- capucijn, uit handen van mgr. W. P. A. M. Mutsaerts, bisschop van 's-Her- togenbosch in de kloosterkerk te Udenhout de H. Priesterwijding ont vangen. Thomas Johannes Alfred de Jeu werd te Leiden geboren op 27 decem ber 1929. Nadat hij het diploma MULO-A en B had behaald ging hij naar het klein-seminarie te Voor schoten. Hij maakte zijn noviciaat te Enschede; zijn hogere studies volg de hij te Helmond en sinds enige tijd verblijft hij in het klooster te Uden hout. Op zaterdag 8 augustus a.s. wordt hij ingehaald door de parochie van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jozef aan de Herensingel, waar hij om zeven uur een lof zal celebreren. De volgende dag, zondag 9 augus tus, om half tien draagt pater Theo phorus zijn eerste plechtige H. Mis op in zijn parochiekerk. 4-JARIG JONGETJE OVERREDEN. Gistermiddag om vijf uur is de vierjarige jongen R. Spiesens uit de Van der Veldestraat te Loosduinen in de Emmastraat te 's-Gravenhage door de aanhangwagen van een vrachtauto overreden. Hij is ter plaatse overleden. De kleuter zat achterop de fiets bij zijn 12-jarige buurjongen, die in de Emmastraat ter hoogte van het WSM-kantoor een stilstaande autobus wilde passeren. Tegelijkertijd werd hij voorbijgere den door een vrachtauto met aan hangwagen, en op dat ogenblik kwam het fietsstuur in aanraking met de bus. Tengevolge daarvan kwam de kleuter te vallen. Koningin Juliana heefi óók zon Met het jacht van de Italiaanse gravin Serra di Cas sano is H.M. koningin Juliana van Amalfi op het Ita liaanse vasteland naar het eiland Capri gevaren om daar een vakantiedag door te brengen. Dew foto toont de koningin wandelend door een van de straten van Capri met de gravin en zoon.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6