DE LEIDSE BIOSCOPEN Scherp MEDISCHE DIENSTEN II DUINSTREEK Push-ball te paard RIJNSTREEK ZATERDAG 25 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Pastoor v. Schalen overleden (Vervolg van pag. 1). Pater van Schalen werd in 1902 te Gouda geboren en na studies te Megen en Wychen in 1928 tot priester gewijd. Korte tijd was hij als leraar aan het missie-college te Heerlen verbon den, daarna nog enige maanden ka pelaan te Heerlen (St. Franciscus), maar al spoedig kreeg hij de aan stelling van missie-prediker, welke taak hij gedurende 25 jaar met veel succes zou vervullen. Zielzorg is zijn dagelijkse arbeid geweest. Ook in Leiden hebben zijn parochianen dit ervaren. Zijn parochiepraatjes in „Sursum Corda" waren een aaneenschakeling van raadgevingen en gedachten, die op de zielzorg betrekking hadden. Zijn stijl was gezellig, en dikwijls geestig-anecdotisch, en dat gold ook voor zijn preken. Met veel zorg omringde hij de „Eerste Communiekinderen", de ouders op het hart bindend, de kin deren met veel toewijding op deze dag voor te bereiden. Vóór de noodkerk in Zuid-West werd geplaatst had men in de St Leonarduskerk te kampen met de grote toeloop van parochianen, waar door er zes missen per dag gelezen moesten worden. Er bleef weinig tijd voor bijzondere aandacht aan de „ge meenschapsmis". De vestiging van de noodkerk bracht daar verandering in: pastoor Van Schalen kon extra-aan dacht besteden aan datgene wat al tijd in het centrum van zijn aandacht had gestaan, en waarvoor hij een ge bedenboekje heeft geschreven, de Misliturgie. De nieuwe houten kerk gaf hij di rect een rijk programma, dat hij gek scherend „extra-service" noemde. Helaas moest de pastoor een groot deel van zijn krachten geven aan de financiële beslommeringen, die elke bouwpastoor kent. Hij deed het met succes: richtte met kennis van zaken een financiële actie in, wist steeds weer bij zijn parochianen de koorden van de beurs te bereiken, en ontwikkelde enige „stunts", waarvan de jaarlijkse fancy-fair er één en de grammofoonplaat van de „zingende bouwpastoor" de bekendste is. Maar zij die geregeld met de pas toor omgingen wisten, dat hij de za kelijke kant van zijn pastoraat met grimmige vasthoudendheid, maar niet met plezier deed. Hij voelde zich meer thuis in ziel zorgende bedrijvigheid, zoals de or ganisatie van de missie te Leiden in september 1958, die mede door zijn bemoeiing een succes werd. In februari van dit jaar werd pas toor Van Schalen ernstig ziek. Hij leed aan een aandoening van hart en nieren. Men vreesde voor zijn leven, maar er trad nog een voorlopig her stel in, dat hem veroorloofde onder zijn parochianen te blijven werken. Pater Aloysius Bodewes o.f.m. Werd belast met het tijdelijk pastoraat van de parochie en dit stelde pastoor Van Schalen in de laatste maanden van zijn leven in staat het contact met zijn parochianen te verinnigen. Op zondag 16 augustus a.s. gaat de driedaagse 222ste bedevaart naar Kevelaer. De intentie van de bede vaart is: Zegen over het Pontificaat van Paus Johannes XXIII. De reis wordt gemaakt per tou ringcar. Het vorig jaar ging de Leid- se Processie met bijna 200 pelgrims naar het eeuwenoude genadeoord; de oude getrouwen, die al meer dan 50 keren gingen en God dankten nog eenmaal te mogen gaan, vele getrou we bedevaartgangers, maar ook ge lukkig jonge mensen, die lachend door het leven gaan en er drie dagen van hun vakantie afnamen. Drie da gen afgewisseld door de heerlijke variatie, die de bedevaartsplaats biedt. Het blijft voor de Hollanders nog altijd de grote aantrekkelijkheid van Kevelaer, zo maar in het openbaar te kunnen bidden en godsdienstige oefeningen houden, te samen met de vele Nederlandse en Duitse proces sies. Voor de bijzonderheden ver wijzen wij naar de biljetten in de kerkportalen en de advertentie in dit nummer. mulo-examens te leiden Voor het MULO-diploma A slaag den de dames: M. Chr. Noort, Kat wijk a. Zee; L. C. v. Staveren, Lei derdorp; J. J. Benschop, Noordwijk; J. Mühl, Bodegraven; H. Mulckwijse Bodegraven; Chr. Henzen, Leiden, A. L. Rettberg, 's Gravenhage; J. Jongbloed, Zoeterwoude; A. Douwes Leiden; J. J. v. d. Linden, Voorscho ten; E. L. Prudhomme v. Reine, Voorschoten; W. K. Slooff, Hilver sum. De heren: G. Verbeek, Leiden, P. J. Heijkoop, Leiden; H. H. Horz, Oegstgeest; F. Noordhoek, Bodegra ven; C. H. Witte, Leiden. De kandidaten wier namen cur sief gedrukt zijn slaagden bovendien voor het middenstandsdiploma. Afgewezen 10 kandidaten. maandag WééR victoria? De eerste bloem van de Victoria Regia in de Leidse Hortus is uitge bloeid. Daarom zal de botanische tuin hedenavond gesloten zijn. Een tweede bloem is echter onderweg en met vrij grote zekerheid zal deze maandagavond al haar stille pracht tentoon spreiden. De grote kas van de Hortus zal dan weer voor belang stellenden geopend zijn. oliestook in endegeest Namens B. en W. is door de Techn. dienst van gemeentewerken en de Techn. dienst van Psychiatrische in richting Endegeest het aanbrengen van een oliestookinstallatie in ge bouwen van deze inrichting gegund aan het Warmte Technisch Bureau Oskamp te Bussum. afscheid l. n. i. bal Jé van s.l.f. :Na een diensttijd van circa 39 jaar heeft de heer L. N. I. Baljé, chef van de afdeling kabelnet-stad, bij de lichtfabrieken, dit bedrijf gisteren met pensioen verlaten. De heer Baljé werd in de directie kamer van het energiebedrijf do de directeur, ir Y. Ykema, ontvang O en op waarderende wijze toegespro ken, Spreker dankte de heer Baljé voor de vele diensten door hem ver richt in het belang van het bedrijf en voor de prettige wijze waarop de scheidende functionaris steeds met hem had samengewerkt en wenste hem nog vele goede pensioenjaren toe. Vóór deze ontvangst werd de heer Baljé, overeenkomstig zijn wens, al leen in een kleine kring van naaste medewerkers toegesproken en werd hem een cadeau overhandigd als aandenken aan de tijd bij de SLF doorgebracht. Ook de personeelsver. liet zich bij dit afscheid niet onbetuigd en bood een geschenk aan. De heer Bal jé dankte allen hartelijk voor de on dervonden samenwerking bij het volbrengen van zijn taak bij de Lichtfabrieken en voor de betoonde belangstelling bij zijn vertrek. Leidse avenda dinsdag, 28 juli Leidse Bloemenweek. Groot Kin dercorso: meer dan 100 deelnemers; drie muziekkorpsen. Start Kaasmarkt 19.30 uur nam. woensdag, 29 juli Leidse Bloemenweek. Concours- hippique, georganiseerd door de Ned. Hippische Sportbond. Terrein Leidse Hout, aanvang 2 uur nam. vrijdag, 31 juli Leidse Bloemenweek. Bloemen- wandelmarsen. Voor kinderen 2 uur nam.; voor volwassenen vanaf 5 uur nam zaterdag, 1 augustus Leidse Bloemenweek: Rijnsburgse Corso. Vertrek Rijnsburg 14 uur; aankomst Leiden ca. 15.45 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth dr v. N. Mole naar en E. van Gijzen; Astrid V. dr v. P. Dijkhuizen en G. A. J. Del- meer; Cornells P. J. zn v. J. C. van Velzen en M. W. van Diest; Willem Fr. zn v. W. F. Snieder en L. R. Ber kenbosch; Willem L. zn v. W. Heems kerk en C. de Hoog; Hans zn v. J. G. Reijken en M. Ent; Erna J. dr v. I. Neuteboom en C. Dreef; Johannes A. zn v. M. van der Meulen en M. van der Schaaf. Overleden: L. H. L. Hunink 66 jr, man; C. J. van Bemmelen 76 jr, echt genote v. F. Piena. Ondertrouwd: L. H. Witteman en C. M. Kraan; J. J. M. Schrama en M. E. Dijkmans; C. H. Mens en J. ten Donkelaar; J. A. de Klerk Wolters en J. J Stieding; J. Labordus en C. M. Schilthuizen; E. Houwelin^ en J C. Nieuwenburg; P. Rietkerk en T Borsjes; P. J. Snoeker en C. Ver meer; H. Pomes en A. M. J. H. van Eyseren; A. P. de Zeeuw en T. A. Dijkstra; H. A. van der Mark en J. C. Humme; J. H. C. Kern en J. L. Esbach; J. C. Balhuizen en B. A. Koster; B. P. Hofstede en A. H. Neervoort. Voor Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen nemen waar de artsen Schaefer, Teeuwen, Pieterse, Meel en Lahr. Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502, tot zaterdagmiddag 6 uur apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136.. Alkemade en Leimuiden. De artsen Brinkhorst, Leimuiden, tel. K1721269, en dkt. Muskens, Roe- lofarendsveen, tel. K1713329. Bodegraven. Dkt. R. Ragay, tel. 2030, zuster De Groot, tel. 2599, apo theek 122, 57 uur. Boskoop. Dkt. Jongeneel, tel. 2019. Hazerswoude. Zie Koudekerk, voor ongevallen aan de Rijndijk belle men steeds K1714—278. Hillegom. Dkt. A. van der Kaa- den ,tel. 5114. Katwijk Rijn. Dkt. E. E. v. d. Laan, Rijnsburg, tel. 2180, apotheek Kerkstraat, tel. 4370. Katwijk Zee. Dkt. T. Lodder, tel. 2424, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk ad. Rijn. Dkt H. A. Blaauwendraad, tel. K1714208, zus ter. v. d. Gaast, tel. 375, b.g.g 505. De Kwakel. Dkt. Martini, tel. 209 en dkt. Hennis, tel. 274. Langeraar. Zie Nieuwveen. Leiderdorp. Zie Koudekerk. Leidschendam. Dkt. A. H. Keij- zer, tel. 2535, Kruisdienst tel. 2161, ambulance Venestraat 70e, tel. 2200. Lisse. Dkt. N. Bet, tel. 3996 Nieuwkoop. Dkt. G. J. Bremer, tel. K1725—103. Nieuwveen. Dkt. A. van Dongen, tel. K1723—101. Noordwijk. Dkt. J. v. Nes, tel. 2405, apotheek aan Zee open van 11.30—18 uur, tel. 3068. Wit-Gele Kruis, zust. Hooijmans, tel. 3388. Noordwijkerhout. Dkt A. G. v. d Lugt, De Zilk, tel. K2520—5707. Oegstgeest. De artsen E. W. F. van Walcheren, tel. 22030 en A. B. J. v. d. Vliet—-De Vries, tel. 22331. Apotheek Wilhelminapark 2, tel. 26274. Rijnsburg. Zie Katwijk Rijn. Sassenheim. Dkt. J. M. van Nes, tel. 7119. Valkenburg. Zie Katwijk Rijn. Voorhout. Dkt. A. W. Bots, tel. K2532—7393. Voorschoten. Dkt. Th. J. Thies, tel. 2520, Gezondheidscentrum tel. 2W7. Warmond. Zie Voorhout. Wassenaar. De artsen J. A. J. Paulides, tel. 4561, en H. S. Boogaart, tel. 4466. Apotheek Siderius, Lang straat 96, tel. 2141. Woubrugge. Zie Nieuwveen. Zoetermeer. Dkt J. H. N. Bruijn, tel. 3059. Zwammerdam. Zie Nieuwkoop. Wij verzoeken onze corresponden ten ervoor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn. HILLEGOM Door architect J. G. de Groot te Uithoorn werd namens de stichting Katholiek Bejaardencentrum het bouwen van een R.K. Bejaardencen trum nabij de Elsbroekerlaan gegund aan de laagste inschrijver van een hiervoor gehouden onderhandse aan besteding, de N.V. W. Thunissen te Heemstede. De genoemde N.V. schreef in februari is voor een bedrag van 1.846.300. Er is echter over de aan nemingssom nader overleg gepleegd, zodat het bedrag nu lager gesteld is. STOMPWIJK Uitslagen kinderspelen De door de Harddraverijvereniging „Nooit Gedacht" georganiseerde kinderspelen zijn voor de kinderen weer een groot succes geworden en voor de vele ouders, die de prestaties van de kinderen gadesloegen, een aangename en spannende tijdspas sering. De uitslagen zijn als volgt: Meisjes le klas: Blokjesrapen: 1. Adr. Olsthoorn; 2. Sjaan Verhagen; 3. Gerda Juffermans; 4. Rietje Jan- son. 2e klas: Vlagpianten: 1. Beppie Scholtes; 2. Inie Caspers; 3. Rineke Venne; 4. Gerda v. Maren. 3e klas: Hartlopen: 1. Tonnie Kes- ter; 2. Truusje Olsthoorn; 3. Corrie Turkenburg; 4. Ria Zonderop; 5. Ine ke Knijntnburg; 6. Treesje Droogh. 4e klas: touwtje springen: 1. Ton nie Disseldorp; 2. Ria Olsthoorn; 3. Ada de Haas. 5e klas: Was ophangen: 1. Tineke Disseldorp; 2. Lenie Verhagen; 3. Sjaan Hagen; 4. Jannie Stijnman; 5. Corrie v. Swieten; Cobi Droogh; 7. Corrie v. Santen. 6e klas: Stoelendans: 1. Ria Boon; 2. Anneke v. d. Bos; 3. Plonie Stijn man. 7e-8e klas: stoelendans: 1. Lenie Verhagen; 2. Beppie v. Santen; 3. Willy Zuidgeest; 4. Hendrina Zuid geest; 5. Jeanne Hilgersom. Jongens le klas: Blokjesrapen: 1. M. v. Veen; 2. S. Luiten; 3. A. Hilger som; 4. L. Oudshoorn; 5. J. v. Santen. 2e klas: vlagpianten: 1. C. Ouds hoorn; 2. G. Overd^vest; 3. Fr. Olie hoek. 3e klas: bandenduiken: 1. Frans Jansen; 2. Kees v. d. Bos; 3. Johan de Winter; 4. Sjaak v. Boheemen. 4e klas: hoepelen: 1. P. Baak; 2. L. Belt; 3. Th. Suyten. 5e klas: 1. Gerrie Hilgersom; 2. Mart. v. Leeuwen; 3. Jozef Dissel dorp; 4. Ger. Knijnenburg; 5. André Opstal; 6. Jan v. Santen; 7. Sjaak Oliehoek. 6e-7e klas: slakkenrace: 1. Stefan v. d. Brink; 2. Aad de Haas; 3. Aad Waayer; 4. Leo Luiten Lzn; 5. Leo Luiten Azn. Avondfeest Tot slot speelden des avonds de Maaslandruiters een pushballwed- strijd. De zwarte partij, waarbij Giel Broek, zelf 68 jaar, met zijn 17- jarig paard de gevaarlijkste aanval ler bleek te zijn, had al gauw een 2-0 voorsprong De „Witten" kwamen er ook beter In en slaagden er in ge lijk te komen. Toen Giel Broek zijn plaats in de aanval verwisselde voor de plaats in het doel, was de vaart uit de zwarte aanval verdwenen en slaagden de „Witten" er in de wed strijd met 55-4 te winnen en kregen van het publiek aen dankbaar ap plaus, wat eventueel ook voor de „zwarten" bestemd was.. In de pauze van de wedstrijd gaf Giel Broek eni ge proeven van vrije dressuur en ook hier bleek hoe feilloos het paard, evenals in de wedstrijd, reageerde op de wil van zijn meester. Geslaagd De heer Th. v. d. Meer, onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool te Stompwijk, is geslaagd voor het staatsexamen hoofdakte L.O. POTLOOD EN GEEST Oplossing no. 506. Horizontaal: 1. Emba, 4. eend, 7. eland, 9. grendel, 11. wak, 12. Lek, 14. er, 15. pon, 16. ga, 17. Ida, 19. met, 20. Andreas, 24. trans, 26. aria, 27. stop. Verticaal: 1. eg, 2. berk, 3. ale, 4. end, 5. edel, 6. do, 8. Andorra, 9. Garda, 10. leges, 11. wei, 13. kat, 18. anti, 19. mast, 21. dra, 22. Ens, 23. ka, 25. op. Casino Liefhebbers van Catha rine Valente vinden deze week in „Casino" alles wat hun hart begeert: Catharine Valente En we twijfelen er niet aan of er zullen veel vrien den en vriendinnen zijn van deze zangeres met een leuke heldere stem, die tevens een pittige show kan brengen. Het is een kleurenfilm, die het van de show moet hebben. Het ver haal heeft zoals ailtijd in show films geen betekenis maar we willen wel meedelen, dat het gaat om een arm zangeresje, dat de kans krijgt het optreden in de Scala. „Una abends in der Scala" gebeurt er een serie vreemde dingen, die de toe schouwers stof tot lachen geven, want het artiestje moet de plaats in nemen van een bekende zangeres, die alléén op de grammofoonplaten haar stem wil laten horen, maar on der geen beding haar incognito wil prijsgeven. De liefde spreekt een woordje mee, maar ook zij spreekt erge simpele taal, zodat U zich in het Casino-theater bepaald niet hoeft te vermoeien. En dat is een goed ding in de vacantie. KFC-keuring: alle leeftijden. Luxor Vrijheren van het Woud. Koning Leopold, vader van de hui- de natuur gebonden. Zijn hele magie is afhankelijk van en ondergeschikt aan de natuur. Wat hebben zij, die de ware God niet kennen anders dan de historie, bron van heilige tradi ties, waardoor hun dansen, verhalen, tovenaars, f etichen envrees werden overgeleverd. Afrika staat op het punt, de blan ke overheersing af te schudden. Ook in Congo broeit het. De tijd nijpt. België heeft nog een kostbare taak te vervullen in zijn „overzee^ gebied", n.l. het geven van voorlichting, en onderricht aan de zwarten, waardoor zij werkelijk meester worden van de natuur en Vrijheren van het Woud. De film telt tal van schitterende opnamen; in verschillende gevallen zijn de „shots" wat kort, waardoor men in het onzekere moet blijven over de interessante leefwijzen van bijzondere dieren of van de mensen. Fn daar gaat de film toch over. Toegang alle leeftijden. Lido. Met de film .Grafin Ma- ritza" heeft de directie van het Lido- theater weer een goede greep gedaan. De roep ging deze film reeds vooraf, hetgeen wel te zien was aan de grote belangstelling, welke er ondanks de zomertemperatuur reeds op de eerste dag bestond. En die belangstelling dige koning der Belgen, heeft tijdens was verdiend, want het is een koste- een langdurig verblijf in Centraal Afrika een film vervaardigd, die een beeld geeft van het woud en de sa vannen in noord-oost Congo en het protectoraat Ruanda-Urundi. Men ziet er de lieflijkheid, de charme, de kleuren-rijkdom en de vruchtbaarheid van het woud en zijn honderden bewoners: vogels, „groot wild" en apen. Maar ook maakt men kennis met de gevaren en de drei ging, die er heersen. Deze zijn het, die de mens in zijn ban heeft. Hij die zich „Vrijheer van het Woud" noemt, is met handen en voeten aan lijke film met een romantische lief desgeschiedenis, met heerlijke melo dieën en in de prachtige entourage van het Hongaarse volksleven met kleurrijke klederdrachten, zijn pus- ta's, zijn zigeunermuziek. Rudolf Schock en Christine Gör- ner spelen en zingen op voortreffe lijke wijze de hoofdrollen en Hans Moser in zijn rol van huisknecht blijft nog immer het type voor een humoristische inslag. In deze film fleurt Emmerich Kal- man's beroemde operette helemaal op en zij komt op uitbundige wijze tot NOORDWIJK Wat op het strand achterbleef Bij de politiepost op het strand zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: lichtbruine porte- monnaie met geldbedrag, lipssleutel. paar lage bruine schoenen, zonnebril met donker montuur, grijs slangen- lederen portemonnaie met inhoud, rood badpak, leesbril, plastic bal, gekleurde baddoek, double polshor loge, zonnebril, gouden ring (in scriptie G. B. H. D.), jongenpolshor loge, chroomkleurig polshorloge, badjas blauw-wit, kinderbril, gou den ring (inscriptie 25-4-'43), blauw jack, rode portemonnaie met 3 sleu tels, paar beige kinderschoentjes, bruine portemonnaie met geldbedrag, grijze herentrui en witte handdoek, paar lichtbruine sandalen, zwarte damesportemonnaie met inhoud. Bromfietser gevallen Een 64- jarige bromfietser uit Leiden kwam op de van Panhuysw. te vallen, door dat hij tegen de trottoirband opreed. De man sloeg over de kop en ge raakte even buiten bewustzijn en bekwam een hoofdwond en enkele ontvellingen. Nadat dr. Mulder ge neeskundige hulp had verleend, kon de gewonde echter toch huiswaarts keren. Middenstandsexamen Voor het Middenstandsdiploma Algemene Handelskennis slaagden: J. W. Eyken A. Gerritsen, N. v. d. Niet, J. Alke made, W. Baalbergen, J. Witteman en H. de Groot, allen uit Noordwijk. Examens R.K. Vakschool Aan de R.K. Vakschool, alhier, zijn de volgende leerlingen geslaagd: voor het examen coupeuse: Truus Droog, Jeanne Koek, Greet Smit en Ria We tering. Voor het eerste gedeelte van het coupeuse-examen: Jacqueline Alkemade, Lies Brekelmans, Tonia de Haas, Jet Rijnbeek, Corrie van Rijn, Femie Wijnands en Nellie Wij- nands. Voor het examen costumière Anneke van Abswoude, Annie Duin dam, Yvonne van Duijn, Corrie Groenewoud, Alie Hermans, Ria Hermans, Joke Hoogeveen, Rina Schelvis, Ineke Salman, Truus van Schie. Auto gestolen Ten nadele van een Duitse leraar, woonachtig te Hamm in Westfalen, die met zijn gezin in een pension in Noordwijk logeert, is een geel-beige volkswagen met rode velgen ontvreemd. Ver moedelijk hebben de daders- zich toegang tot de wagen verschaft door verbreking van de deursloten of door vernieling van het linnen schuif dak. OEGSTGEEST Geslaagd Mej. Wies Kemperman te Oegstgeest slaagde voor het as sociatie-examen Engelse Handelscors- pondentie, gehouden te Leiden. VOORSCHOTEN Raadsvergadering duurde 10 minuten Negen raadsleden van Voorschoten zorgden er voor dat gisteravond de spoedeisende gemeenteraadsvergade ring doorgang kon vinden; de helft plus één van het aantal raadsleden was aanwezig. Het voorstel van b. en w. tot benoeming van de heer W. Panman, thans hoofd van een open bare lagere school te Katwijk, tot leerkracht aan de openbare u.l.o.- school werd met algemene stemmen aanvaard. Aan de agenda werd een voorstel toegevoegd medewerking te verlenen aan de bouw van de katho lieke u.l.o.-school te Voorschoten voor acht lokalen inplaats van zes. De ge meenteraad heeft reeds op 9 juni be sloten, medewerking te verlenen voor do bouw van een school met zes lo kalen. De toevloed van leerlingen voor het eerste jaar is echter der mate groot, dat het r.k. schoolbe stuur inziet dat het met zes lokalen reeds binnen twee jaar met ruimte te kampen krijgt. In september wordt reeds met drie leerkrachten begon nen. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord. Met tien minu ten stonden de raadsleden weer bui ten. een ton tekort op effecten kantoor. In samenwerking met de fiscale opsporingsdienst heeft de Groninger recherche een onderzoek ingesteld bij een effectenkantoor in de Oude Ebbingestraat te Groningen. Naar aanleiding hiervan is de 52-jarige kantoorhouder aangehouden en ter beschikking van de officier van jus titie gesteld. Het voorlopige onder zoek heeft een tekort aangewezen van 100.000. In samenwerking met de rijksaccountantsdienst zal het on derzoek worden voortgezet. leven. Men mag deze film niet mis sen: het is een stuk van de beste le venshumor. Rex heeft deze week Tarzan ge charterd om het vakantiepubliek aangenaam bezig te houden met diens avonturen in New York. Tar zan hoort thuis in het oerwoud, maar deze keer verlegt hij het ter rein van zijn werkzaamheden naar de wereldstad, omdat hij zijn zoon kwijt is, die ontvoerd is. Wat er al lemaal aan te pas komt voordat Tar zan zijn zoon vindt in de stenen wil dernis van New York is de inhoud van deze film, die geschikt is voor alle leeftijden. Trianon „De hond van de Bas- kervilles" is de verfilming van één der bekendste Sherlock Holmesver- halen van Conan Doyle. Die hond is een legendarisch spookdier, een „hellehond", die de vloek uitmaakt van het geslacht der Baskervilles. Eén van de voorvaderen van dit ge slacht heeft eens een meisje gedood in een ruïne op de hei in Dartmoor en sindsdien sterven zijn erfgena men een geheimzinnige dood. De be roemde scherpzinnige detective Sherlock Holmes wordt tehulp ge roepen en al reducerend en redene rend heeft hij al gauw de werkelijk heid door tot steevaste verbazing van zijn trouwe helper en bewonde raar dr. Watson, Conan Doyle heeft met zijn spitse Sherlock Holmes en diens minder slimme metgezel dr. Watson een paar onsterfelijke figu ren gecreëerd, die het ook op het witte doek uitstekend doen. De En gelsen hebben deze halve spookge schiedenis met de hun eigen smaak voor dergelijke griezelverhalen uit gewerkt tot een spannende film, die geen andere pretentie heeft dan de boeken van Conan Doyle ook heb ben, n.l. ontspanning door spanning. (Toegang 14 jaar. BODEGRAVEN Geslaagd. De laatste twee can- didaten van de Kath. ULO-school aan de Overtocht behaalden hun di ploma n.l. Gert Pouw en Ellie Slee. Daardoor zijn alle candidaten van deze school geslaagd, allen met mid denstandsdiploma. Het middenstandsdiploma werd behaald door de heren W. van Holst. A. Kranenburg en W van Tilburg. TER AAR redders gered Vrijdagmorgen werden ten ge meentehuize twee personen geëerd wegens hun moedig optreden. In de raadkamer waren bijeen het college van burgemeester en wet houders, dokter J. A. Sandkuijl, de opperwachtmeester rijkspolitie G. J. Berfelo, de wnd gemeentesecretaris N. A. J. Robertz en de genodigden mej. Louisa M. J. Lebesque, dhr Philippus Koeleman en dhr G. G. v. d. Hoorn Wzn. Burgemeester B. J. Hogenboom merkte in zijn toespraak, vooraf gaande aan de uitreiking van me dailles en getuigschriften op, dat de genodigden wel zullen hebben begre pen de reden waarom zij waren uit genodigd. In tegenstelling met het mooie weer van vandaag, aldus de burgemeester, was er de dag van 21 januari 1959, welke dag zo'n guur weertype had, dat de golven in het' Aarkanaal een halve meter hoog liepen. In die golven verdween de nu ge lukkig hier aanwezige mej. Lebes que. Vanaf de Westkanaalweg za gen verscheidene personen het on geval, doch het was van die kant af te riskant hulp te verlenen. Aan de Oostkanaalweg, vanwaar het onge val plaats vond, werd dit ook opge merkt en wel door de heren Koele man en Van der Hoorn, om welke twee mensen dit samenzijn werd be legd. „Op die 21ste januari, aldus de burgemeester, neemt ge beiden een grote beloning in ontvangst, n.l. het redden van een mensenleven en wel de heer Koeleman door de redding en de heer v. d. Hoorn door het op wekken van de ademhaling. De be volking belde de burgemeester hier over op en Opper Berfelo maakte een rapport op. Het zal, zegt de bur gemeester, ook vandaag een dag van groot genoegen zijn voor de geredde. Als medicus met interesse voor de R.K. EHBO was de arts J. A. Sand kuijl aanwezig. Hierna werd een schrijven voor gelezen van de Mij tot Redding van Drenkelingen in opdracht waarvan burgemeester Hogenboom nu de he ren Koeleman en v. d. Hoorn de zilveren draagmedaille opspelde en hen een getuigschrift met zilveren legmedaille overhandigde, vergezeld van zijn gelukwensen. Geen huisvuil in plas Oostkanaal weg Het gemeentebestuur ontving van de gemeente Alphen aan den Rijn het verblijdende bericht dat, in afwachting van een definitieve rege ling voor de berging van hun huis vuil, voorlopig geen huisvuil in de mooie met bos omgeven plas nabij het machineegmaal aan de Oostka naalweg zal worden gestort. Niet alleen de Hengelsportvereni ging „De Brasem", die in deze rus tige plas steeds vis uitzet, zal met dit besluit zeer ingenomen zijn, doch ook zeer vele natuurliefhebbers zul len ongetwijfeld juichen dat dit on gerepte stukje natuurschoon behou den kan blijven. DE KWAKEL K.D.O. De competitieindeling voor het a.s. seizoen is voor het le elftal als volgt A.V.B. 2e klas B: Amstel, BDK, KDO, NEA, ODOS, P en T. RAP, Sport, TDO, TOS-Actief, The Unity. Zondag a.s. vertrekken 12 junioren nar het N'KS jeugdkamp te Oosterhout waar zij een week lang hun sportgevoelens tot uiting kun nen brengen. „Ons Genoegen". Wedvlucht vanaf Duffel, met jonge duiven, af stand 130 km. Uitslag: v. Voorst 1, 9, 25, 39, 53, 56; Th. Vlasman 2, 11, 31, 38. 40; Rekelhof 3, 6. 7, 14, 44; A. Janmaat 4, 5, 12, 13 20, 27, 30, 42, 49, 50, 58; M. Cuiper 8, 47, 59; v. Vliet 10. Wedvlucht Bordeaux met oude dui ven, afstand 914 km. Uitslag; O. Cui per 1, 3, 4; Rekelhof 2, 5; de Groot 6; Verhoef 7; Winters 8; v. Voorst 9. HAZERSWOUDE (GR Speeltuinver. „Groenenstein". Nadat de speeltuin enige dagen ge sloten is geweest, zal hij op zaterdag 25 juli weer heropend worden. De kinderen tot en met 12 jaar worden dan verwacht. Ter gelegenheid van deze opening zullen de kinderen wor den getrakteerd Naar wij verder vernemen heeft het bestuur enige tegenslag gehad door het ongeluk van de heer de Wit enige dagen voor de sluiting. Hij had namelijk met de hulp van enige vrijwilligers de vernieuwing en het herstel van enige stukken op zich ge nomen. Maar door de bemoeiingen van enige bestuursleden is de ver nieuwing gedeeltelijk en het herstel nog geheel gereed gekomen. HAZERSWOUDE Geslaagd. Voor het Midden standsdiploma slaagden de dames Ria de Kruiff en Gerda Zwartjes, en de heren J. Kouwenhoven, Jac. van Vliet cn Q. van Zwieten. De heer C. G. Vrijenhoek, onderwijzer aan de herv. school, slaagde voor de Hoofd- acte B. Marktberichten ALKEMADE. Groenteveiling. We gens de gering aanvoer zal in het ver volg tot nader aankondiging geen groen- tenveiling op donderdag meer worden gehouden, maar wél de augurkenveiling. LEEUWARDEN 24 juli. Kaas. Gou da 2 2.00—2.01, Edammer 1.85—1.86, broodkaas 1.851.86. Stemming kalm. KATWIJK. 24 juli. Groente. Bloem- kool I 51.00—66.00. Bloemkool II 18.00— 49.00; uien 2.302.90; Waspeen A ex port 3.305.30; Waspeen B. export 4.20 6.60; Waspeen binnenland 2,004.90 per kist; Princessebonen 83.00101.00 p. 100 kg. Komkommers 19.0026.00; Bos- peen 33.0062.00; Rode kool -*8.0049.' Selderie 10.0012.00; Augurken 24.00 45.00; Peterselie 5.00—8.00; Tomaten 28.00 —49 00; Stoofsla 12.00—16.00; Sla 15.00— 26.00 Andijvie 31.0034.00; Boskroten 12.0014.00; Sta nsnijbonen 88.0099.1^; Doperwten II 210032 00; vardappelen p kist 2.204.70. Aanvoer bloemkool 55.000 st, Bospeen 8000 bos, Waspeen 72.000 k.g. waarvan 45.000 kg. voor ex port ging. R'VEEN. 24 juli Bloemenveiling. Montbretia 920: Ornithogalum 8—27; Leeuwenbekjes 1015; Dahlia 1839; Asters 1624; Physostegia 10—31; Se- getum 1116; Liatris 1120; Lathyrus 713; Troschrysanthen 4547; Gladio len 1030; Phlox 2431; Babyrozen 61 1.27; Statice 20—22 per bos. Delightfull 1015; Migoli 819; Am. Anjers 29 per 6tuk. Groente. Tomaten A 36.0044.00; Idem B 37.00—45.00; Idem C 21.00—32.00; Kropsla I 23.00—28.00; Idem II 10.00— 16.00; Rabarber 12.0016.00; Bloemkool 39.00; Andijvie 15.0020.00; Komkom mers 14.002600; Aardappelen 15.00 18.00; Tuinbonen 13.00; Snijbonen I 59.00 —91.00; Idem II 41.00—67.00; Idem stek 25.00—29 00; Dubb. Stambonen 69.00— 87.00; Stokprinsessebonen 71.0093.00- Aug. B 75.00; Idem C 82.00, Idem DA 70.00; Idem D 64.00; Idem E 22.00; Idem CD 35.00 per 100 kg.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2