Overbevolkte Kagerplassen maakten wed strijdzeilen op Kaag-zondag niet gemakkelijk Kaagzeillestijn zette zaterdag in onder gloeiende zomerhitte Nederlandse atletiekploeg laatste in de landenwedstrijd te Duisburg Shoor MAANDAG 20 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 evenwel onder protest tegen Klomp zodat hier nog wel wijziging in de stand mogelijk is. Begrijpelijkerwijs was de' strijd in de Noord Nederlandse 22 M2- klasse een nagenoeg Friese aangele genheid, want behalve A. Doedijns Jr. uit Voorschoten en mr. C. Co lenbrander uit Dordrecht, waren het uitvochten. Winnaar werd ir. A. Bon nema uit Leeuwarden, tweede A. Wolters uit Kampen, derde M. Fa- ber uit Hardegarijp en vierde A. Knol uit Marrum, terwijl de vijfde en zes de plaats resp. bezet werden door Prachtige inzet van de nationale wedstrijden Het leek wel of er gisteren een zodat men veelal in optocht achter volksverhuizing naar de Kagerplas- elkaar zeilde. Ir. J. Hofkes zeilde in- sen had plaats gevonden, zo vol was tussen een prachtige wedstrijd, want het er. Alle oevers van de plassen terwijl hij in de Braassemweek nog- van de Kaagsociëteit naar het Zwei- al eens na goede positie toch het on land bij De Eenzaamheid en bezui- derspit had moeten delven, wist hij den van de Lakerpolder lagen afge-1 hier, na eenmaal de leiding te heb- stampt met grote en kleinere zeil- en ben genomen, op fraaie wijze te be- motorbootjachten. In het idyllische houden. J. Bier werd tweede, Klomp Spijkerboor was het al niet anders derde en C. Groot, die eindelijk zijn en talloos velen bevonden -zich op gerepareerde schip uit Bremen vrij de Eymerspoel langs het eiland De dag terug had gekregen, bezette de Kok. En er was voor iedereen plaats, vierde plaats, terwijl ir. J. J. de plaats genoeg. Maar, waar niet zo- J Jongh tot de vijfde plaats kwam, veel ruimte was, dat ondervonden de wedstrijdzeilers. Heus, de Kager plassen zijn al overbevolkt, wanneer honderden schepen uit de wedstrijd klassen zich op de wedstrijdbanen bevinden en wanneer dan tientallen motorbootvaarders, ook in speedbo ten hun snelheidsmanie botvieren of wanneer tientallen pleiziervaarders met hun zeiljachten maar heen en weer kruisen tussen de af- en aanko mende wedstrijdjachten, dan wordt het dikwijls wel eens te vol en dan ondervinden de wedstrijdzeilers daar hinder van, omdat de pleiziervaar ders geen notie hebben van hetgeen een wedstrijd eigenlijk voor een deel nemer is. Dan voert dat tot botsin gen, zoals nu ook weer gistermiddag voorvielen, toen de Regenboogklas sen in de strijd waren. De deelname in de Regenboog klasse was ditmaal met twintig sche pen wel heel goed bezet en om on derling moeilijkheden te voorkomen werden voor de in twee afdelingen gevaren deelnemers twee verschil lende banen gezeild, waarbü de noordoosten wind niet die kruisrak- ken opleverde, die men zo graag ge zien had, maar indien zulks wel het geval ware geweest, zouden de moei lijkheden wellicht nog groter zijn ge worden. Hoe het evenwel ook zij, de Regenbogen werden tijdens hun race danig belemmerd door pleizierjach ten en daarvan wer.i F. Bos de dupe, want op 'n gegeven moment werd hij aangevaren door een dergelijke plei zier vaarder. Nu kan 'n Regenboog wel iets hebben, maar het aanvaren de jacht rukte de stag van de mast weg, waarop deze uit balans raakte en afknapte. Bos was daarmee uit de strijd, doch hij was niet de enige. De drukte op het water was oorzaak, dat ook Van der Velde, ir. Bakker en Landman in moeilijkheden geraakten, zodat ook de twee laatstgenoemden de strijd ontijdig moesten staken. La ter gaven ook Sap en Gebuis op, zo dat er slechts vijf van de tien boten finishten. De Friezen Hoekstra en Alberda streden daarbij tot op de fi nishlijn om de eerste plaats en Hoek1 stra was daarbij de gelukkige, Al berda werd tweede, Van der Velde derde, De Wit vierde en Huisman vijfde. Ook de tweede afdeling van de Regenbogen had het niet gemakkelijk, want hier vielen drie van de tien deelnemers ontijdig uit. Hofland en Kist streden hier om de leidende po sitie, waarbij Kist in de eerste ronde aan de kop ging. Later nam Hofland deze over en in deze volgorde finish ten zij ook. J. de Wilde uit Sneek werd derde, zijn stadgenoot G. Ooms vierde en K. Tol bezette de vijfde plaats. In de Flying Dutchmanklasse had Jac. Kraan bij meer deelnemers nog minder tegenstand dan anders, want verschillende cracks vertoeven op het ogenblik in Engeland en Oosten rijk voor deelname aan internationale wedstrijden. Het was dus geen won der, dat hij op deze eerste dag der nationale wedstrijden de eerste winstpunten boekte. De deelname in de Vrijheidsklas se 38 inschrijvingen maakte ook al splitsing nodig en hier bleek al direct het nadeel van de noodza kelijke groepsindeling, want in de eerste startten negentien deelnemers, in de tweede verschenen er drie niet aan de start, maar de winnaars van beide groepen kwamen met even veel punten uit de strijd. Het waren J. R. de Vries en W. Elhorst. Tweede aankomenden waren resp. H. Repko uit Sneek en Bouw van Wijk uit Wou- brugge. De Aalsmeerder H. J. de Ruyter bleef in het veld van 20 deelnemers in de Pampusklasse weer heer en meester. Hij eindigde als eerste vóór H. van Essen en G. Timmer. In de 12 M2 Sharpieklasse telden we twaalf deelnemers, want G. Hel lemans was niet gestart. N. Boschma had op het Zweiland de leiding vóór B Kraan, doch deze was na het ron den van de derde boei alweer aan de kop. Hij stond de leiding daarna niet meer af en won met C. Guldemond als tweede en N. Boschma als derde Jammer is het, dat ook J. van Sta veren hier niet van de partij is. H. Kirkenier had in het zwaar met cracks bezette veld van Valkenzeilers in de eerste ronde de leiding. Aan vankelijk was de verdere volgorde C. van Schie, N. Both Jr., mej. M. Snjjders, C. A. Toetenel Jr., W. Rit- man en daarna Rolf v. d. Baumen. Bij terugkomst op het Zweiland had v. d. Bauwen reeds weer de tweede plaats veroverd achter Kirkenier en was Van Schie naar de derde plaats teruggewezen, maar in de tweede ronde werd nog fel gevochten en Van Schie slaagde er daarbij in zijn beide grootste concurrenten in deze wed strijd voorbij te streven en als eerste binnen te komen. Von den Baumen werd tweede. Kirkenier derde en N. Both Jr. vierde. De Drakenklasse was met acht deelnemers aardig vertegenwoordigd en het werd een interessante strijd, waarbij het ook hier jammer was, dat Doedyns en Colenbrander. Mr. H. P. Linthorst Homan finishte als laatste. Tal van protesten vielen er in de 16 M2 Streepklasse, zodat een uitslag hier nog moeilijk te geven is. Vermoe delijk won de Rotterdammer J. Ne- derveen met de Amsterdammer J. A. de Haas op de tweede plaats. In de Finnjollenklase, waarbij Ka rei Warburg wel was ingeschreven, doch niet in wedstrijdverband uit kwam hoewel hij in zijn ver trouwde Fikfak de wedstrijd toch belangstellend volgde* zegevierde opnieuw Koos de Jong. Rinse Koop- mans werd tweede, J. A. de Boer der de, zodat Rotterdam hier wel uitste kend vertegenwoordigd was. De strijd in de Olympiajollenklasse werd weer in het voordeel van Sj. Haaksma beslecht. Hij liet ditmaal de oude bekende Jac. F. Stap en ook B. Tournier achter zich. De overige resultaten waren: Stern klasse 1 H. Coops,, 2. H. v. d. Rest. 12 Voetsjollenklasse: 1. A. W. Reyers, 2. F. L. Plantenga; Jeugd- klasse: 1. L. van Tienhoven, 2. Th. F van Weel, 3. J. Oerlemans. Tenslotte vond er ook nog een allen noorderlingen die de strijd hier teamwedstrijd plaats, nl. de eerste tussen Asiento uit Curasao Kaag; welke strijd door de Kaagzei lers werd gewonnen met 23.113 punten, zodat er voor de gasten op de komende dagen heel wat in te ha len viel. Prachtig programma voor zeilers en motorbootvaarders afgewerkt Als gewoonlijk werd de jaarlijkse overwinning was voor Jac. Kaagweek zaterdag ingezet met de nationale 1-manswedstrijden voor de leden onderling. Reeds vroeg in de morgen was aan alles op de plassen te zien, dat het grootste zeilfestijn, dat Nederland reeds meer dan veer tig jaar kent, weer een aanvang zou nemen. Van alle toegangswegen kwamen zeilliefhebbers en motorbe- zitters alleen of in lange slepen naar de Kagerplassen en het duurde niet lang of overal zag men de schepen en scheepjes met de neus in het riet ge doken, de motorboten of grotere zeil schepen voor anker buiten de vaar- zóne van de wedstrijdbanen of ge wone vaarwegen. En toen de zater dagmiddag eenmaal goed en wel was aangebroken toonden de Kager plassen weer het oude vertrouwde beeld van watersportlievend Neder land, dat enige prachtige vacantie- dagen op de plassen wilde doorbren gen ver van de hitte en het drukke gejacht van de groot-steden. Half Nederland was zaterdag naar het plassengebied getrokken om uit de stadshitte verkoeling te zoeken op het water. Of men daarin in alle op zichten geslaagd is, mag worden be twijfeld, want cok op het water was het zaterdag gloeiend en slechts wan neer zo nu en dan het door De Bilt voorspelde zeewindje zich deed voe len, kwam er enige verademing. Inderdaad, het was warm op de Kagerplassen en er was te weinig wind om de nodige verkoeling te brengen, te weinig zelfs voor de één mans wedstrijden, die als steeds op deze eerste dag verzeild moesten worden. Geroutineerde zeilers kon den het zonder hun één of twee man bemanning op deze eerste dag best af, maar het grootste euvel was, dat de baan bij de zuid-oosten wind op 'n enkel slagje na, geheel bezeild was, zodat er niet veel te vechten viel. Dat het er desondanks in sommige gevallen toch nog wel van gekomen is, pleit voor de capaciteiten der ster keren. In de 12 M2 Sharpieklasse was de volgorde van aankomst: 1. C. Gulde mond, 2. W. Guldemond, die beiden ook de hele wedstrijd de leiding had den gehad. Dan volge als derde mej. M. Donker, 4. D. J. van Kampen, 5. J. H. Rutten. In de Drakenklasse nam H. van der Steen reeds dadelijk weer de leiding, welke hij nog tot de Dieperpoel be hield, maar daarna bleen opnieuw, dat hij met zijn linnen zeilen niet die snelheid kon ontwikkelen, die de Dracon-zeilen hebben. Ir. J. J. de Jongh, die reeds op de Westeinder zeilwedstrijden had getoond goed met de Semper Vagans van Cor Groot overweg te kunnen, passeerde hem spoedig daarna en stond de leiding niet meer af. Ir. J. C. P. Hofkes werd tweede en Van der Steen kwam op de derde plaats. In de Regenboogklasse begin ir. G. A. Bakker goed, maar hij eindigde slecht. Gedurende het grootste deel van de wedstrijd had hij onbedreigd de leiding, maar toen hij op het Zweiland poogde tussen %en jeugd- klasser en de boei te passeren, raakte hij de boei en staakte de^ strijd. Cor Kist kwam daardoor al heel gemak kelijk aan de eerste plaats, met Hof land als tweede, J. A. J. Niessen als derde, terwijl Do v. d. Hulst en A. N. Landman op de overige prijzen beslag legden. In de Vrijheidsklasse viel het eer ste protest. J. Bos, die met zijn Tip- Top op de Dieperpoel de leiding had, zakte later danig af en kwam uitein delijk naar de zevende plaats Hij Harst met T. C. Chaudron op de tweede plaats. Lex van Tienhoven won de Jeugd- klasse A en E. Albers de Jeugdklasse B. In de Vliegende Hollanderklasse won O. Steegstra voor F. te Herkei, in de Valkenklasse kwamen drie zei lers onder protest binnen, zodat hier eerst uitspraak moest worden ge daan. Fokke Jansma, die in Kiel en Ko penhagen bemanning had gevaren bij Warners in de Drakenklasse zeil de deze zaterdagmiddag de Noord Ned. 22 M2 van de Commissaris der Koningin in Friesland, de heer J. F. Linthorst Homan, doch deed het slecht, want door een te vroege start, waarbij hij op het waarschuwings- sein eerst zeer laat terugkeerde, kwam hij achtereen te liggen en daar bleef hij ook. Ir. A. Bonnema won de race, 2. M. Breuring. Koos de Jong won weer in de Fin- jollenklasse, S. H. Haaksma nam in de Olympiajollenklasse revanche op B. Tournier niet Haaksma, doch Tournier was nl. winnaar geworden in de Braassemweek Jac. F. Stap werd derde. In de Sternklasse won E. G. v. d. Stadt, in de 16 M2 Streepklasse. J. Blonk, in de 16 M2 Puntklasse R. Go- verse en de 12 Voetsjollen A. J. J. van 't Hoogerhuys. Een bijzondere attractie vormden op deze eerste dag weer de dames wedstrijden. In de Regenboogklasse De Regenbogen in de strijd. Zü ge ven een duidelijk beeld van het vrij woelige water. won mej. N. Oosthoek met de oude Jan van Gent, mevra H. HoekGul demond werd tweede en B. de Vries v. d. Linden derde. De zege in de dames wedstrijd der Pampusklasse was voor mej. N. Roos, tweede werd mevr. Biesot en derde mej. M. v. d. Horst. Voorts was er nog een uitgebreid programma van seniorenwedstrijden in de Vrijheids- en Jeugdkiassen, be nevens een behendigheids edstrij a voor stuurlieden van jeugdboten, ter wijl er voor de motorboten wedstrij den waren in ringsteken, behendig heidswedstrijden, ballonnenjacht, enz. Alles bijeen een programma, dat weer een goede inzet vormde van de Kaagweek en waarnaar de honderden en honderden toeschouwers met be langstelling hebben gekeken. NEDERLANDSE ZEILERS OPPERMACHTIG IN ITALIë Op de tweede dag van de interna tionale zeilwedstrijden op het Garda- meer, die vrijdag zijn begonnen, wa ren de Nederlanders in de Flying Dutchmanklasse veruit superieur. In de tweede manche werden vier van de eerste vijf plaatsen bezet door Ne derlanders met de Amsterdammer Laagwater als winnaar en .U. Jager (Lemmer) op de tweede plaats. De vierde en vijfde plaats werden inge nomen door resp. Jongkind en U. de Vries (Grouw). In de derde manche ging de Duitse boot Föhn als eerste door de finish, op de tweede plaats gevolgd door Laagwater en de Ita liaan Koralle. Jongkind en de Vries waren in deze manche resp. derde en vierde. Na drie manches was het klasse ment: 1. F. Laagwater 97 pnt., 2. Jongkind 89 pnt., 3. U. de Vries 88 pnnten. De wedstrijden zijn gisteren voort gezet. Na de derde dag luidt het of ficieuze algemene klassement in de Flying Dutchmanklasse: 1. F. Laag water, 2. U. Jager, 3. Jongkind en Bierman, 5. U. de Vries. Toch enkele goede prestaties behaald Het was benauwd in het Wedau- stadion te Duisburg, toen de atleten uit zes landen zich presenteerden. De zon stond hoog aan de héhnel en zowel de toeschouwers als de atleten hadden zich de vreemdsoortigste mutsjes aangemeten om de priemen de stralen te weren. Een metalen stem kondigde het eerste nummer van het individuele programma aan. In baan één Lambrechts (België), op baan 2 Kling (Frankrijk), op baan 3 Martini (Italië), in baan 4 Parlevliet. in baan 5 Galliker (Zwitserland) eri de sterke Duitser Janz in de buiten- Snel vertrokken de lopers en voor al de Italiaan Martini trok op de eerste 200 meter naar de Zwitser Galliker en de Duitser Janz, die leid den. Jan Parlevliet ging goed mee en bij het uitkomen van de laatste bocht gebeurde het. Duidelijk kon men zien, dat de atleten niet uit zouden komen na het nemen van de horden. Er werd gedribbeld om met het goede been over het obstakel te gaan, maar dat kostte tijd en snel heid. Alleen de student aan de land bouwhogeschool te Wageningen, Par levliet stormde onvervaard op de horde af, niet met het goede rechter been maar met het linkerbeen over won hy de hindernis en dat bete kende een grote winst. Een tweede plaats achter Janz (51,5) met 52,2 zodat dit een zesde plaats voor Bos betekende. Winnaar werd J. R. de Vries met Bouw van Wijk tweede en J. van Balkom derde. In de Pampusklasse kwamen zeilers als H. J. de Ruyter en G. Biesot er ditmaal niet aan te pas. ij eindigden er te weinig gekruist moest worden, resp. als derde en zesde, terwijl de 6ec- betekende een verbetering van protesteeerde evenwel tegen P. Kerk 0,9 seconde van zijn oude Neder- hove, waarop deze werd uitgesloten, landse record. Later zei hij zelf: „ik was stom verbaasd, toen ik op het laatste rechte stuk zo goed lag. Ik dacht, 1500 meter. De Duitser Brenner liet ook hier de leiding aan een Neder lander, in dit geval Blankenstein. Toen de grote aanval 300 meter voor de eindstreep werd ingezet door de Fransman Jazy nestelde Brenner zich op de tweede plaats. Op het laatste rechte eind was de Duitse spurt de anderen te machtig. Op deze eerste dag hadden de Duitsers op de i midden- en lange afstand geen con currenten. Zie advertentie op pagina 4 (Advertentie). Stilte voor de 100 meter. Doodstil was het toen het start stand die vooral in een wedstrijd van een dergelijk formaat tot uiting komt wanneer het om de punten gaat. Geen enkele maal wonnen wij een nummer, tweemaal werden wij schot voor de 100 meter gegeven zou 'wfe?: °P de 4°° meter h?rdfn. I" worden. Onheilspellennd stil. De d'seuswerpen, eenmaal derde: toeschouwers op de tribunes knip- I bet hoogspringen door Wim Num- perden met de ogen tegen het felle merdor> dle zich "lets v"n het sterke zonlicht. Zwak klonk hel ratelen van '"|lrn^'°SaIe «ezelsc>fP aantrok en de filmapparaten. Zo nu en danI zf"s de./ran^Y F°urnl« ™°r- kwam er nnherfemd „it de bleef, vijf maal behaalden de onzen kwam er onbestemd geluid uit de hokjes van de radio-reporters. Zou de Fransman Delecour revanche ne men voor zijn nederlaag in de Eu ropese kampioenschappen, waar hij als vierde eindigde? Zou Hary's enorm snelle start hem ook nu de zege schenken? Het leek wel of deze gedachten te lezen stonden op de gezichten van de kijkers in de tienden van secon den tussen het „klaar" en het schot te, die tevens inhield, dat de-gehele Nederlandse ploeg opveerde na dit onverwacht Nederlandse succes en dit is in het verdere verloop van de wedstrijd van grote betekenis ge weest. De 25-jarige Jan Parlevliet beet met zijn tweede plaats de spits af, want ook Fred Moerman op de 400 meter, Joep Delnoye op de 5000 meter en Meindert Blankestein op de 1500 meter hebben hun tanden la ten zien. Vooral Fred Moerman, ge start op de 400 meter met keien als de Fransman Seye, de Duitser Kai ser, de Zwitser Weber en de Itali aan Panciera noteerde een tijd van 48,5 sec., waarmee hij vijfde werd voor de Belg Desmet. Fantastisch was het lopen van de Senegalees Abdul Seye. Als een kat sprong hij weg, soepel en veerkrachtig lopend. Tot op 200 meter van de finish bleef hij hangen en toen alsof het geen moeite kostte versnelde hij zijn pas zodanig, dat geen van zijn rivalen hem kon belagen. Op de 5000 meter kwam de ver wachte zege van de Duitser Ludwig Müller. Ondanks hevig verzet van Joep Delnoye in het begin hy wilde steeds het tempo verhogen werden de 1000. de 2000, de 3000 en de 4000 meter in de respectievelijke matige tijden van 2 min. 52 sec., 5 min. 57 sec., 8 min. 49 sec. en 11 min. 52 sec. afgelegd. Daarna ont stond er in de kopgroep de ene wij ziging na de andere. Bang voor Mül ler bleven de overigen tot de laatste ronde bijeen. Toen sprong Müller weg, niet zoals vroeger op 2 of 300 meter voor de finish, neen op 400 meter was hij weg. Dapper tracht ten Bernard, Leenaert en Delnoye hem te weerstaan, maar de Duitser gaf geen krimp en zegevierde met een vierde plaats, viermaal een vijf de en vier maal een zesde plaats. Allerminst reden tot juichen, maar niettemin is het woord „tevreden" zeker op zijn plaats. De tienkamp werd gewonnen door de Zwitser Walter Tschudi met een totaal van 7298 punten. Eef Kamer- beek, die met 6889 punten op de van de starter. Men had over het j tweede plaats eindigde, verbeterde algemeen echter buiten de Italiaan j met deze prestatie het Nederlands Berruti gerekend. Wel was Hary i record op dit nummer, dat sinds de weer het snelst uit de startblokken I Europese kampioenschappen in en lag Delecour op de halve afstand i Stockholm in 1958 met 6784 punten tweede, maar op 70 meter kwam Be-1 reeds op zijn naam stond, rutti sterk naar voren gleed als een I De einduitslag van de tienkamp schim voorbij de beide metadoren luidt. h Tschudi (Zwitserland) 7292 en finishte in 10,5 sec. Ook Delecour 1 passeerde op de laatste meters nog de Duitser, die voor eigen publiek met een derde plaats genoegen moest nemen. De tijd waarnemers regi streerden niet het verschil tussen De lecour en Hary. Voor beiden werd 10,6 afgedrukt, maar de Fransman was duidelijk de sterkere. Onze land genoot Hans Smit bevocht in dit elite gezelschap een prachtige vierde plaats vóór de Zwitser Müller en de Belg Van Turnhout. Evenals twee jaar geleden in Brus sel heeft de Belg Marcel Vanden- driessche de marathon gewonnen. Onder het geschal van bazuinen deed hij zijn intree in een overvol stadion, dat hem een minutenlange ovatie bracht. Journalisten, fotografen en radioreporters lieten hem geen ogen blik met rust en telkens weer moest zijn jonge vrouw hem op het mid denveld omarmen. Frederiks, Blee- ker en Smits zorgden voor een Ne derlands succes door resp. op de zesde, de negende en de tiende plaats te eindigen, hetgeen niet alleen een groot aantal punten opleverde, maar tevens achter Duitsland en Italië een derde plaats in het landenklasse- ment. Nederland weer op de laatste plaats. Toch is de Nederlandse ploeg, evenals twee jaar geleden in Brus sel. op de eerste dag niet verder ge komen dan de laatste plaats. Maar een eervolle' zesde plaats. Waren we toen met 18 punten genoodzaakt de figurantenrol te spelen, in Duisburg is dat zeker niet het geval geweest. Door het succes van Parlevliet en de prachtige derde plaats in de landen rangschikking van onze marathon lopers gaf de stand na de eerste dag een miniem verschil te zien tussen de kleine landen: Zwitserland, Bel gië en Nederland. Duitsland leidde met 68 punten, Frankrijk met 58 punten, Italië met 53 punten, waren voor de onzen tegenstanders van te grote klasse. Maar Zwitserland met 35 pnt., België itiet 33 pnt. en Ne derland met 31 pnt. ontliepen elkaar heel weinig. De laatste plaats was vooral te wijten aan de slechte pres tatie van de Oranje-broeken op de technische nummers. Gerard Weis- scher, die onder de ogen van de even over gewipte Henk Visser een vijfde plaats bij het verspringen be zette en zesde werd bij het polsstok hoogspringen, Joop Fikkert (speer werpen) en Jan Romani (kogelslin- pnt., 2. Eef Kamerbeek (Nederland) 6889 pnt., 3. Von Moltke (Duitsland land) 6880 pnt. De einduitslag van de zeslanden- wedstrijd luidt: 1. Duitsland 134 pnt., 2. Italië 112 pnt., 3. Frankrijk 108 pnt., 4. België 66.5 pnt., 5. Zwitser land 65.5 pnt., 6. Nederland 64 pnt. Polsstokhoogspringen: 1. Balastr. (Fr.) 4.30 m; 2. Van Dijck (België) 4.30 m: 3. Lehnetz (Lid) 4.20 m; 6. Wijsen (Nederl.) 3.80 m. 400 meter horden: 1. Janz (D.) 5.15 sec; 2. Parlevliet (N.) 52.2 sec. (Nieuw Ned. record). Kogelslingeren: 1. Husson (F.) 60.34 m; 2. Glotzbach (D.) 59.08 m; 6. Romani (N.) 52.16 m. Ver springen: 1. Molzberger (D.) 7.45 m.; 2. Collardot (F.) 7.40 m; 3. Pote <B.) 7.39 m. (Belgisch record); 5. Weisscher (N.) 6.92 m. 110 meter horden: 1. Mazza (I.) 14.2 sec.; 2. Reynaud (F.) 14.3; 4. Neder- hand (N.) 14.8. Hinkstapspringen: 1. Bat- tista (F.) 15.52 m; 2. Cavalli (I.) 15.47 m; 6. Verschoor (N.) 13.41 m. Discuswer pen: 1. Consolini (I.) 52.36 m; 2. Koch (N.) 51.18 m. 200 meter: 1. Berruti (I.) 20.9 sec; 2. Seye (F.) 21.0; 4. Smit (N.) 21.5. 100 meter: 1. Berrutti (I.) 10.5 sec; 2. Delecour (F.) 10.6 sec.; 4. Smit (N.) 10.8 sec. 400 meter: 1. Seye (F.) 47.2 sec.; 2 Kaiser (D.) 47.8 sec.; 5. Moerman (N.) 48.5 sec. 5000 meter: 1. Müller (D.) 14.30.4; 2. Bernard (F.) 14.32.2; 5. Del noye (N.) 14.35.2. Speerwerpen: 1. Carlo Lievore (I.) 77.25 m; 2. Macquet (F) 74.93 m; 6. Fikkert (N.) 61.34 m. 1500 me ter: 1. Brenner (D.) 3.51.4; 2. Jazy (F.) 3.52.2; 5. Blankenstein (N.) 3.55.6. 800 meter: 1. Schmidt (D) 1 min. 50 sec.; 2. Moens (B.) 1 min. 50.1 sec.; 6. Essajas (N.) 1 min. 54.7 sec. 4 x 400 meter: 1. Duitsland 3 min. 11.1 sec.; 1. Italië 3 min. 11.7 sec; 6. Nederland 3 min, 19.4 sec. 4x100 meter: 1. Italië 40.8; 2. Duits land; 6. Nederland 42.8. Marathonloop: 1. Van Driessche (B.) '2.37.00.4; 2. Geaennssler (D.) 2.43.01.6; 6. Frederiks (N.) 2.49.01.0; 9. Bleeker <N.); 11. Smits (N.). Hoogspringen: 1. Puell (D.) 1.97 m.; 2. Cordovani (I.) 1.90 m; 3. Nummerdor (N.) 1.90 m. 10.000 meter: 1. Hoeger (D.) 30 min. 22; 2. Mimoun (F.) 30 min. 32.6 sec.; 4. Kunen (N.) 32 min. 10.4 sec. 3000 meter hindernis: 1. Müller (D.) 9 min. 1.6 sec; 2. Ameur (F.) 9 min. 4 sec.; 6. Jonkers <N.) 9 min. 50 sec. Kogelstoten: 1. Meconi (I.) 17.67 m; 2. Wegmann (D.) 16.70 m; 5. Koch (N.) 15.34 m Tienkamp: 1 Tschudi (Zwitserland) 7298 pnt; 2. Eef Kamerbeek (Nederland) 6889 pnt (nieuw Ned. record). GOEDE PRESTATIES BIJ VER. STATEN—RUSLAND. Tijdens de atletiekwedstrijden te Phi ladelphia tussen de Amerikaanse en Rus sische dames- en herenploegen heeft de Amerikaanse kogelstoter Parry O'Brien zijn werelddecord met 1 cm verbeterd en gebracht op 19.26 m. De Rus Bulatov zorgde voor een geren) zorgden voor een verlies van fï1* door het Eur°Pe record pol- zoveel punten, hetgeen door de an-1 ^espnngen van 4.62 op 4.64 te Hprpfl Ttib) ntflar Irnr, ,.,a—J waar blijven die kerels nou. alleen ruime voorsprong. Joep Delnoye, die Janz, Galliker en Martini lagen naast I een goede race liep hij liet zich mij en twee van hen wist ik op het alleen enkele keren insluiten werd laatste stuk nog te grijpen". in 14 min. 35,2 sec. vierde. Voorwaar een prestatie van gehal-1 Hetzelfde hebben wij gezien op de deren niet meer kon worden goed gemaakt. De» Amerikaan Bell Bleef slechts drie centimeter onder het wereldrecordver- springen van Jesse Owens; in zijn eerste sprong overschreed hy de achtmeter- grens, waarna de officials 8.10 voor hem noteerden. „c» nat e, uBi uc Tamara Press uit Rusland verbeterde oranjebroeken, vooral op de' techni- ,h^L,,Verel»record k°ge,stotfn. dat met Kohch nUogrrtrvJitgehZ,°nd,erdd hT Jin kif k k acbterstand beb- te de kogel 12»/* centimeter verder en ben by het buitenland, een achter-1 kwam op 16.93. Nog teveel achterstand. Wat de prestaties overigens be treft moet ons van het hart, dat de

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8