DE TEXAS-RANGERS De luchtrace over 't Kanaal Zeesleper werd vacaniie-invasiebooi Twee personen braken nekwervel Fred Kaps goochelde voor de derde maal prijs terug Echtpaar omgekomen Vragen in Tweede Kamer over zandwinning in de Bollenstreek KORTE golf MAANDAG 20 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 In Bergen aan Zee moesten badgasten worden teruggezonden Het was zatedag een ware invasie langs onze kusten, zowel van Noord zee als LJsselmeer, van vakantiegan gers, waarvan het merendeel be stond uit Duitsers, maar ook uit vele bouwvakkers. Zeer groot was de trek naar de waddeneilanden Vlieland, Terschel ling en Texel. Op de eerste twee ge noemde eilanden streken zaterdag tienduizend bezoekers neer. Deze in vasie geschiedde vanuit de haven van Harlingen. De veerboten konden zich niet aan de dienstregeling storen en MEER VRIJHEID BIJ WONING- HUUR IN ROTTERDAM Burgemeester en wethouders van Rotterdam hebben onlangs een vrij ingrijpende wijziging van het systeem der woningdistributie in overweging genomen. Deze wijziging gaat in de richting van grotere vrijheid bij het verhuren van woningen met een be trekkelijk hoge huur. De praktijk heeft geleerd, dat on der houders van z.g. huurmachtigin- gen onvoldoende gegadigden voor deze duurdere woningen worden aan getroffen. In een vrij groot aantal gevallen is dan ook reeds goedgevonden, dat wo ningen zijn verhuurd aan gezinnen, die (nog) niet voor een huurmachti- ging in aanmerking kwamen. Dit blijkt uit het antwoord van B. en W. op vragen van het raadslid C. van der Linden (WD). Daar het on juist zou zijn in de schaarse gevallen, waarin in woningen met lage huur overtollige ruimte wordt aangetrof fen, deze ruimte te vorderen, over wegen B. en W. ook in dit opzicht een wijziging in de tot dusverre ge volgde gedragslijn aan te brengen. De Tweede Kamerleden de herén Roosjen en Versteeg (beiden AR), hebben de minister van O., K. en W. mr. Cals schriftelijk gevraagd of het hem bekend is, dat er scholen voor VHMO zijn, waar gedurende de cur sus 1959—1960 in de examenklassen bepaalde vakken niet zullen worden gegeven, omdat voor die vakken geen leraren aanwezig zijn? Is de minister niet van oordeel, dat het ernstige gevaar dreigt, dat de be trokken leerlingen buiten hun schuld hun studie niet op de gestelde tijd kunnen voltooien, doordat zij niet zullen voldoen aan de eisen, voor de eindexamens, vragen de Kamerleden verder. Zij informeren of de minister be reid is het daarheen te leiden, dat voor bepaalde scholen voor bepaalde vakken het eindcijfer van de cursus 19581959 als examencijfer geldt bij het examen 1960. Gevaarlijk duiken In het zwemwater „De Zestig voet" onder de gemeente Clinge in Zeeuws Vlaanderen, gebeurde bij het zwemmen vandaag een ernstig onge val, waarbij de 29-jarige W. Schelf hout ernstig werd gewond. Schelf hout nam een duiksprong en kwam onder water met zijn hoofd tegen een paaltje. De man raakte bewusteloos en werd door een andere zwemmer naar boven gehaald. Men vermoedt, dat hij een nekwervel heeft gebro ken. De 40-jarige heer Hagen uit Ter- schuur heeft gisteren bij het duiken in de Barneveldse beek vlak bij het zogenaamde „Paradijs" ernstige kwetsuren opgelopen. Door de lage waterstand in de beek raakte hij met zijn hoofd de bodem, waardoor hij een nekwervel brak. In zorgwek kende toestand is hij overgebracht naar het St. Elisabethsziekenhuis te Amersfoort. Enkele dagen eerder gebeurde in de Barneveldse beek onder Achter veld een dergelijk ongeluk. Reuzenradin Nijmegen Dezer dagen is in een Nijmeegs lasbedrijf een 25 meter hoog Wener Reuzerad gereedgekomen, dat maar weinig onderdoet voor het beroemde Wiener Riesenrad" op de Prater. Dit 32 meter hoge gevaarte staat echter op een betonnen voetstuk en het in Nijmegen gebouwde rad, dat door de Nederlandse N.V. Kallen koot in Duitse vermakelijksheids- centra geëxploiteerd zal worden, is uitneembaar en kan op elke bodem opgebouwd worden. De drie gebroeders Kallenkoot zijn voorts voornemens met het rad op de Place Pigalle in Parijs te ver schijnen, nadat het in de komende maanden in Dortmund, Stuttgart, Bremen, Hamburg en München ge draaid zal hebben. Het rad zal niet op de Nederlandse grote kermissen komen, omdat de pachtprijzen in ons land naar de mening van de exploi tanten in vergelijking met het bui tenland te hoog zijn. Het diep oranje geschilderde ge vaarte is „Jupiter" genoemd. Met een draaisnelheid van twaalf km. per uur kunnen 120 personen in de 24 kleurige molentjes een tochtje maken. voeren in pendeldienst op en neer. Zelfs de zeesleper Holland van re derij Doeksen nam aan de invasie deel en bracht honderden vakantie gangers naar de plaats van hun be stemming over. In Den Helder voer de boot naar Texel van des morgens half vijf tot 's nachts één uur een doorlopende dienst en bracht o.m. duizend auto's naar het eiland over. De „Dr. Wagen maker" moest zelfs eenmaal een vaart maken met uitsluitend fietsen aan boord. Verschillende kampcentra langs de noordzeekust, zoals die van Petten, waren overvol. In Bergen aan Zee moest de politie zelfs gasten terug sturen omdat er nergens parkeer ruimte meer was. Zelfs wegen, waar anders een parkeerverbod geldt, ston den nu aan beide zijden vol met wa gens. De VVV van Bergen heeft al het mogelijke gedaan om zoveel mo gelijk gasten onder te brengen, tot zelfs in Wieringen toe. Tussen Ber gen en dit voormalige eiland was let terlijk geen bed meer vrij. MUZEKWEEK VOOR DE JEUGD De Katholieke Vereniging voor Volksdans, Volkszang en Huismuziek organiseert van 9 tot 15 augustus voor .e vierde ach ereenvolgende maal een muziekweek voor de jeugd in het Missiehuis „Christus Koning" bij Hel mond. De algemene leiding heeft de heer P. Kuypers uit Arnhem. Leiders voor de verschillende on derdelen zijn: mevr. A. v. d. Sant uit Maarssen, voor blokfluit, bam boefluit, spel en vrije expressie; mej. T. Thijssen uit Eindhoven voor zang, blokfluit en guitaar; de heer G. Wijers uit Rotterdam, voor strijkin strumenten, zang en blokfluit; de heer N. v. d. Saint uit Maarssen, voor zang en blokfluit en de heer C. v. d. Putten uit Den Haag, voor sport en dans. Zij die aan de muziekweek willen deelnemen moeten reeds gevorderde leerlingen zijn Zij kunnen zich aan melden voor 23 juli aan het adres van de heer P. Kuypers, Ranonkel straat 31, Arnhem. In het Julianazlekenhuis te Apeldoorn is gisteren overleden de 61-jarige Z. Slagman uit Apeldoorn, die vrijdagavond toen hij op de hoofdweg in Loenen plotseling links af sloeg, door een hem achteropko mende motor werd aangereden. De heer Slagman liep daarbij een sche- delbasisfractuur op. De goochelaar Fred Kaps heeft zondag de Grand Prix van de Neder landse Magische Unie gewonnen op het driedaagse goochelcongres, dat gehouden werd in de Twentse schouwburg te Enschede. Kaps, die dezer dagen uit Amerika is terug- gegoocheld, gaf gistermorgen staal tjes ten beste, die de stampvolle schouwburgzaal tot een groot en- thuosiasme brachten. Zijn optreden was een der hoogtepunten van dit monstercongres, waaraan ongeveer 500 personen uit elf landen hebben deelgenomen. Ondanks het broeiende weer ble ven stampvolle zalen publiek onon derbroken de verrichtingen volgen. Als nieuwigheden waren aan dit .congres toegevoegd het cabaret- goochelen en de salonmagie, welke nummers echter niet volledig tot hun recht konden komen omdat de ruim te, welke in het centrum van de con greszaal van de schouwburg voor deze nummers was gereserveerd, al spoedig in beslag werd genomen door leden van het congres, zodat deze „floorshows" op een klein to- Op de rijksweg UtrechtDen Haag is zaterdagmiddag omstreeks drie uur het Haagse echtpaar K. verongelukt. De heer G. L. K. reed, met zijn vrouw als duopassagiere, op de motor over rijksweg 12, toen hij werd afgeleid door een vrachtauto, die hem inhaal de. Daar de motor nog al zwaar be laden was, begon deze te slingeren, tengevolge waarvan beide echtelieden op de grond vielen en door de vracht auto werden overreden. Zij waren vrijwel op slag dood. TWEE GEWONDEN BIJ EXPLOSIE OP MOTORJACHT Twee personen zyn zaterdagmid dag om half zes gewond geraakt bij een ontploffing aan boord van een motorjacht in het IJ nabij de Am sterdamse Droogdok Maatschappij. De slachtoffers zijn de 22-jarige J. ten Have en de 49-jarige mevrouw A. Westink, beiden uit Amsterdam. Zij werden door de ontploffing vanaf de boot in het water geslingerd. Me vrouw Westink is in zorgwekkende toestand, overdekt met brandwonden naar het Binnengasthuis vervoerd. De jongeman was er minder ernstig aari toe, maar ook hy moest in het zie kenhuis worden opgenomen. De drij vende brandspuit Jan van der Heij den heeft de brand op het jacht ge blust. De slachtoffers werden aan boord genomen door een passerend zeil jacht. Vanaf deze zeilboot zijn de ge wonden overgezet op een motorboot, die hen naar de wal bracht. De rijkspolitie te water stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. Kogeltje van windbuks in het oog Slachioffer meende dai hei een vuilife was Zaterdagavond voelde de 19-jarige J. Keizer in Amsterdam tijdens een fietstochtje langs het Nieuwediep dat een vuiltje in z'n oog woei, zonder overigens veel pijn te veroorzaken. Thuisgekomen werd de pijn erger en ging over in steken zodat K. het raadzaam oordeelde naar het Wilhel- minagasthuis te gaan teneinde zich te laten onderzoeken. Hier maakte een röntgenfoto uit dat een kogeltje van een windbuks door het oog heen in de oogholte-was gedrongen en operatief zal moeten worden verwijderd. Vermoedelijk zal K. door het ongeluk aan een oog blind blijven. Uit een nader ingesteld onderzoek is niet komen vast te staan of er op het slachtoffer werd geschoten, of dat een verdwaalde kogel hem heeft geraakt. neeltje moesten worden gebracht. De Enschedese toverfee, onder wier hoge bescherming dit congres stond, reikte aan de volgende perso nen prijzen uit: Fred Kaps, grote ereprijs 1959; algemeen goochelen, eerste prijs: mej. Evelyn Rose uit België, die ook de eremedaille van de Commissaris der Koningin in Overijssel en een beker voor het bestverzorgde nummer ontving; tweede prijs: Roberto en Hella uit Rotterdam plus speciale prijs der gemeente Enschede; derde prijs Ed dy Schuyer uit Rotterdam. Manipulatie, eerste prijs: Maranto uit Den Haag; tweede prijs Peter Oran uit Hilversum; derde prijs Harry Thierry uit Haarlem. Goochelen voor kinderen: eerste prijs: Eddy Schuyer uit Rotterdam; tweede prijs: Amarco uit Noordwijk; derde prijs: Mister Johnnie uit Bussum. Knaap kwam van koude kermis thuis Een 15-jarige jongen uit Delft die in de afgelopen week van huis was weggelopen is gisteren in Vlissingen door de politie teruggevonden. Hij was met een kermisexploitant mee gereisd, na deze een (valse) verkla ring van zijn moeder te hebben ge toond, waarin zij toestemming gaf dat haar zoon voor de kermisexploi tant ging werken. Hij is nu met de meeste spoed thuisgebracht door de politie. Aannemer spreekt beschuldiging tegen De heer W. F. de J., aannemer te Badhoevedorp is voornemens een aanklacht wegens valse beschuldiging in te dienen tegen twee vennoten, die hem ervan hebben beschuldigd, dat hij een miljoen gulden verduisterd zou hebben. Er zullen ook civielrechtelijke maatregelen genomen worden. De medevennoten en tevens aan deelhouders, de heren Van der M. zouden volgens de eerste lezing van deze affaire inzage geëist hebben, hetgeen door de heer de J. geweigerd zou zijn. Dit wordt door hem tegen gesproken. Volgens de heer De J. hadden de heren Van der M. van de accountant de resultatenberekeningen over 1958 ontvangen. Toen de accountant met vacantie was, kwamen de gebroeders Van der M. bij de heer De J. om op gave van de resultaten over het lo pende jaar 1959. De heer De J. ant woordde, dat ze die zouden kunnen vragen aan de accountant, die de be treffende boeken onder zijn berusting had. De beide andere firmanten wil den niet wachten tot de accountant terug was en sommeerden de heer De J. tot winstdeling over te gaan. Aan deïe sommatie kon deze geen gevolg geven omdat nog bedragen van 2,6 miljoen gulden in verschil lende werken waren geïnvesteerd en de gebroeders Van der M. aan zekere financiële verplichtingen nog niet hadden voldaan. Daarna hebben de heren Van der M. hun aanklacht ingediend. Op 21 juli, 's middags om half vier zal de heer C. J. Jansen, directeur van de Zwitsalfabriek en voorzitter van de raad voor invalidenzorg van het Nederlandse Rode Kruis, in het Henri Dunanthuis te Zeist aan het Rode Kruis tien invalidenwagens overdragen. Deze invalidenwagens zijn in het bijzonder geschikt voor die gehandicapten, die hun leven gro tendeels in horizontale houding moe ten doorbrengen. De aanschaf van de invalidenwagens is mogelijk gewor den door een gift van 5.900 van de Verenigde Fharmaceutische Fabrie ken n.v., te Apeldoorn. Het Tweede-kamerlid de heer Kolfschoten heeft aan de ministers van Landbouw en Visserij, van Ver keer en Waterstaat en van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Zijn de ministers bekend met ern stige plannen tot zandwinning op 'n tweetal plaatsen te midden van hoog waardige cultuurgronden in de Haar lemmermeerpolder en in de gemeen ten Noordwijkerhout en Noordwijk, resp. ten behoeve van de aanleg van rijksweg 6 en een kalkzandsteenfa briek, waarmede 60 en 37 hectaren potentiële bloembollengronden voor Paard mocht niet met stoet mee en verwondde zich ernstig Toen zaterdagmiddag een zoon van de familie J. C. van der Arend te Berkel en Rodenrijs als neomist fees telijk werd ingehaald in de parochie om zondag zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen, volgden in de stoet ook de „Van Oldenbarneveldruiters". Een broer van de jonge priester ver koos in plaats van als ruiter in de stoet mee te gaan, in een der auto's mee te rijden. Toen de stoet met het ruitervolk de weide met het paard van de broer van de neomist pas seerde, ging het dier omdat het niet mee kon zo te keer door over sloten te springen en tegen hekken te lo pen, dat het als gevolg van zeer ern stige verwondingen moest worden afgemaakt. BOERDERIJ AFGEBRAND Vanmorgen is brand uitgebroker in de boerderij van de heer K. Lof in Zuiderwoude (gemeente Broek in Waterland). Het vuur, ontstaan door hooibroei, breidde zich zo snel uit, dat alleen wat huisraad kon worden gered. Brandweerkorpsen uit de om geving moesten zich beperken tot het nathouden van de bel- idende boerderij van de fam. Blakborn, om dat ook deze gevaar liep. Hiervoor werd ook de hulp ingeroepen van de brandweer uit Amsterdam. De scha de wordt voorlopig getaxeerd op 75.000 gulden. goed teloor gaan, het eerste geval bo vendien in afwijking van het aan de kroon ter goedkeuring ingezonden streekplan Zuid-Kennemerland? 2. Indien vorenstaande vraag beves tigend wordt beantwoord, achten de ministers het prijsgeven van zeer waardevolle cultuurgronden uit na- tionaal-economisdh oogpunt geen on herstelbaar grote schade, in vergelij king met de voordelen van de be oogde eenmalige zandwinning en het feit, dat goede bloembollengronden juist in het centrum van deze cultuur zeer schaars en onvervangbaar zijn, zomede een zeer hoge rentabiliteit bezitten? 3. Indien vraag 2 eveneens bevesti gend wordt beantwoord, zijn de mi nisters dan bereid te voorkomen, dat de voorgenomen zandwinning voort gang vindt, en zijn zij eveneens be reid om voor de toekomst maatrege len te overwegen, welke voorkomen, dat onvervangbare cultuurgronden worden afgegraven voor dergelijke doeleinden en ook op plaatsen, welke dit ruimtelijk niet verdragen? Indien deze bereidheid bestaat, kunnen zij dan mededelen welke voorzieningen terzake zullen worden getroffen? DUITSE MATROOS OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN Gunter Nietsche, een twintigjarige matroos uit Lahn (Duitsland) is za terdagavond bij Utrecht in het Am sterdam-Rijnkanaal verdronken. Hij voer op een 84 meter lange Rijnaak, die langs de Amsterdamse straatweg aangelegd moest worden. De matroos stapte met de kabel in een klein bootje om naar de kant te varen. Halverwege tussen schip en wal, een afstand van ongeveer zeven meter, sloeg hij over boord. Een voorbijganger probeerde hem te redden. Hij schoot echter met de matroos onder het roeibootje. Na een tweede poging slaagde hij erin de Duitser op het droge te krijgen, maar kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Bij een poging om de Matter - horn, bij Zermatt in Zwitserland te beklimmen, zijn twee Britse bergbe klimmers van 19 en 22 jaar om het leven gekomen. Zy gleden uit op een gletscher en maakten een val van duizend meter. „Miniatuur Walcheren" te Mid delburg heeft zaterdagavond de mil joenste 'bezoeker sinds de opening geboekt. Het was mevrouw J. Meer man uit Nieuwland wie deswege uit bundige ontvangst ten deel viel. In de afgelopen twee maanden passeer den 80.000 belangstellenden de lo ketten. Door het springen van een voor ruit, naar men aanneemt, reed zater dagmorgen omstreeks half elf een auto op de rijksweg tussen Tegelen en Belfeld in volle vaart tegen een boom. De bestuurster, de echtgenote van dokter Wemenbol uit Reuver, was vrijwel op slag dood. Zij was 40 jaar. Zy had zeven kinderen, waarvan de jongste enkele weken oud is. Een duits zweefvliegtuig heeft zaterdagavond te 20 uur wegens ge brek aan thermiek een noodlanding gemaakt te Maastricht op een terrein ij de Via Regia. De piloot, de 29-ja- rige M. Mallmann uit Ralingen, was opgestegen in Bonn en had 110 kilo meter afgelegd. Het vliegtuig werd op transport gesteld. Er was veel be langstelling. De 25-jarige mevrouw T. Ver- hiest-Engbers uit de Generaal de Wethstraat te Maassluis is zondag middag om het leven gekomen. Óp de fiets reed zij met haar man op 't rijwielpad langs de V ndelingenweg in de richting van Hoogvliet. Zij kwam met haar voorwiel in de berm terecht, begon te slingeren en kwam tegen de fiets van haar man aan waardoor ze kwam te vallen. Toen werd zij aangereden door een brom fietser die uit de tegenovergestelde richting kwam. Gewond werd zij naar het Zuider ziekenhuis gebracht, waar bij aan komst bleek dat zij was overleden. Keizer Halle Selassie van Ethio pië, die op het ogenblik een officieel bezoek aan België brengt, heeft zon dag met koning Boudewiin een de monstratie van de artillerieschool van Brasschaat bijgewoond. Bij de oefening ontstond een bos- en heide brand, die zo grote afmetingen aan nam, dat de hulp van de brandweer van Antwerpen moest worden inge roepen. Gisteravond is 'n brand, die woedde op dt Mookerheide bedwon gen. Een ploeg van tien man van de brandweer is achtergebleven met een kleine motorspuit om onmiddellijk te kunnen optreden als het vuur soms weer ergens mocht oplaaien. Het vuur heeft gisteren geen groot opper vlak van de Mookerheide vernield, ongeveer drie hectaren. De H. Rok van Trier De aartsbisschop van Keulen, kar dinaal Joseph Frings, heeft zondag in de kathedraal van Trier plechtig de „Heilige rok van Trier" onthuld. Volgens de overlevering is dit de mantel van Christus, waarom de Ro meinse soldaten aan de voet van het kruis hebben gedobbeld. De mantel is in 326 door kezerin Helena, de moeder van de Romeinse keizer Constantijn, in Palestina ont dekt. Zij schonk het gewaad aan Agri- tius, bisschop van Trier, die haar tot het christendom had bekeerd. Sedert 1655, toen bijna een miljoen mensen Trier bezochten tijdens de 20 dagen dat het reliek in dat jaar werd ten toongesteld, is de mantel nog slechts vier keer aan de gelovigen getoond, n.l. in 1810, 1844, 1891 en 1933. De mantel is, tussen twee glazen platen geklemd, op het hoogaltaar van de kathedraal geplaatst. (hroesjtsjef niet naar Zweden Het Zweedse nieuwsagentschap meldt, dat het bezoek in augustus van premier Chroesjtsjef van de Sowj et-Unie aan Zweden, is afge last. Chroesjtsjef zou van 15 tot 20 augustus een bezoek aan Zweden brengen. Officieel is nog niets ge- Td over de redenen voor het afge lasten van dit bezoek. Van gezaghebbende zijde te Londen is vandaag medegedeeld, dat de Sow- jet-Unie de regeringen van Zweden, Denemarken. Noorwegen en Finland heeft doen weten, dat de bezoeken, die premier Chroestjef in augustus aan deze landen zou brengen, alle vier zijn afgezegd. Een burgerdeelnemer aan de Ble- riot-race, de Brit Eric Rylands, heeft thans het record in de race. Rylands, directeur van de luchtvaartmaat schappij „Skyways", legde zondag de afstand tussen Marble Arch te Lon den en de Are de Triomphe te Parijs af in 41 minuten en 41 seconden. Weliswaar had een officier van de Britse luchtmacht, Williams, de af stand zaterdag in 41 minuten en 14 seconden afgelegd, maar diens snelle reis werd zondag ongeldig verklaard. Iemand van de wedstrijdleiding, die te Londen Williams' diskwalificatie bekendmaakte, wilde niet zeggen wat de reden van deze maatregel is. Hij zei alleen, dat de wedstrijdleiding slechts diskwalificeert in het geval van een inbreuk op de regels. Over de terugreis van de Are de Triomphe naar de Marble Arch deed Rylands 42 minuten en 33 seconden. Hij maakte gebruik van motorfietsen, auto's, hefschroefvliegtuigen en een straaljager. Indien geen snellere tijden meer worden gemaakt, krijgt Rylands de eerste prijs. In een steengroeve te Sankt Margarethen in Oostenrijk zijn 12 beeldhouwers bijeen uit 8 landen, waaronder Nederland. De deelne mers aan de bijeenkomst gaan zelf blokken steen uithouwen en ter plaatse, al naar gelang zij geïnspi reerd zijn, tot een kunstprodukt verwerken. Deze produkten worden aangeboden aan openbare of parti culiere instellingen. Op de tweede plaats ligt de Britse luchtmachtofficier Norman Ryder, die zondag in 42 minuten en zes se conden Londen bereikte. Ryder deed zijn poging met motorfietsen, hef schroefvliegtuigen en een straaljager. Een luitenant-kolonel van de Britse luchtmacht, Maughan, heeft zondag avond de derde plaats veroverd. Hij legde de afstand Parijs-Londen in 42 minuten en 30 seconden af. Drukke zondag. Er zijn zondag bijna zeventig po gingen gedaan. Hierbij was ook die van de directeur van het circuit Zandvoort, de heer J. B. Th. Hugen- holtz, die de afstand Londen-Parijs in één uur, één minuut en 35 secon den heeft afgelegd. Hij maakte ge bruik van een sportauto te Londen, een Fokker straaltrainer voor de vlucht over het Kanaal en een andere sportauto te Parijs. De „gekke majoor" vermist? Sinds zondagmiddag wordt er in het gebied van het Kanaal een sport- vliegtuig vermist, waarmee een deel nemer aan de Bleriot-race op weg was van Engeland naar Frankrijk. Het toestel een Tiger Moth zonder radio aan boord werd bestuurd door de Britse majoor Christopher Draper, bijgenaamd „de gekke ma joor", die zes jaar geleden voor een sensatie zorgde door onder vijftien Londense bruggen door te vliegen. Majoor Draper was omstreeks vijf uur van het vliegveld Beggin Hill op gestegen om een zekere C. W. J. Matthews, die als burger voor de Bleriot-race had ingeschreven, over het Kanaal te brengen. Het loestel had voor ongeveer twee uur brand stof aan boord. (30)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5