2bj uumsw Slwklgat Scherp Diploma's „Kennis is Macht" Textielcrisis thans te boven MAANDAG 20 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 v p V&b <k- WAT NU? Het is vacantie en veel jonge meisjes staan voor de keus wat nu? Mogen wij u iets adviseren: denk eens aan „Colonne De Brug", Mors singel 8 te Leiden, waar nog steeds gezinshelpsters broodnodig zijn. Zo als in een advertentie al werd ge schreven: kinderen wachten, op u. Gezinnen vragen om uw hulp, omdat moeder ziek ligt, thuis of in het zie kenhuis, of niet alléén het grote huishouden mag doen. Het is een prettige gedachte voor een meisje werkelijk nodig te zijn. Het geeft zin en inhoud aan haar leven. Denk eens aan „Gezinszorg" waar zo'n baan-met-inhoud geboden wordt. Met biedt daar 30 gulden per week salaris en voorts avonden van ontspanning en ontwikkeling. De directie van de Provinciale Electriciteits Maatschappij voor Noord-Holland, de PEN, te Bloemen- daal heeft het bouwen van een 150 kilovolt-Station te Velsen onderhands opgedragen aan de N.V Wernink's Beton Mij te Leiden. De aannemings som ligt boven de één miljoen gul den. Leiders en leidsters gevraagd voor de vacantiebezigheden R. K Leidse |eugd Op maandag 27 juli zwermen voor het eerst weer de groepen kinderen uit naar bos en veld om van hun va cantie te genieten. Het program voor de eerste week wordt a.s. zaterdag bekend gemaakt. Allerlei attracties zoals boottoch ten, openluchtvoorstellingen, films, bloemencorso, ruiterfeest zullen hun worden geboden. Jammer is het, dat het aantal bekwame leiders en leid sters nog niet voldoende is. Het moet toch wel aanlokkelijk zijn zich aan dit nuttige jeugdwerk te geven en daarna nog een niet te versmaden vergoeding te incasseren. Het R K. Comité doet een beroep op idealis tische jonge mensen om zich alsnog voor dit werk beschikbaar te stellen. Men kan zich aanmelden bij de voor zitter van het comité, de heer p. J. W. v. Adrichem, Roodenburgerstr. 53 tel. 30501. jeugdorkest „de burcht" bracht serenade aan gouden echtpaar. Zaterdag herdacht het echtpaar J Heymans—Van den Bos in de De- cimastraat 11 de dag, waarop zij vóór 50 jaar in de echt werden verbon den. Ter gelegenheid van dit bijzon dere feit bracht het Leidse Jeugd orkest „De Burcht" zaterdagavond dit gouden echtpaar een serenade. Na een dapper geblazen „Lang zullen ze leven", waarbij het echtpaar op de schouders ging, volgde een massale felicitatie en werden de jeugdige mu zikanten onthaald op verfrissingen. De belangstelling van de buurtbewo ners was bijzonder groot en bij de afmars werd het Jeugdorkest met een ovatie beloond. Leidse agenda apothekersdiensten. Geopend apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. POTLOOD EN GEEST No. 541. Horizontaal: 1. gem. in Overijsel, 7. bekend dier, 9. land bouwwerktuig, 11. telwoord. 12. bier soort, 14. flauw, 15. tijdrekening, 16 jong schaap. 18. streep, 20. meisjes naam, 22. muzieknoot. 23 onbep. voomaamw., 25. eenmaal. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. wiel, 4. walvisachtig dier der N. zeeën. 5. meer op de grens van de Ver. Staten en Canada. 6. stad in Limb.. 8. me delijden, 10. voornaamw., 13. dorp in Friesland. 17. vriendin (Fr.), 19. be vroren water. 21 onheilaanbrengen de godin. 24. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Mej. A. Scharwachter uit Leiden is geslaagd voor het examen handels correspondentie Engels M.O. GESLAAGDE ZWEM- EN REDDINGSDEMONSTRATIES IN HET RIJN EN SCHIEKANAAL. Onder zéér grote belangstelling vond zaterdagmiddag in het Rijn en Schiekanaal te Leiden de traditione le zwem- en reddingsdemonstraties plaats, georganiseerd door de Leidse Reddingsbrigade. Na een kort openingswoord door de heer Van Egmond, voorzitter van de Brigade, waarbij hij speciaal de heer Viool, vertegenwoordiger van het dis trict West van de Kon. Ned. Bond voor het Reddingswezen verwelkom de, werd een aanvang gemaakt met het programma. Begonnen werd met een demon stratie van diverse bevrijdingsgre pen, o.a. pols- en armgrepen, die door enkele damesleden eerst op het dro ge en daarna te water in practijk ge bracht werden. Het popduiken leverde voor de mannelijke leden dei Brigade geen moeilijkheden op; binnen enkele mi nuten werd de pop opgevist en naar de kant gebracht. Het komische nummer, een huwe- lijkstocht per bootje, verwekte veel hilariteit, toen door een verkeerde manoeuvre van de roeier het stel in het water terecht kwam. Het geheel was in scène gezet voor een zoge naamde filmopname, maar ook deze personen kwamen in het water te recht. Het was een aardig uitgevoerd nummer. Hierna volgden de prestatienum mers, waarbij eerst de jeugd tot 16 jaar te water ging voor een tocht van 200 m. en daarna de senioren, die een afstand van 550 m, hadden af te leggen. In totaal namen ruim 130 zwem mers en zwemsters deel; daarvan vormde de grootste groep Noord wijk met 37 deelnemers, gevolgd door de Delftse Reddingsbrigade met 28. De verste groep deelnemers kwam uit Roosendaal. Verder namen nog deel groepen uit Boskoop, Den Haag, Gou da, Leiderdorp, IJmuiden en voorts de Leidse Reddingsbrigade en leden van de zwemverenigingen de Zijl, Watervrienden, LGB. De heer Viool van het district West gaf daarna nog een opwekking lid te worden van de Leidse Brigade, waarna de voorzitter van de Leidse Brigade met een toepasselijk woord de grdepsprijzen uitdeelde met dank aan de diverse instanties voor hun medewerking. De volgende leerlingen van de Middelbare Handelavondschool van het Genootschap „Kennis is Macht" te Leiden ontvingen een diploma: Rijksdiploma 5-j. cursus: A. F. E. Blonk, (met lof), A. Henzen, L. de Leen J. v. d. Luit, E. M. Raadgreep, J. C. de Roode, A. L. Tibbe, G. Ver sluis, K. W. vilders, B. Weizenbach. Rijksdiploma 3-j. cursus: J. Bink (met lof), R. de Boer, J. van Delft, A. van Egmond, F. Filippo, S. H. v. Iterson, J. J. M. v. Oudheusden, J. H. v. d. Reek (met lof), H. E. Ruy- tenbeek, C. Sommeling. W. Taverne, Th. M. J. Valkenburg. A. S. Verhoog, M. de Vogel, A. Chattelain (met lof), C. Ginjaar, H. D. H. Hakkaart, N. Hoogstraten, A. G. J. v. d. Hulst, (met lof), F. J. Koree (met lof), J. D. Kuyt, J. G. v. d. Laan, G. Mey- vogel (met lof) J. H. Rodenburg, M. M. A. de Ruyter, D. Schoneveld, Th. v. Steenbergen, B. J. M. v. Ul- den (met lof), P. v. d. Waay. Nederlandse handelscorresponden tie: H. van Goor, J. van Iterson (met lof), G. v. Klaveren, D. Wolring. Franse handelscorrespondentie: F. P. Durieux, mevr. A. C. Lodders Staal, D. Overdijk (met lof). Duitse Handelscorrespondentie: J. Flippo, H. B. W. van Goor, G. van Klaveren. Engelse handelscorrespondentie: M.Arentsen, H. B. W. van Goor, G. van Klaveren, A. C. van Renssen, D. Wolring, (met lof). Schoonschrijven: Mevr. A. H. v. d. Blom-Mast. Stenografie Nederlands: J. F. J. Bi- zot, C. van Egmond, G. Erades, H. B. W. van Goor, E. B. I. v. Kampen. E. Kling, M. J. Koeleman, H. Kuipers, M. S. M. Linschooten, A. van Muyen, M. A. Nagtegaal. A. L. W. Naves, R. de'Nijs, N. J. Paats, E. Pardon, A. C. van Renssen, J. Rietkerken, N. H. Timmers, M. van Tongeren, M. Verra. Machineschrijven: J. M. Boom, M. J. Bras, Th. Fakkel, W. J. Hobbelen, N. J. de Koning, M. G. Massaar, B. H M. Mooy. F. H. H. van Muyen, Th. H. Noordeloos, S. M. Noort, M. R. Schoneveld, I. J. M. v. Stralen, E. Tijsterman, G. Verwer; bij tussen tijds examen in februari jl. slaagden voor machineschrijven: A. J. v. d. Berg, C. E. V. Blote, W. J. M. ter Haar, A. van Muyen, C. S. Planje, J. de Romph, A. van Tol, C. Wendt. G. Kapiijn nam afscheid van Don Boscoschool, Leiden In meer intieme kring nam de heer Kaptijn afscheid van de Don Boscoschool aan de Franchimontlaan wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Omdat de heer Kaptijn van geen festiviteiten wilde weten, waren bij het afscheid alleen tegenwoordig het voltallige personeel; kapelaan Tho mas, eerw. zuster Gerardus Majella en de echtgenote van het nieuwe hoofd der school, mevr. Witteman Kapteyn. Nadat een kleuter mevr. Kaptijn bloemen had aangeboden, zeiden ver tegenwoordigers van alle klassen een vers op. Ze boden het scheidende hoofd een pracht fototoestel aan. Hierna sprak de heer Witteman een afscheidswoord, waarin hij de heer Kaptijn prees om zijn buiten gewone werklust en zijn zorg voor het goede peil van de Don Bosco school. Namens het personeel bood ZAALBERG LEIDEN: JAARVERSLAG 1958 De productiebeperking, waarvan l de N.V. Koninklijke Nederlandse fa- I brick van wollen dekens, voorheen J. C. Zaalberg Zoon in 1957 de invloed ondervond, die in het verslag over dat jaar is beschreven, bleef voor wollen dekens nog gedurende het grootste deel van 1958 op 't be drijf drukken. Aldus het jaarverslag over 1958 van dit bedrijf, dat van daag verschenen is. Eerst in de laatste maanden van het jaar nam de vraag naar dekens weer toe. De voorraden bij de han del waren zeer geslonken; de ge daalde wolprijzen verminderden ook hij een leerlamp en een foto-album aan. In zijn dankwoord wees de heer Kaptijn er op, hoe weinig hij eigen lijk bereikt had. Men begint, volgens spreker, als jong onderwijzer met grote idealen en na 48 jaar blijkt dat lang niet al het zo mooi voorgestelde bereikt is. Maar als God het weinige dat gedaan kon worden zegent en vrucht doet dragen, dan kon er toch nog veel ten goede komen in de ver dere uitgroei tot volwasenheid van de jonge leerlingen. De heer Kaptijn dankte zijn echtge note voor de prettige sfeer thuis na de dikwijls vermoeiende dagtaak en het personeel voor de hechte samen werking, waardoor mede de goede naam van de school bewaard bleef. Na het dankwoord van de heer Kaptijn bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. 's Avonds bood het oudercomité het scheidende hoofd een blitzlicht- apparaat aan en overhandigden de hr Kallenberg en drs Wiertz, namens 't schoolbestuur, een prachtig Delfts blauw wandbord. Bij dit intieme afscheid gaven de treffende en welgemeende attenties blijk van de grote waardering voor het veel goede dat de heer Kaptijn gepresteerd heeft in de 48 jaren bij het R.K. onderwijs. de concurrentie, welke zuive- wollen dekens in de na-oorlogse jaren van wege dekens uit gemengde grond stoffen hebben ondervonden. Deze factoren hebben de vraag sindsdien doen groeien. De wolprijzen bereik ten einde 1958/begin 1959 een laag ste punt. De vraag naar stoffen begon reeds in het midden van het jaar aanmer kelijk toe te nemen. Vanaf juli kon daarom het bedrijf, hoewel de de- kenfabricatie vooralsnog onderbezet was, wederom met winst werken. De opleving in het tweede halfjaar heeft echter niet opgewogen tegen de in het eerste halfjaar geleden verliezen. In het thans lopende boekjaar heeft het «herstel zich krachtig voort gezet. De orderpositie was alleszins gunstig, terwijl wederom in verschil lende ploegen kon gewerkt worden. Daar de confectie-industrie, zowel in binnen- als buitenland, in toene mende mate om leveringen op korte termijn vroeg, moest men reeds in het verslagjaar, zoals ook in het thans lopende boekjaar, herhaalde lijk van de diensten van zgn. loon- wevers gebruik maken. Met inbegrip van de afschrijvin gen, die men ook in het verslagjaar wederom onverkort toepaste, be draagt het verlies over 1958 ƒ493.697. In de beide textielcrisisjarei 1957 en 1958 zijr de afschrijvingen voortge zet tot een bedrag van 508.875. Zonder afschrijvingen bedraagt het verlies over deze 2 jaren 337.319. In overleg met de Raad van Com missarissen stelt de directie voor over 1958 geen dividend uit te ke ren en de reserves ad ƒ252.211.— in mindering van het verliessaldo te brengen. Enige cijfers uit de verlies- en winstrekening: saldo verlies f 493.697 (vorig jaar ƒ352.496); exploitatie woonhuizen ƒ3.323 (v. j. ƒ4.961); interest ƒ203.023 (v. j. ƒ207.435), kosten vooi bereiding bouw fabriek 10.914 (v. j. afschrijving machines etc. 197.070 (vorig jaar 190.148). NOORDWIJKERHOUT Eersie plechiige H. Mis van father C. Kuipers Voor het eerst in pastoor Vollaerts' pastoraat in de St. Victorparochie te Noordwijkerhout mocht hij zaterdag een.nieuw gewijde priester aan de gre»»s van de parochie welkom he ten. Het betrof father C. Kuipers van de St. Joseph-congregatie van Mill- Hill, die een kleine week eerder door Engelands kardinaal Godfrey tot priester was gewijd. Voorafgegaan door de r.k. Harmo nie St. Jeanne d'Arc en afvaardigin gen van jeugd- en andere verenigin gen uit de parochie, werd de neo mist met zijn ouders en de pastoor in een open rijtuig naar het begin vah de Kerklaan gereden. Deze toegangsweg naar de kerk, alsmede het kerkplein was door een parochie-comité herschappen in een Spannend voetbalfeesi van enihousiasie misdienaars Deken Haring wisselbeker naar de Meerburg Menig Leids kerkganger van deze maandagmo~gen zal zich verbaasd hebben afgevraagd, wat er aan de hand was met de misdienaars, omdat ze met krakende knieën knielden als oude mannetjes en met stijve benen 't misboek omdroegen. Wees gerust: overmorgen dienen ze weer even stijlvol en met even heldere stem men als vóór deze zondag, waarop ze voor de derde maal hebben ge vochten als jonge leeuwen om de „Deken Haring-wisselbeker" op het mooie terrein van het Seminari* in Warmond, waarop ze zo hoopte deken Haring bij de prijsuitreiking misschien later als seminarist nog heel wat partijtjes zullen spelen. De massale optocht per fiets vanaf de Boerhaavelaan van ruim 150 jon gens verliep onder het oog van be zorgde leiders prima, al meenden d*. I.odewijkers het aan hun dekenale stand verplicht te zijn om aan de startplaats deftig een beetje laat aan te komen. Maar overigens verliep alles keu rig op tijd. De onvermoeibare heer Noordman met z(jn voortreffelijke staf van Jeugdleiders wisten het uit voerige program van 25 wedstrijden die 10 minuten duurden, behalve de kampioenswedstrijd van twee maal 10 minuten, zeer vlot te laten ver lopen. Spanning tot het einde. Natuurlijk waren de blauw-vitte Meerburg-manretjes de zwarte scha pen van het veld. Zij hadder. immers al twee maal, overigens met veel moeite de wisseibekex in de wacht weten te slepen, en een nieuw kam pioenschap zou voor hen een blij vende trofee betekenen. Gelukkig voor de 6 andere parochies we.' de eerste van de drie poules gewonnen door de Hartebrug en d< tweede door de Petrus-parochie, di. zich daarmee in de finale wisten Vooral de Hartebrugse roodbrockjes dien den zich als ernstige candidaten voor de beker. aan. Maar warempel, in de derde poule haalden Meerburg toch net kiclekiele de eerste plaats boven de Hartebrugparochie en daar- n ee kwam ook zij met de best ge plaatste tweede, de Leonardus-paro- "hie, in de finales. Het voetballen zelf was op deze zonnige zondagmiddag een lust voor -<et oog. In elk elftal waren wel een paar spelers, die het spel goed open probeerden te houden. Alleen de kleine ploeg van het Elisabeth-zie- kenhuis was wel genoodzaakt om de doelmond zover als kon met hun ge zamenlijke lijven dicht te stoppen. Zo wisten ze tegen de Herensingel- parochie toch nog een gelijk spel te behalen. De jongens van de Deken n et hun mooie zelfgemaakte shirts en rugnummers wisten ondanks aar dig spel de finales net niet te be reiken. Daarin werd het dan ook volop ernst. De Hartebrug wist glansrijk te winnen met 40 van de Petrus-pa rochie. Minder gemakkelijk had Meerburg het met Leonardus in een strijd die met 10 gewonnen werd. In het spel om de derde en vierde plaats behaalde Leonardus tegen Pe trus na een gelijk spel toch de over winning in het spannende evene ment van het penalty-schieten. En toen de kampioenswedstrijd. Twee maal tien min. mooi spel met goede passes, switches en keurig opge bouwde aanvallen vooral aan de Meerburgkant. Eindelijk in de laat ste minuut scoorde Nic Zwetsloot met een prachtig schot de goal die Meerburg de beker voorgoed in het bezit bracht Luid klonk hun club lied over het terrein: Of wil die bal al misten, toch laten wij ons niet kisten, want Hup de Meerburgclub die wint de cup! Deken Haring reik te in een geestig speechje de beker uit aan de aanvoerder Hulb van der Zwaan. Mijnheer Noordman „een moord- man" ging onder gejuich de lucht in, en met de moedgevende aankon diging van kapelaan Keesen van de Meerburg-parochie, dat door hem volgend jaar een nieuwe beker be schikbaar werd gesteld ging de moe de schare huiswaarts tot volgend jaar. Uitslagen: Poule I: LeonardusElisabeth 20; Hartebrug—Herensingel 10; PetrusMeerburg 0—2; Lodewijk Leonardus 00; ElisabethHarte- 04; HerensingelPetrus 0—2; MeerburgLodewijk 00 Poule H: HartebrugLeonardus 10; ElisabethHerensingel 00; PetrusLodewijk 00; Leonardus Meerburg 00; ElisabethPetrus 03; Herensingel -Lodewijk 00; MeerburgHartebrug 00 Poule III: LeonardusPetrus 10; ElisabethLodewijk 01; Herensin gelMeerburg 01Hartebrug- Petrus 30; ElisabethMeerburg 03; Leonard us--Heren singel 11; hartebrugLodewijk 00. Halve finales: HartebrugPetrus 40; MeerburgLeonardus 10. Om 3e en 4e plaats: Petru —Leo nardus 11 (na strafsch. wint Leo nardus). Finale: MeerburgHartebrug 10. jubilea n.v. leidsche apparatenfabriek Zaterdagavond j.l. bood de directie van de N.V. Leidsche Apparaten fa briek het personeel een diner aan in café- restaurant .Zomcrzorg" ter ge legenheid van de viering van een twintigtal 12'/2-jarige dienstverband- jubilea en het 25-jarig jubileum van de heer I. de Wolf. bankwerker bij de onderneming, die behalve de bronzen draagpenning en het daarbij behorend vererend getuigschrift van de Neder landse Mij. voor Nijverheid en Han del ook de waarderende woorden van de directeur, ir. E. Ruempol, in ont vangst mocht nemen. An de dirpetie werd een wandver siering aangeboden door de heer H. Flippo namens het personeel, waarna de heren I. de Wolf en A. van Schaik namens de jubilarissen bedankten Na het diner was er nog gelegenheid tot een gezellig samenzijn. bioscopen Casino: „Brokken pilotm". alle leef tijden. Lido: „De vierkante rekruut", alle leeftijden. Luxor: Jerry als baby-sitter", alle leeftijden. Trianon; „Alleen op de wereld", alle leeftijden. Rex: „De circusheid", alle leef tijden. bloemengang van louter gladiolen en groen en met witte en gele vlag gen getooid. Ook de kerk zelf was met kwistige maar smaakvolle han den versierd met grote gladiolentoe- ven, uitlopend in een strakke, waar dige versiering van het priesterkoor en het hoogaltaar. Nadat de neomist met zijn familie en de parochianen in de St. Victor- kerk- waren aangekomen heette pas toor Vollaerts de neomist welkom en feliciteerde hem namens de parochie met zijn priesterwijding. Op uitnodiging van de pastoor gaf father Kuipers de aanwezige paro chianen voor het eerst zijn priester zegen. Een kort plechtig lof, gecelebreerd door de neomist met assistentie van kapelaan G. A. van den Bulk en sub-diaken M. van Emmerik, besloot het inhalen van de nieuwe priester. Eerste plechtige H. Mis. Het hoogtepunt van de plechtig heden vormde zeker de zondagmor gen om half tien gehouden eerste plechtige H. Mis van father Kuipers. Door geestelijken en bruidjes werd de neomist van zijn ouderlijk huis aan de Kerkstraat afgehaald. Door de parochianen werd hem bij aan komst in de kerk een welkom toe gezongen. Bij het H. Misoffer werd hij geas sisteerd door pater H. Hulsebosch OESA een neef van de neomist als presbyter-assistens, kapelaan Van den Bulk als diaken en M. van Emmerik als sub-diaken. Het zang koor, versterkt met het meisjeskoor, zong onder leiding van dirigent L. de Jong de vaste gezangen uit de Missa Pontificalis van Lorenzo Pe- rosi en de wisselende gezangen van de 9e zondag na Pinksteren. De heer C. Th. de Groot bespeelde het or gel. De predikatie tijdens de H. Mis hield pastoor Vollaerts, daarbij aan sluiting zoekende met het evangelie van die dag, maar vooral met het evangelie uit de Mis van de H. Vin- centius a Paulo, de stichter van de Congregatie der Lazaristen, wiens feestdag vandaag gevierd werd, in welk evangelie de woorden van Christus voorkomen: „Bidt de Heer van de oogst, dat hij arbeiders zen- de in zijn wijngaard". Pastoor Vollaerts besloot zijn pre dikatie met het bekende gebed van een priester tot Moeder Maria. Na de H. Mis zong het koor de drie stemmige priestercantate van pater J. Haagh CssR. Receptie. In de loop van de middag werd bij de aanvang van de receptie in „De Voorzienigheid" het geschenk van de parochie aan de neomist aange boden. In verband met het feit. dat father Kuipers nog geen benoeming voor de missie heeft gekregen, maar. is aangewezen voor verdere studie aan de r.k. universiteit van Nijmegen, hetgeen ongetwijfeld een teleurstel ling voor hem, maar even zeker een vreugde voor zijn moeder betekent, meende het parochie-comité er goed aan te doen dit geschenk onder cou vert aan te bieden. Een plechtig lof om vier uur die middag vormde het einde van de kerkelijke viering van deze priester wijding. WASSENAAR DIPLOMA'S R.K. HUISHOUDSCHOOL Aan de R.K. Huishoudschool in de Kerkstraat werd het diploma der pri maire opleiding behaald door: C. v. d. Berghen, E. Beyersbergen, P. Bos man, J. Bollen, G. Brederode, E. Cam- fens, M. Caris. E. van Diemen, M. v. d. Ham, M. v. d. Heyden, C. Koek, M. Kompier, F. van Leeuwen, J. Looye- stein, M. Looyestein, C. Noordover, C. Oudshoorn, P. Pieterse, F. v: d. Plas, M. van Steen, B. Westg^est, A. West geest, T. van Zutphen, M. Lovink, A. Bakker, M. van Doorn, E. van Dijk, W. Fennes, M. Heemskerk, C. Knij- neniburg, E. Laurier. Th. Lange. J. van Maren, M. Maurits, I. Nederpel, L. Orie, J. Remmers waal, B. Sloot weg, C. v. d. Willik, J. Zonneveld, M. Zuiderduin, J. van Eeden. G. van Ben ten, A. de Bruin, M. Brand, W. van Eenige. E. Ernst, M. Heystek, M. Knij nenburg, M. van Leeuwen, E. Looye stein, E. Ouwerkerk, M. Ouwerkerk, H. Pot, H. Pieterse, B. van Rossum, M. Ruygrok van de Werve, M. van Veen, H. Bélu. A. van Vliet, C. Vo gels, E. Wildenberg en M. Zandvliet. Het diploma assistente in de huis houding werd behaald door: S. Els- hout, M. Groenendijk, E. Gijbeis, G. Hakkeling, Y. Heemskerk, Th. den Hollander, H. Knijnenburg, W. Ko renhof, I. Koot, M. Looyestein, Ohr. Marbus, J. Parlevliet. G. Pieterse, J. Snelderwaard, C. Verbeek, P. van Vliet, J. Wildenberg, M. Koot, J. van Steen, M. Tacx en C. Brons. Het diploma leerling-verkoopster verwierven: E. Alkemade, C. van Beekum, C. Rorsboom, Th. van Haas trecht, M. Hakkeling, C. v. d. Hulst, E. de Kleine, A. Looyestein, P. Pee- perkorn, J. Roodakkers. C. Schrijvers, M. Spruyt M. van Velzen, H. Ver hoogt, P. Vogelaar, A. Vogelaar en J. Vogelenzang. Het diploma huisnaaister werd be haald door: A. Alkemade, M. Belle- kom, L. Beuk, W. Dongelmans, G. Roodenrijs en L. Paardekooper. Het diploma contuumnaaister werd uitgereikt aan: M. v. d. Berghen, L. van Rooden, G. van Vliet, C. Voge laar, C. Westgeest, C. van Wissen. Voor het diploma coupeuse slaag den: E. v. d. Barselaar L. Gerse, M. v. da Ham, L. Hoogendoorn en M. Kok. Voor algempne ontwikkeling eerste deel slaagden: L. Brons A. Hakke ling, Y. Heemskerk C. Snelderwaard, T. Ruygrok, voor het tweede deel: L, v. d. Barselaar, C. Looyestein, T. Olyslagers, E. Peeperkorn. L. van Rooden, R. van Velzen, H. Verhoogt, L. Vogelaar, C. Vogelaar en L. Witte man. Atletiekkampioenschappen „Snel en Lenig". De strijd om de atletiek kampioenschappen van Snel en Le nig is bijzonder spannend geweest, vooral bij de heren en de jongens. T. Duyves'.ijn (ingedeeld bij de jongens B) behaalde met de vijfkamp het hoogste aantal punten, n.l. 2073 en won daarmee de wisselbeker. Bij de meisjes en dames won R. Boer met 2918 punten de beker. De gedetail leerde uitslagen zijn: Jongens D: K. Hoogkamer 939 pt; Jongens C: R. Paardekooper 763 pt; Jongens B: T. Duyvestijn 2073 pt; Jongens A: L. Westgeest 1663 pt. He ren: H. Knijnenburg 2051 pnt. Meis- jes C: T. van Leeuwen 921 pt; Meisjes B: R. Braun 2371 pt; Meisjes A: R. Westgeest 2764 pt; Dames: R. Boer 2918 pt. WARMOND Uitslag etalagewedstrijd. De eta. lagewedstrijd welke in het kader van de winkelweek werd georganiseerd heeft de volgende uitslag 9 punten werden toegekend aan de groenten- er. fruithandel W. Sikking. De jury merkte hierbij op: fantasie, kleur, ge zondheid Een etalage die voor zich zelf spreekt en tekst bewaarheid. 8 Punten aan de firma's Coen uit den Boogaard. Th. van Niekerk. M. de Goede: 7 punten aan de firma's Gebr, van Dam, Joh. v. d Horst Th. Duvn- hoven, A. M. de Vroomen, G. Flint, KI. Breedijk. M Hoogenboom, S. G. van Stijn. Gebr. v. d. Vooren, P. Oudshoorn. Gebr. van Dam (Dorps straat) fa v. d. Geest: 6 punten aan P M de Vetten, P. Akerboom. Noc. Scbavemaker, L v. d. Meii, Joh. v. d Horst (Dorpsstraat) en H. M. de Nie. OEGSTGEEST Geslaagd. Voor het examen MO A Engels slaagde mej. M. W. J. Muller VOORSCHOTEN Geslaagd Voor het staatsexa men acte Nederlands M.O a is ge slaagd mej M. E. van Kleef. VOORHOUT postzak viel te vroeg in voorhout Op 17 juli omstreeks 20 uur reed de trein Amsterdam—Den Haag door Voorhout en even voorbij de Sikkens lakfabrieken viel een zak post in een onbewaakt ogenblik uit de trein. In Leiden werd tante Pos gewaarschuwd, die op haar beurt het postpersoneel in Voorhout op dracht gaf langs de spoorlijn een onderzoek in te stellen naar het ver loren schaap, die inderdaad langs de spoorweg werd aangetroffen. Een extra auto uit Leiden zorgde er voor, dat de inhoud van de zak zonder vertraging zijn bestemming bereikte. Marathon-bericht ingez. door de hear G. Vroonhof, Herenstraat 73, Voorhout

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2