DE TEXAS^R ANGER CALEX Zuiveltekort 150 miljoen lager dan vorig jaar „Baconmarkt niet laten schieten"* VRIJDAG 17 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PADINA 3 ZWO subsidieëri onderzoek naar buitenkerkelijkheid in ons land De Nederlandse Organisatie a Zuiver-wetenschappelijk onderzoek heeft prof. dr T. T. ten Have, hoog leraar in de sociale pedagogie aan de gemeentelijke universiteit van Am sterdam en dr H. Faber, wetenschap pelijk hoofdambtenaar aan de rijks universiteit te Leiden een subsidie verleend voor een onderzoek naar de oorzaken en het verloop der buiten kerkelijkheid. Dit onderzoek wordt zo breed opgezet, dat het represen tatief voor het Nederlandse volk zal zijn en dat het naar gehoopt wordt een inzicht zal geven in het thans zo ondoorzichtig geworden ver loop van het kerkelijk leven. In een onderhoud met het A.N.P. vertelde dr Faber, dat toen hij enige jaren geleden een onderzoek had ge daan naar het godsdienstig leven van van psycho-somatische patiënten in de kliniek van het Wilhelmina Gast huis bij de Amsterdamse arts dr J. Groen, het hem was opgevallen, dat deze mensen bepaalde gevoelens koesterden ten opzichte van de kerk en haar ambtsdragers. Deze gevoe lens varieerden van eerbied tot aver sie en rancune. Dit bracht hem er toe bij Z.W.O. een subsidie aan te vragen om de sociaal-psychologische aspecten der buitenkerkelijkheid eens grondig te bestuderen, teneinde de achtergrond der bewuste gevoe lens te leren kennen. In een curatorium dat de leiding heeft hebben naast dr Faber en prof. ten Have zitting: prof. dr J. P. Kruyt uit Utrecht die indertijd reeds een STOMPWIJK Kabouters Voor de kabouters op zomerbivak gaan zullen er nog 7 kabouters geïnstalleerd worden. De leidsters zouden het zeer op prijs stellen als de ouders van deze ka bouters bij de installatie aanw'ezig zijn. Er wacht na de installatie, die plaats heeft op dinsdag 21 juli, des middags 4 uur, nog een gezellige middag. naar cte H. Mis te gaan en wel in volledig uniform. Voorts worden de geïnstalleerde ka bouters aangespoord 's morgens eerst DE KWAKEL ACTIE „JEUGD VAN DE STRAAT" Ook ditmaal is het actieve bestuur van de speeltuinvereniging „Jong Le ven" er in geslaagd door het voeren v&n verschillende acties, wederom een 4-tal verschillende uitstapjes te organiseren. Het programma is als volgt samen gesteld: 22 juli reis naar Bilthoven, brood en badpak meenemen, kosten bedra gen 1.—; 29 juli reis naar Velserend, brood en badpak meenemen, kosten bedra gen 1,—; 5 augustus reis naar Rotterdam, alleen brood meenemen, kosten be dragen 1, 12 augustus naar Avifauna te Al phen a. d. Rijn, brood en badpak mee nemen, kosten 1, Voorts staat er waarschijnlijk op 22 augustus nog een reis op het pro gramma naar het stadion, die zal nog worden bekend gemaakt, evenals over de te houden kleutermiddag. Deelname door niet-leden en oude ren is mogelijk, doch tegen dubbel tarief. Het bestuur beveelt nogmaals gaarne haar lucifers-actie aan. Deze actie heeft ten doel om de kinderen een prettige dag te bezorgen. Men steunt dus dit mooie doel en maakt tevens kans op de beschikbaar ge stelde prijzen. ZOETERWOUDE (Dorp) D.O.S.-trektocht Zoals al vele jaren de gewoonte is, gaat DOS ddf jaar weer op kamp en ook nu is er weer veel belangstelling voor de jaarlijkse trektocht. Het ligt in de bedoeling, dat men de prachtige om geving van Dinant in België gaat bezoeken, hetgeen zeker de moeite waard zal zijn, aangezien het daar aan natuurschoon niet ontbreekt. Het is eigenlijk wel te kort om in één week alles in die omgeving te bekijken. Daarom wordt door allen vurig gehoopt, dat Pluvius hen goed gunstig gezind zal zijn, zodat men er ellke dag op uit kan trekken.- dissertatie aan de buitenkerkelijk heid heeft gewijd pater Goddijn namens het Katholiek Sociaal Ker kelijk instituut (het KASKI) en prof. dr R. van Dijk, hoogleraar in de sociologie aan de vrije universiteit te Amsterdam. Naast een „proefvragenlijst" die aan een representatieve groep van de Nederlandse bevolking aangeboden wordt, zullen de levensgeschiedenis sen van plus minus 150 mensen wor den verzameld. Voor het ondérzoek naar verschillende details zullen jon ge krachten worden ingeschakeld. Praatjes vulden gaatjes De Haagse politie heeft de 55-jarige koopman Th. H. gearresteerd, die twee Haagse dames heeft opgelicht, respectievelijk voor bedragen van 2000 en 6300. Bovendien neeft H. zijn laatste slachtoffer ook nog sie raden afhandig gemaakt. De koop man had de dames leren kennen, toen hij haar behulpzaam was bij het oversteken van de straat. Van het een kwam het ander. Hij deelde zijn toekomstige slachtoffers mee, dat hij rijksrechercheur van politie was en op dienstreis naar Rusland moest. Later kwam hij weer met een ver haal dat hij zijn baantje verloren had omdat zijn superieuren geen ver trouwen meer in hem stelden. Hij wist nu niet meer hoe hij zijn hoge ziekenhuisnota's moest betalen enz. Het geld is aan goede sier opgegaan. De Sowjet-regering heeft zich bereid verklaard, ter gelegenheid het komende bezoek van vice-president Nixon aan 85 Amerikaanse journalis ten een visum te verstrekken. LEIDSCHENDAM Door bemiddeling van de Leid- schendamse afdeling van het „Prin ses Beatrix Poliofonds" hebben tien patiëntjes deelgenomen aan het jaar lijkse tweedaagse feest dat door de afdeling Den Haag voor hen werd georganiseerd. Zij waren met hun begeleiders, die de kinderen in 5 be langeloos ter beschikking gestelde auto's vervoerden de gasten van de Haagse afdeling. Ook deze patiën tjes hebben intens genoten van het verblijf aan het strand te Scheve- ningen en van de maaltijden in de Houtrusthallen en de visafslag te Scheveningen. De begeleiders vooral waren diep getroffen door de voor beeldige hulpvaardigheid en het en thousiasme van de Scheveningse be volking, die alles in het werk had den gesteld om het de kinderen zo veel mogelijk naar de zin te maken. Vooral door het feit, dat de vishal welke kort te voren nog in ge bruik was geweest en die de Sche- veningers eigenlijk geen dag kunnen missen geheel was schoongemaakt en voor de kinderen werd afgestaan. De tweede dag waren de patiën tjes te gast in de Rivièra-hal te Rot terdam en in de diergaarde Blij- dorp. Ook hier weer dezelfde en in de puntjes verzorgde organisatie. Door de Westlandse tuinders wer den de kinderen rijkelijk op fruit getracteerd zelfs zó overvloedig dat de kinderen nog een pakketje mee naar huis konden nemen. Bedrijfsvoetbal Deze week zijn de laatste wedstrijden gespeeld voor de door de PTT sportvereniging 'ge organiseerde bedrijfsvoetbal-compe titie. De uitslagen waren RKAVV Koop 34, Hulp en HeilKoop 36. van der LaanNooit Gedacht 1—3, DNL—Tf-Nimag 8—0, RKAW Bakkers 01. Duivensport De postduivenhou- dersvereniging „De Vriendschap" heeft met 57 duiven deelgenomen aan de vlucht vanuit Corbeil (409 km.). De uitslag was: J. Nieuwen- broek 1, 3; H. Stembord 2, 8; L. Mooyman 4, N. Nieuwenbroek 5; J. Scheffers 6, S. Noordermeer 7, 10; J. Verlaan 9; J. N. de Groot 11. De kunst betaalt wèl Na een uitgebreid onderzoek heeft de recherche van het bureau Katten burgergracht te Amsterdam dezer da gen de boekhouder van de stichting Volksmuziekschool te Amsterdam, gearresteerd. Hij wordt er van ver dacht, de stichting voor een bedrag van circa 25.000 gulden te hebben benadeeld. Verdachte is inmiddels voor de officier van justitie geleid. Uiterlijk vertoont deze zaak over eenkomst met die tegen de voorma lige administrateur van het Amster damse conservatorium, doch zij staat er volkomen los van. Deze admini strateur is enkele dagen geleden eveneens op verdenking van verduis tering ten nadele van het Conserva torium aangehouden. BOUWVAKVAKANTIE 1960 De bedrijfsraad voor het bouwbe drijf heeft bekend gemaakt, dat de bouwvakantie voor het volgend jaar, 1960, zal vallen van 9 juli tot 18 juli en van 30 juli tot 8 augustus. De eerste periode is de vakantie- tijd voor werknemers ten noorden van de lijn Rijn, Lek, Nieuwe Maas, Oude Maas, Hartelsekanaal en Briel- se Maas, met dien verstande dat de gehele gemeente Arnhem en de ge hele gemeente Rotterdam behoren tot deze groep. De tweede periode is voor werk nemers ten zuiden van deza lijn. Deze vakantieperioden zijn bepaald in overleg met de andere grote be- drijfscentrales, ter bevordering van de vakantiespreiding. Olifanten moeten 58 kg snoep slikken fo< vermaak van het publiek Een bezoeker van de diergaarde „Blijdorp" te Rotterdam, zeer waar schijnlijk lid van vereniging tot be scherming van dieren, heeft „voor de aardigheid" gecontroleerd, hoeveel snoepgoed het publiek de olifanten „toestopt" op een drukke dag. Toen de olifant „Aïda" op het terras kwam, is de ijverige bezoeker gaan aantekenen, wat het dier in de loop van de dag kreeg. 's Avonds laat had hij het volgende lijstje: 1706 maal pinda's, 198 hele boterhammen, waarvan 16 belegd met ham, 11 met kaas, 28 met hagel slag en 14 met suiker, 891 stukjes brood, 516 zuurtjes. 814 pepermunt jes, toffees of dropjes, 811 koekjes, twee hele en 5 halve ijsjes, 17 appels, 198 stukjes sinaasappel, een bal ge hakt, een lederen handschoen, 2 boomtakken en eenschoenveter. Ongeveer 58 kilogram bij elkaar. De dierentuin-directie, dankbaar voor deze kleine opiniepeiling van de bezoekers, heeft haar van het vol gend commentaar voorzien: De hoe veelheid snoep is in gewicht evenveel als het normale zomer- rantsoen van de olifanten. Al deze „snoeperij" stuurt echter het dieet van de dieren danig in de war en daarom moet er wel op worden aan gedrongen, de olifanten voorzichtig en met mate te voeren. Aanvraag smartegeld voor onschuldig brommen De Haagse glazenwasser, W. A. Bisschops, die bijna twee weken on schuldig in de gevangenis heeft ge zeten, heeft een rekest ingediend, waarin hij verzoekt uitkering te krij gen van 2500 gulden smartegeld. Het uitkeren van smartegeld wordt slechts zelden gedaan in Nederland en dan wordt nog scherp gelet op de om standigheden, de straflijst en de le vensloop van de betrokken persoon. Op 10 mei werd de glazenwasser gearresteerd omdat enkele getuigen hem herkend zouden hebben als de pleger van de inbraak in een bak kerswinkel. Hij ontkende hardnek kig alle schuld, maar werd toch in gesloten. j Een dag of tien later hield de po-1 litie een autodief aan, die bekende de inbraak in de bakkerswinkel te hebben gepleegd. De inbreker en de glazenwasser geleken sprekend op elkaar. BIOSCOPEN Casino: „Brokken piloten", alle leef tijden. Lido: „De vierkante rekruut", alle leeftijden. Luxor: „Jerry als baby-sitter", alle leeftijden. Trianon: „Alleen op de wereld", alle leeftijden. Rex: „De circusheid", alle leef tijden. Keur! ge witte JONGENS OVERHEMDEN. Een ongelooflijk voordelige aan bieding in echt SANFOR-poplin. Prima kwaliteit en onberispelijk gemaakt. Normale prijs 8 gulden. Nd als MGi f% opruimings w stunt^^® ALLE MATEN LEIDEN. Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11e Meent hk. Goudsesingel Katendr. lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 (Advertentie). Dit jaar nog een reactorhal in Delft In de jaren 1950-1958 is in de nieuwe Technische Hogeschool wijk te Delft voor een bedrag van 54 miljoen aan nieuwe gebouwen op getrokken. In het lopende jaar zijn de investeringsuitgaven geraamd op 17 miljoen en. hoewel er in de ko mende zeven jaar nog minstens 180 miljoen nodig zullen zijn voor de voltooiing van het complex, kan men toch de bouw gestadig zien vorde ren. Jn 1965 zal de nieuwe wijk gereed moeten zijn. Rotterdam en Delft zul len dan nog maar vier kilometer uit elkaar liggen. Dit jaar komt de re actorhal klaar, waarin een kernreac tor zal worden opgesteld, die ten dienste zal staan van het gehele ho ger onderwijs in Nederland. Ook di verse laboratoria en een nieuw hoofdgebouw zullen dit jaar uit de grond gestampt worden. BRAND IN ZAKKENHANDEL Gisteravond heeft een brand ge woed in de zakkenhandel en touw- werkfabriek van de firma D. Balder Dzn. aan de Achterdam te Alkmaar. De brandweer, gehinderd door de vele naar buiten slaande vette rook wolken, kon het vuur moeilijk bena deren. Na anderhalf uur was de brand bedwongen en was gevaar voor uit breiding in de dichtbebouwde wijk voorkomen. Een partij zakken van 70.000 stuks, waarbij tienduizend vo rige week uit Pakistan waren aange komen, werd een prooi der vlammen. De schade, geschat op f 100.000.— wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is waarschijnlijk broei. Dank zij het herstel van de zuivel- markt zijn de eerste zes maanden van dit jaar niet ongunstig geweest voor de Nederlandse zuivelindustrie. Ondanks deze verbetering zal het landbouwegalisatiefonds echter nog met 250 miljoen gulden moeten bij springen om onze zuivelrekening in orde te krijgen. Overigens is dat honderd miljoen gulden minder dan aanvankelijk werd geraamd. De melkproduktie in het eerste halfjaar is twee procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, de kaas- produktie steeg met acht procent en de afzet van koffiemelk steeg zelfs met dertien procent. Het droge weer van de laatste tijd meent Produktschap De voorzitter van het produktschap voor vee en vlees heeft naar aan leiding van het feit. dat enkele ma len in het bestuur van het produkt schap de vraag is gesteld of de ba- conexport naar Engeland al dan niet moet worden voortgezet, in een nota zijn standpunt over deze kwestie uit eengezet. Hij concludeert, dat het tijdstip om de baconmarkt te laten schieten beslist nog niet is aange broken. Nadat een overzicht is gegeven van de ontwikkeling van de baconmarkt na de oorlog, wordt in de nota ge steld dat sedert 1956 een zeer belang rijke daling in de baconexport is op getreden. Deze daling is voorname lijk te wijten aan de toenemende export van vleeswaren en de even eens toegenomen binnenlandse con sumptie. Voorts is de opbrengst op de Engelse markt vaak teleurstel lend. Er wordt in de nota verder niet verheeld, dat de-situatie op het ogen blik beslist niet rooskleurig is. Daar staat tegenover dat de produktie van slachtvarkens in Engeland afneemt en dat men reeds in de tweede helft van dit jaar minder aanbod ver wacht. Op deze gronden komt men in de nota tot de conclusie, dat, hoe wel de uitvoer van bacon kwalita tief gezien sterk aan betekenis heeft ingeboet, het belang er van toch by het marktordend beleid niet mag worden onderschat. ZELDZAAM JUBILEUM. De familie Van Dongen te Boxtel heeft reeds vijftig jaar lang niets te makfcn gehad met het dienstboden probleem omdat mej. Theodora Uijlenbroek, die een halve eeuw ge leden bij dit gezin in dienst trad, het behulpzaam is gebleven tot op heden. Vanwege dit zeldzame gouden jubi leum zal deze dienstbode a.s. zondag in intieme kring een feestelijke hulde bereid worden. Wilt U iets weten? Vraag: Route per bromfiets van Alphen naar Geleen over Hattem; hoeveel km.? Antwoord: Alphen a. d. Rijn, Utrecht, Amersfoort, Putten, Nun- speet, Oldebroek, Hattem; afstand 125 km. Hattem, Wapenveld, Epe, Apeldoorn, Arnhem, .Nijmegen, Ven- lo, Roermond, Sittard, Geleen; af stand 198 km. Vraag: Route van Leiden naar Har- lingen per bromfiets. Antwoord: Leiden, Haarlem, Alk maar, Koedijk, Nieuwe Niedorp, Middenmeer, Den Oever, Afsluitdijk, Harlingen. heeft geen slechte invloed gehad op de zuivelsituatie, de ontwikkeling van de EEG helaas wèl. Tot deze conclusies kwam de voorzitter van het produktschap voor zuivel ir. B. van Dam in de gisteren gehouden vergadering van het produktschap. Het Westduitse streven om de „Butterfahrten" onmogelijk te ma ken achtte hij een poging om de wij zers van de klok tegen te houden. België handelt in strijd met zijn Benelux- en EEG-verplichtingen door het invoercontingent van onge suikerde condens te willen afschaf fen. Ir. Van Dam was daarentegen wel verheugd over de Franse hou ding tegenover de Nederlandse zui- velexport, die hij „aarzelend loyaal" noemde. Het dieptepunt in de nationale melkconsumptie achtte de voorzitter van het zuivelschap wel zo ongeveer bereikt. Afschaffing van de consu mentensubsidie kan wellicht nog in vloed hebben op het verbruik, maar compensatie kan temperend werken. Verhoging van het melkvetgehalte achtte hij gezien de jongste ervarin- geh nog niet opportuun. Opvallend is de gunstige ontwik keling van de boterconsumptie. Het gunstige beeld van de tweede helft van 1958 is bestendig gebleken. Voor het eerst sinds jaren worden er nu zomeroverschotten voor particuliere rekening en risico opgeslagen. Marktberichten LEIDEN. 17 juli. Vee. Aange voerd 14 stieren, 60 melkkoeien, 290 vette koeien, 107 varekoeien, 125 vette kalveren, 62 nuchtere kalveren, 451 vette schapen, 1125 zuig- en weidelammeren, 35 varkens, zeugen, 235 schrammen, 631 biggen, 14 geiten, totaal 3.149 stuks. Melkkoeien 850—1150, vette koeien schoon gew. 2.70—3.40, vare koeien 600900, vette kalveren lev gen*. 2.102.90, nuchtere kalveren lev. gew. per kg. 1.20—1.60, nuchtere kal veren lev. gew. per stuk 45.00—75.00, vette schapen 65.00—85.00, zuiglam- meren 55.0070.00, weidelammeren 35.0055.00, drachtige zeugen 325 425, schrammen 80—110, biggen 54— 58, en tot 62. Handel voor melkkoeien lui duur, vette koeien, goed, varekoeièn stil, vette kalveren slepend, nuchtere kal veren matig, vette schapen goed, zuiglammeren stug duur, weidelam meren matig, zeugen, schrammen en biggen matig. Kaas. Er zijn aangevoerd 34 par tijen Goudse kaas en 4 partijen Leid- se kaas. Notering Goudse extra kw. tot ƒ2.31, Goudse eerste kw. 2.15 2.22, Goudse tweede kw. 2.05—2.14, Leidse eerste kw. tot 2.31. Handel traag. LEIDSCHENDAM 17 juli. Eieren. Aangevoerd 67500 kipeieren. Dc notering was voor 2400 eieren no. 0 ƒ14.2015.10, 4200 eieren no. 1 13.10 14.00 11200 eieren no. 2 11.20 13.15, 9800 eieren no. 3 11.15—12.20. 8700 eieren no. 4 8.909.35, 18800 eieren no. 5 7.20—7.45, 11600 eieren no. 6 0.05—6.30, 800 eieren no. 7 5.00 —5.25. TER AAR. 16 juli. Groente. Augurken: fijn 0.66, fijnbasterd 0.59, basterd 0.53, grof A 0.46, grof 1 0.39, OD 0.31, E 0.29, idem groot 0.04 alles per kg. ROELOFARENDSVEEN. 16 juli. Bloemen. Ornithogalum 21—50, Gladiolen 1626, Alstroemeria 22 51, Liatrix 1836, Phlox 16—28, Col- villeis 18—31, Segetum 10—12, Mont- bretia 20—22, Korenbloemen 13—15, Wirrals Supreme 1629 per bos, Am. Anjers 612 per stuk. Groente. Snijbonen I 73.00— 99.00, idem II 661.0075.00, idem stek 25.00—31.00, dubb. stambonen 43.00 51.00, tomaten A 46.00, idem B 40.00, idem C 30.00, aardappelen 17.00 18.00, breekpecn 10.0013.00, augurken B 54.00, idem C 55.00, idem DA 41.00, idem D 34.00, idem E 24.00 —29.00, idem CD 33.00 per 100 kg. Autobedrijf N.V. Kort Galgewater 1416 Leiden - Tel. 33355 Ui JÉ SfCTIf 6EBR0IKÏÏ MffOttOBKlfV 1 GOGGOMOBIL type T 300 1967; 1 OPEL Rekord 1959; 1 VOLKSWAGEN 1959; 1 FORD Consul '58; 1 VOLKS WAGEN 1958; 1 OPEL Rekord 1956; 1 RENAULT Fregate 1956; 1 VOLKSWAGEN 1955; 1 VOLKSWAGEN stand. 1955; 1 TAUNUS 1954; 1 OPEL Olympla '53; 1 HILLMAN '51: 1 VOLKSWAGEN 1951; 1 VOLKSWAGEN 1950, 1 VOLKSWAGEN '49; 1 Austin 1949; 1 FORD Truck 1949, 5 ton; 1 FORD Truck 1946 3Vi ton. STATIONCARS EN BESTELWAGENS: 1 Volkswagen kleinbus 1966; 1 Volkswagen bestelwagen '53 1 Opel bestelwagen 1952; 1 Bedford bestelwagen 1952. Inruil - Financiering. Verhuur op lange termijn. Koop met terugkoop. Doorlopend geopend, 's zondags van 9 tot 13 uur. Garagebedrijf A. BLANSJAAR N.V. Ie v. d. Kunstr. 212-216 DEN HAAG Wij vragen: Dieselmonteur bekend met brandstof- pomprevisie (Woonge legenheid kan na ge bleken ervaring gere geld worden). Voor service-station: Ervaren. Doorsmeerders Meisjes komt bii ons wrken Schoon en licht werk op de afd. mangel kamer Wasserij Nooit Gedacht, v. d. Valk Bou- manweg 27a. Leiderdorp. 2T OlieDe tot de beste behorende: Quaker State, Mobiel, Castrol. Verwen U motorisch ver voermiddel met een van deze kwaliteitsproducten Valk a. d. H. Schouw, Voorschoten, tel 25191— K 1710. Alle voorkomen- de diktes voorradig. 1 Solex de Luxe, in prima staat. Dahliastraat la. Leiden. CS* Doe het zelf. Hard- zacht-, geplast.-, gaatjes-, vatervast-, brandvrij- en te. elboaxd. Kastplanken latten, .ij sten, triplex, plasticplaten, deurplaten, lijm, carton, enz. Troost, Haven 17 (naast Roelofs) telef, 24734. S* Credieten t.m f 3000. (iedereen zonder borg) r aankoop meubelen en woningtextiel, direct van fabriek Enorme keuze en --csparing, zeer prettige betaling en onder strikte "'heimnouding. Vraagt vrijblijvend Inlichtingen Postbus 538, Den Haag. 3T Sensatie!! In 3 dagen m uw bezit: Duitse t.v 5.- p.w.: radio's 2.50 p.w wasmachines 2.- p.w.; meubilair 3.50 p.w., mod. bankstellen 3.- p.w.. enz. Schrijf: Fa. Trebo, St. Jo- seohstraat 16, Arnhem. 3T Studio Koopman's fot.bedrijf. Hooigracht telef. 31701. Speciaalzaak voor kinderfotografie en gezinsfoto's. Portretten voor iedere leeftijd. Pas foto's 3 stuks v.a. ƒ1. 3 vlotte briefkaartfoto's v.a. 3.75. wend aan i cua. gucu te huis gezocht. Driftstraat 81. 1335 SP Jong katje, dol op Fe lix. Af te halen: 3 Oct.- straat 27a 1337 SP Imperial voor V.W.. klooster-, ronde en eiken tafels, divanbedden, ma trassen 20.- p. st.; nacht kastjes 5.- per stuk; ledi kanten, divans, ameuble menten, kasten, keuken stoelen 5.- p. stuk. electr naaimach. 220 V Pluym koopt inboedels. Hoge- woerd 41, teL 21266. Luchtbedden. Gebruik te rubberbedden afkomstig uit onze verhuur f 8.- tot f 12.- per stuk. Niet goed geld terug. H. R. Troost. Haven 14, Leiden, telef. 21664. 7T Iedereen is enthousiast as wij uw matras over- t. kken met damast. Een ét-) ersoons vanaf f 19.50, twee-pers. vanaf f 26.50. Smits bedden en tapijten magazijn, Mare 98, Vrou- wensteeg 9, tel. 23913. Enkele paren Fedra voet vorm - modeschoen en ruimen wij op, vooral gro te maten. Koopt nu voor delig. H. C. Meijer. De Kempenaerstr 32, Oegst- g" "st, telef 21956. De grootste keuze in binnen veringsmatrassen vindt U bij De Klei e Winst, Haarlemmerstr. 51. Leiden. 1-pers. v.a 48-75; 2-pers. v.a. 74.50. *5? Iemand zoekt gelegen heid om 1 a 2 weekenden per maand tegen vergoe ding mee te rijden naar Apeldoorn Corn. Schuyt- laan 46. Aangeb. Hillman Minx bouwjaar 1950, in prima staat, benz. 1 13. Gene gen motor of bromfiets in te ruilen. Haagweg 172a, I 'iden. '2? Wegens huwelijk, kap ster gevraagd, voor na de vakantie. Dinsdags vrij. Aanmelden: Steenbergen Driftstraat 36 (b.d. Lage Rii-idijk), Leiden. Dagbladreclame is je ware

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3