DUINSTREEK Scherp Het R.K. MULO-examen te Leiden Prof. dr. K. W. Taconis hoogleraar aan de Leidse universiteit VRIJDAG 17 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Voor het eindexamen MULO-A, te Leiden afgenomen door de stich ting „Het R.K. MULO-examen", slaagden gisteren de navolgende candidaten: E. C. M. Alkemade, Noordwijk, C. C. L. v. d. Zijden, Katwijk, E. F. P. Hogervorst, Noordwijkerhout*, J. A. M. v. Eeuwijk, Noordwijk*, G. G. C. Otto, Leiden, C. R. Verboom, Oegst- geest, J. Goutier, Voorschoten*, J. v. d. Hoorn, Noordwijk*, G. A. van der Zijden, Wassenaar*, A. J. M. v. Went No-rdwijk, B. W. M. Polane, Rijns burg, J. J. Caspers, Noordwijk, A. L. F. Gude. Amsterdam, B. M. J. v. Eisen, Oegstgeest*, C. I. J. de Goede, Leiden, T. V. v. d. Heiligenberg, Haarlemmermeer* (N. Vennep), T. C. Hoogervorst, Oegstgeest*, E. W. U. Hug, Leiden, G. C. Kins, Leiden' C. M. Develing, Leiden*, A. J. Does- wijk, Voorschoten*, H. J. M. Goddijn, Leiden*, A. A. M. de Boer, Leiden*, C. M. J. v. Haastert, Zoeterwoude*, I. M. Hoogenboom, Oude Wetering*, M. A. L. v. d. Hoorn, Ter Aar. De candidaten, achter wiens naam een staat, heben tevens het Mid denstandsdiploma behaald. Voor de tweede maal in één week: feest bij de NZH Voor de tweede maal in deze week is het vandaag feest bij de NZH, en weer gold het een veertigjarig dienst- jubileum. Ditmaal was de belang stelling geconcentreerd op de heer H, L. A. Schneider te Leiden, die van ochtend met familie en een delegatie van de bedrijfsleiding in het Leidse stadhuis werd ontvangen. Daar deel de burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot hem mede, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd hem te on derscheiden met de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Van Kinschot prees in zijn toespraak in het bijzonder de ijver en plichtsbetrachting, die de heer Schneider in de loop van de veertig jaar arbeid voor de NZH heeft betoond, eerst als hulp-arbei der, later als ambachtsman II. Hij heeft zich in deze functie, die hem voor werk van allerlei aard plaatst, POTLOOD EN GEEST steeds voor de volle honderd procent gegeven met een grote animo en toe wijding. Spreker speldde de door de Konin gin verleende onderscheiding op en hoopte de jubilaris en diens echtge note nog een jarenlange goede ge zondheid toe. De heer J. J. Jurissen, directeur van de NZH, voegde hieraan zijn ge lukwensen toe en overhandigde de jubilaris de draagmedaille van de maatschappij. Een zoon van de jubilaris dankte voor de verleende onderscheiding en de betoonde hulde. Bij Koninklijk Besluit van 6 juli 1959 is met ingang van de 'iag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, noemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- cn -atuurkunde aan de Leidse Universiteit: Prof. Dr. W. Taconis. Prof. Tacrnis, geboren op 20 juli 1910, bezocht de H.B.S. te Heereveen en studeerde van 19-17 tot 1938 in de wis- en natuurkunde aan de Leidse Universiteit. In juli 1938 promoveer de hij bij prof. dr. W. H. Keesom op een dissertatie getiteld: „Onderzoe kingen betreffende ie structuur van vaste stoffen en vloeistoffen bij zeer lage temperaturen". Daarna is hij steeds ii' het Kamerlingh Annes ï- boratorium werkzaam geweest, aan vankelijk als assistent, sinds 1940 als De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak Leidse agenda APOTHEKERSDIENSTEN Geopend: apotheek Doeza, Doeza- straat 31, tel. 21313 en apotheek Ha ven, Haven 18, tel. 20085. Examens R.K. Huishoudschool Galgewater te Leiden No. 540. Horizontaal: 1. grote hoe veelheid, 7. voorvoegsel. 8. op die plaats, 9. huid, 10. flauw, 11. afkor ting op visitekaartjes, 12. voorzetsel, 13. spoedig, 14. telwoord, 15. Javaan se huisvogel, 16. kropgezwel, 18. on gewoon, 20. dat is (afk. Latijn), 21. raaklijn (meetkunde). Verticaal: 1. insektje, 2. voegw., 3. denkbeeld. 4. bitter vocht, 5. schei kundig element (afk.), 6. dopheide, 9. tegenstelling van mager, 10. komt van de schapen, 11. voor, 12. gebak, 15. grote hoop, 16. lekkage (scheeps term), 17. vruchtje, 19. water in N. Brab., 20. voorzetsel. Oplossing morgenavond Oplossing no. 539. Horizontaal: 1. alp, 3. rad, 5. aks, 7 adé, 9. Leiden, 11. o.e., 12. s.s., 13. Pernis 16. Ede, 17. nap, 19. are, 20. tol. Verticaal: 1. aga, 2. pose, 3. raad, 4. Deens, 6. kleed, 8. dessa, 10. Inn, 11. opera, 14. rede, 15. inkt, 18. pol. VOLKSWAGEN CONTRA TRAM. Vannacht, omstreeks kwart over j twaalf is op de trambovergang nabij de Lammenbrug een Volkswagen te- geen een tramstel van de Blauwe Tram gereden. Het autootje werd deerlijk beschadigd; de twee inzit tenden kwamen met de schrik vrij. De automobilist, afkomstig uit Noordwijk, naderde de tramovergang uit de richting Zoeterwoude. Onbe kendheid met de weg en het slechte uitzicht naar links deden hem de tramtrein, die uit Voorschoten en dus van links kwam, aanzien voor een auto, die hem dus voorrang zou moeten verlenen. Toen de automo bilist zijn vergissing bemerkte, was het al te laat: de tram greep het wa gentje en slingerde het opzij. Het werd aan de voorzijde in elkaar ge drukt en kreeg voorts beschadigin gen aan de versnellingsbak. Een van de weinige getuigen van het ongeval was een motorrijder van de Rijkspo litie, die vlak achter de Volkswagen reed. Ingezonden door: de heer A. Dernison, Hooigracht 3, Leiden. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd, voor het kan didaatsexamen voor bouwkundig in genieur mej. T. C. Kiers, voor het kandidaatsexamen voor elektrotech nisch ingenieur de heer G. A. v. d. Spek te Leiden. Te Amsterdam slaag de voor het examen handelsbriefwis seling Engels M.O. mej. A. Schar- wachter, Leiden. Het getuigschrift Huishoudkundige werd behaald door de dames: J. Aal- bersberg, E. Hewitt-Wille, N. Zwart, M. Bouman, te Leiden; A. van Bosch, Hoorn; I. Brennikmeijer, Lich tenvoorde; J. Deenen, Eygelshoven; J. Govaert, Stein (L); S. Greve, Bre da; E. Grobben, Schalkhaar; J. Kes- sener, Heerlen; O. Rölkens, Bitho ven; C. Rozenstraten, Aarlanderveen; J. Ruemkens, Haelen; M. Schroots, Rotterdam; I. Baptiste Roermond; M. van den Berg Bols ward; H. van den Donk, Veghel; A. Jansen, Midden meer; M. Janus, Amsterdam; I. Lips, Drunen. Afgewezen: geen. Voortgezet exa men 3. Het getuigschrift Vormingsklas be haalden de dames: S. Oude Elfrink, T. van Meegen te Leiden; A. Heyningen, Voorburg; M. van der Marei, Koudeker; E. van Eisen, L. Bruschke, Oegstgeest; G. Buschman, Hillegom; E. Gibbels, Middelharnis; Munsterman, Nieuw-Vennep. Afgewezen: 5. Het schoolgetuigschrift Kinderver zorgster werd behaald door de da mes: F. Dooyenburgh, W. Teljeur, G. van Wely, Leiden; H. van den Barselaar, B. Bunnik, M. van Die- men, J. van Horsen, E. van der Plas, Wassenaar; G. Geerlings, M. Geer- lings, A. van der Klugt, A. Oostdam, T. van der Slot, H. Verwer, Noord wijkerhout; J. Grevenstuk, M. van de Voort, Zoeterwoude; L. de Mooy (met lof), Valkenburg (ZH); W. Be- liën, Vogelenzang; A. Vink Noord- wijk/zee. Afgewezen: geen. Het diploma Kolonieleidster van de Centrale Raad werd behaald door de dames: G. van Wely (met lof). Leiden; J. Grevenstuk, M. van de Voort, Zoeterwoude; Jf van Horsen (met lof), Wassenaar. Het getuigschrift Coupeuse behaal den de dames: M. Bakker, M. de Cler, A. Geen jaar, L. Hettinga, A. Sloos te Leiden; G. Duinhoven, Warmond; A. Langeveld, Hillegom; C. de Mooy, Oegstgeest; A. Schaap, Katwijk a. zee; W. Timmers, Abbenes. Het getuigschrift Costuumnaaister behaalden de dames: M. Beugelsdijk, C. Giezen, M. Heetveld, Leiden; C. Broekhof (met lof), Noordwijker hout; J. Hoogervorst (met lof), D. Kop, Leiderdorp; J. de Ruyter, Oegst geest. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Huisnaaister werd behaald door de dames: C. Bakker, A. van der Kaay, J. Kukler, Leiden; M. Appelman, Noordwijker hout; C. Beugelsdijk, Warmond; B. ten Have, J. van der Kamp, Oegst geest; P. Heemskerk, Oud Ade; E. Hiep, B. Moerkerk, Noordwijk; J. Straathof, Nieuwe Wetering. Herexamen: 1. Afgewezen: geen. Het .getuigschrift Huishoudassis- tente behaalden de dames: A. Aal- ders, C. de Bruyn, C. van Hoorn, J. Rijnsbeek, J. Timmers, M. Detrie, A. Sommers, Leiden; M. Barnhoorn, Lisse; C. Buitendijk, M. de Graaf, Leiderdorp; P. Scheerder, Alphen a. d. Rijn; J. Verdegaal, Sassenheim; M. van Wissen, Warmond, M. Ahs- man, Oud Ade. Voortgezet examen 2: Afgewezen 1 Het getuigschrift 4-jarige Middag opleiding behaalden de darnes: J. Brandt, J. Juffermans, te Leiden; G. van den Berg, Zoeterwoude; E. Dom peling, Leiderdorp; E. de Frankrij ker, Hazerswoude; C. Onderwater, Voorschoten; C. van der Poel, Rijp- wetering; A. Zaal, Roelofarendsveen Afgewezen: 1. Het getuigschrift van de 2-jarige Middagop'eiding behaalden: J. Bree- develd, E. Maaskant, Leiden; H. van LEIDEN, 17 juli. Groente. Ap pelen ƒ49, pruimen f 146—182, zwar te bessen ƒ240, andijvie ƒ1528, augurken 32, snijbonen ƒ21—102, stambonen ƒ5661, tuinbonen ƒ8. kroten 1035, rode kool 31, groe ne kool ƒ25, postelein 718, rabar ber ƒ1527, spinazie ƒ1127, stoof- sla 3442, tomaten A 1421, idem B 1425, idem C 14, idem CC 10, uien 417, waspeen 1020, zilveruien ƒ55, alles per 100 kg; meloenen 80107, perziken 5 20, bloemkool A ƒ44—81, idem B 2757, komkommers A 1326, idem B ƒ11—23. idem C ƒ9—13, sla ƒ632, alles per 100 stuks; bospeen 22—33, peterselie 110450, radijs ƒ4, selderij ƒ4201220, per 100 bos. Aalst, Koudekerk; T. van der Berg, Warmond; H. van der Ploeg, C. Schrama, M. Valentijn, C. van der Werf, Voorschoten. Afgewezen: geen. Het getuigschrift 2-jarige Primaire Dagopleiding behaalden: P. Griffioen, V. Haver, M. van Houten, J. de Jong, L. Links, E. Menger, E. Oppelaar, T. Renes, A. van Vliet, E. van Vliet, M. Wijting, M. Wijtsma, T. Zeilstra, P. Bernard (met lof), M. Bleiji, J. Ket (met lof), E. Massaar, N. Salo mons, C. Singerling, J. van Wezel, C. van der Zeeuw, E. Belt, T. van Kampen, A. Verberg, C. Brouwer, E. de Best, A. Bleijs, L. van den Bos, M. Driessen, D. van der Kamp, E. Kok, H. Kok, C. van Latum, J. Rijs- bergen, J. Sloos, M. Topper, J. Uljé, E. van der Veer, E. van Veldhuizen, te Leiden; C. Boer, J. van der Berg, W. Kop, Leiderdorp; M. Arts, J. Karremans, M. Spiegeler, Voorscho ten; G. Bisschop, A. Oudshoorn, C. van der Ploeg, M. Schakenbosch, Rijpwetering; A. van der Geer, G. Weber, Alphen aan den Rijn, J. van der Hoorn, M. van Steijn, A. Zand vliet, Leimuiden, W. Nederhof, Bos koop, M. Rotteveel, C. van der Salm, Oude Wetering, H. Turk (met lof), Roelofarendsveen, H. Bol, V. Floor, Voorhout, N. Duiker, Sasesnheim, M. van der Kaay, M. Bentvelzen, W. van Noort, E. Verhoef, Oegstgeest, J. van Beek, J. Timmermans, Hazerswou de M. Jansen, Nieuw Vennep, H. Janson, Stomp wijk, C. van Kan, M. van der Linden, P. Zuidhoek, Noord wijk; G. van Niekerk, Warmond. Afgewezen: 14. Met 6 leerlingen worden de repe tities voortgezet. bedrijfschef, vanaf 194J- tevens do cent en na 1950 als lector. Per 1 mei 1954 vervulde hi naast zijn lectoraat een bijzonder hoogleraarschap in de koudetevhniek, ingesteld door het Leids Universiteitsfonds. Prof. Taconis zal de pVats van prof. dr. A. F. van Itterbepk bezweten, die op 1 oktober 1959 als hoogleraar te Leiden zal optreden. Jeugdorkest „De Burcht" trad op in Rotterdam Het hoogtepunt in het kader van de festiviteiten, georganiseerd door de winkeliers-combinatie „Boulevard Zuid" in plan-zuid te Rotterdam, is de dagtocht per touring car voor cliënten, die een bepaald aantal ze gels verstrekt bij bestedingen boven een bepaald bedrag, hebben ge spaard. Deze tochten worden beslo ten met een rondgang van de touring cars door plan-zuid, voorafgegaan door een muziekkorps. Dat de faam van het Leidse Jeugd orkest „De Burcht" reeds tot ver buiten Leiden is doorgedrongen, blijkt wel uit de uitnodiging, die dit Jeugdorkest van de genoemde win keliers-combinatie had ontvangen om aan de rondgang, die gisteren tot slot van de dagtocht 195P werd ge houden, de nodige muzikale medewer king te verlenen. Precies om 7 uur stopte de uit 14 touringscars bestaan de file aan de grens van Plan-Zuid, waarna met het Jeugdorkest voorop en vergezeld door een grote menigte buurtbewoners, een ware triomftocht door Plan-Zuid werd gemaakt. Dat de medewerking van het Jeugdorkest aan deze tocht bijzonder is gewaar deerd, bleek wel aan het eind, toen de jeugdige muzikanten een ware ovatie van de duizendkoppige me nigte in ontvangst mochten nemen. Na een kort woord van dank, recht te de voorzitter van de winkeliers combinatie, de heer A. Schuiten, als bijzondere blijk van waardering een herinneringsvaantje aan het vaandel van „De Burcht". LISSE 60 Zwitserse gidsen logeren op Puntenburg Woensdagavond half 7 arriveer de in Lisse een eerste groep van zes tig Zwitserse gidsen, met een Zwit serse autobus. Zij wercen bij het raadhuis ont vangen door leidsters en gidsen van de Maria-Goretti-groep uit de Aga tha- en Maria-parochie. Later ging dezelfde bus een twee de groep ophalen, vanaf het station Leiden. Dit waren de meisjes die de reis van Freiburg naar hier per trein hadden, gemaakt. De meisjes, vergezeld van hoofd leidster Cheftène Rina Rio en een aalmoezenier, hebben voor een dag of tien hun bivak opgeslagen in de twee blokhutten op „Puntenburg". De gidsen van Lisse kregen het na die ontvangst meteen cjxuk. Er moest voor de „menage" worden gezorgd en zo trokken ze her en der door het dorp om in de eerste behoeften van hun gasten te voorzien. Toen de meisjes /uit het jodelland op Pun tenburg arriveerden, stond de ver frissende limonade al klaar, waarna het kwartier-maken kon beginnen. Luchtbedden waren vanuit Zwitser land meegebracht, dus de ligging le verde al geen bezwaren op. De groep spreekt overwegend Frans. Enkele Duits-sprekenden zijn onder hen en ook een Nederlands sprekend meisje, dat familie in Delft heeft. De aalmoezenier is professor aan de universiteit van Freiburg en ook Cheftène Rio doceert aan deze in stelling. Dat de Zwitsesr uitgerekend hun Vier-provinciëntocht van de KAV Men schrijft ons: De Leidse Stedelijke KAV maakte gisteren een 4-provinciëntocht. Dit KAV-reisje kende het element: verrassing! Met opgewekte moed be gonnen de dames van de stedelijke KAV hun jaarlijks uitstapje. Maar waarheen? Dat wist niemand, ook niet de G. A., pater v. Swelm, die de hele tocht meemaakte. Over Rotter dam en Breda belandden we in Baar- le Nassau en Baarle Hertog, het twee ling-dorp met zijn beroemde 31 en claves en zijn twee kerken die op drie minuten afstapd van elkaar liggen: een voor de Belgen met klei ne stoeltjes en een voor de Neder landers met nette banken. Enfin, we hebben ergens niet bij Sooi v. d. Eijnden een heerlijk kopje koffie gedronken enja„ wat doe je nog meer in enclaves. Door het schone Brabantse land kwa men we midden in de Oisterwijkse bossen op Groot Speijk met rondom ons heerlijke koele vennen. Wij heb- Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Bernardus Her- manus z. v. J. B. H. van der Kwaak en M. M. van der Heijden. Lamber- tus z. v. L. Fielemon en M. van Eg- mond. Maria d. van L. Fielemon en M. van Egmond. Aldert Cornells z. van C. Varkevisser en J. Ciere. Edith Elizabeth d. v. W. Langeveld en A. M. Keijzer. Johannes Diederik z. van W. C. Capel en B. ten Have. Soraya Ariadne d. v. J. H. G. Mees ters en S. Timmerman. Cornelia Ma ria d. v. D. C. Vijlbrief en J. M. Vlet ter. Overleden: G. Kalkhoven ben er genoten van een echte Bra bantse koffietafel. Alles volop! In Den Bosch was er gelegenheid om de kathedraal te bewonderen. Maar hoe het kwam dat er sommige dames zo laat kwamen? Voort ging de reis: Nijmegen in zicht. £)e H. Landstichting Dekkers- wald, langs de Duitse grens naar Erica, waar de thee wordt gebruikt. Daar lag de Flying Enterprise in het water, daar waren motorbootjes, sommigen lieten,zich uit louter ple zier met water nat spuiten. Het zon netje scheen zo helder en Maar de dames moesten weer ver der; hun magen begonnen te knor ren. Op gaat 't langs de Grebbeerg naar Leersum, waar in „Damlust" verschillende varkens hun leven duur verkopen en in de magen van kirrende dames zienderogen ver dwijnen. Daar ontvangt elk lid van het dagelijks bestuur een extra-pre sentje als dank vooi de prachtige tocht die zij hun leden bereid heb ben. Plezier makend en zingend, tuffen onze Leidse dames naar Woerden, waar het plezier zijn hoogtepunt be reikte in een dansende entrée in „De Eenhoorn". Het is al laat ge worden, als de Sleutelstad zijn dank bare dochters terügziet. WASSENAAR VAKANTIEREGELINGEN BAKKERS EN MELKBEZORGERS Gehuwd: T. H. R. van der Zeuw en M. A. J. de Vogel. R. G. Ruigrok en M. F. D. Guasco. A. H. Siebert en C. Heijkop. H. J. Heijmans en E. Eradus. B. W. L. Weller en C. A. Baas. J. van Hooven en M. Bloem. F. van Oosten en J. E. S. Beurze. II. A. Bavelaar en S. H. W. Springer. J. B. de Groot en G. Rozier. J. D. v. Soldt en C. M. W. Kok. J. Binnen dijk en R. H. W. Roodakker L. de Koning en A. Sarközi. P. de Goede en C. M. J. Juffermans. J. G. Matheij- sen en J. van den Bos. W. F. Jonge- leen en C. A. M. Leeflang. F. Mulder en J. C. Favier. H. P. Ie Febr en D. van Strater. H. Klinkhamer en J. Bavelaar. L. L. Gerrits en W. M. C. van der Voort. L. Ouwerkerk en E. H. M. van der Meer. R. Roelofsen en G. C. Braxhoven. Evenals verleden jaar is een va kantieregeling ontworpen voor de Wassenaarse melkdetailhandelaren. De vakantieperiode is verdeeld in j. man. twee gedeelten van twee weken elk: van 20 juli tot en met 1 augustus en van 3 augustus tot en met 15 augus tus. In deze vier weken zullen de melkhandelaren niet aan huis be zorgen behalve aan grote afnemers, zieken, ouden van dagen e.d., die zich aan het secretariaat van de va kantiecommissie, Papeweg 28, heb ben gemeld. In deze vakantieperiode worden melk en melkprodukten ver kocht per bezorgwagen, die zich langs een tevoren bekendgemaakte route door de wijken zal bewegen. De man met de bezorgwagen zal zijn komst met een bel aankondigen. De verkoop geschiedt van 's morgens 7 uur af. In de periode van a.s. maan dag 20 juli t.m. zaterdag 15 augustus gaan de bakkers beurtelings met va kantie en wordt er geen brood thuis bezorgd. De broodverkoop geschiedt verblijf in Lisse hebben gekozen is niet direct toevallig. Zij wilden nl. in een streek bivak keren, die begrensd is door eeft aan tal grote steden (Randstad Holland) en in de nabijheid van de zee lag. De eerste contacten zijn reeds enige tijd geleJen tussen een Nederlandse professor aan genoemde universiteit en de leider van de verkenners in Lisse, de heer J. Strik, gelegd. Dit contact heeft uiteindelijk het bezoek tot gevolg gehad Over eventuele activiteiten in de tien dagen van het verblijf der Zwitserse meisjes kon men ons nog niet veel zeggen. Ongetwijfeld zul len er vele bezoeken naar verschil lende plaatsen op het programma staan (de Zwitserse bus met chauf feur blijft ook hier tot dat doel ge- stationneerd). Maar ook zal het con tact met de Lissese gidsen worden vernieuwd. Men spreekt b.v. reeds van een gezamenlijk kampvuur, en ook wil men trachten, de meisjes iets te laten zien van het Neder lands gezinsleven Als men dezer dagen meisjes ziet wandelen met een donkerblaijwe plooirok en een lichtblauwe blouse en verder wat gidsen-attributen, dan zijn het Zwitserse, want wel is „het spel van verkennen" één wereldbe weging, maar in uiterlijk is er na tuurlijk enig verschil. KATWIJK AAN ZEE Strandfeesten. Onder auspiciën van W" hadden donderdag weer strandfeesten plaats op het parkeer terrein bij „De Zwaan" waarvoor, als steeds, veel belangstelling was. Het begon al in de morgen, om half tien. Des avor.ds gaf de Accordeonvereni ging WIK een populair concert aan de Boulevard, waarvoor ook veel belang stelling was, dank zij het mooie weer. VOORSCHOTEN JAARVERSLAG WIT GELE KRUIS OVER 1958 In zijn jaarverslag kan de afd. Voorschoten van het Wit-Gele Kruis geen grote gebeurtenissen melden. De samenwerking met het Oranje- Groene en Groene Kruis in de Stich ting Gezondheidszorg was uitstekend, het bestuur heeft actief deelgenomen in de werkzaamheden van genoemde Stichting. De vergaderingen uitge schreven door de Provinciale Bond werden door het bestuur bezocht. Door de geringe belangstelling in voorgaande jaren is er in het ver slagjaar geen algemene vergadering gehouden. Plannen worden beraamd voor een serie lezingen over de schoolgaande jeugd. Voorbereidingen werden getroffen voor een grote le denwervingsactie, te houden in het begin van het komende verslagjaar. Het bestuur kwam in het verslag jaar tweemaal bijeen. Het aantal leden steeg van 764 (683 gezinnen en 81 zelfstandigen) tot 818 (741 gezinnen en 77 zelfstan digen). De toename van leden is in verhouding van de grote bevolkings toename echter te gering. Het bestuur blijft attent op de toe name van het werk van de wijkzus ter om wanneer nodig, tot aanstelling van een tweede kracht over te gaan. De bureaus werden wederom druk bezocht. Het Zuigelingenbureau no teerde met 191 nieuw ingeschre venen totaal 338 ingeschrevenen, met 1725 consulten: er werden 476 huisbezoeken gebracht. Het Kleuterbureau noteerde met 131 nieuwe ingeschrevenen totaal 607 ingeschrevenen, met 924 consul ten; er werden 380 bezoeken aan huis gebracht. In het verslagjaar werd ormieuw een aantal kinderen uitgezonden. De vertegenwoordiger in 't kraam- centrum bezocht de jaarvergadering. Door' ernstig gebrek aan personeel kan in een groot aantal gevallen niet voor kraamhulp gezorgd worden. De „moedercursus" is een groot succes geworden. Ruim 40 dames na men er aan deel. Evenals vorige jaren werden suc cessen geboekt door de propaganda- commissie. Kortbaan draverij Het comité „Paardensport" te Voorscholen or ganiseert op Paardenmarktdag, 28 juli a.s. een grote kortebaandraverij op de Prins Bernhardlaan. Aanvang 2 uur n.m. Momenteel zijn er al 35 inschrijvingen binnen Dit is al 15 meer dan het vorig jaar. Wel een bewijs dat er voor de draverij te Voorschoten veel belangstelling be staat.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2