BAHAMONTES A Op vierde dag van Braassemweek sneuvelden drie grote winnaars vrijwel zeker Tourwinnaar, BEliGPdlJS REEDS BINNEN In stromende werden de regen en dikke mist, renners als spoken DAG- en PL0EGEN- KLASSEMENT Jac Kraan en H. J. de Ruyter bleven winnen, Duitse zege in Oiympiajollen Ned. zwemploeg terug in ons land Nieuwe records van Corrie Schimmel DONDERDAG 16 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Er viel een traan in het meer van Annecy. Een traan, heimelijk door Jac ques Goddet weggepinkt. Maandenlang had de grote tourbaas in de periode van voorbereiding zitten broeden op een waardig sluitstuk van zijn ronde. Uit de bus kwamen de twee Alpenétappes over liefst zeven toppen, die de karavaan van Grenoble via een omweg door Ita lië en Zwitserland naar Annecy voer den. Op de Galibier, de Iseran, de klei ne en de Grote St Bernard, de Forclaz en de Forclaz Montmin zou de finale uitgevochten moeten worden. Al het werk was echter voor niets geweest, want in plaats van heroïsche gevechten tussen de groten in het grimmige décor van het hooggebergte, gedroegen de sterren zich juist hier als lammetjes. En vandaar die traan. In feite is de Tour afgelopen. Frede- rico Bahamontes veroverde samen met Charly Gaul in de 19e étappe van St. Vincent naar Annecy opnieuw tyd- w.nst. Op Mahé, Rivière en Anquetil 58 sec., op Anglade en Baldini 1 min. 36 sec. Met een voorsprong van 5 min. 40 sec. op Anglade, 10 min. 14 op Anquetil, 10 min. 16 op Baldini en 12 min. 34 op Riv.ère kan de Spanjaard met een ge rust hart aan de laatste drie vlakke étappes beginnen, zelfs al is daar een 70 km. lange tijdrit bij Alleen een vol ledige instorting van Bahamontes zou de tour 1959 nog een andere winnaar kunnen bezorgen Gezien de vorm, waarin de Spanjaard verkeert, is de kans daarop echter wel bijzonder klein. Hij kon het zich in de tweede zware Alpenétappe permitteren tot de laatste col te wachten alvorens natuurlijk samen met Charly Gaul in de we derom winstgevende aanval te gaan. Daarvoor had Bahamontes zijn concur renten niet uit het oog verloren en was hij op zijn akkertje mee naar boven ge gaan. Op de Grote St. Bernard en de eerste Forclaz had hij zich even moe ten inspannen om de punten te verza melen, die hem opnieuw de titel van „Koning der bergen" bezorgden. Want hoewel Gerard Saint door een ge slaagde vlucht met Rolf Graf een groot deel van zijn achterstand op Bahamon tes in het bergklassement inliep, kan de slanke Franse regionaal vandaag op de laatste top van de derde categorie, de Echallon, de achterstand niet geheel meer overbruggen. Waardig leerling. Rolf Graf, die na de Megève door een lekke band vier minuten op Saint was achtergeraakt, klom tegen de For claz Montmin als een waardig leerling van Ferdi Kübler, hij ging Saint voorbij en won met een voorsprong van 4 mi nuten op de regionaal zijn tweede étappe in deze ronde. De volledige Franse jury, die de prijs voor de strijdlustigste ren ner moet toekennen en die in de afge lopen dagen naar de mening van de in ternationale journalistengarde wel eens bedenkelijk chauvinistisch is geweest, kon nu geen andere man aanwijzen dan Rolf Graf. „Had ik maar eerder zulk weer ge troffen. Het was vreselijk zwaar van daag, maar ik heb liever die kou dan de warmte van de vorige weken", wa- sport wenst men het in alle hardnek kigheid nog altijd te blijven noemen. De verschrikking van de Grote St. Bernard begon met een aanloop van 25 km. van St. Vincent naar Aosta en toen ging het omhoog. Niemand zag waar heen, maar volgens de kaarten lag daar boven in de grauwe ondoorzichtigheid dc top van de Alpenreus en zeker was het ook, dat de weg erheen leidde. En kele kilometers lang was er inderdaad sprake van een weg, maar op een ge geven moment hield het normale pla veisel van teer en grint op en trokken wij over een met grove stenen bezaaid geitenpad van enkele meters breed, vol kuilen, plassen en modderpoelen, langs afschrikwekkend diepe en steile af gronden, met hier en daar een paaltje of afscheiding. Moeizaam en traag slingerde het lint van fietsen, auto's en motoren zich om hoog. Ruim 30 km. was die klim naar de hel en steeds meer respect kregen wij voor Hannibal, die ruim 2000 jaar geleden met zijn paarden en olifanten een ongeveer gelijke route moet hebben gevolgd. Op heel die lange weg naar de top bevonden zich nog geen honderd belangstellenden en boven werd de doorkomst van de zwoegende meute vrijwel alleen gevolgd door de Zwitser se douaniers, die geen enkele belang stelling toonden voor de papieren van de volgers. Mist i modder. De top van de col, die onder normale omstandigheden de opluchting geeft van aan het einde van het zwaarste werk te zijn. betekende nu pas het begin van de ware ellende. Onmiddellijk na het hoogste punt sloeg een ijskoude regen de renners in het gezicht en dwars door de dikke laag krantenpapier heen, die zij onder hun truien hadden gestopt Nog geen vijf meter kon men in de bryïge mist vooruit zien; de modder van de weg, die geen weg was, spoot achter de wielen omhoog De ruiten wissers van de volgauto's konden het niet verwerken, de wielen kregen nauwelijks vat, wanneer er. ondanks het zeer trage tempo, waarin moest worden gedaald, werd geremd. Het was een wonder, dat in die afdaling, één der gevaarlijkste die ooit in een Ronde van Frankrijk is beleefd, geen ernstige on gelukken zijn gebeurd. De motorgen darmerie van de Tour had het gevaar gelukkig tijdig doorzien en alle auto's en motoren, die achter de renners wa ren bovengekomen, werden op de top vastgehouden totdat het verschil groot genoeg was om auto voor auto, motor voor motor aan de tocht omlaag te laten beginnen. Weer ging het glijdend, glibberend en slippend door de modder, waarbij het sturen vaak niet meer effect had dan bij een rit op een bobslede, naar bene den, met groot licht en de mistlampen aan. Honderden meters lager hingen nog de dikke wolken tegen de berg wand gekleefd en de temperatuur was dichtbij het nulpunt. Steeds klonken de waarschuwingen voor het grote gevaar door de Tourradio. De mensen, die 2000 meter in de diepte de ravitaillering stonden voor te bereiden, kregen door de radio de opdracht te zorgen voor hete dranken voor de renners. Het Rode Kruis trof extra maatregelen. En in tussen zeulde de troep de berg af, over de wegen zonder wegdek, zonder zicht bare afscheiding en langs ravijnen, waarvan men alleen wist, dat zij steil en d ep wwen, maar die leken op grote meren van mist, mist en nog eens mist. Het was een spookleger, dat daalde. De kleuren van de truien waren onzicht baar door de modder, de gezichten le ken op kleimaskers, geel-grys met ga ten voor ogen en mond. Peloton uiteen. De Spanjaard Morales was het eerst over de top van de grote St. Bernard gekomen vóór Gaul, Bahamontes, Saint, Piet Damen, Pauwels en Plankaert, ge volgd door het gehele peloton. In de verschrikkelijke afdaling, werd Charly Gaul gelost, maar met assistentie van Marcel Ernzer, zijn trouwe oppasser, kwam hij weer vooraan. Bij de ravi- taillering in Martigny („104 km.) bleek pas goed welk een slachting de elemen ten hadden aangericht. Van het :om- pacte peloton op de top was niets meer over. Het duurde meer dan een uur voordat de uitgerekte sliert langs was getrokken. En de nauwelijks van de schrik bekomen troep kreeg geen rust, want onmiddellijk volgde de klim naar de 1523 meter hoge Forclaz. Hier ont snapte de lange Zwitser Graf. Saint, belust op de punten voor het bergklas sement, waarin hij toen nog niet geheel kansloos was, ging hem achterna en op de top had de regionaal de Zwitser in- 1 107.31.41; 31 Geminiani; gehaald. Graf kwam als eerste door met 107.35.11; 37. De Bruyne; Saint op twee lengten Op 2 min. 35 sec. volgden Gaul, Bahamontes, Sutton en Reitz, 10 sec. voor een groep met Plet Damen, Rivière, Baldini, Anquetil en Anglade. Op 81/» minuut p&sseerde een peloton met Jaap Kersten. In de afdaling kreeg Graf een lekke band, die hem vier minuten terug wierp Bij de doorkomst in de winter sportplaats Chamonix (143 km.) leek Graf verloren. De voorsprong van Saint bedroeg 4>/t minuut en sleéhts 1 min. achter Graf reed het peloton. Tegen de helling naar de top van de Megève be gon Graf echter terrein terug te win nen. Op de col reed Saint nog steeds alleen. Maar Graf was als een lokomo- tief naderbij gekomen. Zijn achterstand was geslonken tot 1 min. 54. Charly Gaul leidde het peloton, dat toen op 6 min 20 sec. lag. Rolf Graf kwam steeds dichterbij. Kort na het begin van de laatste be klimming had hij Saint te pakken. De regionaal was geslagen. Hij kon het wiel van de als een gems klimmende Graf niet houden en hij kwam 3 min. en 17 sec. na de Zwitser op de col door. Achter dit tweetal hadden Gaul en Ba hamontes intussen hun beslissende aan val ingezet. Baldini en Anquetil, die met hen waren meegegaan, werden van het wiel gereden en vielen terug in het peloton, dat op de top 2 min. en 5 sec. op de bergkoningen had verloren. In de 22 km lange afdaling naar de eindstreep op de brede boulevard langs het meer van Annecy verloren Gaul en Baha montes meer dan 1 min. op de fel ja gende achtervolgers. Etappe-uitslag De 19e étappe St. Vincent AostaAnnecy over 251 km., is gewonnen door Graf van de Zwitsers- Duitse ploeg in 8.33.31 (met bonificatie 8.32.31); 2. Saint (West Zuid West) 8.37.46 (met bonificatie 8.37.16); 3. Gaul (Nelux) 8.38.25; 4. Bahamontes (Sp.) z.t.; 5. Brankart (B.) 8.39.23; 6. Damen (Nelux); 7. Pauwels (B.); 8. Hoeve- naers (B.); 9. Mahé (West Zuid West); 10. Anquetil (Fr.); 11. Adriaenssens (B.); 13. Rivière (Fr.) allen in dezelfde tijd als Brankart; 13. Baldini (It.) 8.40.0114. Anglade (Centraal Zuid Fr.) 15. Bergaud (Centr. Zuid Fr.) beiden dezelfde tijd als Baldini; 16. Darrigade (Fr.) 8.42.50; 17. Friedrich (Zwits.- Dld) 8.42.51; 18. Sutton (Int. ploeg) 8.42.53; 19. Reitz (Zwits.-Dld) 8.43.18; 20. Thomin (West Zuid West) 8.43.42; 23. Plankaert (B.) 8.48.14; 30. Kersten (Nelux) 9.09.20; 33. Ernzer (Nelux) z.t.; 34. De Bruyne (B.) z.t.; 36. Janssens (B.) z.t.; 37. ex aequo o.a. Desmet (B.) Geminiani (Fr.) en Bolzan (Nelux), al len in dezelfde tijd als Kersten. Algemeen klassement: 1. Bahamontes 105.52.31; 2. Anglade 105.58.11 op 5 min. 40 sec.; 3. Mahé 106.01.27 op 8.56, 4. Anquetil 106.02.45 op 10.14; 5. Baldini 10603.47 op 11.06; 6. Hoevenaers; 7 Adriaenssens; 8. Rivière; 9 Pauwels 10. Saint; 11. Gaul 106.13.57 op 21.26; 12. Brankart; 13. Bergaud; 14. Manzaneque 15. Dotto; 16. Darrigade; 17. Friedrich; 18. Planckaert; 19 Vermeulin; 20. Fala- schi; 23. Graf: 27. Janssens; 29 Damen 32. Ernzer Bolzan; 47. Huot; 52. Kersten 108.08.51; 56. Robic 108.14.38. Ploegenklassement: 1. Belgie 25.58.09; 2. Zwitsers-Duitse ploeg 25.58.40; 3. West Zuid West 26.00.21; 4. Frankrijk 5. Italië; 6. Centraal Zuid; 7. Nelux (Gaul, Damen, Kersten) 26.27.08; 8. Spanje; 9. Internationale ploeg; 10. Pa rijs Noord Oost. Algemeen ploegenklassement: 1. Bel gië 318.20.47; 2. Frankrijk 319.00,01; 3. Centraal Zuid 319.17.06; 4. West Zuid West; 5. Spanje; 6. Italië; 7. Nelux- ploeg (Gaul, Damen, Ernzer) 320.59.52; 8. Zwitsers-Duitse ploeg; 9. Internatio nale ploeg; 10. Parijs Noord Oost. Bergklassement: 1. Bahamontes 73 pnt; 2. Gaul 67 0.5; 3. Saint 65 pnt; 4. Huot 42 pnt; 5. Rivière 27 pnt; 6. Ber gaud 24 pnt; 7. ex aequo: Christian en Gismondi beiden 19 pnt; 9. Anglade 16 pnt; 10. ex aequo: Mahé en Graf, bei den 13 pnt; 12. Pauwels 11 pnt; 20. Da men 6 pnt. Puntenklassement: 1. Darrigade 511 pnt; 2. Saint 450 pnt; 3. Gaul 419 pnt; 4 Bahamontes 410 pnt; 5. Anquetil 393 pnt; 6. Graf 381 pnt; 7. Anglade 343 pnt; 8. Hoevenaers 314 pnt 9. Van Aer- de 296 pnt 10. Rivière 290 pnt 11. Bal dini 285 pnt 12. Graczyk 243 pnt. Drie renners hebben tijdens de 19e étappe de strijd gestaakt. Het zijn Lach en Meneghini (beiden Parijs Noord Oost) en de Spanjaard Marigil. De Por tugees Batista (Int. ploeg) finishte na het sluiten van de controle en werd uit de strijd genomen, zodat er vandaag nog slephts 68 renners zouden starten. De prijs voor de strijdlustigste ren ner werd in de 19e étappe toegekend aan de Zwitser Rolf Graf, die na een lekke band zijn medevluchter Saint moest laten gaan, maar deze later in haalde en passeerde. Het algemeen klassement voor de strijdlustigste renner ziet er nu als volgt uit: 1. Saint 224 pnt; 2. Anglade 150 pnt; 3. Graf en Gismondi 101 pnt; 5. Bahamontes 98 pnt. De premie voor de ongelukkigste ren ner ging in de 19e étappe naar de Spanjaard Morales. De vierde dag van de Braassemweek begon met absolute windstilte, maar de lucht zal vol donkere wolken en toen deze weggevaagd waren, kwam de wind weer aardig door. om later flink toe te ren de woorden van Piet Damen. die nemen, zodat ook deze dag uitgroeide tot een verdienstelijke zesde plaats ver overde achter Brankart. Do Brabander had de gehele dag tussen de groten voortreffelijk gereden. Toen hij door een lekke band terugviel, had Damen in zvjn eentje het verlies weer goedge maakt. Het had er nog maar aan ge mankeerd. dat Damen in de beklimming van de Forclaz Montmin met Bahamon tes en Gaul was meegegaan. Dat ging nu net een beetje boven zijn krachten uit. Ernzer, Kersten en Bolzan behoor- i den tot de velen, die meer dan een half uur in deze étappe achterraakten. welgeslaagde in deze mooie reeks van wedstrijden, waarop de Braassem ongetwijfeld met voldoening terug zal kunnen zien. De draaiende wind was overigens oor zaak, dat de schepen geen volle in-de- windse start konden maken, maar half aan de wind wegvoeren. In dit geval was dit zo erg niet, want de S-baan, die deze dag was uitgezet, bevatte een prachtig kruisrak van de Leidse Vaart naar boei C bij de molen van Kraan, terwijl ook het rak Molenwijk-finish uitstekend in de wind lag. De zeilers hebben op deze vierde dag in het afgemeen harder moeten werken dan op de voorafgaande dagen en dat dit ook resultaten heeft gehad wordt wel be wezen door het feit, dat de winnaars het lang niet gemakkelijk hebben gehad. In de Hying Dutchmanklasse maakte Terwogt ditmaal een uitstekende start, want in het korte rak naar boei B bij Oudewetering ging hij vol goede moed aan de kop vóór Jac. Kraan en Jan Bol. Het duurde evenwel niet lang of de Oudeweteringer lag weer aan de kop om onbedreigd te gaan winnen. Het schijnt evenwel, dat hij zich na het ingaan van de tweede ronde weer in de baan ver giste, want hij legde vanaf zijn laatste boei weer op de Molenwijk aan en eerst toen hij zag, dat zijn volgers weer een De hel In. In stromen was de regen gedurende de nacht in de Alpen gevallen. De val lei van Aosta. bekend om zijn schoon heid van het panorama, bood bij de start van de drielandenótappe naar An necy een mistroostige aanblik. Maar j erger was het, dat boven die triestheid van grijze wolkensluiers, van kille nat- tighe d en huiverige toeschouwers het bergdécor als het ware dreigend lag te wachten op zijn slachtoffers: die dwaze lieden van de tourkaravaan Even rolde heel in de verte een -i»tn- j derslag door het dal. Het was alsof de Grote St. Bernard vanachter de wol kenmassa's, waarin dit 2500 meter ho^ gevaarte lag verscholen, een laatste waarschuwing gromde. En hoewel men aan de start renners zowel als volgers even een blik omhoog zag werpen, stoorde toch niemand zich aan dit voor teken van een der afschuwelijkste stuk jes sport, die men kan beleven. Winti Corrie Schimmel van 't Go^i uit Bus- sum heeft tijdens een wedstrijd over 1500 meter in het zwembad „De Liesbosch" om het kampioenschap van de kring Midden Nederland van de KNZB twee nieuwe Europese- en nationale records gevestigd. Zij kwom de 1500 meter op een 50 me- terbaan in 19 min. 46.2 sec. en bleef hier door ruim onder het op naam van Jans Koster staande record van 20 min. 3.1 sec., dat deze op 20 juli 1957 te Hilver sum vestigde Ook op de '800 meter no teerde Corrie Schimmel een nieuwe re cordtijd, namelijk van 10 min. 25.3 sec. Het officiële Europese record op deze af stand staat sinds 28 juli 1953 op naam van de Hongaarse Valerie Gyenge met 10.42 2. Wei heeft Mary Kok sindsdien, namelijk op 16 februari 1957 te Durban, de 800 meter gezwommen in 1D.27.2, doch deze prestatie is tot heden niet als Euro pees record erkend, daar deze tijd tot stand kwam in een yardsbad. Wel gold de 10.27.2 als Nederlands record. De uitslagen waren: 1500 meter dames: 1. Corrie Schimmel ('t Gooi) 19.46.2 (nieuw Europees- 1 Nederlands record). De groep Nederlandse zwemmers en zwemsters, die in Parijs zo'n fraai succes geboekt hebben, zijn gistermiddag terug gekeerd op Schiphol. Behalve onze fotograaf stond onder aan de vliegtuigtrap wardess Jopie Brogy zwemster van Zian haar collega's op te wachten. Van boven naar beneden: W. Menzoni- des, C. Gastelaars, R. van Velzen, T. Hoogveld, Kroonenburg en de leidster mevrouw Vlothuizen. 2. Tineke Lagerberg (Naarden) 20.37.1. 3. Astrid Ording ('t Gooi) 20,45; 4. Ma ry Kok (Robben) 20.56.8, 5. Marianne Heemskerk (Naarden) 21.13.4. 1500 Meter heren: 1. Herman Willemse (Robben) 19.22.8; 2. A. Hermsen (Rob ben) 19.43.4; 3. C. van den Akker (Bran denburg) 21.21.3; 4. B. Hermes (Zwem- lust 21.36.2; 5. A. Demuth (Zwemlust) 21.57.6. andere baan koers hielden wendde hij het roer om naar de boei aan de Leidse Vaart te gaan. Hij won tenslotte weer op fraaie wijze en had daarmee zijn vierde overwinning behaald. Terwogt, zo goed begonnen, moest Jan Bol tenslotte toch ook nog laten gaan en werd derde. Schip per finishte als vierde, Sterkenburg als vijfde. De strijd in de 12 M2 klasse verliep ditmaal anders dan gewoonlijk, want on middellijk na de start had W. Guldemond de leiding vóór B. Kraan, de Duitser Schaper en van Staveren. Later evenwel kwam B Kraan steeds meer naar voren en hij slaagde erin niet alleen Gulde mond te passeren, maar ook Van Stave ren achter zich te laten, waarmee de drievoudige winnaar eindelijk voor het eerst te pakken had. De laatste wed strijd zal hier dus wel de beslissing moe ten brengen. De Duitsers Schaper en Döring werden resp. derde en vijfde, ter wijl de vierde plaats was voor C. Gulde mond. Rolf van den Baumen, de drievoudige winnaar in de Valkenklasse, moest op deze dag al evenzeer de eer van de overwinning aan een ander laten. Hü had weliswaar gedurende het begin van de wedstrijd de leiding vóór Zuiderbaan en Kraan, maar beiden slaagden er ten slotte toch In de onoverwinlijke te pas seren en naar de derde plaats te bren gen. De voorsprong van Rolf v. d. Bau men is evenwel zo groot, dat hij bijna zeker niet meer te verslaan is, In de B- klasse der Valken boekte L. de Wit zijn vierde overwinning in successie. Koos de Jong leek aanvankelijk in de Finnjollenklasse geen kans te krijgen op de clerde overwinning. Hij lag in het middenveld toen de schepen van start gingen en bij de boei aan de Leidse Vaart had Lesege de leiding, gevolgd door de Duitser Achim Türklitz, Way boer, Ver- kuylen, Willems. Leverland. Gerhards en Huurman. Ondanks het feit, dat er dus verschillende cracks in de voorhoede za ten, slaagde De Jong erin langzaam maar zeker naar voren te komen en de een na de ander te passeren. In de tweede ronde werd het plein beslecht. Koos de Jong toch had zich langzamerhand naar de kop weten te werken en boekte zijn derde overwinning in drie gestarte wed strijden, waardoor hij zijn kans op de hoofdprijs niet weinig vergrootte. In de Pampusklasse verging het de drievoudige winnaar H. J. de Ruyter al niet anders De Leidenaar G. Biesot Jr nam na de start onmiddellijk de leiding, slaagde erin tot ver in de tweede ronde aan de kop te blijven vóór de Ruyter. doch deze paste door het herhaaldelijk overstag gaan de afmattingstaktiek tóe, waarmede hij tenslotte succes had Biesot boog voor het geweld en moest de Ruyter de eerste plaats afstaan. Timmer werd derde en Pauli vierde. De Ruyter verze kerde zich daardoor tevens reeds nu van de hoofdprijs, want de slechtste wed strijd van de vijf valt af. Deze foto, „Valken" tijdens de Braaso nermeerweek, zal bet hart van iede.-e '.ellliefhebber sneller doen kloppen: wat kan hU *>ch meer wensen: water vind wolken en een xittlge boot, die de door de ion overgoten golfjes klieft De strijd om de leiding in de Draken- klasse is ook na de vierde dag nog niets verder tot een beslissing gekomen. Zoals gisteren gemeld stonden Klomp en ir. Hofkes na drie dagen precies in punten gelijk. Indien een van de twee op de vierde dag zou winnen en de ander zou achteraan liggen, dan was de winnaar een heel eind op weg naar de eindover winning. Zover is het evenwel niet ge komen. Bang voor elkaar, hielden bei den hun concurrent terdege in de gaten. Van der Steen ging ditmaal met fraaie voorsprong aan de kop, Van Wijk volgde als tweede en Klomp met Hofkes streden om de derde plaats, waarop de eerste lange tijd de beste kans had. Evenwel, gedongen door het bakboordstuurboord- recht met 'n andere klasse moest Klomp enkele schepen voor laten gaan en daar van profiteerde Hofkes door op de derde plaats beslag te leggen, zodat hij met 24372312 punten de leiding kreeg voor de hoofdprijs. Maar de slechtste van de gezeilde wedstrijden valt af en als men daarmee ditmaal rekening houdt, valt voor Hofkes e„. derde plaats (277 pnt), voor Klomp een vierde plaats weg, wat 277 punten betekent. Trekt men deze ge tallen van de bereikte resultaten af, dan komen beide weer precies in punten ge lijk, zodat hier zeker de laatste wedstrijd de beslissing moet brengen. De strijd in de Regenboogklasse schijnt toch inderdaad wel in het voordeel van de Rotterdammer Hofland te verlopen. Hoewel Leen de Wit gisteren blijkbaar van zins was eindelijk weer eens tot een overwinning te komen, gezien zijn goede start, slaagde Hofland er spoedig in weer aan de kop te komen om deze niet meer af te staan. Leen de Wit werd tweede. J. Walig derde, terwijl Van Staveren en Bakker resp. tot de vierde en vijfde plaats kwamen. Ook Bouw Wijk Dat de deelnemers in ae Vrijheids klasse erop gebrand waren door een goe de start te trachten de beste plaatsen te veroveren, moge wel blijken uit het feit, daf tal van deelnemers te vroeg over de lijn gingen, zodat opnieuw gestart moest worden, maar vijf minuten later was het alweer hetzelfde liedje en toen moest tien minuten gewacht worden. Toen ge lukte het evenwel en zo werd de strijd aangehouden door een geladen veld, waarbij vooral Bouw van Wijk, winnaar van drie wedsrtijden, gebrand was op de zege. Hij ondervond ditmaal echter meer tegenstand dan hij had verwacht en wel in de Kaag-zeiler J. R. de Vries. Gedu rende de hele wedstrijdbaan van ruim 2 uur had Van Wijk met slechts gering verschil de leiding, maar zijn tegenstan der liet hem niet los. Tot kort voqr de finish was nog niet te neggen hoe deze strijd zou eindigen en de Vries won, daarmee zijn tegenstander de eerste ne derlaag bezorgend. In de ochtend waren ook weer. de groepswedstrijden voor de Regenbo-;- klasse verzeild. Ditmaal zeilde de Rotter dammer Bakker alleen, aangezien Gebuis niet kon deelnemen. Niettemin plaatste Bakker zich aan het hoofd van het veld en door zijn overwinning kwam Rot terdam met do Braassem gelyk in pun ten, zodat hier de laatste wedstrijd de beslissing moet brengen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8