ERCOLE BALDINI winnaar van de eerste Alpen-étappe Voor BOBET geen FEEST op QUATORZE JUILLET Braassemweek trol het bijzonder goed op de derde zeildag DAG- en PLOEGEN- KLASSEMENT Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd Chefarine ,4 ST s WOENSDAG 15 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Opnieuw goede dag voor Neluxploeg, tweede plaats geld voor Gaul en ERCOLE BALDINI „Bal-di-niBal-di-ni". De paar duizend verrukte Italianen op de tribu nes van het kleine stadionnetje in Aosta konden er niet genoeg van krijgen. Wuivend met de armen bleven zij ge scandeerd de naam van de wereldkam pioen uitroepen. „Bal-di-ni". De drager van de regenboogtrui reed de ene ere- ronde na de andere, omstuwd door tien tallen Italiaanse journalisten, fotogra fen en enthousiaste bewonderaars, die het stevige politiecordon hadden door broken om hun held even te mogen aanraken. Ercole Baldini nam de hulde in ont vangst als een man, die wel wat ge wend is. Uiteindelijk had hij in deze eerste Alpen-étappe over de Galiber, de Iseran en de kleine St. Bernard hard gewerkt om op eigen bodem te kunnen zegevieren. Er waren boze tongen, die beweerden, dat zijn medestrijders in het voorste gelid de Italiaan bij het binnenrijden van het stadion de zo be langrijke eerste plaats vriendelijk had den aangeboden. Belangrijk omdat het op een sintelbaan vrijwel niet moge lijk is in de bochten een voorganger te passeren. De kwaadsprekers vergaten echter, dat Baldini op de vlakke weg heel wat mans is en dus zelf die voor delige positie in felle strijd veroverd kon hebben. En bovendien herinnerden zij zich in de opwinding wellicht niet meer, dat nauwelijks vijf kilometer voor Aosta Gismondi en Christian na een vlucht van bijna 180 km. voor Bal dini uitjoegen en er van een zege van de Italiaanse kopman nog geen sprake kon zijn. Neen, Baldini had de over winning met enkele lengten op Charly Gaul volkomen verdiend. Hij had in de afdaling van de kleine St. Bernard ge profiteerd van de angst van Frederico Bahamontes, die als een slechte daler bekend staat. De Spanjaard verloor in deze étappe 1 min. en 47 sec. aan Bal dini, die nu op 9 min. 40 sec. achter de drager van de gele trui staat. Het was in de eerste gelederen een gedrang van jewelste. Want ook Anque- til en Rivière, die gelijk met Bahamon tes binnenkwamen, moesten aan Baldini een winst van 1 min. 47 sec. toestaan. Als er vandaag in de laatste grote berg- étappe over de grote St. Bernard door de Wimmers geen spijkers met koppen geslagen worden en Baldini kans mocht zien opnieuw iets van zijn achterstand af te knabbelen, dan gaat het in de tijd rit op de voorlaatste dag van Chalon sur Saóne naar Dyon erom spannen. ceerden de Franse nationalen een aan val. Geminiani en Rivière trokken er tussen uit, maar hadden er genoeg van toen Anglade, Baldini, Robinson, Pado- van, Lalaschi en later ook Gaul en Ba hamontes zich bij hen voegden. Bar slechte wegen. Na 29 km., op de top van de Col du Telegraphe, was op deze manier een groot peloton van 30 renners ontstaan, dat in de afdaling naar het door over stromingen geteisterde gebied rond St. Michel-de-Maurienne als de boom uit het kinderliedje hoe langer hoe dikker werd. Op de bar slechte wegen tussen Modane en Villarodin, in de schaduw van de 3684 meter hoge Dent Eparra- chée kwam de verrassing: de vlucht van Busto, Gismondi en Christian. Busto kreeg een lekke band en viel terug. Maar Christian en Gismondi gingen on vermoeibaar door en hadden bij de eerste ravitaillering in Lanslebourg (81 km.) aan de voet van de lange klim naar de top van de Iseran een voor sprong van tien minuten. Nu zou onge twijfeld de aanval van Gaul en Baha montes komen, was de algemene ge dachte. In de beklimming werd het echter steeds duidelijker, dat de Lu xemburger en de Spanjaard de macht niet bezaten om de anderen ver achter zich te laten. Op de top, tussen hoge wallen sneeuw, waarin de toeschouwers de namen van hun favorieten hadden gegrift, werd de rekening opgemaakt. Gaul en Bahamontes hadden bijna vijf minuten gewonnen op Christian en Gismondi. Maar hun voorsprong op de concurrenten was te verwaarlozen: 5 sec. op Huot, 8 op Saint, 10 op Adriaens- sens en Rivière, 50 sec. op Anglade en 1 minuut op Anquetil en Baldini. In een ijskoude regen ging het naar bene den naar het stuwmeer, waarin enkele jaren geleden het plaatsje Tigne ge heel verdween. Nog voor de winter sportplaats Val d'Isère, die zonder een dikke laag sneeuw een troosteloze aan blik biedt, waren. Gaul en Bahamontes achterhaald. Zij moesten zelfs enig ter rein prijsgevê'n, doch konden voor de tweede ravitaillering bij Seez (158 km,) met behulp van Sutton, Manzaneque, Del Moral en Busto die 'achterstand wegwerken. Opnieuw een zware klim. Het décor veranderde niet. Opnieuw wachtte een zware klim, die naar de top van de kleine Sint Bernard. En op nieuw bleken Gaul en Bahamontes machteloos te zijn. 4 minuten en 57 se conden, na de zwoegende koplopers 200.000 francs Gaul. De Neluxploeg had financieel weder om een goede dag. Charly Gaul ver overde op de Galibier de Prix Henri Desgrange, een ronde som van 100.000 frank, uitgeloofd ter nagedachtenis van de stichter van de Ronde van Frankrijk en hij bracht door zijn tweede plaats nog eens 100.000 frank in het laatje. Daartegenover stond echter, dat Piet Damen, Marcel Ernzer en Jaap Kersten 10 min. 10 sec. na Baldini in Aosta aan kwamen en dat Aldo Bolzan, die voor ae start nerveus en bleek in een hoekje had zitten „afzien" bijna 25 min. ach- terraakte. Eigenlijk was het resultaat van deze Alpenrit door het majestueus oprijzen de hooggebergte teleurstellend. De ver wachting, dat Bahamontes en Charly Gaul evenals maandag, gezamenlijk de concurrentie zouden terugwijzen werd niet bewaarheid. Misschien, dat de ge slaagde vlucht van Gismondi en Chris tian een streep door de rekening van de bergkoningen haalde. Misschien ook hadden Bahamontes en Gaul zich in de étappe naar Grenoble te veel geforceerd en moestqn zij het nu noodgedwongen wat kalmer aan doen. Een feit is, dat deze klimmers bij uitstek noch op de Galibier, noch op de Iseran de hoog ste berg in deze ronde noch op de kleine St. Bernard enige tijdwinst van betekenis konden boeken. Zij konden er alleen voor zorgen, dat hun voorsprong in het bergklassement, waarin Bahamontes 11 punten op Gaul voorstaat niet aangetast werd. Kort na de start in de regen op de Lautaret, vroeger een geklassificeerde top, en tussen de eeuwige sneeuw met de indrukwekkende gletschers op de achtergrond, ging Rohrbach in de val. Hij maakte jacht op de 100.000 francs, die zeven kilometer verder aan de voet van het monument voor Henri Desgrange lagen te wachten. De Franse regionaal had te hoog gegrepen. Tegen de jacht van Charly Gaul. die hem vlak onder de top voorbijging, was Rohrbach niet bestand. Hij kwam acht seconden na Gaul op de top, Valentin Huot volgde op 20 sec. in het gezelschap van Bahamontes en Pauwels en daar- legde Bergaud op de col beslag op de acht punten voor de derde plaats. Saint, Bahamontes, Huot, Gaul, Rivière. Hoe- iers en Adriaenssens volgden in de zelfde tijd. Anquetil en Baldini lagen slechts 23 seconden achter. De karavaan betrad Italiaans' grondgebied. Het zou een ramp worden. De weg naar bene den verkeerde in een erbarmelijke staat. Dat op deze afdaling over puntige keistenen lekke banden zouden moeten volgen stond vast. Het bezorgde Baha montes de angst om eventueel door pech achterstand op te lopen en de Spanjaard kneep de remmen vast. Van die angst maakten de anderen gebruik. Roekeloos stortten Rivière, Baldini en Anglade zich naar omlaag gevolgd door Gaul en nog wat coureurs. Toen sloeg de pech toe. Onophoudelijk werd het door „Radio Tour" bekend gemaakt. Ri vière was een van de vele slachtoffers, Marcel Bidot was in geen velden of wegen te bekennen en toen moest de Franse troef zelf repareren. Dat kostte hem een minuut, precies de minuut, die Bahamontes achter was geraakt. In middels had Charly Gaul aansluiting gekregen bij de groep Baldini, die ach ter Christian en Gismondi aanjoeg. De twee koplopers verloren terrein vooral door de zes lekke banden van Gismondi en in de buitenwijken van Aosta wer den zij door Baldini, Gaul, Saint en Anglade overvleugeld. Intussen hadden ook Rivière, Anquetil en Bahamontes een strijdmacht gevormd, die vooral door het harde werken van de Belgen Brankart, Adriaenssens en Van Aerde de laatste kilometers over verharde wegen de achterstand op Balidini en Gaul tot 47 seconden wist te verklei nen. (op 21 min. 26 sec.); 11. Saint; 12. Brankart; 13. Vermeulin; 14. Bergaud; 15. Manzaneque; 16. Dotto; 17. Van Aerde; 18. Desmet; 19. Robinson; 20. Darrigade; 31. Ernzer 98.26.35; 47. Bol- 98.49.41: 49. Damen 98.52.18; 55. Kersten 98.59.31. Ploegenklassement: 1. België 23.28.30; Internationale ploeg 23.34.05; 3. Frankrijk 23.34.52; 4. Italië 23.35.18; 5. West Zuid West 23.37.05; 6. Spanje 23.37.52; 7. Centraal Zuid 23.40.27; 8. Nelux-ploeg 23.45.57; 9. Parijs Noord Oost 23.50.36; 10. Zwitser-Duitse ploeg 24.08.09. Algemeen ploegenklassement: 1. Bel- 292.22.38; 2. Centraal Z.; 3. Frank rijk; 4. West Zuid West; 5. Spanje; 6. Italië; 7. Nelux-ploeg 294.51.04; 8. Pa rijs Noord Oost; 9. Internationale ploeg 10. Zwitsers-Duitse ploeg. Bergklassement: 1. Bahamontes 60 pnt; 2. Gaul 49 pnt; 3. Saint 44 pnt; 4. Huot 42 pnt; 5. Rivière 24 pnt; 6. Ber gaud 22 pnt; 7. ex aequo: Christian en Gismondi beiden 19 pnt; 9. Anglade 15 pnt; 10. Mahé 12 pnt; 11. Desmet 10 pnt; 12. Dotto 9 pnt; 13. ex aequo: Janssens en Hoevenaers beiden 8 pnt; 15. Vermeulin 7 pnt; 24. ex aequo: o.a. Ernzer 4 pnt. Puntenklassement: 1. Darrigade 501 pnt; 2. Anquetil 372 pnt; 3. Saint 370 pnt; 4. Bahamontes 360 pnt; 5. Gaul 359 pnt; 6. Anglade 330 pnt; 7. Van Aerde 296 pnt; 8. Hoevenaers 289 pnt; Graf 281 pnt; 10. Rivière 273 pnt. De premie voor de strijdlustigste ren ner ging in deze 18e étappe naar de Italiaan Gismondi; de prijs voor de grootste pechvogel was voor de Oos tenrijker Christian. Etappe-klassement De 18e étappe van Grenoble naar St. Vincent d'Aosta (243 km.) is gewonnen door de Ita liaan Ercole Baldini in 7 uur 48 min. 43 sec. (met bonificatie 7.47.43); Gaul (Nelux) 7.48.43 (met bonificatie 7.48.13); 3. Saint (West Zuid West) z.t.; 4. Anglade (Centr. Z.) z.t.; 5. Gismondi (It.) z.t.; 6. Christian (Int. pl.) z.t.; 7. Robinson (Int. pl.) 7.49.30; 8. Anquetil (Fr.) z.t.; 9. Brankart (B.) z.t.; 10. Ri vière (Fr.) z.t.; 11. Adriaenssens (B.) z.t.; 12. Mahé (West Zuid West) z.t.; 13. Van Aerde (Belg.) z.t.; 14. Baha montes (Sp.) z.t.; 15. Gomez del Moral (Sp.) z.t.; 16. Reitz (Zw.-Dld) 7.53.22; 17. Hoorelbeke (Parijs Noord Oost) 7.55.52; 18. Geminiani (Fr.) z.t.; 19. Sutton (Int. pl.) z.t.; 20. Delberghe (Parijs Noord Oost) z.t.; 21. Bergaud (Centr. Z.) z.t.; 22. Rohrbach (Centr. Z.) z.t.; 23. Hoevenaers (B.) z.t.; 24. Dotto (Centr. Z.) z.t.; 29. Damen (Ne lux) 7.58.52; 30. Ernzer (Nelux) z.t.. Kersten (Nelux) z.t.; 50. Pauwels (B.) 8.04.32; 57. Bólzan (Nelux) 8.13.9. Algemeen klassement: 1. Bahamontes 97.14.06; 2. Anglade 97.18.10; 3. Mahé 97.22.04; 4. Anquetil 97.23.22; 5. Baldini 97.23.46; 6. Hoevenaers; 7. Adriaenssens 8. Rivière; 9. Pauwels; 10. Gaul 97.35.32 Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderen I Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al be roemd werken tezamen nóg beter. Ze hebben millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen falen. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, went die wordt beschermd door het bestanddeel Cheferos. Loder (Zwitsers Duitse pl.), Gainche (West Zuid West), Bobet (Fr.) en An- naert (Parijs Noord Oost) hebben in deze étappe de strijd gestaakt. Er zijn DE STRIJD TEGEN DE DOPING De masseurs soigneurs var. de Ronde van Frankrijk hebben maandagavond on der voorzitterschap van Tourdokter mas een vergadering belegd, waarin zJJ spraken over het gevaar van dopmg. ZIJ kwamen tot de cqnclusie, dat tl~ strijd tegen deze onwettige middelen slechts kan worden gevoerd met de hulp van doktoren, de masseurs en de organisato ren van alle wielerwedstrijden. Maar vóór alles is het \olgens het no dig dat dc UCI aan de masseur soigneur een speciaal diploma toekent, dat hem onderscheidt van de gewone masseur. In de tweede plaats zou, onder toezicht van de UCI door elke nationale wielerfede ratie een lijst van masseurs soigneurs moeten worden opgemaakt, waaruit de organisatoren van wielerwedstrijden een verplichte keuze zouden moeten maken. Op die manier zou men volgens dj bo nafide soigneurs een eind kunnen maken aan de praktijken van onbevoegde en zou men het gevaar van doping beter kun nen bestrijden. JO DE HAAN TWEEDE IN RONDE VAN VIëNNE De Nederlander Jo de Haan is giste ren tweede iworden in de 29e ronde van het Franse departement Viënne. Winnaar werd de Fransman Ducart, die het 228 km lange parkoers aflegde in 5 uur 58 min. sec. De Haan finishte in dezelfde tijd, evenals de Fransen Scriban- te en Colette, die resp. derde en vierde werden. Dejoudannet, die pas enkele dagen geleden de strijd staakte in de Ronde van Frankrijk, werd vijfde met thans nog 72 renners in de wedstrijd, een achterstand van 45 sec. Drievoudige overwinningen kwamen aan de lopende band De voortgezette wedstrijden van de Braassemweek hebben gisteren onder de beste weersomstandigheden plaats gevon den, want na een kalme inzet in de och tend, kwam de wind steeds meer door en onder begunstiging van een hcrlijk zonnetje werden de wedstrijden gezeild. Het begon deze morgen met een groepswedstrijd voor de Regenboogklas se, waarï slechts zever zeilers startten: De Braassem met Henpy Zuiderbaan in de boot van Klijn Tol en F. Bos, Rotter dam met Bakker en Gebuis, de Zaan- landse Zeilver. met De Wit en J. Walig en De Kaag met -'leen Sieverts, wijl Van der Hulst niet uitkwam. Deze aar dige wedstrijd werd een kleine overwin ning voor de Braassemermeer, want Zui derbaan won en Bos werd esde, zodat de stand werd: Braassemermeer 9.1 pnt 2. Rotterdam met Bakker als tweede en Gebuis als vijfde: 9 .at; Je Zaanlandse mej. J. Walig als derde en de Wit als zevende: 6 pnt., terwijl De Kaas met Sieverts op de vierde plaats laatste werd met 4 pnt. Nadat in de ochtend ook een jeugdwed strijd voor de A- en B-klasse was ge houden de jeugd moet nl. goed bezig gehouden worden welke in de Afde ling gewonnen werd door F. H. Gronin ger met Albert Hofland als tweede en in de B-afdeling door de Aalsmeerder H Veen met mej. L. Jansen op de tweede plaats, ving te 12 uur het normale wed strijdprogramma aan, v aarbij de Flyings weer he eerste aan bod kwamen. Jan Bol verraste hier door lang aan de lei ding te liggen maar lenslotte kwam Jac. Kraan hem toch weer voor en bij de boei aan de Leidse Vaart had hij met een straatlengte weer de kop te pakken, zo dat hij met ruim twee minuten voor Bol won met Steegstra als derde, Ekels ..ls vierde en G. Sterkenburg op de vijfde plaats. Jan van Staveren boekte zijn derde ze ge in successie in de 12 M2 Sharpieklas- begonnen en dan was de Lau taret ook in de bergprijs op genomen ger eest". Stampend en zwoegend aan het wiel van Robic, dan weer de Breton, dan even voor Na de aankomst in Greno- weer achter hem sleepte ie ble was de gehele ren- ers- familie in bussen naar Alpe d'Huez, een plaats op onge- drievour'ie toerwinnaar zich de Galibier op. Het was na de Lautaret slecb.s n klim hoewel de renners vijf- meter. Bobet haalde het, i dan de volgers moesten ook in de afdalin.. weer zover zij tussen vijf uur en half in de ochtend uit de veren, want een gedegen massage voor de start mag nooit ont breken. Om kwart over acht was alles klaar voor het vertrek. herstellen, dat hij nog de moed had om aan de zware beklimming van de grootste reus van de Tour de France- parcours, de 2770 meter hoge Iseran te .eginnen. Hij snakte naar adem, een Het drama speelde in de in het gletcherhotel logeerde, telde in zijn berst vastge- volgden de voorbereidingen zet en hy voelde zich dood- voor de start van de' eerste ziek. Bobet st, dat hij osta alpenrit in het machtige en niet zou halen, maahij w' de door de laaghangende rauwe de top bereiken, hij wilde wolkenmassa's d "ende de cor. Om half negen bij het ap pèl stonden alle zes en zeven tig man, die nog op de deel- Bobet is gespaard gebleven voor de narigheid die voor de anderen nog moest komen, voor het verstikkende stof op de droge wegen van de Sint Bernard, stofwolken, die de volgers noodzaakten met groot licht te rijden, voor de regen daarna, die de afdaling zo mogelijk nog riskanter maakte en voor de lekke ban den, die op de vele kilome ters met allee het scherp steenslag als wegbedekking, bij tientallen voorkwamen. De duizenden, die met auto's naar de top van de kleine Sint Bernard waren gekomen, hebben vanaf de voet van het enorme standbeeld van Sint Bernard de Menthon, de stichter van het wereldbe roemde hostitius, dat op dc grote St. Bernhard staat, de eerste slachtoffers zien vallen. Merkwaardig "enoeg werd de Italiaan Gismondi, die sa- se. Hij had dadelijk na de start de lei ding, gevolgd door Bart Kraan, die even wel op de eerste rakken iets afzakte, want hij werd gepassejrd door C. de Waal, Michael Schaper en Jost Münster, maar in het verdere verloop kwam hij weer opzetten om tenslotte wederom op de tweede plaats te eindigen. Schaper werd ditmaal derde, weer iets beter dus dan maandag, de Waal vierde en Joost Münster vijfde. De strijd in de Valkenklasse werd dit maal beheerst door natuurlijk Rolf v. d. Baume Hoppt en Zuiderbaan, die het overige veld van schepen wel bij zonder ver voor waren. De 3 genoemde zeilers eindigden tenslotte ook in ge noemde volgorde, terwijl A. van Geme- ren vierde werd en C. A. Toetenel als vijfde binnenkwam. In de Finnjollenklasse waren de pres taties der buitenlandse gasten maar weer ma: Alleen Karl A. Stolze slaagde er in tot de tweede plaats te komen, maar aangezien Koos de Jong w ;r van de partij was won deze weer zoals hij wil de. Een teleurstelling boden ditmaal Ger- hards en Maarser die resp. op de 10e en 11e plaats in de tweede groep van dc Finnen, die een flinke achterstand had op de leidende groep kwamen, zodat zij er niet in slaagden hun achterstand in te halen. Tweede werd dus Karl Stolze, derde J. J. Huurman Jr, vierde Harry Lesage en vijfde J. A. F. erkuylen. Ook in de Olympiajollenklasse wamen Duitser: ditmaal beter voor de dag. Terwijl Sj. Haaksma er eindelijk in slaagde zijn tweede plaats voor de eer ste te verwisselen, werd Werner Virck tweede. De winnaar van maandag C. A. A. Visser, moest zich met de derde plaats tevreden stellen en de Duitser Rolf Leh- mann werd vierd.terwijl B. Tournier de vijfde plaats bezette. In de Pampusklasse leek het of H. J. de Ruyter weer van meet af zou winnen, doch hoewel hij voortdurend de kop had, scheelde het weinig, of hij had op het nippertje nog van Biesot verloren Op het laatste rak nl. van de T dsc Vaart naar de finish moest 'n kleine slag ge maakt worden en het was nu maai de vraag wanneer en tot hoever zuil moest geschieden. Met centimeters verschil als het ware werd de Ruyte eerste j'r Biesot. Pauli volgde als derde, G. Tim mer werd vierde en de vijfde plaats was voor Labouchère. De Drakenklasse leverde een tweede overwinning op voor W. Klomp met Hof- kes op de tweede plaats en het is nu vrijwel zeker, dat de strijd in deze klas se tussen deze twee zeilers wordt uit gevochten. Klomp en Hofkes hebben bei den nu 2035 pnt. De Regenboogklasse '.ad o< nu weer te kampen met de steeds wisselende wind, maar dat was voor Hofland geen beletsel, om toen hij eenmaal de leiding had veroverd op Van der Hulst, die het best van start was gegaan en op ir. Bak ker, die hem steeds als tweede bleef achterhoede en het begon al nemerslijst voorkwamen aan vroeg. De organisatoren getreden. Ook Jean Robic. waren op het onza ee idee Maar toen toer-baas Ja -s gekomen om de 18e etappe Gocjdet even later het sein na,*r nllt Grenoble voor start gaf> was Robic zelf te laten beginnen doch weggehold in de richting van De oud-gediende van de Tour, Doodziek sleepie hij zich naar de top van de Iseran en liep regelrecht in de ambulance-wagen van Wijnendaele, die zijn 36e ronde van Frankrijk r maakt, lachte hebben ons naa J ten komen omdat die Tour gelijk met de rest was gestart, zo nodig gehumaniseerd moet maar die het tei o geen ki- zijn Tour-dood in het harnas sterven en hij zwoegde door. Meer dood dan Ij vend kwam hij boven, maar toen ging het ook niet meer. Louison liet zich van zijn fiets vallen en in de ambulance brengen. We zullen zijn privé-auto, die hem naar elke etappeplaats achterna werd gereden, niet meer zien. men met de Oostenrijker Christian een lange vlucht had ondernomen, het zwaarst getroffen. Zes maal sprong 'n tube van de ongelukkige Ita liaan, zes maal raakte hij los van zijn metgezet. Maar hij volgen, niet anders te doen dan Bakker in de gaten '.e houden en angstvallig maakte hy slag op slag met Bakker mee. Hij won tenslotte verdiend no een fraaie en spannende race. Bakker volgde dus als tweede, Van der Hulst werd derde en Sieverts vierde. Van der Velde, die als vijfde binnenkwam werd j uit geprotes teerd door Bos. In het algemeen klasse ment heeft Hofland nu weer de leiding met Bakker en Van Staveren als naaste concurrenten. W Spaargaren eindigde als eerste in de 16 M2 Streepklasse, doch had nog een protest tegen zich lopen, zodat zijn eer ste plaats nog niet veilig was. Inderdaad werd hij gediskwalificeerd en Taselaar werd eerste. Bouw van Wijk boekte zijn derde over winning en stevent dus hard op de hoofdprijs af, hetgeen in het grote veld van Vrijheidsklassers zeker een bijzon dere p: tatie valt te noemen. In de Sternklasse won H. v. d. Rest, in de Jeugdklasse F. H. Groninger en in de 12 Voetsjollenklasse, waarin J. J. van 't Hoogerhuys zijn eerste wedstrijd in deze Braaassemweek zeilde, veroverde hij al meteen de eerste plaats. per toen wij in een ijskoude Het was het begin van een regen 's morgens om acht uur martelgang, die voor de gro- op de 2100 meter hoge pas op te Louison, zonder twijfel nog de start stonden te wachten. eVen populair als in zijn van de bestorming van de „Vroeger waren ze niet zo grootste dagen en bij de start Bastille, is voor de Franse kinderachtig, toen vertrokken in Mulhouse nog tot de favo- wielerkon' .g geeu feest ge- wij geen enkele ochtend na rieten behorende, het einde worden. Zijn bestorming van negen uur, en was er byna van zijn Tour de France, ja de Alpen vond een vroegtijdig achter kwamen met kleine verschillen geen etappe korter dan 250 zelfs misschien wel het einde einde en kort na de middag de andere azen door. Kort nadat in de kilomet.r. Nee, in die jaren van zyn Tourloopbaan zou be- viel zUn hoofd onder de val- afdaling de vrede was getekend lan- zou deze rit in Grenoble zijn tekenen. Henk Wamsieker f In de ouderdom van 59 jaar is te Bloe- mendaal onverwacht overleden dr. H Wamsteker, chirurg van het Diaconessen- huis te Haarlem. Dr. Henk Wamsteker, die in Leiden Studeerde, was hier vooral bekend als voetballer. Hij vormde in de twintiger jaren met Ro Jonson de ASC-defensie, die de Roodzwarten naar de eerste klas se van de NVB bracht Eenmaal naar Haarlem vertrokken kwam hij nog voor HFC uit, terwijl hij voorts enkele keren in het Ned. elftal speelde. MOTORSPORT DODELIJK ONGELUK BIJ MOTORWEDSTRIJD Een achtjarige jongen werd gedood en 12 toeschouwers liepen verwondingen op, toen tijdens motorwedstrijden te Les Da- bles Dolenne in West Frankrijk een mo torrenner de macht over zijn stuur ver loor. De renner zelf, de Franse kampioen Georges Bayle, moest met verwondingen aan het hoofd worden opgenomen in een ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde op het moment waarop Bayle een tegenstander wilde passeren. ATLETIEK bijl van de Tour-guillottine. ongeluk had gehad. leverde het opmerkelijke t ^aa5_?P Bayle staaltje van doorzettingsver- mogen om veer bij Chris. an aan de kop terug te komen en daarom werd de man met de meeste pech tot de striidli s- tigste van de dag uitgeroepen. Christian, die nagenoeg even veel recht op deze lucratieve kwalificatie (100.000 francs) had, werd tot de ongelukkig ste uitgeroepen. De ongeluk kigste, die gedurende de ge hele dag geen enkele maal Tijdens avondwedstrijden op het veld van Kimbra te Maastricht heeft Jan van Uden (Frederik van Schaesberg) giste ren het Nederlands juniorenrecord op de 300 meter verbeterd. De atleet uit Schausberg maakte een tijd van 34.8 sec. en bleef daarmee 0.2 sec. onder het oude record van Frans Beker (Holland, Lei den). Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tus sen de wal en het schip, caus. 11.15 Piano-recital. 11.45 Geld-verdienen in de vacantie door jongeren, caus. 12.00 Lichte muz 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muziek. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 AVRO-theaterork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.30 Gram. 15.00 Logboek 1938. 15.15 Gram. (Tussen 15.4517.15 evtl. Tour de France). 15.45 Gram. 16.15, 16.30 en 17.00 Gram. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Tour de France. 18.30 Orgel, piano en ce lesta. 19.00 Gevar. progr. v. d. sold. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Holland Festival. 1959: Gianni Schicchi, opera. 21.10 Humoreske, caus. 21.35 Piano-recital. 22.05 Journ. 22.20 Gevar. progr. 22.50 Nabesch. Tour de France. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. uit New York. 23.2524.00 Discotaria. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9 40 Voor de kinderen. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Idem. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land en tuinb. meded. 12 38 Gram. 12.50 Act 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pia nospel. 13.40 Lichte muz. NCRV. 14.00 Lichte muz. 14.30 Vioolrecital. 15.00 Vocale polyphonie. 15.40 Gram. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Strijkkwart. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade-ork. 18.15 Gram. 18.35 Viool- en altviool. 19.00 Nieuws en weerber 19.10 Fluit en clavecimbel. 19.30 Radiokrant. 19.50 A.R., pol. caus. 20 00 Muzikale caus. 20.15 Gram. 20.30 Radioverkeersspel. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Rep. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. Televisieprogramma's. KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Vademecum 20.50.... en toen kwam Dr. Frost, comedie. VATIKAANSE RADIO. (25.67 m.; 31.10 m.; 41.21 m.; 196 m.). Donderdag 16 juli: 17.00 uur: Jo zef Mazzolini, tenor, zingt muziek van Johnson, Scott, Dvorak, Leh- mann, Wood, Foster en Martin; aan de vleugel Anserigi Tarantino.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5