Scherp 117 Geslaagden aan „Mathesis" Leiden POTLOOD EN GEEST C. J. de Haas 40 jaar bij Kon. Grotsmederij Het r.k. MULO-examen te Leiden WOENSDAG 15 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Benoemingen leerkrachten te Leiden REMBRANDT-LYCEUM In de raadsvergadering van maan dag a.s, te Leiden Wordt gestemd over de vogende benoemingen aan het Rembrandt-lyceum: de heer Lr Matthijs Cornelis van Damme, geboren 17 december 1915 te Goes tot leraar in de natuurkunde in volledige betrekking aan 't Rem brandt-lyceum de heer Martin us Jacobus Johan nes Bik, geboren 7 mei 1933 te Enk- huizen, tot tijdelijk leraar in de aardrijkskunde; de heer Joh an van Haga, geboren 23 maart 1908 te Workum, tot tijde lijk leraar in de wiskunde, mecha nica en kosmografie; de heer Joharines Lambertus Ma rie van Heugten, geboren 2 juni 1933 te Oegstgeest, tot tijdelijk leraar in d'e Nederlandse taal en letterkunde. GEM. BEDRIJFSTECHNISCHE SCHOOL Tot Leraar metaalbewerken in vas te dienst, de heer K. H. de Bruin te 's Gravenhage; tot leraar metselen in vaste dienst de heer J. Koopman te Goor en tot leraar schildeken in vaste dienst, de heer A. Kruit te Bussum; Tot leraren in tijdelijke dienst voor de periode van 1 augustus 1959 tot en met 31 juli 196: de heer W. Sehuitema, alhier, voor het vak hout bewerken; de heer B. P. Ulttenbogaard te Al phen a. d. Rijn, voor het vaktekenen en voor het protestants-christelijk godsdienstonderwijs; de heer H. Kors, alhier, voor het rak handtekenen en voor de alge meen vormende vakken; kapelaan G, W. Lemmers, alhier, voor het rooms-katholieke gods dienstonderwijs en tot leraar, met ingang van een na der door ons College te bepalen da tum, voor een proeftijd van één jaar A. van Woerekoim te 's Gravenhage, voor de algemeen vormende vakken. De benoemingen van de heren J. Koopman, A. Kruit en A. van Woe- rekom zijn nodig in verband met de vorming van het derde leerjaar met ingang van 1 augustus 1959. BENOEMING LEERKRACHTEN AAN DE MYTYLSCHOOL Op 13 april 1959 besloot de Raad van Lelden (dng. St. No. 130) tot de stichting, met ingang van 1 augustus 1959, van een openbare school voor buitengewoon lager onderwijs aan lichamelijk gebrekkige kinderen, tot het overnemen van de inventaris van de bijzondere school aan de Zuidsin gel 8, alhier, welke onder beheer staat van de Mytylstichting voor Lei den en omstreken, en aan de school de naam „Mytylschool" te geven. Het onderwijzend personeel dier school dient thans door' de Raad te worden benoemd. Voorgesteld wordt met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum, behoudens gunstig geneeskun dig onderzoek, te benoemen: de heer Teunis Tieleman, geboren 28 novem- ber 1908 te Rotterdam, tot hoofd van de Mytylschool; mejuffrouw Schou- tine Kamstra, geboren 22 oktober 1922 te Delft, tot onderwijzeres aan de Mytylschool: mejuffrouw Jantje de Boei', geboren 23 januari 1938 te Smallingerland, tot onderwijzeres aan de Mytylschool. NIEUWE BESTEMMING HUUR10ESLAGENF0NDS: Sociale sanering Men zal zich herinneren, dat de gemeente Leiden nog beschikt over een huurtoeslagcnfonds, dat bij be sluit van 7 juli 1930 door de Leidse Raad in het leven is geroepen, welk fonds intussen is gegroeid en een be drag van ongeveer 115.000 gulden be vat. Men twijfelde over de bestem ming van dit fonds. Het was oor spronkelijk bedoeld als fonds van huurtoeslag voor grote gezinnen, die in bepaalde complexen woningen on derdak vonden. Het college van B. en W. heeft^in- middels gedacht aan verschillende bestemmingen voor dit fonds. Men zal zich herinneren, dat de raadsle den A. van Dijk en K. F. de Bree bij de behandeling van de gemeente-be groting in 1955 voorstellen ten aan zien van dit fonds hebben gedaan. B. en W. zijn van mening, daar er sinds de dertiger jaren zuk een wij ziging in de sociale en economische omstandigheden is ingetreden, dat het fonds een nieuwe bestemming moet hebben. „Op dit ogenblik doet het vreemd aan dat slechts een huurtoeslag kan worden verleend aan grote gezinnen, die een bepaalde woning bewonen, terwijl aan andere dergelijke gezin nen, die overigens in gelijke finan- tiële omstandigheden verkeren geen toeslagen kunnen worden toegekend. Daarom zijn B. en W. de mening toegedaan, dat zij tot opheffing van het ronds moeten overgaan en aan het kapitaal een andere bestemming die nen te geven. Zij menen, dat het aan beveling verdient het geld te ge bruiken voor de sociale sanering van gezinnen, die een andere woning moeten betrekken en sanering behoe ven. Het hoofd van het Bureau Huis vesting zal, bijgestaan door de maat schappelijk werkster van zijn dienst en die van Sociale Zaken, als cen trale en coördinerende figuur optre den. 74 MIDDENSTANDSWONINGEN AAN DE CHURCHILLLAAN In verband met de voorgenomen bouw ter plaatse van 74 midden standswoningen en een aantal ga rages heeft de Nederl. Bouwmaat schappij Zaandam n.v., gevestigd te 's-Gravenhage, verzocht van de ge meente te mogen kopen een 5-tal percelen bouwterrein, groot tezamen 14185 vierkante meter, gelegen aan de Churchilllaan in het uitbrei dingsplan „Leiden-Zuidwest". Met adressante is overeenstemming bereikt omtrent de verkoopprijs van ƒ484.000.— in totaal (bouwrijp en opgehoogd tot n.a.p.). Laatste Berichten De Brit Lynch verbeterde record van kapitein Walker In race Londen-Parijs De Britse luitenant Barry Lynch heeft het record van de Britse kapi tein Walker in de luchtrace tussen Londen en Parijs verbeterd. Hij leg de woensdagochtend de afstand tus sen de Marble Arch te Londen naar de Are de Triomphe te Parijs af in 57 minuten en drie seconden. Kapitein Walker deed er maandag 57 minuten en 47 seconden over. Luitenant Lynch heeft op zijn snel le tocht nog tegenslag gehad. Toen hij met een motorfiets van de Mar ble Arch naar de heiliport v. Londen reed, werd hij opgehouden door een kolonne militairen. Bovendien liet hij op het vliegveld van Villacoublay bij Parijs zijn paspoort liggen. De pas werd snel naar de controlepost ge bracht om disqualificatie te voorko men. PRINS BERNHARD BIJ KRUPP Z.K.H. prins Bernhard heeft gis teren een kort bezoek gebracht aan Alfred Krupp von Bohlen und Hal- bach, het hoofd van het Krupp-staal- concern te Essen. De heer Krupp toonde zijn gast de tentoonstelling ,5000 jaar (voor-) Indische kunst", die thans gehouden wordt in villa „Huegel" het voorma lig familiehuis van de Krupps, dat thans ingericht is als museum. Daar na bezochten zij de Krupp-fabrieken te Rheinhausen. VAKANTIE KONINKLIJK GEZIN H.M. de Koningin en de oudste twee prinsessen hopen morgen voor een vakantie van enkele weken naar Italië te vertrekken waar zij zullen verblijven in de omgeving van Na- pels. Prins Bernhard is reeds gisteren vertrokken en hoopt zich morgen bij de koninklijke familie te voegen. Regionaal woonwagenkamp krijgt moderne voorzieningen No. 538. Horizontaal: 1. spaans rij.- paard, 5. water in Limb., 6. gast, 8. bergweide, 10. deel van een auto, 13. visje, 15. gem. in Z H., 16. boomloot, 17. baan voor balspel, 18. vaartuig, 20. kruipend dier, 22. oude Neder], koperen munt, 24. bloem. Verticaal: 1. voornaamw., 2. tijd rekening, 3. watei in Utrecht, 4. ge heel de uwe (afk. Lat.), 5. op geen plaats, 7. overschot, 9. inwendig lichaamsdeel, 11. telwoord, 12. voor zetsel, 13, katoen ener lamp of kaars, 14. aardsoort, 18. bijl, 19. rund, 21. water in N.-Brab., 23. oude rekening (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 537. Horizoi.taal: 1. Oud Ade, 5. ora, 6. smerig, 8. de, 9. ork, 10. pon, 13. o.a., 14. Berkel, 17. een, 18. dertig. Verticaal: 2. dom, 3. Arcs, 4. dar, 6. serre, 7. idool, 8. do, 11. na, 12. aker, 15. ree, 16. ent. Totale kosten ruim 135.000 gulden In een vorige vergadering heeft de Leidse raad in beginsel besloten tot inrichten van bet woonwagen kamp aan de Broekweg als regionaal woonwagenkamp. Thans geven B. en W. uitgewerkte plannen. In zijn huidige toestand biedt het woonwagenkamp ruimte voor ten hoogste 48 woonwagens. Deze capa citeit is voor een regionaal woon wagenkamp niet toereikend. De ge- geventerreinsituatle laat echter toe het aantal standplaatsen tot 68 op te voeren. De aan de uitbreiding ver bonden kosten worden geraamd op 25.600.—, Met het oog op de te verwachten bevolkingstoename in het kamp na zijn ingebruikstelling als regionaal kamp is uitbreiding van de sanitaire voorzieningen noodzakelijk. De be staande latrines zullen moeten wor den vervangen door een toiletinrich ting, die, ofschoon eenvoudig van opzet, aan redelijke opvattingen in zake hygiëne beantwoordt. De hier mede gemoeide kosten worden ge raamd op 27.000. Het kamphoofd, aan wie de dage lijkse leiding van het regionaal woonwagenkamp zal worden opge dragen, zal voor het verrichten van zijn administratieve en andere werk zaamheden, zomede voor het op bergen van de kampadministratie, de beschikking dienen te hebben over een eenvoudig dienstgebouwtje. Naar raming zullen de kosten van bouw en inrichting van dit gebouw tje 5.700.bedragen. In de grote vergaderzaal van de Kon. Ned. Grofsmederij werd van morgen de heer C. J. de Haas, die heden 40 jaar aan dit bedrijf is ver bonden, met zijn gezin ontvangen. In zeer waarderende woorden gaf de directeur, ir. M. C. de Jong, in een toespraak een overzicht van de le vensloop van de jubilaris op de fa briek waar hij begon als voorwar- mer en vervolgens in toetsloodsen te werk werd gesteld en later in de kettingreparatie-afdeling. Hij was en is uitstekend voor zijn werk en is iemand van een prettige omgang met de collega's in de werk plaats. Ook in het werk in de ver schillende fabriekscommissies en in de ondernemingsraad heeft hij in het bedrijf een belangrijke plaats inge nomen; de jubilaris toont hierin al tijd een rustig en redelijk oordeel. Spr. dankte hem voor zijn arbeid in de lange reeks van jaren. De heer De Jong overhandigde de heer De Haas namens de Mij voor Nijverheid en Handel het zilveren draaginsigne met ere-diploma en na mens de N.V. een blauw herinnerings bord en de enveloppe met inhoud. Verder spraken nog de heren G, G. v. d. Waals, bedrijfsleider, M. Man tel, voorman toetsloods, B. Bekke ring, lid ondernemingsraad, de laat ste onder aanbieding van een ge schenk. Na een dankwoord van de heer De Haas bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. De verlichtingsinstallatie in het Tcamp moet worden verbeterd en uit gebreid, waarmede een bedrag van, 1.500.is gemoeid en tenslotte zal als centrum van de maatschappe lijke, geestelijke en culturele zorg voor de woonwagenbewoners een kampgebouw moeten worden ge sticht. De totale bouw- en inrich tingskosten van dit gebouw worden geraamd op f 75.700,Met inacht neming van een Rijksbijdrage in die kosten ten bedrage van 45.000. waaromtrent men van de Minister van Maatschappelijk Werk reeds ge ruime tijd geleden een definitieve toezegging mocht ontvangen, zal der halve de financiering van de bouw en inrichting van het kampgebouw tot een bedrag van ƒ30.700,uit de gemeentekas dienen te geschieden. Samengevat vergen de voorge stelde voorzieningen dus de vol gende investeringen: uitbreiding ter rein en standplaatsen 25.600, bouw toilqtinrichting 27.000, bouw dienstgebouwtje kamphoofd 5.700,uitbreiding verlichiings- installatie 1.500,bouw en inrich ting kampgebouw 75.700,totaal 135.500,—. De kosten van rente en afschrij ving zullen door de deelnemende gemeenten gezamenlijk gedragen worden. Hervormde kleuterschool in Fortuinwijk-Zuidwest Bij het om preadvies in handen van B. en W. gesteld schrijven, d.d. 14/20 mei 1959, verzoekt het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onder- wijs medewerking voor de stichting I van een kleuterschool met drie speel- J werklokalen in de Fortuirnyijk In de Foyer van de Stadsgehoorzaal werden maandag de diploma's uit gereikt van de avond- en dagschool van het Kon. Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix. Voor drie van de vele tientallen jongelieden, die volhardende arbeid bekroond zagen en daarvoor de bijzondere waarde ring van bestuur, schoolhoofd en do centen oogstten, beteKende deze uit reiking nog een grotere beloning dan voor de anderen. De heren L. H. van der Voet uit Leiden, J. H. v. d. Vos uit Leiden en W. J. Viertelhausen uit Leiderdorp namelijk verwierven het diploma „met Jof", dat wil zeg gen dat zij een gemiddelde van 8 be haalden en geen enkel cijfer lager dan 7 Zij werden voor het podium geroepen alvorens de overige diplo ma's werden uitgereikt en kregen van de voorzitter ir. M. C. de Jong een apart woord van grote bewon dering en waardering dankbaar te incasseren. Ir. De Jong heeft voordien in een korte openingstoespraak herinnerd aan de bouw van een nieuwe school aan de Kagerstraat, welke thans ge heel verzekerd is. Eigenlijk wordt hier sinds tientallen jaren naar ge streefd. Het is verheugend, dat bin nen afzienbare tijd het onderwijs van Mathesis in een modern milieu met moderne outillage gegeven kan wor den. Dat is ook noodzakelijk, want de techniek ontwikkelt zich snel en de voortschrijdende mechanisering en automatisering zal steeds minder mensen vragen die weinig kennen maar steeds meer die een technisch terrein goed beheersen. Spreker bracht dank aan departement en ge meente, die thans deze nieuwbouw mogelijk hebben gemaakt. Na een enkel woord te hebben ge wijd aan de verliezen welke de school in het afgelopen jaar heeft geleden bracht hij namens het bestuur dank aan directie en docentencorps voor hetgeen werd bereikt. Die resultaten vatte hij samen in enkele getallen: de school werd in totaal met 571 leerlingen van de avondcursussen en 187 leerlingen van de dagschool ge opend, dat is 758 in totaal. Van de 157 eindexamenkandidaten slaagden er 117, dat is 75 procent. Over de dagcursus zeide ir. De Jong, dat deze weliswaar grote be tekenis heeft, doch dat de voltooiing van de avondcursus een grotere pres tatie moet worden geacht. Voorts wees hij op het grote belang van verdere studie ook na het behalen van de einddiploma's bv. via de ver volgcursussen of op andere wijze. Daarna reikte ir. De Jong de diplo ma's uit. Nadien sprak de heer J. H. Bou- uii, Noordwijk woorden van dank namens de leerlingen jegens schoolbestuur, directeur en docenten Hij bood de docenten een boekwerk als herinnering aan De directeur, ir. W. F. Engels, voeg de aan dit alles nog zijn gelukwensen toe, waaraan hij een beschouwing verbond over de oetekenis van dag school en avondcursus en de daar tussen bestaande verschillen. Bevorderd van klasse 3 naai 4 (af deling Bouwkunde): H. Aartse, Noordwijk; P. Altorf, Noordwijk; J. Biezen, Wassenaar; J. H. Boshuyzen; G. v, Duyn, Katwijk; J. v. Es; W. de Geus; G. Huigsloot; G J. v. d. Hulst, Voorhout; P. v. d. Kamp, Oegstgeest; J. C. Leuering; C. de Mol, Katwijk; Th. J. F. Nederpel, Wassenaar; J. v. d. Niet, Noordwijk; W. Ouwerkerk; J. Parlevliet, Katwijk; L. Poldervaart, Oegstgeest; A. L. M. Remmerswaal, Wassenaar; J. D. v. d. Reyden; J. R. Reyken; P. J. M. v. Ruiten; J. Sie- monsma, Voorschoten; R. J. Veld- huyzen van Zanten, Hillegom; A. P. v. Velzen, Leimuiden, J. Verdoes, Al phen a. d. Rijn; E. Verdoold, Koude kerk a. d. Rijn; P. Verdoold, Koude kerk a. d. Rijn; P. Verkade, Alphen a. d. Rijn; A. W. Vintges; J. Vonk, Hazerswoude; A. J. Vreeburg, Zilk; P. Vriesekoop; A. H. v. Winsen, War mond. Afgewezen 9. Bevorderd van klasse 4 naar 5 (af deling Werktuigbouwkunde: W. van Beelen, Katwijk; E. Bermds, Holten (O.); H. J. Bosman, Meppel; M. Bou man, Den Haag; H. Bouthoorn, Al phen a. d. Rijn; H. Braggaar; W. H. Brouwer; W. Groese; J. Dekker, Am sterdam; A. P. v. Ginkel; E, J. Groe- newegen; J. W. P. v. Hees; J. W. M. Hendriks; A, C. F. Kamp, Zaandam; P. v. Kampen, Voorschoten; G. A. Kikkert; S. Kooistra, Wassenaar; Th. Kooien; C. de Lange, Woubrugge; R. A. v. d. Lans, Lisse; P. J. Molen kamp, Oegstgeest; G. M. Mulders, Aarlanderveen; G. Th. J. v, Niekerk, Warmond; A. J. Noordermeer; J. Nijenhuis, Zeist; G. A. Ofwegen, Al phen a. d. Rijn; A. J. Olree, Den Haag; C. v. Oosten; L. v. Oosterom, Alphen a. d. Rijn; W. F. Paalman; H G. J. Pieters, Den Haag; J. C. Pols, Alphen a. d. Rijn; P. Redegeld, Al phen a. d. Rijn; P. Rodenburg; N, Schouten, Roelofarendsveen; J. Sin- teur; F. Snel, Delft; W. A. J. Urban, Amerongen; C. Veefkind, Apeldoorn; H. J. A. v. Veen, Zoeterwoude; R. L. v Veen, Wassenaar; H. Th. Veld kamp; H. Verschoor, Hoogeveen; S F. M. F. Vlek; H. A. v. d. Voort; A. v. d. Waals; P. C. Walraven, Nieuw- veen; J. W. v. d. Wel, Oegstgeest; L H. v. d. Willik, Sassenheim; I. de Wolff; M. Zwaan, Katwijk Afgewe zen 12; voorwaardelijk 2. Bevorderd van klasse 4 naar 5 (af deling bouwkunde): E. H. Altrof, Noordwijk; J. v. Ammers, Noord wijk; J. Batelaan, Hazerswoude; J Bleyenberg, Alphen a. d. Rijn; J. D. Boesveld, Voorschoten; J. Budding; W. den Daas, Alphen a. d. Rijn; Ch. F. J. Devilee; J. Dirkse; L. v. Duin, Noordwijk; N. v. Dijk. Valkenburg (Z.-H.); L. J. Gijsman, J. Heemskerk: P. J. J. de Jeu, Oude Wetering; G. W v. d. Meer, Woubrugge; C. H. Middel koop; A. M. J. Pieterse, Zoeterwoude; B. Remmerswaal, Leidschendam; J P. v. Rijn, Woubrugge; Schenk; K J. Sieval; C. A. W. v. d. Star, Oegst geest; J. L. A. Steenvoorden, Noord wijk; J. Taverne; J. Turken, Alphen a. d. Rijn; G. Uithol, Bodegraven; Th P. Ch. Vermey, Lisse; C, Wagemaker: A. B. Wagter, Katwijk; A. de Wolf; C. Wuyster; J. J. Zwetsloot, Abbenes Afgewezen 6. Vervolgcursus bouwkunde, bevor derd van klasse 1 naar 2: Ch. v. d. Hart; J. S. v. d. Linden, Lisse; G. F. v. d. Linden, Lisse; L. v. F.ijn, Kat wijk; A. Wendt; A. S. Zwetsloot, Sassenheim. Vervolgcursus Electrotechniek, be vorderd van klasse 1 naar 2: F. J. Abspoel; A. Bastiaan, Utrecht; C. Th. M. Cornelissen; J. ten Donkelaar, Rijnsburg; G. D. Fasseur; J. H. F. Grondel; G, N. Hermans Noordwijk F. v. Houten; B, Hurenkamp, Lo- chem; W. L. v. Kamp; H. J. Kerk vliet; J. P. Kortekaas, Sassenheim; Voor het examen MULO-A, afgeno men door de stichting het r.k. MULO- examen, slaagden gisteren, 14 juli, te Leiden de navolgende candidaten: J. Floor, Katwijk x; H. W. de Mol, Haarlem x: L. G. M. Warmerdam, Lisse x; P. M. van der Horst, War mond; M, P. H. M. Zwetsloot, Zwam- merdam; D. C. P. M. Witteman, nebakker, Boskoop x; W, M. A. van der Pol, Hazerswoude x; T. G. Stol wijk, Boskoop x; H. A. Vermeulen, Boskoop x; W. M. v. d. Vliet, Bos koop x; J. C. M. Nederhoff, Boskoop x; T. M. Stolwijk, Reeuw ijk x; C, E. J G. Snels, Katwijk x; A. G. de Adelhart Toorop, Leiden; M. H. Urk, Noordwijk; Q. F. M. Vink, Noordwijk- G. M. G. Kruisman. Over-, Noordwijk; M, L.'c. Zuidhoek' Noord- veen; A. C. P. M. van der Drift, Lisse; j wijk. -* JA en B) J. J. M. Mesman, Lisse: De 'candidaten, wier naam gemerkt (A) N Q. Versteegen, Lisse; K. C. I is met een x, behaalden tevens het Nieuwesteeg, Boskoop x; F. M. Pan- middenstandsdiploma. SUBSIDIES IN LEIDEN (zuid-west). i Met betrekking tot de subsidiëring Ter voldoening aan het bepaalde over 1956 van enige instellingen op bij artikel 51, eerste lid, sub a., der Kleuteronderwijswet, verklaart het bestuur, dat de school overeen komstig redelijke verwachting zal worden bezocht door tenminste 60 kleuters, daar zij gesticht wordt in een nieuwe stadswijk. In de regel sociaal-medisch gebied, dienen nog de nodige besluiten door de Leidse Raad te worden genomen. Protestantse Vereniging voor Ge- zondsheidzorg „Het Groene Kruis". De subidiëring geschiedt op basis heeft de hier bedoelde verklaring "de i™1?];. 428 1 vorm van een doer de oudere onder-l R0£V' tekend stuk. B. en W. zijn echter van oordeel, dat in het onderhavige geval de verklaring van het bestuur geacht kan worden aan het desbe treffende wettelijke voorschrift te voldoen, daar de school zal zijn ge legen in een grote, zich snel uitbrei dende stadswijk. Aangezien de aanvrage ook overi gens aan de wettelijke eisen beant- R.K. Vereniging voor Gezondheids zorg „Het Wit-Gele Kruis". De subsidiëring aan de vereniging geschiedt op dezelfde voet als ten aanzien van „Het Groene Kruis". Het subsidie kan deswege worden be paald op het bedrag van het exploi tatie-tekort, t.w. 25.746,03. De be groting voor 1959 zal in verband hier mede nog met een bedrag van woordt, kan de gevraagde medewer-1 8.246,03 moeten worden aangevuld, king worden verleend. De financiële consequenties zullen nog nader wor den geregeld. AANBESTEDINGEN. Door de Rijksgebouwendienst te Leiden werd de herinrichting van de collegezaal aan de Heelkundige kli niek van het Academisch Ziekenhuis opgedragen aan de N.V. B. J. Huur man Zn te Leiden voor een bedrag 10.827. Schilderwerken. De Rijksgebouwen dienst te 's-Gravanhage heeft het bui tenschilderwerk aan het gewestelijk Arbeidsbureau aan de Doezastraat opgedragen aan F. van Kleef te Lei den voor 6.994. Het kantoor Leiden van de Rijksgebouwendienst droeg het buitenschilderen aan het Kamer- lingh Onnes Laboratorium op aan de St. Margarita van Cortonastichting. Het subsidie kan worden bepaald op het gebruikelijke bedrag van 2000.—, LEIDS HOOGLERAAR ONTVING Z.W.O.-SUBSIDIE De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. R. F. Beerling, hoog leraar in de wijsgerige sociologie aan de Leidse universiteit, een subsidie verleend voor de uitgave van zijn boek „De list der rede in de ge schiedenis-filosofie van Hegel" Prof. Beerling heeft dit werk dat bedoeld is als een Nederlandse bijdrage tot de herleefde Hegel-stu- die van na de oorlog in Indonesië geschreven» waar hij 11 jaar lang firma Koning te 's-Gravenhage voor hoogleraar aan de „Universiteit In- 14.800. donesia" is geweest. De uitgave die van een Engelse samenvatting is voorzien, is juist dezer dagen van de pers. W. E. NOLLES MET PENSIOEN Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd nam de heer W. F. NoUes maandagnamiddag af scheid van directie, collega's en oud collega's, in het kantoor van de Am sterdamse Bank, Leiden. Na afloop van de dagelijkse werkzaamheden werd hij, vergezeld van zijn echtge note, door de directie ontvangen en temidden van alle beambten en vele oud-beambten door één der direc teuren, de heer E. H. Moens, toege sproken. De heer Moens sprak zijn grote waardering en erkentelijkheid uit over de voorbeeldige wijze, waarop de heer Nolles gedurende de vele ja ren, dat hij aan de bank verbonden was, zijn werkzaamheden heeft ver vuld en stelde hem aan de jongeren tot een voorbeeld. Ruim 39 jaren is de heer Nolles in dienst geweest van de Amsterdam- sche Bank. Namens het Departement van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel werd hem de zilveren draagmedaille met bijbehorend waar derend getuigschrift uitgereikt. De heer M. J. Blangé sprak namens collega's en oud-collega's. Hij dsmkte de heer Nolles voor de zeer prettige en vriendschappelijke omgang en wenste hem en zijn echtgenote toe, dat zij nog vele jaren in goede ge zondheid van het welverdiende pen sioen mogen genieten. Tenslotte werd nog het woord ge voerd door de oud-procuratiehouder, de heer J. Martijn die enkele beelden uit lang vervlogen tijden ophaalde. Th. Nauta; H. J. M. Schoonderwoerd, Hazerswoude; G. J. Stemmer; T. Vaalburg, Nieuw Vennep; J. v. d. Waals; L Willemse, Delft. Afgewezen 5; voorwaardelijk 1. Bevorderd van 2 naar 3: J. Bakker; P, Groenendijk; S. Hamerling; J. Hol- lem; M. A. J. Huysson, Voorschoten; D. Mulder, Den Haag; A. J. Nachte- geller; A. Rombout; P. J. Schmal, Wassenaar; J Sintèur. Afgewezen 5. Vervolgcursus Werktuigbouwkun de, bevorderd van 1 naar 2: C. van Driel, Hazerswoude; W. de Groote, Boskoop- A. van Hofe, J. A. Huizin- go, Den Haag; N. v. d. Marei, Wasse naar A. Pardon; H. Petersen; L. v. d. Plas, Katwijk; H. Ruytenbeek; Th. Schouten; R. van Slooten; J. A. v. d. Steen; P. J. Voskuil, Oegstgeest; J. van 't Zand. Afgewezen 2;; voorwaar delijk 1. Bevorderd van 2 naar 3: L. S. Abs- woude, Oegstgeest; J. C. Bekkering; H. Buitendijk; P. W. Dool; J. G, de Graaf, Leiderdorp; J. D. H. Kranen burg; A. L. Rozier; M. Segijn; J. Sommeling: A. N. Sijtsma; J. A. G. Verkuyl; J. Vink, Noordwijk; N. v. d. Vlist; W. R. Weidema, Voorscho ten; J. Wesselius; N. Zwanenburg, Katwijk; Th. v. Zijp. Afgewezen 2; voorwaardelijk 1. Aan de volgende leerlingen, die het practijkjaar tot tevredenheid heb ben volbracht is het diploma uitge reikt: Afd, Electrotechniek: F. J. Abspoel; U. W. Bierhuys, Den Haag; C. Th. M. Cornelissen; J. C. van Duijn, Kat wijk; J. J. Th. v. Groningen; J. N. J. Kettenis; P. J. Kleton, Noordwijk; Ch. Leander, Lisse; A. A, Veerman. Afd. Werktuigbouwkunde: H. M. Dibbetz, Oegstgeest; R. J. 't Hooft, Voorburg; H. C. M. Kraan, Koude kerk a. d. Rijn; J. W. Kriek, Noord wijk; N. v. d. Marei, Wassenaar; N. Overbeeke, Nieuw Vennep; H. v. d. Plas, Katwijk; A. H. Tendeloo. Afd. Elektrotechniek. De volgende leerlingen behaalden verklaring U. T. S. (theoretisch deel): H, P. J. M. v. Amersfoort, Noprdwijkerhput; A. Biesheuvel, Middenmeet'; P, C, v. Bladel, Sassenheim; D. J. v. Cuilen- burg, Katwijk; R, E. B. De veling; H. Irrgang, Den Haag; C. J. M. Koele- wijn, Noordwijkefhout; N. J. Smit; J. P. Versluys, Warmond; P. A- N, v. d. Zwet, Hoofddorp. Afgewezen 2. Afd Werktuigbouwkunde; C. J. v. Brero: H. Crama; O. J. Frenks, Rot terdam; H. Geels. Wassenaar; L. A. J. Grimbergen; G. P. Hoogeveen, Oegstgeest; F. Irrgang, Den Haag; B. J. Lambooy; Ch. v, d. Linden; A. H. v. Noort; G. van Leeuwen, Wasse naar H. A. v. d. Mark;; J. v. d. Plas, Katwijk; P. v. Remundt; H. Soegiar- to: A. J. v. Spronssen, Wassenaar; J. F Taberima, Woerden; J. M. Witte. Afgewezen 4. Bevorderd van le naar 2e klasse (afd. Werktuigbouwkunde): M. Th. M, v. Aernsbergen, Heemstede; L. C. Bouhuys, Katwijk; E v. d. Hart; D. Hartveld, Katwijk; A. M. Heruer; A. C Hoogervorst, Nieuwveen; C. J. A. Horst, Voorschoten; W. C Houtzager, Hillegom; A. C. Jansen; L. B. Kretzschmar; T. v. Leeuwen, Sassen heim; S. J, Plug, Wassenaar; G. J. v. Ruiten; J W. Rijswijk, Alphen a. d. Rijn; W. Schurink, Nieuwkoop; H. W. J. J. Spendel; L. A. M. v. Tienen; M. J. Velthuizen; W. Th. P. M. Ver bakei, Boskoop; P. J, G. Verhoeven, Noordwijk; A Verkuyl, Nieu w-Ven - nep; N. P. M. Waasdorp, Warmond; F. A. Wésseling, Sassenheim. Afge wezen 18. Bevorderd van le naar 2e klasse (afd. Electrotechniek): J. W. B. v. d, Ben. Rijswijk (Z.H.); P. Bladergroen, Oegstgeest; F. A. J. de Groot; C. J. Hagenbeek; C. J. Plomp, Wassenaar; H. J. v. d. Ppl, Voorschoten; G. J. Schellingerhout, Benthuizen; E- Slap pen del, Boskoop; B. J. Terpstra; J. W. Verkuil, Oegstgeest; H. F. J. West broek, Rijnsburg; Th G. P. Wiering, Sassenheim; C. J. Wijngaards, Lei derdorp; N. C. Zoet, Voorhout; D. Fa bel; H. Noppen. Afgewezen 8. Bevorderd van Schakelklasse naar le klasse: H. G. F. Bartela, Oud-Ade; H. A, de Best, Oegstgeest; A, Beu- mer; K. Brandemann, Haarlemmer meer; T. H. de Bruin, Alphen a. d. Rijn; A. Brussen, Voorschoten; C. F. Caspers, Noordwijk; C. A. van Dorp; I C. v. Duyvenbode, Katwijk: R, Ch. S. Fles; J. M. P. Gerris; Ch. P. den Hollander, Leiderdorp; F. G. W. Ipen- burg, Voorburg; A. van Iperen; G. N. de Jong; J, S, Kolderman; R. G. v d. Laan, Den Haag; H. J. van Lie- nen; V. G. Miggels; E. Nagy; M. A. F. M. v. Niekerk, Alphen a. d. Rijn; J. F. Ouwehand Katwiik; L. A. Pie ters; J, A. v. d. Pool, Wassenaar; M. A, Poot, Leimuiden; M, Prins; M. N. Rademaker, Voorburg; II, P, A. Rijs- bergen; P. Siere; N J. Sira; C. J. v. Sprang, Boskoop: J. P. P. Stavleu; J. Stoeken; W. J. Stokkel; P. Siipe- stein, Alphen a. d. Rijn; P. A. Tim mermans, Oegstgeest; N. Tijsterman, Nieuwkoop; J. Vogelaar, Leiderdorp; J, Th. J, Warmerdam, Rijp wetering; S. K. v. Westbroek; R. J. J. B. Wes ten; C. Zwanenburg, Katwijk; R. v. ZJjp, Afgewezen 16. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. M.U.L.O.-EXAMENS LEIDEN Geslaagd voor diploma A de da mes; C, A. van Steen wijk, J. P. van Hilten, G. H, Burger, H. J. I, den Haan, allen te Leiden; Z. A. van den Broek, Oegstgeest; A. van der Keur, Leiden; M. F. Valk, Voorschoten; E. M. Windhorst, Bodegraven; S. C. Bos, G. J. Braam, N. J. Buurman, allen te Leiderdorp; C. Passchier, A. M. van Rooijen, beiden te Noordwijk; de he ren: B. Aartse, Noordwijk; M, Bak ker, Leiden; F. Th. A Brunsmann, Leiden; G. Slikkerveer, Sassenheim; J J. Knetsch, Katwijk: N. Kwaker- naak, Katwijk; A. van de Scheur, Leiden; T. T. Vollema, Bodegraven; Passchier, Noordwijk. Afgewezen drie candidaten. De candidaten wier namen vetge drukt zijn behaalden tevens het mid denstandsdiploma.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2