Pluk dan VOOBDEEL SEIZOEN OPRUIMING 117 Geslaagden aan „Mathesis" Leiden Tien jaar of méér voor Noord Zuid verbinding scho:l masesingel staat nog niet in de weg i jubilaris nzh op stadhuis gehuldigd VROOM DREESMANN Seizoen Opruiming Bolthuis Scherp POTLOOD EN GEEST SLEUTELSTAD turkse expeditie terug in leiden „Aan zwemmen in open water dient een einde te komen'' rk. mulo examen te leiden DINSDAG 14 JULI 1959 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 Meerderheid van B. en W.: Het gebouw der openbare lagere school aan de Maresingel voldoet in vele opzichten niet aan de eisen, die daaraan moeten worden gesteld. In 1 verband hiermede is het nodig, dat restauratiewerkzaamheden aan het gebouw worden uitgevoerd en de in- richting wordt verbeterd; o.m. moet j de verouderde gasverwarming door j oliekachels worden vervangen. De kosten hiervan worden op 69.700, geraamd, welk bedrag in 10 jaar kan j worden afgeschreven. B. en W. verwachten, dat het ge bouw Maresingel, dat te zijner tijd VOLLEYBAL VOOR JEUGD VAN „ONS EILAND" het bestuur van Speeltuinvereni ging „Ons Eiland" zocht al geruime tijd naar een gezonde, tijdvullende bezigheid voor de jeugd van 12 tot j 15 jaar. Men heeft het nu gevonden in volleybal; er is een gedeelte van het speelterrein aan de Kortenaer- straat ingeruimd voor het beoefenen van deze sport en gisteravond heb ben vier teams uit Leiden voor jeugd en volwassenen op het speel terrein een demonstratie gegeven. Zij werden, na een welkomstwoord door de waarnemend voorzitter van „Ons Eiland", de heer C. R. Riet- kerken, ingeleid door de voorzitter van de Leidse volleybalbond, de heer Van Egmond, die tevens een toelichting gaf tijdens het spel. Scheidsrechter was de heer F. Zilve- rentand. De damesteams van Prof.wijk en Argos gaven in een wedstrijd van drie sets een zeer leerzame demon stratie, welke met drie sets gewon- j nen werd door het team van de i Professorenwijk. Vervolgens traden de heren van VVS en Prof.wijk in I het veld. Voor de winnaars waren twee be kertjes beschikbaar. Het is de be- doeling, dat de jeugd van „Ons Eiland" althans voorlopig, buiten comoetitie-verband vollej'bal zal i spelen. moet worden gesloopt in verband met de totstandkoming van de zg. noord-zuid verbinding (de doorbraak Levendaal-Langegracht-Willem de Zwijgerlaan) nog zeker 10 jaar in stand zal kunnen blijven. Een lid van het college kan deze verwachting, gelet op de grote ur gentie van deze verkeersverbinding, niet delen en heeft uit dezen hoofde bezwaar tegen de investering van het voorgestelde belangrijke bedrag, een bezwaar, dat ook door een lid van de commissie voor de Openbare Werken is naar voren gebracht. Hiertegenover stelt de grootst mogelijke meerder heid van het college, dat de toestand van het gebouw van dien aard is, dat de beoogde voorzieningen dringend noodzakelijk zijn, terwijl z.i. de ver wezenlijking van de noord-zuid-ver binding, voorzover het gedeelte ten noorden van de Maresingel betreft, eerst in een later stadium tot uitvoe ring zal kunnen komen. Bovendien wijst men er op, dat tot sloping van het schoolgebouw eerst kan worden overgegaan, wanneer de nodige ver vangende schoolruimte is gebouwd. morgen 9 uur U kunt het in alle afdelingen tijdent de unieke LEIDEN ALPHEN VERRASSENDE KOOPJES! VAST TAPIJT zuiver wol, 100 cm. breed nu 11.60 17.90 nu 196.— 158.50 230 x 320 nu 239.— 188. COUPONS VILTZEIL LINOLEUM LOPERS VITRAGE GORDIJNSTOFFEN BOTERMARKT 23 No. 537 Horizontaal: 1. dorp in Z.H onder Alkemade (bestaat uit twee woorden), 5. bid (Lat.), 6. vuil, 8. lidwoord, 9. zwaardvis, 10. nachtge waad, 13. bekende afkorting, 14. gem. in Z.H., 17. telwoord, 18. telwoord. Verticaal: 2. traag van begrip, 3 oorlogsgod, 4. honigbij, 6. broeikas, 7. afgodsbeeld, 8. muzieknoot, 11. voorzetsel, 12. putemmertje, 15. bui tenhaven, 16. boomloot. Oplossing morgenavond Oplossing no. 536 Horizontaal: 1. De Lier. 5. do, 6. ra, 7. els, pet, 10. Eva, 11. edele, 13. are, 15. ren, 17. top, 19. Ag, 21. na, 22. Bolnes. Verticaal: 1. dol, 2. la, 3. ere. 4. rats, 5. del. 8. Sedan, 9. palet, 12 krab, 14. Spa, 16. ego, 18. ons, 20. in. I Een personeelslid van de NZH, die een veel breder bekendheid geniet dan in het bedrijf zelve, werd van- 1 ochtend in het Leidse stadhuis ge- I huldigd in verband met zijn veer- tig-jarig dienstjubileum bij deze ver voersmaatschappij en daarbij onder scheiden met de bronzen ereme daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding werd hem uitgereikt door burge meester jhr mr F. H. van Kinschot. Het was de heer B. van Delft, wo nende Hansenstraat 12h te Leiden, en thans conducteur-treingeleider. Nadat de jubilaris, zijn echtgeno te en vele andere familieleden bene vens de heren Jurrissen en Den Heeten namens de directie van de NZHVM in de koffiekamer van het stadhuis waren samengekomen, her innerde burgemeester van Kinschot aan de bijzondere datum waarop dit jubileum plaats vindt: de veertiende juli, die in Frankrijk als feestdag wordt gevierd en die indertijd voor de gehele wereld een nieuw tijdperk inluidde. Op de veertiende juli veertig jaar geleden trad de heer Van Delft in dienst bij de NZH zonder er zich van bewust te zijn, daarmede een belangrijke periode in zijn persoon lijk leven te openen, een periode die hem een kvensvulling zou schen ken. Hij begon als wagenpoetser, werd later wagen voerder, in 1947 conducteur en bekleedt thans de functie van conducteuir-treingelei- der. In die functies heeft hij zeer vele contacten ook met het publiek Het blijkt thans, dat de keuze van veertig jaar geleden een juiste ge weest is, zowel voor de jubilaris als voor de maatschappij. Burgemeester Van Kinschot wens te de jubilaris geluk, als burge meester en als commissaris van de NZH, en reikte hem de bronzen ere medaille uit, die H.M. de Koningin hem had verleend voor zijn langdu rige trouwe en ijverige dienst aan de NZH en de maatschappij. Ir. Jurrissen sprak als president directeur van de NZH een korte ge lukwens uit, en overhandigde tevens de draagmedaille van de NZH. Nadat men nog enige tijd genoeg lijk bijeen was geweest, dankte tot slot een zoon van de jubilaris voor de zijn vader gebrachte hulde. De huldiging werd ten huize van de jubilaris voortgezet. Leidse agenda DINSDAG 14 JULI K. en O.-excursie naar de Delta werken. Vertrek Stadhuisplein 8 u. v.m. WOENSDAG 15 JULI Expogé. Excursie naar Leidse Duinwatermaatschappij. Verzamelen bij watertoren te Katwijk 7 u. nam. K. en O.-excursie naar Hortus Bo tanicus. Verzamelen binnenplein Leidse Universiteit, 2.30 u. nam. VRIJDAG 17 JULI „St. Josephschool". Officiële ope ning schoolgebouw Oppenheimstraat half vier nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend: apotheek Doeza, Doeza- straat 31, tel. 21313 en apotheek Ha ven, Haven 18, tel. 20085. De r.k. Leidse Harmoniekapel geeft hedenavond om 8 uur een con cert in het Van der Werffpark. Voor de pauze bestaat het programma uit verschillende lichte concertnummers; na de pauze treedt de kapel op, in samenwerking met de drumband. Dezer dagen keerden in ons land terug de zes deelnemers aan de Ne derlandse biologische expeditie naar Turkije, de Leidse studenten in de biologie; E. Hennipiran, P. Nijhoff, C. Swennen. W. J. M. Vader en W. J. J. O. de Wilde en de amateur-bioloog en technische deskundige A. S. Tulp te Drachten. Het doel van de e::peditie was het bijeen brengen van collecties gecon serveerde dieren en gedroogde plan ten ten behoeve van wetenschappelijk onderzoek aan het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie en het Rijksher barium te Leiden, alsmede de herba ria te Utrecht, Wageningen, Kew en Berlijn. De finar-iering werd moge lijk gemaakt door belangrijke steun van de Rijksuniversiteit te Leiden, het Prins Bernhard Fonds, de Hollandsche Mij der Wetenschappen en van de zijde van het bedrijfsleven. Gedurende de maanden april, mei en juni werd met de speciaal vojjf dit dc.d ingerichte vrachtauto van d'e Rijksautomobielcentrale ruin 7000 km in Turkije afgelegd. Dank zij de me dewerking van de Turkse autoriteiten was men in de gelegenheid weten schappelijk matir'iaal te verzamelen aan de Middellandse Zeekust, in het Taurusgdbergte, op de hoogvlakte van Ahatolië, in het stroomgebied van Euphraat en Tigris, in het Oostpon- tische gebergte en langs de kust van de Zwarte Zee. Dat de expeditie een volledig suc ces is geworden, blijkt ui„ de resul- De plannen voor een openlucht zwembad in Leiden Zuid West heb ben thans vaste vorm aangenomen. Er is een ontwerp gereed gekomen, dat acht ton moet kosten. Zoals men zich zal herinneren heeft het college van B. en W. te Leiden een zwembaden-urgentieplan opgesteld, waarop voorkomen een in- structiebad bij de nieuwe meisjes- H.B.S. Kagerstraat, een nieuw bad huis in de Van der Werffstraat en het open bad aan de Voorschoterweg. Laatstgenoemde plan omvat een een ondiep, een halfdiep en een diep bassin met springkuil en een hoofd gebouw, omvattende een kantine met een keuken en terras, een E.H.B.O.- kamer, een kantoor, een perskamer en een loketruimte. Voorts verschil lende bijgebouwen, als wisselcabines, bergruimten voor kleding en een ge bouw voor de technische installatie, taten: in totaal werden 6000 planten verzameld, omvattende ca. 1500 soor ten, alsmede een belangrijke collec tie, reptielen, vissen, schaal- en schelp dieren en insecten. Het grootste deel van dit materiaal, ca. 5 m3, is inmid dels vanuit Istanbul verscheept, ter wijl het overige door de deelnemers, dip ^de te -ugreis geheel met de auto afleggdrt; zélf werd meegenomen. DIRECTRICE HBS VOOR MEISJES B. en W. van Leiden stellen de raad voor mevrouw Hortense Anna Maria Nijweide-Vintges, geboren 7 juli 1905 te 's Gravenhage, met in gang van 1 september 1959, tot we- deropzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 19591960, te benoemen tot tijdelijk directrice van de hogere burgerschool voor meis- I jes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool te Leiden. een grote zonneweide en een par keerruimte, welke plaats biedt aan 50 auto's en 100 rijwielen. De half- diepe en diepe bassins zijn niet door een vaste wand van elkaar geschei den en vormen tezamen één bassin van 50 meter lengte. Dit betekent, dat in dit bad tijdens wedstrijden ge vestigde zwemrecords voor interna tionale erkenning in aanmerking ko men. Het denkbeeld met een overkap ping van glas of plastic de periode, gedurende welke het zwembad voor het publiek kan worden opengesteld, te verlengen acht men niet uitvoer baar. De kosten van het project, met inbegrip van de technische instal latie en de inventaris worden ge raamd op 807.750. Gedeputeerde Staten maken er be zwaar tegen, dat de gemeente tot een investering als deze overgaat, in dien tegenover de daaruit voortvloei ende jaarlijkse lasten geen voldoende dekking wordt gesteld. Uit de raming van de exploitatiekosten van het bad blijkt, dat naar verwachting het jaar lijkse tekort ongeveer gelijk zal zijn aan de jaarlijkse kapitaalslasten. In verband hiermede hebben B. en W. gezocht naar een mogelijkheid de exploitatie te ontlasten van de jaar lijkse kosten van rente en afschrij ving. B. en W: hebben het vertrouwen, dat Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland zich met deze oplossing zul len kunnen verenigen. Het komt hun voor, dat van de aangegeven mogelijkheid, om tot uitvoering op korte termijn van het plan te komen, moet worden gebruikt gemaakt. De urgentie van de bouw der zweminrichting is groot. Alleen door deze bouw zal het mo gelijk zijn een einde te maken aan het zwemmen in open water in de gemeente, waartegen uit verschillend oogpunt ernstig bezwaar bestaat. De volgende leerlingen behaalden het diploma 5-jarige cursus afdeling bouwkunde: J. J. v. Atten; H. v. d. Berg; W. F. Borselen; B. J. Dissel dorp, Hoogmade; C. Duyndam, Noordwijk; R. Hoek; N. Kroon, Kat wijk; P. Laros, Noordwijkerhout; B. Momberg; J. v. d. Oever, Katwijk; R. J. Preenen; H. Renee; F. Verbiest; Afgewezen 5. De volgende leerlingen behaalden het diploma 5-jarige .ursus afdeling Werktuigbouwkunde: A. \bspoel; J. C. Akerboom, LLsse; A. v. Ark; H. Baaren, Den Haag; H. P. W. Bank, Hoogmade; J. Bedeaux; G. N. v. d. Berg, Voorschoten; J. Boers. Veenen- daal; A. P v. d. Boogaart, Amster dam; M. T. Bos, Driebergen; Th. A. v. d. Broek; M. Buist, Voorschoten; M. Cohen, Oegstgeest; K. Cools, Al phen a. d. Rijn; W. C. Deegenaars; Ch. F. Diemei; G. C. v. Diest, A. van Duyn; P. v. Egeraat, Katwijk; A. M. Fasseur; A. N. v. d. Geest, Sassen- heim; P. Glasberg-., Oegstgeest; S. Hamminga, Amsterdam; J. G. Hil- gersom, Stompwijk; K. Hollander, Oegstgeest; J. Jansen; J. A. Jansen, Voorschoten; A. P. de Jong, Leider dorp; L. Kalsbeek, Katwijk; C. J. van Klink, Zoeterwoude; M. J. Kollau, Oegstgeest; A. Kwestro, Wassenaar; J. J. Kwestro; Chr. de L* af; C. Leynse, Alphen a. d. Rij-.; W. G. J. v. Meegen; J. E. Nelemans, Den Haag; J. Penseel; W. W. J. Perquin, Tilburg; K. Ravcnsberg, Hazeis- woude; J. J. Rooy, Den Haag; W. Star, Noordwijk; F. H. Velzel; J. J. Versluis, Alphen a. d. Rijn; J. A. M. Visser; L. L. de Vi&s_:, Alphen a. d. Rijn; Th. A. Ch. v. Vliet, Voorscho ten; L. H. v. d. Voet; A. Weiosenbach, Zwammerrlam; J. J. W;jber.ga, Al phen a. d. Rijn. Afgewezen 23. De volgende leerlingen behaalden het diploma vervolgcursus afdeling Bouwkunde: W. J. S. Bedet, Hazers- woude; D. Brouwer, Noord- ijk; M A. v. Egmond, Rijnbui W. Guyt, Katwijk; P. Kranenburg, Noordwijk; G. Kranenburg, Boskoop; L. Th. Mei man; J. Pannekoek. Afgewezen 2. De volgende leerlingen behaalden het diploma vervolgcu-sus afdeling Elecstroteehniek: J. v. d. Broek; J. G. A. v. Gent, Voorschoten; K. Kegel, Wageningen; C. P v. d. Laan; J. v. Meulebrouck, Heerlen; S. Oostenga. Bennekom; Th. v. Rijnsoever, Voor burg; Th. J. v. Rooyen; J. H. v. d. Vos; D. W. Wijkmans. De volgende leerlingen behaalden het diploma vervolgcursus afdeling Werktuigbouwkunde: J F. Baaten; J. H. Bouhuis, Noordwijk; J. F. Lan- desbergen; C. v. d. Lee, Alphen a. d. Rijn; W. A. Linsohoten; W. J. Viertel- hausen, Leiderdorp; W. de Vries, Al phen a. d. Rijn. Afgewezen geen. Bevorderd van klasre 1 nad> 2: W. C. D. Blansjaar; i J. Borsboom; G. F. de Horn; H. A. v. d. Hurk, Alphen a. d. Rijn; F. Lakeman, Voorhout; A. de Roode; R. C. F. van Schip; D. Ver kade, Alphen a. d. Rijn; L. J. de Wit; R. van der Zeeuw. Afgewezen 5. Bevorderd van klasse 2 naar 3: D. Aalders, Wassenrar; P. J. J. Bank, Hoogmade; W. J. A. Bavelaar,' War mend; P. Beekmans, Vojrschoten; A. M. v. d. Berg, Alphen a. d. Rijn; P. C. G. Blom, Tiel; G. Bol, Oegstgeest; A. Bouman, Sassenhe.'m; B. W. van Buuren; M. Canters, Leidscbendam; C. Cornet; B. Corving, Den Haag; A. C. Donkersloot; P. J. A. v. Egmond. Aarlanderveen; H. J. Elderhorst; H. G. L. H. Elligers, Voorschoten; W. D. Eijmaal, Voorhout; Th. N. v. Griens- ven; J. Heins, Wassenaar; J. C. J. Hoogkamer, Wassenaar; J. C. de Knegt; J. H. B. M. Koster; W. Kra mer; A. Kromhout, Rijnsburg; P. Kruik, Sassenheim; G. Kijk in de Vegt; C. J. A. v Leeuwen, Wasse naar; C. v. Loef; J. A. de Neef, Voor schoten; W. F. Olivier; H. Oranje, Delft; C. Philippo; M. v. d. Plas, Kat wijk; J. du Prie, Zoeterwoude; F. J Prins; H. Roggeveen, Alphen a. d. Rijn; H. J. den Bezemer, Leiden; A. J. Schreuder; Th. J. Schrijvers, Voor schoten; J. G. J. Siera, Zoeterwoude; H. W. Steenbergen; W. F. van Ulden; R. v. d. Valk, Oegstgeest; A. Verkaik, Warmond; W. C. J. Versluys, War mond; W. de Vos, Warmond: J. Vos kuil; F. de Vries, Hillegom; M. Wil- lemsen, Lisse; A. Bonte. Afgewezen 19; voorwaardelijk 2. Bevorderd van klasse 3 naar 4 (af deling Werktuigbouwkunde): J. S. Bartels, Warmond; A. J. Bergman, Wassenaar; J. D. v. Berkel: W. Boone kamp, Katwijk; R. C. A. H. v. Breu- gel, Den Haag; G. Q. J. v. Cromvoirt, Zoeterwoude; J. H. Deegenaars, Pijn- acker; N. van Duyvenbode, Katwijk; J. G. P. J. Duive^tevn; J. Harteloh, Den Haag; G. J. M. Hendrikse, Haar lem; A. v. d. Hevde; J. H. F. Hille- naar; C. J. v. Houten; J. Jongelee; W. C Jonker, Katwijk; G. J. v. Kam penhout, Oegstgeest; L. J. v. Klink; W. F. de Koning; C. J. v. d. Kooy, Wassenaar; G. Koster, Hillegom; J Krins, Waddinxveen; G. F. v. Leeu wen, Alphen a. d. Rijn; M. G. J. van Leeuwen, Zoetemeer; J. H. Lut, Oegstgeest; J. S. P. v. d. Meer, Sas senheim; H. Metselaar; J. Meyvogel, Katwijk; G. Oskam, Voorschoten; A. M. Plasmeyer; G. J. v. d. Poel; A. Raeyen, Amsterdam; A. Regeer; C Roggeveen, Alphen a. d. Rijn; J. P. Rol, Voorschoten; A. Rijken, Alphen a. d. Rijn; A. v. Rijn, Alphen a. d Rijn; A. Rijswijk, Alphen a. d. Rijn; H. Schreuder; T. B. Schouten, Ter Aar; C. Segaar; J. F. Slegtenhorst, Wassenaar; J. J. Smet, Oegstgeest; H. W. Smit; P. H. Souverein, Katwijk; A. C. M. v. Steyn Zoeterwoude; W Stikkelorum; J. Teleng; B. G. v. d. Veen, Den Haag; J. W. Versteeg; A. Vredenveldt; E. de Vries; J. A. v. d. Werff; A. G. M. v. Wieringen; C. de Wilde, Zoetermeer. Afgewezen 20; voorwaardelijk 1. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. (Wordt vervolgd). WARMOND SPORTAVOND LTMLTJ Zaterdagavond vond in het Sport park, alhier, een sportieve ontmoe ting plaats. Een groot aantal leden van de kring Warmond, Sassenheim, Oegstgeest bonden de strijd aan te gen de LTM en LTJ uit Bleiswijk. Eerst kwamen de heren op het veld om een gezellig voetbalgevecht tegen elkaar aan te gaan. Al spoedig bleek dat Bleiswijk over betere schutters beschikte. Voor de rust wisten de gasten de stand op 32 te brengen. Na de rust waren er aar dige spelmomenten en toen de goed leidende scheidsrechter het einde blies, moesten de gezamenlijke „bollenstrekers" genoegen nemen met 53 voor Bleiswijk. De dames brachten hierna een pit tig handbalspel. Hier waren de par tijen tegen elkaar opgewassen. Toen de speeltijd verstreken was, bleek de stand gelijk te zijn, doch na ver lenging wisten de Bleiswjjksters het winnende punt te scoren. Na afloop kwamen allen bijeen in „De Oude Post" te Sassenheim. Hier werden na de prijsuitreiking door de voorzitter, de aanwezigen geno digd voor een gezellige avond met een dansje. Aan het einde van deze geslaagde dag dankte de voorzitter de heer P. van Rijn uit Oegstgeest allen voor het welslagen van deze sportieve ontmoeting. Te Leiden slaagden gisteren, maandag, 13 juli, voor het eindexa men Mulo A, afgenomen door de stichting „Het R.K. Mulo-examen", de navolgende candidaten: M. J. A. D'Hooghe*, A. H. van der Veldt*, M. A. J. J. Goossens*, J. A. L. Her mans*, A. J. C. M. Hoogweg, M. J. S. Opdam, M. J. Bruijstens, J. J. M. v. Fulpen*, J. A. M. Korver, A. M. C. Mathot, J. N. W. Moerings, A. C. Lascaris*, F. W. M. Nijssen*, J. A. A. Niesing*, H. P. C. Starrenburg*, F. Feitsma*. En voor het Mulo-diploma B: P. J. van der Meer*, J. P. van der Geest*, J. A. van Teijlingen*, T. A. M. Bakker*, N. G. H. van Beek*, J. P. Tijssen*, G. J. Wisse*, A. H. H. Burger, H. C. P. Klein*. De candidaten, wier namen ge merkt zijn met een slaagden te vens voor het middenstandsexamen. MULO-EXAMENS TE LEIDEN Geslaagd voor het diploma A: De dames: A. Versnel, Zoeterwoude; T. M. v. d. Vis, Koudekerk a.d. Rijn; J. Polderman, Leiderdorp; M. Dek ker, Noordwijk; W. A. Houweling, Warmond; M. op 't Landt, Bodegra ven; H. A. Ruis, Hazerswoude; M. H. v. d. Wilk, Hazerswoude; J. Pronk, Katwijk a. Zee; H. v. Rhijn, Katwijk a. Ze»; J. J. Sclioneveld, Rijnsburg; J. Lucas, Leiderdorp. De heren: J. D. v. Tongeren, Leiden; J. Jonk, Leiden; J. H. Nievaart, Lei derdorp; A. E. Snellink, Leiderdorp; E. W. Schuurman, Noordwijk; L. F. Noordergraaf, Noordwijk; L. van Vuurde, Noordwijk; J. R. v. d. Kooi, Leiden; J. M. de Groot, Leiden; D. van der Vecht, Bodegraven; H. D. Spruitenburg, Benthuizen. Afgewezen 5 candidaten. De namen van de candidaten die tevens het middenstandsdiploma be haalden zijn vet gedrukt. Marktberichten ROTTERDAM, 14 juli. Vee. Aan voer 3083; weektotaal 4742; 260 vette koeien, 674 gebruiksvee, 630 vette kalveren, 212 graskalveren. 358 nuch tere kalveren, 105 varkens, 78 biggen, 63 paarden, 17 veulens, 650 schapen en lammeren, 36 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien le kwaliteit 3.05—3.38, 2e kwal. 2.853.05, 3e kw. 2.702.85; vette kalveren le kwal. 2.90—3.10, 2e kwal. 2.70—2.90, 3e kw. 2.402.60; graskalveren ƒ425375 275; nuchtere kalveren ƒ807060; biggen f 756050; slachtoaarden ƒ2.30— .00—1.90; schapen ƒ90—70— 50; lammeren 756545; melk- en kalfkoeien 11751000850; vare koeien 875800675; vaarzen ƒ900 —800—600; pinken 600—500—400. Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijshoudend; vette kalveren: aanv. ruimer, han del willig, vooral niet lager in prijs; graskalveren: aanvoer even groter, handel goed, prijzen constant; nuch tere kalveren: aanvoer korter, han del goed, prijzen constant; biggen: aanvoer gewoon, handel kalm, goed prijshoudend; slachtpaarden: aanvoe als vorige week, handel .traag, niet geheel prijshoudend; schapen en lammeren: aanvoer iets minder, han del levendiger, schapen prijshoudend lammeren iets stijver in prijs; melk en kalfkoeien: aanvoei gewoon, handel redelijk, goed prijshoudend: varekoeien: aanvoer matig, handel tamelijk, prijzen onveranderd; vaar zen cn pinken: aanvoer iets meer, handel kalm, goed prijshoudend. (Ongecorrigeerd) Laatste Berichten mess girl gevonden? Het Finse schip is vanmorgen in de haven van Rotterdam aangeko men. De Rotterdamse politie is aan boord gestapt van de „Juno". Ge bleken is, dat het slachtoffer de 27- jarige Eila Helena Talvas. wonende te Helsinki, is. De vermissing is pas na enige uren bemerkt, zo werd aan boord verklaard. Daar het donker was zou de „Juno" slechts korte tijd naar het meisje hebben gezocht. Inmiddels is bij Borsselen (Zee land) het stoffelijk overschot van een meisje aangespoeld. Hoewel het nog niet geïdentificeerd is, meent men dat dit het overboord geslagen meisje is.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2