DE ZWARTE ZWAAN"5; Prachtige tocht door warme natuur Ambtenaren van Soc. Zaken te Arnhem wisten er raad mee AÉ*SII visie op televisie DONDERDAG 9 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA iJ Voor meer dan een ton verduisterd Nog steeds op vrije voeten De pas ontdekte fraude bij de ge meentelijke dienst van Sociale Za ken in Arnhem blijkt na onderzoe kingen een grote omvang te hebben dan werd vermoed. De 47-jarige ambtenaar V. heeft in ongeveer ze ven jaar een bedrag van rond de honderdduizend gulden bij elkaar ge spaard. De 49-jarige Van K. begon pas veel later met verduisteren, hij bracht het slechts tot een paar dui zend gulden. De heren werden in de cember van het vorig jaar gearres- Van Nelle bestellen (Adv.) teerd, doch kort daarop weer vrijge laten, men dacht, dat de verduiste ringen nogal meevielen. Van V. was het al bekend, dat hij op vreemde wijze met geld omsprong. Toen hij het baantje bij Sociale Za ken kreeg werd al nadrukkelijk mee gedeeld, dat men hem geen geld mocht toevertrouwen. Hij kwam evenwel steeds aan het loket met een uitkeringsbewijs. Het geld kwam hij dan innen, zo zei hij, voor iemand, die het zelf niet in ontvangst kon ko men nemen omdat die persoon niet kon lopen of zo. De kassier liep er honderden keren in, totdat V. op een dag geld kwam halen voor een klant die erg veel haast had. In plaats dat V. het geld direct naar „de klant" bracht, ging hij op zijn gemak een praatje maken met een collega. Toen kreeg de kassier argwaan en kwam tot de ontdekking, dat de naam van de „klant" gefingeerd was. De beide ambtenaren zijn overigens nog steeds op vrije voeten. Afwisselende woendag. De NCRV heeft de woensdag met zijn mogelijkheden van variaties be nut door het geven van het vierde filmverslag van Alfred van Sprang van de expeditie in het Sterrenge bergte op Nederlands Nieuw Guinea. Na de maandelijkse ontmoeting met takken en zijtakken van de kunst en een kort programma over de pape gaai, heeft Pi Scheffer opnieuw ar- tisten van de grammofoonplaat voor de camera gehaald. Wist U, dat Pi Scheffer eigenlijk moet worden aan gesproken als doctorandus? Want hij is niet alleen muziek-arrangeur, maar ook leraar op een lyceum. Een extra NTS-journaal heeft een en an der laten zien van het bezoek van koning Boudewijn van België wat niet eerder op de middag aan de kijkers was doorgegeven. Misschien zal men thuis te zeer zijn afgegaan op de verhalen en foto's over het be zoek van de Belgische vorst aan de Verenigde Staten, toen hij een gans ander houding als gewoon had aan genomen. In ons land houdt koning Boudewijn het midden, hetgeen we de wijste manier vinden. We werden in elk geval getroffen door de een voud van deze jonge vorst. De nu nog af te leggen route van de Tour de France omvat ook de hoogste weg van Europa en de étappe Grenoble-Aosta. Op dez weg bevindt zich een groot obstakel: de Col de Flseran. Het passeren van deze 2770 meter hoog gelegen col op 14 juli wordt het onderwerp van een Franse t.v.-reportage, die door de N.T.S. wordt overgenomen als eurovisie uitzending (12.15-12.45 uur). Van de aankomst te Aosta omstreeks 16 uur zal de Italiaanse t.v. een directe re portage verzorgen, welke eveneens door de N.T.S. wordt overgenomen in eurovisieverband. Tenslotte zal de N.T.S. de directe reporage van de aankoms in het Parijse Pare des Princes overnemen waarmee zater dag 18 juli de Tour wordt besloten. Deze uitzending zal omstreeks 16.15 uur beginnen. Troilus en Cressida. Na drie reportages over het konink lijk bezoek uit België aan ons land wordt hedenavond een gala-voorstel ling in de Stadsschouwburg van Amsterdam gegeven van Shakes peare's „Troilus en Cressida", op te voeren in het kader van het Holland Festival. Bepaald een verrassing zal deze voorstelling niet zijn, waar het stuk eerder in enkele steden werd opgevoerd en in de pers uitvoerig werd bespreken. De uitvoering zal ook naar België worden doorgegeven. Vrijdag zal de NTS een telerecor- ding overnemen van de Vlaamse t.v. van een ballet. Men weet: ook dan is er (om half tien 's avonds) een repor tage over het koninklijk bezoek. Van Nelle bestellen (Adv.) Van Nelle bestellen (Adv.) K.R.O. GIDS IN NIEUWE UITVOERING Te beginnen met het eerstvolgend nummer zal de Katholieke Radio- en Televisiegids in een nieuw kleed ver schijnen. Door gebruik te maken van een betere papiersoort kan een beter drukresultaat worden bereikt, en door wijziging van de opmaak zullen de programma's meer over zichtelijk worden vermeld. Met een en ander wordt aan de K.R.O.-gids niet slechts een smaakvoller, maar ook een duidelijker aanzicht gegeven. De toelichtingen op de programma's voor radio en televisie zal men voor taan uitsluitend in het redactionele gedeelte vinden. In de opmaak van deze pagina's zal meer afwisseling worden gebracht. De hoofdredacteur van de Gids, pater E. H. J. van Waesberge O.P., tevens voorzitter van de K.R.O., heeft gemeend zich niet te moeten begeven op het terrein I van een familieblad of een algemeen' geïllustreerd weekblad, maar door toelichting op de programma's en voorlichting omtrent de veelsoortige problemen rondom radio en televisie het eigen karakter van de Gids te moeten handhaven. De redactie heeft een nieuwe staf van vaste medewerkers aangetrok ken en verder hoopt ze niet tever geefs een beroep te mogen doen op deskundige en talentvolle krachten buiten de Omroep. Verder wil de re dactie een vruchtbaar contact met lezers, luisteraars en kijkers uit breiden; daarom zullen de mogelijk heden onder ogen worden gezien op welke wijze dat op de beste manier kan worden verwerkelijkt. Intussen heeft een wetenschappe lijk onderzoek uitgewezen, dat er van de K.R.O.-gids een zeer intensief ge bruik wordt gemaakt. Negentig per cent van de abonné's en van de lezèrs blijkt dagelijk de Gids na te slaan; bij zeventig percent van hen ligt het blad opengeslagen op de dag van de uitzending. Vandaar dat door middel van een nieuwe opmaak wordt tege moet gekomen aan de gewoonten en wensen van de lezers door het geven van duidelijke dagoverzichten. Daar om ook zullen de radioprogramma's van de Nederlandse Omroep-organi- saties per dag naast elkaar worden geplaatst en het televisie-programma onmiddellijk na het radio-programma van een bepaalde dag worden ver meld. Van Nelle bestellen Tiger Moth botste op transformatorhuisje Omstreeks half een gistermiddag is op het vliegveld Eelde in Gronin gen een lesvliegtuig van het type Tiger Motli, van de afdeling Rijks luchtvaartschool tegen een obsta kel gebotst. Het vliegtuig sloeg over de kop en werd ernstig beschadigd. De adspirant-verkeersvlieger C. J. Wilbrink uit Beekbergen kwam met de schrik vrij. De leerling-vlieger had het toestel op de daarvoor bestemde parkeer ruimte geplaatst, maar de motor sloeg door tot nog toe onverklaar bare wijze niet af. De leerling vlie ger kon door kundig laveren andere toestellen ontwijken, maar botste tenslotte tegen het obstakel, een transf ormatorhuisj e. Urnfos, m btrtn fatm m ot> norimielr.' V WMtbnltnn Ubeifar urn m dmtx spelen VmêUknMufWlin! ..VmfxmtKhoudirA n êM ÏjC' m m Aetherklanken VRIJDAG HILVERSUM I 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VP RO. 21.00 VARA 22.40 VPRO. 23.00- 24.00 VARA 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gym voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa terstanden en Gram. 10.00 De vrouw in haar huis, caus. 10.05 Morgenwij ding. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Fluit en pia no. 11.40 Hammondorgelspel. 12.00 Ballroom orkest. 12.20 Regeringsuit zending: Landbouwrubriek: Opening van het proefstation voor de cham pignoncultuur in Horst. 12.30 Land en tuinfo. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 13.15 Meded. en gram. 13.25 Gevar. muziek. 13.55 Beursberichten. 14.00 Jeugdkoor. 14.20 Boekenschouw. 14.40 Koorzang. 15.05 Gevar. progr. 16.00 Muz. caus. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Vacantietips. 17.45 Rep. 18.00 Nieuws. 18.15 Vlaam se notities. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Jazzmuziek. 19.30 Leven in Nederland, klankb. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Filmrubriek. 20.15 Toespraak. 20.35 Benelux. 20.45 Daar gaat een dominee voorbij, caus. 21.00 Gevar. progr. 21.40 Klankbeeld. 22.25 Buitenl. weekoverzicht. 22.40 Zorg om de mens, gesprek. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. 7.0O Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgenge- OE VIJFDE MIJLPAAL IN TV-HJIENO NEDERLAND In de loop van juli zal de 500.000-ste T.V.-kijker worden ingeschreven. In deze grafiek laten wij de nog steeds durende groei zien van het aantal T.V.-kijkers in Nederland se dert het begin van 1957. toen de eer ste 100.000 bereikt werd. In twee en half jaar is het aantal T.V.-aanslüitingen in Nederland dus ver-vijf-voudigd. Duidelijk zichtbaar is hoe in het begin van 1958 en 1959 de kerst-gra- tifikaties en tantièmes van invloed zijn op de aankoop van T.V.-toestel- len. De tweede dag van de Laura Enkele uitvallers liet is in Alphen aan den Rijn een dagelijks festijn in en rond het Nutsge- bouw als des morgens tassen 7 en 8 u. de honderden Laurianen starten voor een nieuwe aanval op respectievelijk 150 en 100 kilometers afstand per fiets te verslinden. Het is een niet minder feestelijk schouwspel als ze terugkomen met een extra gebruind laagje op hun huid. Want ook de tweede dag, omge- Van Nelle bestellen bed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Voor de kinderen. 10.05 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middag kloknoodklok. 12.03 Lichte muziek. 12.30'Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Reportage. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Promenade-ork. en sol. 14.40 Gram. 15.00 Voor de kinde ren (tussen 15.3017.30 Tour de France). 15.30 Voor de zieken. 17.30 Lichte muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor (intermezzo: lichte muziek). 17.40 Beursbe. 17.45 Sopr. en piano. 18.05 Balroomork. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Re- geringsuitz.: Emigratierubriek: :Het emigratiepraatje van H. A. Luyk. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 V.V.D. pol. caus. 19.30 Tour de France. 19.45 Lichte muziek. 20.30 Voordr. en mu ziek. 20.55 Rep. Tour de France. 21.05 Holland Festival 1959r: Rott. Philhar- monisch orkest en sol. 22.30 Orgel spel. 22.50 Ongehuwde vrouwen, caus. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Jazz muziek. TELEVISIE-PROGRAMMA'S NTS: 20 00 Journ. en wereoverz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Journ. Be zoek Z.M. Koning Boudewijn. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e lijn) 1820 uur: I. Domenico Cimarosa, uit „II Matrimonio Segreto": a. Ouver ture; b. Udite, tutti, udite. II. Gioac- chino Rossini: uit „II Barbiere di Se- viglia": a. Una voce poco fa, b. La calumnia un venticello. III. Vincen- zo Bellini: uit „Norma": Ouverture. TV. Gaetano Donizetti: 1. uit „l'Elisir d'Amore": Una furtiva lagrima, 2. uit „La Favorita": Favorita del Re! Spirto gen til. V. Giuseppe Verdi: „II Trovatore". VI. Pietro Mascagni uit „Le Maschere": a. Ouverture, b. E la bella di Brighella. VATIKAANSE RADIO (25.67 m; 31.10 m; 41.21 m; 196 m.) 22.15 uur: De „dwang" van de Kerk. ving Amsterdam en Het Gooi, was rijk aan zonneschijn, arm aan wind en regen. De dames van het Roode Kruis had den het extra druk. Potten zalf smolt weg als sneeuw voor de zonop de tere huiden van vele dames, zowel als heren! Het is mede aan de goede voor zorgen waarmede de rijders en rijdsters zijn omringd, dat vrijwel allen de rit ten hebben kunnen uitrijden en naar alle waarschijnlijkheid in een zodanige conditie verkeren, dat ze donderdag morgen de strijd opnieuw zullen aan binden. Een lid van het zwakke geslacht had er een toer aan om de dag tot een goed einde te brengen. Reeds in de vroege morgen, onder Wilnis, kwam zij te val len op een grindpad en bezeerde zich niet gering. Maar zij zette de tanden op elkaar en zij reed, met hulp van Laura-genoten toch volgens het pro gramma naar Alphen terug. Een extra pluim voor deze dame, die het week einde vóór de Laura Brussel v.v. heeft afgelegd. Eén meisje van de Oranjeploeg het was ook onder Wilnis gaf de moed spoedig op. Zij bleek door de warmte te zijn bevangen en werd met de B.B.-mobilofoonwagen naar huis ge bracht. De hoed af voor een sportieve dame, mevrouw Van Muiswinkel uit Zwammerdam, die zelf niet meerijdt, maar, belangstellend schouwende naar de voorbijrijdende Laurianen, spontaan haar fiets afstond, toen voor haar ogen het rijwiel van een der deelneemsters, Corrie van Rijn uit Sassenheim, in „kreukels" werd gereden.... Beslist teleurstellend was, dat men vandaag moest ervaren, dat een uitge zochte weg onbruikbaar was en de ver antwoordelijke instanties daarvan géén kennis hebben gegeven. Als gevolg hiervan dreigde het de tweede dag in de omgeving van de Ouderkerkerbrug over de Amstel in de knoop te geraken met de lange slierten fietsende Lauria nen. Dankzij het resoluut ingrijpen van bestuursleden van de Laura, die zich genoodzaakt zagen de functie van ver keersagenten aan te meten, kon erger worden voorkomen en de Laura-familie weer op het rechte „pad" worden ge leid. Het was een zware, warme dag! Het was mede hierdoor over de hier en daar pas geasphalteerde wegen en pa den te rijden geen pretje. Maar veel genoegen beleefde men van het lande lijk schoon, van de tochten over kron kelende paadjes dwars door korenvel den en het bomen-rijke Het Gooi. Vele lekke banden. Gister prezen wij de goede kwaliteit van het rijwielmateriaal. Al doet het er niets daarvan af, moeten wij vandaag melding maken van een opvallend groot aantal lekke banden, waarmede de re paratiewagen van „Gazelle" een druk zaakje kreeg, een „zaakje" in de zin van service verlening, want de repara ties verricht men gratis. In dit kader beleefde men ook veel plezier van de B.B.-mobilofoonwagen, door bemidde ling waarvan het mogelijk is geweest de reparatiewagen daarheen te dirige ren waar een Laura-lid tot „aan de dijk staan" was gedwongen. Een bijzonder fraai gedeelte van de Dit is Corrie van Rijn uit Sassenheim wier rijwiel tijdens de Laura-rit woens dagmorgen onder de gemeente Zwam merdam totaal werd vernield. Zij bles seerde bovendien haar arm. Mevrouw Van Muiswinkel, die het ongeluk zag gebeuren, was begaan met het lot van i Corrie. Zij stond spontaan haar rijwiel in bruikleen af. Corrie kon toen weer j glimlachen, zoals de foto laat zien. rit noemden de rijders de tocht langs de Vecht. De firma Mank in Langeraar zette haar beste beentje voor en ontving de deelnemers en deelneemsters op haar terrein, tracteerde ze op zuur en leidde de belangstellenden in haar bedrijf rond. Voor ontspanning in de avonduren zorgden „De Vrijbuiters" uit Roeloi- arendsveen in het Nut en de „Noten krakers" o.l.v. de heer H. Boet uit Al phen in hotel „Centraal". In het Nut traden bovendien ter afwisseling ook op de Alphense „Six Rangers". De Klaverjasclub van de v.v. „Al phen" heeft voor de kaart-liefhebbers een klaverjas-tournooi in café „Zomer- zorg" georganiseerd, terwijl dg Volley balliefhebbers op het v.v. Alphenterrein gelegenheid hadden te genieten van een stedenontmoeting tussen Leiden Utrecht. De plaatselijke muziekvereni ging „Arti et Religioni" speelde enkele uren lang een select-programma van muzieknummers o.l.v. Peet van Brug gen. op het marktplein naast het Nuts- gebouw. Van Nelle bestellen (Adv.) door Reita Lambert „Dat hoef je me niet te vertellen", zei Gerry ruw. „En ze gelooft werkelijk in het stuk. Het is prettig, dat er nog iemand is die zo in aardse dingen gelooft als zij in Linda. En de kleine Doxie hemel, toen ik haar het toneel zag opklauteren en naar Lewis rennen als een kleine kat die een leeuw aan valt, weltoen kon ik me er niet meer buiten houden". Maar Gerry luisterde al niet meer, hij werd door te veel gedachten be stormd. Kon het mogelijk zijn, dat Ni verliefd was op Doxie? Was dat de reden, waarom hij met „zijn ge voelens gedacht had in plaats van met zijn hersens"? Gerry keek naar Ni's tot in alle onderdelen elegante kleding en tip-top verzorgde persoon en het vermoeden leek onzinn'g. even dramatisch en sentimenteel als al het andere dat er die dag gebeurd was. Het was allemaal onzinnig, dacht hij. Het was onzinnig, dat Doxie zich tegen hem keerde, toen hij probeerde haar geld te redden. Het was onzin nig, dat een man als Nigel Tucker verliefd zou worden op een meisje als Doxie. En het onzinnigst van alles was, dat Lola zo blind had kunnen zijn. Hij sprak haar die avond een ogen blik alleen. bracht hem naar de deur, toen hij haar woning verliet en ze was erg lief en vergevensgezind „Ik weet, dat je het deed omdat je van me houdt, lieveling. Ik weet, hoe je over Linda denkt". Hij keek haar spottend glimlachend aan. „Toevallig wist je vandaag niet, hoe ik er over denk, Lo. Ik dacht werkelijk, dat mijn voorstellen het stuk zouden verbeterenniet jouw spel, dat kan niet verbeterd worden". „Gerry!" Ze keek hem stralend van verrassing en genoegen aan. „Wat lief om dat te zeggen. Je hebt zoiets i ooit eerder tegen me gezegd". „Ik heb ook nooit eerder iets der gelijks gevoeld", zei hij ernstig. „Ik heb vandaag beseft, dat je een grote kunstenares bent. schat, een zeer grote kunstenares". Ze sloeg haar armen om zijn hals en drukte haar wang tegen de zijne. „Lieveling, als je wist hoe gelukkig me dat maakt. Niets ter wereld zou me zo'n genoegen kunnen doen". „Wel, nu is alles in orde", zei hij. „Ze hebben mt op mijn plaats ge zet en ik zal me voortaan wel koest houden". Hij nam haar gezicht tussen zijn handen en keek haar diep in haar blauwe ogen. „Goede nacht, engel, en vergeet niet, dat ik van je hou". „Alsof ik dat ooit zou kunnen ver geten". Maar hij wist, dat ze het vergat. Hij wist, dat er iedere dag vele uren waren, dat ze vergat dat hij bestond. Maar deze toestand zou gauw op houden en hij wist, dat hij die avond eigenlijk een gelukkige man moest zijn, want al zijn problemen waren op magische wijze opgelost. Als Nigel van Doxie hield hoefde hij zich niet langer bezorgd te maken over haar geld. Zijn eerliike pogingen om het stuk te redden waren mislukt; hij was er nu van overtuigd, dat Linda tot mislukken gedoemd was. Ze zou er spoedig niet meer zijn, en dan zou alleen nog Lola overblijven. Lola en hij samen.eindelijk. Gerry woonde geen repetities meer bij. Doxie vertelde hem, dat ze prach tig gingen, dat de rollen nu vaste vorm kregen en dat de scherpe kant jes afgeslepen werden. Charlie was tevreden, Lola was opgetogen, ieder een was gelukkig en hoopvol, maar niemand was gelukkiger dan Doxie zelf. Ze kwam nooit meer op zijn uit barsting terug. Hij had zijn veront schuldigingen aangeboden en zij had gezegd, dat ze hem begreep en dat hij er verder over moest zwijgen. „Ik ben zo blij, dat het gebeurde, Gerry. Nu Ni de zaak overgenomen heeft, gaat alles veel beter. Hij zal er voor zorgen, dat we eerst in de provincie voorstellingen geven. Je weet, dat meneer Lewis direct hier beginnen wilde". Hij luisterde naar haar en het amu seerde hem de vele vaktermen uit haar mond te horen. Ze beschouwde zich nu als een lid van de troep. Hij vond, dat ze veranderd was sedert die dag vol oproer. Ze leek kalmer, vrolijker, in het geheel niet meer be zorgd. Eéns zei ze: „In ieder geval, nu ik weet dat er een kans is, dat het stuk niet loopt, is het zelfs nog span nender. Net alsof ik speculeer". Probeerde ze hem op zijn gemak te stellen, of dacht ze, dat het er niet op aankwam ris ze haar geld verloor? Als ze met Nigel trouwde zou het er zeker niet op aan komen. Hij vroeg zich dikwijls af, of Nigel werkelijk verliefd op haar was en of ze het wist. Hij had wel eens horen zeggen, dat een vrouw gewoonlijk al weet dat een man verliefd op haar is, voordat hij het zelf weet. Maar hij was er niet zeker van, of Nigel zijn hart wel aan dit eenvou dige meisje verloren had, totdat hij op een namiddag naar de schouwburg ging om de meisjes na de repetitie af te halen. Het eerste, wat hij hoorde toen hij binnenkwam, was een geluid alsof een pas geboren baby huilde. Terwijl hij op de tast zijn weg door het schemerdonker zocht nam het ge luid vaste vorm aan, en bleek het een oud krijgslied te zijn. Hij zag Doxie achter het orgel zitten. Charlie had dat orgel ergens, opge diept. Het was een gruwelijk oud in strument; de pijpen waren lek en de bekleding der pedalen versleten. Doxie's wangen waren rood van het harde trappen en haar handen waren zwart van het stof der toetsen. Gerry wierp zijn borst vooruit en marcheerde op de maat van het lied op haar toe. Doxie begon te lachen toen ze hem gewaar werd. „Hallo!" „Hallo! Zijn de repetities afge lopen?" „Ja, ze zijn allemaal weg, behalve Nigel en Charlie. Ze moeten hier er gens zijnen Lo is zich aan het wassen". Hij leunde" tegen het orgel. „Wel, hoe ging het vandaag?" „Prachtig. Waarom ga je niet zit ten? Je ziet er vermoeid uit, Gerry. Je hebt te hard gewerkt". „Ik heb helemaal niet gewerkt. Ik heb in twee weken geen regel ge schreven, en ik zal het waarschijnlijk ook niet doen, voordat dit achter de rug is". „Het is toc^ niet, Gerry, omdat je je nog steeds zorgen over mij maakt?" „Nee, ik heb mijn handen van je afgetrokken. Het zal de spanning zijn, denk ik". „Ik weet, hoe je je voelt. Het is, alsof er niet anders meer bestaat". „Precies. Je bent wat begonnen op die dag toen ik je van de trein haal de, en ik jou juist uitkoos omdat je er zo ongevaarlijk uitzagze lachte en hij klopte haar even op haar bruine hoofd. „Wel, als Linda eenmaal goed en wel op de planken staat, zal ik mis schien weer werkelijk beginnen te leven".

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8