Adrianus Smii benoemd iot burgemeester van Zilveren ambtsjubileum te Sprang-Capelle was aanstaande Examens Gem. HBS voor meisjes RECHTSZAKEN Leidse Universiteit Stichting van een protestants bejaarden-tehuis te Voorschoten DE TEXAS-RANGERS DONDERDAG 9 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 augustus a.s. benoemd tot burgemeester van de gemeente Hazerswoude de heer A. Smit, met toeken ning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Sprang-Capelle. De heer Smit is lid van de Anti-Revolutionaire Partij. Deze benoeming komt enige maanden vóór het zilveren jubileum, dat burgemeester Smit als eerste burger van Sprang-Capelle op 1 november a s. zou vieren. Men had in het West Brabantse dorp reeds voorbereidingen ge maakt om dit jubileum met gepast feestvertoon te herdenken. Leider in het verzet Ongetwijfeld valt het de gemeen tenaren van Sprang-Capelle niet makkelijk, dat burgemeester Smit, na -vijf en twintig jaar, afscheid gaat ne men. Men wist echter, dat de burge meester, die evenals zijn echtgenote, mevr. SmitBousema, uit Zuid-Hol land geboortig is, gaarne naar zijn oude, vertrouwde streek wilde terug keren en hier een burgemeesters functie ambieerde. Hoe onverwacht echter deze benoeming gekomen is, blijkt uit het feit ,dat de heer Smit op de dag, waarop het Koninklijk Be sluit van deze benoeming afkwam in Duitsland vertoefde voor een reisje van enige dagen samen niet een deel van de ambtenaren van de gemeente Sprang-Capelle. Gelukkig slaagden wij er vanmor gen is, contact op te nemen met me vrouw Smit, die tijdelijk bij haar va der logeert, die Ned. Hervormd pre dikant is te Wageningen. Wij hadden geluk: mevrouw Smit luisterde geduldig naar vele vragen en gaf nog geduldiger de ge wenste antwoorden. Adrianus Smit werd geboren te Zwijndrecht op 17 december 1899. Hij is dus thans 59 jaar oud. Na de la gere school doorliep hij de Chr. HBS te Zwijndrecht en volgde vervolgens privaatlessen in de klassieke talen. Op 1 november 1934 de heer Smit was toen 33 jaar oud werd hij be noemd tot burgemeester van Sprang- Capelle, een gemeente ten westen van Waalwijk, waar landbouw en veeteelt in die tijd nog de hoofdmid delen van bestaan waren. Voorts was hier ook een deel van de schoenenin dustrie gevestigd, die men in bijna geheel de Langstraat aantreft. Ver dere industrialisatie van de gemeen te was één der taken, waarvoor de burgemeester zich in de loop der tijd gesteld zag en vooral na de oorlog is de vestiging van de industrie door hem sterk bevorderd. Verschillende nieuwe, kleine industrieën vestigden zich in de gemeente. Zoals velen heeft het gezin Smit, dat mede gevormd wordt door drie kinderen (waarvan er twee. inmid dels getrouwd zijn) in de oorlogsja ren moeilijke tijden gekend. De heer Smit deed daadwerkelijk mee aan het ondergronds verzet tegen de bezetter. Hij had de leiding in de organisatie, die ten doel had onderduikers in hui zen in en rond Sprang-Capelle onder te brengen en werkte voorts mede aan het naar bevrijd gebied brengen van neergeschoten geallieerde pilo ten. In 1944 werd de grond te heet onder de voeten van de gezinsleden der familie. Men moest nu zélf onder duiken. De burgemeester vond een schuil plaats in Klein Dongen ten huize van de pastoor, mevr. Smit „dook onder'' in 's-Gravenmoer in de pastorie van de dominee. De kinderen vonden el ders veilig onderdak. Na de oorlog vond men de ambts woning te Sprang-Capelle als een ruïne terug: de Duitsers hadden uit woede het huis in brand gestoken. De burgemeester ontving wegens zijn optreden tijdens de bezetting enige buitenlandse onderscheidingen. Eerst vijf jaar later was de woning nood van de gemeente zover her steld, dat de Raad het verantwoord achtte een nieuwe ambtswoning voor de burgemeester te bouwen. De heer Smit is lidmaat van de Ne derlands Hervormde gemeente. Hij is vele jaren bestuurslid geweest van de provinciale afdeling van de Ned. Hervormde Jongemannen Vereniging. Ook maakte hij geruime tijd deel uit uit de kerkdorpen 's Grevelduin-Ca- pelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang bestaat, is ongeveer, wat het getal in woners betreft, van dezelfde grootte als Hazerswoude (ca. 6000). Van een „verbetering" in materiële zin kan men dus bij deze benoeming niet spreken. Zoals gezegd de heer Smit ambieerde het burgemeesterlijk ambt in een Zuid-Hollandse gemeente en Hazerswoude, dat de heer en me vrouw Smit van aanzien kennen, lijkt beiden (we nemen dit aan op gezag van mevr. Smit) zéér geschikt. Zij be treuren het alleen een weinig, dat de benoeming niet is uitgebleven tot na de viering van het zilveren ambtsju bileum in de West-Brabantse ge meente. We vroegen mevr. Smit tenslotte nog naar de hobbies van haar echt genoot. Het zijn onder meer postze gels verzamelen men vertelde ons, dat de burgemeester een kostbare collectie heeft en muziek. Burge meester Smit bespeelt gaarne het har monium. Dit jaren kunt U nooit van U afschudden... Rheum&tische Pijnen wel! Regelmatig Kruschen nemen. De kleine dagelijkse dosis Kruschen F.—-j- -doet wonderen. Door de aansporende van het hoofdbestuur van deze lan- werking van de vijf minerale zouten WASSENAAR 10-jarige jongen verongelukt Op de Katwijkseweg, bij de vroe gere ingang van Duinrell is gister middag omstreeks half drie het tien jarig zoontje van de familie Keizer, wonende aan de Zonneveldweg, aan gereden door een personenauto en dodelijk gewond. De jongen stak over achter een autobus juist op het mo ment dat uit de richting Katwijk de 27-jarige R. M. S. uit Voorschoten met zijn auto naderde. Ondanks krachtig remmen kon S. een aanrij ding niet voorkomen. Het ventje werd in zorgwekkende toestand overgebracht naar de St. Ursulakli- niek en is kort na aankomst daar aan de gevolgen overleden. De autobestuurder treft geen schuld. BELGISCHE ONDERSCHEIDING VOOR DIRECTEUR KASTEEL OUD WASSENAAR Het heeft Z.M. Boudewijn, Koning der Belgen behaagd, de heer G. delijke vereniging. Vele andere func ties bekleedde hij daarnaast. Hij is in de gemeente o.m. voorzitter van het Groene Kruis, voorzitter van het bestuur van de Chr. Landbouw en Huishoudschool en voorzitter van de commissie van toezicht van de Chr. HBS te Waalwijk. De gemeente Sprang-Capelle, die op de bloedzuiverende organen gaan deze weer krachtiger werken en zo worden alle onzuiverheden in Uw bloed - oorzaak van uw lijden en pijn - vanzelf afgevoerd, langs na tuurlijke weg. Neem eens een proef met Kruschen. Al gauw zult U de weldadige werking ondervinden. (Advertentie). VIER DAGEN GEDWONGEN VAKANTIE De procureur-generaal bij het Haags Gerechtshof vorderde beves tiging van vier dagen gevangenisstraf tegen de niet verschenen 19-jarige Leidenaar van D., die zich had schul dig gemaakt aan het besturen van een voertuig onder drankinvloed. Een bloedproef had een alcoholper centage van 1.20 pro-mille aangege ven. De procureur-generaal vond dat verdachte maar eens vier vakantie dagen moest uitboeten. Arrest 14 juli. BELEDIGING VAN B. EN W. Het Haags Gerechtshof heeft het in eerste instantie gewezen vonnis, waarbij een Boskoopse caféhouder met veertig gulden werd beboet we gens belediging van B. en W. van die gemeente, bevestigd. De 40-jarige caféhouder had tus sen 8 en 14 juni vorig jaar voor een raam van zijn etablissement, voor een ieder vanaf de openbare weg duidelijk zichtbaar, een plakkaat op gehangen met (Ie volgende tekst: „Door verkrachting van de Drank wet door B. en W. van Boskoop, zijn wij gesloten". De verdachte ontken de de bedoeling te hebben gehad B. cn W. te beledigen. Hij zou het plak kaat meer bij wijze van mededeling' hebben opgehangen, zoals b.v. ge bruikelijk is bij de aankondiging van een vakantie. Bovendien meende hij dat de term „verkrachting" niet be ledigend was, omdat deze gelijk zou staan aan „schending" De procureur- generaal was het niet met hem eens en memoreerde dat B. en W. aan ver dachte wegens diens slechte gedrag een verlof A hadden geweigerd, Y/elk besluit door Gedeputeerde Staten uitvoerig gemotiveerd was be krachtigd. De procureur-generaal had twee honderd gulden boete gevorders. DE OEFENINGEN IN LA COURTINE Nadat de infanterie dinsdag in La Courtine reeds enige compagnies oefeningen had gehouden, waaraan ook een peloton tanks deelnam, heb ben de Nederlandse troepen wc :ns- dag bij een temperatuur van 43 gra den (in de zon) bataljonsmanoeuvres gehouden, waarbij opmars, aanval en veldartillerie en een bataljon zware tanks betrokken, terwijl lichte vlieg tuigen bij een oefening van de artil lerie met scherp het vuur controleer den. Het sluitstuk van de periode van drie weken, die de 6.000 Nederland se militairen in La Courtine door brengen, zal een oefening met de ge hele gevechtsgroep zijn, waarbij alle wapens zullen worden ingeschakeld. Na de opmars zal dan een aanval worden uitgevoerd, waarna de ge vechtsgroep zich ter verdediging zal inrichten, 's Nachts zal de troep dan uit het „front" worden genomen om elders voor een tegenaanval te wor den ingezet. Ook bij deze oefeningen van de gevechtsgroep zal een uit eigen troepen gevormde tegenparij optreden. Duitse overvaller gearresteerd De 17-jarige W. J. F. uit Keulen, die verdacht wordt van de moord aanslag in de nacht van 11 op 12 juni jongstleden op de Utrechtse ga- ragewacht J. Nederhof gepleegd, is door twee rechercheurs van de rijks politie in Hedel aangehouden. Hij werkte daar bij een boer. W. F. is overgebracht naar het hoofdbureau van politie te Utrecht. Hij ontkent ten stelligste iets met de schietpartij te maken gehad te heb ben. De Utrechtse récherche beschikt echter over aanwezigen, die een zware verdenking op hem werpen. Het onderzoek wordt voortgezet. GEVANGENBEWAKER KRIJGT EEN JAAR De 41-jarige bewaker van d Groninger strafgevangenis H. H. te Groningen is door de rechtbank te Leeuwarden comform de eis veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaarde lijk met aftrek van voorarrest. In eerste aanleg was Lij tot dezelfde straf veroordeeld. Hij had als be waker steekpenningen aangenomen om brieven aan gevangenen te be zorgen en had bovendien een post wissel voor een gevangene geïnd door er een valse handtekening on der te zetten. Bevorderd van klasse I naar II: Atie Barendsz, Boskoop, Inez van Beelen, Noordwijk a. Zee, Olga Bink, Paula Bitter, Voorschoten, Yvonne van der Blom, Gatske Boer, Abbenes, Kitty Boogh, Oegstgeest, Joke Bou- man, Tjitske Broersma, Jannie Dee, Heieen Flim, Oegstgeest, Vera Geel kerken, Aafke Kruisinga, Joke van der Maas, Benthuizen, Sita Maas Geesteranus, Mia Verboog, Tonny van der Zaal, Lisse, Elly Barkema, Francien Doesburg, Sassenheim, Nan- neke Eduard, Louise Finson, Leider dorp, Ilona Gans, Wies Genang, Joke van de Gevel, Oegstgeest, Louise Groenevelt, Sassenheim, Tonny Gro tenhuis, Jolly Hofstra, Babs Hoogen- doorn, Voorburg, Truus de Jong, Lei derdorp, Janneke van Kappen, Oegst geest, Els Kiapteyn, Sassenheim, Xan- dri Kikkert, Rita Kleinbussink, Lei derdorp, Cootje Knottnerus, Oude- Wetering, Lida Krassenburg, Leider dorp, Bonnie Krist, Jobien Linden- burg, Ter Aar, Diet Fijn van Draat, Voorburg, Willy van der Kwaak, Kat wijk aan Zee, Ineke Kwakernaak, Katwijk aan Zee, Annelies Later veer, Oegstgeest, Saskia Lepelaar, Iris Martinus, Voorburg, Joke Mussert, Yvonne Noest, Oegstgeest, Thea van Oosten, Voorschoten, Emmy Ooster- go, Voorschoten, Hilde Ouwerkerk, Leiderdorp, Riek Poj. 'een, Karin Riet- Graaf, directeur van Kasteel Oud hof, Voorschoten, Miep de Roode, Wassenaar te benoemen tot ridder in de Orde van Leopold II in ver band met de receptie, die Koning Boudewijn vrijdagmiddag in het Kasteel zal houden voor de Belgische kolonie in ons land. Geslaagd voor het Apothekers examen de dames M. J. Biekart- Eckhardt te Delft; J. Vodegel te 's-Gravenhage en de heren J I. M. de Jong te Katwijk aan den Rijn en D. J. Stöver te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Enige kinetische metingen in verband met de werking van chy- motrypsine", de heer H. P. Beets, ge boren te Takengon (Indonesië) thans wonende te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in Reeds enige jaren zijn tussen B. en W. en vertegenwoordigers van de ProtestantsChristelijke bevolkings groep in de gemeente besprekingen gaande over de stichting van een be j aardencentrum. Het bejaardencentrum zal bestaan uit één gebouw. Afzonderlijke be jaardenwoningen zijn met het oog op de daarmede verband houdende ho gere kosten niet geprojecteerd. Het gebouw zal ongeveer 70 bejaarden huisvesting kunnen bieden. Het is gesitueerd in het uitbreidingsplan Adegeest ten zuid-oosten van de boerderij van die naam. Voor het ge bouw en de onmiddellijk daaromheen liggende strook en het binnenterrein zal plm. 6050 vierkante meter grond naar de stichting in eigendom moe ten overgaan. De architectuur is opgedragen aan de architect Ir. J. Kruger te Voor burg. De stichtingskaeten zijn op ba sis van het schetsplan berekend op 1.369.759.—. Men komt in de exploitatieopzet tot een budget van 190.819.83 per jaar. Gerekend met onderbezetting van 2% moet dan de verpleegprijs gesteld worden op gemiddeld 2750 per jaar. De tarieven wenst men als volgt te differentiëren: 55 éénpersoonskamers a 53.50 per week; 5 normale tweepersoonskamers a ƒ90.per week; 3 kleine service- tweepersoonskamers a 125.p. w. Het bejaardencentrum is bedoeld als verzorgingshuis en niet, zoals wel elders het geval is, tevens of uitslui tend als verpiegingsinrichting. Dit sluit overigens vanzelfsprekend niet uit, dat personen, die al enige tijd in het tehuis verblijven, bij ziekte vol ledige geneeskundige verzorging ge boden wordt. Bij de uitvoering van het plan tot stichting van het bejaardencentrum kan de stichting op een aantal pun ten de medewerking van de gemeen te niet ontberen. Deze punten zijn: 1. De beschikbaarstelling van de nodige grond (6050 vierk. meter te gen ƒ24.per vierk. meter). 2. Een verdeling van de kosten van aanleg en onderhoud van de plant soenen. 3. De financiering tijdens de bouw. 4. De financiering op lange termijn, Omtrent de verkoop van de grond kan reeds een definitieve beslissing worden genomen. Omtrent de overige punten kan op het ogenblik nog slechts een begin selbesluit worden genomen. Een de finitieve beslissing daaromtrent moet wachten totdat de plannen in het eindstadium van voorbereiding zijn en uitgewerkte tekeningen beschik baar zijn. De financiering op lange termijn is het belangrijkste punt waarmede de gemeente te mak$n heeft. Het is voor de stichting namelijk onmoge lijk om op eigen kracht de nodige financieringsmiddelen op lange ter mijn aan te trekken, althans tegen een redelijke rentepercentage. B. en W. gevoelen het meest voor het ver lenen van een garantie voor een bij- derden af te sluiten geldlening. Omdat niettemin het risico van de gemeente op de lange duur aanzien lijk blijft, is net noodzakelijk, dat in een overeenkomst met de stichting een aantal voorwaarden wordt ge steld, die de belangen van de ge meente zoveel mogelijk moeten vei lig stellen. Antje Roseleur, Janneke van Rijn, Katwijk aan Zee, Nicola Bödeker, Katwijk aan Zee, Yvonne Bonnet, Godgeleerdheid op proefschrift ge titeld „La christologie de Saint Jean Damasgène", mej. C. Rozemond, ge boren te Amsterdam en thans wonen de te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „De industriële loodintoxiatie in Nederland" (beschouwingen en on derzoekingen), de heer R. L. Ziel- huis, geboren te Hattem en thans wonende te Oegstgeest. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht Mej L. C. Verstegen te Leiden en de heren G. J. W. Umbgrove te Wassenaar en F. van Bergen te Den Haag. Geslaagd voor het candidaats- examen Sinologie de heer R. v. d. Berg te Oegstgeest. Geslaagd voor het candidaats- examen Duitse taal- en letterkunde Mej. F. I. Moulijn te Den Haag en de heer A. J. Weijenberg te Den Haag (Cum laude). (21) 'Heer the fehei/nshiers in Tens mrhri mrnnettómain Jm ftrisjtheet! Henen de Renters geeoitlm omIreesirelte hehheniHe/eenloten/renhmeenelilndi een verkleindt hii hen en stonte hen in flessen die hij verbordtdii terroriseert nu heelDwnh Cite en.. VOORSCHOTEN VERKOOP VAN BOUWGROND IN „ADEGEEST" Voor de gronden in het plan „Ade geest", gelegen tussen de Elstlaan en de buitenplaats Stadwijk en waarop de bestemming" tot eengezinshuizen in open bebouwing en tot openbare of bijzondere bebouwing is gelegd, bestaat momenteel een vrij ruime be langstelling. Als gegadigden hebben zich thans gemeld: a. de gebroeders P. J. cn J. Stik- voort, die op de resterende aan de Leidseweg, naast de door hen reeds aangekochte grond gelegen onbe bouwde percelen een tweetal bunga lows willen bouwen; b. de Voorschotensc Coöperatieve Boerenleenbank, welke het aan de Leidseweg gelegen perceel, waarop thans nog de vier voor amovering in aanmerking komende woningen Leidseweg 75 t/m 81 staan, wil be nutten vooor een bankgebouw en een kassierswoning; c. de heer J. P. Aalbers uit 's-Gra venhage, die het voornemen heeft op de bebouwingsstrook tussen de bui tenplaats Sadwijk en de weg, welke parallel aan de Elstlaan is geprojec teerd, aansluitend, aan het aan de heer G. J. Scholten verkochte per ceel, een woning te laten bouwen; d. de heer F. E. Slootweg uit Voor burg, die ter bebouwing van een perceel nabij de buitenplaats Stad wijk een bouwplan voor een bunga low ter beoordeling heeft ingediend; e. de heer H. Klumpes uit Rotter dam, in wiens opdracht de architect C. Beckmann een plan voor een wo ning heeft ontworpen, welke woning hij zou willen doen bouwen op de bouwgrond, aansluitend aan het on der c. bedoelde perceel. De Voorstotense Coöperatieve Boerenleenbank acht het bezwaarlijk voor de verwezenlijking van haar plan een bouwperceel van plm. 2250 m2 te moeten aankopen en zij heeft deswege gevraagd voor dj uitvoering van haar bouwplan met een kleiner grondooppervlak te mogen volstaan. B. en W. zijn van oordeel, dat, ge let op hetgeen men blijkens het goed gekeurde schetsplan voornemens is te bouwen, daartegen uit stedebouw- kundige overwegingen geen bezwaar bestaan, indien althans een bouw perceelsdiepte van tenminste 32.50 m wordt aangehouden. Bij een besluit tot verkoop van de door de genoemde bankinstelling ge vraagde Douwgrond zal evenwel de restrictie moeten woorden gemaakt, dat de definitieve ovèrdracht van de grond eerst zal kunnen plaats vin den nadat de daarop thans nog aan wezige woningen van gemeentewege zullen zijn geamoVw jrd. De Raad zal daarbij tevens moeten besluiten tot amovering van de panden Leidseweg 75, 77, 79 en 81. Het ligt in de be doeling de bewoners dezer woningen aan vervangende woonruimte te helpen zo mogelijk in het leader van de toewijzing der in Vlietwijk I nog te bouwen gemeentewoningen. Als grondprijs ware aan te houden een bedrag van 22.per m2, in welke prijs is begrepen een bedrag van 2.per m2 als storting in het fonds voorbijzondere doeleinden ten algemene nutte. Öeze grondprijs is in overeenstemming met de voor het plan „Adegeest" opgemaakte kost prijsberekening. Joke van Diggele, Leiderdorp. Bea Libosan, Wassenaar, Theda Mansholt, Wassenaar, Annpt Siere, Joke Sleg- tenhorst, Aukje Stolte, Ellen Struick, Oegstgeest, Gill Uiterwijk, Katwijk aan Zee, Olga Verboon, Willy Vogel, Eveline Vrielink, Marjo de Vries, Doortje van de Water, Ineke de Win ter, Wassenaar. Afgewezen 40. Herexamen 1. Bevorderd van klasse II naar III: Lizanne de Boer, Meia Burger jon, Leiderdorp, Maart je de Gunst, Berrie Haks, Wassenaar, Corry de Hart, He- leen Hasselbach, Annet Herfst, Anne lies Hoorn, Anneke Jansen, Loes Karreman, Carla Kloots, Liline Krantz, Oegstgeest, Annie Kromhout, Rijnsburg, Jacky Lammens, Wasse naar, Agnita Martienus, Voorburg, Coby Mulder, Oegstgeest, Tuke Pos tel. Etha Struick. Oegstgeest, Hen- riette Bakema, Leiderdorp, Elly van den Berg, Boskoop, Saskia Helmond, Marijke Hol, Voorschoten, Ria de Lugt, Hazerswoude, Manja de Lijs ter, Fenneke Scholte ter Horst, Lobke Schouten, Mariette Schram, Oegst geest, Loes Sira. Afke Ufkes, Noord- wijk, Loes Verboog, Olga Verboog, Mieneke Vercouteren, Ineke Vonk, Oegstgeest, Marian Wassenaar, Ma rijke van der Weerdt, Warmond, Han- neke Willemsen, Oegstgeest, Andrea van Wingerden, Leiderdorp, Hanneke de Boer, Tinie Doeven, Mérianne Dor- repaal, Katwijk aan Zee, Mary van Duuren, Lia Gravekamp, Valken burg Z.H., Anneke de Koning, Val kenburg Z.H., Helma Kroon, Sari van der Lelie, Nelly Meurs, Valkenburg Z.H., Iréne Meyer, Ansje Neuteboom, Liesbeth Noordam, Noordwijk aan Zee, Ineke Ooyevaar, Leiderdorp, Anneke Ouwersloot. Meta Ringers, Tonie Roman, Marijke Roos, Wasse naar, Annelies Spaargaren, Leny Su- sna, Miep Vavier, Ilse Vodegel, Coby de Wolf. Afgewezen 14. Herexamen 10. Bevorderd van klasse II M.M.S. naar IV M.M.S.: Heieen van den Berg, Voorschoten, Ella Bergman, Oegstgeest. Inez Bogaard, Sassen heim, Marianne Bouscholte, Voor schoten, Ineke Buurman, Willy Die- mer, Sassenheim, Aukje van Digge len, Marjan Dullemond, Noordwijk aan Zee, Cytha van Heerden, Wil He- merik, Hilde Jansen, Ingrid Kwestro, Ada Lamain, Tineke van Leeuwen, Hannie Mar ij nissen, Gonnie van Mey- gaarden, Refien van Meygaarden, Mary-Ann Monkhorst, Oegstgeest, Jetty van der Most van Spijk, Noord wijk aan Zee, Mieke Mulder, Oegst geest, Marijke Rijnsburger, Nos Spruy.t Willy van den Wijngaard, Evelien Munting. Oegstgeest, Elly van Boven, Voorburg, Janneke Bou- ma, Marianne Foeken, Denise van Hasselt, Leidschendam, Ada Hennip- man, Leiderdorp, Lida den Heijer, Rijnsburg, Anneke van Houten, Mil lie Kamst, Riet Klinkhamer, Alice Knufman, Leiderdorp, Beppie Koore man, Aryaan van der Kooy, Katwijk aan Zee, Sjoukje Lodema, Hanneke van der Loo, Noordwijk aan Zee, Sas kia Mulder, Irene van Neck, Wasse naar, Hanneke van Nes, Noordwijk aan Zee, Hanke Nieuwenburg, Gon nie Nievaart, Zoeterwoude, Heidrun Pawlig, Katwijk aan Zee, Ineke van der Scheur, Mies Swart. Nelly van der Voort, Marijke van Waasbergen, Noordwijk aan Zee, Emmy Willem sen, Oegstgeest, Gerry van der Wilk, Marente Zaalberg, Zoeterwoude, Wil- lemien van Zanten, Madeion Bulthuis, Oegstgeest. Afgewezen 13. Herexamen 2. Bevorderd van klasse IV M.M.S. naar V M.M.S.Joyce Bax, Ter Aar, Janny van Borssum Waalkes, Henny Dullemond, Noordwijk aan Zee, Marthje van der Grient, Oegstgeest, Letty Groene woud, Rijnsburg, Elly van Hal, Marja Hanson, Leiderdorp, Sonja Hemsing, Leidschendam, Els van der Hoeven, Wassenaar, Margreet Keiser, Wassenaar, Jacqueline Lichte, Zwanet Lunenberg, Annet Merkens, Nieuwkoop, Willie Meyer, Wasse naar, Irene Schmidt, Magda van der Star, Nienke Steinz, Jobien Tiele- man, Katwijk aan Zee, Gonnie Toenk- kes, Wassenaar, Evelien Barrau, Noordwijk aan Zee. Gonny Bockhove, Noordwijk, Anneke Visser, Ante Abrahams, Mettie Aribo. Loes Brem- mer, Leiderdorp, Sjieuwke Broersma, Emmie Koster, Boskoop, Ankie van Leeuwen, Lilly Meerpoel, Hanneke Mulder, Oegstgeest, José Muijlwijk, Adélo Nolle, Oegstgeest, Lcnie Ros kam, Marianne Smelt, Joke Sturm, Maryan Verver, Anneke Vogelaar, Wassenaar. Elly de Vos, Voorscho ten, Diddy van Wingerden, Katwijk a. d. Rijn, Anjée Fabry de Jonge, Oegstgeest. Afgelezen T0. Bevorderd van klasse III HBS B naar IV HBS B: Doortje Blindenbach. Voorschoten, Marianne Duyverman, Anneke de Haas, Els 't Hart, Joosje Hartog, Katwijk aan Zee, Dina Kos ter, Truus Krassenburg, Leiderdorp, Els Krijgsman, Oegstgeest, Anke Kuindersma. Oegstgeest, Willy van der Laan, Nel Louwerse, Loes Otto, Ineke Prenen, Hennie Priester, Kat wijk aan Zee, Henny Prins, Ineke van der Reyden, Jos van Varick, Ma rianne Verm.ey, Oegstgeest, Betty1 de Wilde. Bevorderd van klasse IV HBS B naar V HBS B: Janny van dér Eist, Cathrien Honnef, Leiderdorp, Ita Jansen, Willcke de Jong, Annema- rijse Lensen, Voorburg, Ineke Ver biest, Penny van der Zaal, Lisse, Clasien van Zomeren. Afgewezen 5. Bevorderd van klasse V HBS B naar klasse VI HBS B: Hetty de Bruyne, Leiderdorp, Ina Dreeuws, Nel Everstijn, Willy Ginsel, Katwijk aan Zee, Tineke Huizinga, Leider dorp, Anneke Jansen, Frieda Koet, Wil Lunenberg, Giselle Meerburg. Betty Prins, Hetty de Vries, Marijke de Vrij, Leiderdorp, Stieneke Wa lenkamp. Afgewezen geen. Herexamen 2. Waar geen woonplaats is vermeld is deze te Leiden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5