De verongelukte helikopter wordt bestudeerd Kroonprins moest op zijn beurt wachten Ze doen alleen wat uit de hoogte DONDERDAG 9 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Het wrak van de „Delilah", de dinsdag in het Marsdiep bij Den Helder verongelukte S-55 Sikorsky-heli kopter van de M.L.D., dat dinsdagavond was gevonden, is woensdagmiddag rond een uur door een drijvende bok boven water gebracht en vervolgens naar het marine-vliegkamp „De Kooi" gebracht voor een onderzoek. De foto toont het transport onderweg in de Koopvaardersschutsluis- Eisenhower: Niet dreigen President Eisenhower heeft woens dag op zijn wekelijkse persconferen tie gezegd, dat Chroesjtsjefs opmer kingen tegen oud-gouverneur Har- riman van New-York niet de manier waren om vreedzame oplossingen te krijgen. Hij geloofde niet dat perso nen op verantwoordelijke posten toe mogen geven aan iets wat ook maar in de verte als een ultimatum of be dreiging opgevat zou kunnen worden. Desgevraagd verklaarde Eisenho wer niet te weten of Chroesjtsjefs bewering, aangehaald in „Life", dat communistisch China de Amerikaan se zevende vloot met raketten zou kunnen vernietigen, waarheid be vatte. Op een vraag naar de mogelijkheid van een bezoek van Chroesjtsjef aan Amerika of hemzelf aan Rusland, ant woordde de Amerikaanse president, dat hij deze mogelijkheden nooit zou uitsluiten, maar dat hierbij altijd de kans bestond dat de westelijke ver bondenen het verkeerd zouden opvat ten als zulk een bezoek plaats had. Hij zei nogmaals graag met De Gaulle over Amerikaans-Franse kwes ties te willen praten maar noemde geen datum. Eisenhower zei dat nadat men hem gevraagd had naar de terugtrekking van Amerikaanse vliegtuigen uit Frankrijk. Hij herhaalde dat Ameri- ka's standpunt tegenover de Ber- lijnse kwestie onveranderd is. Maar deed het niet Kroonprins Umberto van Italië heeft gisteren aan den lijve onder vonden, wat een groot oponthoud het gebrek aan een tunnel in Amsterdam voor het verkeer naar de Zaanstreek betekent. De kroonprins bracht 'een paar dagen van zijn vacantie in Amster dam door en wilde het tsaar Peter huisje in Zaandam bezoeken. In een snele sportwagen reed hij in de rich ting van de Hembrugpont, maar hal verwege zag hij een grote file auto's staan. Zonder zich te bedenken reed hij de wagens voorbij, totdat hij door een groepje obstinate automobilisten werd aangehouden. Zij maakten hem duidelijk dat hij op zijn beurt moest wachten. Men wist niet, dat men met Prins Umberto te doen had. Omdat hij bui tenlander was, mocht hij tenslotte toch ver voor zijn beurt de pont op. Dit nam niet weg, dat de prins bijna een uur op de overzet heeft gewacht. Vooroverleg te Genève De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken, mr. J. Luns, zal wellicht zondagavond in Genève aan het westelijke vooroverleg voor de hervatting van de ministersconferen tie met de Russen, op maandag 13 juli, deelnemen, zo heeft de woord voerder van de Westduitse regering, Felix von Eckhart, woensdag in Bonn verklaard. Deze besprekingen worden bijge woond door de ministers van buiten landse zaken van Amerika, Frank rijk, Engeland, West-Duitsland en Italië. Zij zullen elkaar aan een di ner ontmoeten en daarna de tweede fase van de conferentie met de Rus sen onder de loep nemen. Minister Luns zal dan in Genève zijn voor de bijeenkomst van de eco nomische en sociale raad van de Ver enigde Naties. Hij zal de volgende week tevens met zijn Westduitse col lega, von Brentano. de besprekingen voortzetten die dinsdag in Bonn zijn gevoerd. Landru of fantast? De Franse politie onderzoekt op het ogenblik de verklaring van de 23- jarige George Rapi, dat hij 13 men sen heeft vermoord. Rapi is enige tijd geleden gearres teerd op beschuldiging van de moord op Dominique Thirel, een animeer- meisje in een Parijse nachtclub, wier lijk een maand geleden in het bos van Fontainebleau werd gevonden. Nadat zij was neergeschoten, was haar lichaam met benzine overgoten en in brand gestoken. In de gevangenis bekende Rapi, dat hij ook de benzinepompbediende Roger Adams had vermoord. Woens dag- deelden de gerechtelijke autori teiten mee, dat hij nog 11 moorden had bekend, waarvan sommige reeds meer dan vijf jaar geleden waren be gaan. De politie staat echter zeer scep tisch tegenover deze bekentenissen. Zij heeft geen namen van de vermoe delijke slachtoffers verstrekt. Doodvonnis in Sowjet-Unie Honderden arbeiders hebben acht uur lang voor een gerechtsgebouw te Perwoeralsk bij Swerdlowsk (Sow jet-Unie) staan wachten en hebben geapplaudisseerd, toen bekend werd dat de plaatselijke volksrechtbank een man ter dood heeft veroordeeld wegens moord op een lid van de volksmilitie. Door middel van luidsprekers kon de menigte op straat het proces vol gen. Het vonnis zal door de kogel worden voltrokken. Het was tevoren in de Sowjet- Unie gewoonte, dat alleen voor mis daden tegen de staat de doodstraf werd gegeven, voor ander misdrijven was de zwaarste straf afgeschaft. De terdoodveroordeelde, de mon teur Ansimof, had de volksmilitie man Bachtin doodgestoken, toen laatstgenoemde wilde verhinderen, dat Ansimof in beschonken staat voorbijgangers lastig viel. Twaalf van de honderd West duitsers zeggen tenminste eens in hun leven een geestverschijning te hebben gezien, zo blijkt uit een opi nie-onderzoek van een Zuidduits bu reau in Allensbach. In Sleeswijk-Hol- stein is de „spookfrequentie" zelfs één op vijf. Selwyn Lloyd blijft optimist De Britse minister van buiten landse zaken, Selwyn Lloyd, heeft woensdag verklaard, dat de ministers hun Geneefse besprekingen moeten hervatten met het vaste voornemen een nieuwe poging te doen om over eenstemming te bereiken over Ber lijn. Lloyd, die sprak aan het begin van het debat in het Lagerhuis over de buitenlandse politiek, meende dat gezien de huidige stand van de be trekkingen tussen Oost en West de een of andere overeenkomst, hoe beperkt ook, moet worden verwezen lijkt. Een welslagen van de tweede fase der Geneefse ministerconfe rentie zou een volgende stap zijn in de richting van een conferentie aan de top. Hij geloofde, dat overeenstemming over Berlijn mogelijk is, ook al zou men op de ministerconferentie niet tot een definitieve regeling behoeven komen. Een beperkte overeenstem ming zou de weg voor verdere vor deringen effenen en met die overtui ging ging hij naar Genève. Zijn verklaring werd luide toege juicht door de conservatieve afge vaardigden. Volgens Lloyd kan men zich beter onthouden van speculaties over de vraag, wat er zou gebeuren, als de Geneefse conferentie mislukte, an ders zou men juist een mislukking in de hand werken. Hij geloofde voorts, dat sedert het bezoek van premier Macmillan en hem aan Moskou in februari jl. de lucht steeds meer was opgeklaard. Een onderzoekboot van Kaap stads universiteit heeft in de oceaan nabij Durban opnieuw vijf exempla ren opgehaald van een zeldzaam „le vend fossiel", de anhvis Branciale- pes Tabulae, die men tot enkele ja ren geleden voor uitgestorven hield. De tachtigjarige Anton Schoep- fer, oud-directeur-generaal van de Oostenrijkse spoorwegen, promoveert zaterdag te Innsbruck in de rechten. Na zijn pensionering was hij als tijd passering met deze studie begonnen. Vier mannen hebben woensdag in Sheffield een auto van een bank overvallen en circa 500.000 gulden buitgemaakt. Met hun wagen drongen zij de bankauto van de weg af, waar na zij de ruiten van de wagen in sloegen en de zakken met geld in een gereedstaande kleine bestelwagen gooiden, waarmee zij verdwenen. De bestelwagen is later onbeheerd te ruggevonden. Gemeenteraad van Wassenaar maakte het kort De Wassenaarse gemeenteraad heeft woensdagavond maar heel weinig tijd nodig gehad voor de behandeling van de maandelijkse agenda, die in dit geval slechts 10 punten bevatte. Bij de ingekomen stukken was een besluit van Gedeputeerde Staten tot verdaging van de beslissing op het raadsbesluit tot aankoop van gron den aan de Zijlwatering. Het betreft de gronden, die volgens de plannen van de gemeente zullen worden uitgegraven en daarna dienst zullen kunnen doen als stort plaats voor het huisvuil gedurende een lange reeks van jaren. Dit stuk werd voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel tot het aanpassen in het algemeen ambtenarenreglement van de regeling betreffende gratificaties bij jubilea aan de voor de rijksamb tenaren getroffen maatregelen werd stilzwijgend goedgekeurd, alsmede een wijziging van de salarisgrenzen van de onlangs in het leven geroepen functie van adjunct-hoofdbrandmees ter der beroepsbrandweer. Een ver zoek van het bestuur der St. Anna- school om gelden voor nieuw meubi lair en voor gordijnen werd ingewil ligd. Op zijn verzoek werd aan dhr B. in 't Veld eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan de open bare uloschool in de Schout bij Nacht Doormanlaan. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer J. van Mameren, tot nu toe onderwijzer aan de openbare lagere school in de van Zuylen van Nijeveltstraat. Splitsing en ruil van woningen Het voorstel om een krediet van ƒ5000,beschikbaar te stellen niet alleen voor het splitsen van grotere woningen in woongelegenheid voor meerdere gezinnnen, maar ook in verband met kosten van opschuiving van grotere naar kleinere woningen gaf aanleiding tot enkele vragen. Op een vraag van mr. C. A. van Gorcum (P.v.d.A.) antwoordde wet houder, dr. J. J. M. Veraart, dat met deze laatste kosten bedoeld zijn de kosten van eenvoudige voorzieningen als verven, witten en behangen van kleinere woningen om deze aantrek kelijker te maken voor gezinnen, die bereid zijn een grotere woning te verlaten. De heer L. G. Oosterling (Prot. Chr.) vroeg zich af, of deze regeling niet te ver gaat, gezien het feit, dat er een rijksregeling bestaat voor kos ten van vrijwillige verhuizing van grotere naar kleinere woningen. De wethouder antwoordde, dat in deze rijksregeling het rijk, draagt 75 bij in de transport- en bepaalde in richtingskosten niet is inbegrepen voorzieningen die tot het onderhoud van de woning behoren. Vandaar dat hiervoor nu een krediet gevraagd wordt. Het voorstel werd hierna door de raad aanvaard. Uitbreidingsplan „Villaparken" In verband met een zitting van Ge deputeerde Staten, waarin bezwaren tegen het verleden jaar vastgestelde uitbreidingsplan in hoofdzaken en het uitbreidingsplan „Villaparken" stel len b. en w. voor als gemachtigden voor de raad aa nte wijzen prof. ir. De drie minderjarige kinderen, twee jongens en een meisje, zijn gis teren gered uit een diepe grot aan de zuidkust van Frankrijk, nabij Toulon, waarin zij meer dan een etmaal had den doorgebracht. President de Gaulle zal volgend jaar op een nader vast te stellen da tum in gezelschap van zijn echtge note een officieel bezoek aan Londen brengen. Een 23-jarige Zuidslaviër heeft woensdag de piloot van een passa giersvliegtuig, dat van Cattaro aan de kust van Dalmatië op weg was naar Belgrado, met een revolver ge dwongen naar Italië te vliegen. Het toestel landde veilig in Bari in Zuid- Italië, waar de man politiek asiel vroeg. William Goodacre Player, de bekende Engelse tabaksfabrikant die onlangs op 93-jarige leeftijd over leed, heeft ruim 16 miljoen gulden nagelaten. De fiscus eist hiervan circa 11 miljoen op. Dit zijn de hond Otvazhnaya en het konijn, die door de Russen op 2 juli met een raket de ruimte zijn inge schoten en die behouden op aarde zijn teruggekeerd. De dieren maken het uitstekend. J. H. Froger, stedebouwkundig advi seur, de heer A. J. Bolten, directeur gemeentewerken en de heer E. F. Zwartelé, hoofd van de afdeling al gemene zaken ter gemeentesecretarie. Mr. R. T. M. van der Lugt (KVP) vroeg waarom in dit geval de raad niet vertegenwoordigd zal worden door de betrokken wethouder. Spr. zeide niet te twijfelen aan de deskun digheid van de nu voorgestelde he ren, maar vroeg zich af of het gezien de belangrijkheid van de kwestie en ook tegenover het college van Gede puteerde Staten niet beter zou zijn, de wethouder zelf af te vaardigen. De voorzitter, burgemeester dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen antwoordde, dat wat door b. en w. is voorgesteld een normale gang van zaken is en dat ook Gedeputeerde Staten niet anders verwachten. Daarmee was de agenda afgedaan; de raad bleef nog enige tijd in de commissiekamer bijeen achter geslo ten deuren voor een informatieve be spreking inzake de kommenverorde ning. LEIDERDORP ONGEVAL IN ZWEMBAD Gistermiddag is in het zwembad een dochtertje van de heer B. uit Leiden bij het stoeien van de lage veerplank gevallen. Zij kwam met het hoofd op de tegels terecht en bekwam een hersenschudding en kneuzingen aan het oog. De EHBO uit Leiden heeft haar voor onderzoek naar het Ac. ziekenhuis te Leiden vervoerd. DIPLOMA - ZWEMMEN Diploma zwemmen lagere scholen. 8 Juli '59. Geslaagd voor A. Jongens: Corn. v. Wjjk, A. Bennink, F. Snij ders, H. v. Schoten, J. Boutkamp, F. v. Gemert, E. Hellemink, A. Reys, K. Korswagen, H. v. Straten, A. v. He- mert, W. Molema, F. v. Atten, B. Ederveen, P. Barendse, J. Anker, H. Horsman, B. v. Meteren, T. Treurniet. H. v. Goozen, H. Volwater, L. v. Bas ten, K. v. Es, J. v. Grieken, Meisjes: E. Polderman, M. v. d. Moortel, T. v. d. Walk, T. v. d. Wou, N. v. d. Heyden, E. Versteeg, B. Hins- man, T. Philippo, S. Batelaan, M. Loos, M. Prins, M. de Wijn, N. Waal, J. Prins, J. Zandbergen, A. Ent, C. Philippo, M. Rietveld, L. Fokkema, R. Hoogewoning, M. Kooreman, A. Ver- wey, M. de Vogel, J. Hoff, M. v. d. Kwaak, E. Ooievaar, J. Hoff, M. v. d. H. Overeinder, M. de Sterke, T. Glas bergen, J. Hagenaars, W. de Jong, S. Kossen, N. Zwart, J. v. d. Graaf, R. Vink, D. v. Hemert, E. Bon, R. v. Eg mond, C. v. Hemert, J. Koning, M. Mepberg, A. Vogelenzang, H. v. d. Zwart, A. Drilling, M. d. Graaf, S. Wes- sels, A. v. Kesteren, L. Volwater, E. Wessels, A. v. d. Poel, R. v. d. Valk, T. Lieverse, N. Kleiss, Afgewezen 8, niet opgekomen 13. Voor B: Jongens: J. Seret, T. Snij ders, J. Onrust, L. Miol, K. v. d. Voort, R. Buurman, A. v. Giffen, R. Bou- man, R. Munnik, G. v. Reijn. Meisjes: L. Volwater, T. Heringa, J. Zonneveld, C. v. Lierop, A. v. Keste ren. N. Kleins, G. v. Leeuwen, J. Baars, L. v. Driel, M. Bosman, H. v. Egmond, M. v. Hoek, A. v. Ingen- iSchenau, A. Kluinstra, A. Loh, C. v. Leeuwen, N. Nicolai, C. Rietveld, N. v. Teylingen, G. Gijzenjj, C. Kiel, G. v. Leeuwen, E. Sleeboom, J. Vollaard, H. de Dord, J. v. Dalen, M. de Wijn, N. Waal, S. Maswel, F. Plesman, M. Schwiethal. Afgewezen 2; niet opge komen 13. Recordbezoek Het zwembad heeft gister een record geboekt. Aan het loket werden 1350 kaartjes ver kocht aan losse baders. Met de abon nementhouders, zo deelde de bad meester, de heer Lans, mede schatte hij het totaal aantal bezoekers op plm. 8000. OEGSTGEEST Aanrijding Hedenmorgen heeft op de Abtspoelweg een aanrijding plaats gehad tussen een bromfietser en een paar fietsers. Daarbij kwam de 17-jarige F. M. O., bediende uit Leiden, te vallen en brak zijn rech ter bovenarm. Het fietspad langs Abtspoelweg Ofschoon bovenstaand ongeval, blij kens mededeling van de politie te Oegstgeest, niets met de plaatselijke situatie te maken heeft, lijkt het ons dienstig te wijzen op de gevaarlijke situatie, welke aan de Abtspoelweg geschapen is door de aanleg van een fietspad, van de richting Leiden komend aan de rechterzijde van de weg. Fietsers uit Leiden komend zijn, blijkens het blauwe verkeers bord rijwielpad, verplicht op deze drukke weg over te steken en enige honderden meters verder, bij de Warmonderhekbrug, weer genoopt over te steken. Het zou beter zijn, dit rijwielpad slechts uit de richting Warmond te doen berijden. RIJNSBURG Verdronken bij het zwemmen Tijdens het schaft half uur is gis termiddag plm. 3.30 uur een arbeider van de Conservenfabrieken van v. d. Vijver aan de Katwijkerweg, de heer Fr. M. Steenvoorden, woon achtig te Noordwijk, in de Vliet na bij de fabriek, alwaar deze vaart uitloopt in het Kanaal, verdronken. Een jongen van 13 jaar, die daar ook aan het zwemmen was, trachtte de heer Steenvoorden, toen hij zag dat deze in zinkende toestand' was, aan zijn arm naar de kant te slepen, doch plotseling liet de drenkeling los en verdween in de diepte. Om 4 uur kon men pas met dreggen de drenkeling boven water halen, doch kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. De heer Steenvoorden is 23 jaar en ongehuwd. NOORDWIJK Noordwijks burgemeester onderscheiden Officier in de Kroonorde Bij gelegenheid van zijn bezoek aan Nederland heeft Z.M. Boude- wijn, Koning der Belgen, de burge meester van Noordwijk, mr G. F. W. van Berckel benoemd tot officier in de Kroonorde van België. Geslaagd Aan de Rijksuniversi teit te Groningen is geslaagd voor het kandidaatsexamen economische we tenschappen de heer P. H. Quarles van Ufford, alhier. VOORSCHOTEN Geslaagd Aan de Nederl. Eco nomische Hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen in de economische wetenschappen de heer F. A. Sonneville. Aan de Tech nische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen voor electrotechnisch ingenieur de heer F. Muller, beiden alhier. Bouw r.k. ulo. 27 Februari 1959 verleende de raad van de gemeente Voorschoten har medewerking voor de stichting van een r.k. u.l.o. Over de wijze waarop is toen geen uit spraak gedaan. Nu kan de gemeente gelden geschikbaar stellen of zelf de bouw uitvoeren. Het schoolbestuur verzoekt nu de laatste vorm van me dewerking te kiezen. Tegen deze vorm kan wettelijk geen bezwaar worden gemaakt. Alleen is bepaald, dat in dit geval het college van b. en w. en het schoolbestuur het eens moe ten kunnen worden over de keuze van het terrein en het bestek voor de bouw. Wordt deze overeenstemming niet verkregen, dan verliest het be sluit zijn rechtskracht en gaan de be palingen gelden vor het geval dat het schoolbestuur zelf bouwt. Over de plaats is al overeenstemming tus sen college en schoolbestuur en ge zien de ervaringen bij de bouw van de Bethanieschool is er geen gevaar voor gemis aan overeenstemming over het bestek. Het komt daarom het college gewenst voor om zo spoe dig mogelijk een opdracht aan een architectenbureau te geven; 10.000 crediet is hiervoor benodigd. Daarom stellen b. en w. de raad voor: de bouw van de r.k. u.l.o. van gemeen tewege te doen geschieden en voor het maken van het plan een crediet van 10.000 gulden beschikbaar te stellen. Kleuterschool. B. en W. stellen voor te benoemen tot hoofdleidster aan de openbare kleuterschool mej. G. G. de Vries en tot leidster aan de zelfde school mej. M. H. Turion. Marktberichten GOUDA, 9 juli, Kaas Aanvoer 173 partijen. Eerste kwaliteit 2.15— 2.23; tweede kwaliteit 2.03—2.14; ex tra kwal. 2.24—2.38. Handel kalm. TER AAR. 8 juli. Groente Kas- snijbonen 0.90—1.20; idem B 0.65— 0.85; idem stek 0.25—0.62; snijbonen 0.801.10; idem stek natuur 0.58 0.62; stamprinsessebonen 0951.25; stokprinsessebonen 1.351.45; peu len 0.50; idem afw. 0.24—0.25; blauw schokkers 0.350.63; idem stek 0.21; capdoppers 0.17, alles per kg; tuin bonen 0.801.35 per 10 kg; tomaten A 0.55—0.68; idem B 0.51—0.58; id C 0.370.50; idem CC 0.250.30; idem bonken 0.21; andijvie 0.14 0.20; waspeen 0.12—0.13; rabarber 0.150.18; postelein 0.240.37; kro ten 0.250.29; uien 0.26; aardappe len 0.140.19; idem kriel 0.030.10; komkommers stek 0.100.17; rode kool 0.170.18; zilveruien 0.300.37 alles per kg.; sla 1 12.00—19.50; id. 2 5.20 per 100 stuks; bloemkool A 0.280.49; idem B 0-170.25; idem C 0.140.18; idem stek 0.100.11; komkommers 0.11—0.26 alles p. stuk; bosuien 0.10—0.16; bospeen 0.22 0.26; idem B 0.110.17; boskroten 0.040.17; peterselie 0.10, alles per bos; augurken E 0.17—0.20; idem geel 0.08, alles per kg.; kruisbessen 1-902.20 p. slof; zwarte bessen 2.20 2.56 per kg; kruisbessen 1.90 per slof; kruisbessen 0.720.76 per kg. 'S HERTOGENBOSCH, 8 juli. Vee Op de Bossche veemarkt van he den werden aangevoerd 6387 stuks vee, zijnde 1812 runderen, 197 gras kalveren, 995 vette kalveren, 321 nuchtere kalveren, 176 schapen, 11 geiten, 447 lammeren, 344 siachtvar- kens, 12 lopers, 2059 biggen en 53 fokzeugen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van bui tengewone kwaliteit, als volgt: melk en kalfkoeien van 735 tot 1290 gul den per stuk, guiste koeien 675— 1000; kalfvaarzen 8801275; klam- vaarzen 875—1025; guiste vaarzen 630840; pinken 475640; grasbal veren 285420; nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 90240; weide schapen 3565; lammeren 3060; drachtige zeugen 320390; lopers 7991; biggen 4569; slachtrunde- ren: aanvoer 717 stuks, extra kwal. van 3.35 tot 3.55 per kg gesl. gew.; Ie kwal. 3.10—3.55; 2è kw. 2.90—3.05. 3e kw. 2.702.85; vette stieren 3.10 —3.30; worstkoeien 2.652,75; vette kalveren: le kw. 2.75—3.05 per kg le vend gew., 2e kw. 2.35—2.65; 3e kw. 1-902.20; nuchtere slachtkalveren; 1.551.85; slachtvarkens 1.611.74; slachtzeugen le kw. 1.40—1.56; slachtzeugen 2e kw. 1.42—1.46; vette schapen 6595 per stuk; vette lam meren 5085; nuchtere sachtkalve- ren 5085. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer groter, handel rustiger, prijzen moeilijk gehand haafd; guiste koeien: ruimer, trager, iets gedrukt; jong vee; groot, stil, staand; vette kalveren: groot, als vorige week, als vorige week; nuch tere slachtkalveren: minder, con stant, constant; schapen en lamme ren: groot, stroef, minder vast; fok zeugen: normaal, kalm, niet hoger; lopers en biggen: gewoon, lui, duur; slachtvee: ruim, gedrukt, gedrukt

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3