RIJNSTREEK DUINSTREEK Scherp m )LMUGAT &ymiSTAD Tweemaal jubileum bij de Raad van Arbeid te Leiden Jaarlijks uitstapje van KAVHerensingel 1 6 7 J H 13 i Koning Boudewijn in Rotterdam DONDERDAG 9 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Do hoor P I fiomort broken. Dank zri zijn nuchter, zake- UG neer r. J. DergerS lijk en evenwichtig karakter heeft pn mp; I rimnt I deze in de ARKA steeds een fiezaf- en me/. J. ue KJiOOl hebbende stem gehad. Spr. noemde het principe de wortel van de per- Op het bureau van de Raad van I soonlijkheid. De heer Bergers werd Arbeid te Leiden werden vanmorgen gedreven dat te doen, waartoe de ge rechtigheid hem verplicht en wat de liefde van hem vraagt Tussen deze twee polen beweegt zich met ambte lijk leven. Spr. memoreerde ook de functies die de heer Bergers bekleedt o.m. bestuurslid van de R.K. Han delsavondschool. Namens de ARKA overhandigde hij een kist sigaren. De heer Bergers sprak tenslotte een hartelijk dankwoord. Hij bracht dank aan de sprekers, dankte voor de ge schenken en sprak ook nog als organisator in hart en nieren een be zielend woord over de organisatie in het algemeen en de ARKA in het bij zonder. Vanmiddag werd ten huize van de jubilaris, de heer Bergers, Brederode- straat 14, een receptie gehouden. twee jubilea gevierd. Mej. J. de Groot uit Oegstgeest, commies werkzaam op de afdeling ongevallen-verzeke ring herdacht het feit, dat zij op 1 juli 40 jaar geleden in dienst van de Raad van Arbeid trad. Van de afge lopen veertig jaar was zij tot 1931 werkzaam op de R. v. A. te Alkmaar, daarna te Leiden. De heer P. J. Ber gers, hoofdcommies A, chef van de afdeling comptabiliteit en huishou delijke dienst, wnd. chef de bureau, vierde eveneens zijn veerigjarig ju bileum. Hij trad iii dienst van de R.. v. A. te Leiden op 9 juli 1919. Beide feestelingen hebben de oprich ting van de Raad van Arbeid nog meegemaakt; zij hebben meegewerkt aan de voorbereidende werkzaam heden vóór de Raad op 3 december 1919 in werking trad. De voorzitter van de Raad van Arbeid te Leiden, mr D. J. Gorter, zei, dat „klein beginnen, het begin van alle wijsheid is". Toen de heer Bergers in 1919 in dienst trad was hij veertien jaar oud, en hij kreeg de functie van jongste bediende. Thans heeft hij bijna de hoogste trap in het ambtelijk leven bereikt. Hij wees op het feit, dat de heer Bergers alle geheimen van de Raad van Arbeid kent, en in het bij zonder in het bezit is van „een knob bel" voor het comptabele werk. De heer Bergers kent ook de geschiede nis van de Raad van Arbeid door en door. Spr. noemde de verschillende werkzaamheden die onder de Raad van Arbeid kwamen te vallen, waar van de laatste de A-O.W. en de We duwe en Wezenwet zijn. Mi Gorter sprak voorts mej. de Groot toe, ook wijzend op de loopbaan, die zij in veertig jaar bij een even oude R. v. A. heeft afgelegd. Hij legde de na druk op de plezierige samenwerking met mej. de Groot en de grote des kundigheid die ook zij bezat. Beiden ontvingen uit handen van de voorzitter de gebruikelijke grati ficatie in couvert en een Delfts Blauw Bord, met toepasselijke be schildering. Hierna sprak de sous-chef afde ling comptabiliteit, de heer H. J. Labordus, die het accent legde sprekend namens de afdeling tot de heer Bergers op de plezierige wijze, waarop deze aan de afdelingen leiding wist te geven. „Imponerend is, aldus spr. het benijdenswaardig, onverstoorbaar humeur van de heer Bergers. Namens de medewerkers overhandigde hij de jubilaris een foto-flitsapparaat, hierbij een ver gelijking trekken me het licht, dat de heer Bergers steeds Voor zijn mensen heeft laten schijnen. De heer W. Rinkel, chef van de af deling ongevallenwet, sprak namens de afdeling mej. De Groot toe. Hij wees op de plezierige geest, die er steeds heeft geheerst op de afdeling mede dank zij het prettige karakter van mej. De Groot. Tenslotte voerde het woord de voorzitter van de ARKA, afdeling Leiden, mr. Th. J. C. Verduin. De heer Bergers is reeds jarenlang lid van de ARKA en vervult een be stuursfunctie in de afdeling Leiden. „Samenwerking is een van de boeiend ste aspecten van de samenleving" zei mr. Verduin. Aan samenwerking met de heer Bergers heeft het nooit ont- Deze week dinsdag had het jaarlijks uitstapje plaats van de KAV, parochie: weekendtas, aktetas, spijkerbroek, Herensingel. Om acht uur vertrok de medaille, combinatietang, scheikun- bus. Onder een stralende zon werd j dedoos met inhoud, damespolshorloge, de reizigsters nog een uurtje van het natuurschoon. De thee werd gebruikt in het Amersfoorts dier- ïpark, waar na de terugreis werd aanvaard. In Bodegraven werd nog even onderbro ken voor een prima diner, een dansje en een muziekje. Het was elf uur ge weest toen de dames, zichtbaar vol daan over deze welbestede, uitste kend geslaagde dag, in Leiden arri veerden. Burgerlijke Stand Geboren: Anita dr van R. Groenen en J. E. van Moorst; Maria dr van J. Florijn en C. Bavelaar; Adriana Cor nelia dr van C. A. de Vries en A. N. Noort; Johannes Jacobus Maria zn van A. W. Verhorik en M. Nieuwets; Jolanda Adriana Sara dr van C. van Leliveld en E. Kleijn; Pieter Johannes zn van L. C. van der Vliet en J. Brandhorst; Michael Aloysius Fran- ciscus Bernardus zn van A. van Santvoord en M. R. E. Legdeur. Overleden: M. M. Möller 33 jaar, echtgenote van F. E. M. P. Schlat- mann; A. Schouten 82 jaar, man. WAT LEIDEN VERLOOR Gevonden: Schooltas, leefnet, jongensjasje, sleutels, portemonnaie, zonnebril, kin dermantel, autostep, broche, arm bandje, bril, regenjas, winterjas, muntbiljetten, bankbiljetten, hand tas, handdoek, zwembroek, rijwieltas, kinderschoentje, vulpen, vest, dames- schort, badtas, breiwerk, windjack, via Bodegraven gereden naar Zeist, waar in het „Jagershuis" koffie werd gedronken en waar men in de speel tuin terecht kon. Over Doorn en Amerongen ging men naar Arnhem, waar een rondrit werd gemaakt langs de schitterende panorama's. In Doorwerth maakte men een tochtje onder leiding van een gids door „De Valkenier", dat veel be zienswaardigheden telt; Jiier kregen de dames een consumptie aangeboden. In het restaurant „De Postbank" werd een lunch genuttigd en genoten stetescoop, blokfluit, truitje. 4 kleu- renpotlood, rubber laars, rijwiei- stuurtasje, damesschoen, boodschap penmand (metaal), boekje, parkiet, duozit, autojas, dekzeil, motorhand schoenen, babyjasje, ringetje, hand schoenen. Inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 Leiden, ingang poort, op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. POTLOOD EN GEEST 2 3 mms 9 10 12 U '5 16 ,8 L No. 533. Horizontaal: 1. langwer pig rond, 4. vaartuig, 7. dorp in N. Brab., 9. slotwoord van liturgische gebeden, 11. voorzetsel, 12. vis, 13. puntig voorwerp, 14. lidwoord, 15. bergplaats, 16. gem in Z.H., 17. bad plaats in Duitsland, 19. plaats in Frankrijk. Verticaal: 1. bekende afkorting, 2. tegenstelling van laat, 3. stad in Duitsland, 5. hondenverblijf, 6. ge hucht in Z.H. onder de gem.. Ter Aar, 8. wordt gezongen, 10. droesem, 13. hoofdstad Her Balearen op Major ca, 15. verdriet, 18. scheikundig ele ment (afk). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 532. Horizontaal: 1. elk, 4. klank, 9. meer, 11. aria, 12. meteen, 13. sa, 14. ante, 15. Sm, 17.Se, 18. al, 21. ra, 23. Bree, 25. on, 27. Ameide, 28. Roer, 30. snel, 31. spade, 32. ert. Verticaal: 1. Emma, 2. Leens, 3. ketter, 5. lans, 6. ar, 7. nis, 8. kaap, V A MX!/ KAMERNOOD De Vereenigin^ van Vrouwelijke Studenten te Leiden wijst ons op het grote gebrek aan kamers voor damesstudenten. Het tekort aan ka mers voor mannelijke studenten is door de bouw van de paviljoens Dij het Academisch Ziekenhuis en van de sterflat aan de Haagweg practisch opgeheven. Maar wat betreft de vrouwelijke studenten is het niet overdreven om van een noodtoestand te spreken, erger dan in voorgaande jaren. Het is om deze reden, dat de vrouwelijke studenten een dringend beroep doen op de gehele burgerij en speciaal op de bewoners van de binnenstad om zich, als zij nog be schikken over kamerruimte voor da messtudenten, zich zo snel mogelijk in verbinding te stellen met het Ka merbureau op het Prytaneum, Ra penburg 6, tel. 23905. Mogen wij de aandacht er op ves tigen, dat de 3-daagse Leidse bede vaart naar Beauraing vertrekt op 25 juli a.s. De mogelijkheid tot deel name is open tot uiterlijk a-s. maan dag 13 juli. Inlichtingen of opgave aan onderstaande adressen: dhr D. F. Leidse agenda VRIJDAG, 10 JULI R.K. Teclin. School „Don Bosco", Diploma-uitreiking, schoolgebouw Poerhaavelaan, 8 u. nam. Ambachtsschool Haagweg, Diplo ma-uitreiken. Schoolgebouw, 15.30 u. nam. APOTHEEKDIEN ST Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. BIOSCOPEN. De films in de week van 310 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De familie Moord^lee", alle leeftijden. Lido: „Der Zarewitsch", 18 jaar Luxor: „Hoe vertel ik het mijn dochter", strikt volwasse nen Trianon: Afgekeurd. Rex: „Olifantenjagers", 14 jaar. (Donderdag „Onteerde meisjes", 18 jaar). PREKEN OVER VEILIG VERKEER Het Ministerie van Verkeer van Italië heeft met medewerking van de kerkelijke autoriteiten aan alle Ita liaanse pastoors brochures en propa- ganda-materiaa) voor veilig verkeer toegezonden. Het is de bedoeling dat de pastoors in hun predikaties de ge lovigen op hun plicht als deelnemers aan het verkeer wijzen. Deze actie maakt deel uit van de nationale cam pagne voor veilig verkeer, welke de zer dagen begonnen is iri verband Devilee, Gasstraat 70, Leiden; dhr F. Juffermans, Haagweg 57, Leiden. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeu- tisch examen voor civiel ingenieur de heer M. de Water te Leiden. De heer A. Ph. P. M. J. Detrie, even eens te Leiden slaagde vor het kan didaatsexamen in de economische wetenschappen aan de Ned. Econo mische Hogeschool te Rotterdam. Vandaag herdenkt de heer A. Kohlbeck zijn zilveren jubileum als zanger op het koor van de St. Petrus parochie. Het feest wordt gevierd op „St. Caecilia" in november, maar de dag is toch niet geheel ongemerkt voorbijgegaan. Vanmorgerf om kwart over zeven werd in de St Petruskerk een gezongen H. Mis gelezen tot in tentie van de heer Kohlbeck, die met zijn gezin de H. Mis bijwoonde. ALPHEN AAN DEN RIJN VERKEERSONGEVALLEN Om elf uur woensdagmorgen pas seerde de heer C. F. L. in de Van Mandersloostraat per rijwiel een voor hem rijdende auto. Hij kwam hierdoor in botsing met een hem te gemoetkomende motorbakfiets van de heer S. V. De heer L. raakte met zijn linker arm de bakfiets en kwam te vallen. Hij had een flinke vlees wond aan zijn linker arm opgelopen. Dr. H. J. Pilon verleende de eerste geneeskundige hulp. Er was aan beide voertuigen enige schade ontstaan. Omstreeks 15 uur vond op de noor delijke oprit van de Koningin Juli- anabrug een aanrijding plaats tussen een bestelauto, bestuurd door de heer G. S. uit Bergschenhoek, die over de Willem de Zwijgerlaan reed in de richting Prins Bernhardlaan. Hij pas seerde links de voor hem rijdende bromfietser J. C., wonende te Al phen a. d. Rijn. Op dit moment zwenkte C. naar links en kwam in aanraking met de rechter zijkant van de bestelauto. Hierdoor kwam C. te vallen en liep dusdanige verwon dingen op, dat de hulp van dr. Pilon moest worden ingeroepen. Per auto is de man naar zijn woning over gebracht. De 15-jarige wielrijder A. P. B. werd omstreeks 18 uur op de Prins Bernhardlaan aangereden door een hem achteropkomende auto, bestuurd door de heer G. L. uit Zwammerdam, toen de jongen links de Sint Joris- straat wilde inrijden en daarbij niet op het overige verkeer lette. De knaap bleef enige tijd bewuste loos liggen, doch achteraf vielen zijn verwondingen toch wel mee. De auto en het rijwiel werden beschadigd. Nadat een dokter ter plaatse de eer ste hulp had verleend, is het slacht offer per auto naar de ouderlijke woning overgebracht. GESLAAGD VOOR HBS-B Voor het examen HBS-b zijn de volgende leerlingen van het Chr. Lyceum te Alphen a. d. Rijn ge slaagd: L. M. Bos, Zegveld, mej. S. M. Broekman, J. Hagoort, Woerden, D. J. B. Heyns, Ter Aar, J. v. Ingen, Zegveld, A. A. Jongebreur, Nieuwer- brug, mej. J. M. Kapteyn, F. de Kruyf, Zwammerdam, B. Lammers, C. A. Langeveld, A. Mühl, Bodegra ven. J. J. v. d. Oeyer, Katwijk aan Zee^ mej. I. rurfboer, Vorden, C. P. Veerman, Woerden, J. P. Visser, Nieuwkoop, J. Blom, K. E. Bos, P. v. Dommelen, Zegveld, W. Hennip- man en J. I. H. Hoefman te Leider dorp, H. Hoogendoorn, Woerden, A. C. Janse. A. Kammeraat, Ter Aar, P. Kapteyn, Koudekerk a. d. Rijn, C. v. Klaveren, mej. T. Nap, Woer den, W. M. de Pijper, A. J. van Rijn, mej. C. H. Tom, mej. A. Verboom, Nieuwveen. Zeven candidaten zijn afgewezen. Waar geen plaatsnaam is vermeld wonen de geslaagden te Alphen aan den Rijn. Utrechtse -politie won van Leidse politiemannen In het kader van de Laura, speelden gisteravond een tweetal volleybalploegen van de Utrechtse en Leidse politie een wed strijd, die in een 31 zege voor de mannen uit de Domstad eindigde. 15—5, 16—14, 14—15 en 15—6. Jeugdtournooi v.v. „Alphen" Zondag wordt op de terreinen van de voetbalvereniging „Alphen" het voetbaltournooi gehouden voor de junioren, met als inzet de Johan van Zwietenbeker, die thans in bezit is van de Alphen jeugd. Aan dit tournooi nemen deel ju nioren van 16 tot 18 jaar van de verenigingen, ADO, RVC, HOV. Olympia, Alphia en Alphen. De wedstrijden vangen om 11 uur aan. BODEGRAVEN Puzzelrit Buitengewoon geslaagd is wel de puzzelrit voor auto's, moto ren en bromfietsen die eveneens in 't kader van de Sportweek werd gehou den. Reeds voor de start vanaf het Beursgebouw was er op de Nieuwe Markt een enorme drukte. Veel tijd heeft het gevergd om de uitslag van j deze ingewikkelde rit vast te stel len. Het was dan ook al ver na mid dernacht, toen de laatste deelnemers met de uitslag konden vertrekken. Motoren: 1. J. Rij.-.eveld, Alphen 7b pt; 2. C. .an Os, 137 pt; 3. K. van Wijk 141 pt;; 4. B. Haverkamp 154 pt; 5. F. van Deuren 182 pt; 6. J. Heemskerk 192 pt; 7. C. Hofwegen 197 pt; 8. A. Boerman 236 pt; 9. H. Bakker 248 pt; 10. A. Eegdeman 268 pt. Brommers: 1. H. Binnendijk 103 pt; 2. J. Borg 142 pt; 3. J. Zuidam 156 pt; 4. A. v. d. Lede i57 pt; 5. H. v. Veen 200 pt; 6. P. Verkade 208 pt; 7. W. v. d. Zee 222 pt; 8. H. Wolte ring 222 pt; 9. M. van Dijk 234 pt; 10 C. Okam 234 pt. Auto's: 1. A. Bezemer 93 pt; 2. C. Hoogendoorn 169 pt; 3. A. Bervoets 178 pt; 4. C. van Gemeren 211 pt; 5. A. Bos 218 pt; 6. W. Hoogendoorn 254 pt; 7. A. den Hartog 255 pt; 8. B. Suringa 272 pt; 9. H. van Aelst 305 pt; 10. A. de Waard 314 pt. HILLEGOM 10. ree. 16. marine, 19. leder, 20. nors, I met de nieuwe verkeers-voorschrif- 22. aard, 23. bes, 24. eelt, 26. nop, 29. ten, die met ingang van 1 juli in ge- e.a. i heel Italië van kracht geworden zijn. EEN BIJZONDER GOEDE DAAD Enige tijd geleden werd bij een Hillegomse melkhandelaar ingebro ken en een bedrag van 1500 ont vreemd. Dezer dagen werd dit be drag hem wederom ter hand gesteld. Collega's en de melkfabriek hadden dit bedrag bijgebracht. Bromfiets tegen rijwiel De 14- jarige Francisca Bouckaer, wonende alhier, reed op haar rijwiel komende uit de richting Haarlem, aan rechterkant van de Hoofdstraat tegenover het postkantoor en zwenkte toen naar rechts om de Ma- riastraat in te rijden naar dé school, toen vlak achter haar mevr. N. Faas-Verkerk op een bromfiets na derde. Deze bromfietser was er niet op bedacht, dat de wielrijdster naar rechts zou afwijken en reed tegen de wielrijdster op. Het gevolg was, dat zij kwam te vallen en met een ern stig hoofdkwetsuur vervoerd moest worden naar het ziekenhuis. De wielrijdster kwam er met een paar schrammen goed af. Zij werd naar haar woning vervoerd. De voertui gen bekwamen beide enige schade. Geslaagd De heer J. Bezu be haalde in Amsterdam het diploma zwakstroommonteur. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen voor elec- trotechnisch ingenieur de heer B. M. Middel, alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN Ruimte voor het verkeer Het benzinestation van de heer Van Et- tinger aan het kruispunt Provinciale wegMolentuinweg moet voor het verkeer ruimen. Een ander benzine station zal nu gebouwd worden bij „De Rusthoek" aan de Wassenaarse- weg. LISSE TOUR DE LISSE START OP 3 AUGUSTUS. De grote animator oftewel de tour baas J. van Kesteren is reeds enkele weken bezig met het samenstellen van de ploegen en het organiseren van de reeds traditioneel geworden Tour de Lisse. Voor het 3e achter een volgende jaar zal het startschot gelost worden op de Spekkelaan, nu op 3 aug. Het te rijden traject is ook nu weer Spekkelaan, Loosterweg, Es- senlaan en Achterweg. Hieraan kan worden deelgenomen door jeugdige personen, die vóór 15 augustus de leeftijd van 14 jaar nog niet hebben bereikt. Reeds nu is het in Lisse te zien, dat deze Tour in aantocht is. De schooljeugd is al reeds enige tijd be zig zich te trainen voor deze zo be- laigrijke wedstrijd. De toer zal verre den worden op 3, 4, 5, 10, 11 en 12 oug. Zoals gezegd is de start op 3 aug. Het traject moet 3 maal wor den afgelegd. Op 4 aug. zal er een ploegentijd rit zijn op de sintelbaan; 5 aug. 4 ronden van genoemd trajec; 10 aug. 4 ronden; 11 aug. individuele tijd rit over 1 ronde (start en finish op sintelbaan), 12 aug. laatste etappe, 3 ronden. De diverse klassementen zullen als volgt worden samengesteld: an dere jaren was het usance dat de winnaar 1 punt kreeg en zo vervol gens. Nu zal het iets precieser wor den gedaan, daar nu de juiste tijd zal worden genoteerd. Het alge meen klassement wordt dan net zo samengesteld als in de grote Tour de France. De eerst aankomende per etappe krijgt een bonificatie van 10 seconden en nummer 2 5 seconden. Ook is er aan deze tour een gele en een groene trui verbonden. Eerst genoemde zal gedragen worden door no. 1 in het dagelyks algemeen klas sement en de groene door degenen die de meeste punten hebben vergaard. ëo. 1 per etappe n.l. krijgt 100 punten, no.2 80, no. 3 60, no. 4 40, no. 5 30„ no. 6 25, no. 7 20, no. 8 15, no. 9 10 en no. 10 5 punten. Het ploegenklassement zal samen gesteld worden door optelling der ge maakte tijden per etappe van de 3 eerst aankomenden van iedere ploeg. Iedere ploeg bestaat uit 10 man en er is ook een ploegleider. Dit is nog niet alles, want ook nu zal na iedere etappe een tour-miss de' gele trui over de schouders van de winnaar trekken metde gebruikelijke kus (jong geleerd, oud gedaan). In deze tour mag alleen gereden worden op tourfietsen, waarop geen ver snelling mag zitten of waarop geen race-onderdelen zijn aangebracht. Dat deze tour opnieuw weer span nend zal worden, staat reeds nu vast, daar de op de eindrangschikking van vorig jaar voorkomende 6 eerste plaatsbekleder afgelopen jaar 14 jaar zijn geworden. De namen van Caspers, Arends man en Meiland (de eeuwige derde) zullen we dus moeten missen. Hier door ontstaat er een volkomen open strijd. V/el vinden we nog enkele goede rijders terug van de 2 vorige jaren, n.l. K. Lamboo, B. v. d. Lans, J Hogervorst en A. Zelden thuis. Zal een van hen dit jaar met de erepalm gaan strijken of zullen weer nieuwe krachten zich doen gelden De fir ma Tissing heeft nu al een ploeg ge adopteerd, welke door loting zal worden toegewezen Tourleider J. v. Kesteren verwacht een dezer dagen nog meer adoptaties. Met 'panning zal deze strijd door jong en oud worden tegemoet gezien. Men moet er echter wel degelijk re kening mee houden, dat op genoemde data het trajec' zal worden afgeslo ten. Iedere etappe zal 's avonds om 7 uur beginnen. Rest ons nog te ver melden, dat aan deze strijd eveneens een prijs is. verbonden voor de strijd- lustigste renner en de g-ootste pech vogel. WASSENAAR Uitgaansdag ouden van dagen. Woensdag hebben ongeveer 300 Wassenaarse bejaarden hun jaarlijkse autotocht gemaakt, namens de burge rij aangeboden door een comité onder voorzitterschap van oud-burgemeester J. J. M. Wiegman. Om kwart over 8 was er op de Lange Kerkdam, de Hof- laan en de Jonkerlaan weer de tradi tionele bedrijvigheid van de aanrij dende auto's, 91 in getal. Meisjes van de Nijverheidsschool waren ingescha keld om de bejaarden en hun gast vrouwen en gastheren snel van roke rij of snoepjes te voorzien. In vier groepen werd kwart voor negen uur weggereden. Elke groep begeleid door een politieman op motorfiets en om het verkeer onderweg niet al te zeer te ontwrichten werden twee verschil lende routes gevolgd. Het eerste doel van de autotocht was de uitspanning Groenendaal" te Heemstede, waar 'n uurtje gepauzeerd en koffiegedronken werd. Daarna werd verder gereden door de Velser tunnel, die voor de meeste bejaarden een attractie op zichzelf betekende, richting Alkmaar naar Bergen, waarin De Rustende Ja ger en in 't Oranjehot d' tafels ge dekt stonden voor een koffiemaaltijd. Er was in Bergen nog tijd voor een wandelingetje of voor een rustig zit je in de schaduw. Liangs V prach'ige route werd teruggerede' naar Hotel Duinoord bij het Wassenaarse Slag, waar de muziekvereniging Excelsior stond opgesteld voor een muzikale afscheidsgroet en waar een croquetje door de directie van het hotel werd aangeboden. De rit verliep precies volgens het tijdschema, onplezierige dingen deden zich niet voor een vijf tal helpsters van het Rode Kruis en de gemeente-arts dr. Wafelbakker met een verpleegster en de begeleidende politiemannen hebben uitstekende diensten bewezen. Benoeming Ter gelegenheid van het bezoek van koning Boudewijn van België aan ons land is benoemd tot Ridder in de Orde van Leopold II de heer G. de Graaf, directeur van het hotel „Kasteel Oud-Wassenaar", alhier. Laatste Berichten Te warm voor staatsie-bezoek In verband met het uitzonderlijk warme weer zijn er enige wijzingen gekomen ir het programma van het staatsbezoek van koning Boudewijn. De vorsten zullen de komende nacht niet doorbrengen in iet paleis op de Dam, maar zij zullen zich na afloop van de toneelvoorstelling in de Am sterdamse schouwburg naar et pa leis Soe.-tdijk begeven. In verband hiermee vervalt mor genochtend in het paleis op de Dam het afscheid van enkele officiële per sonen. Dit afscheid zal hedenavond na afloo~ van de voorstelling geno men worden. Morgenochtend vertrek ken de vorsten niet van Schiphol, maar gaan van Soestdijk naar ioes- terberg en zullen daar opstijgen. Koning Boudewijn heeft heden morgen een bezoek aan Rotterdam gebracht, vergezeld van H.M. de Ko ningin en de Prins. Om vijf voor twaalf werd het club huis van de koninklijke roei- en zeilvereniging „De Maas" bereikt. Hier vooral was zeer veel belang stelling van de zijde der burgerij en van leden van de Belgische kolonie. Bij de ingang van het clubhuis werden de vorsten ontvangen door de burgemeeSter van Roterdam en andere autoriteiten. Een aardig moment was toen de vorstelijke stoet het Atlantichuis aan het Westplein passeerde, want op eens zweefden een 230 ballonnetjes boven de hofauto's. Nadat Koning Boudewijn zijn handtekening in het „Gouden Boek" der gemeente Roterdam had gezet, begaven de vorsten zich aan boord voor een tocht door de haven. Tijdens de boottocht werd aan boord van de „Erasmus" het noen maal geserveerd aan langs de kant geschaarde tienpersoonstafels. Elk van* de vorstelijke personen had aan een andere tafel plaats genomen. Omstreeks twee uur meerde de „Erasmus" opnieuw aan de steiger van „De Maas", waar nog altijd een grote menigte stond te wachten om de vorstelijke personen toe te jui chen. Spoedig vertrok toen de ko ninklijke stoet naar Zestienhoven, de luchthaven van Rotterdam. Onderzoekingen te Putte wijzen op roofoverval De deskundigen uit Den Haag zijn thans volop bezig met het detailon derzoek. Een voorlopige conclusie hieruit is, dat er inderdaad sprake moet zijn geweest van een roofover val. Voor zover men tot nu toe kon nagaan, wordt er echter niets ver mist. De dader schijnt betrapt te zijn en te zijn gevlucht eer hij de voor genomen roof kon plegen. Hoe de figuur van de marechaus see in dit drama geplaatst moet wor den is thans nog geheel onduidelijk. Mogelijk is, dat hij de dader betrapt heeft en deze, met reeds twee moor den op zijn geweten, niet geaarzeld veiligheid, om vervolgens de vlucht heeft een derde te plegen voor zijn te nemen. De officier van justitie, mr. Grasso, verwacht dat het onderzoek tegen zes uur vanmiddag zover voltooid zal zijn, dat althans omtrent de toe dracht van de drievoudige moord conclusies kunnen worden getrok ken. TWEEJARIG MEISJE VIEL TWAALF METER Gistermorgen om half tien is het tweejarig meisje M. Gort van twaalf meter hoogte ir het trapgat van een flatgebouw aan de Haveltestraat in Den Haag, waar het woont, gevallen. Het kind is in zorgwekkende toestand in de Ursulakliniek opgenomen. KINDEREN UIT RAMEN GEVALLEN IN ROTTERDAM De wegens de warmte open staande ramen veroorzaken nogal wat onge lukken met klein, kinderen van Rot terdam. Zo is de 3-jarige Jo.'é de Ruiter gis teravond uit het zolderraam va.» de ouderlijke woning in de Jan van Avenmstraa' gevallen. Ze kwam in twaalf meter hoogte op het trottoir terecht. Met een schedelbasisfractuur- werd het meisje naar het Westerzie kenhuis vervoerd, waar zij vannacht is verleden. Het kind L vermoedelijk op een stoe1 bij het raam geklommen. Vanmorgen de bijna 1-jarige Pa tricia Elffrech uit er i raam van de eerste verdieping aan de Bergselaan gevallen. Dit meisje kwam van onge veer zes meter hoogte op het trottoir terecht. Haar toestand wordt ernstig genoemd. De baby zat in een kinderstoel voor het open raam en heeft zich waar schijnlijk losgewurmpd. In een onbewaakt ogenblik is de elf maanden oude Hendrikus W. van dei Sluis gisteravond door de spijlen van het balkon gekropen aan de achterzijde van de ouderlijke woning aan de Hamelstraat. Hij viel van 2'/t meter hoogte op een betonnen vloer en moest met hoofdwonden naar het Westerziekenhuis worden vervoerd.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2