Harrimans gesprek met Chroesjtsjei Produktschap Siergewassen besprak wijziging erkenningseisen Geslaagde L.T.J.-sportdag in de Leidse Hout Flinke zelfstandige hulp WOENSDAG 8 JULf 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Ongezouten taal De Amerikaanse oud-ambassadeur te Moskou en oud-gouverneur van de staat New York, Harriman heeft in een verslag in het Amerikaanse tijd schrift „Life" over zijn onlangs ge houden gesprekken met de Russische minister-president Chroesjtsjef ge zegd, dat de premier dreigende taal heeft gebruikt en dat zijn verklarin gen alarmerend schijnen. Volgens Harriman zei Chroesjtsjef, dat de Sowjet-Unie na de hervatting van de Geneefse conferentie op 13 juli ten aanzien van het Berlijnse vraagstuk even onbuigzaam zal zijn als tijdens het eerste deel van de conferentie. „Gromyko«(de Russische minister van buitenlandse zaken) zegt alleen maar wat wij hem opdragen en als hij dat niet zou doen, zou hij weg gezonden worden en in zijn plaats zou iemand komen die het wel zou doen", aldus Chroesjtsjef. Verder zei de premier tot Harri man, dat hij eenzijdig zal optreden en zelf een einde zal maken aan de rechten van de westelijke mogend heden, indien de Verenigde Staten geen regeling van het Berlijnse vraagstuk aanvaarden. „Uw gene raals spreken over handhaving van uw positie in Berlijn door middel van geweld. Dat is bluf", aldus Chroesjtsjef. „Indien u tanks naar Berlijn zendt, zullen ze in brand ge raken en vergist u zich hierin niet, indien u oorlog wilt dan kan dat, maar vergeet niet dat het uw oorlog zal zijn. Onze raketten vliegen auto matisch." Chroesjtsjef herhaalde, zo wordt in Harrimans verslag gezegd, dat de Sowjet-Unie zich niet van West-Ber- lijn meester wenst te maken. Harriman schrijft de indruk te hebben dat men niet te heftig op Chroesjtsjefs aanmatigende uitla- Spanning in Irak Het Libanese socialistische blad Sahafa heeft dinsdag gemeld, dat uit Bagdad ontvangen berichten de in druk wekken, dat er in Irak bij de viering van de eerste verjaardag van de revolutie op 14 juli a.s. ongere geldheden zullen ontstaan. De Iraaltse communistische partij zou een einde aan het bewind van generaal Kassem willen maken. Zij heeft haar aanhangers opgeroepen bij de betogingen te eisen, dat het „Nationale Front" officieel wordt er kend ,dat de vrijgelaten nationalisten weer worden aangehouden en dat de „Voliksverzetorgaiiisatie" wordt bewapend. Voor zover bekend be schikken de communisten nog steeds over grote wapenvoorraden. De Iraakse regering heeft, om moeilijkheden te voorkomen, geëist, dat alle organisaties, die betogingen of bijeenkomsten willen organiseren, vooraf toestemming vragen. De auto riteiten behouden ziel. het recht voor de vergunning tt weigeren als de manifestaties gevaarlek voor de vei ligheid worden geacht. De landhervormingen in Tibet Het persbureau Nieuw China heeft bekendgemaakt, dat de landhervor mingen in Tibet, die in het bestek van de democratische hervormingen van het land zullen wonlen uitge voerd, in twee stadia zullen geschie den. In het eerste stadium zal aan de niet-betaalde arbeid een eind wor den gemaakt. De lijfeigenen zullen hun vrijheid herkregen en de gron den van eigenaars, die deelnamen aan de opstand zullen worden geconfis- keerd. De schulden, die de boeren bij deze eigenaars hebben, zullen gean nuleerd worden. De grondeigenaars, die loyaal zijn gebleven, zullen pacht blijven in nen hoewel deze aanzienlijk verlaagd wordt. Zij zullen ook één procent rente van de schulden, die boeren bij hen hebben, kunnen innen. In het tweede stadium zullen de niet-geconfiskcerde gronden door de Chinese regering worden opgekocht. Een dergelijke politiek, waarbij on derscheid wordt gemaakt tussen loyale en de anuere bezitters, zal ook toegepast worden inzake vee- pacht en de landeigendommen van de kloosters. Gevangenisoproer bedwongen Gewapende bewakers hebben een traangasaanval gedaan op de rebel lerende gevangenen in het tuchthuis van Monroe (Washington), die sedert maandagavond dertig gijzelaars in hun cel vasthielden. Zij hadden gedreigd de gijzelaars onder wie vouwen en kinderen met slagersmessen te zullen vermin ken als men hun getn auto verschafte om naar Canada te vluchten. Bij het aanbreken van de dag kroop een bewaker op het dak en riep boven het celraam de naam van twee van de rebellen. Toen zij nader bij kwamen schoot hij hen een volle lading traangas in het gezicht. Tege lijkertijd forceerden anderen de deur en ontzetten de gijzelaars, wie, ten gevolge van het traangas, de tranen over de wangen biggelden. Allen waren ongedeerd. tingen moet reageren al mogen de verklaringen niet worden onderschat. De oud-ambassadeur pleit voor een topconferentie. Een dergelijke con ferentie in de Ver. Staten kan niet alleen bijdragen tot vruchtbaarder overleg, maar kan ook dienen om Chroesjtsjefs ogen te openen. Een van de moeilijkheden in de betrek kingen met de Russische premier is namelijk diens gebrek aan kennis over het westen, aldus Harriman in „Life". Verhitte koppen in Siciliaans parlement Op de eerste vergadering van het nieuwe regionale parlement van Sicilië tot verkiezing van een voor zitter is het dinsdagavond tot vecht partijen gekomen. Het tumult begon toen een lid van de kleine maar belangrijke christe- lijk-sociale partij zei, dat leden van de christen-democratische partij de geheime stem van één van de hunnen controleerden. De voorzitter wees de beschuldi ging van de hand, waarop een com munist de stembus trachtte te be machtigen. Dat was het ogenblik, waarop een algemeen handgemeen uitbrak tussen de communisten, so cialisten en christelijk-socialen ener zijds en christen-democraten ander zijds. Ordebewaarders dreven de vechtenden uit de vergaderzaal op df gangen, waar de volkvertegen woordigers elkander nazaten. Nieuw mysterie in Tirol Op ongeveer zes kilometer afstand van de plaats in Tirol, waar vorige week twee Britse toeristen werden beschoten, is dinsdag het lük van een man gevonden. De politie meent, dat het pas ge vonden lijk daar al enige tijd heeft gelegen, misschien al enkele weken. Zij betwijfelt of er verband bestaat met de aanslag op de Britten Marmoy en mevrouw Franklin, van wie de eerste werd gedood. Het zoeken naar de dader van de aanslag op de twee toeristen werd ook dinsdag nog voortgezet. In het bijzonder wordt gezocht in een gebied aan de Italiaanse grens. De Sow jet-premier en partijleider Chroesjtsjef heeft dinsdag in het Kremlin in Moskou een groep van zeven gouverneurs van Amerikaanse staten ontvangen, die op het ogen blik een bezoek aan de Sowjet-Unie brengen. De groep staat onder lei ding van gouverneur Leroy Collins van Florida. Chroesjtsjef zei tot de zeven gou verneurs, dat het heel prettig zou zijn, als president Eisenhower een bezoek aan de Sowjet-Unie zou wil len brengen. KOZLOF IN DETROIT Kozlof, de Sowjet-vice-premier, die op het ogenblik een bezoek aan de Ver. Staten brengt, is dinsdag door de kopstukken van de Ameri kaanse auto-industrie in Detroit har telijk ontvangen. Burgemeester Mi- riani, die Kozlofs -bezoek afkeurt, liet echter verstek gaan. Kozlof heeft de Fordfabrieken be zocht, waar hij werd rondgeleid door Henry Ford II. Deze verklaarde aan het slot van de ontvangst, dat men er verstandig aan deed besprekingen te voeren, waarop Kozlof aanvulde: „Alle kwesties kunnen door onder handelingen worden opgelost". Luxe jachi in nood Na lang zoeken heeft een vliegtuig van de Australische luchtmacht op 120 mijl ten noorden van Elcho Is land een jacht ontdekt, dat noodsei nen had uitgezonden. Het betreft hier het Amerikaanse luxe jacht „Sea-fox", dat toebehoort aan de filmacteur John Calvert uit Holy wood en in de Arafoera-zee (ten noorden van Australië) in moeilijk heden verkeert. Aan boord van het jacht bevinden zich zes mannen en twee vrouwen en „Cheetah" de chimpansee-ster uit Tarzanfilm-s. De eigenaar van de „Sea-fox" be richtte radiografisch, dat de sextant van het jacht kapot was en dat hij niet de juiste positie kon geven. De mannen aan boord hebben in vier da gen niet geslapen en zijn doodmoe van het wegpompen van het water met de handpomp. In West-Pakistan hebben zich dinsdag nieuwe overstromingen voor gedaan. De rivier de Ravi is buiten haar oevers getreden en heeft een deel van Sjahdara, een voorstad v*in Lahore, overstroomd. Volgens de jongste gegevens zijn circa 80 men sen omgekomen bij de overstromingen in de omgeving van Karatsji en in delen van Kasjmier. Ailaniische Vlooi veroverde de Laurens-Waierweg In de Verenigde Staten is een operatie „Inland Seas" gehouden, waarbij 28 schepen van de Amerikaanse Atlantische vloot de grote meren opvoeren via de nieuwe Sint Laurens-zeeweg. Een onderdeel van deze oefe ning vormde de landing van het zesde regiment van de tweede divisie op het Montrose strand bij Chicago. De foto toont mariniers van dit regiment bij deze landing tegen de achtergrond van Chicago. Tijdens de openbare bestuursverga dering van het Produktschap voor Siergewassen, die dinsdagmiddag in Den Haag is gehouden, werd uitvoe rig gediscussieerd over een wijzi ging van de erkenningsvereisten „Bloembollenteelt". De aanleiding hiertoe was een ver zoek van een R.K. tuinbouwschool om jongelui, die naast de theoretische en praktische opleiding ook een middel bare schoolopleiding willen genieten, vrijstelling te geven van de in de erkenningseisen verplicht gestelde opleiding bloembollenteelt en op an dere wijze, b.v. door een speciaal examen, de theoretische bekwaam heid van de candidaat te doen vast stellen. Dit verzoek vraagt naar de me ning van de voorzitter van het Pro duktschap, dr. A. J. Verhage, een principiële uitspraak. De heer P. Hoogerland (ANAB) zag bepaalde bezwaren. De theore tische opleiding als zodanig betekent een bepaalde waarborg en als de cari- didaat daarnaast een middelbare school, b.v. een HBS wil volgen dan moet hij zelf de consequentie daar van nemen. Dr. Verhage stelt vast dat het nut van een middelbare schoolopleiding wel buiten discussie staat maar deze opleiding, evtl. gevolgd door militai re dienst, brengt de candidaat in tijd nood als hij daarnaast evengoed de volledige theoretische en practische opleiding moet doormaken. De in het erkenningsreglement gestelde eisen werken een middelbare schooloplei ding niet in de hand. Dat kan on dervangen worden door voor die ge vallen instelling van een speciaal examen. Het is een concessie die ge daan moet worden in overleg met de directie van het land- en tuinbouw- onderwijs. In antwoord op een desbetreffende vraag van de heer L. B. Roelofs (ANAB) zegt dr. Verhage dat het aantal praktijkjaren zeker gehand haafd dient te blijven, maar hier door komt de candidaat pas goed in tijdnood! Dr. Verhage stelt voor de mening van de vrije organisaties, het Land bouwschap en het Bedrijfsschap voor de Groothandel in bloembollen over Een jaarlijks terugkerend evene ment in de LTJ-kringen van het dis trict Leiden is ongetwijfeld de dis- tricts-sportdag, waarvoor thans de Leidenaren zelf waren uitverkoren om als gastheren te fungeren. Des morgens te 10 uur werd door de dis- tricts-aalmoezenier, rector Vester, in het lyceum aan de Mariënpoelstraat een H. Mis opgedragen, waarbij reeds een groot aantal LTJ'ers aanwezig waren. Na een gezellig gezamenlijk ont bijt in de cantine begaf men zich naar de sportterreinen aan de Leidse Hout, waar een rijk gevarieerd wedstrijdprogramma afgewerkt werd. Dank zij de perfecte leiding van de heer P. H. Verde] uit Oudewete ring welke reeds jaren achtereen dit sportieve treffen tot een succes weet te maken had alles weer een prima en vlot verloop. Niettegen staande de zomerse temperaturen werd er behoorlijk strijd geleverd en mocht zelfs de belangstelling bevre digend genoemd worden. Des avonds te half acht troffen de LTJ'ers el kaar voor het slotbal o.l.v Evert Castelein in de zaal van de Burcht Het orkest van Cor Vincourt zorgde voor goede dansmuziek, zodat ook dit sluitstuk van deze dag een succes werd. UITSLAGEN. De uitslagen van deze districts sportdag werden als volgt: Volleybal dames: 1. Voorschoten, idem heren: 1. Hoogmade. 100 M. dames: 1. W. Kraan (Hoog made), 2. D. Heemskerk, Oud-Ade, 3. A. Juffermans, Oud-Ade. 100 M. heren: 1. L. v. d. Poel, Zoe- terwoude, 2. J. de Jong, Groenen dijk, 3. H. v. d. Geest, Oud-Ade. Vèrspringen dames: 1. A. Zalm, Leidschendam, 2. L. Duyndam, Groe nendijk, 3. B. Verlaan, Oude Ade. Vèrspringen heren: 1. J. v. Leeu wen, Zoeterwoude, 2. Jac. Verkley, Groenendijk; 3. J. de Jong, Groenen dijk, 4. L. v. d. Post, Zoeterwoude. 4 x 100 m. estafette heren: 1. Zoe terwoude, 2. Groenendijk, 3. Hazers- woude. Hoogspringen dames: 1. W. Kraan, Hoogmade, 2. A. Juffermans, Oud- Ade, 3. D. Heemskerk, Oud-Ade. Hoogspringen heren: 1. W. War merdam, Voorschoten, 2. J. de Jong, Groenendijk, 3. J. v. Leeuwen, Zoe terwoude. Speerwerpen heren: 1. Jac. Verkleij, Groenendijk, 2. A. v. d. Poel, Zoeter woude, 2. K. v. Zon, Leidschendam. Wielrennen: 1. C. v. d. Voorn, Hoog made, 2. H. Schouten, Roelofarends- veen, 3. P. Rotteveel, Oud-Ade. 1500 m. heren: 1. P. de Jong, Ha- zerswoude, 2. G. v. Paassen, Voor schoten, 3. J. Heemskerk, Oud-Ade. Eindstand heren. 1. Zoeterwoude 297'/» p., 2. Groenendijk 256 2/3 p., 3. Oud-Ade-Röpwetering 235Vi p., 4. Roelofarendsveen 219 p., 5. Hazers- woude 210V» p., 6. Voorschoten 2011/* p., 7. Hoogmade 194 p. Eindstand dames: 1. Hoogmade 145fi/i p., 2. Oud-Ade-Rijpwetering 141 p., 3. Leidschendam 105 p., 4. Voorschoten 971/* p., 5. Groenendijk 93 p. het principe te vragen en ten tweede contact te zoeken met de directie van het land- en tuinbouwonder- wijs. De heer Roelofs wil éérst het laatste, waarmee voorzitter en be stuursleden zich kunnen verenigen. Dr. Verhage stelt vervolgens voor het betreffende schrijven van de tuinbouwschool aan de erken ningscommissie voor te leggen. De heer Roelofs wil dit echter aan houden. Besloten werd adressante mee te delen dat de kwestie in algemeenheid zal worden bekeken en nader op de brief zal worden teruggekomen, zonder daar overi gens een termijn voor te stellen. Het voorlopige teeltpercentage bloembollen teeltjaar 1959'60 werd, zoals gebruikelijk, vastgesteld op 90. Over de omvang van het definitieve teeltrecht zal aan de vrije organisa ties, Landbouwschap en bedrijfsschap Bloembollenhande] verzocht worden hun mening voor 20 augustus a.s. kenbaar te maken. Dit punt zal dan, tezamen met het prijzensysteem in de bestuursverga dering van 15 september a.s. aan de orde worden gesteld. ZOETERWOUDE Dobbelrit 1959 A.s. vrijdagavond 11 juli, des avonds om 8 uur zal de eerste deelnemer aan de Dobbelrit 1959 van start gaan. Deze rit wordt georganiseerd door P.I.T. '54, als af sluiting van het seizoen. De deel neemsters en deelnemers starten bij het Don Boscohuis. Zij gooien met een dobbelsteen en gaan dan naar één der 6 posten, welke binnen de ge meente Zoeterwoude zijn uitgezet. Men fietst dus steeds naar de post, die men zelf met de dobbelsteen gooit. Het is dan de bedoeling om alle posten éénmaal te krijgen. Degene, die hierin het snelst slaagt, die dus het meeste geluk heeft, komt voor een jaar in het bezit van de prach tige wisselbeker. Daarnaast zijn er natuurlijk ook nog andere prijzen. Evenals vorig jaar krijgen alle dames en deelnemers boven 30 jaar weer een korting op hun tijd van 10%. Men kan zich opgeven voor deze rit tot een kwartier vóór de aanvang bij één der bestuurleden van P.I.T. LEIDERDORP DIPLOMA-ZWEMMEN Leerlingen van de Chr. ULO te Leiderdorp hebben gisteren voor het diploma gezwommen. De uitslagen waren: Geslaagd voor A: Gerrie Roest, Elly de Raaf, Suns Plomp, Lia Riet veld, Nel Bruntsma, Joke v. d. Graaf, Marry v. d. Vis, Suja Petiet, Joke denier, Piet de Jong, Jaap Kromen- burg, Jan Kouwenberg, Joop Schip per. Afgewezen 1. Niet opgekomen 13. Voor C: Kees v. d. Zeeuw, Henny v. Muyden, Thijs Wolthers, Wim Min- nee, Reitze v. Giffen, Piet Langezaal, Rudy Pommer, Gerard v. d. Reyden, Ad Vellekoop, Elly v. Gent, Corrie v. d. Wijngaard, Ria Braam, Willie Nie- vaart, Greet Meerburg, Marian Rijns- burger, Cobi v. Giffen. Afgewezen 8. Niet opgekomen 4. Marktberichten WOERDEN, 8 juli. Kaas. Aan voer 141 partijen. Notering: le kwal ƒ2,15—2,23, 2e kwal. 2,05—2,14, ex tra kwal. tot 2,34. Handel kalm. TER AAR, 6 juli. Groente. Kas- snijbonen 1.25—1.50, idem B 0.90 1.20, idem stek 0.25—0.82, snijbonen natuur 1.051.25, stokprinsessebonen 1.60, stamprinsessebonen 1.251.50, peulen 0.24, doppers 0.56. blauw schokkers 0.310.54, witte pronkers 0.550.65, alles per kg; tuinbonen J^._ 0.801.25, per 10 kg; tomaten A 0.51 Verhagen, Ans v. Aalst, Jozien de 0.90, idem B 0.470,78, idem C Jong, Janny de Wit, Dina Roest, Hans Starreveld, Kees v. Grinhoven, Kees Zonneveld, Piet Vernet, Piet Verra, Kees Moraal, Dick Nicolai, Petra v. d. Vorst, Jan Holland, Louis Dieleman, Jaap v. d. Berg, Dick Bar- telaan, Jaap Kranenburg, Henk Mo raal, Oscar Snijders. Afgewezen 3. Niet opgekomen 5. Voor B: Tineke Nauta, Rina Meyer Gerrie Roest, Elly de Raaf, Nel Bruntsma, Marian Blijleven, Marry v. d. Vis, Suja Petiet, Minke Brinks- ma, Gerrie de Haas, Hennie v. Veg- ten, Gerda Rodenburg, Dineke Roest, Max v. d. Kwaak, Kees v. Ginhoven, Kees Zonneveld, Dick Nicolai, Louis I Dieleman, Dick Bartelaan, Piet Krui- 0.37—0.74, idem CC 0.23—0.36, rabar ber 0.120.20, aardappelen 0.190.23, idem kriel 0.11—0.13, andijvie 0.20 0.30, idem B 0.12, waspeen 0.140.20, idem 2 0.100.13, idem stek 0.07, postelein 0.290.32, zilveruien 0.34, komkommers stek 0.10.14, sjalotten 0.20, rode kool 0.16, alles per kg; sla 1 10.90—16.50, idem 2 5.00—7.50, per 100 stuks; bloemkool A 0.30—0.53, idem B 0.21—0.34, idem C 0.10—0.19, idem stek 0.100.13, komkommers 0.090.24, alles per stuk; bospeen 0.180.31, boskroten 0.120.18, bos uien 0.14, alles per bos; augurken gele E 0.16, alles per kg; aardbeien 0.50 per doosje; zwarte bessen 2,28, per kg; zwarte bessen 4.00, pepr slof. 2T Messerschmitt de al- lervoordeligste onder de overdekte vervoermidde len, voor 2l/i persoon; met verwarming en verder ge heel compl volgens fa- brieksuitvoenng 3095.-. Vraagt catalogus enz. bij Valk a. d. H. Schouw 296 300, Voorschoten. 2T Rotan meubelen wie gen, mandenwerk koopt u het voordeligst bii Fa van der Vaart Lange Pie- terskerkkoorste*»'» 24 tel 30534 Soeciaal adres voor reoaraties en bekleden van wiegen. 2? Aaneeboden: bloemis- terii-verg A en B koude of warme kas. koop of huur J Elstgeest Zuid einde 99a Roelofarends veen. tel K 1713—291. 32" Messerschmitt ls gezel liger! 3 persoons, verwar ming, topsnelheid 100 km., verbruik 2530 km. p. L., jaarbelasting f 30, motor- of autorijbewijs! Vraag folder „Wat kost Messerschmitt per km." en/of betalingschema Valk H. Schouw V'stn, teL 25191—K 1710. 2T Sensatie!! In 3 dagen in uw bezit: Duitse t.v 5.- p.w radio's 2.50 p.w-: wasmachines 2.- o.w.; meubilair 3 50 p.w-; mod bankstellen 3.- p.w„ enz. Schrijf: Fa. Trebo, St. Jo- sephstraat 16. Arnhem. 3? Koopt U contant? Wij geven 10% korting op alle meubelen in iedere prijs klasse: tevens woningtex tiel, direct van fabriek. Wij aaien en brengen U thuis, zonder verplichting Postbus 538. Den Haag. 3" Erk rijschool ..Succes" IJorris lesw. f 5 00 p.u.: Vespa scooter f 4.00 p.u Halen en brengen gratis Dipl ANWB. BBN. FNOP Tel 33346. Vijf Meiplein 50. b.g.g 025327592. 3T Iedereen en zondei borg kredieten van f ^00. t.m. f4000 - voor aankoor fneu beien en woningtex tiel, rechtstreeks van fa briek Enorme besparing Bovenstaande kredieter tegen uiterst soepele be taling en onder strikte ge- heimnjuding. Vraagt vrij blijvend inlichtingen: Postbus 1083, Rotterdam. Tegen 15 augustus a.s. in de huishouding gevraagd. Mevr. A. LADAN, Lage Rijndijk 28, telef. 26613 Lagere Tuinbouwschool van de L.T.B. te NOORDWIJKERHOUT Het TOELATINGSEXAMEN zal worden gehouden op dinsdag 28 juli a.s. in het schoolgebouw 's Gravendam- seweg 99, aanvangende te negen uur in de morgen. Tot die daitum kunnen jongens zich nog opgeven bij de directeur: 's Gravendamseweg 97 te Nocxrdwjj kerhout. Behalve voor het vak Bloembollenteelt leidt de school thans ook op voor de vakken: Bloemisterij en Bloe menteelt. Tweeds zachtboard, per plaat en op maat, ook voor het moder niseren van uw deuren Geschaafde latten in di verse maten, v d. Steen l mdaal 139, Leiden. 2? Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jozef! Elk dubbeltje is welkom. Giro 227223. A. A j. Buys, bouwpastoor Leidschendam trekken met damast. Een één-persoons vanaf f 19 50. twee-pers. vanaf f 26.50 Smits bedden en lapiiten- magazijn Mare 98, Vrou- wensteeg 9. tel 23913. 2T Kampeertenten. Ver- hi .j: van uitsluitend 1ste klas kampeermaterialen. tel. 21664. Rome 15 d. ƒ220-; Joe- gosl. 14 d. f220.-: Fr. Ri- vièra 14 d. f 185.- Vertrek 26 juli en 2 aug. Geheel verzorgde toeringcar-kam- peerreizen Gevr. r-k. deel nemers (sters). Gebr Flut- tert. Delden (O), telef. K 5407337. M. Timmerman. Huissensestr. 133III, Arn hem 2? Gevraagd: straatma- kersploeg. Orsel's Bouw bedrijf. Franchimontlaan 29, Leiden. 2? Voor een ieder zonder borg credieten t-m. 3000.-, voor aankoop meubelen en woningtextiel, direct van fabriek. Enorme keu ze en besparing, prettige betaling. Vraagt vrijblij vend in lichtingen. Ge heimhouding verzekerd. Postbus 538, Den Haag. 2? Luchtbedden. Gebruik te rubberbedden afkomstig uit onze verhuur 8.- tot 12.- per stuk. Niet goed. geld terug. H. R. Troost, Haven 14, Leiden, telef 21664. Dragées brengen overspannen zenuwen tot rust f 2.- by elke drogist 2T Overhemdenreparatie. •oorden en manchetten, enz. vernieuw >n onder ga rantie, ook no-iron. Smits" overhemden- en kousenreparatiebedriif. Nieuwe Rijn 94. tel 25391 2T Openbaar Slachthuis. Donderdagmiddag 1.30 u. verkoop van partij mager rundvlees. Voorwaarde lijk goedgekeurd. De ver koper: J. van Tongeren. 3? B.z.a. net burgermeisje voor dag en nacht, liefst in r.k. gezin. Br. aan J. v. Steijn, watertje, Zoeter woude (Weipoort). 2? Gevraagd net r.k. zelf standig meisje voor de huishouding. Br. onder no. 3046 bur, v. d. blad. G. Gevraagd: klein slaap kamertje voor meisje al leen. Br. onder no. 3052 bur. v. d. blad. Meisjes komt bii ons werken. Schoon en licht werk op de afd. mangel kamer. Wasserij Nooit Gedacht, v. d. Valk Bou- manweg 27a, Leiderdorp. 2T Voor uitzending eevr. geroutineerde (Steno) -ty pistes. Gehuwd eeen be zwaar Snelle wekelijkse afrekenine met winstaan deel Soil Tvoe- Kooieer- en Adresseerinrichting Van der Linden, tel. 30065 3? Mevr Van der Erve. Witte cïe Withlaan 9. Oegstgeest, vraagt voor direct meisie voor de och tenduren. Aanmelden tus sen 2 en 4 uur. 2T Gevr.: flinke werkster voor 1 dag per week van 94 u. Aanmelden na 18 uur. Acacialaan 1 (boven) Wassenaar. 2? Gevraagd: werkster v.^.g.v., 2 hele dagen of enkele halve dagen. Park de Kievit, Wassenaar, tel. 8271. huishoudster, goed kun nende koken, v.g.g.v. In tern. Verdere hulp aanwe zig. Park de Kievit, Was senaar, Br. onder no. 713 bur. v. d. blad. 2? B.z.a. per 1 sent. ver koopster. leeftijd "62 jaar. Zeven jaar ervaring in verschillende branches. Br. onder no. 3049 bur v. d. blad. 3* Te koop: woonhuis Waardstraat 47. Leiden, onverhuurd. C. van Kla veren, Rijnsburgerweg 160 Rijnsburg. PLAATST EEN TELEFOONTJE!

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3