DUINSTREEK Scherp 1 L r POTLOOD EN GEEST 1 ES E B I WOENSDAG 8 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 van de schoolgemeenschap om 8.45 aanwezig zijn. Hierna is er een korte huldiging in het St. Antonius clubhuis. Voor de ouders, collega's en be langstellenden is er gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen des avonds van 7 tot 9 uur in het school gebouw, waar ook een eenvoudige Leidse joy rider krijgt 3 maanden Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft vanmorgen de 20-jarige metse laar A. A. F. uit Leiden veroordeeld tot een gevangenisstraf van drietentoonstelling is ingericht van schH- en voorwaardelÜke terbe- i der. en tekenwerk van de leerlingen, schikkingstelling van de regering,1 voor de leerlingen is het persoon- omdat deze jongeman op Kerstnachtip afscheid bepaald op zaterdagmor- van het vorige jaar de auto van zijn'gen( aan school, werkgever had weggenomen en er met vriendjes een plezierritje mee had gemaakt. Het ritje liep slecht af. Na een bezoek aan Amsterdam reed de metselaar de auto terug met een vaart van ongeveer 140 km per uur. De wagen sloeg viermaal over de kop Een der inzittenden werd licht ge wond. De advocaat-generaal had een ge vangenisstraf van zes maanden en voorwaardelijke terbeschikking stel ling van de regering gevorderd. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men F WiS- en natuurkunde H. J. A. Saris te uegstgeest; L. J. P. Augus tijn te Den Haag; P. H. van Knippen berg te Leiuen; C. M. Horikx te Lei den; K. Vrieze te Leiden; C. A. G. Oedayrajsingh Varmat te Leiden. Ge slaagd voor het candidaatsexamen F' wis- en natuurkunde mej. J. M. v. d Berg te Leiden; mej. I. W. Blaauw te Leiuen; mej. E. Wapenaar te Lei den; mej. P. J. Tigler de Lange te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde J. L. Verbeek te Leiden, J. J. L. Mulder te Leiden, G. Nooteboom te Den Haag, J. Pr Pot ter te Den Haag, J. Pot te Leiden (cum laude). Geslaagd voor het can didaatsexamen L wis- en natuurkun de mej. D. M. Tuk te Leiden; mej. Y. Winters te Leiden; D. Warns te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen biologie J. K. Donker te Lei den. Geslaagd voor het candidaats examen K' wis- en natuurkunde mej. M. Kluppell te Leiden; mej. A. M. Schepers te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexamen K wis- en na tuurkunde A Kanis te Alphen a. d. Kijn. Geslaagd voor het candidaats examen H wis- en natuurkunde D. Klusman te Voorburg Geslaagd voor het candidaatsexamen I wis- en na tuurkunde J. M. M. Furstner te Lei den. Geslaagd voor het doctoraal examen geologie A. Mente te Amster dam. Geslaagd voor het candidaats examen A' wis- en natuurkunde F. J. A. Jost te Voorschoten; H. van Kempen te Leiden; B. M. Kamp te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen natuurkunde H. ter Harmsel to Oeestgeest en W. Koerts te Lei den. Geslaagd voor het candidaats examen A wis- en natuurkunde J. van West te Leiden en mej. L C. H. van Riet te Leiden. Geslaagd vooh het doctoraal examen wiskunde P. Kal mijn te Leiden en mej. D. C. M. Rit- ters te Rotterdam. Geslaafd voor het prooaedeutisch examen Godgeleerd heid H. J. Adriaanse te Brussel en J. J. Mijnssen te Heemstede. Geslaagd voor het doctoraal examen eeschiede- nis mej. M Slis te Rotterdam: mej. L van Looveren te Rotterdam. Ge slaagd voor het candidaatsexamen geschiedenis mej. S van Wier te Lei den: mej. W. Terostra te Noordwijk; L. Akveld te Roterdam. Geslaagd voor het candidaatsexa men Nederlands recht H.K.H. Prin ses Beatrix der Nederlanden te Baarn. R.K. ULO VOOR JONGENS Het afscheid van de heer Th. Schol- te, hoofd van de r.k. U.L.O. voor jon gens aan het Vrouwenkerkhof, wordt op vrijdag, 10 juli a.s. door het school bestuur. de leraren en de leerlingen feestelijk gevierd met een plechtige H. Mis in de T eonarduskerk aan de Haagweg. Hiertoe moeten alle leden 2 3 5 6 7 9 10 i' 12 14 15 16 17 18 ,0 22 21 2* 25 26 28 29 10 31 Burgerlijke Stand Geboren: Wouter z. van W. Reijchard en J. C. T. van Ruiten. Marieke d. v. F. G, Willemse en S. Zonneveld. Ribbie z. v. A. Faas en G. C. Ver woerd. Maritska Johanna d. van G. Kluivers en C. M. Montanus. Adria- nus Jacobus z. v. C. van Beelen en G. W. Bogaards. Louise Gisela d. v. G. Rosenboom en E. G. Vogel. Helena Catharina Sara d. v. H. de Klerk en M. Owel. Franciscus Jacobus z. van L. A. van der Meij en H. W. H. van den Burg. Dirkje d. v. H. Krijgsman en D. A. Haasnoot. Cornelis z. v. H. Krijgsman en D. A. Haasnoot. Philip- pus Johannes Franciscus z. van A. J. Nagtegeller en G. Boxhoorn. Con stance Louisse d. v. P. L. Portier en H. M. Douwes. Overleden: J. E. Slingerland 55 jaar echtgenote van A. Klein. J. van der Wilk 33 j. man. Gehuwd: G. Ravensbergen en J. G. E. Hoogteijling. Leidse agenda WOENSDAG, 8 JULI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam, K. O.-excursie naar tentoonstel ling .,30 Eeuwen Mexicaanse Kunst". Gemeentemuseum Den Haag, 8 uur nam. VRIJDAG, 10 JULI R.K. Techn. School „Don Bosco", Diploma-uitreiking, schoolgebouw Poerhaavelaan, 8 u. nam. Ambachtsschool Haagweg, Diplo ma-uitreiken. Schoolgebouw, 15.30 u. nam. APOTHEEKDIENST Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. BIOSCOPEN. De films in de week van 3—10 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De familie Moordslee", alle leeftijden. Lido: „Der Zarewitsch", 18 jaar. Luxor: „Hoe vertel ik het mijn dochter", strikt volwasse nen Trianon: Afgekeurd. Rex: „Olifantenjagers", 14 jaar. (Donderdag „O.nteerde meisjes", 18 jaar). LEIDEN 8 juli Groente Pruimen 116.00155.00, Zwarte bessen 285.00; Andijvie 14.00- -26.00; Augurken 29.00—31.00; Doperwten 50.00—64.00 Peulen 65.00; Snijbonen s8.00—133.00; Stambonen 12.00117.00; Tuinbonen 14.0016.00; Kroten, gekookt 9.00— 31.00; Spitskool 35.00—42.00; Poste lein 11.00- -20.00; Rabarber 16.00— 30.00; Spinazie 11.0C—30.00; Toma ten A 39.00—54.00; B 36.00—52.00; C 26.00—38.00; CC 20.00—22.00; Uien 7.00—19.00; Waspeen 11.00—31.00; per 100 kg; Meloenen 37.00111.00; Perziken 2.0065.00; Bloemkool A 11.0032.J0; Komkommers A 25.00 —41.00; B 16.00—27.00; C 11.00—20.00; Sla 7.7025.90 per 100 st. Pospeen OEGSTGEEST Naar klasse 2 H.B.S. Marietje Adriani; Tine Beumer; Jaap Blommers; Michél Bodt; Joke Boer; Geert Bomhoff; Raimond Bouwmeester; Imogeen Braat; Her man Colebrander; Marleen Dank- meijer, Frits Demenint, Eep Duin dam, Jan Dijkstra, Marianne v. Gent, Maartje v. d. Giessen, Piet van Groe ningen, Joleen Heringa, Frits Hes- selink, Gert Jan Hoek, Jan Michiel Hoenderdaal, Lies Huizinga, Yvonne Jungslager, Herman Kleibrink. Hans Kleyn, P. Kleyngeld, Margo Klerk, Clariet Kok, Nancy Kool, Franka Krantz, Jan van Krieken, Max Kup- pel, Unita Ligteringen, Piet v. d. Luyt, Jan Mul, Joost Mulder, Hein Muller, Karei Noordzij, Hans Nor- tier, Wim v. d. Pompe, Eric van Praag, Jan de Pree, Rogier van Ra- vesteyn, André Raven, Marion Ro- drigo, Gert Röhner, Riel van Rij, Hans Schippers, Rypke Sierksma, Aernout de Sitter, Tjada de Sitter, Erik Smuling, Jan Kees v. Steen bergen, Eddy Szirmai, Jaap Tem- mick, Aleid van Tilburg, Rainer Ton- kes, Casper Trouwborst, Jan Ufkes, Mieke Versteeg, Ineke v. d. Vlies, Kees Volker, Conny Wassenaar, Wilma Weening, Astrid Wennink, Willem Jan Wennink, Hannes Wil- lighagen, Henriëtte Winsemius, Pier Winsemius. Naar klasse 3 HBS: Antoon van Balkom, Jan Blomers, Yolanda Bol, Mien Brands, Frans Fontein, Hans de Haan, Freek Hage naar, Hugo den Herder, Liesbeth Hoekstra. Hans Kruyt, Henk Maan, Rudi Mast, David Nieberg, Jop Oer- lemans, Thijs Oorthuys, Leopold Rijnbende, Wim v. d. Scheer, Gé Schipper, Hannie Tramper, Ineke Verbeek, Conny de Vries, Rob Wes tenbroek, Eby Wijntjes. Naar klasse 4 H.B.S.B. Annemarie van Alphen, Jan van Balkom, Stanneke Balt, Sieger Bar- kema, Jan Blok, Huib Bol, Louky Crama, Frank Dankmeijer, Hans de Gruil, Ward Janssen, Gerben de Jong, Wim Koekebakker, Gerard v. Loenen, Bas Molewater de la Rive Box, Hen ri Oosterhoff, Tonny de Roode, Rob Rotteveel, Gerrie de Ruyter, Hans van Seventer, Manna Stenfert Kroe- se, Frits Sweers, Karin Weening, En- no Wiersma, Greet van 't Wout, Ge rard van Zuylen, Hagen Ernstbrun- ner. Naar klasse 5 H.B.S.B. Peter van Egmond, Rudi s'Jacob, Piet Jongsima, Paul Warns, Foeke Zeylstra. Naar III Gymn. Anke Bal, Roel Brands, Marleen Deurvorst, Nelleke Fontein, Hans oekoop, Dineke v. d. Handel, Luset Hoogenberk, Jop de Jong, Jan de Ka ter, Anne Willem Kist, Evelien Kreukniet, Carolien Kroes, Els Kui per, Thea Poortenaar, Mar ja Scho tanus, Jopie Ufkes, Joan Voormolen. Naar IV Gymn. Jan van Driel, Har.s Fontein, Jan Willem Goslings, Maarten Goslings, Marjan den Herder, Henk Hoogen berk, Liesbeth de Jong, Nelly Ket- ner, Rogier Kuiper, Maarten Kuyper, Herman Nor tier, Nelke v. Rijssel, Barend Jamsom. Brigit Schaedslee, Gerda Scheltes, Henrietta Teding van Berkhout, Jacques Timmermans, Jik v. Toorenburg, Piet de Wilde. LEIDERDORP Ondertrouwd: J. M. J. van den Burg 23 jr en A. A. M. van den Barse laar 23 jr. Getrouwd: F. W. Marneth en Th. M. N. Slingerland. Overleden: Johann W. de Graaf 51 jr; Wilhelmina M. A. Nulkes 12 jr; Andreas J Zaal 55 jr, echtg. van G. C. van den Burg. Geslaagd. Voor het eerste ge deelte notarieel examen is geslaagd de heer E. P. M. Jansen. LEIDSCHENDAM Wilhelmina-vereniging over Oran jefeesten. De voorzitter van de Wilhelmina-vereniging, de heer P. I Meijer, heeft er door middel van een persconferentie op gewezen dat de I Wilhelmina-vereniging een onafhan kelijke en voor de gehele burgerij toegankelijke vereniging is welke zich ten doel stelt om de hoogtijdagen van ons Oranjehuis door de gehele bevolking te doen meevieren. De mening van velen, dat de Wil helmina-vereniging een verlengstuk is van de middenstandsorganisatie I berust geheel op een misverstand. De oranjefeesten zijn de laatste jaren I wel geopend door een etalagewed- strijd, maar voor alles gaat de be- langstelling uit naar de kinderen waarvan het aantal in ongeveer 10 paar van 700 tot ongeveer 2000 toe nam. Om voor zoveel kinderen een luisterrijk feest te organiseren zijn de eigen middelen van de vereniging bij lange na niet voldoende. Wel ontvangt de vereniging uit de gemeentekas een subsidie, maar toch I is de Wilhelmina-vereniging niet in j staat om al de kinderen op de Oran- I jedagen een royale tractatie te bezor- sen. Behalve voor de kinderen acht de vereniging zich verplicht ook voor de rijpere jeugd en de volwassenen een gepast en stijlvol feest te bieden. Ook voor dit onderdeel is veel geld nodig en de contributie van f 1,65 per jaar en per gezin kan hieraan niet in vol doende mate voldoen. Dat zou echter wel mogelijk zijn indien alle 2800 ge zinnen lid van de vereniging waren (nu zijn er slechts 400 gezinnen lid) Uitdrukkelijk stelde de heer Meijer vast dat de contributie niet bestemd is voor de kermisvermakelijkheden. Het is juist omgekeerd. Eventuele baten uit. de kermisexploitatie moet dienst doen om de tractatie voor de kinderen en de verdere feestviering te bekostigen. Het dorpsfeest zal dit jaar gehou den worden van 4 tot 6 augustus en geopend worden door een taptoe, waaraan „St. Cecilia" en nog drie korpsen uit de omgeving zullen deel nemen. Op 5 augustus zullen d< schoolkinderen in optocht optrekken naar ,het feestterrein aan de Van Ruysdaellaan om zich daar te verma ken met de diverse kinderspelen, waaronder dan zoveel als mogelijk tractatïes zullen verstrekt worden. Ook worden weer Li het program ma opgenomen de populaire wieler ronde. het ringsteken op bromfiets over een hindernisbaan, het ringste ken te paard en het steeds in trek zijnde tonsteken. Evenals ieder jaar zal de feestvie ring besloten worden door een alles zins gevarieerd groots vuurwerk. Het bestuur doet onderwijl een dringende oproep voor nieuwe leden die zich kunnen aanmelden bij de secretaris, de heer C. v. d. Meysen- berg, Kon. Julianaweg 12. AARLANDERVEEN AUTOBUS TE WATER Een autobus N.A.L. van P. Lang- hout raakte in het Zuideinde ter hoogte van C. Kempenaar dinsdag morgen te water. De chauffeur moest uitwijken voor een tegenligger, raak te daarbij op de berm en gleed het water in. Het twintigtal passagiers kwam vrijwel met de schrik vrij. Een kraanwagen had verscheidene uren werk om het obstakel te verwijderen. Geboren: Marijanne d. v. H. Pol derman en G. Havenaar; Jozef C. M. A. z. v. J. C. M. A. Geijer en J. E M. Langemeijer; Jacqueline M. d. v. J. S. den Dubbelden en H. W. Lek; Tjitske 15.0031.00; Peterselie 330.00770.00; d. v. J. P. van den Bosch en J. Riet- Selderiij 280 00920.00 per 100 bos. kerk. No. 532. Horizontaal: 1. ieder, 4. toon, 9. natuurlijk waterbekken, 11. zangwijs, 12. tegelijkertijd, 13. wel aan, 14. hoekpijler, 15. stapelmeter (afk), 17. scheikundig element (afk), 18. telwoord, 21. hangt aan de mast, 23. gem. in Belg. Limb., 25. voor voegsel, 27. gem. in Z.H., 28. water in Limb., 30. vijg, 31. graafwerktuig, 32. bolrond vruchtje (spreektaal). Verticaal: 1. meisjesnaam, 2. gem. in Groningen, 3. afvallige v. h. R.K. geloof, 5. speer, 6. slede, 7. holte in een muur, 8 zeeroof, 10. soort van hert, 16. zeemacht, 19. bereide dieren huid, 20. bars, 22. karakter, 23. vruchtje, 24 verdikking der opper huid, 26. wolvlokje, 29. bekende af korting. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 531. Horizontaal: 1. bok, 3. het, 5. eva, 7. la, 9. e.p., 10. leder, 11. eg, 12. ge, 14. arm, 16. kol, 17. ink. Verticaal: 1. bel, 2. K.E., 3. ha, 4. tap, 6. veder, 8. alg, 9. erg, 11. elk, 13. eik, 14. al, 15. mi. HILLEGOM Bevorderden r.k. Lagere Tuinbouw school. - Aan de r.k. lagere tuin bouwschool zijn bevorderd van le naar de 2e klas: J. de Boer en A. Cle mens te-Abbenes; F Bosch te Haar lem; J. A. J. van der Veldt te Heem stede; G. M. Duwel. J. C. Ruiter, A. J. M. Schrier, J. P. van Tongeren en L. Warmerdam te Hillegom; W. Clement, J. J. Damen, P. A. J. van Dijk. Q. Th. Faas. A. C. J. van Rui ten, C. J. Slobbe en J. Th. M. van der Slot te Lisse; W. M. de Groot, J. Raaphorst en W. H. Wijnhout te Nieuw Vennep; P E. J. Nijssen te Santpoort; J. H. J. van Dam en A. H. M. van Niekerk te Sassenheim; W. Rolvers en J. Verdegaal te Voge lenzang; J. P Hermans te Voorhout; H. A. Sikking te Warmond; J. B. C. Zuiderduin te De Zilk. Bevorderd van de 2e naar de 3de klas: S. M. H. Kroon te Halfweg; A. J. Bohm te Heemstede; J. C. Berbeé, J. A. Heemskerk, W. G. Heemskerk. J. H. van Steijn, A. A. Weijers, Th. J. Weijers, A. Th. Zeestraten en M. M J. G. Zwaneveld te Hillegom; P. J van Schagen te Hoofddorp; W. H. van Diest, N. A. van Gerven, H. M. Hoogkamer, B. H. van der Poel, J. H. Wessels, J. Th. J. M. van Wierin- gen en J. J. Romijn te Lisse; P. H. J Witteman te Oegstgeest; R. Th. de Vroomen te Warmond; B. Th. J. van der Linden en J. W. Meiland te De Zilk. Net bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: J. C. Clemens te Abbenes. M. J. Jansen, W. M. van Kampen, G. Koppert, K. Kreeft, C. J. Nijssen, G. L. Teeuwen en C A. G. Warmerdam te Hillegom; A. C. van Beek, M. A. Bouma, A. W. J. Lefeber, G. J. Rooij- akkers. A. Schaap en H. C. M. van der Vlugt te Lisse; P. H. Sikking te Warmond; G. W. J. Glas en G A. Warmerdam te De Zilk. Niet bevor derd 1 leerling. Tot 1 augustus bestaat er gelegen heid zich als leerling te laten in schrijven aan de school, Hoofdstraat 202, Hillegom. LISSE Woningbouw. Het bouwen van 12 woningen aan de Houtmanstraat, Barendsstraat en van Speijkstraat is door de dienst van gemeentewerken opgedragen aan de firma Gebr. Rans- dorp alhier. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. De heren H. van Pa- rera en Jos. Bodar zijn geslaagd voor het einddiploma H.B.S. B. van het Triniteitslyceum te Overveen. Zangvereniging boekt weer succes. De r.k. gem. zangvereniging ,Ro- kazano" heeft tijdens het zondag te Haarlem gehouden concours van de r.k, bond van zangverenigingen in Zuid-Holland een eerste prijs weten te behalen in de 3e afdeling. Deze jonge zangvereniging, welke dit jaar voor het eerst aan concoursen deel neemt. behaalde enkele weken terug op een concours te Huizen ook al een eerste prijs met een royaal punten- overschot. Ook thans ging zij met 349 punten behoorlijk boven het voor een eerste prijs vereiste aantal van 336 uit. Nieuwe huisnummers aan de He renweg. De nieuwe nummering van de huizen langs de Herenweg zal binnenkort een feit worden Dege nen, die in verband met het drukken van briefpapier met hoofd of om een andere reden niet kunnen wachten tot alle nieuwe nummers zijn aange bracht. kunnen reeds thans ter ge meente-secretarie, afdeling bevolking, nadere inlichtingen verkrijgen. Geboren: Bernard K., zn van J. Th. v. d. Berg en J. E. v. d. Ploeg; Johanna E. M., dr van J. Geerlings en J. J. Pijpers; Franciscus G. R., zn van M. J. Turk en C. M. Opdam; Petrus C., zn van E. C. A. Hulsebosch en J. M. Hoogewerf; Marianne M. D., dr van H. Th. Hachmang en J. P. v Nobelen; Saskia M. C., dr van C. Bakker en C. J. van der Drift. RIJNSBURG 29e Autotocht van ouden van da gen. Gisteren was het een feest dag voor de ouden van dagen uit Rijnsburg, want deze dag wa het weer hun jaarlijks uitstapje. Be gunstigd door prachtig zomerweer reden plm. 350 ouden van dagen in 81 auto's van de Kerkstraat via Lei den, Alphen, Bodegraven, Utrecht, De Bilt, Zeist, Amerongen naar Rhe- nen (Ouwehandt Dierenpark), waar zij plm. 12.15 arriveerden. Na een koffie-maaltijd werd in het park vol op door de bejaarden genoten van al het geen in dit prachtige park te zien was. Om 5 uur werd de terug tocht aanvaard over Veenendaal, langs paleis Soestdijk, Schiphol naar Rijnsburg. Hier werden zij met mu ziek door de muziekvereniging „Wil- helmina"ontvangen, waarop met lui de claxons een rondgang door het dorp werd gemaakt en zij door alle ingezetenen toegejuicht werden. Het einde van de rit was veiling Flora, waar in een van de zalen, welke voor deze gelegenheid feestelijk was versierd, een broodmaaltijd klaar stond. De muziekveren. zorgde voor de vrolijke noot. Tussen de bedrijven door werd het. woord gevoerd door de geestelijke verzorger van deze dag, ds. H. Post, door de heer P. v. i Delft, die namens het comité de heer en mevr. v. d. Vijver dankte voor de gastvrijheid die zij genoten had den tijdens de voorbereidingen van deze dag, waarbij hij aan mevr. v. d. Vijver een prachtige bos anjers over handigde. Mevr. v. d. Vijver, presi dente van het comité, dankte voor deze geste. Zij bracht dank aan de ingezetenen, die zo gul hadden ge offerd om deze dag te organiseren en tevens de auto-bezitters, die zo sppntaan hun wagen disponibel had den gesteld. Door een van de ouden van dagen, de heei G. de Mare, werd nog een voordracht gehouden', welke zeer in de smaak viel. Tot slot van deze zeer mooie en gezellige dag werd de film vertoond van de uitgaansdag van verleden jaar. Toen was het niet zulk prachtig weer als gisteren, want toen viel de regen met bakken uit de lucht. Ds. Post sloot hierna met dankgebed. VOORSCHOTEN Gemeenteraad De raad van de gemtente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeenge roepen op vrijdag 10 juli a.s. des avonds om 8 uur. In behandeling ko men o.a. de navolgende agendapun ten: Verhoging subsidiebedrag aan de vereniging „Oud Leiden"; het ver lenen van medewerking aan de stichting van een christelijke kleu terschool; wijziging van de subsidie regeling voor de kraamcentra; het verlenen van medewerking voor de stichting van een R.K. ULO; benoe ming van een hoofdleidster en een leidster aan de openbare kleuter school; vaststelling van een nieuwe verordening op de vermakelijkheids belasting; het geven van een garan tie voor de te geven concerten in het seizoen 1959/1960; de stichting van een prot. Chr. Bejaardencentrum; het treffen van een voorziening aan de houten openbare Vlietschool; ver- kaap van bouwgronden in het plan „Adegeest". Terrein paardenmarkt Voor de te houden paardenmarkt op 28 juli a.s. hoeven B. en W. niet meer zo'n groot terrein beschikbaar te stellen. Aangewezen wordt als marktterrein het gedeelte van de Voorstraat ge legen tussen de percelen 1 en 2. Chr. Kleuterschool Het bestuur van de stichting Chr. Ulo-school heeft de gemeente om medewerking gevraagd voor de stichting van een schoolgebouw ten behoeve van het kleuteronderwijs. De leerlingen van de chr. kleuterschool zijn thans in verschillende gebouwen onderge bracht. Sommige van de nu in ge bruik zijnde lokalen moetei, ter be schikking komen voor het gewoon lager onderwijs. Daarom moet nu worden overgegaan tot de stichting van een nieuw gebouw Het te stich ten gebouw zal bestaan uit 3 werk lokalen en een speellokaal, bestemd voor 93 kleuters. De gekozen plaats van het nieuwe gebouw is een per ceel grond, gelegen aan de Elstlaan nabij de Ds. Fortgensschool. Zij past in het uitbreidingsplan. Aan de ver eiste voorwaarden is voldaan, zodat de gemeente geen termen aanwezig acht om haar medewerking te wei geren. WASSENAAR Gisteren ls op de R.K. Huishoud school de viering begonnen van het zilveren ambtsjubileum van de eer waarde zuster Cantianilla, die eerst 5 jaar als lerares van de school ver bonden is geweest en sinds 1939 di rectrice is. De feestdag begon met een plech- Laatste Berichten Amerikaanse vliegtuigen gaan Frankrijk verlaten De V.S. hebben de permanente raad van de Noord Jantische Ver- drags-organisatie op de hoogte ge steld van hun besluit om de 200 jachtbommenwerpers, die kernbom men kunnen vervoeren, zonder ver der uitstel van hun bases in Frank rijk naar Engeland en West-Duits- land over te brengen," dit is woens dag in NAVO-kringen te Parijs ver klaard. HELIKOPTERWRAK GEVONDEN Vanmiddag om ongeveer een uur is het wrak van de gisteren in het Marsdiep verongelukte marine-he likopter „Delilah" boven water ge bracht. In het wrak zijn de stoffelij ke overschotten aangetroffen van de twee inzittenden De stoffelijke over schotten zijn aan boord van de „Her cules" gebracht en naar Den Helder overgebracht. tige H. Mis, die door pastoor J. P. Buys met assistentie in de parochie kerk van St. Willibrord werd opge dragen en die gezongen werd door leerlingen van de school. Later op de morgen volgde een of ficiële huldiging in het schoolge bouw. De jubilaresse werd verwel komd met een welkomstlied door meisjes met kleine boeketten bloe men. In de feestzaal op de bovenver dieping van de school zongen de leer lingen en de genodigden een cantate ter ere van de directrice. En daarna werden enkele toespraken gehou den. Eerst door pastoor Bu^s, die in hartelijke bewoordingen de prachti ge taak schetste waarvan zuster Can tianilla zich nu 25 jaren heeft mo gen kwijten en wel op een zeer bij zondere wijze. Door haar woord en door haar voorbeeld weet de direc trice de onontbeerlijke teamgeest in het docentenkorps te bevorderen. Groot is de voortvarendheid van de jubilerende directrice en het zou een ramp voor Katholiek Wassenaar zijn, als. zuster Cantianilla naar el ders zou worden overgeplaatst; de meisjes en de gezinnen en heel Ka tholiek Wassenaar kunnen haar nog lang niet missen, aldus de pastoor. De heer C. B. M. Wolf, voorzitter van het bestuur der school dankte de zuster voor het enorm vele werk, dat zij in en voor de school heeft verzet en steeds verzet. Talrijk zijn haar zinvolle initiatieven; haar werk is een zegen voor Wassenaar. Als stoffelijk blijk van dankbaarheid bood de voorzitter de jubilerende directrice een album met foto's aan. Burgemeester dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen zeide in zijn toespraak o.m., dat de eerwaarde zusters Franciscanessen van Oirschot, tot .welke orde de jubilaresse be hoort, ruim een eeuw lang al een weldadige rol spelen in het onder wijs en de opvoeding in Wassenaar. En Wassenaar mag er zich over ver heugen, dat zuster Cantianilla al zo vele jaren haar beste krachten aan dit werk heeft kunnen wijden. Als per soonlijk geschenk bood de burge meester de zuster een boekwerk aan. De leerkrachten boden op origi nele wijze, in de vorm n.l. van een operette hun geschenk aan: een prachtige sierbak met planten en fo to's. Mevrouw De Korte verastte de zuster namens het bestuur der Ma ter Amabilisschool met een St. Jo- sephbeeld, gemaakt door de teken leraar, de heer Pijn. Zuster Cantianilla sprak tenslotte een hartelijk dankwoord. WARMOND Warmonds feesten De kinder en volksspelen, die telken jare wor den georganiseerd door de commis sie tot viering van de verjaardag van H.M. de Koningin, zullen dit jaar plaats vinden op 8 en 9 september a.s. De harddraverij zal dit jaar reeds op 21 juli a.s. in de avonduren wor den gehouden, dit in verband met de feestelijkheden ter gelegenheid van de Kaagweek. »Satchmo« Armstrong, blaast zijn partijtje weer mee Louis Armstrong, die verleden week een Italiaans ziekenhuis heeft verlaten, zorgde voor een grote ver rassing door onverwacht op een jazz-avond in New York te verschijnen. U ziet „Satchmo" hier met zijn vrouw bij aankomst.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2