Nel Zwiers Engels kampioene hoogspringen in Surrey Drielanden atletiekwedstrijd te Eindhoven door Rijnland gewonnen Dubbelvier van de Vliet werd gisteren kampioen op de Bosbaan MAANDAG 6 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De vijf Néderlandse atletes, Nel Zwier, Dini Hobers, Joke Bijleveld, Ine Terlaak-Spijk en Wemmy Spie- renburg-Scholtmeyer, die vrijdag en zaterdag in het Motspur park, Sur rey, hebben deelgenomen aan de open Engelse dameskampioenschap pen kunnen tevreden naar huis te rugkeren. Want een kampioenschap, bij het hoogspringen door Nel Zwier, drie tweede en een derde plaatse en pres taties van goed gehalte van onze dames topatleten waren de resul taten in de finales op de tweede dag. De verrassing was het Engelse kam pioenschap hoogspringen van Nel Zwier, die met een sprong van 1.65 meter de Engelse kampioene van verleden jaar het kittige vijfkamp- stertje Mary Bignal versloeg, terwijl ditzelfde Engelse meisje op haar beurt onze landgenote Wemmy Spie- renburg-Scholtmeyer verraste. Wem my Spierenburg, die tijdens de lan- denwedstrijd Nederland-Italië enkele weken geleden met een sprong van 6.20 meter van zich deed spreken, moest nu genoegen nemen met een derde plaats. Zij kwam tot 5.91 m.f terwijl Mary Bignal met 6.03 zege vierde. Onze snelste sprintster van het ogenblik, Joke Bijleveld, behaalde een prachtige tweede plaats op de 100 yards, achter Dorothy Hyman, maar het verschil was zo miniem, dat beiden dezelfde tijd van 10.8 sec. voor zich kregen genoteerd. De pres tatie spreekt nog meer, wanneer men i Onze landgenote Nel Zwier, gefoto grafeerd tijdens de sprong van 1.625 meter, waarmede zij in Surrey, En geland, het hoogspringen voor seni oren won. weet, dat zij de kampioene van ver leden jaar, Madeleine Weston naar de derde plaats verwees. Zij bleef met 10.8 sec. slechts 0.2 sec. boven het record van Fanny Blankers-Koen. Dini Hobers en Ine Terlaak-Spijk zorgden voor tweede plaatsen bij het kogelstoten en de 440 yards. Drentse Dini kwam tot 13.49 meter achter Susan Allday met 13.8014 meter, en Ine Terlaak-Spijk joeg in 54.5 sec. het Engelse meisje Margaret Pickerell op de 440 yards op tot 55.9 sec. Het grandioze feest van de Deutsche Jugcndkraft, dat met tienduizend Duitse en 700 buitenlandse deelnemers voor dt dijrde maal na de oorlog in Dortmund gehouden werd, kreeg grote belangstel ling van het publiek, maar ook van gees telijke en wereldlijke overheden. Zondag morgen droeg de aartsbisschop van Pa- derborn een pontificale H. Mi op in het stadion Rote Erde en 's middags kwam bondskanselier dr. Adenauer naar het stadion om de opmars van de duizenden deelnemers gade te slaan en enkele woor den tot hen te spreken. Voor het eerst namen kaholieke groepen uit Spanje en Italië aan dit bondsfeest deel, naast Fran sen, Zwitsers, Belgen en ruim 150 Ne derlanders. Hierbij waren tafeltennissers gymnasten, zwemmers en vooral atleten aldus lezen we in „De Volkskrant". Bij het zwemmen was het kleine ploeg- je Nederlanders tezamen met enkele Oos tenrijkse heren te sterk voor de Duitse deelname. De zeven Nederlandse deel nemers wonnen vrijwel alle prijzen. Bij de atletiek noteerde de Nederlandse top- sprintster Nannie Haase van LDA uit Den Haag een tijd van 11.7 op de 100 m. een topzeizoentijd van deze zomer. Cor- rie van Wijk van DEM uit Beverwijk bleef met 13.95 meter maar 4 cm van haar Nederlands record op kogelstoten De heren namen zondag aan een top- programma deel in een temperatuur van ruim 34 graden. Wim Lam won de 5000 meter in 15.30.2, Jaap Zoon werd eerste op de 800 m in 1.54.3, Roomer was de snelste op de 110 m. horden in 15.5 sec. en Ad van de Brink uit Hilversum werd derde op 100 m. (10.9) en 200 (22.2) Weisscher leverde bij het verspringen ook een beste prestatie met 7.26 waarmee hij eveneens eerste v.erd. De tafeltennissters verspc_I_cn hier de FICEP-kampioenschappen, waarbij Ursu la Arts van WIBO Den Haag he'. dames enkelspel won. Samen met mej. Van Ma- rijnissen werd zij tweede bij het dames dubbelspel. Bij de landenwedstrijd tegen Frankrijk, België, Oostenrijk en Duits land bereikten de Nederlandse dames de eerste en de heren de derde plaats. Bij de sportshow op zaterdagavond in de imposante Westfalenhalle demon streerde de herenkeurploeg van de NKGB (Ned. Kath. Gymnastiek Bond) bijzonder fraaie gondgymnastiek, waarna de da mes van ONA uit Eindhoven ritmische oefeningen van bijzonder gehalte lieten zien. In de landenwedstrijd heren welke zaterdag in de Westfalenhalle gehouder werd tussen België, Oostenrijk, Duitsland en Nederland, zegevierden de Neder landers op keurige wijze met 443.3 punt vóór België met 426,3. Individueel was de Belg Weijn winnaar met 91.1 punt, met Hendriks op de tweede plaats met 89.E punt. zwemmen Zaterdag werden te Waddinxveen 3 km-wedstrijden voor tl. e heren ge houden. Bij de 3 km dames vrije slag ze gevierde Marie Hemskerk van Naarden vóór haar clubgenote Willy Lambour. Bij de heren bleek André Hermsen van dt Robben de snelste. De 3 km dames schoolslag was voor Rita Kroon (Rob ben). De uitslagen: Dames, 3 km. vrije slag: 1. Marie Heemskerk (Naarden) 43.56; 2 Wil Lambour (Naarden) 44.03; 3. Coc- kie Gastelaars (SZC) 44.38; 4. Tineke La- gerberg (Naarden) 44.40. 3 Km schooldag: 1. Rita Kroon (De AUTOMOBILISME INTERNATIONALE RACES TE ZANDVOORT De nationale en internationale autowedstrjjden op het circuit van Zandvoort trokken ongeveer 10.000 toeschouwers ,die van goede sport hebben genoten. De wedstrijden wer den vlot en zonder noemenswaardige ongevallen afgewerkt. Na interessan te nationale wedstrijden werd gestart voor een monsterrace over 60 ronden voor wagens tot en met een cylin- aerinhoud van 1600 cc. In deze inter nationale ontmoeting was een landen wedstrijd tussen Engeland en Neder land gevoegd, die in een eclatante overwinning (0612) voor de cou reurs van het Lage Land eindigde. De oorzaak was hoofdzakelijk, dat de Engelsen met veel pech te kampen hadden waardoor slechts één rijder (Fergusson) tien punten kon verga ren. Voor de snelste ronde van Gra ham Warner werd nog twee punten toegekend. De Nederlanders Vetter, Van Dijk en Poll namen energiek de kop doch in de zevende ronde nam de jeugdige Engelsman Jim Clark na prachtige gevechten de leiding over. Ook het rijden van Graham Warner viel bij zonder op en hij wist zich lange tijd op de tweede plaats te nestelen. Na een verwisseling in de 22e ronde tus sen deze twee Engelsen werd Clark in de 31e ronde uitgeschakeld. War ner werd nu fel bestookt door de Duitser Koch, doch hij wist zijn lei dende positie tot na de ''öe ronde te handhaven. Een slipper in het bos zonder persoonlijke ongelukken scha kelde Warner echter uit. Koch bleef hierna heer en meester van het veld, terwijl Van Dijk zich rustig van de tweede plaats verzekerde. ONGELUK BIJ STOCK CAR-RACE Een vrouw werd gedood en zes an dere toeschouwers werden gewond toen tijdens een zg. stock car-race te Coffeyville (Kansas) twee wagens met elkaar in botsing kwamen en daarna de afrastering vernielden. Ook een van de rijders moest in een zie- Vprihnic worden nnoononrm. I De semi-Interland atletiekwedstrijden tussen de dames- en herenatleten van Zuid-Nederland, Rijnland en België, die j zondag op het gemet telijk sportpark te Eindhoven werden gehouden, zijn zowel uit financieel als sportief oogpunt geen I succes geworden. I In financieel opzicht niet, omdat het 1 publiek geen zin bleek te hebben de zen gende zonnestralen te trotseren en daar om niet verscheen, sportief niet omdat, en kele goede verrichtingen daargelaten, het prestatiepeil door diezelfde warmte van zeer matig gehalte was. De enige, die te vreden rondkeek, was de kantinebaas Na afloop bleek dat alle limonade- en bierflesjes waren leeggedronken. Zowel de Zuid-Nederlandse heren als de Zuidnederlandse dames verloren van Rijnland De heren moesten zelfs het B- team voor laten gaan (Rijnland 168, Bel gië B 109 en Zuid-Nederland 104 pnt) en de dames versloegen een zeer zwakke Belgische nationale ploeg (Rijnland 99 Zuid-Nederland 70, België A 44 pnt). Met het oog op de Nederlandse kam pioenschappen, die zondag 12 juli te Rot terdam worden gehouden en op de sa menstelling van de Nederlandse ploeg voor de zeslandenwedstrijd op 18 n 19 juli a.s. te Duisburg, was het interessant te weten met welke prestaties onze land genoten voor de dag zouden komen. Een tipje van de sluier weri opgelicht door Willy CysouwBakker, die op de 80 meter horden uit verloren positie toch de volle buit wist binnen te halen. In een tijd van 11.5 sec. versloeg zij het Duitse meisje Renate Junker, die overi gens dezelfde tijd - .teerde. Ook de con stante Corrie van den Bosch was bij het kogelstaten, het discuswerpen en de 20C meter goed op dreef. Bij het kogelstoten behaalde zij de meeste punten door met 13.30 meter te zegevieren. Zij werd twee de bij het discuswerpen (44.83 meter) achter de sterke Duitse atlete Kriem- hilde Hausmann, die met haar laatste po ging (50.02 meter) internationaal niveau bereikte, terwijl de gullachende Brabant se op de 200 meter in 26.5 sec. de beste Nederlandse bleef. Een spannend gevecht leverde on: landgenote Toos Adriaansen op de 800 meter tegen haar Duitse rivale Marianne Nix. Verwoed spurten op de laatste 100 meter was e**enwel niet voldoende om de opgelopen achterstand geheel weg te werken. De tijden 2 min. 17.8 sec. en 2 min. 18 sec. spreken voor zichzelf. Bij de heren was Eef Kamerbeek de grote man. In zijn eentje vergaarde hij 17 punten door een eerste plaats op de 110 m. horden (14.7), een tweede plaats bij het discuswerpen (44.7 m), een derde plaats bij het verspringen (6.64 m) en een zesde plaats bij het speerwerpen (44.39 m). Hans Ruyters, de sprinter van het Zui den, sloeg op de streep van de 200 meter in 22.1 sec. de Duitse Buhnert, maar op de korte afstand moest hij de Rijnlanders Klockner en Knilkenberg. zij het in de zelfde tijd 10.7 sec., voor laten gaan. Delnoye kwam uit op de 5000 meter en won overtuigend in 14 min. 35.4 6tc. daarmede zijn slechte prestatie van een week geleden te Antwerpen, uitwissend Tot slot dient gereleveerd het lopen van b-junior Jan van Udcn uit Schaesberg Hij versloeg met verbluffend gemak op de 400 meter al zijn concurrenten en zijn tijd 48.9 sec. bleek niet alleen een nieuw Zuidnederlands record, maar tevens kwam hij met dit resultaat tot op 0 2 sec. van d® 48.7 sec., die Fred Moennan dit jaar reeds eerder had gelopen. Een begaafd talent, maar een talent waar mede men met alle voorzichtigheid meet omgaan. Het drama Henk Haus. Er speelde zich op het middenterrein na afloop van de 800 meter race een klein drama af. „Ik kan niet meer", zei Henk Haus, de nationale kampioen, zondag middag „Tot op 400 meter kon ik het tempo bijbenen, maar toen was het af gelopen". Nerveus zocht de jonge PSV-er zijn trainingspullen bij elkaar en" ver dween naar de kleedkamer. Inderdaad voorlopig is het afgelopen met Henk Haus. Volkomen overtraind, en voorts is de druk om op iedere wedstrijd een goe de prestatie .e leveren ,e veel voor hem geweest. Hij heeft er volgens zijn eigen woorden geen zin meer in en voelt zich doodmoe. In een rustig gesprek kwam het trainingsschema ter tafel en hiervan zijn zelfs de Duitse lange afstandloper Muller en de Rijnlandse trainer Jeibmann geschrokken. Haus trainde namelijk zo hard, dat zelfs Ludwig Müller verbaasd naar de cijfers keek. Op één avond verwerkt de Eindhovc- naar achtmaal een 200 meter, waarvan de tijden steeds sneller zijn, namelijk de eerste in 28 sec., de volgende in 27 sec. enz., met een snelle laatste 200 meter van 23.8 sec. Daarna tweemaal een 300 me ter met de laatste 100 meter in 11.5 sec. vervolgens een 300 meter waarvan de laatste 200 meter in 24.5 sec., gelopen moet worden en tot slot tweemaal een 600 meter in 1 min. 30 sec., waarvan de laatste 100 meter zo hard mogelijk „Dit is niet vol te houden", zei ons coach Jeib mann. „Het zijn alleen maar cijfers die spreken, terwijl het spelende element het naar meer verlangen, volkomen zoek Ludwig Müller, een van Europa's beste lange afstandlopers, gebruikt alleen eer klok bij zijn training om niet te snel te gaan en heeft een schema voor een in- tervaltraining dat lang niet mals is. Maar deze training van Haus was zelfs hem te bar. Robben) 50.19.2; 2. Loes de Jong (ADZ) 50.21; 3. G. Drogtrop <DWR) 51.16. Heren: 3 km vrije slag: 1. Hermsen (De Robben) 40.45.9; 2. Bergman (De Zijl) 41.50.6; 3. Vriend ('t IJ) 42.04; 4. De Witte (AZC) 43.20. CORRIE SCHIMMEL SNELLER DAN ANDRé HERMSEN De Zaandamse zwemvereniging Nep- tunus heeft gisteren in de nieuwe Zee haven te Zaandam een nationale 2 km- zwemwedstrijd gehouden, meetellend voor de Zwemkroniekbeker. Het meesl opvallend was, dat de winnares bij de dames, Corrie Schimmel, zelfs sneller was dan André Hermsen, die bij de he ren zijn zoveelste over-./inning behaal de. De uitslagen: 1. Corrie Schimmel (Gooi, Bussum) 27.05.3; 2. Astrid Ording (Gooi, Bussum) 27.54 3; 3. Willy Lam bour (Naarden, Naarden) 28.02.0; Heren: 1. André Hermsen (Robben, Hilversum) 27.32.1; 2. W. Berg. .an (De Zijl, Leiden) 28.01.5; 3. J. W. de Witte (AZC, Apel doorn) 28.13.4. WATERPOLO POLOTOURNOOI DE ZIJL D.V.Z. (den Haag) winnaar L.Z.C.-D.W.R. 1-2 Beide ploegen verschenen met twee invallers, maar keeper Heck had er goed 't oog in, zodat D.W.R. geen kans kreeg tot doelpunten, zelfs niet toen een L.Z.C.-speler naar de kant moest. In de tweede helft bracht D.W.R. met een fraaie doorslagbal de stand op 0-1, waarna H. Slooter gelijk wist te maken 1-1. Vlak voor het einde zorgde mid- voor Sint voor 1-2. D.V.Z.-de Zijl 3-2 Bijna direct na het uitzwemmen doelpuntte L. Stokhuyzen (0-1). Een klein verde digingsfoutje bracht de stand op 1-1, waarna J. de Haas nog voor rust zijn club de leiding gaf (1-2). In de tweede helft was de Zijl minder ge lukkig. V.Z.C. zag kans gelijk te maken 2-2 totdat de Zijl-keeper een foutje maakte, dat dankbaar werd benut (3-2). D.V.Z.-L.Z.C. 2-3 Een goede overwinning voor de Leidenaars. Aanvankelijk «."/amen de doelpunten aan de lopende band, want D. Tim mermans, R. Slooter en W. Bever wijk zorgden voor rust voor een 0-3 voorsprong. Jammer was het, dat eerst een L.Z.C.'er en daarna nog twee spelers naar de kant werden verwezen en D.V.Z. de achterstand kon verkleinen (1-3). Fel streden de Hagenaars voor een beter resultaat, maar verder dan 2-3 kwamen zij niet. D.W.R.-de Zijl 2-2 Met een ver rassend ver Lchot bracht Sint de stand op 1-0, waarna de Zijl door slecht plaatsen geen kans kreeg tot doelpunten. In de tweede helft een fel D.W.R.-offensief dat met geluk werd afgeslagen. Plots ging het veel beter en nadat L. v. Kampen gelijk had gemaakt (1-1), zorgde H. Hen- sing na goed opzwemmen zelfs voor 1-2. Toch zag Sint kans gelijk te maken (2-2). De Zijl-L.Z.C. 3-1 Drie wed strijden spelen is wel wat te veel en dit kenmerkte de strijd in deze ont moeting. L. v. Kampen en H. Hen- sing brachten vlug de stand op 2-0 waarna R. Slooter de achterstand verkleinde 2-1. Nog voor de rust werd het door J. de Haas 3-1. In de tweede helft was de fut er uit en bleef de stand onveranderd. D.W.R.-D.V.Z. 1-2 In deze strijd had DWR aan een gelijk spel reeds voldoende, maar DVZ dacht er an ders over en won verdiend. Voor rust wist de DVZ-achterhoede de ge vaarlijke Sint volkomen uit te scha kelen en waar ook DVZ geen kans zag tot doelpunten bleef het 0-0. In de tweede helft bracht J. Brokken spoedig de stand op 0-1, waarna door een fel DWR-offensief het weer gelijk werd (1-1). Toch slaagde J. Brokken erin opnieuw te doelpunten (1-2) en onder grote spanning kwam het einde met onveranderde stand en won DVZ dit tournooi en de Galvano wisselbeker. ENGELAND WON OOK DERDE TESTMATCH TEGEN INDIA Ook de derde testmatch tussen de cric ketteams van Engeland en India, die donderdag te Leeds is begonnen, is ge ëindigd in een inni gs-overwinning voor de Britten. De Engelsen zegevierden met een innings en 173 runs. LCCGroen-Geel Doordat het Sportcomplex Roomburg niet beschik baar was moest LCC deze thuiswedstrijd bij Groen-Geel spelen. Zonder A. Kan tebeen, H. Laman, N. de Hoed en J. v. d. Heemert opende de Leidse de aanval op Groen-Geel in de verzengende hitte. Na een verblijf van 2 uur en 45 min. op de mat was Groen-Geel all-out voor 97 runs Voor Groen-Geel scoorde J. v. Rooy 18; A. Croon 23 en H. Schrijvers 21. Bowling cijfars LCC V'. Crama 4 w voor 39 runs, G. Wondergen 4 w. voor 35 runs, P. Kan tebeen 1 w. voor 12. De jeugdige LCC- ploeg kon door vermoeidheid niet de weerstand opbrengen om dit beslist niet hoge totaal te passeren. Alleen H. Ver meer 15 kwam in de dubbel-1 cijfers uit een score van 50. Derhalve verloor LCC ook deze wedstrijd. Vanzelf waren de bowling cijfers voor Groen Geel zeer goed. W. Veldhoven 3 w. voor 17 runs J. H. v. Rooij 4 w. voor 5 runs. Ajax L.CVHW. De te Leiden ge speelde wedstrijd Ajax—CVHW voor de tweede klasse E is gewonnen door Ajax met 118 runs. Ajax 186 vof 7 (gesloten). CVHW 68 all out. Het hoofdnummer van de Konink lijke, de Jonge Acht B bracht aanvan kelijk een verwoede strijd. Nereus, Njord, Laga en Aegir startten volko men gelijk. Tot de 250 meter kwam er in de posities weinig wijziging. Daarna trok Laga er tussen uit en de ploeg had niet veel moeite om de overwinning te behalen. De meest sensationele race van gisteren was ongetwijfeld die van Van Weezenbeek van de Koninklijke Dordtsche in het nummer Oude Skif. Dit was het enige nummer, waaraan geen kampioenschap was verbonden, daar dit zaterdag reeds was geroeid. Zondag stond de „Holland beker" op het spel. Bakker van. de Maas was niet zo snel van de startvlotten weg als zaterdag. Zondag deden Rent meester van Willem III en Redelé van de Kon. Dordtsche niets voor elkaar onder en spurtten boord aan boord de eerste 250 meter, daarmee al direct een lengte op van Weezen beek en Bakker uitlopend. Rentmees ter bleek echter te veel van zichzelf gevergd te hebben en op 750 meter kon Redelé zijn Amsterdamse tegen stander van zich afschudden. Van Weezenbeek zag echter tegen de 1000 meter-lijn kans zijn achterstand in te lopen en samen met Bakker werd een aanval op Rentmeester in gezet. Met een oplopend tempo tot 32 slagen kwam de taaie en onver moeibare sculler opzetten om tegen de 1500 meter lijn boord aan boord met zijn clubgenoot te komen. Op dit moment werd de mentaal minder sterke Redelé zwaar aan de tand ge voeld en hij moest zijn gevecht voor de eindstrijd leveren. Na drie her haalde aanvallen van Van Weezen beek moest hij het onderspit delven en op de finishlijn kwam hij 2,7 sec. te kort. 1. Kon. Dordtsche (E. N. M. van Weezenbeek) 7 min. 28,7 sec.; 2. Kon. Dordtsche (A. C. Redelé) 7 min. 31,4 sec.; 3. De Maas (P. J. Bakker) 7 min. 36,9 sec.; 4. Willem III (J. W. Rent meester) 7 min. 49,3 sec. De combinatie van de 4 beste Ne derlandse scullers in twee dubbel- tweeën leverde een succes op voor Rentmeester en Bakker, die van start af aan een flinke voorsprong konden nemen, die gedurende de ge hele baan gehandhaafd kon blijven. Voor de tribune kon de eindsprint van de Dordtse scullers door de com binatie vlot worden beantwoord. Mej. Marjan Ludérus, nu voor Ne reus roeiend, bleek de ware kam pioene te zijn in het nummer dames Oude Skif, waarin zij de afstand van IOOq meter in een constant perfect baantempo van 36 slagen in de mi nuut volbracht in de tijd van 4 min. 06,1 sec. Verrassende zege Ook de buitenlandse deelnemers boekten een paar fraaie successen, waaruit bleek, dat onze nationale kampioenen, die de tweede plaats be zetten veelal nog niet op internatio naal niveau beland zijn. Zo namen de dames Oude Dubbel Vier van de Deutsche Hochschule für Korper- kultur na de start direct de leiding; Nautilus hield echter krampachtig vast, waarbij de Hunze en de Vliet direct naar het tweede plan terugvie len. Hoe groot was echter de verba zing, toen de Rotterdamse dames langzaam in een rustiger baantempo steeds meer terugvielen en de in middels weer moed vergaard heb bende dames van de Vliet zonder enige tegenstand moesten laten passe ren. Een onverwacht kampioenschap voor de Leidse vrouwelijke studen tenvereniging. De Twee zonder Stuurman van Amsterdam, die zonder roer voer, moest het ongemak hiervan onder vinden, doordat de boeg op de laat ste 500 meter een paar moeilijke mo menten te overwinnen had, waardoor de giek omtrok en eveneens in het tiet verdween. De tweede maal voor de tribune zelfs zodanig, dat de boot een oproeiende damesploeg bijna ramde. Het liep goed af, doch de Am sterdammers moesten de strijd voor de eindstreep beëindigen met een nat pak. Aegir, dat als eerste de eind streep overging, was niet de „ware" kampioen, aangezien een door Skadi ingediend protest wegens vuil water geven, door de kamprechter werd toegewezen, opgrond waarvan Skadi nationaal kampioen werd. Een beeld van de zondagmiddag op de Amsterdamse Bosbaan gehouden roeiwedstrijden: de finish van de Oude Achten: 1. Aegir en 2. Njord. DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN Na afloop van de nationale kam pioenschappen heeft de technische adviescommissie dames en heren zich beraden welke ploegen voor afvaar diging naar de Europese kampioen schappen in Macon in aanmerking zullen komen. De Nederlandsche Roeibond heeft naar aanleiding hier van een uitnodiging gericht aan Mar jan Ludérus in het nummer dames skif. Voor de herenploegen zal pas een beslissing worden genomen na de wedstrijden, die het volgend week end in Luzern zullen worden gehou den. Aan de hand van de prestaties daar, zal worden beslist of een uit nodiging zal worden gericht aan de Acht van Aegir en de vier met stuur man van Nereus, de ploeg die in Hen ley in het stuurmanloze nummer is gestart, en in mei van dit jaar de Varsity won. De vier skiffeurs J. W. Rentmeester van Willem III, P. J. Bakker van de Maas en de heren E. van Weezenbeek en A. C. Redelé van de Kon. Dordtsche zullen in verschil lende combinaties in Luzern zowel als in de skif alleen starten. Aan de hand van de uitslagen daar, zal door de T.A.C. een inschrijving voor Ma con worden opgesteld. DE HENLEY REGATTA Diamond Sculls weer voor Mackenzie Voor de derde maal in successie heeft de Australiër Stuart Mackenzie ae Diamond Sculls van de Royai Henley Regatta gewonnen. Hij legde de 2112 meter af in 8 min 39 sec. Zijn concurrent in de finale, de Ame rikaan Harry Parker heeft weinig tegenstand geboden. Vrijwel onmid dellijk na de start nam hij de lei ding en deze heeft hij niet meer af gestaan. De Harvard university is de grote winnaar geworden van de Henley Royal Regatta, die zaterdag werd ge ëindigd. Zowel het hoofdnummer van de achten, de Grand Challenge cup, als de Thames-cup eveneens een wedstrijd voor achten leverden overwinningen op voor deze Ameri- kaanse universiteit. De Britse roeiers speelden, althans in de hoofdnummers, een heel be scheiden rol. Slechts de finale van de Stewards Challenge cup eindigde in een zege voor de Engelse ploeg, n voor de ongestuurde vier van de St. Edmund Hall en Lincoln College. Overigens had deze vier niet over pech te klegen. Een van de roeiers van Moto Guzzi, de sterk favoriete tegenstander van de Engelsen, brak kort na de start een blad en was daardoor meteen kansloos. Surtees, die ook in de TT te Assen op permachtig was, heeft in de wedstrijd om de Grote Prijs van België evenmin te genstand ontmoet. Van de start af nam hij de kop en stond deze niet meer af Hij behoefde zelfs niet alles uit zijn snel- le machine te persen om als eerste te kunnen eindigen. Door deze overwinning heeft Surtees opnieuw het wereldkam- I pioenschap in de 500 cc klasse behaald I Opvallend in de race van de 500 cc was ditmaal ook het rijden van Geoff Duke Zijn techniek heeft hij niet verloren; al leen zijn machine laat hem op de rech- Ite stukken nog in de steek. Zijn derd» plaats in deze wedstrijd had htf voor namelijk te danken aan zijn voortreffelijk bochtenwerk.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8