DE ZWARTE De »Tour de France« van Nederlands leger niet alleen voor het plezier Deurwaarder haalde streep door vacantieplannen Fatale botsing in Noord-Holland visie op televisie i MAANDAG 6 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Vandaag begonnen de oefeningen Na tijdens een driedaagse tocht in konvooi van meer dan 900 km. te hebben afgelegd, zijn zaterdagmiddag de eenheden van het Nederlandse eerste legerkorps in het Franse kamp „la Courtine" aangekomen, waar zij de volgende drie weken zullen deelnemen aan de manoeuvres die daar in de omgeving gehouden zullen worden. Ook op de laatste 150 km, die door sterk stijgend en da lend gebied leidde met talloze moei lijke slingerbochten, die van de chauf feurs veel vaardigheid vergden, kon het door de legerstaf opgestelde tijd schema geheel worden nageleefd. Ook hebben zich evenmin persoonlijke on gevallen voorgedaan. Generaal P. Gips, commandant van het eerste legercorps was zeer te vreden over de prestaties van zijn j manschappen. Het zaterdag afgelegde traject van Bourges naar la Courtine voerde door een van de mooiste ge deelten van Frankrijk. Na over het j graniet-plateu van la Marche getrok- I ken te zijn, reden de Nederlandse ko- i lonnes door het prachtige dal van de i Creuse via Gueret naar Aubussan, dat j vooral bekendheid geniet door zijn tapijtweverijen. Vriendelijke groeten. I Toen de Nederlandse legeronder- j delen door de plaats trokken toonde i de bevolking veel belangstelling, ve- j len wuifden en zwaaiden de Neder landse soldaten vriendelijk toe. Ver- volgens beklom het konvooi de hoog- vlakte waarop het legerkamp „la Aetherklanken DINSDAG. Televisiesprogramma's. NTS: 19.30 Intern. Agrarisch Nws. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Film- progr. 21.0022.15 Speelfilm. HILVERSUM I, 402 M. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9,00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz: landbouwru- briek: De nachtvorstbestrijding. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Milit. kapel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Mag ik mij even voor- Gtellen? Mijn naam is Cox, hoorsp. 14.35 Sopr. en piano. 15.05 Vierkante Cirkels, caus. 15.20 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Orel en zang. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Opera-muz. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Belg. Groot Omr. Symf.-ork. 20. 55 Mevrouw X, hoorsp. 22.00 Lichte muz. 22.15 Journ. 22.30 Symf-ork. en tenor. 23,00 Nieuws. 23.17 New York calling. 23.22—24.00 Gram. HILVERSUM 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 3.00 Nieuws, 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Voor de kinderen. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muz. 14.00 Piano en bariton. 14.25 Gram. 14.35 Voor de vrouwen van het land. 14.45 Gram. 15.30 Ziekenlof. (16.00—17.00 Tour de France). 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz Rijksdelen Overzee: Arts en explora- teur in Zuid-Nieuw-Guinea, door W. M. Visser. 18.00 Lichte muz. 18.20 KVP: pol. caus. 18.30 Voor de jeugd. Act. 19.25 Tour de France. 19.40 Gram. 18.45 Pianospel. 19.00 Nieuws. 19.10 20.30 Klankb. 21.10 Belg. Omr.ka- merork. en sol. 22.00 Tour de France. 22.10 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. Courtine" op 800 meter hoogte gele gen is. Het centraal plateau is de oudste bergformatie van Frankrijk. Vanuit la Courtine in de verte ziet men het vroegere vulkaangebergte de Puye de Dóme en de Mont Dore zich tegen de horizon afteke nen. In dit centrale deel van Frankrijk vindt men ook beroemde grotten, zo als die van Lasaux, waar de oudste inwoners van het Europese continent in het stenen tijdperk hun kunstzin nige wandschilderingen hebben ach tergelaten, die thans jaarlijks door duizenden toeristen worden bewon derd. La Courtine; herstellingsoord? De Nederlandse soldaten in la Courtine zijn met die welke zater dag aangekomen zijn, bijna 6000 in getal. Ze genieten grote bewegings vrijheid en behoeven op werkdagen slechts om 10.00 uur en op zon- en feestdagen pas om 11.00 uur binnen te zijn. Reeds gisteren zou een begin wor den gemaakt met excursies naar be zienswaardigheden in de omgeving. Er zullen eveneens de gehele week filmvoorstellingen worden gegeven, iedere week zal een gezelschap uit Nederland optreden. De Johan Wil- ,em Friso-kapel, die vrijdag reeds op trad in Bourges, zal de komende da gen eveneens in Vichy, Clermont Ferrand, Limoges en in Bordeaux muziekuitvoeringen geven. De jongens hebben zich sinds za terdag al aardig aan de omgeving aangepast. Waren zij na de 3-daagse reis nog wat uitgelaten en opgewon den, zondag is de kalmte terugge keerd en werd onder de trillende zo merhitte het vertier gezocht in het water van beekjes en van de beide zwembaden, die in de buurt liggen. La Courtine is een klein dorp, dat bijna geheel leeft van de militaire nederzetting en dat in zijn geschie denis al heel wat troepen van andere nationaliteiten binnen zijn muren heeft gezien. Het dorp telt maar een paar dui zend inwoners. Het doet enigszins aan Ermelo of Nunspeet denken. Veel verkeer is er niet op de hoofdwe gen, want de grote routes laten la Courtine links liggen. Addertjes in het gras. 'Er is één bioscoop die plaats biedt aan 300 personen. De eigenaar heeft er reeds over geklaagd, dat hij veel concurrentie ondervindt van de afde ling welzijnszorg, die in het kamp films voor de militairen draait. Er zijn ook enkele goed voorziene warenhuizen, waarvan de eigenaar de soldaten op de eerste dag van hun aankomst echter nog al schijnt te heb ben afgezet. Het graniet-plateau, waar op la Courtine ligt, is begroeid met uitge strekte sparre- en dennebossen en heeft een golvend aanzien. Het heeft ook uitgestrekte heidevelden. Adders komen hier vrij veel voor en de Ne derlandse soldaten wordt dan ook aangeraden zich, zodra zij gebeten zijn, in verbinding te stellen met een arts. De toestand van de latrines en de kantine-prijzen, die aanmerkelijk hoger zijn dan in Nederland, gaf de soldaten zondagmiddag nogal te kla gen. Het kamp, waar zich thans 6167 Nederlandse soldaten bevinden, heeft een ziekenafdeling met 50 bedden. In het nabijgelegen Grattedour be vindt zich nog een ziekenhuis waar een Nederlandse en een Fran se chirurg hulp kunnen verlenen. In ernstige gevallen kunnen de zie ken ook worden overgebracht naar Bordeaux of per vliegtuig naar Ne derland worden vervoerd. Naar de commandant van het kamp ons mededeelde, zal een groot aantal soldaten in de gelegenheid worden gesteld het passeren van de Tour de France bij te wonen, wanneer deze over de nabijgelegen Puy de Döme zal trekken, een buitenkansje, dat men zich zeker niet zal laten ont gaan. De ernst. De „Tour de France" van het Ne derlandse leger, die tot nu toe bijna een toeristisch gebeuren leek, krijgt deze week een ernstiger karakter. Bij de legeroefeningen die de ko mende weken in la Courtinezullen worden gehouden zal ook een aan val met de atoombom worden nage bootst. Naar de commandant van het kamp vertelde, zal getracht worden hierbij de werkelijkheid zoveel moge lijk te benaderen. De oefening heeft vooral ten doel, de troepen te oefe nen in een snelle concentratie en deconcentratie alsmede de inlichtin gendienst op de proef te stellen. Ook zal bij de oefeningen in la Courtine aandacht worden besteed aan de psychologische oorlogsvoering door middel van geruchten en de versprei ding van pamfletten. De Nederlandse vliegtuigen zullen bijvoorbeeld af beeldingen verspreiden van pin-up girls met het onderschrift: „Geeft u over, zij wachten op u", ter wijd som migen met Russische vlugschriften op zak zullen lopen. Op deze wijze wil de legerleiding trachten, de oor logsomstandigheden van de moderne oorlog zoveel mogelijk na te bootsen. Gedurende de eerste twee weken van dit verblijf in la Courtine zullen de Nederlandse strijdkrachten oefe ningen houden op compagnies en ba taljons-niveau, waaraan ook tanks zullen deelnemen. De derde week zullen grote manoeuvres in gevechts groepformaties worden gehouden, waaraan infanteriebataljons, tank- bataljans, veldartillerie en lucht macht zullen meedoen. Leerlingen als scheidsrechter. De tegenpartij zal dan gevormd worden door twee bataljons infante rie en namaaktanks. In totaal zullen aan deze oefeningene waarbij met scherp geschoten wordt, 4000 man deelnemen. Leerlingen van de ko ninklijke militaire akademie zullen uitgerust met radio-jeeps als scheids rechter optreden. Dit is de eerste keer, dat de zogenaamde verbonden wapenen, nl. infanterie, artillerie, tanks en luchtmacht, gezamenlijk kunnen oefenen op een dergelijk groot gèbied, dat een oppervlakte heeft van meer dan 60 vierkante km. Verwacht wordt dat Z.K.H. prins Bernhard deze oefeningen ook zal bij wonen. „Oostenrijk" ging niet door Een groep mensen, die zaterdag morgen een reis per touringcar zou den maken naar Oostenrijk, hebben voor niets staan wachten op de vis markt, waar hun bus hen zou afha len. Bij deurwaardersexploit zo bleek achteraf was beslag gelegd op het wagenpark van het Groningse reisbureau „Grono-Expres". Het be slag zou zijn gelegd omdat de direc tie van Grono-Expres haar financiële verplichtingen tegenover een finan cieringsmaatschappij niet zou zijn na gekomen. De reizigers, die op de reis van zaterdagochtend hadden ingeschre ven waren natuurlijk in onwe tendheid gelaten. Er zat voor hen niets anders op, dan naar huis te gaan en hun vacantieplannen te wijzigen. Maar het waren niet alleen de va- kantieganggrs-in-spee die getroffen werden, ook in Oostenrijk is een groep in moeilijkheden gekomen. Grono-Expres heeft hen daarheen ge bracht maar kan hen niet meer ko men halen. Een andere reisonderne ming uit Groningen, de ESA, heeft beloofd, maatregelen te treffen om de gestrande groep naar Nederland terug te brengen. Op de Rijksweg no. 9 van Alkmaar naar Den Helder onder de Stolpen is zaterdagavond een auto. bestuurd door de heer Schuren uii Breezand, met volle vaart ingereden op een auto. waarin 10 personen zaten (5 volwassenen en 5 kinderen uit Soest) en waarvan de bestuurder «toppen wilde om een café langs de weg te bezoeken. Er ontstond een hevige botsing, waarbij de 59-jarige J. Lee mans uit Soest op slag gedood werd. Het stoffelijk overschot werd naar Sint Maartensbrug vervoerd, waar (Van onze t.v.-medewerker). Het Tele-archief. De zondag bracht de tweede aflevering uit AVRO's Te le-archief. Daaruit put men een selec tie opnamen van beroemde artisten die in het afgelopen seizoen voor de camera's zijn opgetreden. Nu moet men het begrip „beroemd" een tik keltje ruim nemen, want heus niet de meest beroemde sterren wagen zich vooralsnog een langdurige show programma's voor de onverbiddelijke camera's. Intussen is het begrip „ar chief" duidelijk, als men weet, dat va- cantie-programma's zonder veel extra mensen moeten worden opgevuld. Dat is een uitkomst en goedkoop te vens; maar is het ook belangrijk? Van de radio kennen we veel dat wordt „ingeblikt"; bij de t.v. heeft men deze weg van de minste weer stand ook reeds gevonden; denke we aan de vele telerecordings, die het beeld er niet beter op maken. Aan- en afkondiging bij de KRO. Als we ons goed herinneren, kent de inzet van het KRO-programma sinds de aanvang de wapperende vlag met de bekende tune ter begeleiding. Dat duurt nog al even en wie er naar blijft kijken, krijgt moeilijkheid met de ogen. Zou de t.v.-sectie na zoveel jaren niet kunnen overgaan tot een andere, rustiger en wat kortere aan kondiging van het programma? De andere Omroepen zijn allang voor gegaan; de VARA is zelfs afgestapt dr. J. Zeldenrust maandag sectie zal verrichten om de doodsoorzaak vast te stellen. De 29-jarige mevr. S. van Barne- veld-Pater uit Soest en haar 5-jarig zoontje werden met ernstige ver wondingen in een ziekenhuis te Alk maar opgenomen. Enkele andere in zittenden, die lichte verwondingen opliepen, werden ter plaatse verbon den. De bestuurder van de auto die de botsing veroorzaakte, werd eveneens ernstig verwond en werd in het zie kenhuis te Den Helder opgenomen. Ikzx ze hier net in het ttruHotem!) 1 y r- MT l -VW'VW, -UI Jvu" Miïtirtioifïe verdedigen zkh!)P a v Broeder Ltido! Wreek mi met uw *%7r?y\ CAJ j. -fn ,7 li \an het geestige hanengekraai, het geen nochtans een truc was, evenals de wapperende KRO-vlag een grapje is. Want in werkelijkheid staat een klein tafelvlaggetje te wapperen, dank zij een ventilator, die „wind in de zeilen" blaast. En nu de afkondiging. Dat geschiedt slechts door middel van een epiloog. De vraag rijst, of de KRO niet in na volging van de NCRV een epiloog zou kunnen uitzenden na elk belang rijk programma? Er zijn o.i. toch priesters voldoende die daarvoor in aanmerking kunnen komen. Ook via het nieuwe communicatiemiddel van de t.v. moet het woord van God ruim schoots worden verkondigd. En dan rijst nog een andeer vraag: is het niet mogelijk van de epiloog een pro loog te maken; want de praktijk leert, dat de kijker thuis wél op tijd zijn toestel aanzet, maar tegen het slot van een uitzending geneigd is voortijdig de knop terug te draaien. Prettig allerlei. De zaterdag avond bij de KRO bracht aangenaam divertissement. „Capriolen" was van de bekende structuur die kennelijk niet doorbroken kan worden. In Vlaanderen meer nog dan bij ons zal men er van genoten hebben. Na een helaas kort concert van het befaam de mannenkoor „De Maastreechter Staat" (waarom echter het afgezaag de „Domine salvam fac" van Gies- sen?) kwam de sopraan Christine Spierenburg ten tonele van het Am sterdamse Concertgebouw om aan de voorzitter van De Staar een gouden plaat aan te bieden, hetgeen bete kende, dat honderdduizend afdrukken van een enkele opname van het koor hun weg bij de kopers hadden ge vonden. Jammer, dat Ben Mettrop wat schaars was met close ups van de pittige dirigent Martin Koekelko- ren. Met zijn filmpje „Het glazen oog" heeft de routineur Alfred Hitch cock ook nu de spanning bij de kij kers weten op te voeren. Jan Cot- taar heeft van de pauze in Bordeaux gebruik gemaakt om een filmrepor tage te maken van „een dag bij de Tour de France". Interessant was het geen hij liet zien rondom de bedrij vigheid bij een van de etappes. Koning Boudewijn op bezoekNa een rustig filmprogramma op dins dag staat de kijker a.s. woensdag en donderdag een reeks reportages te wachten over het bezoek van koning Boudewijn uit België. Hieronder volgt het programma, dat we beloofd heb ben te zullen afdrukken. Woensdag: 9.5511.30 uur: recht streekse reportage van de aankomst van de koning op Schiphol en be groeting door koningin en prins. Om streeks elf uur een reportage van de aankomst bij het paleis op de Dam. Daarna volgt de kranslegging bij het nationaal monument op de Dam. De pauzes tussen deze reportages wor den gevuld met interviews en film. 15.1515.50 uur. Het gezelschap maakt na een bezoek aan het Am sterdams stadhuis een rondvaart door de grachten op weg naar het Rijks museum. De camera's worden opge steld bij het stadhuis, de camera's van het Belgisch NIR in de omgeving van het Rijksmuseum. 22.1522.25 uur: Extra NTS-jour- naal van het bezoek. Donderdag: 13.2514.25 uur: Ko ning Boudewijn brengt een bezoek aan Hr Ms „Karei Doorman" te Rot terdam. Van 15.55—16.20 uur: Ko ning Boudewijn, koningin Juliana en prins Bernhard arriveren met hef- schroefvliegtuigen op het strand van Noordwijk. De koning heeft contact met redders, met wie hij contact hee.'t gehad tijdens zijn verblijf in Noord- wijk in 1935 en 1936. Deze reportage wordt verzorgd door het NIR. 20.2023.30 uur: In de Stads schouwburg te Amsterdam wonen koning Boudewijn, koningin .luliana en prins Bernhard de galavoorstel ling bij van Shakespeare's ..Troilus en Cressida". Het extra NTS-journaal van 't bezoek wordt tijdens de pauze uitgezonden. (Vrijdag en zaterdag in een volgen de aankondiging). door Reita Lambert Ze keek naar het toneel en zag, dat Lola weer met het stoppen van de sok begonnen was en ze voelde zich dankbaar jegens hem gestemd: „Het is een treurige scène, niet?" „Niet zo ontzettend treurig", zei hij. „Het komt me voor, dat je al ge noeg toneel genoten hebt voor één dag. Hoe zou je het vinden, als we naar een geschikte kroeg laveerden om een stukje te eten?" „Dank je, ik heb geen honger", zei ze het hoofd schuddende. „Dorst danZe schudde weer het hoofd en hij schoof een weinig dichter naar haar toe. ,Is er iets aan de hand, Doxie? Huil je werkelijk om dat stuk of is er iets gebeurd? Ik kwam juist binnen toen je achter Gerry naar buiten holde. Het kwam me voor, dat je ergens door in de war was". Ze kneep haar natte zakdoek tussen haar palmen tot een rol, „Gerry zegt, dat het stuk een mislukking is. Hij zegt, dat het beslist mislukken moét" „Zei Gerry dat", zei hij luchtig en spottend. „Poeh, wat weet hij daar nou van af". Ze keek hem met haar betraande ogen aan. „Denk jij het ook? Jij denkt toch, dat het een succes wordt, niet?" „Natuurlijk wordt het een succes". Wat hielp het, of hij haar de waar heid zei als het toch te laat was. Ni had die hele „Linda"-affaire van de beginne af erg vermakelijk gevon den. De goedgelovige veldmuis en de handige stadsmuizen die haar de mooiste muizenval van de stad- ver kocht hadden. Het was niet eerlijk, die val te laten springen, voordat ze er haar plezier van gehad had. En Doxie had er plezier van gehad. Ni had het nooit mogelijk geacht, dat men zo veel oprecht genoegen -voor zo weinig kon kopen. Hij had zelf een paar stukken gefinancierd, maar hij had er nooit enige werkelijke be langstelling voor gehad voordat de voorstellingen begonnen. Maar Doxie was anders. Van het ogenblik af, dat het manuscript voor de eerste keer voorgelezen werd was haar belang stelling geen ogenblik verslapt. Dag in dag uit zat ze de repetities te vol gen, met haar levendig en gretig ge zicht onder die kleine pillendoos- hoed. Door al die mateloos vervelende repetities met hun driftuitbarstingen en tranen en discussies, het einde loos herhaalde „Nee, nee, terug nee, probeer dat nog eens, m'n beste Jij valt nu in.... herhaal die woor den nog eenszat Doxie alsof ze betoverd was. Het stof en de muffige lucht, die geesten van duizenden al vergeten voorstellingen vertegen woordigde, betekende een genot voor haar. Nigel Tucker kwam elke dag in de schouwburg, alleen, zoals hij ver klaarde, om te zien of haar geestdrift nog niet aan het tanen was. Dat ge beurde niet. Ze begroette hem steeds vol enthousiasme. „O, Nigel, je had net die scène tussen Lola en Paul moeten zien!" of „Ze hebben de scène nu op de goeie manier voor elkaar" Soms nam hij haar mee om te lun chen, maar hij was nooit in staat haar verder van de schouwburg af te krijgen dan de cafetaria dadelijk om de hoek. De ruimte was altijd over vol van acteurs en actrices uit de dichtbij gelegen theateragenturen, die even een lichte lunch kwamen gebruiken en net probeerden te doen alsof ze aan de cafetaria de voorkeur gaven boven de goede restaurants, omdat het zo lollig was, m'n beste. Ni's verwende maag weigerde be slist iets te doen te hebben met de massieve sandwiches en aikke kop pen, maar voor Doxie betekende ook dit een nieuw avontuur.. Het was zo aardig je munt in de gleuf te steken en je voedsel dan naar buiten te laten springen. En je zag zo veel interes sante mensen. „Vind je het niet erg interessant, Ni?" Ni zei, dat hij het niet interessant vond. „Ik vrees, dat het me bitter weinig kan schelen hoe de mensen eten". Maar Doxie begreep het meren deel van zijn geestigheden niet. Hij nam haar dat niet kwalijk, want hij wist dat zij de bron van enige van zijn laatste sociale successen was. Op elke partij waar hij kwam, bij welk diner hij verscheen, overal werd hem het laatste nieuws over „Linda" ge vraagd. En Nigel, die een aangeboren fijn gevoel voor alle kunsten en ta lent voor geen enkele bezat, was een weergaloos verteller. Gelijk zo vele geziene jonge vrijgezellen verzamel de hij met grote ijver alle praatjes -»n schandaaltjes en borg ze in zijn geheugen op, voor het geval er eens ergens gebrek aan gespreksstof zou heersen. Hij had een koddig verhaal gedaan over Lola's reddende engel uit de boortestad. Soms schaamde hij een weinig, want Doxie's eenvoud en goedgelovigheid vond hij ontroerend en, soms, betoverend. Hij wist, dat ze er nooit ook maar aan gedacht had, dat het stuk zou kunnen mis lukken, daar Lola haar verteld had, dat dat niet kon. Eerst had hij ge dacht, dat ze wel erg dom moest zijn om zo gemakkelijk het slachtoffer van Lo's gepraat te worden, maar toen hij haar beter leerde kennen, ontdekte hij dat ze slechts een slacht offer was van haar eigen loyaliteit en vriendschap. Terwijl hij nu naast haar zat, een weinig ontroerd en een beetje ver legen door haar tranen, dacht hij „Waarom voor de drommel moest Gerry haar kleine droom vernielen?" Hij had erg veel medelijden met haar en dat was een nieuw gevoel vpor hem. Hij hoefde nooit mede lijden te hebben met één van zijn vrienden. Hij wist niet, wat hij met dat gevoel moest beginnen. Hij had een opwelling om haar een lolly of een halssnoer van glazen kralen te kopen, om iets te doen dat haar zou afleiden en troosten. Hij leunde dich ter naar haar toe en fluisterde: „Ga mee, Doxie, laten we weggaan. Je hebt wat frisse lucht en wat eten no dig. Wees een braaf meisje, en ga mee". Ze wilde toen wel meegaan en ze begonnen zich juist van hun plaat sen te verheffen, toen Ni zei: „Hé, kijk es, wie daar is". Doxie keek naar het toneel en zag Lewis over de planken lopen met Gerry's slanke gestalte achter zich aan. Daarna sprak en bewoog ze zich niet meer, totdat Lola haar ultima tum stelde. Ze zat voorover geleund, haar vingers om de rugleuning van de plaats voor haar geklemd Haar eerste gedachte was, hoe vreemd Gerry er daar boven uit zag, zo lang en stijf onder het harde licht, dat zijn gelaatstrekken tot een witte massa deed ineenvloeien. Ze zag de onderdrukte woede in het gebaar, waarmee Charlie Ransome de pijp uit zijn mond nam en toen begreep ze, dat ze allemaal kwaad op Gerry wa ren, omdat hij de repetitie onderbrak. Toen hij begon te spreken kwamen de anderen zwijgend en wrevelig uit de schaduw te voorschijn, totdat hij om ringd was door een mUur van vijan digheid. Nu en dan zei Ni iets. Zijn stem klonk opgewonden. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5