Scharp S. J. Koopmans uitbundig gehuldigd Rijnlands Lyceum Bruggewachter J. Nievaari vanmorgen gehuldigd MAANDAG 6 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Overgangsexamens R.K. Lyceum ..St. Bonaventura" te Leiden (Vervolg) Gymnasium: afdeling A van 5e naar 6e klas: Kees Berg, Kees v. d. Bosch, Henk Kortekaas, Piet v .d. Lans, Hans Pijnacker, Kees v. d. Zalm, Frits Meijer. Afdeling B van 5e naar 6e klas: Han Brands, Ton Brouwer, Leo Hoo geveen, Kees Janson, Dick de Jong, Adri v. d. Meer, Har Meijer, Gerard Ragas, Klaas Haye de Ruyter (cum laude), Koos Schrama, Simon Stol wijk, Fons Tonino, Frank Tonino, Ton Ver laan, Jan Vreeburg, Ton Goddijn. Afdeling A, van 4e naar 5e klas: Rogier Chorus, Kees Frijters, Kees Roozen, Hein Jan Eibers, Wim Har- tcg, Eddy Heslenfeld, Roy Klerks, Jan Roozen (cum laude). Afdeling B, van 4e naar 5e klas: Piet v. d. Aart, Wilbert Blom, Sjaak v. d. Krogt, Hans Michalides (cum laude), Jos van Niekerk (cum lau de), Kees Pleij, Luciano Spadon (cum laude), Aad van Ulden (cum laude), Willem Albert Beijer, Jan Brandt, Ton Duyvestein, Paul Manshande, Leo v. d. Poel, Piet Rotteveel, Frans Schradcr, Frans Slobbe, Pim Walen kamp, Clemens Hoogervorst. Van 3e naar 4e klas: Sjaak Beelen (cum laude), Joep v. d. Berg, Henk van Berkel (cum laude), Marcel van d. Bosch, Bert van Brussel, Han Duindam, Paul Evers, Paul Gubbens, Leo Hertog, Hans Hoogervorst, Henk Lohman, Niek Neuwahl, Jan Paul v. Oudenhoven, Frank Schinkel, Hans Smeets, Joop Sommeling, Cos van Teijlingen, Henk Verhoeven, Kees Verweij, Jan van Winden, Niek Venne, Henk Grimbergen, Hans Ha- geman, Harry de Heij, Hans Juffer- mans (cum laude), Marti en Mans hande, Hans Peterse, Kees Röling (cum laude), Ben Sloothaak, Miel Stiekema, Rob Tonino, Albert Uiijn, Nico Verberg, Jules Verlaak, Sinne v d. Weijden, Harry Wen ting (cum laude), Dick v. d, Zon, Jan v. Leeu wen. Van 2e naar 3e klas: Hein Dingjan, Ate Flapper, Han Gieske (cum lau de), Herman Groothuis, Ton Hak kaart, Roy Haverkamp, Sandor Huy- bers, Lodewijk Kallenberg (cum iuude), Juust Kerckhoff, Hans v. d. Kleij, Chris Meijer, Adrie Overgaag, Ben Ponsioen, Rob Scheerder, Ton van Velzen, Maarten Weijers, Theo de Wit, Rutger Jan van Woerden, Piet Bik, Sjaak Broekhuizen, Kees de Hollander, Henk v. d. Hulst, Tonny Konter (cum laude), Sjef v. d. Lin den, Hugo v. d. Meer, Han Piëte, Jos Ragas, Harro Ruyzenaars, Harm Scholte, Jan Westgeest, Kees West geest (cum laude), Peter Wurzer, Joop Zuydervliet. Van le naar 2e klas: Bert Burgers, han v. d. Erve, Jan Jansen, Kees Klein, Robby Michalides, Bavo v. d Poel, Lodewijk Tolenaar, Jan Vink, Benny Zonderop, Rob Fabrie, Hans v. d. Horst, Piet Jonkheer, Wim de Kier, Peter Otgaar, Paul Runder kamp, Hans Smittenaar, Martien v. d. Voort, Kees Kallenberg (cum laude), Robby Kramp, Top Mulders, Giel v. d. Poll, Ton Snelderwaard, Ton v. d. Geest, Dick Huigsloot, Ar- tur Büch, Ted Evers, Ambro Gieske (cum laude), Cap Kerckhoff, Han Wallaart, Kees Zoet, Piet Zuydwijk. eindexamen gymnasium Alsnog geslaagd eindexamen gym nasium, diploma A: Ad van Keulen, Wassenaar en Hans Tielemans, Leid- schendam. Kath. Jeugd-EHBO-ploeg nam deel aan wedstrijd Een ploeg van de Jeugd-EHBO van de Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden „Peerke Donders", nam zaterdagmiddag j.l. deel aan een in ternationale jeugdwedstrijd, welke was uitgeschreven door het Nederl. Jeugd Roode Kruis, en die gehouden werd in de cantine van het Shell gebouw te Den Haag. Aan dit tournooi namen deel: 6 ploegen van het Ned. Jeugd Roode Kruis, 2 ploegen van het Belg. Jeugd Roode Kruis, 1 ploeg van de Kon. Ver. voor EHBO en 2 ploegen van de Kath. Nat. Bond voor EHBO, nl. Hilversum en Leiden, totaal dus 11 ploegen. De opgave die de ploegen moesten verwerken, bestond uit drie gedeel ten, nl. een straatongeval, een be drijfsongeval en een theoretisch ge deelte. De opgaven waren tamelijk zwaar. Ondanks enkele technische moei lijkheden waarvoor de Leidse ploeg zich plotseling gesteld zag, wist zij in dit tournooi de zevende plaats te bereiken, wat voor een ploeg die voor de eerste keer uitkwam in een jeugd- tournooi een behoorlijk resultaat is, in tegenstelling tot de ploeg van het Jeugd Rode Kruis die reeds diverse selectie-wedstrijden achter de rug hadden. De ploeg bestond uit: Elly Lelie veld, commandante, Toos van Hoorn, Anneke Aalders, Ria de Graaf en Rini de Bruin als helpsters. De com mandante eindigde op de vierde plaats. Een prachtig resultaat. De ploeg was opgeleid door instructrice mej. W. Pley. Het hoofti van de Ned. Jeugd Rode Kruis had voor de ploeg van de Kath. Nat. Bond of Kon. Ned. Ver. die het hoogst aantal punten behaal de een grote bronzen medaille be schikbaar gesteld. Deze kwam in het bezit van de Leidse ploeg, dat met miniem verschil van 1 punt boven hun collega's uit Hilversum eindigde. Verder werd aan elke ploeg een cer tificaat uitgereikt. C. J. A. Zandvliet f De heer C. J. A. Zandvliet uit Lei den is zaterdag jl. overleden in de leeftijd van 37 jaar. De heer Zand vliet was sinds oktober 1945 ver bonden aan het bureau van de Al gemene Rooms-Katholieke Ambte narenbond te Den Haag, laatstelijk als chef de bureau in welke functie hij de schakel was tussen het hoofd bestuur en de afdelingen van de ARKA en hij dikwijls afdelingsver- gaderingen bezocht. Het heengaan van de heer Zand vliet betekent een verlies voor ka tholiek Leiden. Hij is bestuurslid geweest van de voormalige R.K. Propagandaclub „Dr Schaepman", was de laatste voorzitter van deze propagandaclub, die na de oorlog niet heropgericht werd. Deze club had tot doel propaganda te voeren katholieke politiek en culturele ac tiviteiten te stimuleren. Hij was ook secretaris van „Katholiek Leiden", een overkoepelend orgaan van ka tholieke organisaties. De heer Zand vliet toonde zich na de oorlog een actief lid van de KVP. Hij vond naast zijn drukke werkzaamheden steeds tijd als een bezielend organi sator van propaganda-activiteiten op te treden. Burgerlijke Stand Geboren: Adrianus zn van G. J. Kühn en A. Begeer; Robert zn van P. Corba en M. Hartevelt; Denise Desirée dr van A. W. Hartevelt en J. H. Huetink; Abraham zn van W. A. Verhoeks en P. van Duij ven voor de; Karoline Gijsje Francisca dr van M. A. Langeveld en M. J. Heems kerk; Annemieke Ingeborg dr van M. W. van Schooten en H. W. Rogge veen; Marleen dr van J. Ouwehand en A. D. Zwaan; An je dr van M. van den Vlekkert en T. Slagter. Gehuwd: J. F. Noorthoorn van der Kruijff en A. J. M. Dieben. Bij zilveren besiuursiidmaaischap ASC Uit de ramen van huizen aan het Plar.tso; hingen vandaag de vlaggen uit, naar aanleiding van het 60-jarig huwelijksfeest van het echtpaar prof dr. A. J. de Sopper en- echtgenote. Helaas liet de gezondheidstoestand van mijnheer en mevr. De Sopper niet toe, dat er bezoek ontvangen werd. Bovenstaande foto van het echtpaar werd gemaakt bij de 80ste verjaardag van de Leidse emeritus-hoogleraar die in 1955 met grote luister werd ge vierd. Oegstgeest Voor het toelatingsexamen slaag den alsnog: Kathinka Cramwinckel, Adri v. d. Handel, Max Harteloh, Beppie 't Jong, Heieen Jongsma, Eday Klein, Inga Knopper, Elsema- rie Locher, Ike Marijnis, Froukje Nagel, Piet Jan Oosthoek, Kees Par- mentier, Jan Karei Querido, Fransje Smit, Luuk Wagter, Hanneke Wol- ters, Anneke van Zonneveld. Van de 81 kandidaten zijn er 20 'algewezen. Wassenaar Geslaagd voor diploma M.M.S.: Barbara van der Beek, Elly Buiten huis, Jnger Buitenhuis, Evelien Fer guson, Elsemarijke Gaastra, Ineke van Gent, Tineke de Graaf f, Amme- tje van der Haar, Joke de Jonge, Cornelie de Kanter, Thea Lensvelt, Ineke Lubsen, Marijke Meijer, Abele de Ranitz, Betty Ros, Barbara Rueb Ellen van der Schuur, Corry Smit, Anja Tinbergen, Tineke van Vilste- ren, Marian Visser, Marjan Vogel. Geen kand. afgewezen. leidse universiteit Geslaagd voor het Prop. examen Godgeleerdheid de heren R. Steens- ma te Leiden en L. de Liefde te Alk maar; vor het cand. examen Engelse taal- en letterkunde de heer K. Schaap te Leiden. gouden collectant Vandaag is het 50 jaar geleden, dat de heer Th. M. W. Bergers lid werd van het collectantencollege van de Hartebrugkerk. De laatste tijd is de heer Bergers tot zijn leedwezen wegens zijn gezondheidstoestand niet meer in staat deze functie waar te nemen. Om 8 uur vanmorgen werd tot zijn intentie in de Hartebrugskerk een H. Mis opgedragen, die tot vreugde van allen, die de mis bijwoonden, door de heer Bergers werd bijge woond. In de loop van de morgen hebben leden van het kerkbestuur en het collectantencollege de heer Bergers thuis bezocht en hem met zijn jubileum geluk gewenst. POTLOOD EN GEEST ZAKKENROLLEN IN PASKAMER. Een achttienjarige Leidenaar dacht zaterdagmiddag een goede slag te slaan, toen hij een portemonnaie rol de uit de zak van een pantalon, die hing de paskamer van een modemaga zijn te Leiden. Maar een winkelbe diende zag hem scharrelen en had de tegenwoordigheid van geest, direct aan de insluiper om „de portemon naie" te vragen, hoewel hij niet ge zien had, dat de jongeman deze had buitgemaakt. Verbouwereerd stelde deze de beurs met in houd hem ter hand en de be diende gaf de knaap over in handen van de bedrijfschef, die de politie belde. De Leidenaar probeerde nog tot een vergelijk te komen, maar hij zal de verdediging moeten bewaren, tot hy aan de politierechter zal wor den voorgeleid. In de portemonnaie zat 180 gulden. Te kwart over drie zaterdag- c middag zijn twee motorrijders tegen No. 530. Horizontaal. 1. hoon, b. ei|taar gereden in de Julianastraat. afgelegen, 7. voertuig, 8. ontkenning gen van beicle moest uitwijken voor (spreektaal), 9 gravin uit het Holl. een jn straat geparkeerde auto, Huis, 10. aarde, grond. waardoor een botsing ontstond en bei- Verticaal: 2. water in Z.H., 3. be ^en vieien> De 21-jarige A. Lentz, kende stad in N.-H., 4. deel van de WOnend in de Tulpenstraat liep een dag, 5. mondeling. hersenschudding op; de ander de 27^ Oplossing morgenavond. Een spontane hulde is zaterdag avond de heer S. J. Koopmans, oud voorzitter van ASC bereid, ter gele genheid vxan zijn 25-jarig bestuurs lidmaatschap dezer vereniging. In het Gulden Vlies, waar deze huldigingsrec'eptie plaats vond, wa ren tal van prominenten uit de Leid se sportwereld bijeen voor deze sym pathieke figuur een welverdiende hulde te brengen. Namens het Gemeentebestuur ver tolkte weth. J. C. van Schaik de dank van de gemeente voor al hetgeen hij in het bijzonder als leraar L.O. had gedaan. Zijn heengaan kwam vrij on verwacht en spr. greep deze gelegen heid van harte gaarne aan om hem alsnog dank te brengen voor zijn werk als zodanig. Behalve in de gymnastiek en li chamelijke opvoeding had de heer Koopmans ook een levendig aandeel in de voetballerij en het was daar om, dat de heer J. Brinkman namens de KNVB woorden van dank en hul de sprak voor al hetgeen de jubilaris voor de voetballende jeugd in het al gemeen en voor de ASÓ-jeugd in het bijzonder had gedaan. Als waarde ring van de zijde van de KNVB over handigde spr. hem het zilveren bondsinsigne. De heer J. C. F. Coers schetste in goed gekozen woorden wat de heer Koopmans gedurende zijn leven dat geheel in het teken stond van de sport voor de jeugd heeft bete kend. Daarvoor overhandigde spr. hem de plaquette van verdienste van de Leidse Sportstichting. Namens de afd. Leiden van de Vereniging van Leraren Lich. Opvoe ding sprak de heer W. P. Leenen, die er aan herinnerde, dat de heer Koop mans enige weken geleden reeds tot ere-lid van de afdeling was benoemd. De heer G. J. Prevo, voorzitter van ASC, kon vooral wijzen op de ver diensten van de jubilaris voor ASC, die hij al die jaren in de vereniging van nabij heeft kunnen gadeslaan. Spr. meende niet beter te kunnen doen om de verdiensten van de heer Koopmans te honoreren met het ere-voorzitterschap der vereniging, Langegracht kreeg aan een been. schaafwonden jarige G. A. Janse, wonende aan de Gaillard, alhier. De muzikanten van de Leidse R.K. Harmoniekapel worden vriendelijk doch dringend verzocht, in verband met het gemeenteconcert op 14 juli a.s., aanwezig te zijn op de repetitie op dinsdag, 7 juli in de zaal Maria Gijzensteeg. Het bestuur rekent op aller aanwezigheid. De heer P. J. Bergers, hoofd commies-A en chef van de afdeling comptabiliteiten en de huishoudelijke dienst van de Raad van Arbeid te Leiden, zal donderdag 9 juli a.s. zijn 40-jarig ambtsjubileum vieren. Bij die gelegenheid zal hij te zijnen hui ze, Brederostraat 14 recipiëren van half vier tot 5 uur des namiddags. Om tien over half drie zondagmid dag keek de zestienjarige bromfietser A. v. d. W. (van de Korte Pieters- kerkkoorsteeg) op de Haarlemmerweg even achterom. Hij raakte met zijn fiets de stoeprand, viel en moest met een hersenschudding naar huis wor den vervoerd. OEGSTGEEST Geslaagd. De heer S. C. Hoogen- berk te Oegstgeest is te Rotterdam geslaagd voor het staatsexamen voor muziek Piano A. Aan de Hogere Polytechnische School „Technicum" te Rotterdam slaagde voor het eindexamen in de afd. Werktuigbouw de heer G. C. waartoe het bestuur dezer dagen be sloot. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer Fr. van Waveren, voorzitter van LFC, namens deze ver eniging en Lugdunum, Roodenburg en Docos, daar mevr. Briejer namens de vereniging „Zonnestraal", door mevr. v. Dorsten, namens Nieuw Brunhilde, door de heren C. Th. Maas namens Leidse Boys en door de heer K. Hüner namens LDWS. Tenslotte sprak de heer W. van Weizen na mens de leden van ASC onder aan bieding van een radiotoestel. Was het wonder, dat de heer Koop mans onder de indruk kwam van alle SPORT DE RONDE VAN FRANKRIJK Hedenmiddag om 13.10 zijn de 107 overgebleven renners gestart voor de 11e etappe van Bagnères de Bigorre naar St. Gaudens, een afstand van 119 km. In het parkoers komen twee cols voor: die van de Aspin, 2472 km. van de start, een col van de tweede categorie, 1480 m. hoog, en de Peyre- sourde 55 km. van de start, eerste categorie, 1563 m. hoog. Na de pasovergang van de Aspin zijn Bahamontes en Gaul samen om 14.15 uur met ongeveer 10 minuten vertraging op het tijdschema, Arreau (37 km.) gepasseerd. Zij hadden sec. voorsprong op Pauwels en Huot. Met 15 sec. verschil passeerde een groep renners bij wie zich bevonden Vermeulin, Rivière, Anquetil, Bobet, enz. Jean Dotto, die als eerste hel hoogste van de col was gepasseerd, had tijdens de afdaling bandenpech gehad. De officieuze volgorde van door- Leidse agenda MAANDAG, 6 JULI. Stadsgehoorzaal. (Kleine Zaal). In schrijving deelnemers 3-Octoberop- tocht. Kinderen van 1216 jaar om 7 uur nam. en volwassenen vanaf 8.30 uur nam. N.V. De Leidsche Broodfabriek. Jaarlijkse aandeelhoudersvergadering, Mare 1, 3 uur nam. DINSDAG, 7 JULI. Gebrs. Van Wijk en Co. Textiel fabrieken. Aandeelhoudersvergade ring. 't Gulden Vlies, 3 uur nam. K.A.V.-Herensingel.' Busreisje. Start bij Herensingelkerk. 8 uur v.m. Holland Festival. Concertgebouw orkest o.l.v. Bernhard Haitink, Pie terskerk, 8.15 uur nam. K. O.-excursie naar de Delta werken. Stadhuisplein, 8 uur v.m. WOENSDAG, 8 JULI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K. O.-excursie naar tentoonstel ling „30 Eeuwen Mexicaanse Kunst", Gemeentemuseum Den Haag, 8 uur nam. VRIJDAG, 10 JULI R.K. Techn. School ;,Don Bosco", Diploma-uitreiking, schoolgebouw Poerhaavelaan, 8 u. nam. Ambachtsschool Ha^gweg, Diplo ma-uitreiken. Schoolgebouw, 15.30 u. nam. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand juni 1959 werd er bij Leidsche Spaarbank ingelegd 1.552.446,en terugbetaald 1.473.893,—. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 442 en het aantal afbetaalde boekjes 246. Op 6.600 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd 147.376,bijgeschreven. Er werden 778 spaarbusjes ter huldebetuigingen en hartelijk dankte Inhou^van T»™ voor de tot hem gerichte woorden, ïïft tïLïï XSJt v schenkeif? onderscheidin«en ^"1 droeg a!n het etaite tolmaand scnenxenf 32.749.602,—. 40 Jaar in gemeentedienst Zaterdag was het veertig jaar ge leden, dat de heer J. Nievaart, thans brugwachter 1ste klasse, in dienst der gemeente trad. Vrijwel de gehele pe riode bracht de heer Nievaart, die nu al weer vele jaren is belast met het „commando" over de Rhijnzichtbrug, bij de Markt en Havendienst door. Ter gelegenheid van dit jubileum vond hedenochtend in het Waagge bouw een hartelijke huldiging plaats, waarin ook de echtgenote en kinde ren van de jubilaris deelden. De heer F. van Dissel Sr, voorzitter van de personeelsvereniging, die reeds ruim 35 jaar met de jubilaris samenwerkt, zeide, dat het met de heer Nievaart prettig dienen was. On ze jubilaris, aldus spreker, kan het met iedereen goed vinden en toonde zich vooral in de hongerwinter een trouw kameraad. Naast zijn dagelijk se werkzaamheden gaf hij zich met De heer Weima wenst de jubilaris geluk. hart en ziel aan het werk van de per soneelsvereniging. Namens deze ver eniging boou de heer Van Dissel ge lukwens*. en een enveloppe met in houd aan, terwijl mevr. Nievaart met met boeket bloemen werd verrast. De directeur van Markt- en Ha vendienst, de heer M. Weima, die eveneens zeer ve^l waardering had voor de arbeidsprestaties en de plichtsvervulling van de heer Nie vaart, weidde in het kort uit over de roemrijke geschiedenis van het markt wezen in de loop der eeuwen. De markten gaven handel en om de koop waar aan te voeren waren goede ver bindingswegen te water noodzakelijk. Ook onze jubilaris, aldus spreker, is een schakel in de indrukwekkende ge schiedenis van het markt- en haven wezen. Namens het gemeentebestuur overhandigde de heer Weima de ju bilaris de gebruikelijke gratificatie en de daarbij behorende oorkonde. Na een dankwoord van de heer Nievaart, die zeide steeds met plezier bij de dienst te hébben gewerkt, bleef men nog enige tijd in feestelijke stemming bijeen. komst op de pasovergang van de Peyresourde was: 1. Huot; 2. Baha montes op 1 minuut; 3. Gaul op 1 minuut; 4. Stablinsky op 2 min. 20 sec.; 5. Saint op 2 min. 30 sec.; 6. Bobet op 2 min. 45 sec.; 7. Ernzer (Ne-Lux) op 2 min. 45 sec. Vervolgens het peleton met Ri vière, Baldini, Anglade, Anquetil, Pauwels, enz. De renners hadden na de Peyresourde nog 64 km voor de boeg. SCHERMEN DEGENSCHERMER GEDOOD Tijdens een plaatselijk schermtoer- nooi in het Noordfranse stadje Evreux is de 28-jarige degenschermer Ber nard Maillard ..edood in een gevecht met een Zweedse dokter. De punt van de degen van de Zweed schampte op een gegeven moment af van Mail- lard's borstprotector, schoot onder zijn oksel en trof midden in een slagader. De Fransr an overleed vrijwel on middellijk. Het toernooi werd ge staakt. Laatste Berichten MOTORRIJDER VERONGELUKT. Vanmorgen is op de Schoneveld- sedijk te Barchem een 27-jarige elektriciën uit Lochem met zijn motor tegen een boom gereden en ter plaatse overleden. De heer Beumkes, die in de rich ting Lochem reed, heeft de macht over het stuur verloren. Hij raakte een wegwerker van de gemeente Laren, die links van de weg bezig was en kwam vervolgens tegen twee bomen terecht, waarna hij in een sloot langs de weg viel. De weg werker werd licht gewond. De heer Beumkes, die gehuwd was, genoot bekendheid als wielren ner. BROMFIETSER VERONGELUKT. Vanmorgen tegen zes uur is een 37-jarige bromfietser uit Berlicum op de hoek van de Wilhelminabrug en de Buitenhaven te 's-Hertogen- bosch door een militaire auto gegre pen en zodanig gewond, dat hij een half uur later in het groot zieken- gasthuis is overleden. Dit ongeluk gebeurde in de eerste uren, waarin het noord-zuidverkeer door 's-Hertogenbosch met het oog op de werkzaamheden voor de bouw van de tunnel bij het Stationsplein is omgelegd. Deze situatie zal plus minus anderhalf jaar blijven be staan. De weggebruikers, die 's Her togenbosch passeren, wordt met klem aangeraden, de grootst moge lijke voorzichtigheid in acht te ne men en de aanwijzingen en rich tingborden nauwgezet te volgen. KORTE golf De kapitale boerderij van P. Raaijmakers-Sanders, gelegen op de grens van Son en Nuenen is zater dagavond door brand verwoest. Een dorsmachine met motor en een grote hoeveelheid hooi, die in de naast lig gende schuur waren geborgen, gin gen geheel verloren. De boerderij en de inventaris zijn tegen brandschade verzekerd. De 10-jarige J. C. de Kort uit de Stuurmansstraat te Rotterdam is gis termiddag in de Alblashaven ver dronken. Zijn achtjarig zusje kon op h t nippertje worden gered door de 22-jarige loodgieter P. Magerey uit Schiedam, die haar onder de steven van een zandschip vandaan haalde en kunstmatige ademhaling toepaste. De loodgieter kon het jongetje niet meer grijpen. Tussen krib 7 en 8 ten oosten van het Drielse veer is zaterdag de 10-jarige R. A. Taluniker, wonende te Oosterbeek, verdronken. Hij kon niet zwemmen. De jongen was op een houten strandstoel geklommen, waarop hij ronddreef. Hij is van de stoel gevallen en door de sterke stroom meegesleurd. De rivierpolitie heeft het stoffelijk overschot nog niet gevonden. Bij een laatste uitwijkpoging om een van rechts komende auto te ontgaan, is de heer J. Ramp uit Mijdrecht in de Hertenkamp te Ber gen met zijn auto in volle vaart tegen een boom gereden. De heer Ramp, zijn echtgenote en zijn twee kinderen zijn zwaar gewond naar het centraal ziekenhuis in Alkmaar overgebracht, waar mevr. Ramp korte tijd later aan de bekomen ver wondingen is bezweken.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2