LMtLGAT 'SbJ imtSOD nerp Mej. H. van Vliet nam afscheid als directrice Meisjes H.B.S. Sdrt hrtHl u/d P^ttiBhrprge^d Levensschool Alkemade uit de duisternis in het licht HUIBERS Dip'omazwemmen in „De Overdekte" Sc POTLOOD EN GEEST ZATERDAG 4 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 müt. Srï™ de (G,art.n'Spr. Schetste mej. v. d. V-et als een 'ctSS rr-de" direotri" het haar ÏÏgJS, n^^^fg ilbi*iCii.T- wee ör. cfaaede eerste steen te mogen leggen van vWiuwiwijac £>pwcn met «ei eian JSHSiM SfZZZSZ'V°°r h"hM, 2", m ™S-leerlin- nnrf.r.HH. ,.J de nieuwe school m de Kikkerpolder êe: scheidende directrice een fraaie <ii- plomatentas en pic-nic koffer aan. Andrien Kuenen, presidente van de schoolclub, overhandigde het insigne van het erelidmaatschap, hetzelfde deed Loes Bremmer van de schoolblad „Gazette"'. De „kleine staf" sprak bij monde van de oud-concierge, de heer P. Amoldus, deze schonk namens de collega's de bij de diplomatentas be horende portefeuille. Marga Kosten had de eer om, te zamen met de andere klasse-vertegen woordigsters, het school-cadeau te overhandigen. Zij deed dit in een voortreffelijke speech met het élan Na ie pauze was het officiële af schel waarop als eerste de wet houder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, het woord voerde. Doelende op de eerder genoemde vergaderings-parodie meende spr te moeten vaststellen dat het met de staatsburgerlijke vorming op de HBS volkomen in orde is, al pleegt men in de praktijk de interpella ties niet te berijmen. Spr. sprak verder zijn dank uit voor de pret tige samenwerking en de waarde volle adviezen van de zijde der scheidende directrice ondervon den. 4 anderzijds een feestelijke stemming f .- omdat hun directrice de eer had te f" dal zl"og ^ge tljd al? 'nspe<> worden benoemd tot Inspectrice bij Wee werkzaam zal magen zijn ln ons het Mlddelb. Onderwijs, district Lel-1 ^trict' wafrdoor het M,zeer g«wur- den. deerde contact niet verloren zal be- Ondanks de drukte die het einde hoeven te Saan- van een cursus-jaar met zich brengt Namens de Commissie van Toezichl hebben de leden van de schoolclub sprak Dr. K. Rijtsma. De rector van „Ende dispereert niet" in samenwer- het Remibrandt-Lyceum, de heer dr. king met vertegenwoordigsters van J. D. A. Boks, dankte voor het aange- alle klassen en hun leraressen een name contact en de nauwe samen- geestige „flitsen-revue" voorbereid werking voor de gemeenschappelijke om welker opvoering en inhoud is ge- belangen, mede namens de rectix bood gnuifd en geschaterd. Er werden spr. een boekwerk aan. De collega's- vele van die typiscji school-huise- docenten werden vertegenwoordigd lijke aangelegenheden in rake schets- door mevr. W. van Dam—Nederhoed. jes ten tonele gebracht, waaruit over- Na een geestige speech bood spr. de duidelijk bleek, welk een belang- I rijke plaats mej. v. d. Vliet in haar vijfjarige directie-periode bij docen ten en leerlingen heeft ingenomen. Een wel heel bijzondere vermelding verdient de parodie op de vergade ring der gemeenteraad met als agen da-punt de noodzakelijke nieuwbouw van de Meisjes-H.B.S. Evenals dit in werkelijkheid is geschide, werd ook hier, zij het langs andere wegen, de vergunning tot nieuwbouw in de Kikkerpolder verleend. Voor dit originele werk en voor de opzet van het geheel komt alle lof toe aan die naamlozen, die veel vrije tijd aan de voorbereiding hebben ge geven. De beide dames N. H. Mak en J. Jonquière hebben van het be schikbare enthousiaste materiaal een dankbaar en goed gebruik gemaakt. Ook aan de omstandigheden aange paste tekst van Bomans' „Eric", com pleet met alle (sweet-sixteen) insec ten, was een uitgesproken HBS- prestatie: cum laude! Mej. v. d. Vliet heeft hierna alle sprekers en spreeksters in een voor ieder persoonlijk woerd dank gezegd. Dank heeft spr. ook gebracht voor de ondervonden hartelijkheid en vriend schap tijdens haar directie. De schoolclub „Ende dispereert niet" schonk zij een mascotte met de doopnaam „Coen", haar leerlingen wees zij ten slotte op de noodzaak van het bewustzijn van eigen ver antwoordelijkheid, waarbij de enke ling zich niet mag verschuilen achter de massa. De bijeenkomst werd besloten met een gezamenlijk gezongen afscheid waarin de beste wensen waren,.ver vat: „Wij wensen U succes en alle ^o£2ds,"Uit naam der hele meisjes- Mej. v. d. Vliet werd door haar ver blijd met een complete auto-radio uit rusting, een badtas en een luxe al bum met de volledige revue-tekst. Naar Geboorteaankondigingen (Ad verten tie) Döóf Fw A C V&icb Zoals u reeds eerder deze week in dit blad hebt kunnen lezen, trok de zondag j.l. door de Levensschool Alkemade georganiseerde sportmid dag veel belangstelling, zowel van officiële zijde als van ouders, oude ren en jongeren. Zo begint het Levensschoolwerk langzaamaan (dan breekt immers het lijntje niet) uit de hoek van duisternis en vergetelheid in 't licht te treden en de plaats in te nemen, die van het begin af het bestuur voor ogen heeft gestaan. Nog vele malen hoort men de vraag: Levens school? Wat is dat? Binnen de be grenzing van dit korte artikel is het niet mogelijk, doel en werkwijze in de lengte en breedte uit de doeken te doen, Heel in het kort zouden we het zo samen kunnen vatten: Het Levens schoolwerk wil jonge mensen op moderne wijze bij de groei naar vol wassenheid tot steun zijn. Thans worden de voorbereidingen getroffen voor de opbouw van een nieuw jaar. Jongelui uit de hele Ge meente tussen 15 en 18 jaar, die geen volledige dagscholen bezoeken kun nen van dit werk profiteren. De be schikbare ruimte blijft echter voor- BRAND MET 4 MILLE SCHADE n.v. Albert Heijn te Zaandam is het Gistermiddag tegen half een SXffiïÏÏ ESSE 5nui'g.?broie",'? rassssfB«s««idV. Diploma A: Johanna Enserink, Coert Hins, Maria Claassen, Doro- 'ïea van Eek, Marja de Lange, Jo anna de Bruyn, Petronella Claas- en, IJsbrand Sorgedrager, Jacobus Kool, Hendrik Kool, Willem van den Berg, Martinus Hoogkamer, Alber- tus Prevo, Jacobus Prevo, Robert ?filikowski, Anoesca de Boer, Jan Koppe'aar, Justus Buma, Wilhelmi- na Kaars-Sijpesteyn, Constance Roëll, Marjanne Vermeer, Astrid Schrama, J. M. H. Juffermans, Riet v. d. Ameele, Efraim Minkowski, Ronnie v. d. Broek, Peter Mangels- 'orf, Adriaan de Groot, van de n.v. „Verus", spuitinrichting van tuinmeubelen etc., aan de Kijf- gracht. Men was daar bezig, lak te verdunnen met tinner. Bij dat gevaar lijke werkje werd de lak verwarmd. Op de vloer was verdunner gemorst, die plotseling vlam vatte. In een oog wenk verspreidde zich de brandbare vloeistof en de „overkokende" lak door de werkplaats. Er ontstond scha de tot een bedrag van circa 4 mille. De afzuiginrichting voor schadelijke dampen werd zwaar beschadigd. De brandweer onderdrukte het vuur met de nevelspuit. In de afgelopen nacht om twee uur werd op de Lammenschansweg een 27-jarige Leidse fabrieksarbeider aangehouden, die op weg was naar Den Haag met een scooter, die hij kort tevoren in de Korevaarstraat had „geleend". Er werd door de po litie een proces-verbaal opgemaakt wegens joy-riding. Volksdans Hedenavond om 8 uur begint voor „Nieuw Holland" de laatste volks dansavond van dit seizoen. Op deze avond zal Theo v. d. Heyden uit Utrecht een deel van het programma leiden. Alle r.k. volksdansers uit Lei den en omgeving zijn van harte wel kom in de gymnastiekzaal hoek Ma- resingel-Marnixstraat ingang kleuter school. Het nieuwe dansseizoen zal op za- terdga 5 september aanvangen. Namens de directie van het Li- do-Theater is door het architecten bureau Bruck Igesz te Arnhem, de hier. Voor 't propaedeutisch examen in de landbouwwetenschappen slaag den aan de landbouwhogeschool te Wageningen de heren W. P. Locher en F de Wolff te Leiden. Het bestuur van Volleybalver eniging „Argos" maakt haar leden er op attent dat de training vanaf maandag 6 juli tot nader bericht wordt stopgezet. Leidse agenda MAANDAG, 6 JULI. Stadsgehoorzaal. (Kleine Zaal). In schrijving deelnemers 3-Octoberop- tocht. Kinderen van 12—16 jaar om 7 uur nam. en volwassenen vanaf 8.30 uur nam. N.V. De Leidsche Broodfabriek. Jaarlijkse aandeelhoudersvergadering, Mare 1, 3 uur nam. DINSDAG, 7 JULI. Gebrs. Van Wijk en Co. Textiel fabrieken. Aandeelhoudersvergade ring. 't Gulden Vlies, 3 uur nam. K.A.V.-Herensingel. Busreisje. Start bij Herensingelkerk. 8 uur v.m. Holland Festival. Concertgebouw orkest o.l.v. Bernhard Haitink, Pie terskerk, 8.15 uur nam. K. O.-excursie naar de Delta werken. Stadhuisplein, 8 uur v.m. WOENSDAG, 8 JULI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K. O.-excursie naar tentoonstel verbouwing van het interieur van üng „30 Eeuwen Mexicaanse Kunst", het theater aan de Steenstraat onder- Gemeentemuseum Den Haag, 8 uur hands opgedragen aan de firma E. A.nam. H. Halverhout te Leiden. Door de Techn. Dienst van de lovingh, Leendert de Neef, Cornelis 'avensbergen, Peter Rijkelijkhuizen Max Warns, Pieter Kort, Bertus de Visser, Hans van Hoogeveen, Gerrit Spruytenburg, Simon Kruit, Hendrik van Leeuwen, Johannes Ouwerkerk, Hans Noordhoek, Ingrid Sorgedra ger, Adriana Rooijackers, Margare- tha van Ees, Anja Glasbergen, Eli zabeth Ouwerkerk, Hanny Nieuwen- burg, Berendina Smit, Joke Rol, Ja- comina Heineman. Diploma B: Heimen Hemerik, Abraham de Visser, Bartholomeus Punt, Petronella Segaar, Maria Re- naud, Joke Heemskerk, Albert Cool, Robert Lette, Johanna Fontein, Jo hanna Wolters, Maria Briët, Wel- moeda van Ham, Fiep v. d. Ameele, Paulina Fontein, Jacoba Kleinman, Cokkie Duivenvoorden. Johanna de Bruyn, Martina Marce'is, Hendrik Kreulen, Dinant den Braver, Arja van Delft. Burgerlijke Stand Geboren: Jurrien, zn van A. Zaag man en J. de Laaf; Andy, dr van P. P. Happee en N. Banders, Elizabeth, dr van J. Marijt en T. van Duijn; Robert Joseph, zn van J. de Roo en S. M. de Jong; Trevor Michael Law rence Hugh, zn van N. G. Blonk en o__w W.. C. Godschalk; Pieter, zn van A. CornellsNeuteboom en W. C. Duindam; Pe- Oplossing No. 528. Horizontaal: 1. toss, 5. meet, 8. honderd, 11. leest, 13. anode, 15. sop, 17. ra, 18. els, 20. do, 21. opa, 23. teler, 25. spade, 27. Ierland, 29. kano, 30. naar. Verticaal: 2. oh, 3. solo, 4. snede, 5. mes, 6. erts, 7. ed, 9. deeltal. 10. karos, 12. sport, 14. nap, 16. ode, 19. Sedan, 22. Asen, 24. Lena, 26. pro, 27. ia, 28. Da. tronella, dr van A. v. d. Bent en C. Batelaan; Petronella Anna Sabilla, dr van T. v. d. Voort en I. C. Hoo- gervorst; Alida, dr van A. H. Slie- rings en A. Monfils; Leboerius Jo hannes Marie, zn van H. C. J. Men ken en E. C. de Haas; Gemma Maria, dr van P. A. Gordijn en E A. M. O wel; Esther, dr van K. Trago en J. Duivenvoorden; Adriana Klasina, dr van M. Mastenbroek en D. C. van Straten; Emarentia Elisabeth, dr van P. G. van Diest en J. T. Halvermaan; Peter, zn van P. van Dijk en C. M. M. Vrouwenvelder; Margaretha Cor nelia, dr van P. Philippo en M. J. Hamstra; Franciscus Antonius zn v. F. A. Eradus en E. M. Lenting. Overleden: T. J. A. Kleisterlee, dr, 5 w., E. C. van Dongen, dr., 2 jr. Ondertrouwd: T. H. R. van der Zeeuw en M. A. J. de Vogel, J. van Hooven en M. Bloem, B. W. L. Wel- ler en C. A. Baas, A. Roelofsen en G. C. Braxhoven, H. J. Heijmans en E. Erades, A. H. Siebert en C. Heij- koop, H. Klinkhamer en J. Bavelaar H. P. Ie Febre en D. van Strater, F. Mulder en J. C. Favier, J. G. Mathij- sen en J. van den Bos, W. H. Kolen- burg en C. M. Stadt, J. C. Verkuylen en H. C. Tegelaar, J. Erades en K. C. van der Klugt, M. van der Kraan en A. C. Grotenhuis, C. M. van Schie en H. W. Verhoeff, N. Azier en A. C- Kwestro, H. Verhoekx en M. Chaudron, D. Labrujere en C. J. Zitman, N. Noort en T. de Vries, P. A. Dlebels en C. G. de Jager, M. van Welsum en I. A. A. Gravesteijn, J. Tinkelenberg en E. M. Boersema, H. T. Flink en A. Brussee, N. Timmers en A. Noordervliet, G. J. ten Boske en G. Borgers. VRIJDAG, 10 JULI R.K. Techn. School „Don Bosco", Diploma-uitreiking, schoolgebouw Poerhaavelaan, 8 u. nam. Ambachtsschool Haagweg, Diplo ma-uitreiken. Schoolgebouw, 15.30 u. nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 310 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De familie Moordslee", alle leeftijden. Lido: „Der Zarewitsch", 18 jaar. Luxor: „Hoe vertel ik het mijn dochter", strikt volwasse nen. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Olifantenjagers", 14 jaar. (Donderdag „On teerde meisjes", 18 jaar). TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880 Werkd. 10 uur v.m.—5 uur nam., zond 15 uur nam (tot 31 augustus). Museum voor Volkenkunde: Expo sitie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.e.m, 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie. v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24. Zon en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse ama teurfotografen. (t/m 15 augustus). APOTHEEKDIENST Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. RIJPWETERING Oranjefeesten 1959 In de don derdag j.l. vergadering van het Oranjecomité i: besloten de jaarlijk se Oranjefeesten dit jaar te organi seren op dinsdag 11 en woensdag 12 augustus a.s. De gebruikelijke rond gang voor het feest van de jeugd zullen de Comitéleden houden in de week van 7 tot 13 juli. N00*DWIJK TAPTOE DOOR HET NED. ROODF KRUIS Hedenavond te half tien vindt op het parkeerterrein aan de Golfbaan bij de vuurtoren een taptoe plaats ge organiseerd door de afc\ Noord wijk van het Ned. Roode Kruis, waaraan 5 korpsen zullen deelremen t.w. Ex celsior. Crescendo, de Echo der dui nen, de Drumband uit Delft en de Drumband van het Roode Kruis. Or kest-dirigent is de heer L. v. d. Foef en tamboer-maitre de heer G. A. Schuurwater. Vooral ge^en de Drum- guards te 7 uur een show voor de pa tiënten van Solo Mio en maken de deelnemende korpsen een muzikale rondwandeling door het dorp. Na af loop marcheren de korpsen naar het Lido-theater. De Sportvisser. De Sportvisser hield ter gelegenheid van haar tien jarig bestaan, een concours waaraan 14 verenigingen deelnamen. De uit slagen hiervan zijn: 1 de Leidse Ruis- voorn, 2. DVS, 3. Al do uit Lisse 4. Sport en Genoegen, 5. de vorel, 6. DW, 7. Onder Ons, 8. .ING, 9. De Zinker, 10. De Brasem, 11. De Bliek, 12. De Leede, 13. H ngelsiport 14. Ee Voorn. Schietvereniging. Bij de laatste schietwedstrijd van Blijft voor 't Land in dit seizoen'werden de wissel medailles gewonnen door: J. Vink 46 p. Ie klas; N. W. Caspers 42 p. 2e klas; J. Droogh 44 p. 3e klas. In de eerste klas behaalde J. Vink en J. Duijndam beiden 46 punten, maar door het beste laagste schot werd eerstgenoemde winnaar van de me daille. Op vrijdag 10 juli houdt „Blijft voor 't Land" haar jaarverga dering waarbij dan tevens de prijs uitreiking plaats vindt. MSV-Atletiek. Dat ^e kleinste af deling van MSV buiten Noordwijk toch meetelt blijkt wel uit het vol gende: De afd. Leiden van de KNATJ heeft voor de jeugdontmoeting Leiden Den Haag de navolgende leden van MSV voor de vertegenwoordigende Leidse ploeg aangewezen: mej. Els Zoet verspringen en discuswerpen meisjes A en tevens voor de 4 x 100 m. estafette mej. Ria Augustinus hoogspringen meisjes C.., Martien v. d. Berg 600 m. jongens B. en als re serve discuswerpen mej Lineke Zo^t dit weekend haar eerste interlandwed strijd. Bij het Verband treffen van e DJK in Dortmund gaat zij de MSV kleuren in NKS verband verdedigen. KATWIJK AAN DEN RIJN Damcompetitie. De zomercom petitie van K.D.C. blijkt veel animo te hebben onder de dammers. De spe lers zijn ondergebracht in een groep, waaronder verschillende 2e klas- sers. Het is echter verrassend hoe de laatsten tot goede resultaten kwa men in deze wedstrijden. Het ziet er echter naar uit dat H. Koelewijn als eerste zal eindigen, hoewel er nog vijf ronden zijn te spelen, waar in verrassingen niet zijn uitgesloten. Gezien de belangstelling voor deze wedstrijden is te concluderen dat zij in een behoefte voorzien en het houdt tevens een goede scholing in voor de a.s. wintercompetitie. De resul taten van deze wedstrijden waren als volgt: J. Schoneveld-H. Koelewijn 1-1; J. van Slooten-J. Passchier 0-2; A. van Beelen-C. de Winter 2-0; H. Voor zaat-J. van Duyvenbode afgebr.; J. Passchier-J. van Duyvenbode 2-0. De KDC-spelers H. Voorzaat en H. Klinkenberg nemen deel aan de kampioenswedstrijden van het Leid se Damdistrict. Een prachtige pres tatie leverde H. Voorzaat, die onge slagen kampioen werd van Leiden en Omstreken in de eerste klasse. H. Klinkenberg klasseerde zich als tweede. Een keurige prestatie van deze KDC-spelers en wy willen na mens heel KDC de kampioenen met dit resultaat van harte feliciteren. Verbouwing Geref. pastorie. Het kerkbestuur vande Geref. kerk heeft grote plannen. De pastorie aan de Rijnstraat krijgt nl. een andere be stemming. De bovenwoning wordt kosterswoning en de benedenlokali- teiten gaat men verbouwen voor ver schillende doeleinden, vergaderruim te voor sociale instellingen enz. Men kon gaan verbouwen omdat men voor pastorie het pand Nieuwe Duinweg 37 heeft aangekocht, waar ds. H. de Valk zich dus in de naaste toekomst gaat vestigen. lopig nog beperkt en de toelating dus eveneens. Het is dus zaak voor tijdige aanmelding te zorgen. Dit is trouwens erg eenvoudig. Naam, adres, geboortedatum en jaar plus beroep op een briefje; post post of op een andere manier naar een van on derstaande adressen: Pastorie Noord einde of Pastoor Onelplein te Roe- lofarendsveen. M. de Vries, Burg. de Blankenstraat 19, Oude Wetering, N. Zwartelé, Koppoeflaan 9, Rijpwe- tering. De inschrijving blijft open tot woensdag a.s. Op die dag, of moge lijk al eerder, worden de regelingen getroffen om elke inschrijver uit te nodigen voor een gesprek met de leiders. Het startschot valt op 1 sep tember. Tweemaal per week komen de deelnemers een avond in de run ning tot ongeveer half april. Daarna eenmaal per week tot aan de va- kantietijd. Buiten dat om nu on dan een of andere activiteit. Binnenkort ontwikkelt het bestuur van de Levensschool een groots op gezet spel waaraan alle inwoners en gasten van Alkemade zullen kunnen deelnemen. De voorbereidingen hier voor draaien op volle toeren. Het be stuur wil hiermede een drieledig doe] bereiken, n.l, le meerdere be kendheid van de Levensschool; 2e de Levensschool door gevoelens van sympathie en verbondenheid maken tot een algemeen bezit, 3e de funda menten waarop het Levensschool werk moet steunen, uitbreiden en verstevigen. BOSKOOP LAATSTE DAG ZANG- EN MUZIEKCONCOURS Aan het einde van het tweedaaes zang- en muziekconcours, hetwelk door „Die Gouwe Sanghers" werd georganiseerd bleek, dat de belang stelling van de verenigingen als van het publiek boven de verwachting is geweest. Tot besluit werd door de mannenkoren Zanglust uit Krimpen aan de IJssel en Inter Nos uit Krim pen aan de Lek, gezamenlijk onder leiding van de voorzitter van de jury de heer Altink, het door deze gecom poneerd werk „Licht" gezongen. Deze massale uitvoering van 110 zan gers, werd een bijna ongekend sue] ces. LISSE Jaarvergadering R.K.V.V. „Lisse" Nieuwe elftalcommissie benoemd De resultaten van de tweede dag waren: le afd. gemengde koren, afd. Uit muntendheid gem. koren: Prinses Irene, Leerbroek 327 p. le prijs; Looft den Heer, Stroe 332 p. Zang en Vriendschap, Jisp 336, De Lona Zangers, Loenen a/d Vecht 296, 2e; G.G.K., Goederede (met van de jury) 360, le; Eendracht maakt Macht, Zwammerdam 342, le. Ere-afd., dameskoren, jeugdkoren, kinderkoren: Zanglust, Bodegraven 353, le; Eendracht maakt macht, Arkel 325, le; Stad aan 't Haring vliet 289, 2e; Marijke, Middelharnis 336, le; Klimop, Stellendam 321, le; Stad aan 't Haringvliet 308, le; Een dracht maakt macht, Zwammerdam 323, le; Meisjeskoor Klein Zanglust, Ouderkerk a/d Amstel 319, le. 3e afd. gem. koren, Superieure afd. mannenkoren: Giessenkoor, Giessenburg 280, 2e; Zang, Krimpen a/d IJssel 373, le (hoogst aantal pun ten concours met lof van de jury en directeursprijs); Inter Nos, Krimpen a/d Lek 380, le (met lof van de jury). 2e aid. Mondaccordeonnver., Sup. afd. Mandolineorkesten, 4e afd. jeugcorpsen harmonie, ere afd. har monie, ere afd. fanfarecorpsen: Kunst en Volharding, Lisse 314, le; Con cordia, Dirksland 347, le; Concordia, Boskoop 317, le; Concordia Boskoop 347, le; Amicitia, Dirksland 343, le Exelsior, IJsselstein 325, le. le afd. marswedstrijd, afd. uit muntendheid: Concordia, Boskoop 72, le; Exelsior, IJsselstein 75, le. le afd. drumband, tamboercorps uitmuntendheid: Concordia, Boskoop 69, le; Exelsior, IJsselstein 81, le. Ere wedstrijd zang: Mannenkoor Zanglust, Krimpen a/d IJssel 60, le; Inter Nos, Krimpen a/d Lek 60, le; Zanglust, Bodegraven 50, 2e; Een dracht maakt macht, Zwammerdam 48, 3e. Ere wedstrijd muziek; Exelsior, IJsselstein 50, le; Concordia, Bos koop 48, 2e; Mandoline orkest Con cordia, Zuidland 48, 2e; Jeugdcorps Concordia, Boskoop 45, 3e. BODEGRAVEN Opening Sportweek Vrijdag avond vond de opening plaats van de vijfde Bodegraafse Sportweek. Op het Esto-terrein groepeerden zich de le den van de gymnastiekverenigingen Esto, DOS en Hercules met de mu ziekcorpsen Semper Avanti, Triomf, De Pionier uit Gouda en Crescendo uit Alphen a/d Rijn. Voorafgegaan door de corpsen ging het in vrolijke mars door vele straten van het dorp waar zich talloze kijklustigen hadden opgesteld. Weer teruggekeerd op het Esto-terrein werden nog enkele mar sen uitgevoerd, waarna de aftocht werd geblazen. Op het podium in het midden van het terrein traden nu op een tiental atleten van Dejoma uit Hazerswoude. Deze lieten het pu bliek een goed half uur genieten en ijzen van hun acrobatische stukjes en krachtprestaties. Een krachtig applaus was een welverdiende belo ning voor de mannen uit Hazers woude. Voor zaterdag staat de puzzeltocht voor wielrijders op het programma, en de schoolvoetbalwedstrijden. Geslaagd Voor het Ulodiploma slaagden opnieuw een tweetal leer lingen van de Chr. Ulo school nl. Aad van Dam en Bertus Hortensius. HOOGMADE Aan het Koninklijk Genoot schap „Mathesis Scientiarum Geni- trix" te Leiden, slaagde onze plaats genoten H P. W. Bank voor werk tuigbouwkunde en B. Disseldorp Bz. voor Bouwkunde. Donderdagavond hield de R.K.V.V. „Lisse" haar jaarvergadering in het K.A.B.-gebouw. In verband met de training van het .eerste elftal was de opkomst niet bepaald groot. Doch later op de avond kon de voorzitter, de heer Strik echter constateren, dat de opkomst goed was, daar velen na de opening binnen kwamen. I In zijn openingswoorden memo reerde voorzitter Strik het heengaan van „Teylingen" naar de L.V.B. Spr. vond het jammer, dat „Teylingen" nu gemist moet worden, daar juist de spannende wedstrijden tegen dit elf tal veel bezoekers trokken. Het verloop van de afgelopen com petitie mag behoorlijk worden ge- I noemd. Lisse heeft het afgelopen sei- J zoen een bezoek gebracht aan een I cluib in Duitsland. Op 22 aug. a.s. i brengen de Duitsers een tegenbezoek I Zij komen met 80 personen, waarvoor voor één rfïht onderdak moet wor- jden gezocht. Voor 26 juli ontvangt de I heer Strik gaarne opgave waar één of 2 personen geplaatst kunnen wor den. Ook uit De Engel verwacht spr. j diverse opgaven. Zaterdag 21 aug. omstreeks het middaguur worden de i Duitse vrienden verwacht. In het I K.A.B.-gebouw zullen zij worden ont- j haald, waar voo" de burgemeester I mr. De Graaf c: ;tx\ ier wethouders zal worden uitgenodigd, 's Middags 4 zal er dan een trip naar zee worden gemaakt. Zondag 22 aug. zullen dan 3 wedstrijden worden gespeeld nl. 2 junioren wedstrijden en 1 server elf tal tegen ons eerste team. Zondag nacht omstreeks 12 uur zal dan de terugreis worden aanvaard. De notulen van de vorige vergade ring werden voorgelezen door de heer P. Verheyen en onder dankzeg ging goedgekeurd. Het financieel verslag van pen ningmeester M. Beyk gaf een taknrt aan van f 895.02. Dit wil niet zeggen dat de vereniging op dit gebied het afgelopen jaar slecht geboerd heeft. Integendeel, in verband met de grote feesten van het afgelopen jaar en de trip naar Duitsland konden de uit gaven niet laag blijven. Wanneer de promotie-wedstrijden in het jaarver slag zijn verwerkt zal de weegschaal beslist aan de goede kant overhellen. De totale inkomsten bedroegen 11.151,96 en de uitgaven 12.046,98. Voor een vierde klasser zijn dit toch wel zeer grote bedragen. Het begin saldo bedroeg 4.517.58. Zodat er toch nog 'n batig saldo is van 3.622.56. De kascommissie verleende volledig fiat over het beleid van de penning meester. Het jaarverslag van de 2e secre taris, de heer P. Verheijen, vermeld de dat „Lisse" na inschrijving van 25 nieuwe leden thans beschikt over 297 leden. Het le elftal werd kampioen. De reserves zullen de vol gende competitie haar geluk opnieuw in de LVB moeten beproeven. Het zesde elftal deelde met SVLV 3 de eerste plaats. Na vele grote overwin ningen van 100 en 151 konden zij in de beslissingswedstrijd niet tot doelpunten komen en verloren deze wedstrijd met het kleinst mogelijk verschil 10. Alle overige elftallen wisten een behoorlijke plaats op de ranglijst te veroveren. Hierna volgde bestuursverkiezing. Periodiek aftre dend waren, de heren Strik als voorzitter, Langelaan als secretaris en Mens als commissaris. Daar geen candidatenlijsten waren binnenge komen werden allen bij acclamatie herkozen. De vergadering verzocht echter wel een nieuwe elftalcommissie. Bui ten de uit 5 personen bestaande commissie werden candidaat gesteld de heren C. J. de Haas, J. Dofferhof en S. v. d. Aart. Na telling bleek de uit 5 leden bestaande commissie als volgt te zijn: C. J. de Haas kreeg 42 stemmen, P. van Dijk 38, J. Doffer hof 37, M. v. Dijk 35 en J. v. Diest 33. De scheidende commissieleden werd een hartelijke dank gebracht voor de vele werkzaamheden. In 1961 bestaat de RKVV Lisse 40 jaar. Reeds nu al werd er een feest commissie gevormd. Hiervoor ga ven zich op: J. v. Dijk, voorz. van Canite Tuba, en de leden B. Elfe- ring, N. v. Rooyen, H. Strik, P. den Elzen, P. Wassenaar en Mart v. Dijk. Het voordelig saldo van de toto ad. 2000 is reeds nu al voor dit doel uitgetrokken. M.et nog 2 seizoenen voor de boeg zal dit bedrag nog wel groter worden. Aan de kascommissie werd toege voegd de heer K. v. d. Meer, zodat deze thans bestaat uit Joop Hoek stra, Leo Ruigrok en K. v. d. Meer. Trainer Kantebeen heeft zijn con tract weer voor een jaar verlengd. Hem werd dank gebracht voor zijn goede leiding. Ook wist hij de goede geest onder de leden van het eerste elftal nog op te voeren. Wij hopen u nog vele jaren als trainer in ons midden te hebben, aldus de heer Strik. Een woord van dank ontvingen ook de heren H. Dofferhof, P. Was senaar en J. v. d. Poel voor de trai ning van de junioren en adspiranten. Cor v. Leeuwen werd aangezocht voor grensrechter. Na een korte en .geestige toespraak van g. a. kap. v. d. Geest sloot voorz. Strik deze ge slaagde vergadering. WOUBRUGGE Raadsagenda. De raad komt op donderdag, P juli om half aoht bijeen. De agenda vermeldt o.a. twee grond- transacties te Hoogmade ten behoeve van de b~uv van een transformator ruimte en woningbouw aldaar; Ver- keersaancuiding te Hoogmade; benoe ming onderwijzers aan de o.l. school; Ontslag ;n benoeming van de schoon maakster aan de o.l. school Doesbrug te Hoogmade.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2