i Stoffelijk overschot van onderduiker gevonden Gelukstelegram van Tweede Kamer Méér eenheid in bestrijding t.b.c. onder het rundvee Collectie ikonen in Utrecht Prol dr Beel vice-president Den Haag gaat op onderwijs bezuinigen Kind viel uit taxi visie op televisie VRIJDAG 3 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Waarom eersi aangifie 5 jaar na bevrijding Bij het afbreken van de Neder lands hervormde pastorie te Zwee- loo (Dr.) is woensdag het stoffelijk overschot van een jongeman gevon den, een Joodse onderduiker uit de oorlogsjaren. Destijds woonde in de pastorie een pridikantdie in het verzet werkzaam was en steeds tal van onderduikers in zijn woning had. Thans is de predikant, die reeds in 1943 uit Zweeloo vertrok, geplaatst op Curasao. In januari 1943 is een der onder duikers overleden (vermoedelijk aan een ziekte), waarna het-besluit werd genomen, het stoffelijk overschot te begraven in de schuur van de pas torie, onder het gedefJ.e waar brand stoffen werden geborgen. Tijdens de oorlogsjaren is hiervan natuurlijk geen aangifte gedaan. Dat gebeurde pas in het jaar 1950. toen officieel op het gemeentehuis de overlijdens- acte werd gepasseerd, waarin werd vermeld, dat in de maand januari van het jaar 1943 was overleden de 23-jarige Abraham Emanuël Arbeid uit Amsterdam. In dat jaar heeft men nog wel getracht te ontdekken waar het stoffelijk overschot was geborgen, doch er kwam toen bericht, dat men zich dit niet precies kon herinneren. Door het afbreken van de pastorie kreeg men gelegenheid, een onder zoek naar het stoffelijk overschot in Aetherkianken HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.S0 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw 9.05 Gym. 9.15 Gram. (Om 9.35—9.40 Waterst.). 10.00 Tydelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwij ding. 10.20 Voor de vrouw. 10.45 Pro menade ork, en sol. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Triomuziek. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Jazzmuziek. 13.40 Muz. revue. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Dilettan tenkoor en ork. 15.05 Boekbespreking. 15.25 Radio-Kamerorkest en sol. 16.15 Van de wieg tot het graf, caus. 16.30 Meisjeskoor. 16.50 Vakantietips. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 18 45 Hammond-trio. 19.00 Ar tistieke Staalkaart. 19.30 Passepar tout, caus. 19.40 Het Paradijsverhaal 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.35 Metropole orkest. 21.15 Soc. comm. 21.30 Hits aan de spits. 22.00 Sportnieuws. 22.30 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok Noodklok. 12.03 Metropole orkest en soliste. (Om 12.30—12.33 Land. en tuinb. meded.) 12.5o Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de jeugd. 14.00 Idem. 14.10 Gram 14.30 Kron. v. Letteren en kunsten. 15.05 Voor de amateurs 15.40 Boek bespreking. 15.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.20 Voor de jeugd 16.50 Gram. 17.00 Lichte muziek. 17 20 Strijkorkest. 17.40 Lichte muziek. 18.00 Idem. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. en rep. Wimbledon. 19.25 Het Lichtba ken caus. 19.40 Kamerorkest en so list. 20.35 Lichte muziek 21.05 Tour de France. 21.15 Gevar. progr. 21.55 de Knipperbol pol. caus. 22.05 Lichte muziek. 22.35 Wij luiden de zondag in; daarna Avondgebed en lit kal 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Espe ranto. 23.2224.00 Nieuwe gram. TELEVISIE-PROGRAMMA'S NTS: Eurovisie: 16.0018.00 Rep. Intern, tenniskamp. Wimbledon. 20.00 Journ. en weerber. KRO: 20.20 Anno, beelden uit 1914. 20.35 Gevar. programma. 21.30 De Maastreechter Staar. 21.45 Filmprogr. 22.10 Sportprogr. Daarna: Epiloog. te stellen. In de groeve waren enige, vermoedelijk persoonlijke zaken ge deponeerd, onder meer een actetas. Nu vraagt men zich af, waarom er niet eerder aangifte werd gedaan. Direct na de oorlog in 1945, had het overlijden van de man aangegeven kunnen worden, doch hiermede is gewacht tot vijf jaar n. de bevrij ding. Het onderzoek in deze wordt verricht door de rijkspolitie. Gisteren is sectie op d^ stoffelijke resten verricht door de politiedes kundige, dokter Zeldemust. De voorzitter van de Tweede Ka mer dr. L. G. Kortenhorst, heeft het volgende telegram gezonden aan de voorzitter van de Kamer van volks vertegenwoordigers te Brussel: „Als voorzitter van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal sluit ik mij van ganser harte aan bij de vreugde van de Koninklijke familie en van het Belgische volk bij gelegen heid van het huwelijk van prins Al- bert en prinses Paola Moge Gods ze gen het jonge paar op zijn levensweg vergezellen". Veehandelaren vergaderden Op de 49ste algemene ledenverga dering van de Nederlandse bond van veehandelaren in theater „Gooiland'' te Hilversum heeft de algemeen voor zitter, de heer K. W. ten Ham, gis teren gesproken over de noodzaak van een hechte samenwerking tussen de overheid, het bedrijfsleven en de handel, in het bijzonder met betrek king tot deze ontwikkelingen in de Euromarkt. Daarbij moet door mid del van deze samenwerking alle aan dacht worden geconcentreerd op het handhaven en verbeteren van de kwaliteit van het Nederlandse vee. De heer Ten Ham nam stelling te gen de plannen, die destijds hebben bestaan om de veestapel in te krim pen. Onder het bewind van de vo rige minister van landbouw, dr ir Vondeling, is hierover gedacht. „Zo ver is het evenwel gelukkig niet ge komen. Immers", aldus de heer Ten Ham, „het inkrimpen van de Neder landse veestapel zou voor ons land, met betrekking tot de positie van Ne derland op de Euromarkt levensge vaarlijk zijn". Naar aanleiding van een voorstel van de afdeling Friesland om te on derzoeken of de tijd is gekomen voor Van 17 juli tot 30 augustus 1959 zal in het Aartsbisschoppelijk Mu seum, te Utrecht, als grote zomerten- toonstelling, een expositie gehouden worden van 242 ikonen uit het bezit van het ikonenmvseum te Reckling hausen. Dit museum dat eerst enkele jaren na de oorlog werd gesticht en in 1956 voor het publiek is opengesteld, is het enige museum in de westelijke wereld, dat zich uitsluitend op de kunst der Oosterse kerk heeft toe- Deze tentoonstelling werd moge lijk door de medewerkint. van het ge meentebestuur van Recklinghausen en van de staf van het ikonenmu- seum. Het museum in Recklinghau sen zal gedurende bijna twee maan den gesloten zijn. De expositie zal de ontwikkeling en de verschillende themata der iko- nenschilderkunst laten zien. Op 24 iuli om 8.00 uur 's avonds zal prof dr P. Henurix, hoogleraar te Leiden, in 't museum een lezing houden over: „Ikonen als uitdrukking van het mysterium der kerk". DE TELEVISIE BIJ HET BEZOEK VAN KONING BOUDEWIJN De NTS zal in samenwerking met het NIR aan het bezoek van koning Boudewijn van België een aantal uitzendingen wijden. Zo op 8 juli re portages van de aankomst op Schip hol en het bezoek aan het Amster dams Stadhuis. Op 9 juli het bezoek aan hr ms „Karei Doorman" te Rotterdam en de ontmoeting met redders te Noord- wijk, alsmede de galavoorstelling van Shakespeare's „Troilus en Cres- sida", en op zaterdag 11 juli het be zoek aan Maastricht. Voorts zullen op alle dagen extra NTS-journaals worden uitgezonden. Alle uitzendin gen overgenomen door de Belgische televisie. één bond van veehandelaren, werd het pre-advies van het hoofdbestuur aanvaard. De afdeling Zuid-Holland drong bij het hoofdbestuur op aan, stappen te ondernemen bij de betrokken in stanties om meer uniformiteit te ver krijgen in de bestrijding van de t.b.c. onder het rundvee. - Grintveikopers sfa'en kistje met f 500,- Uit een woning te Haren in Gro ningen hebben drie grintverkopers een geldkistje en een portefeuille gestolen. De mannen kwamen alle drie uit Utrecht. Zij gingen In Gro ningen rond om bij particulieren grint te storten. De mannen waren met zessen, de drie overigen zijn na verhoor door de politie op vrije voe ten gesteld. Toen de grintverkopers bij het huis in Haren aanbelden om te vragen of er soms behoefte aan grint bestond, bemerkten zij, dat er alleen maar een paar kinderen thuis waren. Ondanks dat er geen bestelling was gedaan, begonnen de mannen op het pad voor het huis toch te storten. Daarna gin gen de drie, B. van H., G. K. en G. van H. naar binnen en vroegen aan de kinderen waar geld lag. De kinderen vertelden de mannen waar het geldkistje stond, de dieven vonden toen tevens de portefeuille. De vader deed na thuiskomst onmid dellijk aangifte en de politie had weinig moeite de kerels op te spo ren. De buit was ƒ500, Vier jaar geëist voor dodelijke messteek In de nacht van Oud- op Nieuw jaar werd in de woonschepenhaven van Groningen de 33-jarige losarbei- der R. C. van der Steeg met een knip mes gedood door zijn buurman, de 47-jarige invalide werkman W. S. De rechtbank te Groningen behandelde donderdag deze zaak. De officier van justitie achtte de verdachte schuldig aan mishandeling de dood ten gevolge hebbende en eiste vier jaren gevangenisstraf. Tij dens de behandeling van de zaak kwam vast te staan, dat het slacht offer en de vrouw met wie hij sa menleefde op Oudejaarsavond een bezoek hadden gebracht aan ver dachte. Nadat zij van nu bezoek weer in hun eigen woonschip waren terug gekeerd, drong verdachte met een ge opend knipmes in zyn hand, de kleine kajuit van het schip van Van der S. binnen. Hij stak deze ermee in de hals en raakte daarbij de halsslag ader. De rechtbank zal over veertien da gen uitspraak doen. De officier van justitie was van mening, dat een be lediging, die Van der S. eens naar het hoofd van verdachte's vrouw had geslingerd de drijfveer tot het mis drijf was geweest. Verdachte stond zeer gunstig bekend. BIJ SPEL MET STROOM GEDOOD. Een tienjarige jongen, zoon van de familie W. te Den Bosch is gisteren door elektrische stroom gedood, toen hy aan het spelen was met snoeren, fittingen en stekkers, die hij op het elektriciteitsnet aansloot. De politie te Den Bosch stelt een onderzoek in naar de juiste oorzaak van het onge val. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak (Advertentie) Prof. dr. L. J. M. Beel is bij Ko ninklijk Besluit benoemd tot vice- president van de Raad van State. Op 1 augustus zal hij die functie overnemen van dr. A. A. L. Rutgers, de huidige vice-president, aan wie op zijn verzoek eervol ontslag is ver leend. De gemeente Den Haag overweegt een aantal gepensioneerde onderwij zers en gehuwde onderwijzeressen, die momenteel nog in actieve dienst zijn per 1 septembzer te ontslaan. Dit ontslag houdt verband met de finan ciële toestand van de gemeente. Men acht het nodig dat er op het onder wijs bezuinigd wordt. Het aantal leerkrachten, waarom het hier gaat zou niet hoger zijn dan veertig. Men zal door samen voeging van bepaalde klasen, welke niet het maximum aantal leerlingen hebben, in de door het ontslag ont- stande vacatures trachten te voor- ziéh. Met bouwlift neergestort Beide benen gebroken Op een bouwwerk aan de Wilgen- plaslaan te Rotterdam is gistermid dag een timmerman van elf meter hoogte neergestort met een goederen- liftje. Het ongeluk gebeurde, toen de man, de 36-jarige J. v. d. Burg uit de Ooltgensplaatstraat in Rotterdam gebruik wilde maken van een niet voor personenvervoer ingericht bouw- liftje. Nauwelijks was hij er in ge kropen of de staaldraad, waaraan het liftkooi hing, knapte af. Met litf en al stortte de timmerman elf meter naar beneden. Hij brak de beide be nen en werd in het St. Franciscus- gasthuis opgenomen. Te Leeuwarden is gistermiddag het vijfjarige jongetje R. A. Boelens, uit Nes (Ameland) uit een rijdende taxi gevallen en op slag gedood. Het kind, dat juist uit een ziekenhuis was ontslagen, waar het een opera tie had ondergaan, heeft vermoede lijk een der portieren geopend. Het knaapje viel met zijn hoofd op de weg en overleed ter plaatse. 18) „O ja, natuurlijk. Dat is één van de dingen die me bang maakte. Zie je, ik heb mijn baantje er aan gegeven, Gerry. En ik heb alleen net genoeg om ons boven water te houden, tot dat de voorstellingen beginnen". „Wat heb je?" „Het leven is hier zo duur, en Lola was nog wat huur schuldig. Dan zijn er haar costuums, ze zijn overeenge komen, dat ze die zc-lf moet kopen". „Je bedoelt, dat jij ze gekocht hebtmijn hemel". Hij stond op. Hij wist, dat hij niet durfde blijven. Hij rende de zaal uit en naar de vestiaire. Maar Doxie kwam achter hem aan. Ze greep hem bij zijn jasje. „Gerry. Wat is er? Wat heb ik ge zegd. of gedaan „Waarom bleef je niet in Decon- ville, waar je thuis hoort", schreeuw de hij. „En waarom heb je je geld in vredesnaam niet op de bank gela ten?" Ze kon hem alleen met haar bleke, door Reita Lambert der LIEFDE gezicht aankijken, één hand aan haar keel en toen hij dat angstige ge zichtje zag, verloor hij de rest van zyn zelfbeheersing. „Heb je dan helemaal geen ver stand? Heb je me dan niet horen zeg gen dat één op de vijftien toneel stukken een succes is? Denk je dan niet, dat ze dit al lang op het toneel gebracht zouden hebben als ze dach ten, dat er iets van deugde!" Ze draaide zich met een korte snik om en rende naar de zaal terug. Hij bleef staan, hijgende, snuivende, sta rende naar de affiches die overal hingen. Hij draaide zich om en ontdekte Lewis, die op zijn gemak de zaal uit geslenterd kwam. Lewis was een kleine, dikke man met het gladde, onschuldige gezicht van een klein kind. Gerry had in de tyd van „Slechts een zuster" gelegenheid ge had hem goed te leren kennen. „Hallo, Miles", zei Lewis. „Heb je de repetitie gezien?" „Ja. Ik kom er juist vandaan.... om een luchtje te scheppen". Lewis haalde een dikke, zwarte si gaar te voorschijn en stopte die tus sen zijn kinderlippen. „Wel, hoe bevalt je ons nieuwe stuk?" „Het bevalt me helemaal niet". Lewis haalde de sigaar uit zijn mond om breed te kunnen grinniken. „Goed zo, mij ook niet". „O nee? Waarom laat je het dan spelen?" „Wel, dat zal ik je zeggen. Denk er om, dat blijft natuurlijk onder ons. Ik neem dat ding, omdat ik die jonge Ransome een mislukking gun. Ik zeg hem nou al maanden, dat het snert is. Ik zei tegen Lola dat het snert is. Maar luisteren ze naar me? Welnee. En dus? Dus hebben we nu „Linda"hij grinnikte „En Lin da wordt een mislukking zoals er nog nooit een mislukking geweest is". „En toch laat je het spelen", riep Gerry uit. „Maar hoe moet dat met Lola? Denk je niet aan je reputatie en aan je geld?" „Aan mijn reputatie kan het geen schade doen, jongetje, en ik denk, dat het een lesje voor Lola zal zijn. En wat het geld betreft, wel, we moeten voor onze pretjes betalen. Ik ben be reid voor mijn genoegens te betalen". „Ik vrees alleen, dat Miss Abott die kleine scherts van jou niet naar* waarde zal weten te schatten. Ik ver onderstel, dat je aan haar niet ge dacht hebt, wel?" ,0, ze krijgt waar voor haar geld", zei Lewis. „Je weet, hoe die meisjes uit de betere kringen zijn. Die ge raken in verrukking, als ze de schmink alleen maar ruiken. En ze kan het doenze heeft duiten zat „Ze is geen meisje uit de betere kringen en ze bezit geen rooie cent", snauwde Gerry. „Ze is een steno typiste van twintig dollar in de week. Ze erfde kort geleden een sommetje en daarvan heb jij het overgrote deel gekregen. En een troep klaplopers troggelt haar nu zo vlug als ze maar kunnen de rest af". „Mijn hemel", zei Lewis. „Ik dacht dat ze enorm rijk was". ,Wel, je weet nu, dat ze dat niet is, en wat ben je nu van plan te doen?" „Grote genade, wat kan ik doen? Ik kan de boel nou niet stop zetten. We zijn al veel te ver op weg. Ik heb het uit handen gegeven". „Je hebt anders niet het recht uit handen gegeven om met het stuk zelf iets te doen. Er zitten mogelijk heden in.dat zie ik nu in. Met een paar flinke stukken er uit en enige wijzigingen kun je er nog een aardig aantal voorstellingen mee halen". INDONESISCHE TABAK TE BREMEN De Indonesische tabaksmarkt in Europa, die de Indonesische regering van Amsterdam naar Bremen heeft verplaatst, is donderdag geopend. In totaal werden 934 balen Sumatraan- se tabak aangeboden, waarvan 666 balen werden verkocht, voor het me rendeel aan Duitse kopers. De Nederlandse tabaksindustrie was niet vertegenwoordigd uit pro test tegen de verplaatsing van de markt. SPORT VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND Programma voor zondag (Amateurs) West II: Promotie 3e klasse: TYBB Overmaas (terr. EDO)HIONExcel sior '20. Promotie 4e klasse: s-Gravenzande Bodegraven; SpoorwijkLisse (terr. Laakkwartier) OFENWEDSTRIJD UVS We hebben niets tegen UVS, dat zullen insiders wel weten, doch de wijze waar op „de leiding" van het semieprofvoeibal in deze club thans oefenwedstrijden meent te moeten arrangeren, ligt ons niet erg. Gisteravond tegen DOS werd het een komedie, welke de Blauwwitten neus geen goed zal doen. Wil UVS zich in de toekomst verzekerd weter. van de sym pathie van het publiek, dan zal een an dere weg bewandeld moeten worden Trouwens, de wijze, waarop „de leider' meent zijn autoriteit te kunnen ophouden door op onze vraag „wie de midvoor was die het elftal voor de rust aanvoerde", te antwoorden: „Schrijf maar, die grote onbekende", die ligt ons helemaal niet. Wij kunnen onze tijd wel beter gebruiken dan bij zulke „vermakelijkheden. REIS VAN ELINKWIJK NAAR DE WEST Niet alleen de reis naar de West, ook het wedstrijdprogramma, dat de Utrechtse ere-divisieclub aldaar krijgt af te wer ken staat thans vast. Het gezelschap, dat bestaat uit Utrechts burgemeester jhr mr. C. J. A. de Ramitz en zijn echtgenote, drie officials van Elinkwijk, de trainer en zestien spelers (onder wie vijf Suri- namers), vertrekt op vrijdag 17 juli per vliegtuig van Schiphol naar Paramaribo waar op zondag 19 juli de eerste wed strijd wordt gespeeld, namelijk tegen het Surinaamse elftal. Op woensdag 22 juli volgt eveneens te Paramaribo, een wed strijd tegen Robin Hood, in welke wed strijd de voor Elinkwijk uitkomende Suri- namers als gastspelers in de ploeg van Robin Hood zullen worden opgesteld. Op 24 juli vertrekt het gezelschap naar Wil lemstad, waar op zondag 26 juli wordt gespeeld tegen het Curagaose elftal. Op 28 juli is er op Aruba een ontmoeting met het Arubaanse elftal en vandaar keert men terug naar Paramaribo, waar tot slot van de tournee en tournooi wordt gehouden met deelneming van Elinkwijk, Robin Hood en een derde, nog onbekende ploeg. Op 30 juli speelt Elink wijk tegen 'n nog onbekende tegenstan der, die de vrijdag daarop (31 juli) uit komt tegen Robin Hood. Tot slot volgt de wedstrijd ElinkwijkRobin Hood op 2 augustus. Maandag 3 augustus keert het gezel schap per vliegtuig naar Nederland te rug. De Surinaamse voetbalbond is voor nemens om tijdens de tournee van Elink wijk een voetbalpool te laten draaien waarvan de baten ten goede zullen komen aan de uitzending van een ploeg uit de West naar de Olympische Spelen 1960 te Rome. PAADESPORT HET CHIO TE AKEN Op de zesde dag van he Chio te Aken stond een puissance-springconcours om de Grote Prijs van Noord-Rijnland-West- falen op het programma. De eerste plaats werd ge 'eeld door de Duitsers Hans Günther Winkler met Halla en Fritz Thiedemann met Goedewind. Beiden maakten vier fouten in de derde ronde In de dressuurproef M eindigde mevr Benedictus Lieftinck met Lorbas als zesde. Met Kobold bezette zi: de achtste plaats, Mej. A. van Doorne werd met Maestoso Brezia negnnd- mej. T. van Doorne met Favory Eldina werd ex aequo als twaalfde geklasseerd, evenals mevr. SiemRoderwald „et Barcelona Bij de tuigpaarden eindigde in de lich te klasse het door J Hemmes jr gereden tweespan Judo en Mia als vierde. Spoet nik en Friso, gereden door T. P. var Dijk jr, werden zevende. WATERPOLO DE NEE JUNIOREN EN SENIOREN TEGEN BELGIë Het Nederlands waterpolo-zevental dat zondag 12 juli a.s. te Apeldoorn tegen België zal uitkomen, zal uit de volgende spelers worden samengesteld. H. Vriend (IJ), F. van Dorp (AZPC), W van Spen- gelen (HZPC), C. van der Tooren (GZC) B. Kniest (Neptunes, Arnhem), A. de Boer (De Robben), H. Mulle (Dolfijn) H. Ran (Zian), F. van der Zwan (DZV) en De Mey (IJ). Voor het Nederlands junioren-team dat op dezelfde dag en eveneens in Apel doorn tegen het junioren-zevental van België zal uitkomen, is de voorlopige se lectie: N. de Mey (IJ), R. van Berkel (Zian), Hans Aalbers (DZV), H. Wouda De ogen van Lewis werden klein. „O ja?", zei hij. „Ja", zei Gerry en hij greep de dikke, kleine man bij de lapel van zijn jas. .Luister, Lewis, ik heb al tijd gedacht, dat het ding geen knip voor de neus waard was. Ikwel, ik had mijn eigen redenen te hopen, dat het zou mislukken. Maar ter wille van dat meisje moeten we het redden als we kunnen, en ik denk dat we het kunnen". „O ja?", zong Lewis weer. „En hoe weet je dat? Wat weet jij van toneel stukken af?" „Ik weet er geen zier van af, maar ik weet hoe mensen zich or.der be paalde omstandigheden gedragen". „Wel, dat is een heleboel", zei Lewis. Hij smeet zijn sigaar weg en greep Gerry's arm. „Ga mee en spreek met Charliehij grijnsde. „Ga mee, jochie. Dat wordt goed". Ze gingen de zaal weer in en lie pen naar het toneel. Linda zat nog steeds op de geïmiteerde sofa een denkbeeldige sok te stoppen. De jongeling sprak nu, de anderen keken kalm toe. Gerry hoorde niet, wat de jongeman zei, maar hij zag Charlie's woedende frons, toen Lewis over het toneel gestommeld kwam. „Het spijt me je te moeten onder breken, Charlie" zei Lewis, „maar (Meeuwen), G. Woormgaar (UZSC), J. Buys (Zwemlust), S. P. Ouwerkerk (LZC Leiden), H. Pieters (DAW), J. Sikma (Nereus) en J. Flik (BZZ, Zwolle). POSTDUIVEN WEDVLUCHT ST. QUENTIN Wedvlucht me oude duiven vanaf St Quentin. Gelost te 6 uur met z.w. wind. Nulpunt 271.525 km. De Bonte Duif. - In concours 54 vo gels, le duif te 8.49.36 uur. N. Oudshoorn 1, 7, 10; M. Noordervliet 2; Jac. Kreke laar 3; G. v. Albada 4, 6, 8; P. Fasel 5 F. Bink 9. LPC. In concours 127 vogels; le duif te 8.54.10 uur. J. Kukler *.7, 10; M. de Lange 2, 5; J. Schouten 3; D. v. Nieu- wendijk 4; J. Filippo 6; J. Teske 8; D. v. Mosseveld 9. De Vriendenclub. In concours 119 vogels; le duif te 8.55.09 uur. H. Wan- sink 1; R. Pet 2, 5, 6, 8; C. P. Gijsman 3, 4; J. Rietbroek 7; Chr. Borst 9 W. Vijlbrief 10. De Snelvliegers. In concours 66 vo gels le duif te 8.55.36 uur. J. Jansen 1, 3; C. v. Cleef 2, 5; F. A. L. v. d. Reyden 4; J. Staffeleu 6; P. Warmerdam 7, 8; N. Dijsselbloem 9; F. Heemskerk 10. Columbia. In concours 93 vogels, le duif te 8.56 uur. J. Wolters 1, 7, 9, 10; G. Oude Elferink 2, 4, 5, 8; R. P. de Graaf 3. f (Van onze t.v.-medewerker). Fleurige donderdag. Tweemaal heb ben de kijkers kunnen genieten van het NTS-programma over de feeste lijke huwelijkssluiting van prins Al- bert en prinses Paola. Het is een plechtigheid geworden van onge veer dezelfde voorname allure als die bij gelegenheid van het kerkelijk hu welijk van prinses Gracia en vóór haar van prinses Charlotte met prins Jan van Luxemburg. Wat ons deze keer bijzonder opviel was het genade loos spiedende oog van de camera, dat de jonggehuwden in hun intiem ste ogenblikken binnen de berk van Sint Goedoele prijs gaf aan de blik ken van een pubiek van miljoenen. In de avond heeft de NCRV een op voering gegeven van „De gilde viert" een vrolijk spel, dat de KRO reeds in januari 1954 als hoorspel heeft uit gezonden. Deze keer was de vertaling van David Koning en we mueten er kennen dat zijn bewerking van het uit Engeland stammende verhaal veel armslag heeft gefgeven aan de talrij ke opvoerenden van de toneelgroep „Theater". Komende uitzendingen. Vandaag heeft de NTS twee korte uitzendin gen: om half vijf in eurovisiever- band een rechtstreekse reportage van de internationale tenniskam pioenschappen van Wimbledon (Za terdag, 4 uur) en om half negen een telerecording uit Zwitserland van een feest aan de Rhóne. Zaterdag wederom de KRO aan de beurt, voor de vierde maal binnen twee weken. Na een greep in de archieven van het Pathé uit 1914, het jaar van de grote catastrofe, volgt onder de titel „Capriolen" een fantasie door Tom van Maaren. Er is weer een korte Hitchcock-sensatiefilm, een reportage van Jan Cottaar over het oponthoud van de Tour de France in Bordeaux, een rechtstreekse reportage van de Maastrichter Staar vanuit het Am sterdamse Concertgebouw en de epli- loog door pater Leopold Verhagen. Zondag brengt de AVRO iets over de figuur van de dichter Jacques Perk en verder allerlei. Bezoek van koning Boudewijn De NTS zal aan het aanstaande bezoek van koning Boudewijn van België op 8, 9 en 10 juil alle aandacht beste den. Er komen uitvoerige reportages, die door de Belgische t.v. worden overgenomen. Tijdig zullen we het uitvoerige programma in deze ru briek opnemen. We kunnen intussen verwijzen naar de Omroepbladen voor een korte samenvatting. Het be gin van de programma's is a.s. woensdag om 9.55 uur. Documentaire over geestelijke ver zorging. Het programma, dat door de NCRV wordt uitgezonden op 12 juli a.s. is voor een groot deel gewijd aan de geestelijke verzorging van de mi litairen ter land, ter zee en in de lucht. Leen Valkenier stelde een do cumentaire samen, die de toeschou wers een kijkje zal gunnen in ver schillende facetten van dit boeiende werk. hier is een man die een paar voor stellen heeft te doen en ik wist, dat je er dol naar verlangde om ze te horen. Kom maar hier, jongetje, wees niet verlegen". Gerry stapte in de sterke licht bundel. Charlie stond op. Op zijn ge zicht stond verbazing en woede te lezen. Lola zei, op haar stoel flauw tjes: „Gerry!" „Je ziet toch, dat we midden in een repetitie zijn, Miles", snauwde Char lie. „Als je opmerkingen te maken hebt, dan zal ik er later naar luiste ren". „Nee, luister nou meer naar hem", zei Lewis gemoedelijk. „Miles heeft een paar goede ideeën, Charlie, en ideeën groeien niet aan de bomen". „Ik heb de repetitie gevolgd", zei Gerry, „en het kwam me voor, dat je een paar gelegenheden om „Gerry", zei Lola weer, maar deze keer zei ze het scherp. „Het kwam jou voor.en sedert wanneer ben jij toneelcriticus?", vroeg Charlie. „Ik weet, dat het een beetje bru taal van me is om me er op deze manier mee te bemoeien", zei Gerry, „maar ik kon het niet voor me hou den. Ik geloof werkelijk, dat als jij en de schrijver overeen konden komen een paar veranderingen (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8