DUINSTREEK DE TEXAS-RANG De raad van Noordwijk bereidde de komst van Koning Boudewijn voor VACANTIE- i AANBIEDING! Kostuums 1 SPIER I VRIJDAG 3 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 HILLEGOM JAARVERGADERING R.K.S.V. CONCORDIA Deze week hield de r.k.s.v. Con cordia, afdeling voetbal, haar jaar vergadering in het verenigingsge bouw aan de Hoofdstraat. Voorzitter was de heer C. Boot. Na de notulen volgde het jaarverslag van de secre taris, de heer S J van Maris. Het voorbije jaar kan geen topjaar wor den genoemd wat betreft de presta ties. Het ledental is toegenomen. De af deling senioren telt thans 135 leden en er zijn 152 aspiranten en 60 „wel pen". Voor deze laatste staan er nog velen op de wachtlijst. Er werd in de afgelopen competitie gespeeld door 5 senioren-elftallen op zondag en door 1 op zaterdagmiddag. Voorts door 4 junioren-elftallen, 4 aspiran ten- en 4 welpen-elftallen. Het eerste elftal kwam op de 5de plaats in de 4e klasse KNVB. Het tweede behaal de 16 punten uit 17 wedstrijden en bleef, evenals het eerste, beneden de verwachtingen. Het 3e elftal werd kampioen. Het 4e elftal kwam niet verder dan de zesde plaats, maar bracht het er toch nog stukken beter af dan het 5e elftal dat uit 14 wed strijden met 4 punten eindigde. De zaterdagmiddaggroep hield zich best. Nadat zij het vorig jaar het kam pioenschap behaalden, wisten zij nu in de 2e klas een goede vijfde plaats te bezetten. Ook de junioren-A wer den kampioen met 28 punten uit 16 wedstrijden. De junioren-B kwamen niet zover. De aspiranten werden ho ger ingedeeld. Er werd een beroep gedaan op voetbal-mensen om als leider met een elftal mee te gaan, wnat hieraan is groot gebrek. De secretaris herinnerde voorts aan het vervangen van kapelaan J. S. van dei- Laan als g. a., door kapelaan L. J. F. Grijpink. Een bijzonder verlies trof „Concordia" door het heengaan van de heer T. v. d. Zande, voor wiens zielerust werd gebeden. De secretaris spoorde de leden aan tot volhardend trainen opdat in het volgend seizoen, waarin het 40-jarig bestaan van de vereniging zal wor den herdacht, er ook alle reden zal zijn om feest te vieren, gezien de re sultaten die de diverse afdelingen tot stand zullen brengen. Het financieel verslag van de r.k. s.v. „Concordia" was gunstig. De uit gaven, ruim 16.000,werden ge dekt door een ongeveer gelijk bedrag aan inkomsten. Bij de bestuursverkiezing werden de heren S. van Maris, L. Frederiks en E. Sanders met algemene stemmen herkozen. De verkiezing van een elftalcom missie ondervond enige moeilijkhe den. Het bestuur werd opgedragen deze laak_.voorlopig zelf uit te oefe nen in samenwerking met de trainer, de heer J. \r d. Linden, om dan later over te gaan tot benoeming van ge noemde commissie In de kascommis- sie werden benoemd de heren J. Schoónderwoerd, C. van Maris en W. van Schie. Daarna werd de viering van het 40-jarig bestaan besproken. Een feest commissie zal worden benoemd om tot het vaststellen van een program ma te komen. De g. a., kapelaan Grijpink spoorde aan tot eensgezindheid. twf.ede maatsch. werkster bij interpar soc.-char. CENTRUM Woensdagavond hield het „Inter parochieel Sociaal Charitatief Cen trum" zijn jaarvergadering in hotel Sistermans. Nadat de voorzitter ,de heer G. Topper, een woord van welkom had gesproken in het bijzonder tot pas toor h. j. a. Theissen, las de secre taris, de heer j. Steenvoorden, de notulen. Daarna kwam aan de orde, de be noeming van een tweede maatschap pelijk werkster. De voorzitter maakte duidelijk dat het nodig was, een tweede maat schappelijk werkster aan te stellen. De tegenwoordige functionaris is met werk overladen en kort geleden moest zij door ziekte enige tijd haar werkzaamheden staken en zat de katholieke gemeenschap zonder een plaatsvervangster. Van de vijf can didates die zich hadden opgegeven, was er maar één overgebleven en deze, mej. Tilanus, was nog niet ge diplomeerd. Daardoor zou de stich ting voor deze maatschappelijke werkster geen subsidie krijgen, al thans niet gedurende de eerste maanden. Als zij met 1 september de urgentie-cursus voor maatschappelijk werkster zal gaan volgen, welke drie jaren in beslag neemt, wordt er wel subsidie verleend. De financiering van deze tweede maatschappelijk werkster leverde nogal wat moei lijkheden, maar verschillende orga nisaties deden de toezegging om in deze kosten bij te dragen, daarop be sloot men tot aanstelling van mej. Tilanus. In de plaats van de heer P. E. Oudejans werd tot penningmeester benoemd de heer J. Steenvoorden, die in het vervolg de beide functies van secretaris en penningmeester zal waarnemen. Wel zal er in een volgende vergadering een tweede secretaris-penningmeester worden benoemd ter assistentie of vervan ging van de heer Steenvoorden. Geslaagd. Voor het propaedeu- tisch examen werktuigkundig inge nieur is te Delft geslaagd de heer H. van de Boer te Hillegom. Onplezierige ontdekking Toen een der geneesheren van de Stich ting „Vogelenzang" dezer dagen van zijn vakantie terugkeerde, vond hij de schuur bij zijn woning openge broken. Het daarin geplaatste rij wiel was verdwenen. De politie heeft de zaak in onderzoek. KATWIJK Ongeval. Een uit Leiden afkom stige jeugdgroep kwam naar het ge meentelijk recreatiegebied „De Pan" om zich daar te vermaken. De leid :r had een ongeluk in een kuil te trap pen waarbij hij zo ongelukkig terecht kwam dat hij een been brak en naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. Een domper op de pret. Lichtmast kon tegen een stootje. Vanuit de Karrperfoeliestraat zou een Duitse automobilist de Drieplas- senweg inslaan maar nam hiervoor de bocht te kort met gevolg dat hij tegen een lichtmast van de straat verlichting opbotste. De auto werd hierdoor aan de voorzijde zwaar be schadigd maar de lichtmast bleek te gen het stootje bestard te zijn. Bij het geval deder zich geen persoonlijke ongelukken voor. Er was alleen een hoge schadepost. Geboren: Petrus Adrianus Jozef 'zn van A. W. Aanhane en B. L. Broekhof; Adrianus K. zn van K. C. Zwanenburg en A. Verhart; Klasina Marja dr van D. de Jong en M. van Duyvenvoorde; Wilma dr van H. Ros en M. van der Plas; Leuntje dr van A. Houwaart en C. van der Boon; Frans Willem zn van J. Kil en C. E. van Beelen. Ondertrouwd: M. van- den Oever -en D. Haasnoot; C. Ouwehand en M. van Düyn. Getrouwd: M. Sierat en A. van Beelen; C. Hoek en E. J. Haasnoot; N. Herbert en M. van der Plas. NOORDWIJK Noordwijkse speeltuinver. stel liquidatie voor Gedwongen door de weinige (bij na geen) medewerking van de Noordwijkse burgerij heeft het be stuur van de Noordwijkse Speeltuin vereniging bij de leden een voorstel ingediend om over te gaan tot liqui datie van de speelterreinen in Noordwijkbinnen en Noordwijk aan Zee. Er is in de laatste maanden trou wens al heel veel van deze speel terreinen gesloopt door de jeugd, doordat het niet mogelijk was, toe zicht op de terreinen te houden. Het was zo erg, dat het bestuur zich ge noodzaakt heeft gezien, de gemeente Noordwijk te verzoeken het mate riaal van deze tuinen op te bergen, voordat alles kapot of verdwenen was. Het bestuur zal tevens aan het gemeentebestuur besprekingen aan vragen om een eventuele liquidatie van de speeltuinen te regelen. VOORSCHOTEN Bij de herclassificatie door het College van Rijksbemiddelaars is de gemeente Voorschoten overgegaan van de derde in de 2e klasse. De feitelijke toestand was zo, dat de gemeente-werklieden, in overeen stemming met de praktijk, reeds wa ren ingedeeld in de 2e klasse, zodat de herclassificatie alleen van toepas sing op de gemeenteambtenaren, voor zoverre zij volgens de 3e klasse werden gehonoreerd. Geboren: Peter Johan zn van R. O. Schnezler en A. van Geldere; Gerda dr van H. A. Verkaik en A. van Noort; Jelmer zn van M. Sier- Sema en J. de Leede; Thoedora Ja- coba Johanna dr van L. J. J. M. van der Werf en T. E. M. Rotteveel; Cor nelia Wilhelmina dr van G. Lamboo en C. A. Zonneveld; Judith dr van L. J'. van der Bijl en A. M. Stikvoort; Jacobus Hubertus Hendricus Maria ran J. A. van den Berg en C. H. J. Goeman; Theodorus Johannes Adr. van P. H. van der Krogt en M. W. A. Lagerberg; (te Leiden): Hubertus Cornelis Wilhelmus Maria zn van H. B. Duivenvoorde en C. M. Disseldorp; (te Leidschendam)Hendrik Jacobus zn van H. H. van Klaveren en M. H. Reisinger. Ondertrouwd: E. M. Pütz en A. van Ast; P. E. C. Brama (te Wassenaar) en B. D. Nell; C. Th. M. van Hest (te 's-Gravenhage) en G. E. C. Soeters; H. Turkenburg en A. J. Kranenburg. Gehuwd: J. J. Duindam en G. Bielsma; A. van Leeuwen en C. Se- gaar; M. Bavelaar en T. J. M. .van Ballegoijen. Overleden: C. J. van Haasteren echtg. van H. A. Niersman, 77 jaar; (te Leiden): A. C. Zonneveld echtg. van L. J. G. Zilverentant, 51 jaar; M. F. G. M. van Hemert 71 jaar. WARMOND 40 JARIG ABTSJUBILEUM BIJ MARKT- EN HAVENDIENST Op 4 juli a.s. zal brugwachter le klasse J. Nievaart, Oranjestraat lb de dag herdenken dat hij voor 40 jaar in dienst trad b:'j de Gemeente Leiden. De huldiging heeft plaats op maan dag 6 juli te 10 uur in het Waagge bouw. Geslaagd. Voor het vakexamen kleinhandel in tabak slaagde te Den Haag mej. A. Sikking. Van de School met de Bijbel alhier slaagden de navolgende leer lingen voor het toelatingsexamen Gymnasium. Anneke Verwey; Rem brandt Lyceum: Dick Groenew^g, Freddy Leighton; Chr. Lyceum: Aad van Es, Riet van Leuveren, Anneke Olden, Arthur Rosenwald, Barbara v. d. Voet. Lagere Technische School: Hans van Huis en Dick v. d. Sleet. WASSENAAR ZILVEREN FEEST VAN ZUSTER CANTIANILLA. Op 7, 8 en 9 juli a.s. zal het zilve ren jubileum gevierd worden van Zuster Cantianilla, directrice van de R.K. Huishoudschool in de Kerk straat. Op 7 juli zal 's morgens 9 uur een plechtige H. Mis worden opge dragen in de St. Willibrordkerk, waarna om 11 uur een receptie ge houden wordt. Verder wordt op 7 en ,8 juli het feest met de leerlingen gevierd. Op 9 juli zal een feestavond worden organiseerd door de oud-leerlingen, om 7 uur in het Verenigingsgebouw. Inbraak in Blauw Zwart-gebouw opgehelderd. Onlangs werden door de Haagse politie de 20-jarige Hage B., de 25-jarige Hagenaar R. en de 19- jarige K. uit Voorburg gearresteerd, die zich in Den Haag schuldig maakt hadden aan een groot aantal inbraken. Het drietal bleek ook in Wassenaar geopereerd te hebben. Een onderzoek door de Wassenaarse re cherche bracht aan het licht, dat zij op 3 juni een inbraak gepleegd had den in het clubgebouw van Blauw Zwart. Een bandrecorder en een ver sterker, die bij die gelegenheid ont vreemd werden, waren nog in het be zit van een der daders en konden aan de beheerder van het clubge bouw teruggegeven worden. Het drie tal bleek ook bezoeken te hebben ge bracht aan 2 voetbaltenten in de om geving van de Buurtweg, waar zij consumptie-artikelen hadden buitge maakt. De daders zijn ingesloten in het Huis van Bewaring te Den Haag. Opschuiving van grote naar kleine woningen. In de jaren 1954 tot met 1958 werd per jaar op de be groting van Wassenaar een bedrag van 5006.beschikbaar gesteld voor het voor meervoudige bewoning geschikt maken van grotere wonin- (16) gen. Van deze gelden werd ruim 13.000.uitgegeven, omdat zich niet zo veel mogelijkheden tot het splitsen van woningen voordeden, als door het gemeentebestuur gehoopt B. en w. hebben nu overwogen op welke andere wijze een gunstiger resultaat verkregen kan worden. Een nieuwe mogelijkheid is: gelden be schikbaar stellen voor het opschui ven van gezinnen van grote naar kleinere woningen. Aan de raad wordt hiervoor een krediet van 5000 gevraagd. Ontslag en benoeming. Aan de raad wordt voorgesteld, op zijn ver zoek eervol ontslag te verlenen als onderwijzer aan de openbare ulo school aan de heer B. In 't Veld en tot zijn opvolger te benoemen de heer J. van Mameren, onderwijzer aan de openbare lagere school in de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Nieuw schoolmeubilair. Het kerkbestur van de St. Willibrordpa- rochie heeft een aanvrage inge diend om gelden voor het aanschaf fen van 25 eenpersoonsleerlingensets en gordijnen voor een leslokaal ten behoeve van der R.K. Meisjesschool „St. Anna" in de Kerkstraat. Aan de Raad wordt voorgesteld, de gevraagde medewerking te verlenen. Geboren: Maria A. W. C. d. v. C. J. N. Knijnenburg en A. C. M. Seijsener. Robertus A. P., z. v. G. A. Gras en C. M. Braun. Ondertrouwd: W. J. Draisma (Gro ningen) en A. T. J. Mol. Getrouwd: P. G. Verboom en C. Kaptein; C. G. J. Taal en M. Mar- bus. L. B. Vreeken en C. M. J. van der Lippe. D. P. Schuitemaker en A. T. Schouten. L. M. F. Maree en A. A. M. van Schaik. F. J. D. van Doorn en C. Buchanan. M. Sanders en E. Vonk. A. J. Engel met E. Cleton. Overleden: Reinder van Boven - jaar (Den Haag). Antonius J. H. van Ojen 63 j. Jacob J. Pothof (Den Haag). Aandacht voor griezelfilms Gisteravond kwam de gemeente raad in openbare zitting bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter G. F. W. v. Berckel. Met kennisgeving waren afwezig jhr. v. Riemsdijk en de heer De Haas. De betrekkelijk korte agenda be vatte als hoofdpunt de beschikbaar stelling van een krediet voor de ont vangst van Koning Boudewijn van België, die bij zijn statiebezoek aan Nederland een kort bezoek op 9 juli a.s. aan Noordwijk zal brengen. Als eerste punt werd besloten om aan de afd. Noordwijk van Zeever kennerij van de Nederlandse Pad vinders Vereniging tot wederop- zeggens van maand tot maand en uiterlijk tot en met 31 december 1960 te verhuren het pand Oude Zeeweg 32 tegen de lopende prijs van 20. per maand, onder de voorwaarden dat het gehele onderhoud, de ver lichting en de verwarming van het pand ten laste komen van de huur ster; de op het gehuurde aanwezige bomen niet worden beschadigd of ge rooid; het gehuurde uiterlijk één maand na daartoe verkregen schrif telijke aanzegging, zonder enige schadevergoeding en zonder kosten voor de gemeente, door de huurster zal worden ontruimd. Nadat op 6 mei 1959 reeds door de raad was besloten tot overname 500.van de rechten van het zwembassin aan de Bosweg, was thans van het Staatsbosbeheer de mededeling ontvangen dat de Staat der Nederlanden bereid is aan de ge meente Noordwijk ten behoeve van de exploitatie van het zwembad tot wederopzeggens en tegen een ver goeding van 100.per jaar, ver gunning te verlenen voor het ge bruik van de ondergrond groot plm. 8700 m2. Besloten werd dit aanbod te aanvaarden. Voor de realisering van het wéder- opbouwplan werd besloten aan te kopen de woningen aan de Jan Kroonsweg 20-22 en 36 groot 170 m2 en 232 m2 respectievelijk tegen de prijs van 12.500.en 9800. Grondverkoop en woningbouw. Het volgende voorstel behelsde ver koop van grond aan de Van de Mor telstraat. De snelle toename van het gemotoriseerde verkeer heeft diverse benzine-maatschappijen en plaatse lijke garagehouders er toe aangezet, ook voor de gemeente Noordwijk plannen te ontwikkelen voor de ves tiging van service-stations, al dan niet gecombineerd met een garage bedrijf. Door een der Noordwijkse garagehouders is reeds een plan voor de bouw van een service-station annex garagebedrijf aan de Van de Mortelstraat nabij de Weteringkade ontwikkeld en deze garagehouder heeft B. W. reeds geruime tijd leden verzocht, te willen bevorderen dat hem de benodigde grond die eigendom van de gemeente is ter beschikking wordt gesteld. Hoewel B. W. zich niet wensen te binden door verkoop aan de ver zoeker, stelden B. W. voor, dat de raad het college machtigt tot de ver koop van bovenbedoelde grond tegen een prijs van 20.per m2 en aan een door B. W. aan te wijzen ge gadigde, waaraan de raad zijn fiat gaf. Voor de woningbouw in 1960 werd door de raad als architect benoemd de heer Th. N. J. A. Geels te Leiden. Uiteraard is de grootte van het con tingent, dat de gemeente zal worden toegewezen, nog onzeker, doch B. en W. menen te mogen te veronderstel len dat dit ongeveer 40 45 wo ningen zal bedragen. Het college stelde darom de raad voor, naast de 17 eengezinswoningen aan de Ma- rijkestraat zo mogelijk te doen bou wen 16 a 18 etage woningen aan de Van de Mortelstraat en 10 etagewo- ningen aan de Houtkrogt. Daarnaast kan worden gedacht aan de bouw van een aantal woningen aan en nabij de Van de Mortelstraat. Op dit perceel, waar de bouw van 13 middenstan'dswoningen en 49 kleine woningen was gedacht, zijn thans 15 woningen voor bouwspaarders in uitvoering, terwijl door B. en W. in principe grond is toegewezen voor de bouw van nog 5 dergelijke wo ningen. Van het bestuur van de Wilhel- minaschool was verzoek ingekomen om medewerking voor de stichting van een nieuw schoolgebouw tussen de Wilhelminastraat en de De la Bassecourstraat, bestaande uit zes lokalen. Waar genoemd bestuur be reid aan de gestelde voorwaarden zal voldoen, werd tot medewerking besloten. Voor een waardige ontvangst van de Koning der Belgen, die op 9 juli a.s. een bezoek aan Noordwijk zal brengen, werd door de raad een ere- diet van 4000.beschikbaar ge steld voor de aankoop van 50 vlag- gestokken en Belgische vlaggen, de huur van 25 Belgische vlaggen, het plaatsen van een tent en het aan bieden van consumpties en het tref fen van diverse voorzieningen. Na goedkeuring van enkele be grotingswijzigingen vroeg de heer Benschop in de rondvraag, wanneer de verhardingen van de achter-uit- Marktberichten LEIDER, 3 juli, Vee Aange voerd 6 stieren, 32 melkkoeien, 250 vette koeien 50 vare koeien, 10 pinken, 1 graskalf, 115 vette kalve ren, 111 nuchtere kalveren, 446 vette schapen, 1207 zuig- en weidelamme- ren, 25 varkens (zeugen), 335 schrammen, 601 biggen, 8 geiten, totaal 3197 stuks Notering: melkkoeien 8501050; vette koeien schoon gewicht 2.90 3.40; vare koeien 550850; vette kal veren levend gew. 1.802.70; nuch tere kalveren levend gewicht per kg 1.251.60; nuchtere kalveren levend gewicht per stuk 4070; vette scha pen 7085; zuiglammeren 6075; weidelammeren 4560; drachtige zeugen 325425; schrammen 80 110; biggen 5458 en tot 62 Handel voor melkkoeien willig vette koeien goed, vare koeien rustig vette kalveren stroef, nuchtere kal veren matig, vette schapen, zuiglam- meren en weidelammeren vlug, zeu gen, schrammen en biggen goed- Kaas Aangevoerd 31 partijen Goudse kaas en 4 partijen Leidse kaas. Notering Goudse extra kwali teit 2.162.23, Goudse tweede kwali teit 2.052.15 en Leidse eerste kwa liteit tot 2.44. Handel kalm. R.A.VEEN, 2 juli, Bloemen Wir- rals supreme 2262; Pyrethrum 15 18; Gladiolen 795; Brodea 617; Alstroemeria 3355; Colvilleis 44 52; Esther Read 1121; Achilla 13- 15; Phlox 15—22; Liatrix 32—48; Goudsbloemen 2529; Duizend schoon 1719; Ornithogalum 70 100; Lathyrus 1224; Zinnia 3044 p bos. Lelies 1527. Am. Anjers 8 16 p. st. Augurken Augurken C 36.00; idem DA. 29.00; idem D 31.00; idem E 27.00; idem CD 17.00 p. 100 kg. TER AAR, 2 juli, Groente Kas- snijbonen 1.051.20; idem B 0.90 0.95; idem stek 0.430.76; blauw schokkers 0.64 per kg; tuinbonen 1.051-75 per 10 kg. Augurken: bas terd 0.37; grof a 0.29; grof 0.30; CD 0.20; E 0.21, alles per kg. LEIDSCHENDAM, Eieren De aanvoer bedroeg 50000 kipeieren. Genoteerd werd voor 3200 eieren no. 0 14.2015.25; 4500 eieren no. 1 13.25—14.15; 11200 eieren no. 2 12.50—13.30; 2800 eieren no. 3 ƒ11.60—12.20; 4900 eieren no. 4 ƒ9 90 —10.60; 9200 eieren no. 5 ƒ7.90— 8.20; 13500 eieren no. 6 6.556.75; 700 eieren no. 7 5.505.70. VINKE VEEN, 1 juli, Groenten Capucijners 7180; doperwten 63 75; snijbonen 94—118; stambonen 127142; tuinbonen 12—20; andijvie 718; postelein 1222; rabarber 17 18; rode kool 2632; spinazie 10 33; spitskool II 29; tomaten 76104; uien 19; waspeen II 3138, alles per kg; bloemkool 1075; komkommers 920; sla 310 per stuk; bospeen 21 45; kroten 1321; peterselie 58; selderij 1416 per bos gangen aan de Beatrix- en Irene- straat tot stand komen, die thans grote „stuifgaten" zijn. Wethouder De Geus kon mededelen, dat deze werken in voorbereiding waren en binnenkort zullen worden uitge- Griezelfilms. Tevens wees de heer Benschop op de misselijke en walgelijke „griezel films" die soms in de bioscopen wor den vertoond en waarbij dan boven dien zeer jonge personen worden toegelaten. Spr. zag gaarne meer ac tiviteit van de bestaande bioscoop commissie en kon tevens niet begrij pen dat de filmkeuringscommissie deze „prullen van films" voor ver toning kan vrij geven. De voorzitter kon de opvattingen van de heer Ben schop ten volle delen en deed de toezegging, een en ander te bespre ken met de hoofdinspecteur van po litie, vooral wat betreft de vastge stelde leeftijd voor de films. Hierna ging de raad in geheime zitting. KOLBERTS en j BLAZERS j ook in lichte kleuren, vanaf 26.95 Bijpassende pantalons in Trevira, Draion en Terle-.ka, vanaf 18.75 j Op al onze in de nieuwste dessins en modellen, alleen zaterdag 25 °/0 kortingj Tevens ruime keus in REGENKLEDING vanaf 24.50 Nog enkele cotelé Culotte broekjes vanaf ƒ3.50 i Bij: Maison koopt U met plezier: Haarlemmerstraat 109 t.o. Bata Leiden 2 Luchtbedden Gebruik te rubberbedden afkomstig uh onze verhuur f 8.- tot 112.- per stuk. Niet goed geld terug. H. R. Troost. Ba ven 14, Leiden, telef 2*664. 2 Perculator f2.98. Zelf filterende koffieoot. comnl met inzet, inhoud lVs liter, mooi achtkantig model Al leen met advertentie voor ƒ2.98. Geldig tot 11 juli. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. 2 Wilt U een net gedra gen kostuum, gabardine regenjas, sportjasje, werk jas je, werkbroek? Dan naar L. Groenewegen, Ho- gewoerd 127, die heeft al tijd iets moois voor wei nig geld Vanouds bekend adres. Tel. 23759, Leiden. 2* De grootste keuze in binnen veringsmatrassen vindt U bij De Kle::.e Winst, Haarlemmerstr. 51, Leiden. 1-pers. v.a. 4875; 2-pers. v.a. 74.50. 2" Bon. Plastic bonbon- aoosje 29 ct. Diverse kleu ren. Zeer fraai bewerkte deksel. Ook te gebruiken als jam- of suikerpot, enz. Uitsluitend met inlevering van deze bon 29 ct. Vic- torie-bazar, Hogewoerd 31 en 73. 2 Te koop: woonboot met kamer, keuken en slaapkamer, prijs 1200.-. Te bevr. Vriesekoop even zijde (bij de Franse brug) te Leimuiden. 2 Krentenbrood, cake. roggebrood 1.-; van de Graaf, Spakenburg. Al leen verkrijgbaar b H C. Vergunst, zaterdag- markt, Hoogstraatbrug; Krenter. bollen 3 voor 25 ct Siroopwafels met roombo ter bereid 10 voor 1.-. 2 Leerling verkoopster ge vraagd. leeftijd 16 iaar. in zaak van huishoudeliike artikelen, magaziin I.V.A. Haarlemmerstr. 48. Leiden. Aanmelden van 1012 en 36 uur bii: Nova. Noord einde 43. Leiden. 2 Partij gr. Biezen mat ten (zgiL Seroenen), zeer tesch. voor afdekken, te oop aangeb. Backer en Co., Utr, Jaagpad 2, Lei den. 2 Strijkplank f 14.95. Ex tra zware kwaliteit met garantie Een ulank voor uw leven Grote maat 136 x30 cm. Luxe uitvoering De hoogte is in 2 standen verstelbaar. I.V.A. Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 48. Leiden. 2 2 stuks herenkop en schotels samen 98 ct. Zw. kwaliteit porselein met vol bloemendecor, flinke maat. Alleen met adver tentie 2 stuks samen 98 ct. I.V.A.Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, 'Lei den. 2 Momenteel hebben wii Been 2e hands motoren, maar wel een heel eoede Puch-scooter welke er net jes uit ziet. en door ons met earantie verkocht kan worden. Valk. a. d. Haagse Schouw. Voorschoten 2 Nachtelijke tobberijen. Calma Dragées brengen overspannen zenuwen tot rust ƒ,2.- bij elke drogist. 2 Meisjes komt bii ons werken. Schoon en licht werk op de afd. mangel kamer. Wasserij Nooit 'redacht, v. d. Valk Bou- manweg 27a. Leiderdorp 2 Sensatie!! In 3 dagen in uw bezit: Duitse t.v. 5.- p.w.: radio's 2.50 p.w-: wasmachines 2.- p.w.; meubilair 3.50 p.w-; mod. bankstellen 3.- p.w., enz. Schrijf: Fa. Trebo, St. Jo- sephstraat 16. Arnhem. 2 Jonge hennen. Prima hennen wit leghorn 3l/t maand 3-75; redr 2.75. Franko thuis. Waardhui zen, Valkboumanweg 18, Leiderdorp, tel. 30837. 2 Enige nette meisjes gevraagd voor schoon licht werk. Uiterstegracht 144, Leiden. niciajca gcviddgu, uuis. gc- huwae vrouwen komen in aanmerking, voor alle afdelingen, bii Stoom- en Chemische wasserij „De Zon", firma H. J. Dieben, Zoeterwoudse Singel 23, Leiden. 2 Stuclio Koopman's t' tobedrijf. Hooigracht 96. tel. 31701. Speciaalzaak voor kinderfotografie en gezinsfoto's. Portretten voor iedere leeftijd Pas foto's 3 stuks v.a. 1 1.—: 3 vlotte briefkaartfoto's v.a ƒ3.75. 2 Kampeertenten. Ver huur van uitsluitend 1ste klas kampeermaterialen Vraagt prijscourant. H. R. troost, Haven 14. Leiden, tel 21664. 2 Doe het zelf. Hard-, zucht-, geplast.-, gaatjes-, watervast-, brandvrij- en teselboard. Kastplanken laten, lijsten, triple plas ticplaten, deurplaten, lijm, carton enz Troost. Haven 1 h (naast Roelofs), telef. 24734, 2 Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een één-persoons vanaf f 19.50, twee-pers vanaf 26.50. Smits bedden en tapijten magazijn Mare 98, Vrou- wensteeg 9, tel 23913. 2 Motor- en bromfiets- onderdelen, zoals: bougies, condensators, contactpun ten. zuigerveren, ketting- wielen. kettingen. kogel- Lagers, kabels, pakking, olie, banden, enz Het van ouds bekenue adres: T. Struik, Groenesteog 3, 6 en 8, tel. 22026.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5