UIT DE OMGEVING Scherp School-diplomazwemmen in de Leidse Overdekte' GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN VRIJDAG 3 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 I jSotafe^ melk ontegenzeglijk lekkerder (Vervolg). Rapenburg (v. d. Neut). Diploma A: Cisca van Tongeren; Willy Brama; Mientje Gijsman; Ria Doeswijk; Hans Ruiters;"Hans du Pau; Willy Eskamp; Ad Merten; Gerard Nou wens; Sjaak Voorham. Diploma B: D. Martin; J Omzicht; D. Verburg; P. Biegs'.raaten; S. Bor- dorff; P. Hinner; A. v. d. Brink. Potgieterlaan (v. Oudenhoven) Diploma A: Herman Wallaart; Wim Compier; Fred Heuzen; L: Noord- LEIDENAAR BENOEMD AAN KATH. UNIVERSITEIT Het College van Curatoren van de R.K. Universiteit heeft Dr. J. van den Bosch te Leiden benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar bij de afdeling voor genetica van de facul teit der wis- en natuurkunde. Tegen half één, gistermiddag, reed de 9-jarige Egbert Egberts, die woont aan de Zuidsingel, met zijn fiets in het water van de Oranje gracht. De heer L. de Water, een 21- jarige chauffeur uit Den Haag, die juist met zijn wagen passeerde, zag dat de drenkeling niet zwemmen kon. Zonder bedenken sprong hij ge kleed te water en nam er de jongen op sleeptouw naar de wal. Met hu^p van de sloper Binnedijk, die aan de Oranjegracht woont, bracht de heer De Water de drenke ling op het droge. Egbert, die ogen schijnlijk geen nadel'ge gevolgen had ondervonden van zijn onfortuinlijke zwempartij, werd thuis onder de wol gestopt. Zijn redder ging met een nat pak naar huis. Voor het prop. examen vlieg tuigbouwkundig ingenieur is te Delft geslaagd de heer H. B. H. Ra makers te Leiden. Dr. A. G. F. van Holk, hoofdassis tent aan de Leidse universiteit, is bij K.B. met ingang van 1 september 1959 benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst voor de vergelijkende en algemene taal wetenschap aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Sster Onze winkel Steenstraat 8, zal we gens vacantie GESLOTEN zyn van 6—11 juli. Onze zaken Herenstraat 6, tel 30069 en Haarlemmerstraat 204, tel. 21611 zijn geopend. (Advertentie). man; D. Molkenboer; A. Schrama; K. Langezaal. Diploma B: Peter van Kralingen; E. van Dam; Jos Aalders. Breestraat (Hettinga) Diploma A: Leen Kortekaas; Rinus Steenwinkel; Henny Muiswinkel; Chris de Grauw; D. Vermeulen. Diploma B: André Feiten; Ton v. d. Meer; Cor Prins; Leo v. d. Werf; Koos Ouwerkerk; Theo Breuring; Hans Mulder; S. Witsenburg. Damlaan (Adrichem) Diploma A: Nettie v. d. Spree; Marian Bergers; Siska de Best; Claire Hug. Diploma B; Bob Pond. Stadhouderslaan (Streefkerk) Di ploma A: Marijke Stoppels; Jan Leeflang. Diploma B: Koos Redegeld. Caeciliastraat (Vreeburg): diplo ma A: F. Cornelisse; diploma B: W. van Schaik; J. Gubbens; P de Groot. Plantsoen (Huygens): diploma A: Gulein Marcus; Ben ten Donkelaar; diploma B: Dirk Noordervliet; Ben ten Donkelaar; Beppie Veldhuyzen. Beyerincklaan (De Raay). diploma A. Sjaak Janson; Hans Brugmans; Johan Goosens; Henk Hijdra; diplo ma B: F. v. d. Bos; Theo van Lochem Herry Verburg; Ben de Groot; K. v. Schie en J. v. d. Wetering Os- en paardenlaan (Lippits): di ploma B: Hanny de Haas; Jos Nieu- wenburg. Haarlemmerstraat (Velthoven): di ploma A: J. Schilkens; M. de Lange; R. de Laaf; N. Prins; W. Ter Veer; M. Verlee; G. Klinkhamer; R. Hey- den; H. Leuerink; N Oerle. diploma B: L. Stuart; J. Neuteboom; A. Am- merlaan, L. Crantsen, van Dongen; N. Raaphorst; L. Bikema; R. Coster; H. Krol; L. Bailey; B. Bakker. Asserstraat (Kruithof): diploma A: Ineke Baars; Leidy v. Mourik; Ansje Looman; Sanneke v. Wingerden; R. Heins; Thea Grotehuis; W. Laman; Jetje Laman; Bob Logger; diploma B: A. K. Klinkenberg; P. Zimmer man; P. van Zwieten; Ineke Baars; Ansje Laman. Noordeinde (Van Leeuwen) diplo ma A: Henny Selier; Janny Koet; Miep Dijkstra; Siem Geenjaar; Hen- neke Peterse; diploma B: Riekje Bey; Piet Neuteboom; Kees de Wolf; Ri chard Molleman; Rob Doeven; Jan v. d. Velden; Co den Boef; Henk Marcelis, Sjaak Klinkhamer. Noordeinde (Hubregtse): diploma A: Jan Schroder; diploma B: Marian ne de Vries. Haarlemmerstraat (Hurts) diploma B: Hanny van Es. Krauwelsteeg (Broerse) diploma A Henny de Hoof, Joke v. Leeuwen, Corry Schelvis, Tineke Bonnet, Yvonne Huijs, Riny Kleijnineijer, Raja Bottelier, diploma B: Agnes Langezaal, Eefje Ouwerkerk, Tiny Visser, Henny Weber, Anita Wassink, Corry Baak. V.g.l.o. Pelikaanstraat (Bonnet) diploma A: Liesje Springer, F. Booms W. Vogelenzang, F. Bruines. Diplo ma B: Lies v. Schie, Ria Wallaart, Marie Moo ren, Elly v. Veggel C. Kroft, F. Plu, Ansje Geuke. Levendaal (Zr. Mirjam), diploma A: Helena v. d. Have, Ineke Sieval, Marian Verburg, Anneke Belt, Joke Kuiters, Marijke Verberg, Coby de Vrind, Nellie Mudde, Marijke van Woerkom, Joke Daleman, Gerda Hols- wilder. Diploma B: Joke Vrind, An neke Alberts, Jopie Beekman, Ingrid v. Estrik, Moni de Morsinl:, Tineke Biegstraten, Henny va*. Zijl, Joke Schrier, Willy Kordelaar. Lusthof laan (Hertogh), diploma B: Margreet v. Dorp. Janny v. Tonge ren, Elly v. d. Zeeuw. Noordeinde (Voorwinden) diplo ma A: E. v. Ameijden, R. dc Vries, A. Hartog, L. Steen winkel. Diploma B: M. Jansen, F. v. Praag, J. J. de Graaf, E. Herfst, E. v. Arneijden. Noordeinde (Hybregtse), diploma A: M. Pasma, N. Kuperius, J. Schro der. Diploma B: L. Kikkert, M. Zee- gers. Kernstraat (Jansen), diploma A: Hans Hooyerink Diploma B: Cora Brussee Burgerlijke Stand Geboren: Willem, zn van C. L. Mooijekind en C. J. H. Brederode, Jacobus Hermanus, zn van P. J. van Vliet en L. Handgraaf; Maartje, dr van J. Verdoes en M. van Beelen; Cornelis IJsbrand, zn van C. IJ. Pauw Paauw en P. Jordaans; Anja, dr van M. v. d. Berg en K. Flippo; Maria Allique, dr van M. J. Goudriaan en G. Francken; Johanna Maria, dr van W. J. van Rijn en J. M. Borst. Gehuwd: H. P. de Goede en G. H. C. Heemskerk; A. J. Nagetegeller en G. Boxhoorn; J. C. Baak en A. Bee- renfenger; T. M. H. Dorren en M A. A. Zandvliet; A. J. Lagendijk en C. v. Egmond; L. van Leeuwen en C. C. v. d. Kwartel; W. J. M. E. van Haas teren en J. Dubbelaar; J. Looye en H. P. M. Delfos; W. van Santen en M. E. Selier; J. Ouwerkerk en J. M. Vuurpijl. Overleden: E. F. van Zeiand. zn, 5 jr; M. C. v. d. Ham, echtg. van K. Bakker, 48 jr; A. Sieders, m., 72 jr. WERNINK BOUWT WATERTOREN Aan N. V. Wernink's Beton Maat schappij te Leiden is opgedragen het bouwen van een watertoren te Assen voor rekening van Gemeentewerken- en Bedrijven aldaar. Leidse agenda AVOND- EN NACHTDIENST VAN DE APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136. BIOSCOPEN. De films in de week van 310 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De familie Moordslee", alle leeftijden. Lido: »,Der Zarewitsch", 18 jaar. Luxor: „Hoe vertel ik het mijn dochter", strikt volwasse nen. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Olifantenjagers", 14 jaar. (Donderdag „Onteerde meisjes", 18 jaar). TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880 Werkd. 10 uur v.m 5 uur nam., zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde. Expo sitie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.e.m 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Minera logie. v. d Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op J werkdagen van 1012 en 2— A en feestdagen 24 uur daarna in de middag zijn in de nood kerk H. Josef-Opifex in totaal 273 kinderen gevormd Later op de mid dag begaf de bisschop zich naar de parochiekerk H.H. Petrus en Paulus waar 436 kinderen het H. Vormsel ontvingen. Geslaagden. Van de opleidings klasse van de St. Mariaschool der eerw. zusters slaagden alle leerlingen die deelnamen aan het toelatingsexa men tot een school voor V.H.M.O n.l.: Gerard Harmes, Ad. de Jong. Ineke Kaiser, Gerard van Kan. Pie- ter Neijndorff. Harry Nicolai, Wim Peschier, Clemens Pouw, Marijke Reinders Rhoxane Ritter, Joop Star- renburg, Rob Thoma, Aad Vincenten, Han Vlek, deze allen voor het St. Maartenslyceum te Voorburg en Cor ry Waayer voor het St. Agneslyceum te Leiden. De Vriendschap. De duiven van de postduivenver. De Vriendschap hebben een vlucht gemaakt vanaf St Quentin (261 km). De uitslag was S Noordermeer 1, 3. 11, 17; J Nieu- wenbroek 2. 6. 12. 19; N Nieuwen- broek 4. 20: J. v. d. Meer 5, 21; J. Scheffers 7: T. Borst 8; W. Spigt 9, 10: B. Hoogweg 12: H. Stembord 14. 118; G. van Geffèn 15: J. Vis 16: J j Verlaan 22; J. Caspers 23; G. Al- i bias 24. Geb Helena A. M. d. v. A. J. Buys en T. A van Woerden; Anke d. v. S. de Haan en N. M. Saager; Ebsabeth J. M. d. v. G. M. van Rijn en M. Bos; Hendrik J. v. v. H H van Kla veren en M H. Reisinger; Ellen 1 d van J. K. K'rdijl; en C. Petersen; Pauline M. H. P. d. v. W. Vieveen en H W. Haze veld. Ondertr.: H J Vreeburg en C. T LEIDERDORP Bij de herclassificatk door het Col lege van Rijksbemidcelaars is de ge meente Leiderdorp overgegaan" van de 3e naar de 2e klasse, hetgeen in houdt, dat de salarissen van het ge-, meentepersoneel zullen worden ver hoogd. Aanrijding. Gistermorgen is de 16-jarige P V., die een bromfiets be reed, op de hoek HoofdstraatEiken laan door een auto aangereden. Hij werd tegen de straat gesmakt en kreeg schaafwonden en een hersen schudding. V. reed in de richting Lei den. De auto kwam van de tegen overgestelde kant en moest de Eiken laan in. Juist in de bocht werd de bromfietser gegrepen. School-sportdag. Donderdag 9 juli wordt in het gemeentelijk sport park de jaarlijkse sportdag gehouden voor het afnemen van schoolvaardig- heidsproeven lichamelijke oefening en spel voor leerlingen van scholen uit de gemeente Leiderdorp. De oefe ningen zullen bestaan uit hardlopen, hoogspringen, grote bal werpen en behendigheidsproeven op de even- wichtslat. Tussen de nummers: tref- balwedstrijden. School-zwemmen. Op maandag 6 juli a.s. zullen in het Leiderdorpse zwembad schoolwedstrijden worden gehouden van de Ulo-school en de lagere scholen. Dinsdag 7 juli is er diploma-zwemmen voor de Ulo school. Woensdag 8 juli diploma- zwemmen voor de lagere scholen. POTLOOD EN GEEST No. 528. Horizontaal: 1. opgooi, 5. streep op de grond, 8. telwoord, ll schoenvorm, 13 positieve elektrode 15. zeepwater, 17. hangt aan de mast. 18. priem, 20. muzieknoot, 21 fami lielid, 23. kweker. 25. graaf werktuig. 27. land in Europa, 29. bootje, 30. ake lig- Verticaal: 2. uitroep, 3. alleenzang. 4. snee, 5. voorwerp om te snijden b'. metaalhoudende delfstof, 7 beken de afkorting, 9 te delen getal. 10 statiekoets, 12 laddertrede, 14 hou ten bakje, 16. lied. 19. plaats in Frank rijk aan de Maas, 22 de 12 machtige goden der Germanen. 24. meisjes naam, 26. voor, 27. geluid van een ezel, 28 afkorting van dona. Oplossing morgenavond. VERTROKKEN PERSONEN 's-Hertogenbosch, Hodewijchstr. 106; H IN DE WEEK VAN 18 T.M. 24 JUNI '59M. Visser. Witter Singel 53 naar Bloe- mendaal. Goudsbloemplein 7; K. A. van A. M. Ie MrL c fam., Maresingel 71 naar Ooegstgeest, Hoge Morsweg 45; C Hoogeboom en fam., Hoflaan 237 naai Australië; P F. Bongers en famHoogl Kerkgr. 21 naar Geldrop, S in" 17; J Krol en fan Rijnsburgerweg 106 nui Nigeria; W. Vogelaar en fai Hoflaan 211 naar 's-Gravenhage, Vledderstr. 215 R. F. van Naerssen en Tai Burggra en- laan 221 naar Voorburg, Jan Mulderstr 189; A. J. Pr ns en lam., Ja* Lievenstr 3 naar Voorschot-1 A. v. Leeuwenhoek kade 20; W Freeke e fam Waardgr 54a naar Nieuw Zeeland; A. J. Bink horst en fam., iVorslaan 44 naar Katwijk Papaverhof 6; A. J. N. va-i der Stel n fam., de Genestetstr. 9 naar Australië; E. J. de la Parra geb. Hanselman en fam, Amstelstr. 1 naar Den He'der, Kram- merstr. 45; J F. A. Verbraak en fam. Vondeilaan 18 naar Hilversum, I v Amstelstr. 335; P. G van der Geer, Ju- lianastr. 17 naar Crnaaa; L. Heemskerk geb. van der Wilk R. Vissch- str. 57 naai Rijnsburg, Anemonenstr. 8; Jon^vruuw S. c Stuer; geb Teding van Berkhout Rijnsburgerweg 100 naai s-Gravenhage Campanulastr. 6; Jonkheer L. P. Quar les van Ufford. Rapenburg 1. naar Bla ricum, Bierweg 16; J. A Zw. nburg Hogewoerd 76 naa- 's-Gra-enhage, Ley weg 499; M. L Huppe, v. Vollenh.plein 55 naar Deventer. Brinkgeverweg 248. E S. Schabbink. Hoge Rijndijk 204 naai R'dam, Bergweg 81J. ^tavleu, L- e- str. 40 naar Eibergen, G 112; J H J Eijck. Oude Singel 12 naar Zoetermeer Vlamlngstr. 7; J M. van Ijken, Rijns burgerweg 10 naar Enschede, Bisschops- str 51; D. M M. Drost, tijnsburgerweg 10 naar Doorn. Oude 'Vcuder.bergseweg 1; A. M. Dorsman, Rijnsburgerweg IC naar Voorburg, v Naeltwijckstr. 237; H van Rees, Witte Singel 19 naar Oegst geest. W. de Withlaan 23; F Haver man geb. van de Scheur. Kersenstr. 26 naar Voorschoten, J. W. Frisolaan 11, B Niezen, Noordeinde 2a naar A'dam. Sma- ragdstr. 37 III; J. Dreef, Leem isstr. naar Oegstgeest Hoge Morsweg 45g; C Verboom geb de la Rie, Loolerstr 70 naar 's-Gravenhage, a.b. ws Marco" ligg. a.d. Viaductweg; M. L. A. Mullick geb. Bussemaker, Haarl. str. 119 naar 's-Gravenhage, v. Kinsbergenstr. 109; N Remkes, Roodborststr. 10 naar Dor Oplossing No. 527. Horizontaal: I. Delft. 5. dok, 7. on. 8. iets, 10 vete. - 11 S.P. 12 Bets, 13. ale 14. hars. 15 drecht. Joh de Wittstr 41" C. van Leeu- caar ik pif 17 hore 18 mi 19 mild 'wen, Roodborststr. 39 naar Adam, Bre 91 rato 99 2Tiot24snaar d*weg 2 bv; J M A van Gooi geb. Too- 5* I I J O 1 A 'sen- Rijnsburgerweg 128 naar 's-Graven- Verticaal: 1. dol, 2. en, 3. fiets, 4 ^age, steijnlaan 92; J. Beekes, Rijns'-ir- tets, 5. D.S.. 6. keper. 9 te, 10. verf I gerweg io naar Doorn, P Potterlaan 7; II. slag, 12. Bali 13. aard, 14. hemel, c J. van der Lans geb. Wortel. Rijns 15. Solon, 17. bits, 19. ma, 20. pers, burgersingel 39a naar's-Gravenhage, Ja- teboom geb. Evers, hulp i. der Graaf, R. r- Schie' ade 83 naar Den Haag, FahrerUeitstr. 465; J Kuivenh ven, Pioenstr 38a naar Doetinchem, Lin- denlaan 7; D. N. Oudshoorn, Hogewoerd 154 naar Rijswijk. ZH, Beetslaan 22; L J Bakker, Groenhazengr. 12 naar Koog a d. Zaan, Leliestr. 24: T. E Heidema Lijsterstr. 30 n«.ar Dordrecht, Fr. Le- bretlaan "J; H. I. van B-mme, Rood m- burgerstr. 31 naar Krimpen a. d. IJssel Weth. Brouwerstr. 39; E. Nagtegaal, Ho gewoerd 138 naa»- Oegstgeest, Rijnzicht- weg 33. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 18 T.M. 24 UNI '59 P. van der Werf en fan- autom. ver, v. Riebeeckhof 20; T. van der Logt en famverkoopleider, v. Vollenhoven- plein 76; A P. Zandbergen en fam.. ty pograaf. Ed v. Beinumstr. 81; C. Fru- neaux geb. van den rink en fam Haarlemmerstr. 138; C. van Looy en n, techn. tekenaar, Er v. Beirvwi.str, 89; E den Tex en fam hoogleraar. Plantsoen 23; M. J. Muller geb. de Jong en fam. Oopenheimstr. 119; C M A. A Rusche en fam., urchillaan 23; M Binnendijk en fam, radio-monteur, Jul. v. Stolberg- ho' 20; H S. van *en Broek. Churchil laan 36; J. Sinperling, militair. Boshui- zerkade 47; J. M Vinkestijn. winkeljuf frouw, R. en Schiekade 51; H. P. Thorn geb Spaan, v. d Werfstr. 25b; J. M Ar- noldus geb Koenen, v. Lennepstr. 5a; B C. C. van Lier geb. Bolder'nk, Ed. v Beinumstr 51; J. G. ^ee, i edisch ana liste, Papen0 28; G. Kromhout, tuinder Jacob Cacslaan 79; A. van Dalfsen geb Klein, Churchillaan 27; J. Kalisvaart Herengr. 25; D C. van Stempvoort. P de la Courtstr. 70; F. van Zeist, atelier- naaister Celebesstr 13; J. J. Brandt, los arbeider. Pres. Steinstr 16; W. F. van Oosterum. Stationsweg la; J. J S. Bus- scher, brood- en banketbakker. Drul.en str. 38; A. Huson, techn. ambtenaar Houtlaan 6; L Pet. v. R'ebeeckhof J3; J M L. Chaudron geb. Wolthaus, Ed. v Beinumstr. 57; A T. Vrind, Oude Vest 49; T. P. L M Koenr Zoeterwoudse- singel 52; U D -trauli, medisch analiste Rapenburg 122; J. M. Jansen, maatsch werkster, Jan v. Goijenkade W. W M. Snijders, onderwijzeres Hoge Rijn dijk 114, E. Brouwer, militair, Haagweg 206; J Koome. militair. Munnikenstr. 69; P. J. van Beek, hulp i. cL huishouding Driessen, verkoopster, Hoge Rijndijk 146; v. Galenstr. 1; J Sap, Houtlaan 6; T B. E. T Rutgers. Witte Singel 75: J. C Vink, v. Vollenhovenplein 41; P. F. Neu- huish. NOORD W1JKERH0UT Meisje na aanrijding onverwacht overleden Gisteren, donderdagavond, is op de Herenweg te Noordwijkerhout het 12- jarig meisje W. M. A. Nulkes uit Noordwijkerhout aangereden door een personenauto, toen -e onverwacht met haar rijwiel omkeerde. Het meisje werd ogr nschijnlijk onbeduidend ge wond. Na door een arts verbonden te zijn, is zij naar haar woning vervoerd, waar zij hedenmorgen vermoeae- lijk ten gevolge van een hersenbloe ding i- overleden. De auto waardoor het meisjes werd aangereden, werd bestuurd door de heer V'nk uit Scheveningen. VVSB-nieuws. Drie WSB-elf- tallen zullen zaterdag deelnemen aan nederlaag wedstrijden. Des avonds om 7 uur speelt VVSB 1, grotendeels in competitie-opstelling, tegen Noord- wijk 1 op het terrein aan de Van Pan- huysstraat. 's Middags om drie uur spelen VVSB 1 ZM en VVSB 2 ZM een uitwedstrijd tegen respectievelijk Katwijk 2 en Katwijk 4. Ook deze beide elftallen zullen vrijwel geheel op competitiesterkte uitkomen. Zij vertrekken per auto om 2 uur n.m. Geslaagd. Aan het r.k. lyceum St. Bonaventura te Leiden slaagde onze plaatsgenoot, de heer Gerard Tomassen voor het einddiploma gym nasium A. Vogelvereniging „De Kolibrie". Bij de opening van de woensdag avond gehouden ledenvergadering kon de voorzitter van „De Kolibrie" de heer C. van Zeist weer twee nieu we leden welkom heten. De vergade ring was verder praktisch geheel ge wijd aan de voorbereidende maatre gelen voor de op 27, 28 en 29 no vember a.s. te houden vogeltentoon stelling. De tentoonstellingscommissie zal worden gevormd door de heren C van Zeist, voorzitter, Th Verwer, secretaris en Br. Aretas, penning meester. Deze commissie zal worden bijgestaan door een adviescommissie bestaande uit Br. Aresius, Br. Nar- ceus en de heer G. Bon. Als commis sarissen zullen optreden de heren R van Rhjjn, Joop van der Burg en C. Groos, terwijl de heren Hulsebosch en R. Bon voor de versiering zullen zorgdragen. De tentoonstelling zal worden ver. deeld in 11 klassen, zowel open als eigen kweek Ook zal er een klasse vitrines zijn en in deze klasse zal de keuring door het publiek geschieden De traditionele verloting ontbrak ook in deze vergadering niet en dit maal gingen de broeders Aresius en Narceus als gelukkigen met een boekwerk over vogels naar huis. Postduivennieuws. Uitslag van de wedvlucht met oude en jonge dui ven vanaf St. Quentin. Afstand 283 km. In concours waren 85 duiven Uitslag: Paviljoen St. Pieter 1, 4; J. A. v. d. Berg 2. 7; H. de Kan 3; Gebr. Duivenvoorde 6: B. v. d. Linden 5, 24; P. Duivenvoorde Azn. 8; van der BergDykstra 9. 11. 14, 9. 25: G. Duivenvoorde 10, 17, 18, 20. 23: Pee- tersBroekhof 12, 22, 27; Paviljoen St. Jan 15; J. Koomen 13; P. Duiven, voorde Pzn. 16. 28; P. Heshof 21; J. van Gijlswijk 26 LEIDSCHENDAM Zon-1 van Beek; W. H. de Weerd en C. M Becker; G. Lammers en C. Sohreu- ders. Getr.: H. Verkade en S. S. Slaman; A Mudde en M den Haan; F. Stelker en J. P F. Fro wijn; W Koelman en Smits A A. T. Markus en A W F Olijhoek J. F. J. van Veen en J M van Leeuwen. Overl.: L. van der Kooy, 69 jr echtgenoot van S. de Vries; Elizo Bos 78 jr. wed. van A. de Man. 21 ct, 22. sa. vastr. 44a; J. Merrelaar, Morsweg 6a naai Bakh. Roozenboomstr. 22. Bij de herclassificatie door het col lege van Rijksbemiddelaars is de ge meente Leidschenda n, ma' alleen wat de kom betreft, overgegaan van de 2e naar de le klasse De buurt schap Stompwijk blijft gerangschikt in de 3e klasse. Dit onderscheid heeft tengevolge, dat het rijks- en 'emeen teper ;oneel (dus ook onderwijzers) in Leidschendam-dorp n salaris omhoog gaat, doch dat het onderwijzend per soneel in Stompwijk geplaatst blijft in de 3de klasse. H. Vormsel toegediend. Gisteren heeft mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam hier ter plaatse het H Vormsel toegediend. In de morgen en gom). RIJNSBURG Burgemeester B. H. Koomans, vele ouders, de plaatsvervangend consu lent van de Rijkstuinbouw te Lisse, de heer J. G. Kwaad, en het bestuur van de Tuinbouwschool te Rijnsburg waren gi-steravond in de school aanwe zig bij de uitreiking van diploma's aan de scheidende leerlingen. De voorzitter, de heer T. Kralt, sprak het openingswoord waarin hij wees op het belang van het leren en het behalen van een diploma. Hij feliciteerde de geslaagden en hun ouders. Er wordt aldus spreker in de wereld meer van jullie gevraagd dan van ons, jullie moeten echter niet denken dat je er met dit diploma bent. Dit kan een basis zijn naar de practijk en mag niet verwaarloosd worden en je hele leven móet je een open oog hebben om met je tijd mee te kunnen gaan. De belangrijkste ba sis in je leven moet echter zijn dat God je wegen bestuurt en de weten schap dat alles van Hem afhangt. Door drie leerlingen werd hierna een opstel voorgedragen over aard appelenteelt, narcisteelt en anjerteelt. Hierop volgde het uitreiken van de diploma's dooi de heer Kwaad. Te voren sprak de heer Kwaad nog enke le woorden. Spr. wees er op, dat deze avond voor de leerlingen vol vreug de is over het resultaat wat zij be reikt hebben. Hij feliciteerde de leer lingen en de ouders met het behaal de succes en sprak de hoop uit dat het de geslaagden in het leven goed mag gaan. Namens de leerlingen werd aan het hoofd van de school, de heer G. Doc- ter, een ligstoel aangeboden. De heer Docter dankte hierna. Tpt slot wees spreker op het geestelijke wat hij hen voorgehouden had. Het speet de heer Docter dat de heer C. v. Loo die pl.m. 5 jaar op deze school had gestaan we gens uitbreiding van zijn werkkring de school gaat verlaten. Spreker dankte hem voor zijn medewerking Door de voorzitter was hem reeds eerder in de avond een boekenbon overhandigd. De heer v. Loo dankte voor het gestelde vertrouwen en voor de prettige samenwerking met het hoofd van de school en de leerlin gen. Tot slot dankte een dei ouders voor hetgeen hun kinderen door het onderwij? hadden bereikt Hij sprak de hoop uit, dat het nog een-s zover mag komen, dat hier een middelbare tuinbouwschool verrijst. Aan de volgende leerlingen werd een diploma uitgereikt: Leo Baars en Hans Spek, Leider dorp, Jan Berbee, Lisse, Arnold van Dijk, Katwijk a. Zee, Cornelis Koele- wijn, Katwijk a. d. Rijn, Cor Schef fers Leiden, Machiel Verhaar, Daan Ravensbergen, Corielis v. Grieken te Oegstgeest, Enge] Knoppert, Cornelis Guyt te Voorhout, Victor Zonneveld te Noordwijkerhout, Piet Remmers- waal en Jan Zwanenburg te Katwijk a Zee, Cor de Ruyter te Noord wijk Anton Driebergen, Cornelis van Eg- mond, Bas Heemskerk, Gerrit Kralt, Dik de Mooy, Jan de Mooy, Frans de Rover, allen te Rijnsburg. Geb.: Willem, z. v. W. Ravensber gen en C. v. Iterson; Berdina M. J., d. v. G. C. Grimbergen en H. G. v. d. Maat; Teunis, z. v. C. G. de Graaff en D. H. v. d. Dool. Getr.: A. Barnhoorn, 25 jr. en D. de Mooij, 23 jr.; D. M. v Vliet, 23 jr. en A. v. Egmond, 21 jr.; A. J. N. Franke, 27 jr. en T. v. Egmona, 22 jr. Dominicaanse republiek klaagt over invasies De Dominicaanse republiek heeft donderdag de organisatie van Ame rikaanse staten (O.A.S.) officieel verzocht om steun volgens het inter- Amerikaanse defensiepact „wegens de ernstige toestand", die is ontstaan na twee invasies op Dominicaanse ge bied. In een nota aan de O.A.S. ver klaart de Dominicaanse ambassa deur in Washington, dat de Cubaanse en de Venezolaanse regering mede verantwoordelijk zijn voor de inval len van gewapende groepen op 14 en 20 juni jl. De raad van de O.A.S. heeft een besluit over het Dominicaanse ver zoek uitgesteld tot maandag. Op Cuba. De Cubaanse geheime politie heeft donderdag te Havanna naar eigen verklaring talrijke arrestaties ver richt en wapens- en uniformvoor- raden in beslag genomen. Dit ge schiedde naar aanleiding van de ont dekking van een „terroristische samenzwering" van oud-militairen en burgers, aanhangers van de ge vluchte politici Masferrer en Eleu- terio die in het buitenland tegen- revolutionaire activiteit zouden be drijven. In de Sierra de los Organos op West-Cuba achtervolgen 1500 rege ringsoldaten commando's van de „tegen-rebellen". Een boer die bij Santarem, ten noorden van Lissabon, op het veld werkte, is donderdag letterlijk ont hoofd door een zeer laag vliegend militair toestel. Mensen die het on geluk zagen gebeuren, verklaarden dat het hoofd van de ongelukkige op een afstand van veertig meter van het lichaam is teruggevonden. ZOETERWOUDE Run op de Noord Aa. Bij gele genheid van het gereedkomen van de nieuwe verkleedgelegenheid voor zwemmers aan de Noord-Aa, bij de heer v. d. Ham, zal een wedloop naar het water worden gehouden Zater dag 4 juli 's middags om drie uur zal de burgemeester het startschot lossen. Iedere Zoeterwouder kan deelnemen. Voor de winnares en de winnaar is een aardig prijsje beschik baar. De tarieven zijn die dag het zelfde als andere dagen. ZOETERMEER MATER AMABILISSCHOOL BESLOOT EERSTE LEERJAAR. De Mater Amabilisschool Zoeter meer en Omstreken heeft haar eerste leerjaar practisch beëindigd Na wat verloop van leerlingen is een kern van goede leerlingen overgebleven, die enthousiast zijn over hun school. Als bekroning van het ijverig wer ken is nu voor de eerste maal een leerzaam uitstapje gemaakt. Om 8 uur vertrokken de leerlin gen met hun leidster mej J. Asper- slag, en enkele bestuursleden naar Aalsmeer, waar onder deskundige leiding een bezoek werd gebracht aan de bloemenveiling Verrukt over de mooie en geurige bloemen en planten die daar te zien waren, ging men het „Mini-Corso" bekijken. Hierna werd naar Amsterdam gekoerst, waar een rondvaart door de grachten en ha vens werd gemaakt Na het eten re den de leerlingen naar Muiden, waar ze een bezoek brachten aar het Mui- derslot. Deze leerzame excursies werden besloten met een bezoek aan Oud-Valkenveen waar volop genoten werd. Daar werd ook gedineerd. Op het eind van de prima verzorgde maaltijd werd het woord gevoerd door de voorzitter van de Mater Ama bilisschool de heer A C van Velzen. Sjr. sprak zijn verheugenis uit over het voorspoedig verlopen jaar en wees er op, dat op 8 juli a.s weer inschrijving zal z(jn voor het nieuwe leerjaar. De heer Van Velzen merk te op, dat door het bestuui geen bij zondere reclame gemaakt was voor het nieuwe leerjaar Tevreden leer lingen zijn de beste reclame. Zij kunnen uit ondervinding het beste en met overtuiging spreken over de kwaliteit van hun school Uit naam van alle meisjes beloofde Wil Schol- te, dat allen zullen zorgen dat er veel meisjes komen op de school. Vele dorpen zouden graag zo'n school bezitten Ondei het zingen van vele liederen werd de thuisreis aan vaard. Ieder was uiterst tevreden over het vele genotene. SASSENHEIM Geb.: Itfaria J. A., d. v. L. H. Waas-, dorp en W. J. M. v. Dril; Nancy, d. v. H Colijn en L. W. Duijm. Ondertr.: H. W. Möhlmann en E. Zijerveld; J. P. C. v. d. Steen (te Utrecht) en W. Th. Schippers; (El ders): J. Stellingsma en A. C. Zijl (te Velsen). Getr.: W. A. Fbeger (te Zaandam) en J. M. v. d. Vlugt; (E^ers): C. H. Rusman en J. J. de Mon (te Hille- Marktberichten LEIDEN, 3 juli. Groente. Aard beien 0.72 per doosje, Pruimen 82 175, Andijvie 7—23 Doperwten 42 73, Peulen 30130, Snijbonen 62 239, Stambonen 149—164, Tuinbonen 14—17, Kroten 12—33, Spitskool 32, Postelein 1426, Rabarber 719, Spinazie 3031, Tomaten A 5466, id. B 30—65, id C 33—52, id. CC 10 39, Uien 1236, Waspeen 1030, Zilveruien 41 per 100 kg. Pruimen 235, Bloemkool A 27—65, id. B 10 33, Komkommers A 2233, id. B 13—21, id. C 5—26, Sla 3.00—10.10 per 100 stuks. Bospeen 22- 42, Peter selie 8.609 80, Radijs 14, Selderij 10.60—11.40 per 100 bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2