Allerlei in de raad van Boskoop Bewaakte overweg werd niet gesloten A. J. KORS J.H. PLEITER Dr.A.J.Ch. HAEX D. Roodenburg- Vermaat WOENSDAG 1 JULI 1959 DE LETDSE COUBANT PAGINA 3 Een hele luchtmacht op een hoopje Deze luchtmacht eens met uiterste precisie gemaakt en door 't grondpersoneel vertroeteld ligt nonchalant opeengestapeld bij een Amerikaanse luchtmachtbasis in Arizona. Nog maar één trip wacht deze jagers: naar de hoogovens waar zij omgesmolten zullen worden. Raad van Zoetermeer niet eens met taktiek van het college „SLIKKEN OF STIKKEN" Gisteravond kwam de gemeente raad van Zoetermeer in spoedzitting bijeen ten einde een beslissing te ne- ipen of men al of niet in beroep zou gaan bij Gedeputeerde Staten tegen de vergunning, die verleend is door de Binnenwegse Polder aan de ge meente Zoetermeer op 3 juni jj. tot lozing van het gezuiverde rioolwa ter in de Binnenwegse Polder. Deze vergunning was nodig om straks, als de rioolzuiveringsinstallatie gereed is, het gezuiverde rioolwater te lo zen. De vergunning was van dien aard, dat de verplichtingen te zwaar waren of ingrepen in het gemeente lijk beleid. De deskundige adviseurs van de gemeente hebben de vergun ning bestudeerd en een beroepsschrift opgesteld, dat van zeer technische aard was. De tendens van de verschillende beschouwingen en vragen was wel, dat een deel van de raad overwegend bezwaar heeft tegen de steeds te rugkerende wijze van handelen door het college van b. en w. om op het laatste nippertje de raad voor een voldongen feit te plaatsen of, zoals een der raadsleden het onparlemen tair uitdrukte, de raad kan het slik ken of stikken. Zaterdag was de vrij vaag gestel de agenda verzonden, zodat bestu dering van het onderhavige agenda punt of het inwinnen van deskundig advies niet mogelijk was. Afgaande op de uitlatingen, die door verschil lende raadsleden gedaan werden is men geneigd te veronderstellen, dat de raad door de gevolgde tactiek van het college, weinig vertrouwen heeft in het beleid van het dagelijks be stuur van de gemeente. In deze snel groeiende gemeente, waar veel belangrijke vraagstukken aan de orde komen, heeft de gemeen teraad geen enkele commissie, die de agendapunten van te voren in com missievergaderingen kan bespreken en wordt het minimum aantal ver- ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Jaarvergadering R.K. Meerburg De afdeling zaalsporten van de sportvereniging „Meerburg5' verga derde gisteravond in het parochie huis aan de Hoge Rijndijk. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer J. v. Resteren, berustte de leiding in handen van de secretaris, de heer R. Paulides. Deze heette de aanwezigen welkom en deelde mede dat inge komen was een uitnodiging tot bij woning van een vergadering in Den Haag voor de afdeling Badminton en tevens dat als candidate voor het bestuur was gesteld mej. A. Hooger- vorst. Het jaarverslag van de secretaris meldde een ledental van 62. De kas- commissie werd voor het komende jaar aangevuld met mej. L. Verde- gaal. De bestuursverkiezing bracht vier nieuwe gezichten in het bestuur, daar behalve de voorzitter, de heer J. v. Resteren wegens ziekte, ook niet meer herkiesbaar waren de heren G. v. Diemen, J. Rotteveel en W. voorstel werd daarna met 9 tegen 3 stemmen aangenomen. Hierna werd deze spoedeisende vergadering ge sloten. LEIDERDORP Geboren: Gerarda Maria Theresia dr van L. J. van den Berg en P. Steenbergen; Johannes Christianus zn van G. C. J. van der Geest en G. M. de Jong. Ondertrouwd: B. G. van Ingen Schenau (te Leiden) en C. Verhoogt. Getrouwd: H. J. Rleer en M. E. C. Tadema. Overleden: P. van den Bogaard 66 jr. KATWIJK UITKIJKEN Bij de politie komen klachten bin nen over voddenkooplui, die kinde ren omkopen met speelgoedprullen om thuis vodden te gaan halen. Maar dit lokmiddel brengt de kinderen er toe, nog bruikbare textielgoederen mee te nemen voor die kooplui, die dankbaar worden geaccepteerd. De politie verzoekt de ouders hierop streng te letten en bij dergelijke ge vallen de politie te waarschuwen. Deze wijze van handeldrijven is n.l. strafbaar. Duivensport Met 80 oude dui ven hield de Postduivenvereniging „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf St. Denis, afstand 392 km. Ge lost om 10.15 uur; kalme zuiden wind. Eerstaankomende duif om 14 uur 27 min. 2 sec., gemidd. snelh. ■ai uebiiuiiuigeii. net ue- stuur van de polder had gevraagd 15f,5 De ,ul's,af a,s te moven laten oostellen A- Geuteman 1, 4, 8 J. Jun- gaderingen, dat de wet vereist, ge houden. De normale gang van zaken zou geweest zijn, dat de raad zonder meer de zienswijze van het college zou delen en het voorstel, waarvan men alleen maar beter kan worden, met algemene stemmen zou aanne men. De drie tegenstemmers n.l. de heren H. van Gogh, A. C. Scheer en J. Duinisveld hebben door hun stem willen demonstreren, dat zij tegen de gevolgde manier van handelen wa ren en niet zozeer tegen het voor stel zelf. Nadat de voorzitter een vrij sum miere uiteenzetting van het agenda punt had gegeven, werden de raads leden». gesteld, hun mening te geven en vragen te stellen. De grootste be- ■zwaren waren wel, dat men te wei nig tijd had gehad de zaken te be studeren. Sommige raadsleden wil den eerst overleg met het polderbe stuur, teneinde verhoudingen zuiver te houden Burgemeester Vernède merkte op, dat de beroepstermijn verstreken is als men wacht. Ruim een jaar gele den is er een bijeenkomst geweest met het bestuur van het Hoogheem raadschap Schieland, het bestuur van de Binnenwegse Polder, het gemeen tebestuur en deskundigen. Het be een rapport te mogen laten opstellen op kosten van het gemeentebestuur. Dit was goed gevonden onder voor waarde, dat het gemeentebestuur het eindrapport zou krijgen ter be studering. Dit rapport is ondanks verzoek niet gekomen. Toen heeft het gemeentebestuur een vergunning aangevraagd, waartegen toen deze afkwam overwegend bezwaren wa ren. Het" verweerschrift is eerst gis termorgen gereed gekomen. Het wil trachten rechten te bewaren. Sommige raadsleden bleven bij hun verweer, dat de raad te weinig gekend is. Andere wensten, dat on danks het beroep, onderhandelingen zouden gevoerd worden met het pol derbestuur. Desgevraagd werd het gerius 2, 10; L. van der Plas 3; C. Kraayenoord 5; Kr. Schaap Monster 7 en A. J. Hus 9. SASSENHEIM Van Houwelingen op toernee Voor een tournee door Duitsland vertrek de Sassenheimse wielrenner Arie van Houwelingen donderdag 2 juli a.s. in gezelschap van J. Buis. Zij zullen deelnemen aan wedstrij den achter motoren op de wieler banen van Berlijn (zaterdag 4 juli), Forst (zondag 5 juli) Leipzig (dins dag 7 juli) en in Chemnitz (Karl Marxstadt; op donderdag 9 juli) Woningverbetering In opdracht van de Houthandel van der Lugt te voorstel in stemming gebracht, waar-1 Voorschoten wordt door het aanne- bij tevens we'rd bedongen, dat als mersbedrijf Th. Reeuwijk Zn te het verworpen zou worden het col- Sassenheim de verbetering van een lege in hoger beroep zou gaan. Het I straat uitgevoerd. Snelboten brachten de raad van Warmond in beweging Maximum aantal vastgesteld Onder voorzitterschap van de bur gemeester kwam de raad van War mond in openbare vergadering bij een. Afwezig was met kennisgeving de heer mr Groenendijk. Aangeno men werd een voorstel van b. en w. tot verhoging van het presentiegeld van de leden van de commissie tot wering van schoolverzuim en de le den van de lager onderwijs commis- Goedgekeurd werd het voorstel van b. en w. tot het verlenen van een loonbijslag per 1 januari 1959 aan het gemeentepersoneel en tot wijziging van de kindertoelage-ver ordening in het kader van de com pensatie van de huurverhoging per 1 augustus 1957. Het voorstel van b. en w. tot het aangaan van een gemeenschappelij ke regeling inzake een regionaal woonwagenkamp te Leiden werd goedgekeurd nadat door de voorzit ter op verzoek van de heer Willem- sen nog een toelichting was gegeven op de onduidelijk gestelde overeen komst Besloten werd medewerking te verlenen aan de aanschaffing van meubilair en een bandopname ten behoeve van de r.k. meisjesschool zomede tot het treffen van diverse voorzieningen en de aanschaffing van meubilair ten behoeve van de de r.k. jongensschool. Ter tafel kwam het voorstel van b. en w. tot afvoering van de ge meentelijke bijdrage in de stich- tingskosten van een houten vereni gingsgebouw van de stichting r.k. Parochiehuis alhier. De heer Van Vliet zegt dat het niet geheel is uit gesloten dat dit plan toch nog ver wezenlijkt kan worden, hetgeen hij bij gerucht vernomen heeft. In ver band hiermede stelt hij voor, dit voorstel aan te houden. Aldus wordt besloten. Besloten werd aan de stichting tot viering van Warmonds feesten een geldlening te verstrekken van 600- voor de aanschaffing van een lichtinstallatie ten behoeve van de jaarlijks te houden harddraverij. Op voorstel van de voorz. werd besloten over te gaan tot aanschaffing van de nodige ingrediënten die zullen wor den gebruikt voor een feestelijke verlichting gedurende de Kaagweek en bij andere feestelijkheden. Snelboten. De heer Schepers bracht hierna ter sprake de verordening op het snelvaren met „speedboats". Het is nimmer de bedoeling van de raad geweest", aldus spreker, „om het aantal af te geven vergunningen aan een maximum te binden". De raad heeft een verordening vastges dat het verboden is met dergelijke boten te varen. Van dit veri/od kan ontheffing worden verleend onder bepaalde voorwaarden, maar er is nergens bepaald, hoeveel het aantal vergunningen mag bedragen. De voorziter zegt, dat b. en w. hiertoe zijn overgegaan uit een oogpunt van orde en openbare veiligheid. Zij hebben als plafond gesteld 75 ver gunningen voor maandag tot en met vrijdag en 50 vergunningen voor de gehele week, inclusief het weekend- Zij menen uit veiligheidsoverwegin gen niet verder te mogen gaan. De heer Schepers acht de zienswijze van b. en w. niet in overeenstem ming met de verordening. Door de handelwijze van b. en w. Woningen Azalealaan verdeeld gen een bedrag van 4800 zal vergen. Hierbij had de heer van der Berg de opmerking, dat hij de verhouding van de lichtsterkte tussen een leslokaal en het gymnastieklokaal niet juist vond. In verband met de sluiting van het Hieraan zal echter nog do nodige aan- dienstjaar 1958 per 30 juni 1959 moes- dacht worden besteed. Bij de verde- ten vóór deze datum nog enkele be- j üng van de 48 woningwetwoningen grolingswijzigingen wovden vastge-1 de Azalialaan kreeg elk der wo- steld betreffende het dienstjaar 1958,1 ningbouwcorporaties er 16. waarbij waarvoor de raad in openbare ver gadering bijeen was geroepen. Daar naast waren nog een aantal voorstel len te behandelen, welke alle ha merstukken konden worden behan deld. Dientengevolge kon in ruim een uur tijds de agenda worden afgewerkt, waarna op voorstel van de voorzitter, burgemeester Verkerk, de raad nog enige tijd in geheime vergadering bij- een bleef. Destijds werd het besluit genomen, dat, wanneer een z.g. premiewoning, Wetten. De heer Paulides (reglemen- weike eigendom is van de gemeente tair aftredend) stelde zich wel her kiesbaar en met hem werden in het nieuwe bestuur gekozen: mej. A. Hoogervorst, de heren C. Bruines, H. v. d. Hoeven Jr. en H. de Gunst Jr. Met algemene stemmen werd de heer R. Paulides tot voorzitter gekozen. Deze dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen en stelde voor namens de vergadering, de heer Van Resteren een dankbrief te zenden voor het werk voor de vereniging verricht, met de wens voor een alge heel en spoedig herstel. Besloten werd een avond minder ter beschikking te stellen aan de Badminton en deze avond voor de steeds groeiende Volleybal-afdeling te bestemmen. Getracht zal worden de afdeling Tafeltennis aan activiteit te doen winnen. Het bestuur werd als volgt samen gesteld: de heer R. Paulides, voorz., H. de Gunst, le secr., C. Bruines, 2e secr., mej. A. Hogervorst, le pen- j,Patrimonium" het eerste blok, dus aan de kant van Reijerskoop, in be heer krijgt, het tweede „Onze Wo ning", en het laatste, dus meest noor delijke, aan „Sint Joseph" werd toe bedeeld. Een en ander in overleg met de betrokken besturen. Het voorstel tot vaststelling van een verordening op de verzorgingshui zen, zoals deze reeds uitvoerig in ons blad is opgenomen, werd eveneens zonder enig commentaar aangenomen. De rekening der gemeentebedrijven voor gas, water, en electriciteit werd in handen gesteld van een commissie van onderzoek, bestaande uit de he ren v. d. Dool, Wever, en van Wen- gerden. door vertrek van de bewoner vrij komt, deze zal worden verkocht. Dit was nu het geval met de woning Goudse Rijweg 33 waarom een voor stel aan de raad werd gedaan deze woning te verkopen aan de heer C. van de Vliet. Na een korte toelichting over de vaststelling van de verkoop prijs kon de raad zich met deze ver koop verenigen. Evenmin bestond be zwaar tegen de aanschaf van een nieuwe ketel voor de centrale ver warmingsinstallatie in het schoolge bouw aan de Nieuwstraat, hetgeen een bedrag van 10.460 vraagt. Het R.K. schoolbestuur kreeg toestemming om voor 2825 nieuwe gymnastjek- toestellen aan te schaffen terwijl het bestuur van de vereniging tot stich ting en instandhouding van Chr. Ned. Herv. scholen voor 6100 nieuwe ten sterkste werd afgeraden, kon het schoolbanken, bordstellingen en voorstel tenslotte zonder stemming OEGSTGEEST Vermist De groepscommandant der Rijks politie te Oegstgeest verzoekt namens de ouders te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van George Cor nells Blonk, oud 33 jaar, wonende te Oegstgeest. Hij is op 29 juni 1959 per rijwiel uit Noordwijkerhout vertrok ken, doch niet thuis aangekomen. Hij is toevallijder, een ongeluk wordt ge vreesd. Signalement: lang plus minus 1,73 meter, gezet pastuur, zwart aan de slapen, enigszins grijzend, achterover gekamd haar, dikke neus, rond gelaat. Is gekleed in grijs costuum met klein ruitmotief, wit overhemd met in de ter gevaar dan de speedboats en binnenkant een rood etiket „No Iron", ^L^;lzwai'te schoenen. Hü ia in het bezit wnvvwvin, e ,""T" van een zwart gelakt herenrijwiel merk „Fongers". Een ieder die inlichtingen kan ge ven, wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met voornoemde groepscommandant, te bereiken on der netnummer 01710, abonneenum mer 20360, of met de politie in zijn worden thans verschillende perso nen gedupeerd. De heer Willemse zegt dat de raad destijds besloten heeft, wel voor waarden te stellen aan de te verle nen vergunningen, zulks uit een preventief oogpunt, maar 't is nim mer de bedoeling van de raad ge weest het aantal vergunningen aan een maximum te binden. Kruisers even gevaarlijk. Uit een oogpunt van veiligheid acht hij de zware kruisers een gro ten een maximum moeten worden vastgesteld, dat de plassen zou mo gen bevaren. Consequent door gere deneerd zou dan ook het aantal zeil boten beperkt moeten warden, in dien de plassen overvol geraken. De voorzitter wijst er op, dat ook an dere gemeente er toe zijn overge- i |j MM51> gaan het aantal vergunningen voor j ëf haw'woon-*ó?\'ërbuifplaats „speedboats te beperken. Het ge- vaar dat b. en w. zien in een over-1 matig aantal „speedboats" is niet J denkbeeldig. Hij denkt hierbij aan het zwem-) men vooral bij duisternis. I De zwemmers zullen een derge lijke snelvarende boot niet meer kun nen ontwijken. De heer Willemsen is A van mening, dat dit gevaar kan wor- „9^ 'Tilburg den ondervangen door het varen.onder gemeente Moergestel met deze boten te verbieden tussen Yfn!T\org?n. een aut°-ongeluk £e zonsopgang en zonsondergang. De urd, dat aan twee mensen het heer Heijl was van mening dat thans I Ie^n heeft gekost. Twee doden door overrijden te diep wordt ingegrepen in de per soonlijke vrijheid. Hij zou de snelheid op de Leede willen beperken tot een bepaald maximum tot dat men op de plaats gekomen is, waar men dan vrij mag varen, zonder vergunning, zodat dan een ieder gebruik kan maken van zyn speedboat. De heer v. d. Kroft zegt, dat het aan de raad is, het aantal vergunningen vast te stellen en dat dit niet behoort tot de competentie van B. en W. Geen snelheidsbeperking De heer Van Blade 1 zou het advies willen inwinnen van de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereniging „de Kaag" om hierna een nader besluit te nemen. De heer Van Vliet wil de snelheid beperken op alle te bevaren plaatsen maar hij wil geen limiet voor de af te geven vergunningen. De heer Sche pers kan zich met 't voorstel van de heer Van Bladel verenigen. Aangezien echter het Inwinnen van advies weer de nodige tijd zal vergen In de richting Tilburg reed achter een vrachtauto een bestelwagen, be stuurd door de 23-jarige ongehuwde Bosma s uit Tilburg. Deze wilde op een gegeven ogenblik de vrachtauto passeren, terwijl hem uit de richting Tilbur.'- een personenauto, bestuurd door de 27-jarige gehuwde vertegen woordiger Van Balkhoven uit Rot terdam, tegemoet kwam. Een bot sing bleek onvermijdelijk, toen de bestuurder van de bestelauto toch doorzette en voor de vrachtauto het rechter weggedeelte trachtte te be reiken. De bestelauto en de personen auto raakten elkaar op volle snel heid en rolden na de botsing over de weg, nadat de bestelauto ook nog een tik van de vrachtauto had gekregen. De ravage was ontzettend. Beide be stuurders waren op slag dood. Marktberichten LEIDEN. 1 juli. Groente. Aard beien 0.31 per doosje. Druiven 83 152, Zwarte bessen 185, andijvie ên wi al in hetSÏÏKenwifhy ^VsKnen Tam" De oplossing voor de afsluiting van een gedeelte van de Nieuwstraat ten behoeve van de tunnelbouw kon even eens volledige instemming van de vroede vaderen krijgen, doch het voorstel tot de aanschaf van een ge combineerde vlak- en vandiktebank ten behoeve van de gemeentelijke timimermanswerkpiaans kon bij de heer v. d. Berg geen genade vinden Hij vond een eenvoudige vlakbank voldoende. Na toelichting door de wethouder en de directeur van ge meentewerken, welke werd gesteund door de heer Verbeij en waarbij de aanschaf van een 2e hands machine nieuwe leerboeken lagere school in deze goede gaven riede, doordat al- ningmeesteresse, H. v. d. Hoeven, 2e daar een nieuwe verlichting zal wor- penningm. den aangebracht met TJj.-buizen het- worden aangenomen. Na de gebrui kelijke rondvraag welke geen bijzon derheden opleverde werd de openbare vergadering gesloten. NOORDWIJK BEZOEK KONING BOUDEWUN Op 9 juli a.s. zal Z.M. Koning Bou- dewijn van België tijdens zijn statie- bezoek aan Nederland ook een kort bezoek brengen aan Noordwijk. Omstreeks 4 uur zal Z.M. de Ko ning, vergezeld van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard per helicopter op het Zuiderstrand arriveren, waar het gezelschap zal worden ontvangen door de burge meester. Na een kort oponthoud met o.a. het gebruik van verversingen in een voor die gelegenheid te bouwen paviljoen, wordt de reis per auto's vervolgd via Koningin Astrid Bou levard, Huis ter Duinstraat, Konin gin Wilhelmina Boulevard, Quarles van Uffordstraat, Van Panhuysstraat en de Van de Mortelstraat. Voor deze voor Noordwijk zo be langrijke gebeurtenis zullen door de gemeente uiteraard verschillende voorzieningen getroffen moeten wor den, om het hoge gezelschap zo waardig mogelijk te ontvangen. Be halve de plaatsing en inrichting van de tent, zullen ter plaatse en langs de te volgen route een groot, aantal Bel gische vlaggen worden geplaatst. De kosten hiervan worden geraamd op 3500.waarvoor b. en w. een ver zoek tot de raad hebben gericht, een krediet tot genoemd bedrag beschik baar te willen stellen. ZWEMBAD IN DE GOLF Nadat de raad besloten heeft tot overname voor ƒ500.van de rech ten op het zwembassin aan de Bots- weg, hebben b. en w. thans van het Staatsbosbeheer de mededeling ont vangen, dat de Staat der Nederlanden bereid is aan de gemeente Noordwijk, ten behoeve van de exploitatie van het zwembad tot wederopzeggens en tegen een vergoeding van 100.— per jaar vergunning te verlenen voor het gebruik van de ondergrond van het bassin en het omliggende terrein, groot ongeveer 8700 m2. Sinds enige jaren wordt in dit bassin zwemonderwijs gegeven voor de schooljeugd, zodat deze mede deling zeer belangrijk is voer het voortzetten van dit onderwijs aan de jeugd. te vragen vergunningen verlenen on der de gebruikelijke voorwaarden. De voorzitter zegt dat b. en w. dan geen enkele verantwoordelijkheid kunnen nemen daar deze geheel voor rekening van de raad komt. De heer Dekker kan met het voorstel van de heer Van Bladel meegaan en wil nog het plafond voor dit seizoen van 75 op 100 brengen en dan voor de ge hele week inclusief het weekend. De heer Willemse kan zich met dit voor stel verenigen onder uitdrukkelijk be ding echter, dat het getal 100 in de toekomst niet als limiet zal gelden. Hierover zal dan later alsnog een beslissing moeten worden genomen. Na nog enige discussie wordt aldus besloten. De heer Willemsen verzocht b. en w. er bij de gemeente Oegstgeest op aan te dringen dat de voorgenomen voorzieningen aan de Warmonderweg voor de winer tot stand te brengen. De toestand daar ter plaatse is le vensgevaarlijk en ongelukken zullen niet te vermijden zijn. Besloten wordt b. en w. van Oegstgeest dienovereen komstig te berichten. Rijwielpad Met betrekking tot de aanleg van een rijwielpad langs de plassen, ver zocht de heer Willemsen de hierover gevoerde correspondentie ter inzage van de raadsleden te leggen daar 'n courantenbericht over deze aangele genheid hem niet bevredigd heeft. Dit wordt toegezegd. De heer Van Vliet bracht nog even in herinnering de gedane toezegging vatf b. en w. met betrekking tot het instellen van par- keerkommen. Hieromtrent zal een nader advies verschijnen. De heer v. d. Kroft stelde voor in de woonruimte verordening op te nemen een artikel luidende: „op de lijst van woningzoe kenden kunnen ook worden geplaatst zij die ongehuwd zijn, doch in het hu welijk wensen te treden maar niet in het arbeidsproces der gemeente zijn opgenomen". De voorzitter zegt dat hiertegen wel geen bezwaren zullen bestaan, maar hij wenst deze aangelegenheid eerst in studie te nemen. In de volgende vergadering zal hierover een beslis sing kunnen worden genomen. Van geen gevaar bewust, reden de heren S. uit Wassenaar zondag in een personenauto over de spoorweg overgang. De spoorbomen waren niet gesloten en ook de knipperlichten werkten niet, zodat de bestuurder van de auto aannam, dat de weg vei lig was. Niettemin keek hij toch even de spoorweg langs en zag toen tot zijn ontzetting een trein naderen, die claxonneerde. De bestuurder had de tegenwoordigheid van geest, vol gas te geven waardoor met 'n sprong de auto over de rails kwam, juist op het moment dat de trein voorbij vloog. Dat de bestuurder en zijn mede-inzittende geheel ontdaan waren, behoeft geen betoog. De politie stelt een onderzoek in maar er is nog geen aangifte gedaan. De spoorwegwachter zou van zijn post zijn ontheven. Spreekuur De burgemeester dezer gemeente is donderdag a.s. verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden. kroten f 1233, rode kool f 28, spitskool ƒ3134, po-telein ƒ1018, rabarber 1726. spinazie 813, tomaten A 5264. idem B f 5565, idem C ƒ38—53, idem CC f 24—32, uien ƒ728, waspeen ƒ1136, zil veruien 40 per 100 kg. Perziken ƒ3 37, bloemkool A 1768, idem B 10—19, idem C 18, komkommers A ƒ13—31, idem B 9—33, idem C ƒ10—17, sla ƒ300—1090 per 100 st. Bospeen 2643, peterselie 560 1010, selderij ƒ7601350 per 100 bos. WOERDEN. 1 juli. Kaas. Aan voer 165 partijen. Eerste kwaliteit 2.15—2.23, tweede kw. 2.08—2.14, extra kw. 2.30. Handel matig. WOERDEN. 1 juli. Lammeren. Aanvoer 111 lammeren. Notering 45.0060.00. Handel redelijk. TER AAR. 30 juni. Groente. Kassnijbonen 0.80—1.00, idem B 770 75, idem stek 2852, doppers 34— 41, blauwschokkers 51 alles per kg. Tuinbonen 1.802.50 per 10 kg. Augurken: basterd 35, grof A 31, grof 1 34, CD 25, E 22, E geel 10, alles per kg. ARTS PRAKTIJK HERVAT ARTS Wegens militaire dienst AFWEZIG TOT 27 JULI Waarn. dokterstelefoon 22222 MAAG-DARMARTS PRAKTIJK HERVAT ARTS PRAKTIJK HERVAT Voor korte of langere tijd te huur enige Volks wagens 1956, all-risk ver zekering. Wassenaar, teL 4201. Kampeertenten. Ver huur van uitsluitend 1ste klas kampeermaterialen. Vraagt prijscourant. H. R. Troost, Haven 14. Leiden, tel 21664 troën 2 CV 4-pers., open interessante huurprijs. Bespreek vroegtijdig per dag of langer. Hoge Rijn dijk 4a, tel. 25259, Goeje- straat 34, telef. 30794. 3T Woningrull aangeb- Vrije bovenw, aparte op gang, boven 4 slaapk., ben. 2 kamers, w.c., dou checel, balkon en schuur, huurprijs 13.15. In ruil voor heel huis of flinke bovenw. omtrek Lange- brug of Hooigracht. Br. onder no. 2983 bur. v.d. bl.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3