Piet de Jongh kwam als zesde feestend Rennes binnen m Lange étappe zonder veel bijzondere dingen Goudvissen DAG- en PLOEGEN KLASSEMENT Schaakspel jjINSDAG 30 JUNI 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 8 André Darrigade demonstreerde op het knusse wielerbaantje van het fees tende Rennes de macht van de Franse nationalen. Lachend wees de blonde aprintcrack op zijn ploegmaat Jean Graczyk, aan wie Darrigade als belo ning voor het harde werk in de op één na langste étappe van de Tour van Rouaan naar Rennes over 286 km. de eer had gegund om als eerste over de eindstreep te gaan. Darrigade zorgde er wel voor, dat zijn groene trui niet in gevaar kwam door met een banddikte verschil voor zijn concurrent Vito Fa- vero als tweede te finishen. Vier Franse nationalen bevonden zich ln de kopgroep van tien man. die 100 kilometer voor het einde ontstond. Is het een wonder, dat zij in die slotfase in de hoofdstad van Bretagne de zege konden afstaan aan de man, die het hardst had gewerkt om de tegenstand van Piet de Jongh, de Spanjaard Gal- deano, de Italiaan Baffi en Favero, de Belg Hoevenaers en de Breton Pipelin te breken? Want hoe gretig en ijverig dit zestal in de laatste dertig kilometer ook getracht had om aan de aandacht van de nationalen te ontsnappen, de overmacht was te groot. Dit werd nog eens te meer duidelijk in die laatste ronde op de smalle betonnen wieler baan, toen de gevaarlijke Italianen door de vier Fransen volkomen ingesloten werden en noch Favero noch Baffi zijn gescherpte eindspurt in het geding kon brengen. Piet de Jongh, als laatste het stadion binnengekomen, veroverde nog een verdienstelijke zesde plaats en werd met Daan de Groot de best geplaatste Nederlander in het algemeen klasse ment. Samen bezetten zij de 17de plaats want door de enkele minuten winst maakten Graczyk, Favero, Baffi, Hoeve naers en Galdeano een enorme sprong in de klassering en nestelden zij zich voor de Nederlanders. Ruim twee minuten na de kopgroep kwam het gehele peloton met alle leden van de Neluxploeg binnen. En dit be tekende, dat Graczyk en Everaert zich bij gele trui-drager Cazala, Stablinski en Darrigade onder de eerste twintig in het algemeen klassement schaarden, hetgeen zo belangrijk is voor het alge meen ploegenklassement. Het is echter de vraag of Marcel Bi- dot zo ingenomen zal zijn met de voor spoed van zijn pupillen. Het ligt im mers voor de hand, dat dit vijftal zo lang mogelijk voor de eigen klassering zal vechten, ter- ijl Bidot hen misschien wel spoedig nodig zal hebben om de grote bazen bij te staan. En dan zal het belang van de kleineren op de achter grond gesteld moeten worden. De ploeg leider van de Franse Tricolores kan van dit probleem bijna niet slapen Revolte van Rivlère en Geminlani. Dit zijn trouwens niet de enige zor gen van Bidot. Op hem rust de zware taak om Rivière, Bobet, Anquetil en Geminiani in toom te houden tot de strijd werkelijk ontbrandt. En het kan onmogelijk de bedoeling zijn, dat de aan hei plafond Jaap Kersten zorgde maandag avond in hotel Astrid in Rennes voor het lachnummer van de dag Voor de Nederlands—Luxemburgse ploeg althans, niet voor de directie van het hotel. Terwijl Gerrit Voorting onder handen was van de Italiaanse mas seur Ferrie was Jaap Kersten in de kamer boven hem aan de was. Die witte sokken mogen wel eens een beurt hebben, dacht hij. De sterke renner uit Siebengewald gooide d< sokken in de wasbak en zette de kraan open. Intussen lag Voorting op de massagetafel naar htt pla fond te staren. Op een gegeven mo ment werd zijn blik getrokken door de wit-glazen bol van de plafond verlichting, die op een vreemde spookachtige manier begon te ver kleuren. „Ik dacht dat ik een hal lucinatie kreeg vertelde hij later Het bleek, dat de glazen bol lang zaam maar zeker vol wa r liep De verklaring voor het unieke schouwspel dat een plafonnière zichzelf met water vult. was weldra gevonden toen ook een andere zwak ke plaats in het plafond van Voor- ting's kamer begon door te lekken Jaap Kersten had de kraan verge ten dicht te doen. „Jaap doe als de weerga die kraan dicht en kom dan dat ding er zelf maar afhalen en leeggooien" riep veteraan Gerrit zijn jongere ploeg- makker toe. Jaap Kersten stormde de trap af. „Je zou er natuurlijk ook een goudvis in kunnen doen' bracht de Limburger nog in hel midden voor hij een stoel op hel bed van Voorting zette en erop klom. Franse wielerhelden in de vlakke étap pes elkaar afslachten. Met diepe rim pels zag Bidot gistermorgen dan ook toe, hoe Roger Rivière. een van de las tige raspaarden, rebelleerde door tot tweemaal toe te trachten de een minuut voor het peloton rijdende Duitser Hans Reitz te bereiken. De tweede maal lukte de uitval van de wereldkampioen der achtervolgers en het kostte het pe loton een inspannende jacht om de vluchtelingen terug te halen. Na dit op windende begin te midden van uitge strekte boomgaarden, die de bakermat zijn van de beroemde cider, hield Bidot het hart vast en niet ten onrechte. Want het voorbeeld van Rivière werkte aan stekelijk en inspireerde Geminiani later op de dag om samen met Ercole Bal dini, een der gevaarlijkste concurren ten, aan de haal te gaan. In Rennes zal ongetwijfeld na het tafelen over deze revolte een harde noot gekraakt zijn. Geen wandeling. Wie gedacht mocht hebben, dat na de bijna 1000 kilometer van de eerste vier dagen de renners het in deze monster étappe, vooral met het uitzicht op de tijdrit van vandaag, wel zouden gelo ven, kwam bedrogen uit. Na de vlucht van Reitz en de jacht van Rivière bleef het onrustig. Nauwelijks was de be dauwde vallei van de Seine achter de rug en trok de karavaan de sprookjes achtige donkere wouden in, of het be gon te regenen. Dat was in de buurt van Bernay na 55 km. Terwijl het peloton om regencape- tjes begon te schreeuwen, maakten en kelen, onder meer Daan de Groot, ge bruik van de gelegenheid om de hielen te lichten. Het gelukte niet. Meer uit zicht op succes boekte de Amsterdam mer tien kilometer verder in het gezel schap van Gismondi, Plankaert, Chris tian, de Bruyne, Utset en Eeveraert. Zij veroverden in het land van de Calvados een voorsprong van 1 min. 25 sec. Toen hield de stortregen op en zetten twin tig renners, onder wie Baldini, Anquetil Bobet. Gaul, Geminiani, Cazala, Rivière en Piet de Jongh zich op het spoor en nog voor de heuvel van Vimoutiers (94 km.) was de rust weergekeerd. Voort ging het over historische grond uit de tweede wereldoorlog. Waar in juni 1944 generaal Patton met zijn tank- leger een ontzettend gevecht tegen de Duitse Tigertanks had geleverd trok Piet de Jongh met de Italiaan Gismondi ten strijde. Weer was het Cazala, die met enkele anderen na de ravitaille ring in het na D-day voor driekwart verwoeste, maar herrezen Argentan (124 km.), de stoutmoedigen tot de on voorwaardelijke overgave dwong. Baldini plaagt. Er ging een schok door de karavaan toen Baldini zich na 157 km. bij La Ferte-Mace voor het eerst liet zien. Met Marcel Janssens en Bram Kool knaagde de wereldkampioen aan het moreel van zijn concurrenten, die hoewel met tegenzin wel samen moesten werken om de wereldkampioen terug te halen. Op dit moment kreeg Martin van den Borgh een lekke band. Dankzij de steun van Piet de Jongh en Jempie Schmitz en ook mede dank zij het stilleggen van de koers na de speldeprik van Bal dini kon de Limburger echter spoedig zijn plaats weer innemen. De aanval van Baldini en Geminiani bij Bagnoles- de l'Orne (163,5 km.) liep door de een drachtige samenwerking van de Belgen en de Neluxploeg ook al op niets uit. De slag valt. Op weg naar Fougères, dat zijn naam dankt aan de metershoge varens, die de weiden in deze streek aan het oog van de toerist onttrekken, viel de beslissen de slag. Even voor Chantrigne na 185 km. demarreerden de Spanjaard Galdeano en de Franse nationaal Privat. Piet de Jongh, die met Jaap Kersten, Bram Kool en Aldo Bolzan vrijheid van handelen had gekregen, ging met Baffi, Everaert en Pipelin mee. Ook Darrigade, Hoevenaers en Graczyk en Favero klopten aan de voordeur en zo ontstond de kopgroep, die in Rennes van de aanvankelijke voorsprong van 3 min. en 25 seconden bij Le Loroux (226.5 km.) nog ruim een minuut bleek te hebben. Pipelin, die naar zijn ge boortestreek reed, slaagde er, door de strenge bewaking van de Franse na tionalen in de laatste tien kilometer niet in, weg te komen, maar hij kreeg een behoorlijke troostprijs: de honderd duizend francs voor de strijdlustigste We zien hier Jean Graczyk voor zijn ploegmaat '.ndré Darrigade, die tweede werd, over de eindstreep gaan. Verder op de foto van links de Italiaan Vito Favero, die derde zou worden en de Belg Jos Hoevenaars, die als vierde eindigde. Wimbledon: Etappe-uitslag Uitslag van de vijf de étappe luidt: 1. Graczyk (Fr.) 8 uur 6 min. 36 sec. (met bonificatie 8.05.36); 2. Darrigade (Fr.) 8.06.36 (met bonifi catie 8.06.06); 3. Favero (It.); 4. Hoe venaers (België); 5. Baffi (It.); 6. de Jongh (Nelux); 7. Pipelin (West-Zuid- West); 8. Galdeano (Sp.)9. Privat (Fr.)10. Everaert (Fr.) allen in 8.06.36 11. Bruni (It.) 8.08.54; 12. Van Aerde (België); 13. Altweck (Zwits./Dld)14. Van Geneugden (België); 15. Anquetil (Fr.)16. Fabbri (It.)17. Groussard (West-Zuid-West); 18. ex aequo het grote peloton in 8.08.54. Na de ontwikkeling van de film van aankomst werden de renners, die in het peloton aankwamen als volgt geklas seerd: 18. Picot (West-Zuid-West)19. Dejouhannet (Centraal-Zuid-Frankrijk) 20. Schellemberg (Zwits/Dld); 26. Piet van Est (Nelux); 30. Van den Borgh (Nelux); 38. Kool (Nelux); 46. L. Bobet (Fr.); 48. Rivière (Fr.); 51. Voorting (Nelux); 70. Cazala (Fr.); 74. Bolzan (Nelux)78. Damen (Nelux)94. Gaul (Nelux); 95. Ernzer (Nelux); 96. De Groot (Nelux); 98. Schmitz (Nelux); 106. Kersten (Nelux); 111. Baldini (It.). Algemeen klassement: 1. Cazala 32.59.14; 2. Gauthier 32.59.41; 3. Ver- meulin 33.00.56; 4. Annaert 33.00.59; 5. en 6. Picot en Schellemberg 33.01.10; 7. A. Desmet 33.01.15; 8. Pauwels 33.01.29 9. Stablinski 33.01.42; 10. Batista 33.02.41 I 11. Darrigade 33.06.56; 12. Graczyk 133.08.32; 13. Favero 33.08.42; 14. Baffi '33.08.46; 15. Hoevenaers 33.09.18; 16. Galdeano 33.10.03; 17. tun. 20. De Groot De Jongh, Everaert en Pipelin 33.10.15; 21. Bahamontes 33.10.31; 23. ex aequo o.a. Piet van Est 33.10.50; 30. en 31. Kersten en Kool 33.11.17; 35. ex aequo o.a. Rivière, Baldini, Anquetil, Gaul, Ernzer, L. Bobet 33.12.00; 49. ex aequo o.a. Bolzan en Damen 33.12.19; 83. en 84. Van den Borgh en Brankart 33.13.09; 85. en 86. Bono en Voorting 33.13.15; 90. Schmitz 33.13.36. Ploegenklassement: 1. Frankrijk 24.18.18; 2. Italië 24.22.06; 3. ex aequo: België. Nelux (de Jongh, Van Est, Van I den Borgh), West-Zuid-West en Spanje, allen 24.24.24; 7. ex aequo: Zwitserland/ j Duitsland, Internationale ploeg, Parijs- I Noord-Oost en Centraal-Zuid-Frankrijk I 24.26.42. Algemeen ploegenklassement: 1. Frank rijk 99.07.52; 2. België 99.12.02; 3. Pa- i rijs-Noord-Oost 99.13.55; 4. Centraal- 1 Zuid Frankrijk 99.21.29; 5. West-Zuid- West Frankrijk 99.22.55; 6. Zwitser land/Duitsland 99.24.00; 7. Internatio nale ploeg 99.26.41; 8. Italië 99.28.13; 9. Nelux (De Groot, De Jongh, Van Est) 99.31.20; 10. Spanje 99.31.38. Puntenklassement: 1. Darrigade 219; 2. Favero 177; 3. Graczyk'130; 4. Bruni 127; 5. Van Aerde 119; 6. Dejouhannet 112; 7. Cazala 108; 8. Hoevenaers 107; 9. Baffi 90; 10. De Groot 83; 15. Van Est 69: 24. Voorting 41. Pipelin (West-Zuid-West Frankrijk) werd uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de vijfde étappe. Hij kreeg 57 stemmen, terwijl de Nederlander De Jongh slechts 18 stemmen vergaarde. In het algemeen klassement voor strijd lustigste renner heeft Piet van Est nog steeds de leiding met 73 punten. Pipelin is nu tweede met 57 pnt. De prijs voor de ongelukkigste renner werd in de vijfde étappe niet uitgekeerd. Neal Fraser uitgeschakeld Neal Fraser uitgeschakeld. Dat was gisteren de grote verrassing van Wim bledon. Het was de 23-jarige Amerikaan Barry Mackay thans in militaire dienst bij de Amerikaanse luchtmacht en op bevel van zijn superieuren naar Wim bledon gezonden die voor dat stoute stukje zorgde. In een heroisch gevecht dat meer dan 2uur duurde schakelde de jeugdige Amerikaan op het centre- court de Wimbledon-finalist van 1958 ir de kwart-finales van het herenenkelspel uit. De laatste vier, die norgen zuller strijden voor de finaleplaatsen, zijn thans bekend. Het zijn de Australiër Ro: Emerson en Rod Laver en de Amerika nen Alex Olmedo en Barry Mackay. La- ver zal tegen Mackay uitkomen en Emerson tegen Olmedo. Zoals gezegd, ruim 2l/ï uur heeft de man uit Dayton nodig gehad om de als nummer twee geplaatst Fraser uit de schakelen. Vijf sets duurde het gevecht dat zich aanvankelijk in het geheel niet gunstig voor Mackay ontwikkelde de eerste set verloor hij, de tweede bracht hij weliswaar met veel moeite op zijn naam (10-8), doch daarna scheen de be slissing al te worden ingeleid: het werd 60 .oo de geroutineerde Australiër zelfs overtuigend terug. De cijfers waren Maar Mackay kwam terug, hij kwam niet meer voor tweeërlei uitleg vatbaar Door de vierde set met 63 en de vijfde zelfs met 6—1 in zijn voordeel te beslis sen plaatste de Amerikaan zich in de halve finales. Ook de „Peruaanse Amerikaan" Alex Olmedo, de grote favoriet voor de titel had het lang niet gemakkelijk. Hij kreeg de Chileense Kampioen Luis Ayala als nummer zes geplaatst als tegen stander. In vier sets (75, 36, 63 62) versloeg Olmed de Chileen. De Australiërs Laver en Emerson had den aanmerkelijk minder moe- om zich te handhaven. Beiden hadden aan drie sets voldoende voor es plaats bi de laatste vier. Roy Emerson schakelde me 63, 64 62 Bobby Wilson uit Daarmee werd meteen de Britse hoop vernietigd eindelijk, na 22 jaar, weei eens in de l.alve finale herenenkelspe vertegenwoordigd te zijn. DIT JAAR TOUR DE BENELUX De stichting sportmanifestaties te Am sterdam heeft van de KNWU de licensie verkregen tot het organiseren van de Tour de Benelux, die voor de eerste maal gehouden zal worden en wel van 11 tot en met 20 september a.s. Deze eerste tour zal door Nederland en België voeren en ongeveer 2500 km lang zijn. Het ligt in de bedoeling de start en finish van deze tiendaagse wielerwed strijd deze eerste keer in Amsterdam te houden. DE RONDE VAN OOSTENRIJK De derde atappe van de Ronde van Oostenrijk, een rit over 196 km van Wels naar Woergl, is gewonnen door de Oos tenrijker Schweiger. Zijn tijd was 5 uur 18 min. 4 sec. De tweede, derde en vierde plaats werden ingenomen door leden van de Belgische equipe nl. door René van der Vecken, Constant Goossens en Andrc Durnez. De uitslag was verder: 5. Ruiner (Oost.), 6. Thalmaier (Oost.), 7. Kaupe (Oost.), 8. Müller .Oost.), 9. Hoffmans (Ned.), 10. Enthoven Ned.), 11. Malie paard (Ned.), allen in dezelfde tijd als de winnaer. In het algemeen klassement na de derde etappe heeft de Belg Goos sens de leiding. Het algemeen klassement na drie etappes luidt: 1. Goossens (B.) 13.56.19; 2. Mascha (O.) 13.57.32; 3. Maliepaard (Ned.) 13.58.24; 4. Enthoven (Ned. 13.58.28. Hofmans bezet de veertiende plaats in 14.07.51 en Van Geel is zes tiende in 14.09.49. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Oostenrijk 41.58.27; 2 België 42.04.02; 3. Nederland 42.04.43. LEIDSE REN- EN TOURVER. SWIFT Uitslag Recordrit: A. kl. 34 km. A. v d. Kaay, 51 min. 9sec. B. kl. 34 km. 1. P Kooyman, 51 min. 12 sec.; 2. G. Grim bergen, 51 min. 51 sec. C kl. 17 km. 1. A Kloosterman, 25 min. 52 sec.; 2. A. Steen- voorden, 26 min. 6 sec. D. kl. 17 km. Schraverius 29 min. 9 sec. De uitslagen van de zomercompetitie zijn: en B kl. 51 km. 1. A. v. d. Kaay 1.20.03; 2. P. Otto; C. kl. 51 km. 1. A Steenvoorden, 1.20.03; 2. J. v. Amster dam; D. kl. 34 km. 1. H. Boelee, 57 min 35 sec. 2. C. Kloosterman. De pelotonrit bracht de volgende resul taten: A en B. kl. 51 km 1. A. v. d. Kaay 1.19.23; 2. Karstens; 3. P. Kooyman; C kl. 51 km. 1. Fr. v. d B: >ek 1.19.23; 2. N. Kloosterman; 3. J. v. Amsteidam; D. kl. 34 km. 1. Fr. Leemans 57 min. 3 sec. 2. Fr. Britteyn; 3. H. Hoele. Bertus Boet (Swift) wist zich zaterdag als eerste te klasseren in een nieuwe- lingenwedstrijd te Uithoorn. VOETBAL UVS—DOS Inplaats van tegen De Volewijckers speelt UVS deze week tegen het Utrecht se DOS. In deze wedstrijd, welke don derdagavond te 7.15 uur gespeeld wordt op het UVS-terrein zal W. van Kampen de rechtbinnen- en Th. van Kampen de midhalfplaats bezetten. Bij DOS zullen de internationals v. d. linden en Kraay van de partij zijn. PAARDESPORT HAIROS II NIET NAAR AMERIKA De Fra-se in Nederlands bezit zijnde hengst Hairos II, die zondag op Duindigt de Grote Prijs der Lage Landen won zal niet starten in Ie race cm het „of ficieus wereldkampioenschap" die 1 augustus op de Roosevelt Raceway te Westbury bij New York gehouden wordt. Eigenaar Voordouw had hiervoor on langs een uiinodiging ontvangen. Trai ner Geersen is echter van mening, dat het beter is niet naar Amerika te gaan en de dollars d dollars te laten (eerste prijs 50.000 dollar). Het heeft bijna een half jaar 6eduurd om Hairos na zijn zwa re ziekte de hengst had een ernstige beenontsteking weer in vorm te krij gen en de reis en de harde baan in West bury zouden wel eens, zoals meer ge beurd is met Europese paarden die en kele koersen i.i de Verenigde Staten lie pen, het einde van Hairos' draverscar rière kunnen betekenen. Om deze rede nen heeft de he Voordouw r.u besloten de eervolle inviiatie niet te aanvaarden Wel zal Hairos de komende maanden uit komen in verschillende grote koersen in Europa. Zo start de hengst zondag 5 juli in de eliterennen te Gelsenkirchen, een internationale draverij gedoteerd met over 2500 meter 40.000 mark. Zijn groot ste tegenstanders van Duindigt, Jamin en Icare IV zijn ook hier van de partij. Zij moeten opnieuw 20 meter geven. Ook het Duitse paard Ivacourt start in Gelsen kirchen evenals de Nederlander Quick silver S gereden door Jan Wagenaar Aan de race om het „officieus wereld kampioenschap" op de Rooseveld race way die over l'/t mijl gaat, nemen acht paarden deel. Het zijn behalve een uit Amerika en een uit Canada: Adept (Zwe den), Jens Protector (Noorwegen), Jamin (Frankrijk, Ivacourt (Duitsland), Tor- nese (Italië) en nu Hairos II niet gaat waarschijnlijk ook Icare IV (Italië). WATERPOLO DE ZIJL—SZC 3—1 Aanvankelijk ging het oor de *hu s- club niet zo best kon SZC zelfs de leiding nemen <01). Ondanks enkele goede kansen vo r de thuisclub bleef de stand tot rust onveranderd. Ook in de tweede helft bleef het spel- beeld aanvankelijk onveranderd tot dat v. Kampen eindelijk gelijk xon maken (11). De Zijlspelers waren toen hun zenuwen meester en dadelijk hierpp zorgde J. de Haas onder groot en'hou- siasme voor 2 1. SZC raakte de kluts kwijt en met nog twee minuten te spelen zorgde Hensing voor 31. Onder grote spanning kwam het einde met onveran derde stand. Verdere uitslagen: LGBDe Zijl 4 15; De ZijlBZ en PC (meisjes) 40 De Zijl 3—SZC 2 1—4. A.s. zaterdag organiseert De Zijl een waterpolo-toernooi met als inzet de Galvano-wisselbeker. Deelnemende ver enigingen zijn: DVZ (Den Haag); OWR (Haarlem); LZC en De Zijl. Aanvang 6 uur. GEWICHTHEFFEN CENTRALE TRAINING KEURPLOEG De 18-jarige Nederlands jeugdkampioen Hans Zirkzee lid van de Leidse Kracht- sportvereniging LKV is evenals zijn trainer S. Stokkel opgenomen in de Cen trale Training, die wekelijks in Arnhem wordt gehouden. De training is bedoeld om een keur- ploeg te formeren om zodoende aan in ternationale gewichthefwedstrijden deel te nemen. HET De winnende combinatie geeft, zowel aan de winnaar als aan de omstanders meer voldoening, dan dat de partij ein digt, omdat de verliezer wegens gebrek aan materiaal het nutteloze van ver dere tegenstand inziet en dus opgeeft. Een drietal aardige combinaties uit de meester-praktijk mogen hier volgen. I. is het slot van de partij Rojahn tegen Arigos uit de wedstrijd Noorwe genGriekenland te München in 1958. Er volgde: 1. Td5h5!, Dc3xalt; 2. Kglg2, g6xh5; 3. Pe3f5 en zwart kon opgeven. Tegen de dreiging Pf5xe7 en dan Dxf8 is niets te beginnen. Op 3. Pc7; 4. Pxe7t, Kh8; 5. Dxf6 mat. De tweede stelling is uit de wedstrijd om het kampioenschap van Hongarije 1958 tussen Florian en Dozsa. Wit wint in vijf zetten. abcdefgh 1. Le3xh6!, g7xh6; 2. Dh3xh6t, Kh7x h6; 3. Td3—h3t, Df7—h5; 4. Tgl—g6t, Kh6h75. Th3xh5 mat. Van Tarrasch afkomstig is het derde partij-slot. B C D E F G H Het lijkt er op, alsof zwart aan het langste eind zal trekken, maar Tarrasch had net één zet verder gecombineerd dan zijn tegenstander. Het ging zo: 1. Tf4xd4 (op 1cxd4; 2. Lxd4 met dame-winst). 1Ph5xg3; 2. Pf5xg3, Tg5xg3t; 3. h2xg3, Tg8xg3t; 4. Kgl— fl!, Tg3xd3, Td4g4U en zwart kon op geven. Met deze rubriek besluiten wij de serie van dit seizoen en wensen u een goede zomer en prettige vakantietijd, tot 1 september. Het 2V2-jarige zoontje van de familie de Haan uit Nieuwendijk is zaterdagmiddag, toen hij plotseling de Kildijk overstak, door een motor aangereden. In h et ziekenhuis te Raamsdonkveer is hij gisteren over leden. Een ton gaat door een klein gaatje In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in het kantoor van de Nederlandse reisvereniging in Den Haag. De inbreker(s) brandde(n) de brandkast open met een zuurstof-snijbrander en maakten een bedrag van 100.000 gulden aan buitenlandse deviezen en reis-chèques buit. De foao toont de opengebrande brandkast.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8