Geen komkommertijd op Haal emse bloemenkeuring 12'/2 Mille verdwenen spoorloos Chef loonadministratie »Tomado« pleegde fraude Gaat Verolme superschepen bouwen? DE ZWARTE ZWAAN PM visie op televisie der LIEFDE DINSDAG 30 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Het is nog niet zo heel veel jaren gladiolen werd door de fa. J. v. geleden dat men ook wat de bloemen- Winsen, Warmond, naar voren ge keuringen betrof, in het bollenvak bracht. Onder meer: de roserode een stille tijd kende. Die tijd viel Warmunda met het witte hartje, die o m. vlak na de bloei van de late we wel een der allerbeste vonden en tulpen. Er kwamen dan nog wat verder de rose nanus Rose Mary, de Irissen en groepen bijgoed, maar rode Cinderella en een mooie lilla daarna wist de keuringscommisie met sport uit Charm, de vrije tijd geen raad. Het was dan I Konijnenburg Mark, Noord wijk, op de plaats rust geblazen totdat deverrasten de bezoekers met een uit- giadiolen begonnen te komen en dat j voerige groep zgn. butterfly-gladi- was meestal niet voor half juli. i olen: een middelgroot type met ge- Maar in de jare 1959 isjer^geen sprake I golfde bloembladen en meestal twee kleurig. Zeer mooie gladiolen die uitstekend passen in de moderne be huizingen die vragen om minder pompeus materiaal. Opvallend von den we Goselsong, diep rood met donkerrode vlek, de vrolijk getinte Midinette, geel met rode vlek, Saskia met de lange, slanke tak en wit met lilapurper getekende bloemen, Walt Disney, lichtgeel met rood merk, de rose Make Up met mooi gebouwd takje en de licht suiker goedrose Sympathique. van een stille tijd. De HH. Gladiolen- specialisten gaan er hoe langer hoe meer toe over om ook knollen in de kas te planten en als gevolg daarvan start men het gladiolenseizoen al half juni. Ook gisteren waren grote collecties gladiolen te bewonderen, met tal van opmerkelijke nieuwig heden. Het is anders verbazingwekkend zo veel uitstekende gladiolen de laatste jaren naar voren worden ge bracht. Trouwens: alle mogelijke tinten zijn tegenwoordig ruim ver tegenwoordigd. Alleen in het oranje genre wil het nog niet erg. Men kent daarin de uitstekende oranje primu- linus Troef van de fa. Bijvoet uit Overveen, die er ook gisteren prach tig materiaal van liet zien en daar mee had men het tot nu toe gehad. Gisteren prijkte er echter een nieuweling van K. Meester, Wijde- nes, die zuiver oranje van tint was, goed van bouw en een flinke lange „staart". Er bestond meteen een grote belangstelling voor. Als deze variëteit goed wil groeien en geen andere gebreken vertoont zoals vat baar voor bepaalde ziekten, dan gaat men er in Wijdenes nog veel pleizier beleven van deze aanwinst, die Orange Pearl werd genoemd. In het rood zagen we vele sterren: onder meer Rex van Blom Pad- ding, Beverwijk, Tosto van Vink Co, Noordwijk, Cupido van Jonk man-Hulsebosch, Sassenheim en Flaming Fire van Wigchert, Sant poort. Van de laatste firma noteer den we tevens de mooie zalmrose Coronation. Salman, Noordwijk, etaleerde een fraaie groep met o.m. Red Pride, een prima rode gladiool, de voortreffelijk gebouwde rose Pink Sensation en last but not least de rose Perosi, die een de vlekkeloos gebouwde tak acht en negen bloemen tegelijk open had. P. v. d. Meer Czn, Noordwijk, die de laatste jaren al verschillende beste gladiolen ten tonele heeft ge voerd, bracht ook nu enkele mooie zaailingen. Zo stond er de goed ge bouwde rose A2, die al van buiten was gesneden, de zeer aparte rode Altillo en de typische Mary Luz, grijsblauw met purperrood merk. Een mooie collectie kleinbloemige Een 46-jarige zakenman uit Den Haag wordt er door de politie van verdacht, dat hij oplichting heeft ge pleegd voor een bedrag van 12', mille. De verdachte beloofde een andere zakenman, dat hij hem als compagnon in de zaak zou halen Hij kon zoiets niet afspreken omdat hij op het ogen blik niet de enige eigenaar was van de handelsfirma. Er waren meer eigenaren. Die wisten niets van een mogelijk compagnonscl p met de kennis van hun medefirmant. Die „ontving" persoonlijk 12'/* mille van de „nieuwe compagnon". Het geld blijkt nergens terug te vin den in de boekhouding van de firma, hoewel de verdachte met stelligheid beweert, dat hij het geld in de zaak heeft gestoken. De nieuwe „compagnon" is nooit in de zaak gekomen en van het geld heeft hij nooit meer iets terug ge zien. Deze affaire speelde zich reeds af in 1957. Bij het onderzoek is thans gebleken dat nog niet zeer lang geleden een contract is opgemaakt, waarin de bedrogene met terugwer kende kracht tot 195P tot medeëige- naar werd benoemd. Het politioneel onderzoek wordt voortgezet. Meer dan 1600 kaarsen zullen woensdag 1 juli van ongeveer 10 uur des avonds af het stadhuis van Gouda verlichten. Dit ter gelegenheid van het Holland Festeval-concert, dat die avond in de St. Janskerk wordt ge geven. Verder noteerden we de prachtige blauwe Handel, de smoky Clown en de lichtblauwe Maestosto, welke tot een meer forser type behoren. Joh. Berbee, Noord wij kerhout, voerde ook enkele nieuwe klein bloemige gladiolen voor het voet licht. We noemen de goed gebouwde dieprose Prinses Paola, Smiles, licht rose met rood merk en tevens no teerden we de rose Queen Wilhel- mina. Dan was er nog een freesia van buiten: de diepgele Rijnvelds Golden Yellow die in goede kwaliteit door Wülfingshoffs bloembollenbedrijf, Rijswijk, werd geëxposeerd. A. J. v. d. Zwet, Roelofarendsveen, was pre sent met de mooie lelie dauricum pardinum, L. Slikker, Heemskerk, toonde de statige lelie excelsum met de gekrulde oranjerose bloemen, van W. Blokker, Akersloot kon men de voorname lelie superba met zeer lange steel en gekrulde oranje bloe men en J. A. v. d. Zwet, Roelof arendsveen, bracht enkele nieuwe zaailingen met verticaal staande oranje bloemen. De sierlijke Brodiaea's laxa .en tubergenii, die we vorige week reeds bespraken, zagen we nu van Gebrs. Alkemande, Breezand en J. C. Nieu- wenhuis, Lisse. WIN 50 ROLLEN KLENE'S DROP: Zend 'n leuke tekening met één Frujetta wikkel aan KLENE N.V. te Amsterdam. Elke week 20 prijswinnaars en vele troostprijzen I 27 Mille verduisterd uit kerkenbouwfonds Nadat hij enkele dagen uit zijn woonplaats was verdwenen, heeft een 35-jarige inwoner van Zwijndrecht zich in Den Haag gemeld bij dc poli tie: hij had in totaal 29 duizend gul den verduisterd, het bedrog was ont dekt en nu kon hij niet meer tegen de moeilijkheden op. De man, gehuwd en vader van één kind, was chef van de loonadmini stratie bij de metaalwarenfabriek „Tornado" en ouderling van de Chris, telijk Geref. Kerk van Zwijndrecht. Hij was afkomstig van zeer goede familie en zijn gezin stond zowel bij zijn werkgeefster als bij de kerk voortreffelijk aangeschreven. Als ouderling voerde hij het beheer over het bouwfonds van de Zwijn- drechter gemeente en als chef van de loonadministratie bij „Tornado" had hij verschillende kassen onder zijn beheer. Jarenlang heeft hij gelden van de kerk in eigen zak laten verdwijnen maar men vertrouwde hem en ook de gelden, die hij niet bij de Boeren leenbank deponeerde, verantwoordde hij in de boeken. Er was geen con trole. Op zijn verzoek was het periodieke accountantsonderzoek van de ver schillende kassen, die hij bij de fabriek onder zijn beheer had, al ver schillende malen uitgesteld. Verdwenen. Vorige week woensdag zou nu ein delijk het onderzoek plaatshebben. Eindhoven wil wal aan zijn grenzen doen De raad van de gemeente Eind hoven heeft met algemene stemmen 't college van B. en W. machtiging ge geven aan de omliggende gemeenten Geldrop, Waalre en Veldhoven me dewerking te vragen bij het vast stellen van enige wijzigingen in de gemeentegrenzen. De woonwijk Tivoli (gemeente Geldirop) zal geannexeerd worden en voorts maakt de aanleg van nieu we wegen tussen Eindhoven, Waalre en Veldhoven de grenswijziging ge wenst. 's Ochtends werd de loonadministra tie in orde bevonden en toen des mid dags de verschillende kassen aan de beurt waren, kwam de chef niet meer opdagen. Men dacht aanvankelijk aan een ongeluk. De volgende dag evenwel kreeg de echtgenote van de verdwenen man een briefkaartje uit Rotterdam, waarin hij schreef dat hij niet meer egen de moeilijkheden was opgewassen. Onmiddellijk gingen enkele lid maten van zijn kerk met hun auto's in Rotterdam op zoek naar hun ouderling. Zij hadden geen resultaat. De voortvluchtige zat allang in Den Haag. Daar ontving het hoofdbureau van politie vrijdagmorgen een telefoon tje „Komt u mij maar halen". Hij heeft in een voorlopige beken tenis verklaard, dat zijn verduisterin gen uit het bouwfonds van de Chris telijk Gereformeerde Kerk zich voort sleepten over een periode van vijf jaar. de verduisteringen bij Tornado liepen over zeven jaar De administrateur gebruikte de gelden voor zijn gezin en behield een klein deel voor zichzelf. Twee Amerikaanse reders voeren op het moment een zware concurren tiestrijd om de passagiers die tussen Europa en Noord Amerika reizen. Het zijn Edgar L. Dettweiler en Can tor. Zij zijn van plan in Europa tegen zo voordelig mogelijke prijzen sche pen te laten bouwen, die in staat zijn met grote snelheid 8000 passagiers van Amerkia naar het continent over te brengen. Dettweiler is van mening dat het mogelijk is. onder meer door het invoeren van een cafetaria systeem aan boord, waardoor de kos ten nog extra gedrukt kunnen wor den de prijs voor één retour op 300 tot 400 gulden te stellen. Hetgeen voor de Amerikaan dus een bedrag van nauwelijks 100 dollar betekent. Dettweiler heeft verklaard dat hij vier superschepen bij Verolme in Rot- terdam zal laten bouwen voor onge veer 400 miljoen per schip. De heer Verolme verklaarde echter, dat hij nog géén opdracht binnen heeft. Er zijn wel besprekingen, maar een con tract is nog niet getekend. qen opdrkht het zi- (telmkkpmp tlvbxbt- nen, mtemwoitdemid- velin0 vhn het oezbnl- fch/tp vmkomen. U ttopxsn !6etn inrfimlHet ttimtomp k!t.imikr en nimnd m ertKtn!~) Tjsl ÏPIf Pater Frans Janssen, Lazarist, is door Z. H. de Paus tot titulair bis schop van Coelina en tot apostolisch vicaris van Gimma in Abessinië be noemd. De nieuwe bisschop is in 1912 te Boschkapelle (Zeeuws-Vlaanderen) geboren. Van 1939 af werkte hij in Brazilië, doch in 1957 is hij benoemd tot apos tolisch administrateur te Gimma. Het vicariaat van mgr. Janssen telt meer dan een miljoen inwoners, van wie negenhonderdduizend katholiek zijn. Geslaagd voor het doctoraal examen theologie: de w.e. pater F. A. Lenssen C. M. M., Arcen en de heer A. M. van Reisen, Sassenheim. Met ingang van 1 juli is de invoer in ons land van druiven, tomaten en bospeen verboden, voor zover deze produkten afkomstig zijn uit andere E.E.G.-landen. De H.B.S.-leerling L. Gils (17) uit Apeldoorn ls gistermiddag te Zwolle dodelijk verongelukt. De vrachtauto waarin de jongen zat, moest achteruit door een ioort een pleintje oprijden. G hing opzij uit de laadruimte om de chauffeur aanwij zingen te geven. Toen de manoeuvre mislukte raakte de knaap bekneld tussen de auto en een muur en was onmiddellijk dood. (Van onze t.v. medewerker). Vijtig maal: Dappere Dode. Een van de serie-programma's die het lang uithouden, is „Dappere Dodo", een t.v.-verhaal, dat j.l. maandag zijn vijftigste aflevering beleefde. Er is uiteraard een woordje gesproken over deze creatie van Bert Brugman te Blaricum. Nu reeds jaren is de heer Brugman met zijn poppen er op uit; hij treedt overal in het land op en wie bij hem thuis de poppenzol- der bezoekt, vindt er een zeer uitge breide collectie, die in de loop van vele jaren zijn „opgetreden". Wat Dodo betreft, kunnen we verklappen dat de rollen dooi de huisgenoten van Bert Brugman worden gezegd Zelf is hij de kapitein en opa Buis water en zijn echtgenote juffrouw Vulpen en Kees. De dappere Dodo himself wordt voorgesteld door een van de zoons. De stemmen Diegen op de band te worden opgenomen, waarna de spelrepetities met de poppen volgen; en eerst dan pas is er de opvoering voor de KRO-ca- mera's. Nationaal programma. De Ned. Televisie-stichting is niet bepaald royaal met de uren, als het er om gaat, nationale programma's de lucht in te zenden. Dat hebben we al eens eerder betoogd en na de presentatie van wHsdagavond moeten we dat herhalen. Gelukkig is het niet zo, dat het vraaggesprek van Herman Fel derhoff geen interessante bijzonder heden bevatte; maar één enkel uur is gauw versnoept. Het was intussen voor de eerste keer, dat prins Bern- hard in eigen persoon meewerkte aan een t.v.-programma. Z.K H heeft verteld over zijn veelomvattend werk en zijn verre reizen Reeds in de vo rige maand was dit programma op telerecording vastgelegd; het werd thans uitgebreid met fragmenten uit oude t.v.-journaalfilmpjes. De kijker zal met genoegen hebben gevolgd het uitgebreide werkprogramma, dat on ze prins pleegt af te werken. „Theater" in grote t.v.-productie. Donderdag a.s. voert de toneel groep „Theater" voor de NCRV een toneelstuk van Thomas Dekker op, dat in ons land nog nimmer door een beroepsgezelschap werd gespeeld, nl. „The Shoemakers Holiday". Dek ker, die een tijdgenoot van Shake speare was, behandelt in dit blijspel de carrière van een schoenlapper, die het tot burgemeester brengt Het is een spel, waarin de bruisende vita liteit van de opkomende stand der harde werkers een gevoelig woord je tot de vreugde bijdraagt. „The shoemakers holiday" staat in de dra matische literatuur te boek als de eerste realistische zedenkomedie. Ge zien de gedetailleerde natuurlijk heid zal men^ vooral verwantschap met onze Breêro herkennen Niet al leen wordt het stuk „bezet" door een groot aantaJ acteurs en actrices, maar daarnaast komen er jagers, soldaten, bedienden, schoenmaker* ^ezellen en -leerlingen opdraven, Zelfs een vuur vreter, een „buikorganist" en een tandarts-met-historisch - i nstrumenta rium zijn er nodig voor dit spel, dat onder de titel „De Gilde Viert" in een Nederlandse vertaling van David Koning op het scherm wordt ge bracht. Aetherklanken WOENSDAG 1 JULI HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00 VARA 7.00 nieuws, 7.10 gym., 7.20 gram., 8.00 nieuws, 8.18 gram., 9.05 gym., 9.15 gram. en waterst., 10.00 mijn kind heeft vakantie, caus., 10.05 morgenwijding, 10.20 v. d. vrouw, 11.00 gram., 12.00 Holl. Festival 1959: Intern, beiaardconcours. 12.00 orgel en zang, 12.30 land- en tuinb. meded., 12.33 v. h. platteland, 12.38 musette ork. en soliste, 13.00 nieuws, 13.15 lichte muz., in de wolken, rep., 14 00 gram., 14.30 muz. caus. en event. Tour de France, 15.00 v. d. jeugd, 17.00 vakantietips, 17.50 regerings- uitz.: emigratierubr.: het emigratie- praatje van H. A. v. Luyk, 18.00 nieuws en comm. 18.20 herhaling rep. Tour de France, 18.30 RVU; kanker bestrijding. Eerste lezing: vrees en onwetendheid als belemmering bij de kankerbestrijding, door dr. G. C. Cath, 19.00 v. d. kind, 19.10 lichte muz., 19.30 v. d. jeugd, 20.00 nabe schouwing Tour de France, 20.15 pro menade ork. en sol., 20.50 brieven v. h. front, hoorsp., 21.45 Holl. Fes tival 1959: Residentie ork., 22.25 de weg naar volwassenheid, caus., 22.40 lichte muz., 23.00 nieuws, 23.15 gram. 23.30 orgelspel, 23.50-24.00 soc. nws. in Esperanto. HILVERSUM II. 298 M. 7.00-24.00 NCRV 7.00 nieuws, 7.13 gewijde muz., 7.50 een woord voor de dag, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 v. d. zieken, 9.30 gram., 10.30 morgendienst, 11.00 gram., 11.30 orgelmuz., 12.00 piano en vioolrecital, 12.30 land- en tuinb. meded., 12.33 pianospel, 12.53 gram. en act., 13.00 nieuws, 13.15 met PIT op pad, caus., 13.20 Conc. orch., 13.50 gram., 15.30 klavierson., 16.00 v. d. jeugd, 17.20 lichte muz., 17.40 beurs- ber.f 17.45 omr. kamerkoor, 18.15 spectrum v. h. chr. organisatie- en verenigingsleven, caus., 18.30 Leger des Heilsprogr., 18.45 boekbespr., 19.00 nieuws en weerber., 19.10 har- monie-ork., 19.30 radiokrant, 19.55 gram., 20.00 pianomuz., 20.15 Holl. Festival 1959: Res. ork. en solist, 21.15 muz. caus., 21.30 geestelijke liederen, 22.00 amus. muziek, 22.45 avondoverdenking, 23.00 nieuws en SOS-ber., 23.15-24.00 nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 journ. en weerover. AVRO: 20.20 sportpanorama, 20.50 flmprogr., 21.15 de wereld waarin wij leven, caus., 21.55 Nato Taptoe, Arnhem. Grammofoonplatenprogrammma draadomroep van 18-20 uur (over de 4e lijn) National emblem, April in Portu gal, Love is a many splendoured thing, True love, Tango ir the rain, Tango of the drums, The man that got away, Unchained melody, La vie en rose, Under teh bridges of Paris, The whistler and his dog, Sing little birdie, Let the great big world keep turning, Problems, Music, music, music, - If you were the only girl in the world - I'm nobody's sweet heart now - Yes Sir, that's my baby, Suzie darlin', Hot cappucchino, To rero, Golden striker, Diana, Across the alley from Alamo, We should be together, Happy days and lonely nights, To know him is to love him, Limehouse blues, Piove, Angelina, Come prima, Some of these days - The honeysuckle and the bee - Hel lo I Hello I who's your lady friend - In a shanty in old Shantytown, Bird- dog, Cayo coco, Hawaiian wedding song, Bye bye blackbird, All of a sudden my heart sings, What's the trouble, Honeysuckle rose, Sweet Lorraine, It's only a paper moon, Old time modern, Lullaby of birdland. VATIKAANSE RADIO (25.67 m.; 31.10 m;. 41.21 m.; 196 m.) 22.15 Vatikaanse wetenswaardig heden. 15) „Doe je jas uit en ga zitten, schat", zei Lola, toen Gerry de volgende dag, verbaasd midden in een kleine repetitie te komen, haar kamer binnentrad. „Ja, laten we doorgaan, beste", zei Charlie. „Waarmee doorgaan?", vroeg Gerry. „Wel, zie je, dit is de eerste kans die Paul had om het manuscript door te nemen", verklaarde Lola. „We wilden dat hij het vanavond deed, omdat Charlie morgen met de repe tities wil beginnen". „De repetities waarvan?" „O, hemel, er is zo veel gebeurd. De repetities van „Linda" natuur lijk, schat. We zullen „Linda' 'op voeren. Is het niet heerlijk? De vol gende maand is de eerste voorstel ling". Haar ogen gleden langs hem heen. Haar wangen gloeiden. door Reita Lambert „Linda?", zei hij. „Wanneer ge beurde da* allemaal?Hij keek naar Charlie. „Waar haal je het geld vandaan? Ik heb gehoord, dat Lewis niks meer had". {,Dan heb je verkeerd gehoord" zei Charlie koud. „Doxie helpt ons", zei Lola vlug. Is het niet ongelooflijk! Zy helpt ons het stuk financieren. Het is alle maal in orde, getekend en wel alles". Hij wist, wat ze dacht. Ze wilde hem duidelijk maken, dat Linda een voldongen feit was, zodat het nutte loos was voor hem tegenwerpingen te maken. Ze dacht, dat hij misschien enige tijd een beetje boos zou zijn, maar dat dat wel over zou gaan En ze smeekte hem nu geen scène te maken, waar Charlie en Paul bij waren. Gerry deed zijn jas uit, legde hem op de stoel in de kleine vestibule en liep toen naar Doxie's stoel. Haar grijze ogen glimlachten hem een wel kom toe. Paul's prachtige bas sprak een deel uit het manuscript. Gerry ging op de leuning van Doxie's stoel zitten. „Is het waar?", vroeg hij fluiste rend. Ze knikte gretig. „Is het niet prachtig? We wilden het je allemaal vertellen, maar het ging zo vlug". „Je wilt toch niet beweren, dat je het contract werkelijk getekend hebt en je het geld al gegeven hebt?" Ze knikte weer. „Zie je, meneer Lewis nam pas vanmiddag een besluit en het was zo'n prachtige gelegenheid. We moesten er vlug bij zijn,- voordat een ander ons voor was". Paul's stem declameerde ik zal de ij delheid en zelfzucht uit je hart rukken en er deemoed en geloof voor in de plaats zaaienHij hield met een kreun op. „Mijn hemel, wat een kolder!" Gerry hoorde zich zelf hard lachen. Hij hoorde zich zeggen: „Nee, nee. dat is groots, Paul. Paul, jongen. Dat is een pracht stuk". Hij greep zijn jas en hoed en ging heen. Het ongeluk was, dat hij die woor den niet eens op Lola toepassen kon, dat besefte hij zelfs in zijn grootste woede en teleurstelling. Het waren ijdelheid noch zelfzucht die Lola voortdreven. Dat waren kleinzielige fouten en Lola was niet kleinzielig Lola had de Napoleontische fouten van een Napoleontische eerzucht. Ze was het slachtoffer van een of andere innerlijke macht, die haar voort dreef, een macht die sterker was dan morele bedenkingen, sterker zelfs dan enige menselijke verbintenis Ze zou dat nooit toegegeven hebben en Gerry kwam ten slotte tot de con clusie, dat ze het niet besefte. Ze maakte het hem trouwens erg gemakkelijk. Nu, dat ze haar zin ge kregen had, was ze één en al harte lijkheid en berouw. Ze kwam de vol gende ochtend naar zijn woning; ze zei, dat ze de hele nacht niet ge slapen had omdat ze wist, dat hij boos op haar was en dat kon ze niet verdragen. Ze had zijn liefde nodig, nu meer dan ooit. „Ik kon niet denken, ik kon niets doen, voordat ik je gezien had". Ze zag er zwak en bleek uit, maar hij verhardde zijn hart. „Het is nutteloos er nog over te spreken, het is nu eenmaal gebeurd. Je hebt Doxie's geld en je hebt je stuk en er blijft niets anders over dan op de begrafenis te wachten". „Maar dat bedoel ik juist, lieve ling. Dat kwetst me het meest, te weten dat je niet in me gelooft". „Is dat zo belangrijk voor je, Lola?" „Hoe kun je zoiets vragen?" „Ik vind, dat het een heel van zelfsprekende vraag is. Je wist, hoe ik over deze geschiedenis dacht en je ging er toch mee door". „Gerry", zei ze hartstochtelijk, „ik moest. Ik wist, dat het mijn grote kans zou zijnik wist, dat het waarschijnlijk mijn laatste kans is" „Je bedoeltLola, meen je dat?" „Toen ik je gezicht gisteravond zag, wist ik, dat het zo moest zijn. ze glimlachte treurig, en hij wist, dat ze nu geen toneel speelde. Op dit ogenblik was ze volmaakt oprecht. ..Op je gezicht stond precies te lezen, wat je dacht, lieveling, en ik haatte me zelf.het maakte, dat ik me eenzaam voelde, GerryHij trok haar vlug in zijn armen, en ze zei: „Ik weet niet, waarom ik juist van jou moet houden. We kunnen nooit gelukkig worden, weet je, voordat jij in mij iets gedood hebt of ik iets in jou". „Dat zie ik niet in". „Ik wel. Ik heb het allang begre pen. Ik ben zowel artiste als vrouw, schat, en jij haat de artiste". „Ik hou niet van de dingen, die de artiste de vrouw laat doen, schat". „Dat doet de vrouw óók niet. Maar soms is de artiste sterker dan de vrouw. Deze keer wilde ze me niet met rust laten. Ik denk, dat ze wist, dat het haar laatste kans was. Hij hield haar vast in zijn armen en ze huilde een beetje. Hij zei: „Ik ben een man, lieveling. Ik hou van je zoals alle mannen houden van de vrouw waarmee ze willen trouwen. Ik verlang naar een vrouw en een eigen tehuis. Ik wil later een tehuis en kinderen hebben. Ik weet, dat dat allemaal erg ouderwets klinkt, maar het huwelijk is nu eenmaal zo". „Ik wil die dingen ook allemaal., soms", zei ze. „Dat bedoelde ik, toen ik zei, dat één van ons in de ander iets moest doden, voordat we geluk kig kunnen zijn. En ik wil niets in je doden. Juist omdat je ouderwets en eerlijk en standvastig en correct bent hou ik van je". „Dan betekent „Linda" dus het einde", zei hij. „Ja. Laat me „Linda" en jou heb ben, laat me korte tijd alles tegelijk hebben. Daarna zal het over zijn en kan ik mezelf zijnvoor mezelf en voor jou, lieveling". (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6