Jersey DE TBXAS-RANGE Scherp In het teken van de verhuizing naar de Kikkerpolder Brouwersglazen POTLOOD EN GEEST s\e<^ Blousons, VRIJDAG 26 JUNI 1959 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 JAARVERGADERING DOCOS In de gehouden jaarvergadering van DOCOS in „De Kleine Bnrcht", kon de voorzitter van DOCOS, de heer P. Biegstraten, spijkers met koppen slaan, toen hij de leden mededeelde, dat alle vergunningen voor de bouw van de nieuwe accom modatie in de Kikkerpolder achter de Leidse Hout aanwezig zijn. Ook het gevraagde crediet is verleend. Rond half september, hoopt DOCOS, zullen de eerste wedstrijden op het nieuwe complex gespeeld worden. Dat hieraan heel wat is voorafge gaan, laat zich begrijpen. Het probleem Kikkerpolder heeft de laatste maanden alles overheerst, In februari kwam het plan in de ge meenteraad. In maart werd het grote plan door de Leidse Raad goedge keurd. Met vele instanties is onder handeld en gesproken. O.m. noemde de voorzitter De Sportstichting, de Raadsfractie der KVP, leden van College van B. en W., de architect, de heer K. Bik, die vorm gaf aan de door DOCOS ingediende plannen en tenslotte de aannemer de heer Fr. Hop, die binnen enkele weken zal beginnen. De voorzitter deelde mede, dat DOCOS zich vele offers zal moeten getroosten, nu de uitvoering van de plannen wordt verwezenlijkt. Er zijn reeds besprekingen gevoerd met 'n aantal leden en donateurs van DOCOS voor de financiële actie. De heer Biegstraten wees op het feit, dat alle leden persoonlijk verant woordelijk zijn voor het slagen van het Kikkerpolderplan. Het bestuur van DOCOS heeft veel toezeggingen moeten doen, zeer vérgaande toe zeggingen zowel financieel als mate rieel aan gemeente en sportstich ting. De bouw van kleedkamers en can- tine zal voor de leden gaan beteke nen een financiëel offer. Ieder der lagere elftallen zal maandelijks contact plaats vinden. De geestelijk adviseur, pater V. Moons OFM., wees de leden er op, dat in deze tijd doordacht Christen dom nodig was. Hij deed een beroep op allen dezelfde vurigheid en het zelfde enthousiasme aan de dag te leggen bij het daadwerkelijk beoefe nen van het christelijk levensbe ginsel als bij het beoefenen' van de voetbalsport. Het overige gedeelte van de ver gadering had 'n zeer vlot verloop en de agenda kon in vlot tempo worden afgewerkt. Het afgelopen seizoen was 'n seizoen van matige prestaties in de afdeling voetbal. Slechts één van de 20 elftallen, die in de com petitie speelden, behaalde het kam pioenschap, nl. Docos (B) junioren. Docos (A) veroverden een fraaie tweede plaats achter het sterke SJC (A) uit Noordwijk. Het verheugde de voorzitter, dat Docos 1, alhoewel de eerste plaats niet werd verkregen, toch een zeer goed seizoen achter de rug had. In de meest sportieve zin werden de wedstrijden gespeeld. Jammer ge noeg liet het eerste elftal enkele Wie zal weer de „ster" van de TOUR zijn? Voor wie zal DE TRUI weer „pandoer" zijn? Voor hen die zo'n trip Versieren met TIP Zal deze TOUR heus geen toer zijn. Inz. Hr. G. B. K. te /flh, Almelo, ontv. 1 II. Tip 1 Lfl. Bootz' Oude llflj mg -r x x^.. W Genever. B Ep? Nwe. lime aan H. Boo (Advertentie) maar ook bij het tweede elftal door te voeren. De toeloop van de Leidse Katho lieke jeugd naar Docos wordt steeds groter en dit brengt een grote ver antwoordelijkheid met zich mee voor de gehele vereniging, een enorme groei. Aan de leiding van deze groep, de heren J. Kok en J. Mon- tanus met andere leiders werd bij zondere dank gebracht De voorzitter richtte zich ook tot de voorzitter van de afd. tafeltennis van Docos, de heer Huying. Hij feli citeerde hem met de promotie van 't 2e damesteam en het kampioenschap van de junioren. Ook de handhaving van het le team in de landelijke hoofdklasse, ondanks de vele finan ciële consequenties vanwege de ver re reizen, achtte hij een felicitatie waard, GEM. AANKONDIGING VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten met ingang van heden voor de duur der verbe teringswerkzaamheden aan de Hooi gracht: a. de Sint Pancrassteeg af te slui ten voor 't verkeer met motor rijtuigen op meer dan twee wie len in beide richtingen; b. de voor de Middelweg geldende geslotenverklaringen op te hef fen. (Advertentie) Het financiëel verslag en de be- noeg nei nei eersie euxai enneie iqsq.iQfin werden aanvaard steken vallen maar wist toch nog ^/^Toetoalfool kon het een eervolle 3e plaats te bemachti- jaar met £en v^eii/saldo worde„ kffI1 afgesloten. De recette over het afge- lopen seizoen was zeer povertjes ge weest. Het afgelopen seizoen werd in de Haagse afdeling gespeeld. De pu blieke belangstelling was hierbij zeer matig. DOCOS heeft aan de KNVB verzocht in het komende sei zoen weer uit te komen in de afdeling van Leiden-Bollenstreek. Dank werd gebracht aan clubblad- redactie, de heer en mevrouw Wanst voor het cantinebeheer, aan de heer W. de Blauw voor de toto-admini- dere pluim uit aan de heer C. Ver hoogt, trainer van Docos, die na één jaar training ook een groot vriend van Docos is geworden. Hij interes seert zich voor de gehele vereniging van groot tot klein. Ook de elftal commissie werd dank gebracht voor verrichte werkzaamheden en ge volgd systeem. In het elftal werden weinig veranderingen aangebracht gesteld, hoopt men in het volgende en wie niet traint, wordt niet op- Haargeven. He" b« het eerste, stratie en vele anderen, nieuwe clubhuis wordt een bezit voor alle leden. Ieder lid en iedere donateur zal bezocht worden. DOCOS moet in deze financiële actie tot grote prestaties in staat zijn. Ook de ouders van de grote jeugdschare van DOCOS zullen bezocht worden. Want alle leden, ook de pupillen, adspiranten en junioren zullen gaan profiteren van de fraaie accommodatie. De voorzitter deed een beroep op de leden bij allen, die DOCOS en de R K. sport een goed hart toedragen, belangstelling voor dit object te kweken. De vereniging zal de gelden, nodig voor de financiering, door een direct beroep op allen bij elkaar zien te krijgen. De aftredende bestuursleden^ heen Wanst, Gerestaureerd VVSLgebouw aan het Rapenburg heropend Oudheid en moderne aanpassing tot (raai geheel vereend Na een slepende werkzaamheid, die restauraties in de regel met zich meebrengen, kon vandaag eindelijk het oude WSL-gebouw aan het Ra penburg 65 worden heropend. Dat geschiedde in bijzondere trant, want de vele genodigden hadden een plaatsje gekregen op het Rapenburg de zelf, waar men gemoedelijk de stoe- Vezuu en de Blauw, len aaneegerijd had om de gasten het werden herkozen. In de elftalcommissie zullen plaats nemen de heren W. van Wanrooy en M. Kikkert. De heer Bavelaar zal hieraan als bestuurslid worden toe gevoegd, terwijl de trainer een advi serende stem heeft. Met de leiders Bij aankoop van 3 pullen Dommelsch Bier (thans ook met beugelsluiting) een Brouwersglas voor 35 ct. Cola 18 ct. per flesje Winzer Crusz, een zachte Moezel, f2.25 per fles (Advertentie) No. 521. Horizontaal: 1. lidwoord, 3. bloei wij ze, 6. habijt, 7. gem. in Z.H., 11. riviertje op de grens van Drente en Over., 13. voorzetsel, 15. munt in China, kwaad, 17. deel van het aangezicht, 18. jongensnaam, 20. stoomschip (afk.), 21. maand van het jaar, 25. stad in Z.H. (twee woorden), 27. uitroep, 28. voorzetsel, 29. tel woord. Verticaal: 2. en omstreken (afk.), 3. vaarwel, 4. levenslucht, 5. rood achtig, 6. zeer zacht (afk. in de mu ziek), 8. plaats in de oudheid, 9. rijkstelefoon ("fk.), 10. kunstmens, 12. gem. in Z.H., 14 aarden- of me talen vaatwerk, 15. lis, 19. rivier in Duitsl., zijtak Rijn, 21. voornaamw 22. voorvoegsel. 23 gemalin van de zeegod Aegir. 24. scheikundig ele ment (afk.), 25. muzieknoot, 26. ge bod. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 520. Horizontaal: 2. Vlist. 6. aai, 8. opa, 10 tank, 12. stop, 13. Sr., 14. arm, 16 s.s., 17. knaap, 18. al, 20. oma, 21.ia, 23 maan, 25. dank, 27. opa, 29. Ane, 30. Rhoon. Verticaal: 1. pats, 2. vin, 3 ik, 4. tot, 5. taps, 7. Aar, 9. pos. 11. kt non, 12. smaad, 15. ram, 18. amor, 19. lap, 21. Inn, 22. aker, 24. aar, 26. aan, 28. Po. verblijf zo aangenaam mogelijk te maken en hen niet binnen te laten alvorens de officiële heropening een feit kon worden genoemd. Jamimer genoeg kwam, uitgerekend nu, na maanden lang weer de eerste regen, gelukkig niet te zwaar, maar er kwam toch menige parapluie en me nige regenjas te - corschijn. Het gebouw heeft uiterlijk wei nig verandering ondergaan, maar het interieur daarentegen is nagenoeg niet meer te herkennen, waarbij men een prachtig gevonden oplossing kreeg door oude kunst en moderne aanpassing tot één geheel te verwer ken. Rijksmonumentenzorg en archi tect (de heer Krüger uit Delft) heb ben hier tezamen met de elkaar op eenvolgende besturen eendrachtig samengewerkt orn schoonheid en doelmatigheid hand in hand te doen gaan. Daarbij werd de WSL mede gesteund door verschillende kost bare geschenken als een fraaie lam- brizering in de ontvangkamer, waar in een plafond Louis XV het geheel overvleugelt terwijl een antieke schoorsteen met de lambrizering een geschenk van De Faam met daarboven een wandschildering uit de Pompeji-tijd en schliderijen en Biedermayerstoeltjes uit de Lakenhal voor een passend geheel zorgden. Overal zijn vernieuwinge.. aange bracht, maar overal vindt men ook iets bijzonders, het z:j oud of nieuw, hetzij in de conversatiezaal of de commissiekamers, he*/ij in de moder ne keukens of wel op de toneelzolder. Geen plaatsje is onbenut gebleven en architect en aannemers hebben er, onder de stuwende en steeds meer vragende bestuursleden, het beste van gemaakt wat er van te maken was en het zal verschillende stu dentengeneraties nog tot voldoening zijn, dat de besturen van de laatste jaren in september 1956 werd reeds met de eerste plannen begon nen zo uitnemend werk hebben gedaan. Het plan om geleidelijk de verschillende restauraties te doen ge schieden stuitte op verzet van Rijks monumentenzorg welke instantie liever alles ineens wilde overzien. En men zal daar dankbaar voor wezen. De heropening geschiedde in te genwoordigheid van tal van geno digden, onder wie de president-cura tor, dr J. E. baron de Vos van Steen- wijk, de burgemeester van Leiden, jhr. mr F. H. van Kinschot, de rec tor magnificus, dr H. J. Lam, leden van de Leidse academische senaat en het Leids Universite^tsfonds, leden van de bouwcomiruissie, bevriende studentencorpora, enz. De president der WSL, mej. M. de Vos tot Nederveen Cappel, sprak een hartelijk woord van wolkom tot de talrijke genodigden en gaf daar na het woord aan de president-cura tor. Dr J. E. baron de Vos van Steen- wijk herinnerde zich nog het tien jarige bestaan der WSl., toen hij zelf student was. De indruk, die dit lustrum op hem maakte, was wel vei"re van de betekenis en de invloed, welke er thams van de WSL uitgaat, zodat spr. niet aarzelde, de vereni ging een der steunpilaren van de Leidse universiteit te noemen. Spr. bood vervolgens een herinnerings bord van de geboorte van Prinses Juliana als geschenk aan. Als rector magnificus constateerde prof. dr H. J. Lam, dat de senaat een warm plekje in de vereniging be zit, een vereniging, die zo gaaf en één is, dat men haar daarom bewon dert, want dit is ongetwijfend een reden tot verheugenis voor de se naat. Spi. bewonderde he' doorzet tingsvermogen, dat de dames heb ben getoond om deze restauratie tot een goed einde te helpen brengen, waarna hij enkele geschenken voor de aankleding van het huis aanbood. Vervolgens spraken nog de archi tect, de heer Krüger en de aannemer de heer L. Zitman, waarna mej. M. de Vos tot Nederveen Cappel een his torisch overzicht gaf van het ontstaan en de geschied-nis van het gebouw met de geleidelijk plaats gehad heb bende veranderingen, welke nu door deze grote restauratie tot een einde is gebracht. Mej. T. Kooistra, praeses van de WSL in het afgelopen verenigings jaar, die uitgenodigd was de officiële opening te verrichten, zeide trots te zijn op hetgeen hier bereikt was. Dikwijls is de vrees opgekomen, dat de vereniging te groot zou worden voor haar behuizing met het gevaar, dat zij ineen zou vallen. Die vrees is thans afgewend, want er is voor al len plaats. Nadat zij vervolgens met een van boven neergelaten sleutel de deur van het gebouw officiëel had ge opend, namen de genodigden met belangstelling kennis van de vele ver anderingen welke zich in het inte rieur haddon voltrokken en geruime tijd klonk het geroezemoes van de vele stemmen, zich uitend in bewon dering voor hetgeen hier tot stand is gebracht. SPORTIEVE FEESTWEEK VAN „OOSTERKWARTIER". De Speeltuinvereniging „Ooster- kwartier" te Leiden gaat haar dertig jarig jubileum op een bijzonder fees telijke wijze vieren. Maandag 29 juni te kwart" over zeven uur zullen de kinderclubs optreden. Men kan hier genieten van mondorgelspel, ballet en kinderoperette. Dinsdag 30 juni vindt een gecos- tumeerde korf bal wedstrijd plaats met medewerking van ,-,Vivus Oriëntis", waarbij de Nederlandse clubkam pioen L.K.V. met medewerking van Han Zirkzee, Sien Stokkel en vele anderen demonstraties gewichtheffen zullen geven. Voorts treedt op de turnvereniging „Excelsior". Woensdag 1 juli om half acht hou den de Leidse junioren een volley- bal-tournooi met een ontmoeting van de teams Leiden A en Leiden B. Don derdag volgt een gecostumeerde kin deroptocht door de Kooi, waarvoor zich nog steeds deelnemers kunnen melden en vrijdagavond te half acht wordt de tuinkermis geopend, die tot 11 uur 's avonds duurt. Zaterdag biedt het programma van 34 uur kinderkermis in de tuin en va 46 uur en van 711 uur tuinkermis met Rad van Avontuur, schiettenten, ballen gooien enz. enz. Danslustigen kunnen vrijdag- en zaterdagavond van 710 uur nam. hun of haar hart ophalen. In de omgeving van Kooi en Lage Rijndijk zijn ongeveer 400 gezinnen lid van „Oosterkwartier". De vereni ging hoopt met dit programma vol doende belangstelling te kunnen trekken om de kas wat te spekken en de financiële gevolgen van de aan schaf en het onderhoud van de glij baan, die grote offers van de schat kist heeft gevraagd, te boven te ko men. ATLETIEK GERDA KRAAN UITGENODIGD IN KEULEN De Bataven-atlete Gerda Kraan is door de ASV Köln uitgenodigd om op woensdagavond 1 juli in Keulen uit te komen op de 800 meter. Gerda Kraan heeftf deze uitnodiging aan vaard. Zij zal voorts a.s. zondag in de Leidse Hout starten op de Bataven wedstrijden. Hier zal zij evenwel uit komen op de 400 meter. Leidse agenda VRIJDAG 25 JUNI „St. Bernulphus". Bond van Kath. Technici. Bezoek aan brandweerka zerne. Verzamelen in „Nieuw Mi nerva", Vrouwensteeg 11, 8 uui nam. APOTHEKENDIENST TE LEIDEN Geopend apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, telefoon 21060. LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de Rechtswetenschap op proefschrift ge titeld „Family life in the Nether lands", de heer K. Ishwaran, geboren te Betadur (India) en thans wonende te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift geti teld „Synthese en eigenschappen van enige sterisch belemmerde stilbeen- denvaten", de heer W. H. Laarho ven, geboren te Rotterdam en thans wonende te Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de wis- i natuurkunde op proefschrift geti teld „Oxidatie van aromatische ami- nen door zuurstof met behulp van kopercomplexen", de heer G. En- gelsma, geboren te Hitzum (Frane- keradeel) en thans wonende te Lei derdorp. S De politie van Leiden heeft een 18T jarige Amsterdamse scholier aange houden, die in Amsterdam twee bromfietsen heeft gestolen. Een 43-jarige leeraar van de Leidse instrumentmakersschool is gistermid dag tijdens het lesgeven verwond. Hij raakte met de rechterarm de draaiende cirkelzaag en moet tenge volge daarvan een deel van de pink missen. Hij werd met de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd en kon na verbonden te zijn naar huis terugkeren. Een 31-jarige Leidse straatmaker is gistermiddag met de bromfiets gevallen op de Haarlemmerweg, als ge volg van het klappen van de voor band. Met een gebroken rechter on derbeen moest hij door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. Voor het CCV-vakbekwaamheidsdi- ploma-B (met z.g. „Zilveren Diplo ma"), slaagde de bedrijfschauffeur E. W. Stopdonk, werkzaam bij de Esso, te Den Haag. de grofe mode voor school, sport, week-end en vacantie. Niet van katoen of popi in maar thans van het kostbare en sterke jersey. Sportieve, degelijk verzorgde af werking met borstzak en wollen elastisch gebreide band. Moderne beschaafde ruitdessins in 8 ver schillende kleuren. Normaal -Jr jr Thans bij Coster: BBf A ALLE MATEN, BW tot en met 16 JAAR Éff 9 LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk.Goudseungel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 y Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 26 Juny 1859. Italië Te Florence is een es kadron Pauselijke dragonders binnengetrokkendat met pak en zak was overgeloopen. BIOSCOPEN De films in de week van 26 juni 3 juli z:jn door de Kath. Pilm Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het Donkozakken-lied", alle leeftijden. (Donderdag: „Geen plaats voor wilde dieren", alle leeftijden.) Lido: ,.De vlam en de pijl" 14 jaar. Luxor: Hoe vertel ik het mijn dochter?" strikt volw. non: „De naakte Maja". 18 jaar. „Dwars door de hel", 14 jaar. Rembrandt lyceum Leiden Geslaagd voor het toelatingsexa men voor de le klasse van het Rem- brandt-lyceum: G. H. Agterhorst, P. W. Akker man, A. Alt. H. J. v. Amerongen, H. Bakker, Annelies Bartelsman, E. B. J. Bavelaar, P. J. Bekooy, Mathilde v. d.'Berg, Noordwijk Binnen, F. J. A. Beumer, W. F. Beyen, Noordwijk aan Zee, A. F. Blansjaar, C. Boom, P. E. v. Bork, Voorschoten; J. N. Bouter, C. Bouwmeester, J. v. Bree- men, Voorschoten, F. W. T. Brug man. P. de Bruin, C. Brussee, Zoe- terwoude, C. S. Buma, D. Carree, R. D. v. Caubergh, R. O. Cossee, Ma rijke Dallinga, Thora Dekker, Kat wijk a. d. Rijn, A. W. F. v. d. Does, C. M. v. Dorp, Woubrugge, D. v. Driesten, Oegstgeest, D. Erades, Sonja Fenenga, J. W. J. Frijling, R. J. Galjaard, A. Gast, R. G. v. Gin- kel, P. Glasbergen, D. J. v. d. Gouw Voorschoten, K. P. E. Gravemeyer, Noordwijk a. Zee, R. Griffioen, D. A. Groenweg, Warmond, A. D. den Haan, S. W. E. Hagedoorn, R. Hage naar, E. J. A. Hellemink, Leider dorp, R. Hayes, A. P. Hoeke, Voor schoten, W. H. Hollander, Leider dorp, J. Huber, Ireen de Jager, A. P. Janssen, K. G. de Jong, Voor schoten, M. v. d. Kaay, B. T. Kars, Noordwijk Binnen, T. M. Klinkert, H. O. v. d. Kooi, P. G. Kors, H. Kraaij, R. P. Kuiken, Katwijk aan Zee, Emy Laermoes, Voorschoten, Elly Laman, F. Leigh ton, Warmond, Jannie Libochant, B. Ouwendijk, W. A. P. Licewicz, W. M. H. Looyestein, Ietje Lubach, P. C. Meester, K. v. d. Moolen, Sandra Moolenbeek, W. A. Mulder, B. S. Nix, A. L. v. Norden, G. D. v. Norden, W. F. Nooy, Voor schoten, R. J. Oostergo, Voorscho ten, Lieske Ouwerkerk, R. Prins, Leiderdorp, B. Reedijk, Joke Reep, A. F. B. Reingoud, F. H. Reijgers, Voorschoten, J. Roeloffs, H. M. Roos, H. N. M. v. Rijn, F. J. Schepers, Warmond, P. J. Schoonheim, J. L. Schouten, C. I. Smits, J. P. Smitte- naar, Marie Anne Stark, H. C. v. d. Sterre, Leiderdorp, H. D. J. Stoe- ken, Leiderdorp, W. H. A. Taconis, R. Tjalkens, W. A. Verkuil, Oegst geest, C. H. Vlasveld, W. Vleesch- houwer, H. de Vos, Margreet Vree- denburgh, Leiderdorp, G. J. v. d. Water, Gwendolynn v. d. Wel, Kat wijk a. Zee, P. A. M. T. van Well, R. Weydert, Lenie Wickel, Leider dorp, W. F. J. Wirtz, C. B. M. de Wit, J. J. Zitman, C. Onnekink, D. Görtz, H. Kooreman. Waar geen plaatsnaam vermeld wordtgelieve men Leiden te lezen. OEGSTGEEST Geslaagd. Voor het diploma pe dagogiek m.o.-a. slaagde aan de vrije universiteit te A'dam mej. M. Terp stra, alhier. LEIDEN. 26 juni. Groente. Aardbeien 0.330.73 per doosje. Druiven 31.00118.00, rode bessen 8000, zwarte bessen 165.00170.00, andijvie 9.0028.00, doperwten 54.00 74.00, peulen 25.00175.00, snijbo nen 60.00120.00, stambonen 134.00 160.00, tuinbonen 11.0019-00, kro ten 11.0038.00, postelein 5.0015.00, rabarber 16.00—22.00, spinazie 6.00— 11.00, tomaten A 82.00106-00, idem B 65.00—108.00. idem C 48.00—106.00, idem CC 40.0062.00, uien 10.00— 12.00, waspeen 10.00—25.00, zilver uien 42.00 per 100 kg. Meloenen 40.00, perziken 3.0037.00, bloem kool A 51.00—92.00, idem B 11.00— 43.00, idem C 16.00—23.00, komkom mers A 20.00—36.00, idem B 17.00— 30.00, idem C 12.00—27.00, sla 300.00 1450.00 per 100 stuks. Bospeen 14.00—40.00, peterselie 760.00-1440.00, selderij 920.002080.00 per bos. Marktberichten LEIDEN, 26 juni. Vee. Aange voerd: 4 stieren, 25 melkkoeien, 210 vette koeien, 24 varekoeien, 8 pin ken, 27 vette kalveren, 105 nuchtere kalveren, 455 vette schapen, 1103 zuig- en wèidelammeren, 36 zeugen, 389 schrammen, 833 biggen, 1 paard, 7 geiten. Totaal 3327 stuks. Notering: voor melkkoeien ƒ850 ƒ1050, vette koeien schoon gewicht 2.70—3.20, varekoeien ƒ2550—800, vette kalveren levend gewicht 1.80 2.70, nuchtere kalveren levend ge wicht per kg. 1.251.55. nuchtere kalveren gewicht per stuk 4067, vette schapen 6580, zuiglamme- ren 6070, weidelammeren 42 56, en tot f 58, drachtige zeugen 325^425, schrammen ƒ80—110, biggen f 5458, en tot 62. Handel: voor melkkoeien en varekoeien stil, vette koeien matig, vette kalveren traag, nuchtere kalveren lui, vette schapen matig, zuiglammeden rede lijk, weidelammeren willig, schram men en biggen matig. LEIDEN, 26 juni. Kaas. Aange voerd 36 partijen Goudse, 7 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra tot ƒ2.30. Eerste kwaliteit ƒ2.18 2 24; tweede kwaliteit ƒ2.102.17. Leidse eerste kwaliteit tot ƒ2.40. Handel kalm. (10

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2