DE TEXAS-RANGERS Zeven en zeventigjarige valt twintig meter Roomboter weer een stuiver duurder Liftster sprong uit auto Sergeant Meerholz in voorarrest DUINSTREEK De Gaulle in Italië DINSDAG 23 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT MANKEERT VRIJWEL NIETS Een 77-jarige leidekker uit Ber gen op Zoom is twintig meter geval len en heeft alleen een paar ont velde handen. De oude man was naar het dak van de St. Jozefkerk in zijn woonplaats geklommen om daar klimop te snoeien. Toen hij een stellage wilde bevestigen, verloor hij het evenwicht en viel van veertig meter hoogte op een dak dat twintig meter onder hem lag. De heer Koopman had zes jaar ge leden eveneens de klimplant ge snoeid. Hij maakte toen gebruik van een ladder. De bovenste sport was toen gebroken en de val had hem een oog gekost. Dit keer zou de be jaarde heer Koopman het eens met Wederom is de prijs van de room boter opgeslagen en wel met twintig cent per kilo, wat voor de consument betekent, dat hij vijf cent per pakje meer zal moeten betalen. In een maand tijds is de roomboter nu vijf tien cent per pakje duurder ge worden. Van de 2000 ton boter, die'Neder land wekelijks produceert, verbruikt de Nederlandse consument de helft. 400 ton gaat naar ons enige export land. Engeland. De rest wordt door de handel opgeslagen in koelhuizen. Men moet ^en eindje in onze econo mische geschiedenis teruggaan, voor dat men een jaar tegenkomt dat het opslaan voor het laatst voor eigen rekening gebeurde. De handel heeft kennelijk vertrouwen in de verdere ontwikkeling. AetVerklanken WOENSDAG 24 JUNI HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV 7.00 nieuws, 7.13 gram., 7.50 een woord v. d. dag, 8.00 nieuws, 8.15 ge wijde muziek, 9.00 v. d. zieken, 9.30 gram., 9.40 v. d. vrouw, 10.15 gram., 10.30 morgendienst, 11.00 gram., 11.30 orgelspel, 12.00 piano-recital, 12.30 land- en tuinb. meded., 12.33 kamerork. en solist, 12.37 kerkdienst, 13.00 nieuws, 13.15 met PIT op pad, caus., 13.20 lichte muzv 15.30 oude muz., 16.00 v. d. jeugd,' 17.20 amus. muz., 17.40 beursber., 17.45 spectrum v. h. Chr. organisatie-en verenigings leven, caus., 18.00 gram., 18.15 boek- bespr., 18.30 RVU: enkele stromin gen in de Japanse cultuurgeschiede nis, door J. Fontein, derde lezing: de betrekkingen tussen Japan en Nederland, 19.00 nieuws en weerber., 19.10 koorzang. 19.30 radiokrant, 19.55 gram., 20.00 lichte muz., 20.20 kamermuz., 21.00 de St. Laurens zee weg-dijken, dammen en dollars, klankb., 21.30 muz. luisterwedstrijd, 22.00 dagboek uit de wildernis, rep., 22.15 promenade ork. en sol., 22.45 avondoverdenking, 23.00 nieuws en SOS-ber., 23.15 sportuitsl., 23.20- 24.00 platennieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA 7.00 nieuws, 7.10 gym., 7.20 gram., 8.00 nieuws, 8.18 gram., 9.05 gym. v. d. vrouw, 9.15 gram., 10.00 school radio, 10.20 v. d. vrouw, 11.00 RVU: William Shakespeare, de grote on bekende, door mej. C. A. Eijken, 3e lezing: de onsterfelijke William, 11.30 gram., 12.00 lichte muz., 12.30 land en tuinb. meded., 12.33 v. h. platte land, 12.30 hammondorgel, 13.00 nws, 13.15 dansmuz., 13.50 in de wolken, rep., 14.00 gram., 14.30 muz. caus., 15.00 v. d. jeugd, 17.00 vakantietips, 17.50 regeringsuitz.: rijksdelen over zee. Wat betekent sociografie voor Suriname, door Edgar Tjoe-Ny en Rudy R. Bedacht, 18.00 nieuws en comm., 18.29 lichte muz., 18.50 act., 19.00 v. d. kind., 19.10 het kabinet der houthakkers, toespr. 19.25 Vara- varia en gram., 19.30 v. d. jeugd, 20.00 nieuws, 20.05 tour de France, 20.15 metropole ork. en soliste, 20.45 de wonderschoenen van Henk Trie- pelmans, hoorsp., 22.00 lichte muz., 22.20 de weg naar volwassenheid, caus., 22.35 strijkork. en solist, 23.00 nieuws, 23.15 gram., 23.30 orgelspel, 23.50-2400 soc. nieuws in esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS. 17.00 Jeugdjourn. AVRO.: 17.10-17.40 v. d. kind. NTS: 20.00 journ. en weeroverz. KRO: 20.20 gastenboek, 20.40 gevar. progr., 21.10 filmfragm., 21.30 morgen vertrekt 'r een betere trein. T.V.-spel. Daarna: Epiloog. Gramofoonplatenprogramma draadomroep (over de 4e lijn) van 18-20 uur Amapola, Tirana, Estrellita, Espa- na cani. La Bamba, Panama Patrol, Portugese washerwomen, La Mala- guena, Si vas a calatayud, Green eyes, Coplas, El Jarabe Tapatio, Es- trado do sol, Cerveza, Am Golf von Mexiko, Piccolissima Serenata, Sie- ben Tage Glück, Tequila, Teenager melody, Oranges aus Jaffa, It doesn't matter anymore, Twillight time, Whispering, Melody of love, Avalon, Do you love me like you kiss me, In te mood, The two step, Teen rock, The great pretender, The gray bear, See you later alligator, Jum- pin' with Jonah, Honeycomb, Dance only with me, Body and soul, What is this thing called love. Blue Lou, Somebody stole my gai, Sent for you yesterday, Going to Chicago, I'm in the market for you. VATIKAANSE RADIO (25.67m.; 31.10 m.; 41.21 m., 196 m.) 22.15Vatikaahse wetenswaardig- een „zitje" proberen. Hij bevestigde de stellage, maar tijdens deze werk zaamheden verloor de leidekker het evenwicht. Tijdens zijn val greep de man zich vast aan de afhangende touwen en dit kostte hem een paar ontvelde handen, maar het brak tevens enigs zins zijn val en dat heeft hem waar schijnlijk het leven gered. Toen hij op het lager gelegen dak neerkwam, rolde hij in de goot en bleef daar liggen. Voorbijgangers waarschuwden de brandweer. Die was met een ladder wagen spoedig ter plaatse. De auto kon de tuin echter niet in. Met een losse ladder kon men de heer Koop man bereiken, die op een brancard naar beneden gelaten werd. In het ziekenhuis heeft men de oude leidekker onderzocht. Hij man keerde, behalve zijn ontvelde han den, niets. Alleen klaagde hij over wat hoofdpijn. Na het onderzoek kon de man weer naar huis terug keren. en verongelukte De 21-jarige Groningse secreta resse, Albertina Smide, die met drie vriendinnen haar vacantie aan de Franse Rivièra doorbracht, is in het ziekenhuis te Nice overleden aan de gevolgen van de val die zij maakte na een wanhoopssprong uit een snel rijdende auto, waarvan de chauffeur haar en haar vriendinnen een lift had gegeven. De meisjes hadden in het plaatsje Boulouris van een bestelautochauf feur 'n lift gekregen naar St. Rafael. In de auto bevond zich, behalve de Franse chauffeur, een Algerijn. Op de plaats van bestemming, aangeko men, vroegen de meisjes of de Frans man wilde stoppen. In plaats hiervan ging hij sneller rijden. De meisjes begonnen te gillen. Al bertina raakte zo in paniek, dat zij plotseling de wagen uit sprong. Zij smakte tegen het wegdek en bleef bewusteloos liggen. Hierna stopte de wagen. De politie arresteerde de chauffeur, die echter volhield, dat er van een misverstand sprake was. Hij had de meisjes naar de kust willen rijden. De Algerijn is spoorloos ver dwenen. De chauffeur, de 24-jarige metselaar Hubert Honorat, beweert, dat hij de man niet kent. Intussen was het Groningse meisje naar het ziekenhuis te Nice vervoerd. Zij is daar later aan een schedel- basisfractuur bezweken. De sergeant-vlieger A. Meerholz, die om een straf te ontlopen een weeklang is gedeserteerd, is thans overgebracht naar de Marechaussee kazerne te Den Bosch. Voordat hij naar Den Bosch werd gebracht had hij eerst een week streng arrest uit gezeten, een straf die hij door zijn verdwijning had willen ontlopen. De sergeant, die door zijn escapa de de aandacht heeft willen vestigen op de onredelijkheid en willekeur van een van zijn commandanten, is nu in voorarrest opgesloten in ver band met het onderzoek in de vraag of hij zich schuldig heeft gemaakt aan desertie in tijd van oorlog. Ser geant Meerholz, wiens weigering om zijn kastje met particuliere corres pondentie, zonder opdracht van de j basiscommandant te openen, is voor minister Van den Bergh aanleiding geweest om een nieuwe land- en luchtmachtorder uit te vaardigen, is ter beschikking gesteld van de audi teur-militair, in Den Bosch. Bejaarde vrouw in Amsterdam overvallen Maandagochtend is aan de Amstel- veenseweg te Amsterdam een 74-ja- rige vrouw door twee kerels in haar woning overvallen. Omstreeks elf uur werd er aan de woning gebeld. Toen de vrouw opendeed, werd zij door twee jonge mannen naar binnen geduwd. De grootste van de twee was naar schatting 26 jaar. Hij was gekleed in een licht grijs pak. Zijn metgezel was kleiner. Van hem kon de dame geen nauwkeurig signalement geven. De.man in het lichtgrijze costuum gaf de ander opdracht, in het huis naar touwen en ceintuurs te zoeken. Daar mee werd de vrouw aan handen en voeten op een stoel gebonden. Zij be gon te gillen maar een van de onver laten bond haar toen een doek voor de mond. Daarop doorzochten de overvallers het hele huis. De twee geldkistjes, die in de linnenkast op geborgen waren, hebben ze over het hoofd gezien maar twee horloges, die op een tafel voor het grijpen lagen en een klein bedrag aan geld, dat was opgeborgen in het bureau van een in wonende zoon, zijn uit het huis ver dwenen. Nadat de boeven waren verdwenen, heeft de vrouw met haar tanden het touw doorgebeten, waarmee haar han den gebonden waren. Daarbij brak een tand af. Haar Voeten kon ze niet los krijgen en hinkend, met de stoel achter zich aan, bereikte de dame het balkon, vanwaar ze om hulp riep. De politie, die pas om een uur werd gewaarschuwd, heeft geen enkele Vimrtpri binden. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak SIBAJAK MAAKT LAATSTE REIS Vandaag neemt de Sibajak voor goed afscheid van Rotterdam, want wanneer het ruim 30 jaar oude schip, dat in zijn lange loopbaan ongeveer een kwart miljoen passagiers over de wereldzeeën vervoerde, in de loop van de middag zich zal losmaken van de Lloydkade, betekent dit het begin van de laatste reis die straks zal ein digen bij de sloper in Honkong. Maar eerst zal alles nog gewoon zijn: de gezagvoerder en de verschil lende diensten aar. boord zullen zich ook nu inspann'.n om de ongeveer 900 passagiers, die de laatste reis van het schip meemaken, een prettige en welverzorgde overtocht naar hun nieuwe vaderland in Nieuw-Zeeland of Australië te bereiden. Vervolgens vaart de Sibajak naar Soerabaja, om de ongeveer 150 Indonesische bedien den vau het schip „thuis" af te leve ren. Hierna zal Singapore nog wor den aangelopen, in welke haven 56 Nederlandse opvarenden het schip zullen verlaten om, voorzover zij daar niet als aflossers op andere schepen worden geplaatst, van hier per gecharterd K.L.M.-vliegtuig naar Rotterdam terug te keren. Met onge veer 60 opvarenden aan boord, die daarna eveneens per vliegtuig zul len repatriëren, zal het schip dan zijn laatste vijf zeedagen volbren gen, van Singapore naar Hohgkong, waar de slopershamer wacht. K.V.0B. over uitbreiding teeltrecht De vaststelling van de omvang van het teeltrecht voor het seizoen 1959—1960 was het enige agendapunt van belang tijdens de groepsverga deringen van de hyacinten-, narcis sen- en tulpenkwekers van de K.V.O.B., de katholieke bond van ondernemers in het bloembollenbe- drijf, welke gisteren in Haarlem gehouden werd. Met een grote meerderheid namen de afgevaardigden de pre-adviezen van het hoofdbestuur aan, waarin voorgesteld werd de omvang van het teeltrecht voor hyacinten en narcis sen voor het komende seizoen uit te breiden met drie procent en dat van de tulpen met vijf procent. De meningen waren echter zeer verdeeld over de suggestie van het hoofdbestuur, de uitbreiding van het tulpenteeltrecht zodanig te doen zijn, dat aan de kleine kwekersbedrijven een groter percentage toevalt dan aan de grotere bedrijven door „pro gressieve uitbreiding" van het teelt recht. In „noodgebieden" moeten kwekers wel eens omschakelen naar ander teelten dan die van groente of vroege aardappelen. De afdelingen Anna-Paulowna, Kennemerland- noord, Noordwijk, Obdam en Zilk- Vogelenzang verklaarden zich tegen progressieve uitbreiding, die de voorstanders juist zeer zouden toe juichen. Het hoofdbestuur zal de kwestie nog eens uitvoerig bestude ren. Expeditie naar Nieuw Guinea doet beroep op Nederlandse volk Meer geld nodig De tegenslagen, die de Nederlandse expeditie naar het Sterrengebergte op Nieuw-Guinea heeft moeten in casseren, heeft de kosten van de on derneming ver boven de raming uit gejaagd. Men had aanvankelijk geraamd een miljoen gulden nodig te hebben. Bij aanvang van de tocht bedroegen de door overheid en particulieren be schikbaar gestelde gelden, goederen en diensten tesamen 680.000 gulden. Ondanks dat heeft men de expe ditie toch laten vertrekken omdat men in de vaste overtuiging ver keerde en nog steeds verkeert dat er een goede nationale zaak mee wordt gediend. Nu de hele onder neming zoveel meer is gaan kosten, heeft het Rijk een bijdrage gegaran deerd, van één ton, zij het onder en- In de leeftijd van 61 jaar is gister avond te 's-Gravenhage overleden de schrijver van jeugdboeken Leonard Roggeveen. De heer Roggeveen was gepensioneerd hoofd ener school. De begrafenis zal vrijdagmiddag om half drie geschieden op de begraafplaats Westduin te 's-Gravenhage. De rechtbank te Amsterdam heeft een 60-jarige arts uit de hoofdstad schuldig bevonden aan de hem ten laste gelegde drie gevallen van abor tus criminalis en hem vanochtend veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf met aftrek van de vier maan den voorarrest plus ontzegging van de uitoefening van zijn beroep als geneeskundige voor de tijd van acht jaar. De officier van justitie had twee jaar met aftrek en ontzegging voor de tijd van vijf jaar geëist. In alle drie gevallen had de arts zich laten betalen met 500 gulden. kele voorwaarden, die voor het stichtingsbestuur nogal bezwarend zijn. De voorzitter van de Stichting Expeditie Nederlands Nieuw-Guinea heeft medegedeeld dat er zeker nog een tweede ton nodig zal zijn, wil de expeditie enig succes bereiken. Men wil namelijk, op welke wijze dan ook, het gestelde doel bereiken. Het stichtingsbestuur meent daarom, dat het daartoe niet ten onrechte ook een beroep mag doen op het Neder lands volk in al zijn geledingen. Het is ervan overtuigd, dat dit beroep niet ten onrechte gedaan wordt om dat een dergelijk verzoek aan het grote publiek tot dusver achterwege is gebleven Men kan zijn bijdrage van elke grootte storten op het gironummer 478000 ten name van de Stichting Expeditie Nederlands Nw.- Guinea. Het bestuur van de stichting hoopt, dat het publiek in zo grote mate deze oproep zal beantwoorden, dat de overheid er een aanleiding in zal vin den, het eventueel nog ontbrekende bij te dragen. HEIDEBRAND IN 'T GOOI Gisteren heeft een felle brand ge woed op de heide onder Laren nabij de Oude Postweg in het Goois natuur reservaat. De brandweren van Laren, Hilversum en Baarn hebben het vuur bestreden. Het blussingswerk duurde tot negen uur 's avonds. Ongeveer 2500 vierkante meter heide ging ver loren. Vanmorgen omstreeks negen uur ontstond er in het onderstation van het gemeente-energie-bedrijf te Rot terdam aan de Rhoonstraat een steekvlam, waardoor drie mannen werden getroffen Twee van hen zijn ernstig gewond. Het zijn de chef monteur van het G.E.B. J. van Weel deren uit de Vlaggemanstraat en de 25-jarige schilder A. de Knegt uit de Loofdakstraat. Een technische amb tenaar van het G.E.B. liep lichte ver wondingen op. KATWIJK Op de Varkevisserstraat stak een driejarig jongetje plotseling de weg over. Het werd daarbij door een mo torrijder aangereden. Het jongetje kreeg een dubbele beenbreuk. Het jongetje moest op doktersadvies naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den worden vervoerd. De motorrij der was zo onwellevend om doodge woon door te rijden. Dé politie tracht hem op te sporen. Potdicht De gemeentesecretarie en het kantoor van de gemeenteont vanger zullen donderdag a.s. gedu rende de gehele dag gesloten zijn, uitgezonderd het bureau van de bur gerlijke stand, dat op die dag ge opend zal zijn van half negen tot half één. Polshorloges Op het noorder- strand in de omgeving van de tent van W. L. is 11 mei een polshorloge gevonden. Tot heden kwam geen eigenaar opdagen. Daarom vraagt de politie inlichtingen omtrent de even tuele verliezer. Op 13 mei is de kleding van 4 Leidse jongens, toen zij aan het zwemmen waren geplunderd. Er ver dween uit een van de broekzakken een polshorloge. De politie heeft het horloge thans opgespoord. De eige naar kan zich dus melden. Stuivertje wisselen Bij de wo ning van een arts in Katwijk a. d. Rijn heeft een dame een haar niet in eigendom toebehorend rijwiel mee genomen en een ander laten staan. De geschiedenis vermeld niet of da me no. één van de ruiling beter werd. De politie slaapt niet Herhaal delijk worden in de duinen tenten neergezet met de bedoeling, daarin te overnachten hetgeen niet geoor loofd is. Ook thans heeft de politie weer enkele tenten moeten laten op ruimen. Bij herhaling zal proces verbaal worden opgemaakt. LISSE Brand in garage Mens. In de nacht van zondag op maandag om 2 uur werd de Engel opgeschrikt door harde knallen, die werden veroor- zaaat door het springen van asbest- platen, die 't dak vormen van garage Mens. Om kwart voor 2 ontdekte een omwoner vonken boven de garage. Hij haastte zich naar de eigenaar, de heer J. Mens, die rustig lag te sla pen. Vandaar werd de brandweer ge alarmeerd. In tijd van een half uur stond een groot gedeelte van de ga rage in lichter laaie. De actieve Lisser brandweer wist echter spoedig het vuur te bedwingen. Het kantoor, dat gedeeltelijk in de garage staat, brand de geheel uit, alsmede een gedeelte van het magazijn. De garage stond vol auto's, waarvan er slechts enkele geblakerd werden. Omwonenden konden de meeste wagens tijdig in veiligheid brengen. Oorzaak van de brand is vermoedelijk kortsluiting. WielerwedstrijdenZaterdagmid dag werden op de sintelbaan in het gemeentelijk sportpark wielerwed strijden gehouden, welke waren ge organiseerd door de Ren- en Tour vereniging „De Bollenstreek" en waaraan ook de wielrenvereniging „Swift" uit Leiden deelnam. Nadat de voorzitter van „De Bol lenstreek", de heer E. van 't Oever, het programma had geopend met een woord van welkom tot de aanwezigen en de deelnemers, werd de renner A. van Houwelingen gehuldigd vanwege zijn zege in de 50 km stayers wedstrijd te Amsterdam van de afgelopen week. Ook Arie van Wetten, zo juist terug gekeerd uit de Ronde van Zwitser land, ontving bloemen en keiden re den een ererondje. Vervolgens namen de wedstrijden een aanvang. Allereerst werden ver reden 2 series sprint over 1 baanron- de, 400 m. Deze gingen tussen S. v. d. Poll en B. Zoet, J. Riethoven en J. Koop, en werden door eerstge- noemden gewonnen. De finale tussen S. van de Poll en J. Riethoven was President generaal Charles de Gaulle is dinsdag voor een \'icieel bezoek van vijf dagen in Milaan aangekomen. De Gaulle wordt vergezeld door minister van buitenlandse zaken Couve de Murville, de minister van landsverdediging Guillaumat en acht ander Franse functionarissen. Me vrouw De Gaulle maakt de reis ook mee. President De Gaulle zal de feeste lijke viering bijwonen van het feit, dat Franse troepen van keizer Napo leon III honderd jaar geleden, in sa menwerking met Italiaanse eenhe den uit Plemont, het Oostenrijkse le ger te Mangenta, Solferino en San Martino nederlagen toebrachten, die leidden tot de bezetting van het toen onder Oostenrijks gezag staande Noord-Italië en de stoot gaven tot het ontstaan van de onafhankelijke Italiaanse staat. Oostenrijk heeft een Italiaanse uit nodiging, om door het zenden van militaire eenheden eveneens van zijn belangstelling blijk te geven, afge slagen. een overwinning voor S. v. d. Poll met een tijd van 15,7 seconde over de laatste 200 meter. De wedstrijden hadden alle een vlot verloop, waarbij zich slechts en kele valpartijen voordeden. In de pauze was Piet van der Lans op de baan verschenen en ook hij werd ge huldigd voor het feit. dat hij in Am sterdam de titel Nederlands kam pioen achtervolging amateurs had weten te behalen. De diverse uitslagen waren: Afvalrace adspiranten: 1. N. Cas- tien. Bollenstreek, 2. C. van Amster dam, Swift, 3. F. Brittijn, Swift. Klassementswedstrijd over 20 ron den met 4 klassementen: 1. A. van Houwelingen, 2. H. v. Gent, 3. J. Riethoven. Ploegachtervolging over 10 ron den voor nieuwelingen: 1. Swift 66.24 min., 2. Bollenstreek 6.30 min. Adspirnatenwedstrijd over 15 ron den: 1. N. Castien, 2. C. van Am sterdam, 3. F. Leemans, 4. F. Brittijn. Af val wedstrijd voor nieuwelingen: 1. B. Zoet, 2. H. Grimbergen, 3. C. Elstgeest, 4. Kooiman, 5. F. -v. d. Vosse. Wedstrijd voor amateurs en profs over onbepaalde afstand: 1. A. v. Harrelingen; 2. H. v. Gent; 3. J. Riethoven. Achtervolgingswedstrijd over vijf baanronden: 1. C. v. Amsterdam, 3,16 min,; 2. N. Castien, 3.19 min. Wedstrijd over 50 ronden voor amateurs en nieuwelingen: 1. B. Zoet; 2. A. v. Harrelingen; 3. H. v. Gent; 4. J. Riethoven. NOORDWIJK ERNSTIG GEWOND DOOR STOEIEN OP DE FIETS Gisteravond te ongeveer 6 uur fietsten vijf jongens op de Beeklaan ter hoogte van de familie Hegeman. Inplaats van de nodige voorzichtig heid te betrachten op deze zeer drukke verkeersweg, stoeiden zij al fietsend onder elkaar, met het gevolg dat de 14-jarige Arend v. d. Niet uit de Ruyterstraat, alhier, viel. Hierbij kwam hij tegen de zijkant van een passerende auto, bestuurd door een 38-jarige kapitein van de Luchtmacht. De jongen werd hierbij ernstig gewond. Dr. Mulder en dr. v. Nes, die spoedig ter plaatse waren constateerden enkele gebroken rib ben een hersenschudding en een hoofdwond. Overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden was noodzakelijk. OEGSTGEEST Geslaagd. Voor het examen ter verkrijging van de staatsbevoegdheid voor heilgymnastiek en massage is geslaagd de heer P. J. Hildering te WASSENAAR Viswedstrijd voor politiemannen In het kader van de viering van het veertigjarig bestaan der Wasse- naarse Politie Schiet- en Sportver eniging werd zaterdagmiddag voor de leden een viswedstrijd georgani seerd. De vereniging had hiervoor de beschikking gekregen over een van de vijvers op het landgoed» „Raaphorst" van HKH Prinses Wil- helmina. Er werd in totaal 3'/« uur gevist, nadat de voorzitter van de vereniging, hoofdinspecteur C. B. M. Wolf, een inleidend woordje gespro ken had en iedere deelnemer het reglement goed had bestudeerd. Be palend voor de uitslag was de totale lengte aan gevangen, bovenmaatse vis. De ondermaatse visjes telden voor deze uitslag niet mee, wel voor het totaal aantal vissen, waarvoor enkele extra prijsjes beschikbaar waren. De wedstrijd werd gewonnen door de heer J. J. Flamman, die in totaal bijna 1.85 m. aan vis verschalkte. Op de tweede plaats eindigde inspecteur G. J. Boven met bijna 1.35 m. De derde prijs was voor P. van Gaaien met 1.08 m. Een extra prijs voor de zwaarste vis ging naar hoofdagent Th. Joling voor een vis van 205 gram. Prijzen voor de grootste aantallen vissen ontvingen: 1. G. J. Boven 29 stuks; 2. L. van Veen 27 stuks; 3. A. de Waard 25 stuks. Een troostprijs ont ving W. Smeeman, omdat hij niets gevangen had. Hoofdinspecteur Wolf reikte de prachtige prijzen uit, die voor deze wedstrijd waren beschikbaar ge steld. Kruis-collecte: ruim 5400 De jaarlijkse inzameling voor het Rode Kruis heeft in Wassenaar opgebracht 5.407,55, dat is bijna 700 meer dan het vorige jaar en ongeveer 900 meer d»n in 1957.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6