Scherp Onhygiënische hurkclosets in het Leids woonwagenkamp GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Merkwaardige zaken voor Kantonrechter DINSDAG 23 JUNI 1959 DE LEÏDSE COUHANT PAGINA 2 LElDSE RAAD. Concurrentie industrie op van Amerikaanse de arbeidsmarkt Kromme taal in overeenkomst ^7™? woonwagenkamp De Leidse raad heeft slechts over enkele agendapunten zijn gedachten laten gaan, gistermiddag in de zit ting, die bijna twee uur duurde. De heer Duyverman (VVD) vroeg, of men geen mooiere naam kon be denken voor „heempark". Het is zo'n aardige instelling, maar de titel voldeed hem niet. Men zal zich her inneren, dat dit heempark tussen de nieuw aan te leggen Maredijk-weg en Haarlemmertrekvaart komt te lig-Woudstra (Pr. Chr.) sloot zich bij wethouder Stolp deelde mede, dat de spaarbanken bij de bank van Ne derlandse gemeenten nog steeds hun geld kwijt kunnen tegen vier-drie- vierde procent. Slechts Nederlands. Tenslotte sprak men over het re gionaal woonwagenkamp. Niet tegen de inhoud van de nieuw op te stellen artikelen, maar tegen de redactionele vorm maakte de leraar van het Rem- brandtlyceum, de heer Duyverman (VVD) bezwaren. Hij had een kleine ruiker stijlbloempjes opgesteld; re bels waarin óf tegen de taal, óf tegen de logica werd gezondigd. De heer gen. De raad stelde een bedrag van ca. 54.000 beschikbaar. Wethouder Stolp beloofde nog eens over een naam te zullen denken. Het langst stond men stil bij de Amerikaans Reece industrie, die aan de Rooseveltstraat machines voor knoopsgaten gaat maken. Sommige raadsleden, onder wie de heer Van Weizen (com.) en de heer Woudstra (Pr. Chr.) vroegen zich af of het wel juist is een Amerikaanse indus trie aan te trekken in een stad als Leiden, waar het voor de tamelijk veel industrieën in de metaalnijver heid moeilijk is arbeidskrachten te krijgen. De heer Woudstra is be vreesd, dat de lonen zullen uitgaan boven het door de wet bepaalde maximum. Mevr. Van der Blom (CPN) wees nog op de woningnood en de nood zaak voor de mensen, die in deze industrie komen werken, onderdak te vinden. De heer Winsémius (Pvd A) is van mening, dat men zich juist in een tot industrialiseren genood zaakte stad, moet verheugen in de komst van deze industrie. Bovendien gaat het hier om zeer gespecialiseerd werk, waarvoor in het bedrijf een opleiding wordt gegeven. Men be hoeft dus niet te verwachten, dat van andere industrieën geschoolde arbeiders weggezogen worden. In gelijke geest liet wethouder Stolp zich uit; hij wees op de ups j niekapel worden met klem verzocht en dows in C. economische toestand,1 hedenavond aanwezig te zijn op de waarna wethouder Menken er aan I repetitie in de Maria Gijzensteeg. Dit herinnerde, dat er in 1958 nog 1000 in verband met het a.s. Gemeen te- tot 1500 arbeiders werkloos waren I concert. en dat men juist maatregelen moet' Jongens die hun medewerking wil- treffen voor de „de lange termijn". Ilen verlenen aan de Harmoniakapel Nadat in tweede instantie nog door als pyper kunnen zich iedere avond de heer Kortman (KVP) de vraag opgeven aan de heer W. Hartman, hem aan, verontwaardigd over de kromme taal, die de verordening spreekt. Men besloot na een ant woord van wethouder Menken het voorstel tot het stichten van dit kamp aan te nemen, en in de vol gende raadsvergadering een verbe terde lezing van de overeenkomst waaraan acht gemeenten uit de om geving deelnemen, te bestuderen. Alle voorstellen van de agenda werden hoofdelijke stemming aan genomen. Deze zijn al gepubliceerd in de krant van vorige week dinsdag. R.K. HARMONIEKAPEL De muzikanten van de r.k. Harmo- was gesteld of de uitgifte van de grond in erfpacht wel voordelig was voor de gemeente en of men deze kans wel eens had geboden aan niet- Amerikaanse doch Nederlandse in dustrieën, waarop de wethouder ant woordde dat de erfpacht gunstig was voor de gemeente (ook h^ raadslid Knol betoogde dit daarna), werd de discussie gesloten. Reece Corporation krijgt zijn fa briek aan de Rooseveltstraat. Hulde brachten daarna de raads leden Sannes en Hagens aan de Leidse Spaarbank die bereid was 1.020.000 te lenen tegen 4 en een kwart procent rente. Alléén de heer Van Weizen (CPN) wist niet of hij nu wel zo enthousiast moest zijn. De spaarders krijgt immers van de spaarbank maar 3 procent. Hij ge- Floresetraat'H2; Leiden. Het Comité uit het „Haagwegkwar- tier" organiseert voor de 13e maal een autotocht voor Ouden van Dagen en invaliden uit het gehele „Haag- wegkwartier". Voor dit doel heeft men op don derdag 9 en vrijdag 10 juli a.s. Kla- verjaswedstrijden uitgeschreven in het Clubhuis, ten Katestraat. En op zaterdag 11 juli wordt er een grote viswedstrijd gehouden, alles om mooie prijzen. PASTOOR TIJNAGEL In de ziekte van de pastoor van de Hartebrug-parochie, pater Ceslaus Tijnagel o.f.m., die in het St. Elisa- beth-ziekenhuis werd opgenomen, is een wending ten goede ingetreden. Zijn toestand is bevredigend, of schoon er nog geen sprake van is, dat de pastoor het ziekenhuis zal mo gen verlaten. Gisteravond is in de recreatiezaal van R. S. Stokvis, Rotterdam, het Nederlandse kampioenschap klaver jassen gehouden, welke met ruime voorsprong gewonnen is door de Leidse kampioen Oosthoek met 12257 punten; 2e werd Wilson, Den Haag met 9976 punten en 3e Brandt, Rot terdam met 8549 punten. Leidse agenda EINSDAG 23 JUNI Leidse Kunstkring „Voor Allen", LeidenvePgadering. In den Vergul den Turk, 8.15 nam. Holland Festival. Nederlands Bal let o.l.v. Sonia Gaskell, Leidse Schouwburg, 20.15 uur. Kon. Ned. Nat-hist. Ver. Excursie naar Clusiustuin, Rijksherbarium, 7.15 uur nam. K. O.-excursie. Kon. Ned. Grof smederij. Wilhelminabrug. 1.55 uur nam. WOENSDAG 24 JUNI Eerste dag Ziekentriduum. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk 7 uur nam. K. O.-lezing. J. S. Lingsma over Op het woonwagenkamp zijn nog de het hem, dat de kampwachter die hurkclosets, zonder waterspoeling, vertelde gistermiddag de heer La- mers (Pr. Chr.) in de Leidse raads vergadering. Details over de toestand in deze toiletten wilde hij de raad besparen; zindelijkheid in het kamp laat veel te wensen over. Daarom verwonder- Burgerlijke Stand Geboren: Margaretha Helena Ma ria dr van H. J. M. Vrouwenvelder en C. M. A. Burger; Miranda dr van J Heins en A. Niemant; Andreas Theodorus zn van D. Petit en P. A. Kerkvliet; Rudolf Jan zn van C. H. Boom en J. C. van der Spek; Lam- bertus zn van E. Brouwer en B. W. agtegaal; Jolanda dr van B. J- Kerk vliet en C. M. Hollebeek; Petrus Jo hannes Hendrikus zn van J. H. de Wekker en J. E. Haasbroek; Eduard Johannes zn van G. Visee en H. J. C. van Zanten; Mariette Anna dr van J. G. Kernkamp en L. Reedeker; Petrus Gerardus zn F. G. M. Lange- broek en M. M. van Kempen; Gijsje dr van H. L. Filippo en L. M. van Brero; Ellen dr van F. Moret en W. A. A. Markx; Cornelis Pieter zn van C. Pape en M. M. van Eek; Neeltje Maria dr van J. van 't Oever en J. Allebas; Arendje dr van A. van der Meij en K. van der Plas; Wilhelmina Martina Maria dr van P. C. W. Mo lenkamp en B. Voordouw. Jeroen Jan zn van J. L. Dorsman en J. van Tol; Johannes Cornelis zn van J. P. van der Star en M. T. Hermans; Yo- lande dr van J, Schouten en M. Kes- seboom; Wilhelmus Hendrikus zn v- W. H. de Roos en S. Bronmeijer; Son ja dr van W. F. Arbouw en C. v. Weizen; Cornelia dr van L. Guijt en M. Dulfer. Overleden: A. C Zonneveld 51 jr, echtgenote van L. J. G. Zilverentant; C. J. van Ouwerkerk 77 jr, echtge note van H. L. J. Tobé; J. van Spen- gen 72 jr echtgenote van W. van der Meij. Gehuwd: P. J. Blokzijl en L. M. Anneeze; J. J. G. Uiterdijk en J. Ver tweemaal per dag het terrein schoon maakte uit het kamp is verdwenen en vervangen is door dé Gemeente lijke Reinigingsdienst die slechts twee maal per week komt. De kampbewo ners weigeren nu hun plaatsgeld te betalen. De heer Lamers vroeg maat regelen, ook in de tijd die nog rest voor een geheel vernieuwd regionaal woonwagenkamp zal worden inge richt. Wethouder Menken betoogde, dat het te bouwen kamp alle door de Autotocht voor Bejaarden Het heer Lamers gewenste voorzieningen comité „Autotocht ouden van dagen" DONDERDAG 25 JUNI Tweede dag Ziekentriduum. Leidse Postzegelverzamelaars. Le denvergadering, De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn, acht uur nam. VRIJDAG 25 JUNI Derde dag Ziekentriduum. „St. Bernulphus". Bond van Kath. Technici. Bezoek aan brandweerka zerne. Verzamelen in „Nieuw Mi nerva", Vrouwensteeg 11, 8 uur nam. APOTHEKENDIENST TE LEIDEN Geopend apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, telefoon 21060. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw Rapenburg 73: Drie Haagse kunstenaars, tot eind juni. Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur v.m.5 uur nam.; zond. 15 uur nam. (tot 31 augustus). Museum voor Volkenkunde: Expo sitie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Minera logie, v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. LEIDERDORP zal krijgen. Men moet echter hier mede wachten tot men zeker is van de subsidie, die voor het nieuwe kamp door het departement v. Maat schappelijk werk zal worden ver strekt. Met de directeur van de ge meentereiniging zal hij nog over het schoonhouden van het kamp van ge dachten wisselen. deelt mede, dat het traditionele uit stapje dit jaar zal worden gehouden op zaterdag. 27 juni a.s. Degenen, die daarvoor in aanmerking komen, kunnen tussen 12-30 en 1 uur van hun woning worden afgehaald. De aan melding daartoe dient te geschieden aan het secretariaat: Hoogmadese- weg 40, alhier. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK 112; J. M. Pebesma metselaar Meerhof VAN 11 T/M 17 JUNI 1959 24; S. Wijnstra stationsbeambte Lijster- str. 4; B. Verboog kelner Fagelstr 7; F. Dieke en fam. gereedschapmaker J. G. Meihuizen fijn bankwerker Rijns- Churchilllaan 33; A. C. van Iersel en fam burgerweg 161; J. Wie.enga kantoorbe- fabriekschef Colenbranderstr. 1; D. J diende Ververstr 49; D. Visker magazijn J. Huusken en fam. dekenwever Torna- meester v. 't Hoffstr. 45; C. G. Harre- tenstr. 30; H. J. Schoemaker en fam. ge-1 wijn Druivenstr. 24; F. Reiner geb. Mul- meente-ambtenaar Churchilllaan 55; Hl Ier Witte Singel 66; W. C. I. Nijeboer 'doktersassistente Roommarkt 21; A. H Kunnen en fam. rijksambtenaar Chur chilllaan 54; H. van der Houwen en fam arts v. Swietenstr. 7; T. Torenbeek geb Scheffer en fam. Ed. van Beinumstr. 67; A. D. Pool en fam. hoofd ener school v. d Brandelerkade 7; C. van den Berg en fam. arts Burggravenlaan 238; R. Spruil en fam. arts v. Swietenstr. 37; N. J. Kel der geb. Wouters en fam. Schutterstr. 3a; J. A Lorinser en fam. arts Haarlemmer- str. 216a; A. Bentum en fam. handzetter Ed van Beinumstr. 69; M. A. C. Boelee kantoorbediende Hoge Rijndijk 110; J A. Meulendijk Terweepark 4; C. T. van Polanen geb. van Wieringen kraamver zorgster Churchilllaan 43; de Wolf geb. Harmsen Oude Rijn 44b; O. Mulder Koninginnelaan 19; H. van Dam geb. van der Sluis Warmonderweg 47; M. C. Windhorst geb. de Kort kantoorbe diende Hoge Rijndijk 200; W. K de biest; D. L. Penseel en H. Hemerik; Wild Herengrt 53; H. van der Boog Doe- H. J. de Jongh en F. E. Veldhorst. lengrt 8; M. Furstner Titus Brandsmalaan POTLOOD EN GEEST Leraar hield No 518. Horizontaal: 1. metalen vaatwerk, 5. hoofddeksel, 8. gehalmd gewas onzer weiden, 10. gewicht, 11. naschrift (afk. Lat.), 13. klap, 15. lid woord (Fr.), 17. ketting, 19. nauwe opening, 21. zijde, 22. het uitspansel, 24. afkort ng van mangaan, 25. op schik, 27. de gouden bu. (afk. Lat.), 29. voorzetsel, 31 oningewijde, 33. bij woord, 34. voorschrift Verticaal: 1. hoofddeksel, 2. tan gens (afk.), 3. gem. in N.-Brab., 4. moerassig stuk land, 6. landbouw werktuig, 7. wy-c, 9. loot, 12. gly- voertuig, 14. vast dee' van een boor, 16. rivier in Du?tsiancl, 18. stac. in het midden van Sicilië, 19. corp in Z.-H. bij Rotteidam, 20. keukengerei, 23. bereide dierenhuid, 26. buitenhaven, 28. hakwerktuig, 30. riv.er in Italië, 32. gewicht (afk.). Oplosing morgenavond. Oplossing No. 517. Horizontaal: 1. mode, 4. gil, 6. .-Jde, 7. ton, 9. Ee, 10. som, li mi, 12. lip. 13. hen, 14. klap, 16. Bert, 17. eis, 18. kerk, 19. R. K., 20. mest, 22. zeen, 23. na, 24. peer, 25 hek. Verticaal: 1. Mee -kerl: 2. ode, 3. de, 4. gom, 5. in, 7. top, 8. tint, 10. sip, 11. merk, 12. las, i hert, 15. lik, 16. been, 18. keer, 20. mee, 21. dak, 22. ze, 23. Ne. zijn zoon Een verdachte, die nooit geboren is Een 42-jarige leraar leeft met zijn gezin nu al ruim vier jaar op ge spannen voet met de bovenburen, die hem en zijn vrouw het leven, door allerlei plagerijen, ondraaglijk maken, aldus de verklaring van verd. Plotseling werd het hem te machtig en om deze bovenburen het slapen onmogelijk te maken en aldus wraak te nemen, nam hij op 1 maart des nachts om 1 uur de trommel van zijn zoontje en sloeg er ruim drie kwar tier achtereen lustig op los, zodat niet alleen de bovenburen niet kon den slapen, doch de hele buurt op stelten stond. Dit alles werd gisteren bekend voor de Leidse kantonrech ter. De buurman waarschuwde de politie en een proces-verbaal werd opgemaakt wegens „burengerucht". Verd. gaf toe, dat hij dit opzet telijk had gedaan om wraak te ne men op de bovenburen, die door allerlei plagerijen hem o.m. het stu deren onmogelijk maken en zijn vrouw zenuwziek willen hebben. Toen verd. allerlei details wilde gaan opsommen, onderbrak de plv. kan tonrechter hem met de opmerking, dat een en ander reeds in het pro ces-verbaal stond, dat de bovenburen van hun kant ook de nodige grieven hadden en dat hier slechts de zaak t.a.v. het ten laste gelegde kon die nen. Na een eis van 15.subs. 5 dgn. aanvaardde verd. zonder enig verweer het vonnis van 10.subs. 4 dgn. BU dc behandeling van de volgen de zaak, kwam de humor enige ogen blikken de meestal plechtige sfeer in dc rechtszaal doorbreken en werd hartelijk gelachen, door de ma gistraten incluis, toen de 56-jarige Leidenaar, die terecht zou moeten staan, omdat hij op 23 april met zyn rijwiel niet op het rijwielpad had met trommeltje van de buurt wakker recht voor een zoon van me, die nog geboren moet worden, want op de dagvaarding staat, dat hij geboren is op 29 december 1959 en dat moet dus nog komen. Als goed vader ben ik echter maar gekomen om die jongen te vertegen woordigen, al is hij nog niet op de wereld". Inderdaad bleek als geb. datum 29 dec. 1959 te zijn vastge steld, hetgeen tot de onmogelijkhe den behoort. „Kan het een van uw wélgeboren zoons zijn?" Neen, dat kon ook niet, want er was maar één zoon en die was op 21 februari ge boren. Wie het dan wel moest zijn zal nooit worden opgehelderd, want de dagvaarding werd nietig ver klaard. „Mocht u toch nog een zoon erbij krijgen, dan kunt u hem zeg gen, dat hij vóór zijn geboorte al terecht had moeten staan", aldus de plv. kantonrechter mr. de Koning in zijn slotwoord. Veel verstek. MogeUjk was het stralende zomer weer debet aan het feit, dat een groot aantal verdachten gisteren verstek liet gaan. Desondanks werden er door de plv. kantonrechters, mr. W. de Koning en mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt toch nog een respectabel aantal zaken behandeld. Naast een groot aantal, die onder de rubriek „peohzaken" kunnen worden onder gebracht en waarin vonnissen va rieerden van f 2.tot 20.boete, waren er een aantal zaken, die tot de „ernstige" kunnen worden gere kend. De zaak tegen de 27-jarige 'slager uit Hazerswoude noemde de officier, mr. E. v. d. Schans, zelfs zeer ernstig, daar verd., ondanks het feit, dat hem bU een vorig vonnis de rij bevoegdheid was ontzegd, toch een auto had bestuurd. Verd. voerde aan, dat een goede kennis van hem 's-avonds zo dron ken was, dat hij onmogelijk zijn auto van Leiden naar Hazerswoude kon rijden cn dat verd. zch daarom maar verdienstelijk had gemaakt. De verzet en verd. zelfs een klap op het oog gegeven, maar hij had toch doorgezet en het risico van een aan houding genomen. „Waarom moest u dat doen, aldus de officier, u had ook het contactsleuteltje zonder meer kunnen afnemen, maar een ritje lok te u blijkbaar wel aan". Hoewel de officier had overwogen om naast een boete van 50.— subs. 10 dgn een onvoorwaardelijke hechtenisstraf te eisen, liet hij het dit keer nog bij een voorwaardelijke hechtenis van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar alsmede f 50.subs. 10 dagen. Met een ernstig vermaan, omdat hij een overheidsmaatregel intrekking van rijbewijs had genegeerd, von niste de plv. kantonrechter conform de eis. Op huwelijksreis. Zo ook de zaak tegen de 27-jarige auto-dealer uit Den Haag. Deze verd. die wegens zijn huwelijksreis verstek liet gaan en door zijn advocaat werd vertegenwoordigd, had met zijn ra ce-wagen in de onoverzichtelijke bocht van rijksweg no. 4 nabij de Haagse Schouw een voorligger wil len inhalen zijn snelheid bedroeg ruim 120 km per uur en was, toen een botsing met een tegenligger on vermijdelijk leek, zeer gevaarlijk gaan „snijden". Slechts de snelle re actie van de chauffeur, die de race auto plotseling voor zich langs zag flitsen, voorkwam een ernstige bot- sng met alle gevolgen van dien. Bij monde van zijn verdediger, ver klaarde verd., dat zijn wijze van rij den destijds niet gevaarlijk was. Hij was gewend om te racen, o.m. als amateur-coureur op het circuit van Zandvoort, dus wist hij wel wat hij met zijn auto kon doen. De officier was echter van mening, dat verd. met mensenlevens had ge speeld en eiste twee boetes van 100.subs. 20 dgn, alsmede de voorw. intrekking van het rijbewijs voor de duur van 6 mnd. met een proeftijd van 2 jaar. De verdediger vroeg uiterste clementie, vooral t.a.v. de intrekking van het rijbewijs met het oog op het beroep van verd. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Dingsdag 23 Juny 1859 Uit de „conspectus" van het Al gemeen Adresboek van de stad Leyden. In de lijst van gepa- tenteerden" worden o.m. opge somd: Baardscheerders, bran ders, greinpappers, grutters, kaarsenmakers, kalverslagters, kamslagers, kleederbleekers, korsettenmakers, lijmzieders en tramstokers, noodigers ter be grafenis, pleisterb e eldenmakers, slaapsteehouderstinnegieters, vellenblooters, vlaggefranjema- ker, vliezenmakers en zeeften- maaksters. Laatste Berichten ARMSTRONG HEEFT LONG ONTSTEKING De beroemde jazz-trompettist Louis Armstrong is dinsdag niet we gens een hartaanval, maar wegens longontsteking in een ziekenhuis in Italië opgenomen. De 58-jarige musicus glimlachte en maakte grapjes toen hij het zieken huis inging. Armstrong heeft onlangs longont steking gehad en er zijn nog enige sporen hiervan in zijn longen. Hij heeft geen koorts. Eerst jverd gevreesd dat de jazz pionier een hartaanval had gehad. DE HOTELBRAND IN NOORWEGEN. Onder de geredden bevindt zich ook een echtpaar, dat volgens Reuter de Nederlandse nationaliteit heeft, Mueller heet en in Engeland woont. Van de 35 gewonden zijn inmiddels vijftien uit het ziekenhuis ontsla gen. De overigen hebben brandwon den, gebroken ledematen of een ze nuwschok. Benning timmerman Marnixstr. 16; A van Tuijl >ss financieel dir. schrijfm. fa briek Oppenheimstr. 11; M Kahle Op penheimstr A. M. J. Klein Overmeen tekenaar werktuigkundige Gerrit Kas- teinstr 100; A. A. Verbeten militair Schagensteeg 18; G. van Dasier elektr techn ingenieur Peshuislaan 3; T. J. van Rossen huisschilder Rijnsburgerweg 50; M. A. S. Crone 11. dieëtiste Jan v Goijenkade 44; W. H. Thé geb Otto Wit te Singel 79; A. P. E. Ruv.mpol Witte Singel 89; W. C. van der P ort verkopei Boerhaavelaan 21; J. H. M. Schouten geb van den Bergh Churchilllaan 59; M Heemskerk Vijf Meiplein 84; E. J. Wint- zen Herengrt 74; J. H. M. Witkamp ver pleegster Jan v. Houtkade 29; A. M Holm geb. Boer ass adviseuse beroeps keuze Burggravenlaan 226; A. P. Schoen makers Mezenstr 2; M. C. Honders geb Kelder Oostdwarsgrt 4; C. N. Verra geb Waiter Boerhaavelaan 14; A. J. M Schlatmann geb Semé Johan de Wittstr 46; L. Zuidema geb Wachter schrijfster v. Swietenstr 31; D. H. Tulleken welfare werkster Fagelstr 26; D. J. van Leeuwen arts Leeuwerikstr 16; W. J. Humphreys houtbewerker Kanaalweg 40; C. Jansen employé handelmij Kloksteeg 13. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 11 T/M 17 JUNI 1959 J. F. de Badts en fam. Boshof 45 Voor schoten, Prof Debijeln 5; N. van Staden en fam. Calandstr 55 Utrecht, Loopplant- s en 20; A. van der Meer en fam le Bin- nenv.grt 15 Schiedam, Nieuwe Haven 233b; J. C. van Berkel en fam Hoge- woerd 21 Woubrugge, Raadhuisstr 2; C W. Muller en fam Hogewoerd 21 Wou brugge, Raadhuisstr 2; C. van der Spek en fam Bakker Korffstr 18a 's-Graven- hage, Wolweversgaarde 713; J. R. Schott en fam Oppenheimstr 119 Rotterdam Mariniersweg 40c; C. de Vries en fam G. Kasteinstr 46 Canada; G. Kraaij en fam Thorbeckestr 32 Voorschoten, Prof Debijeln 15; C. van Es er fam. Lammer- sch.weg 171 Ned. Nieuw Guinea; F. J J. Houps en fam Jul v. Stolberghof 20 Oegstgeest, Korenbloemln 32; J. H. van Duijvenbode geb Glasbergen en fam Poelgeeststr 6a Sassenheim, woonwagen bij DKW fabriek; M. Boersema en fam St. Jacobsgrt 1 Haarlem. Luciferstr 32; H. Verbeek en fam Thorbeckestr 26 Leiderdorp, Hoofdstr 31; A. Beekman en fam Hoge Morsweg 90 Oegstgeest, Hoge Morsweg 45j; C. M. M. Hcevers geb Brunt Oude Rijn 11a 's-Gravenhage Kockstr 173; W. Geldermans geb War mond Bankastr 20 Brielle, Voorstr 95; M. W. Heusinkveld Maredijk 125 Voor schoten, Pr Bernhardln 411; J. M. Heu sinkveld geb Bakker Maredijk 125; Voor schoten, Pr Bernhardln 411; P. B. Heij- koop Groenesteeg 27 Sassenheim, Acacia laan 5; J. G. Lorist Haarlemmerweg 52; Noordwijk, Golfbaan 26; N. Stigter geb Pouw Hogewoerd 167 Leeuwarden. Vuur- doornstr. 20; M. J. Verschoor Rijndijkstr 1 Haageveen, Bentinckslaan 137; K. M van Zanen geb. de Haan Schelpenkade 62 Utrecht, Oude Wulvenlaan 43; J. M M. Doove Morsweg 96 Verenigde Staten v. N. Amerika; P. J. van der Zon G Brandtstr 13 Valkenburg Z.H., woon schip naast Voorschoterweg 28; C. Kel der Rijnsburgerweg 1 Amsterdam, Aals meerweg 1181; P. G. Bekkering Plant soen 71 Arnhem, Cl v. Maasdijklaan 6; P. Furstner T. Brandsmaln 112 Ned Nieuw Guinea; W. van der Hoek Leu- venstr 65 Wageningen, Dijkstr 13; J Dompeling Witte Singel 27 Zwitserland; J Fuchs Rijnsburgerweg 10 Canada; O A. Hewitt Boerhaavelaan 7 Suriname; W. J. T. Alkemade Mariënpoelstr 5 Noordwijk, Kerkstr 22; W. J. Peek Lij- sterstr 21 Schiedam, Burg v. Haarenln 947; F. Potgieser Mezenstr 2 Amsterdam J. Verhulststr 153; B. Roest Langegrt 200 Alphen a/d Rijn, Hoorn 17; P. G. van der Loo Langegrt 87 Rotterdam, Nw UIT DE OMGEVING HAZERSWOUDE <GR Drie gewonden bij botsing van brommers Zondagavond had, ter hoogte van de Coöp. Boerenleenbank, aan de Rijndijk een ernstige botsing plaats tussen twee bromfietsen. Een Franse bromfietser, die in Boskoop logeert, wilde twee voor hem rijdende dames inhalen. Op hetzelfde moment pas seerde eveneens per bromfiets de heer Verhagen met zijn echtgenote achterop uit de richting Alphen. De beide bromfietsers botsten tegen elkaar en werden 'tegen de grond geslingerd. De heer Vei-hagen had enkele ribben gebroken ën liep schaafwonden op. Zijn echtgenote kreeg snij wonden aan een been en een bloeduitstorting. De Fransman had een zware hersenschudding en verscheidene snij wonden. De plaatse lijke E.H.B.O. en de politie waren spoedig ter plaatse. Alle drie de stachtoffers werden naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. HAZERSWOUDE Aanbesteding verlaging Westbrug In verband met de verbetering van de Dorpsstraat dient tevens de Westbrug verlaagd te worden. Op de gehouden aanbesteding voor ge noemd werk werd door de navol gende aannemers ingeschreven: Fr. de Boer 5.350.C. L. de Boer 6.880.Fa. Groen en Bregman te Benthuizen 6.885.Fa. Vreeburg 6.950.Vonk, Quartel en de Groot 7.100.Het werk is heden aan de laagste inschrijver gegund. Afsluiting Dorpsstraat De slechte toestand van het westelijk gedeelte van de Dorpsstraat heeft het gemeentebestuur genoopt de verbetering hiervan ter hand te doen nemen. Alhoewel reeds enige jaren ge- J leden hiervoor een uitgaaf op de ka- pitaaldienst der begroting was ge plaatst mocht deze uitgaaf in ver band met de bestedingsbeperking niet plaats vinden. Thans is het zover, dat de verla ging van de Westbrug in de Dorps straat nabij de Korenmolen van Ver heul een feit zal worden. Met de werkzaamheden zal donderdag 25 juni a..s een aanvang worden ge- maakt. Hierdoor zal deze brug vanaf genoemde datum voor alle verkeer gesloten zijn. Deze gesloten- verklaring zal voorlopig tot 18 augustus a.s. duren. ZOETERWOUDE Verzilvering vacantiebonnen Voor de inlevering van vacantie bonnen Land- en Tuinbouw met op druk geldig tot 30 april 1959 is er ge legenheid op vrijdag 26 juni des avonds van 7.30 tot 8 30 uur bij C. H. Roessen, Eloutstraat 2. Dit is de laatste gelegenheid voor de vacantiebonnen, geldig tot 30 april 1959. Laat verd. de openbare weg niet Binnenweg 219; J. Etman Oude Rijn gereden, verklaarde: „Ik sta hier te-dronkeman had zich hiertegen wel meer als race-baan beschouwen, an ders zal hij de gevolgen ondervin den. Met deze waarschuwing liet de plv. kantonrechter het dit keer bij 2 maal 100.boete subs. 40 dgn. 124a Koudekerk a/d Rijn, a/b ws Hoge Waard achter 143; van Echten geb Sari- nah Mulderstr 31 Rijswijk ZH, Dr Co- lijnlaan 195; F. H. Roelofs Groenhazen- grt 12 Voorburg, Kon Wilhelminaln 185; G. P. D. Bos v. Vollenh. plein 84 Singa pore; P. M. P. de Graaf Cobetstr 34 's-Gravenhage, Riouwsir 48; W. M. van Loon geb Ouwerkerk J. v. Stolberghof 33 Velzen, Dolfijnstr 20; J. W. van Slin gerland Groenepoort 11 Rotterdam. Veer haven 17; A. L. Hermans Hooigrt 5 's-Gravenhage, Borneostr 16; S. C. Hans geb. De Leen Tasmanstr 56 Rotterdam Elritsstr 50; J. J. Baas Rijnsburgerweg 10 Delft, Juliana'.aan 137; L. E. Daems geb Engl Rijnsburgerweg 10 's-Graven hage. de Sillestr 246; N. Klingeier Me zenstr 2 Langedijk. Schapenland 12; V. E. Bosch Raoenburg 87 Amsterdam Leidseplein 33 bov.; C. A. Groenewegen W. Rozenstr 16b Canada; A. van de Wa ter Noordeinde 2a Vlissingen. a/b Hr Ms Roermond; E. M. Young Cronesteinkade 4 's-Gravenhagen, Hanenburgln 208; A M. van Thuijl Roodborststr 19 Amster dam, Agamemnonstr 30hs.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2