Wit WEET.... DE TEXAS-RANGERS Nieuwe landelijke R.K. Vereniging kinderuitzending Klerk had de muziek iè lief NEGER-ONLUSTEN IN ZUID-AFRIKA VRIJDAG 19 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Op initiatief van Prof. Beel, als voorzitter van het Landelijk Chari tatief Centrum, heeft de interdioce sane ver. voor katholieke kinder uitzending in de bisdommen Haarlem en Rotterdam op haar algemene ver gadering in het Vondelpark-pavil joen te Amsterdam, besloten tesamen met de hoofdafdeling kinderuitzen ding van het Nederlandse Katholieke Huisvestingscomité te den Bosch, een nieuwe landelijke vereniging voor kinderuitzending op te richten met ingang van 1 september a.s. De tehuizen van de interdiocesane vereniging zullen worden onderge bracht in een aparte stichting. De voorzitter, de heer J. H. A. M. Anten, wees er in zijn rede op, dat de tehuizen van de interdiocesane ver eniging niet voldoende capaciteit hebben om aan alle aanvragen te vol doen. Daardoor ontstond steeds een wed loop naar de in de vreemde huizen beschikbare plaatsen. Dat zal men nu kunnen vermijden. Voorts kan een hartewens van de interdiocesane vereniging in ver vulling gaan, nl. de stichting van een landelijk tehuis voor zwakke kinde ren, waartoe ook debiele en imbe ciele kinderen te rekenen zijn. Daartoe is door het afdelingenfonds ruim 40.000 gulden bijeengebracht. Met ongeveer 750 passagiers aan boord zal het m.s. Sibajak onder com mando van kapitein J. C. Flach dins dag 23 juni uit Rotterdam vertrek ken voor zijn laatste reis naar Nieuw- Zeeland en Australië. Daarna zal het ruim dertig jaar oude schip, zoals be kend, uit de vaart worden genomen. Voor f 3500.- aan platen gestolen Zo bezeten van muziek was een 23-jarige kantoorbediende uit Dor drecht, dat hij in de periode van me dio 1958 tot 18 maart 1959 bil een Dordtse muziekhandel, waar hij vaste klant was, een kleine 200 grammo foonplaten heeft gestolen. Gistermid dag moest de platenverzamelaar voor de Dordtse politierechter verschijnen. In de dagvaarding stond dat hij 195 platen had gestolen maar de kantoor bediende dacht zelf, dat het er niet meer dan 180 waren geweest. Ter zit ting bleek dat hij gelegenheid te over had gehad om in de boxen, waar hij regelmatig naar muziek was komen luisteren, een of meer zwarte schij ven onder zijn jas te stoppen en zo mee te nemen. De verkoopwaarde van de gestolen platen bleek ƒ3500 te zijn geweest. De officier van justitie eiste drie maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De politierechter hield op verzoek van verdachte's raadsvrouwe de zaak aan, voor het doen uitbrengen van een voorlichtingsrapport. Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 800 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. (9.35- 9.40 Waterst.). 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Amus. muz. 13.45 V. d. jeugd. 14.00 Idem. 14.10 Gram. 14 35 Kron. v. letteren en kunsten. 15.10 Mil. kapel. 15.40 Boek- bespr. 15.50 De schoonheid v. h. Gre goriaans. 16.20 V. d. jeugd. 16.50 Dansmuz. 17.20 Lichte muz. 17.40 Idem. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Strijkork. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Van Klanten en Wanten weten, caus. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.45 Omroepork. en sol. 20.40 Ge var. muz. 21.30 Gram. 21.55 De knipperbol, caus. 22.05 Amus. muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aan sluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Espe ranto. 23.22-24.00 Gram. HILVERSUM n, 298 m. 7.00 VARA 10 00 VPRO 10.20 VARA 19.30 VPRO 20.00-24J)0 VARA 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw. 9.05 v- d. vrouw. 9.15 Gram. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 V. d. vrouw. 10.45 Lichte muz. 11.25 Buitenl. weekoverz. 11.40 Pianoreci tal. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuz. 13.40 Mu- ziekrevue. 14.05 V. d. jeugd. 14.40 Mannenkoor. 14.55 Gram. 15.05 Boek- bespr. 15.25 Radio Filh. Ork. 16.15 Van de wieg tot het graf, caus. 16.30 Kinderkoor 16.50 Vacantietips. 17.30 Act. 18 00 Nieuws en comm. 18.!" Gram. 18.45 Hammond-trio. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 Portret v. Anthon v. a. Horst. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.35 Lichte muz. 21.15 Soc. comm. 21.30 Hits aan de spits. 22 00 Sportnieuws. 22.30 Lichte muz. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. Televisieprogramma's NTS: 20 00 Journ. en weerber. NCRV: 20.20 Mondharmonika-muz, 20.40 Cabaret. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Dagsluiting. VOOR VADERDAG 'n PHILISHAVE A. de Wit s Handelshuis OUDE VEST 111 TEL. 25328 (Advertentie) STOFFELIJK OVERSCHOT VAN BEJAARDE MAN GEVONDEN. De politie, door buren gewaar schuwd, heeft gisteren in aiens wo ning in de Gravenstraat te Amster dam het stoffelijk overschot aange troffen van de 68-jarige kleermaker W. B. De alleenwonende vrijgezel, die zich weinig met zijn omgeving bemoeide, was ongeveer een maand al niet door zijn buren gezien. Het stoffelijk overschot is naar het Wil- helmina-Gasthuis overgebracht. Vol gens de politie zijn er geen redenen om aan een misdrijf te denken. Een bepaalde geur, die uit deze onbe woonbaar verklaarde woning naar buiten kwam, deed de buren beslui ten de politie xe waarschuwen. Royement KVPraadslid Maastricht vernietigd Het royement van de fractievoor zitter van de KVP in de Maastrichtse raad, de heer J. Ensinck, als lid van de KVP, door het afdelingsbestuur uitgesproken, is verworpen door het kringbestuur van de KVP in Lim burg. De voorzitter van het Kringbestuur heeft dit meegedeeld. WEET U HET OOK NIET Vraag: Route van Voorschoten naar Assen. Antwoord: Indien u per auto gaat, dan via Zoeterwoude (H.R.). naar Bodegraven en de rijksautoweg naar Utrecht, Amersfoort, Nijkerk, Har derwijk, Zwolle, Meppel, Assen. Vraag: Route er fiets van Lange- raar naar Schaesberg, hoeveel km.? Antwoord: Langeraar, Nieuwveen, Noorden, Kamerik, Utrecht, Houten, Culemborg, Den Bosch, Eindhoven, Weert, Sittard, Meerlen, Schaesberg; afstand 240 km. Vraag: Route per fiets van Lange raar naar Klimmen, hoeveel km.? Antwoord: Zelfde route als hierbo ven tot Sittard: dan van hier via Nuth naar Klimmen; afstand 240 km. Vraag: Route per auto van Voor hout naar Valkenburg via Kaatsheu vel en Haarsteeg; hoeveel km.? Antwoord: Voorhout, Cegstgeest, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergschen Hoek, Oosterhout, Kaatsheuvel, Waalwijk, Vlijmen, Haarsteeg, Den Bosch, Eind hoven, Roermond, Sittard, Beek, Valkenburg; afstand pl.m. 265 km. Vraag: Route van Zoeterwoude naar Nunspeet; hoeveel km.? Antwoord: Zoeterwoude, Alphen, Woerden, Vleuten, Utrecht, De Bilt, Amersfoort, Nijkerk, Harderwijk, Nunspeet; afstand 120 km. Vraag: Route van Sassenheim naar Alblasserdam, Mechelen, Heerlen, Til burg en terug; hoeveel km.? Antwoord: Sassenheim, Rotterdam, Alblasserdam; afstand 57 km. Alblas serdam, Dordrecht, Moerdijk, Breda, Het royement is in maart 1959 uit- j Antwerpen, Mechelen; afstand 112 gesproken in verband met de wet- km. Mechelen, Putte Aarschot, Diest, houderskwestie in de Maastrichtse Hasselt, Maastricht Valkenburg; af raad. stand 105 km. Valkenburg, Sittard, Er werd discussie gevoerd over de'Roermond, Eindhoven, Tilburg; af vraag of in de nieuwe periode na destand 130 km. Tilburg. Breda, Moer- IflfltBtA raaHc-vprWipTinppn een j dijk, Rotterdam, Sassenheim; afstand Vraag: Route per fiets van De Kwakel naar Mill, naar Twello, naar Berg en Dal, hoeveel km.? Antwoord: De Kwakel, Uithoorn, Vinkeveen, Loosdrecht, Utrecht, Houten, Beusichem, Buren, Tiel, Wamel, Oyen, Oss, Schayksche Hoek, Zeeland, Mill, afstand 115 km. De Kwakel Uithoorn, Hilversum, Amers foort, Voorthuizen- Apeldoorn, Twel lo; afstand 105 km.; De Kwakel, Utrecht, Zeist, Driebergen, Ameron- gen, Rhenen, Opheusden, Zetten An- delo, Nijmegen, Berg en Dal; afstand 100 km. Antwoord: Warmond, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, Houten, Culemborg, Den Bosch, Vught, Eind hoven, Weert, Maasbracht, Sittard, Nuth, Hulsberg, Klimmen; afstand 250 km. laatste raads-verkiezingen nieuwe P.v.d.A.-wethouder benoemd zou worden. Dit was sinds de oorlog steeds het geval geweest. Daar de P.v.d.A. bijna vijf en twintig pro cent van de geldige stemmen in Maastricht had verworven, meende de KVP-fractievoorzitter en anderen mét hem, dat ook nu de P.v.d.A. weer recht had op een wethouderszetel. Andere KVP-leden van de raad stelden echter een eigen candidaat voor de wethoudersvacature. In de fractie-vergadering van de KVP be haalde de verkiezing van een nieuwe KVP-candidaat een ruim twee-derde meerderheid. De heer Ensinck en de zijnen meenden echter, dat zij het niet met hun geweten als raadslid in overeenstemming konden brengen de P.v.d.A. uit het college te weren. Zij stemden in de raadszitting vóór de P.v.d.A.-wethouder en deze werd gekozen. Royement volgde, een royement dat dus thans door de uitspraak van het kringbestuur vernietigd werd. DE GROTE DIAMANT WEER IN LONDEN. De Amsterdamse diamantair, de heer R. J. E. Streep, die vorige week op een persconferentie en nadien ook voor de televisie een grote ruwe diamant van 314 karaat heeft getoond, waarvan hij de waarde on der voorbehoud schatte op 3 miljoen gulden, deelde toen o.a. ook mede dat hij zou proberen deze steen te kopen. In tegenstelling daarmee verklaarde de diamantair donderdagavond, dat de steen die het eigendom is van de Diamant Trading Company te Lon den niet te koop is. Het is, aldus de diamantair, een steen die voor het merendeel bestaat uit diamant van „industrie-kwaliteit". De D.T.C., het verkoop-syndicaat voor ruwe dia mant, had de steen, die inmiddels naar Londen is teruggestuurd, op verzoek van de diamantair naar Am sterdam gezonden om hem ten toon te stellen. DE BRUG APART In de Wilhelminahaven te Schiedam is gisteren een ongewoon karwei verricht. Een complete brug met sloependek en enkele bemannings- verblijven is daar neergezet op het schip „Togokust", dat bij de Arn hemse scheepsbouwmaatschappij te Arnhem gebouwd is voor rekening van de Koninklijke Stoomvaart Maat schappij te Amsterdam. Het schip was naar Schiedam gesleept. Terwijl het werd afgemeerd, voerden twee grote bokken, de „Simsom" en de „Kollossus", de brug aan, welke ge vaarte 300.000 kg woog. Men had voor de montage Schiedam gekozen, om aldus de moeilijkheden te vermijden, welke de bruggen op de weg van Arnhem naar de Nieuwe Waterweg zouden opleveren. De Wilhelminaha ven is bijzonder rustig, doordat ze goed beschut ligt en bovendien veel minder verkeer heeft dan op de meeste Rotterdamse havens. ZO EINDIGDE AFRIKATOCHT Negen maanden gevangenisstraf heeft de Haagse Rechtbank opge legd aan de paardenkoopman H. v. S. uit Leiden, tegen wie één jaar en drie maanden was gevorderd wegens verduistering van aandelen. De ver dachte werd vrijgesproken van verduistering van een schip. Deze zaak was de nasleep van een mis lukte emigratiereis naar Australië in 1952. Verdachte had toen samen met enkele andere aspirant-emigran ten het motorscheepje „Theodora" gekocht, waarmee de reis zou wor den gemaakt. In Liberia strandde men echter door voortdurende on enigheid aan boord. De koopman zou toen het schip, waarvan hij voor een derde deel eigenaar was, hebben verkocht en de hele opbrengst zelf hebben gehouden. 120 km. Vraag: Wanneer gaat de boot van Amsterdam naar Harderwijk? Antwoord: De boot van de Holland- Veluwe-lijn van Amsterdam naar Harderwijk vertrekt elke morgen te half negen van De Ruyterkade, Stei ger B (achter Centraal Station). Vraag: Wanneer heeft er voor bromfietsen en motoren in de om geving van Leiden een puzzletocht plaats en waar kan ik mij dan op geven? Antwoord: Op het ogenblik is ons geen enkele programma-tocht be kend. Wanneer een dergelijke rit gehouden wordt zullen de organisa toren die ongetwijfeld in de courant bekend maken. Vraag: 1. Wanneer vertrekt de boot naar Texel op zaterdag en zondag? 2. Is er een R.K. kerk op Texel? 3. Wat zijn de reglementen om te kun nen kamperen? Antwoord: 1. De boten naar Texel vertrekken op werkdagen uit Den Helder om 6.30, 9.15, 11.40, 14.20, 16.40 en 19.35 u.; op zondag: 9.15, 11.35, 17.15, 19.30 en (na 28 juni) om 2^.35 u. Vanaf 12 juli gaat er zondagsmiddags om 3 uur een extra boot; 2. er is een parochiekerk te Den Burg, waaronder behoren de dorpen Den Hoorn, (bijkerk O.L.Vr. van Altijddurende Bijstand). Ooster ent (bijkerk H. Martinus), de Waal en de Koog. Verder is er een kerk te De Cocksdorp, waartoe behoren Eierland en een gedeelte van de pol der „Het Noorden". Tenslotte is er een kerk te Oudeschild, waartoe be horen Hoge Berg, Dijkmanshuizen, 't Horntje en de Prins Hendrikpol der; 3. men heeft tegenwoordig bijna overal een kampeervergunning no dig. Deze worden verstrekt door de betreffende gemeenten, waar u wilt kamperen, maar u kimt ze ook aanvragen bij de ANWB, afd. kam- peervergunningen, Den Haag. Vraag: Wanneer is het „Negerdorp in Afrika" te Berg en Dal geopend? Hoe is het te bereiken? Antwoord: Het „Negerdorp in Afrika" is gevestigd in het Afrika- museum te Berg en Dal. Het is ge opend op zondagen van 1012.30 u. en 1.30-7 u., op werkdagen van 9- 12.30 u. en 1.30-7 uur. U kunt met de trein naar Nijmegen. Vanaf het station met de Zuid Ooster-busmaat- schappij richting Groesbeek, uitstap pen Sionshof te Berg en Dal. Om KORT te gaan: Een onderzoek door het ge meente-energiebedrijf te Rotterdam, ingesteld in 15.000 willekeurig geko zen woningen, leerde, dat in deze huizen 3.450 wasmachines aanwezig waren. Van dit aantal, alle elektri sche, waren 650 niet van een deugde lijke aardverbinding voorzien, zodat ze een gevaar voor de huisvrouw zouden kunnen opleveren. Het GEB gaat daarom een actie voeren voor de deugdelijke aardverbinding. Te Delft is gisterochtend in het ziekenhuis een heer overleden aan de gevolgen van een ongeval, dat hem woensdagavond in Nootdorp is over komen. Hij reed daar als bestuurder van een motorfiets op de Oudeweg en kwam, toen hij omkeek om iemand te groeten, in botsing met een brom fietser. De motorrijder werd met een schedelbasisfractuur en de bromfiet ser met verwondingen aan armen en benen naar het Delftse ziekenhuis vervoerd. Het Italiaans ziekenhuisperso neel zal m.i.v. 24 juni voor onbe paalde tijd in staking gaan. Dit be sluit is genomen door de vakbonden van alle richtingen, nadat de bespre kingen over de vernieuwing van het arbeidscontract waren afgebroken. Koningin Elisabeth van Enge land en de hertog van Edinburgh zijn donderdag te St. Johns op New foundland aangekomen voor een reis van 24000 kilometer door Canada. Zij reisden in een „Comet"-straal- verkeersvliegtuig. President De Gaulle heeft don derdag in het stadhuis van Parijs de gouden medaille van de stad in ontvangst genomen. Het was de ver jaardag van de historische rede, die hij in 1940 in Londen hield en waar in hij een beroep op de Fransen deed om de strijd voort te zetten. De Belgische kamer van volks vertegenwoordigers heeft donderdag Gevechten met politie In Cato Manor, een door negers bewoond stadsgedeelte van Durban, in Zuid-Afrika, hebben zich wanor delijkheden voorgedaan, waarbij dui zenden inboorlingen met de politie vochten, stenen naar voertuigen wier pen en gebouwen in brand staken. De wanordelijkheden kregen een ernstiger karakter na het de ronde doen van een bericht, dat een Afri kaanse vrouw was gedood, nadat de politie had geschoten op Afrikaanse betoogsters. Tenminste drie politie mannen werden gewond, één hunner was in de rug geschoten. De ongeregeldheden sloegen later over naar het drie kilometer verder gelegen Rossburg. Ook hier begonnen de negers stenen naar voertuigen te werpen. Er zijn politieversterkingen naar Rossbuxgh gezonden. Nader wordt vernomen, dat de moeilijkheden zijn begonnen voor 'n bierhuis in Cato Manor. Negerinnen, die woedend waren over de inbeslag neming en vernietiging van onwet tig bereide sterke drank, bestormden het bierhuis en vielen de daarin aan wezige bezoekers aan. De politie poogde de gillende me nigte, die weldra vijfduizend vrou wen sterk was, te verspreiden. Een groot aantal negers snelde de Afri- kaansen echter te hulp, zodat de po litie tenslotte genoodzaakt was het vuur te openen. De blanke inwoners van nabij ge legen voorsteden van Durban zijn bezig uit hun woningen te vertrek ken. De negers hebben versperringen aangebracht op de voornaamste, naar Cato Manor leidende weg. In het dorpje Chesterville is een aantal huizen in brand gestoken. Hier en in Cato Manor moest de po litie meermalen van de vuurwapens gebruik maken. Ook kantoren, win kels en een medische kliniek staan in lichterlaaie. Duizenden negers ver zamelen zich op een sportveld. Een politieofficier noemde de sfeer gela den. Drie negers zijn tot nog toe om het leven gekomen. Overal staan uit gebrande wrakken van auto's en bus sen. Aan blanke verslaggevers werd toegevoegd: „smeer 'em of je gaat er aan". SPORT ZEILEN DE KIELR WOCHE Deelname Ned. Marinezeilers Tijdens de Kieler Woche, zullen hr ms. jages Drenthe en Limburg van 24 tot 29 juni een niet officieel bezoek bren gen aan Kiel. Aan de zeilwedstrijden zal van de zijde van de Koninklijke Marine dat jaar eveneens worden deelgenomen. Aan boord van het landingsvaartuig Hr. Ms Siakingsoproep genegeerd De Spaanse arbeiders hebben don- - derdag een oproep van de verboden L 9601 zijn reeds drie draakjachten op communistische partij voor een alge- weg *2 mene staking van 24 uur geheel ge j tenan|. ter zee (SD) der le klasse T negeerd. I Kasemier, „De Goede Hoop", stuurman De staking was bedoeld als protest luitenant ter zee der tweede klasse oud- tegen de hoge kosten van levens- categorie A. Visser en de ..Bonte onderhoud en als steun voor de eisen tot een algehele amnestie voor poli-1 van der steur. tieke gevangenen en verbannenen. voor beide eerste stuurlieden is deel- Slechts op twee plaatsen is ge- neming aan de „Kieler Woche" tevens staakt, namelijk in een scooterfabriek i een voorgeschreven selectie-wedstrijd te Madrid en in een mijn bij Berga in de provincie Barcelona, WINTER KEERDE TERUG in het kader van de Olympische voorbe reiding. Naast deelneming in de internationale Drakenklasse zullen twee bemanningen deelnemen in sloepwedstrijden. Stuur lieden zijn de luitenant er zee van vak diensten der tweede klasse H. van Dijk en de sgt. vlg. H. S Poppe, die respec tievelijk als eerste en tweede eindigden in de jaarlijkse periodieke ziewedstrij den in marinesloepen, welke gedurende de afgelopen maanden werden gehouden op het Matsdiep bij den Helder. In de Noorse bergen is de winter teruggekeerd met zware sneeuwval waardoor de bergpassen versperd zijn SPORTVLIEGEN geraakt. j DE RALLY VAN SPORTVLIEGTUIGEN Vooral in het Sogngebergte ten De sportvliegers die deelnemen aan noordoosten van Bergen, waar de we-1 de Europese rondvlucht, zijn gistermid- gen op een hoogte ven 1400 meter rijn g«£» gelegen, waren de omstandigheden ^lttef to de Vograen. slecht, terwijl door n hevige sneeuw storm het opruimingswerK werd be lemmerd. Ook in de Schotse Hooglanden is gisteren sneeuw gevallen. Een hit tegolf heeft de temperaturen op de Britse eilanden doen stijgen tot in de 80 graden Fahrenheit. Trouwpartij met hindernissen besloten de salarissen van de leden Jacques Charrier heeft niet plaats van 225.000 tot 300.000 fr. per jaar gehad in de stilte, welke het film- te verhogen. De verhoging gaat op echtpaar zich had voorgesteld. Door 1 juli in. allerlei listen o.a. door voor te ge- I ven, dat zij reeds getrouwd waren De Amsterdamse arts, J. B. van hadden zij geprobeerd om te ontko- der Schoot, is gistermiddag aan de Gemeente Universiteit van Amster dam gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op enn proefschrift ge titeld: „Het Le-Phenomeen" Promo tor was prof. dr. P. Formijne, hoog leraar in de algemene ziektekunde en propadeutische kliniek aan deze universiteit en directeur van het la boratorium voor algemene patholo gie aan het Wilhelminagasthuis. In de Waal onder het Betuwse Gent bij Nijmegen is gistermiddag een 16-jarige jongen uit Angeren bij het zwemmen verdronken. Hij was rnet drie vrienden gaan zwemmen in de Waal.' Hij verdween plotseling in de diepte en kwam niet meer bo men aan de publieke belangstelling. Van de tachtig deelnemende vliegtui gen zijn er 67 naar Vittel vertrokken Een aantal kleine vliegtuigen slaan Vittel over en vliegen naar Charleville in de Franse Arde' m of direct naar Luxemburg, omdat hun brand.'oftanks te klein zijn voor de volledige afstand BOKSEN GEEN PARLEMENTAIRE COMMISSIE IN ~NG1 AND Macmillan, de Engelse minister-presi dent, heeft gisteren het verzoek van de Labour-afgevaardigde dr Edith Summers- kill een fervent tegenstandster van de bokssport een commissie bestaan de uit parlementariërs in te stellen om de gevaren, verbonden aan het boksen Brigitte Bardot te bestuderen, verworpen Ma miliar - zei onder meer, dat hij van mening was dat men diende te vertrouwen, dr de organisaties, die verantwoordelijk zijn voor de controle op de bokssport, ook ten aanzien van deze zaken hun plich ten kennen. CRICKET DE TWEEDE TESTMATCH ENGELAND-INDIA Nari Contractor, de linkshandige ope- nings-batsman van India, is de held van Zij zouden trouwen in het dorpje Louveciennes bij Parijs en slechts zeer weinigen wisten daarvan. Des- .1 ondanks was de pers er toch achter-1 de ""tweede 'testmatch tussen Engeland gekomen en hoewel zij met politie- en India, die donderdag op Lords in Lon- macht werden tegengehouden slaag- hen begon. Hoewel Contractor in het den zij er toch in zich met geweld begin van zijn innings door een hoog- toeeane te verschaffen tot de trouw-1 opkomende hal werd geraakt en een toegang te verscnaiten tot de trouw rib brakj was hjj top-srorer van zijn zaal. Bruid en bruidegom vluchtten team. In Je vier uur dat hij aan bat stond in een andere kamer en de deur werd scoorde Contractor 81 runs en maakte steg gesloten. Toen probeerden de daardoor dat het eerste inningstotaal persfotografen door de ramen naarvan India tenminste nog een enigszins binnen te klimmen, maar gelukkig I redelijk aanzit kreeg. Du ploeg was waren er luiken en deze wist men te *U voor 168 ru.ns- Contractor scoor- de 5Urg^m.etu Zelf» Haagden dfbowler, uit India ter zo zenuwachtig geworden dat hij erjn de s< ,-j-y nog geheel open te hou- de trouwformule door elkaar has-, den, door daarna drie Engelse *op- ven. 's Middags omstreeks vijf uur pelde wat zelfs in deze benarde om- wickets te nemen voor 50 runs. De ..eest- heeft de rijkspolitie te Nijmegen het standigheden nog hilariteit ver- succesvolle Engelse^ bowler was Tom stoffelijk overschot geborgen. wekte. 4 Greenhough, de 27-jarige leg-spir van Lancashire, die in 16 overs vijf wickets nam voor 35 runs. HONKBAL AMERIKAANSE LEGERPLOFGEN WINNEN VAN NED. TEAMS Op het NFC Haarlem-terrein is gis teravond een wedstrijd gespeeld tussen het Nederlands honkbalteam en de Ame rikaanse legerploeg Spangdah'em Spar tans Dc Amerikanen wonnen met 2-0. Er waren ongeveer 3000 toeschouwers Het Nederlandse B-honkbalteam heeft op het honkbalveld van UW, de Hoge Wiede, vooi duizend toeschouwers met 1-3 verloren van de Amerikaanse leger ploeg, de Wiesbaden Flyers. POSTDUIVEN WEDVLUCHT ST. QUENTIN Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Quentin. Afstand 270 km, gelost met sterke N.O. wind te 6.15 uur. L.P.C. In concours 153 vogels, le duif te 11.04.51 uur. J. Kukler 1-7-10; H v. Alphen 2; D. v. d. Nieuwendijk 3; H Fasel 4-5; M. de Lange 6-8-9. De RUnklievers In concours 162 vo- Pluym 1; C W. Betcke 2; H. Keitenis 3; gels, le duif te 10.55.14 uur. Chr. v. d. P. v. Griensven 4; J. v. d. Wal 5; C. On derwater 6; Reyerse-Borst 7; C. M. v. Dam 8; A. Rooda 9; P. de Vos 10. De Bonte Duif In concours 63 vo gels le duif te 11.06.36 uur. P. Schenke- veld 1-4; G. v. Albade 2-5-6-8; N. Ouds hoorn 3-10; J. Krekelaar 7; P. Fasel 9 De Snelvliegers In concours 127 vogels; le duif te 11.06.56 uur. J. Jan sen 1-3; P. Warmerdam 2-7; N. Bemel- man 4; F. Heemskerk 5; J. Staffeleu 6- 10 F. Hofman 8; C. van Cleef 9. De Vriendenclub In concours 125 vogels; le duif te 11.10.09 uur. C. P. Gijs man 1-5-7-10; J. Rietbroek 2; J. Beek man 3-4; C. Castleiji 6; R. Pet 8-9.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8