DUINSTREEK De instelling van een weekmarkt vond weer stand in de raad van Noordwijk Stagnatie tussen Leiden en Utrecht WOENSDAG 17 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LISSE BESTRATING EN RIOLERINGS WERKEN IN UITBREIDINGSPLAN „BLOKHUIS" EN „MEER EN DUIN" GEGUND. Door de directeur van gemeente werken is namens B en W het leggen van ca 300 m. betonriool en ca. 3000 m2 betegeling en bestrating in het uitbreidingsplan „Meer en Duin" ge gund aan Visscher's Wegenbouw te Sassenheim en Lisse voor een bedrag van 27.320. Voorts zijn de in bestek I omschre ven werken in het uitbreidingsplan „Blokhuis" gegund aan de firma H. J. Vessies te IJmuiden voor 44.498. Genoemde firma's waren bij een op 8 mei j.l. gehouden openbare aan besteding voor genoemde werken de laagste inschrijvers. KATWIJK VVV nam steekproeven op Kalwijkse voetgangers Door het Verbond voor Veilig Verkeer is een zomeractie georga niseerd, die duurt van 15 juni tot en met 4 juli. In het kader van deze actie worden onder het motto „Uw goede voorbeeld wordt beloond" door geheel Nederland weggebruikers be proefd op hun kennis van het goede weggebruik. Bij loting zijn de ge meenten vastgesteld, waar deze steekproeven worden afgenomen. Tot die bevoorrechte gemeenten behoor de ook Katwijk waar gisteren een équipe van het Verbond voor Veilig Verkeer arriveerde om op drie plaat sen, natuurlijk de drukste punten, zo'n „examen" af te nemen, aan de voetgangers. Het équipe bestond uit de heren M. Machielse, directeur van het Ver bond voor Veilig Verkeer en de heer J. H. van Gelderen, inspecteur van de Gemeentepolitie. Ook waren aanwezig de heren D. Goedhart en R. P. Brouwer, resp. voorzitter en secretaris van de plaatselijke afde ling van het Verbond voor Veilig Verkeer. Na een uiteenzetting om trent doel en opzet van deztf actie, die uiteenvalt in 3 delen, nl. een week voor de voetgangers, een week voor fietsers en bromfietsers en een week voor het gemotoriseerde ver keer lichtte de heer Machielse het nut toe van deze activiteiten van het Verbond. Gedurende de zomer- acties zullen 450 plaatsen in Neder land bezocht worden. Mét Katwijk waren gisteren aan de beurt Voor burg, Den Haag, Koudekerk en Hoofddorp. Op 3 verschillende plaatsen wer den in Katwijk tests afgenomen, één bij de kruising Kon. Wilhelmi- nastraat-Sluisweg-Tramstraaat en één op het kruispunt Secr. Varke- visserstraat - Dreplassenweg - Ko ninginneweg-Vuurbaaksplein. Mevr. L. C. Jonker-van Duyn was het eerste „slachtoffer". Na de test kon inspecteur van Gelderen haar feli citeren met haar antwoorden. De vra gen werden vlug en foutloos be antwoord, hetgeen door de heer Ma chielse werd beloond met twee boe- kenbonnen ad. ƒ2.50. Dank zij dit resultaat kreeg mevr. J. de gelegen heid om op een vragen-formulier een vijftal voorrangsvragen te be antwoorden, waardoor zij mededingt naar een van de aanmoedigingsprij zen van 250,ƒ150,en 50, De volgende was mevr. v. d. Plas secr. Varkevisserstraat 71, die ach ter een kinderwagen behoedzaam de straat overstak en zich daarbij van het zebrapad bediende. Twee vragen werden goed beantwoord waardoor zij één boekenbon ver wierf. Tenslotte was aan de beurt de kruising Molentuinweg-Valkenburg- seweg te Katwijk a. d. Rijn. Hier was het mevr. J. V. Vendel, Molen weg 19, die zich ook vrij goed weer de door twee vragen goed te be antwoorden. Zij werd met twee boekenbonnen beloond. Dat deze nieuwigheid veel belangstelling van het publiek trok laat zich begrijpen. Op een desbetreffende vraag ant woordde de heer Machielse, dat de opgedane resultaten ongeveer over eenstemden met het gemiddelde van de elders behaalde resultaten. ZANDERIJ „WESTERBAAN" De heer D. van der Marei stelde in vorige raadszitting de vraag waar om het werk in de zanderij „Wester- baan" niet aan een Katwijkse firma was opgedragen. B. en W. antwoor den thans, dat dit werk is opgedra gen aan de NV. Smallegange, waar bij werd overeengekomen dat het ontgronden en teelbaar maken van het terrein conform het bestek wordt uitgevoerd zonder bijbetaling, doch in ruil voor de afkomende hoe veelheid zand van 13450 m3, terwijl als verrekenprijs voor het meer of minder vrijkomende zand zal gelden een bedrag van 1.25 p. m3. In voor komende gevallen zal met de geste van de heer v. d. Marei rekening worden gehouden. Ontzanding Over de ontzanding bij de Uitwatering stelde de heer v. Duyvenbode een vraag. B. en W. de len mee dat ook zij verontrust zijn over de ontwikkeling aldaar. B. en W. hebben op 14 maart contact op genomen met Rijnland. Het Hoog heemraadschap antwoordde dat een onderzoek gaande is door opmetin gen in vergelijking met de vroegere toestand. De veranderingen worden door Rijnland nauwlettend gadege slagen. Ook bij de Inspectie van de Domeinen hebben b. en w. deze aan gelegenheid onder de aandacht ge bracht. Van die zijde wordt er de volle aandacht aan geschonken. Bejaardencentrum Dr G. W. Overdijkink stelde vragen over een bejaardencentrum. Naar aanleiding hiervan merken b. en w. op, dat het initiatief niet bij de gemeente ligt. Naar werd vernomen, ligt het bouw plan vrijwel gereed. Van gemeente wege is herhaaldelijk aangedrongen op meer voortvarendheid doch door allerlei omstandigheden schijnt bij de plannen telkenmale vertraging op te treden. Over verlof B In verband met een opmerking van de heer A. Berk- heij over het op zondag open zijn van een lokaliteit met verlof B, ant woorden b. en w. dat de wachtloka- liteit bij het eindpunt van de tram een lokaliteit is, waarvoor een Ver lof B ingevolge de drankwet werd verleend. Zulk een lokaliteit mag des zondags voor het publiek ge opend zijn. Hiertegen kan dus niet opgetreden worden. Er is vrije toe gang. KATWIJK AAN DEN RIJN Verbouwing winkelpand. Door het architectenbureau Paardekooper en Barnhoorn is namens de firma P. van Kampen alhier, het verbouwen van het winkelpand Rijnstraat '24 opgedragen, aan de firma A. W. Kru- ger zn., alhier. LEIDSCHENDAM Vliegende postduiven. De ver- j eniging ,,De Vriendschap' 'heeft met 1154 duiven deelgenomen aan de wed vlucht vanuit Saint Quentin in j Frankrijk op een afstand van 261 km. I van Leidschendam. De uitslag was: J. Cabooter 1, 17, 20, 23; S. Noor- dermeer 2; J. Nieuwenbroek 3. 9. 13; !J. Scheffers 4, 5, 6, 18, 24, 28; W. Spigt 7, 12, 22; N. de Groot 8, 21; J. Verlaan 10, 29; L. Mooiman 11, 25; J H. Stemhord 14; J. Muller 15; J. de Jong 16; H. Nieuwenbroek 19; M. v. Lochem 26; G. van Geffen 27; G. Al- blas 30; J. v. d. Meer 31. RIJNSBURG Raadsagenda In de raadsver gadering, welke op donderdag 18 juni des avonds 8 uur in het gemeen tehuis alhier zal gehouden worden, zal de beëdiging plaats vinden van het nieuw-benoemde raadslid, de heer M. van Egmond. Tevens zal in deze vergadering de benoeming plaats vinden van een wethouder. Geboren: Alberto D. zn. van A. Heemskerk en A. de Hoog; Henriette dr. van P. Heemskerk en T. Koning; Maria J. dr. van A. Noort en K. Brus- see; Geertje P. dr van B. Paauw en A. Vianen. Ondertrouwd: D. M. van Vliet 23 j. en A. van Egmond 21 j.; J. G. Paauw 24 j. en M. A. van Duijn 22 j. Getrouwd: A. Nijgh 21 j. en A. Hermans 18 j. Overleden: Pieternelletje van den Eykel 85 j., wed van A. van Delft; Hendrik L. Noort 20 j. SASSENHEIM KERKE VEIL IN G BRACHT 17 MILLE OP Dinsdagavond werd in het K.S.A.- gebouw de jaarlijkse veiling gehou den ten bate van kerk en armen der St. Pancratiusparocliie en de St. Ber- nardusstichting. Aan het einde van de veiling deel de pastoor Braak mede, dat de avond WARMOND Goed afgelopen. Toen de heer A. v. d. G. uit Leiden met zijn brom fiets met grote snelheid de draai by de Warmonderdamse weg wilde ne men, raakte hij de macht over zijn stuur kwijt met het gevolg dat hij de berm invloog. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor, maar de bromfiets werd zeer zwaar beschadigd. Benoemd. Tot gemeente-arbei der is benoemd de heer C. Verwer, wonende te Abbenes. Benoemd. In de plaats van de heer A. A. van Gils, die benoemd is ter gemeentesecretarie te Breda, is door B. en W. benoemd tot adjunct commies A ter secretarie alhier, de heer P. J. N. Booij, die thans werk zaam is op het gemeente-secretarie te Weerselo. Spreekuur burgemeester. Bur gemeester Von Fisenne is verhinderd morgen spreekuur te houden. VOORSCHOTEN Concert Marinierskapel. Heden avond van 8 tot 10 uur zal er op de Voorstraat een openbaar concert Wilt U iets weten? Vraag: Route per auto van Leiden naar Zeddam; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Bodegraven langs de rijksautoweg naar Veenen- daal, Ede, Arnhem, Westervoort, Ze venaar, Didam, Zeddam; afstand 145 km. Vraag: Route per bromfiets van Leiden naar Breda; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Stompwijk, Zoetermeer, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergschen Hoek, Bre da; afstand 85 km. Vraag: Route van Hazerswoude (R.) naar Wellerlooi over Nijmegen; hoeveel km? Antwoord: Hazerswoude, Woerden, Utrecht, Zeist, Doorn, Rhenen, Op- heusden, Zetten-Andelst, Nijmegen, Mook, Gennep, Wellerlooi; afstand 140 km. Vraag: Betreffende vacantiehuis of -kamp voor jongens van 12 jaar Antwoord: U heeft inderdaad ge lijk: de KVC verzorgt alleen der gelijke huizen voor personen boven 14 jaar. Maar dan zijn er ook geen kampen voor jeugdiger personen. Jongelui gaan op kamp met hun worden gegeven door de Mariniers- jeugd- of sportvereniging. Dat is het kapel o.l.v. de kapitein der mariniers H. C. v. Lijnschoten. Dit concert wordt de bevolking van Voorschoten aangeboden door de Commandant van het Marine Opkomst Centrum te Voorschoten. Indien de weersom standigheden niet gunstig zijn, zal 't concert gegeven worden in de man- schappeneetzaal van het M.O.C. enige aangewezen en ook vertrouw de adres, want men kan jongens niet zonder meei ergens heensturen. Vraag: Route per fiets van Leiden- Arnhem-Ende bij Dortmund; hoe veel km? Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, De Bilt, Scherpenzeel, Ede, Arnhem; afstand 115 km. Arn hem, Zevenaar, Emmerich, Wesel, Dorsten, Recklinghausen, Datteln, Dortmund (Ende komt op onze par ten niet voor); afstand 100 km. Vraag: Route per bromfiets van Leimuiden naar Kleef en welke ver keersregels bestaan er in Duitsland voor dit vervoer? Antwoord: Leimuiden, Alphen, Utrecht, Zeist, Amerongen, Opheus- den, Nijmegen, Beek, Kleef. T.a.v. de verkeersregels in Duits land: hierover gaven we reeds in ons nummer van 24 april antwoord en we raden ieder aan hetgeen hier volgt uit te knippen, als men ooit naar Duitsland wil. We kunnen deze ge gevens niet telkens opnieuw plaatsen. Men heeft een paspoort nodig (evt. een paspoort, dat nog geen vijf jaar verlopen is) of een toeristenkaart, welke u op het Gemeentehuis kunt aanvragen. Voor de bromfiets is een identiteitskaart nodig, aan te vragen bij een ontvanger der invoerrechten en accijnzen. Een W.A.-verzekering is voorts verplicht, waarvoor men dus de groene kaart nodig heeft, te ver krijgen middels de verzekeringsmaat schappij, waarbfj men aangesloten is. Voor bromfietsen zijn rijwielpaden en autobanen in Duitsland verboden. Eén volwassene mag men achterop meenemen, mits een duozadel aan wezig is. voorts voetsteunen en hand greep. Uit een verklaring moet voorts blijken, dat de brommer geschrkt is voor het vervoer van twee personen. Voor het vervoer van een kind is een kinderzitje vereist. Vuilnis-storting gaarne aanvaard Gisteravond kwam de voltallige raad van Noordwijk in openbare zit ting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester G. F. W. v. Berckel. Alvorens de agenda behandeld werd, was het de voorz. een behoefte om mede namens zijn echtgenote en kinderen, de loco-burgemeester de heer G. Vogelaar en de gehele raad dank te zeggen voor de onvergetelij ke dag die men hem bij zijn 12'/t-ja- rig ambtsjubileum heeft gebracht. Bij de mededelingen kon de voorz. met genoegen mededelen, dat af wachtende houding, die men destijds had ingenomen op het verzoek van de gemeente Wassenaar om deel te ne men aan het onderwijs van de Poli tieschool aldaar, door de goede resul taten van deze school zich hebben gewijzigd in een positieve houding. De gemeente Noordwijk zal eventu ele candidaten gaarne naar deze on derwijsinstelling zenden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van dr Van de Mortel oud-burgemeester van Noordwijk, waarin deze dame bracht om de nieuw opengestelde verkeersweg in Noordwijk zijn naam te verlenen en de genoegelijke dag, hem verschaft bij de officiële ingebruikname van had" opgebracht een bedrag van'deze weg. ƒ17.257,25. (Iets minder dan het vorigVervolgens wenste de heer Ben jaar). schop de burgemeester, als hoofd van In "zijn welkomstwoord richtte de de politie, er opmerkzaam te maken, heer Wesesling zich bijzonder tot de j dat zowel in het vóór- en het zomer- notarissen Houtzager en Hogewoning, seizoen door verschillende inkeliers veilingmeester en zijn staf. Woorden i de hand wordt gelicht met de win- van lof richtte spreker tot het comité,kelsluitings-verordening op zondag dat een mooie catalogus met ruim 300 nummers bijeen had gekregen. De aanwezigen werden aangespoord deze avond tot een succes te maken daar nog grote plannen verwezenlijkt moeten worden. Eén plan noemde spreker en wel het inrichten van een recreatiecen trum in de St. Bernardusstichting voor de ouden van dagen die hier, na vele jaren van arbeid, een rustige plaats kunnen vinden voor vrijetijds besteding. De volgende artikelen brachten goede prijzen op: jenever per liter 38,tot 42,50 liter benzine 70,paling per pond 28,1 hl aardappelen 26,en een heel grote kaas in bod gezet op 60,bracht 140,op. Bloembollen brachten geen hoge prijzen op met uitzondering van 2000 Bright Star z 11, ƒ600,—, 1 kg Orien tal Splendour 260, Na 148 nummers was de stand 8000,— en na 180 werd de 10.000 overschreden. Na de grote verloting dankte de heer Wesseling de aanwezigen voor hun kooplust. Een bijzonder woord van dank kreeg notaris Houtzager voor het vele werk, belangeloos ver richt. Hij kreeg een enorme fruit mand. Nadat ook aan de heren Ho gewoning en Van Ruiten, beiden van de HoBaHo, een presentje was aan geboden, sprak pastoor Braak een dankwoordje. Vacantietocht „S. en O". De wie- ler ver. „Sassenheim en Omstreken" is, net als vorig jaar, van plan om er begin augustus een week per fiets op uit te gaan met de jongens van de 5e en 6e klas der lagere school in de leeftijd van 12 tot 14 jaar. Zij, die deze tochten van hun ouders mogen meemaken, kunnen zich aanmelden bij het secretariaat der vereniging, Marijkestraat 5. waardoor in veel gevallen het karak ter van de zondagsrust wordt ge schaad. Hij verzocht dat een goede controle op de naleving van de be staande verordening zal geschieden. De voorz. deed de toezegging deze kwestie met de Hoofdinspecteur van Politie te zullen bespreken. In totaal zijn thans 17 bouwfonds woningen aan en nabij de Boerebur- gerweg in aanbouw en voor drie van de bouwers werd door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten een garan tieverklaring van de gemeente ge vraagd voor een geldlening. Beslo ten werd tot het garanderen van de betaling van rente en aflossing vol gens de gestelde bepaling Bij het voorstel toepassing centraal- antennesysteem vcor 40 woningwet woningen te Noordwijk aan Zee we zen b en w in hun toelichting er op, dat naarmate het aantal geplaatste televisie-toestellen en radiotoestellen met FM-band toeneemt, treedt de ontsierende werking van de dakan tennes steeds duidelijker aan het licht Het thans in aanbouw zijnde com plex van 40 woningen aan en nabij de Leon Senfstraat is bij uitstek ge schikt voor de toepassing van zulk een systeem De totale kosten van de installatie mede bestemd voor de ontvangst van alle zenders op radio toestellen zal maximaal 4000. bedragen, waarvoor de huur met 0.40 in de week zal worden ver hoogd. Na enkele toelichtingen werd dit voorstel aangenomen en het beno digde crediet verstrekt. Het bezwaar schrift van de heer J. C. Alders te gen de hem ambtshalve opgelegde aanslag in het vergunningsrecht Drankwet 1959-1960. Deze aanslag was een gevolg van het niet tijdig indienen van de gegevens, benodigd Ouders die de vereniging een hand-voor het berekenen van het vergun- je te hulp willen komen bij de be- ningstecht. geleiding, kunnen zich ook opgeven, »T,, daar anders dit wielerfestijn voor de kTS ^inn.en ieued niet door kan eaan de termijn van beroep als- Donderdagavond 18 juni a.s. rtfdt no* binnengekomen, hebben b Piet v. d. Lans in Amsterdam oln en ween meuwe berekening gemaakt he kampioenschap van Nederland ,n stelden voor de betreffende aan- achtervolging I slaS te wijzigen, waarmede de raad Supporters,' die hem willen steu-|tich ««oord verklaarde, nen door hun aanmoedigingen wordenDe volgende rtukken betreffende er op attent gemaakt, dat de wed- j weigering van bouwvergunning per- 0^,,C110116C10 V4M1 strijden aanvangen om half zeven. I ceel Oranjeweg 3 aankoop van grond cliënten, sterk uiteenlopen. Dit ten aan de Duinweg, aankoop grond aan de Zwaxteweg, aankoop grond en schuur aan de Schiestraat en inge- bruikgeving grond aan het Kerkhof- pad, waren slechts hamerstukken. De beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van een vuil nisstortplaats zullen b en w zeker met het grootste genoegen op de agenda hebben geplaatst, omdat hierdoor een oplossing is gekomen voor het kwijtraken van het huis vuil. Deze welkome oplossing is tot stand gekomen door een aanbieding van het bestuur van de „Mr Dr Wil len. van den Berghstiohting". van 'n perceel weiland, groot 7.77.73 ha. aan de Achterweg. De raad had grote waardering voor deze medewerking en stelde vo'or Je eerste werkzaam heden voor de aanleg een krediet van 20.000.beschikbaar. Het raadslid, de heer De Haas vroeg zich ongerust af of het uitgraven van het terrein tot een diepte van 6 meter voor de storting van het vuil de watervoorziening van de omliggende gronden niet in gevaar zal brengen. B en w deelden in dit verband hiede, dat het voor de ingelan den mogelijk is, hun bezwaren in te dienen. Mocht het blijken dat deze bezwaren juist zijn, zullen hiervoor bijzondere maatregelen door de ge meente getroffen moeten -worden. Voor verlicht'ng van de Van de Mortelstraat werd een krediet ver leend van 41.500.— en «'oor de ver lichting van wegwijzers en het door trekken van de netkcbel aan de He renweg tei lengte van 100 meter werden de benodigde kredieten toe gestaan. Evenzo een krediet voor de herstel van het grasveld bij de O.L.- school en een aanvallend krediet voor opmetingen en kartering van 't golfveld en een gedeeite van de staatsbossen. Dit laatste was» een gelegenheid er op te wijzen, dat als in de toekomst de Golf zou moeten wijken voor de woningen de bestaande velden ver legd zullen moeten worden, hetgeen dan zeker een investering za vragen van een half millioen. Tegenstand Het voorstel betreffende instelling van een weekmarkt, ceft nog al wat stof doen opwaaien, ondanks het uit gebreide rapport dat b ^.x. w voor de raad hadden opgesteld. De .ïeer Voge laar kon zich met dit rapport en het advies van b en w het volgende niet vereniging. Hij meende dat in het voorstel van b en w. tegenstrijdigheden, onwaar heden en halve waarheden voorko men, welke niet zonder meer onbe sproken kunnen blijven. „Het is u allen bekend, schrijven b en w. aan de raad, dat de prijzen der consumptiegoederen in Noordwijk over het algemeen hoger liggen dan in de omliggende gemeenten". Hoe durven b, en w. het aan, vroeg spr. zich af, om zonder enige bewijs grond, op een zeer lichtvaardige wij ze, een nijver en hardwerkend deel der bevolking in staat van beschuldi ging te stellen? Hij was van mening dat de gebruik te argumentatie, een groot deel van Noordwyks inwoners wel buitenge woon onaangenaam en kwetsend in de oren moet klinken en dat het voor een plaatselijke overheid zeer on waardig is, om alle middenstanders over één kam te scheren. Niet alleen in Noordwijk, maar bij na overal is er een algemeen streven door de consumenten om ten koste van de middenstanders de prijzen te drukken de middelen daartoe zijn coöperatie en weekmarkt. De heer Vogelaar vroeg zich be zorgd af: „heeft de plaatselijke mid denstand nog wel een pleitbezorger in het college?" Dat het tot de taak van de overheid zou behoren om het ingewikkelde dis- tributieapparaat van Noordwijk prijs- regelend op te treden, moet ten stel ligste worden bestreden. Spr. somde een aantal voorbeelden op van zaken, waar prijsniveau, aan-| gepast aan de verlangens van de bewijze dat er voor iedere consument, naar gelang zijn wensen en verlan gens en zijn linanciële draagkracht voldoende service wordt geboden. „De vraag, of er voor de hardwer kende en langwerkende middenstan ders nog een redelijke bestaansgrond overblijft is schijnbaar voor het col lege niet in het geding". Dat de plaatselijke middenstand, op enkele uitzonderingen na, aan de weekmarkt zal deelnemen, achtte spr. uitgesloten. En ook dit wilde hij sta ven met voorbeelden. „Men vindt in Noordwijk voor het merendeel eenmanszaken, waarin door het lange en harde werken van de man, meestal geassisteerd door de vrouw, soms ook aoor de kin deren, een normale boterham kan worden verdiend, meestal bij een vas te klantenkring. Het is uitgesloten voor dergelijke winkeliers of handelaars hun winkels of uitbreng wij ken een dag per week te sluiten en op de markt te gaan staan met goederen, welke kwalita tief veel lager liggen dan die, welke als regel door hen worden verkocht". Overigens hebben juist de winke liers wier zaken zijn gelegen op de allerbeste winkelstand te Noordwijk aan Zee het minste gebrek aan een dergelijke tegemoetkoming, als een weekmarkt in het oog van b. en w. zijn. Een belangrijk bezwaar tegen het voorsei van b. en w. is, dat 't college ten opzichte van de kosten van de markt een slag om de arm houdt door op te merxen dat de kosten gro tendeels zullen worden gedekt door de opbrengst van de marktgelden. B. en w. zijn niet bevreesd dat de markt schade zal toebrengen aan het karakter van de badplaats, integen deel, de levendigheid zal de belan gen van de badplaats slechts ten goe de komen. Vast staat voorts dat het voorstel van b. en w. zal leiden tot een weke lijkse verkeerschaos op donderdag en veel hinder en last voor omwonende autobezitters en zaken. Spr. wilde zeker onderschrijven dat het eenieders goed recht is in het be lang van zijn gezin de benodigde ar tikelen. naar eigen zienswijze te ko pen op de meest aantrekkelijke wijze wat plaats, kwaliteit en prijs betreft. De aanwezigheid van een groot aantal op zich zelf kleine onderne mingen betekent in plaatselijk opzicht een bron van kracht, zolang in deze groep de ondernemingsgeest wakker blijft en het streven aanwezig is om door de functie welke men in het eco nomisch leven uitoefent een reële bij drage tot de plaatselijke welvaart te leveren. Het voor en tegen van een week markt werd in alle toon-aarden weer geven. Aan de discussie namen bijna alle raadsleden deel. Na .re.ilaiig de batteren, waarbii de heer Faase nog het voorstel deed om bij eventuele aanneming van het voorstel de markt dan niet aan zee, doch in Noordwijk- binnen te houden, volgde de stem ming. Het voorstel tot instelling van een weekmarkt werd met 12 tegen 6 stemmen aangenomen. Met 't markt- j wezen zal afgesproken worden, dat deze markt als proef wordt ingesteld en men zich niet bindt aan een be paalde tijd. Na verloop van enkele maanden I kan men dan nog altijd een beslissing j nemen of de markt een bepaalde tijd of het gehele jaar zal plaats vinden. Over de plaats zullen b. en w. zich nog nader beraden, en komen binnen kort met een advies aan de raad. Het laatste punt van de agenda was wijziging van de Algemene Politie verordening, in verband met het on gewenste werk van z.g. „runners" die op de openbare weg optreden voor het onderbrengen van gasten, die in Noordwijk arriveren. Teneinde, te bereiken dat de diensten, welke de gasten bij het verkrijgen van nacht verblijf worden geboden, uitsluitend worden verricht door bona-fide per sonen en organisaties hebben b. en w. gemeend, de raad voor te stellen in de politie-verordening een bepaling te doen opnemen welke het optreden als bemiddelaar voor het verschaffen van nachtverblijf op of aan de open bare weg, verbiedt. De raad kon volkomen met dit voorstal instemmen en verzocht zelfs, deze wijziging door de politie ten strengste zal worden toegepast. Met enkele begrotingswijzigingen en een korte rondvraag werd deze bijeen komst te 1 uur gesloten, waarna de raad nog in geheime zitting overging. Bom onder spoorlijn verwijderd In de nacht van zaterdag 20 op zon dag 21 juni aanslaande zal in het spoorwegbaanvak Alphen aan den Rijn-Bodegraven een bom worden verwijderd. Aangezien de werkzaam heden waarschijnlijk op zondag 21 juni bij de aanvang van de dienst niet gereed zullen zijn, moet er op worden gerekend dat de reizigers tussen Al phen aan den Rijn en Bode; raven tij delijk met bussen zullen worden ver voerd. Hierdoor zal ongeveer 10 minuten vertraging ontstaan. De treinritten bussen Leiden en Al phen en tussen Bodegraven en Woe den worden normaal volgens diemV regeling uitgevoerd. Voor de reizi gers uit Leiden, die verder willen reizen dan Bodegraven, rijden tussen Leiden en Alphen enige extra-treinen. De bussen die in aansluiting hierop uit Alphen vertrekken, geven in Bo degraven aansluiting op de treinen van de normale di> stregeling. De reizigers uit Leiden en Alpher moeten ongeveer 15 minuten vroeger vertrekken om in Bodegraven aanslui ting te. krijgen op de treinen die on der normale omstandigheden uit Al phen vertrekken. Reizigers uit de rkhting Bodegra ven, die met bussen naar Alphen or den vervoerd, vinden aldaar aanslui tende treinen met bestemming Lei den. KONINGIN ONTVANGT ROBERT SCHUMAN. H.M. de Koningin heeft vanmor gen om elf uur in paleis Soestdijk de heer Robert Schuman ontvangen. Het onderhoud duurde vijf kwar tier. AUTO MET KONING BOUDEWIJN BOTSTE. De auto, waarmee koning Boude- wijn dinsdag van Namen naar Brus sel reed, kwam in botsing met een fietser die uit een zijstraat kwam. De koning remde uit alle macht maar de fiets werd geraakt en de be rijder licht gewond. De koning nam hem in zijn auto mee naar een apo theek, waar een dokter de fietser behandelde. Inmiddels hadden zich voor de apotheek vele mensen ver zameld en voordat de koning zijn weg naar Brussel vervolgde reikten verscheidene hem de hand. PRINS BERNHARD NAAR PARIJS. Prins Bernhard zal zaterdag a.s. naar Parijs vertrekken om de op deze dag beginnende vergadering van de „Féderation Equestre Internationa le" (Internationale Ruitersfederatie) bij te wonen. GROTE HEIDEBRAND. In den Dolder, aan de spoorlijn Utrecht—Amersfoort is omstreeks half twee een grote heidebrand uit gebroken. De politie heeft assistentie gevraagd van de dichtstbijzijnde legereenheid. Uit Huis ter Heide zijn 100 man van de afdeling 934 van de Luwa territoriaal te hulp gesneld, aldus heeft de legervoorlichtings- dienst medegedeeld. Marktberichten LEIDEN 17 juni Groente Aard beien 0.180.24 per doosje; Andij ,e 8.0084.00; Doperwten 58.0080 00' Peulen 45.00—165.00; Snijbonen 10.00 - -116.00; Stam bot ;n 85.00— 180.00; Tuin/binen 36.00—37 00; Kro'.-n 8.00 —19.00; Spitskool 27.00—34 00; Poste lein 28.00 -44.00; t>pbarber 7.00—18.00; Spinazie 36.00 —52.00; Tomaten A 4fi.00—39.00; B 52 00—60.00; C 36.00 —45.00; CC 20.00— 36.00; Uien 11.00; Waspeen 18.00—34.00, Zilveruien 38.00 per 100 kg. Perziken 5.00—25.00; Bloemkool A 38.0047.00; B 10.00— 39.00; C 10.00, Komkommers A 13.00 —28.00; B 14.00—17.00; C 9.00- -27.00; Sla 300.009CO.Ou p-r 100 st Bos- peen 19.00—28.00; Peler-elic 300.00— 1080.00; Selderij 990.00— MOO.OO per 100 bos. WOERDEN 17 juni Kaas Aan voer 156 partijen. Notering eerste kw. 2.162.23; tweede kw. 2.102.16 en extra kw. tot 2.38. Handel kalm. WOERDEN 17 juni Jongvee Aan voer 106 biggen, notering 5505; 84 lammeren van 40—55. Handel matig. TER AAR 16 Juni Groente Kas- snij,botien 0.95—1.15; idem B 0.85— 0.90; idem stek 0.550.70; snijbonen natuur 0.90; peulen 0.75—1.50; idem B 0.400.70; doppers 0.490.63; cap- doppers 0.550,61 alles per kg; tuin bonen 2.502.85 per 10 kg. RIJNSBURG 17 juni Bloer.ien En gelse Irissen 50—105; Irissen: Yellow 80—95; Imperator (best) 85—90; Dui zendschoon 1823; Segetum 3342 per bos. Korenbloemen 100160' Wir- ral Suprème lang 050730; Margrie ten 100—160; Sezbiosa 450480; Tuin- anjelieren 180—240; Ranonkel geel 120140; idem gemengd 220—210 Gaillardia 340; Achelia 460; Mimi 100 —130; Esther Read 300—450; Colvillie Alba 340450; idem Charme 1400 1500; idem Nimph 1700; idem Aman da 1600; Gladiolen: Trinaship 2300; Allard Pierson 800—1200; idem Hap py End 7O0- Am. Anjers Regina 1000 —1400; Sim wit 1300—1700; rood 13001500; Ormthogalem 10001600; alles per 100. ^renuirus geel 26^-35 VEUR 16 juni Groente Kas t tm- kommers P 21—26; B 17—21; C 14 16; platglaskomkommers A 22—27- B 1821; C 151. D 1112; waren huiskomkommers A 2126; B 17— 21; C 14—16; D 11—13; sla A 840— 960; tomaten A 510—530; B 450— 480; C 5500o20; CC 400420; bloem kool A 4,1—52: B 24--36; C 12—23- andijvie 27—35; spitskool 32—34] tuinbonen 30—35; bosneen 2717- spinazie 19—33; postelein 33—38; ra-^ barber 13—16; selderij 16—17,

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3