Werkeloze handarbeiders gaan voor gemeente park aanleggen i ttólIK Kleine agenda van Leidse raad Scherp POTLOOD EN GEEST Jan Smit nieuwe dirigent van het Alma Malerkoor Woonwagenkamp te Leiden straks beheerd door acht gemeenten Nederlands Ballet in Schouwburg Leidse Spaarbank leent Leiden 'n miljoen tegen 4^ procent DINSDAG 16 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 'I Inheemse gewassen bij Haarlemmertrekvaart By het voorstel inzake de aanleg van sportvelden in de Kikkerpolder en het uitvoeren van grondwerk ten behoeve van de aanleg van een bos- park aldaar, hebben b. en w. een tekening overgelegd, welke tekening bevatte het recreatieplan Kikkerpol der. In dit plan is mede begrepen de aanleg van een heempark, hetwelk is geprojecteerd tussen de Haarlem- mertrekvaart en de aan te leggen verkeersweg van het Maredijkvia- duct langs de snortvelden naar de laan van Oud Poelgeest te Oegst- geest. Het heempark zal als een klein natuurreservaat worden aangelegd en bestaan uit een beplanting met inheemse gewassen, gerangschikt tot een aantrekkelijk geheel, waarbij re kening wordt gehouden met de groei plaats in verband met de grondsoort, vochtigheidsgraad van de grond en de grondwaterstand. Zo zal het mo gelijk zjjn veen-, moeras-, klei-, zand en watervegetatie te formeren, weer aangevuld met een bijpassende hout- vegetatie- Door een afwisseling van paden en waterlopen is een nadere kennismaking en bestudering van deze plantengroei mogelijk, waartoe een goed verzorgde etikettering zal bijdragen. Een en ander zal de lief de tot de natuur bij het bezoekende publiek zeer kunnen bevorderen. Ter voorkoming van vernieling zal het nodig zijn dat het park tussen zonsondergang en zonsopgang afge sloten is. Voor de aanleg en beplan ting is een intensieve grondbewer king nodig en zal op enkele plaat sen de onderliggende veengrond naar boven moeten worden gebracht. De paden worden met koolas verhard. Over de waterlopen zullen houten vlonders worden gelegd en langs de oevers wilgen worden geplant- Naar b. en w.'s mening leent de aanleg van het heempark zich uiter mate als werkobject voor werkloze handarbeiders in het kader van de gemeentelijke sociale werkvoorzie ningsregeling. Na ter zake gepleegd overleg met het Ministerie van Sociale Zaken is het ontwerp-heempark nader uitge werkt en is de voorbereiding voor de uitvoering van de aanleg voltooid. De aanleg van het park vraagt naar raming aan arbeidstijd 938 man- weken, hetgeen neerkomt op een tijdsduur van 38 weken voor 25 man, die hun werk onder deskundige leiding van de afdeling plantsoenen van de dienst van gemeentewerken zullen verrichten. De kosten van de aanleg en be planting van het heempark worden, na aftrek van het aandeel in de kos ten aan arbeidslonen en sociale las ten, dat het rijk voor zijn rekening neemt, 33.000.—. De voor het heem park nodige grond, ter oppervlakte van 3.11.61 ha, dient uit het grond bedrijf te worden genomen voor een bedrag van 10.730-50. De totale voor rekening van de gemeente komende kosten bedragen derhalve ƒ32.000.— 10.730.50 42.730.50, welk be drag in veertig jaren ten laste van hoofdstuk VI van de kapitaaldienst der gemeentebegroting kan worden afgeschreven. ZENUW-DRUPFELS UIT KRUIDEN BEREID. Tegen slapeloosheid, moeheid, luste loosheid en gejaagdheid. Is eetlust opwekkend. „Het speciaal kruidenadres" Drogisterij J. VRIJfcNhOEK Haarlemmerstraat 119 (Advertentie i AMERIKAANSE INDUSTRIE Met vertegenwoordigers van de „Reese Corporation" een in de Ver enigde Staten van Amerika, te Walt- ham (Massachusetts), gevestigd be drijf, dat zich bezig houdt met de vervaardiging van machines voor de kledingindustrie, zijn onderhande lingen gevoerd omtrent de uitgifte van een terrein voor de vestiging in deze gemeente van een dochteronder neming. Daarvoor komt in aanmer king het industrieterrein aan de Rooseveltstraat. Dit terrein heeft een oppervlakte van 12.000 m2. De onderhandelingen hebben ge leid tot overeenstemming omtrent de uitgifte in erfpacht, met het recht van koop, van dit terrein. De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 22 juni 1959 te veertien uur. Te behandelen oriderderpen zjjn o.a.: Benoeming van een lid van de com missie, bedoeld in het tweede lid van artikel 22 van de verordening, hou dende reglement op het beheer van de Gemeentelijke Dienst voor Kas beheer en Kredietwezen. (J. C. Ha- gens). bestuur van de Stichting Roomsch- Katholieke Scholen om medewerking voor het aanschaffen van meubilair en leermiddelen ten behoeve van de school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden aan het Ra penburg 48. (ƒ9.300). Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Stchting Roomsch Katholieke Scholen om medewerking voor het aanbrengen van een cen trale verwarmingsinstallatie Het verheugt B. en W., dat ook op de besturen der bijzondere scho- deze industrie zich in Leiden zal len voor g.l.o., v.g.l.o en u.l o over het jaar 1954 aanspraak hebben. Voorstel inzake het vaststellen van de vergoedingen in de kosten voor de beloning van vakonderwijzers over 1954 aan de bijzondere scholen voor b.l.o. aan zwakzinnige kinderen. Voorstel inzake het verlenen van aanvullende voorschotten op de ver goeding in de kosten wegens vakon derwijs aan bijzondere scholen voor g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. voor de jaren 1957 en 1958. Voorstel inzake het verlenen van aanvullende voorschotten op de ver goeding in de kosten wegens vakon derwijs aan bijzondere scholen voor b.l.o. voor de jaren 1957 en 1958. Voorstel inzake net beschikbaar stellen van gelden voor de eerste in richting met meubilair en leermidde len van de openbare u.l.o-school in Le'den-Noord. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking voor het aanschaffen van gymnastiek- werktuigen ten behoeve van een 3- tal scholen. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Eerste Leidse School vereniging om medewerking voor het aanschaffen van meubilair, alsmede het uitbreiden van de rijwielstalling, een en ander ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan het Noordeinde 1. Preadvies op het verzoek van het Zaterdagmiddag hield D.S.B. voor haar leden een viswedstrijd in de Vliet. Doordat er een flinke bries stond, was het vissen heel moeilijk. De vangst was dan ook heel slecht. Van de 45 vissers vingen er maar 5 een heel klein visje tussen water en wind. De prijsuitreiking had plaats in café „Cronesteyn", waar voorz. H. Laman de prijzen uitreikte. De prij zen werden gewonnen: 1 H. Barendse met een vis van 80 gr., 2 W. van Berkel met 79 gr., 3 W. Nieuwen- burg met 39 gr., 4 L. Dubbelaar met 38 gr. en 5 J. v. Ardenne met 34 gr. Benoeming van twee leraren aankleuterschool aan de Potgieterlaan i i _i (f 6 m) Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het doen van kapitaalsuitgaven ten behoeve van de dienst v. gemeentewerken, (ƒ27.500). Voorstel inzake de aanleg en be planting van een heempark in de Kikkerpolder Voorstel inzake het aankopen van het perceel Uiterstegracht 42 2.100). Voorstel inzake in erfpacht Voorstel inzake uitgifte in erf pacht van een perceel industrieter rein, gelegen aan de Rooseveltstraat. Reesa Corporation. Voorstel tot het wjjzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1959 en die van enige takken van dienst. Voorstel inzake het aangaan van een geldlening ten behoeve van de bouw en exploitatie van een bejaar dencentrum door de Stichting tot ex ploitatie van bejaardencentra te Lei den. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake de aanwijzing van het regionaal woonwagenkamp aan de Broekweg, alhier. Burgerlijke Stand Geboren: Ronnie, zn van J. F. A. van Noije en C. W. A. v. d. Dop; Theresia Chr. J., dr van H. Janzen en C. Honsbeekf Robert, zn van W. Tol en J. C. de Jong; Harm Sjoerd, zn van R. J. Hazenberg en H. Schilt- man; Margaretha, dr van W. Sloos en H. van Houten; Gerrit, zn van G. de Jong en S. de Tombe; Sylvia Y. Y., dr van B. Blokpoel en J. A. Groene veld; Teuntje E., dr van M. van Dorp en J. van Diggele; Jan Willem, zn van C. van Huisstede en J. Grootendorst; Wilma, dr van B. Sinteur en L. Zweistra. Gehuwd: H. M. van Dort en M. G. T. Willems; O. J. Verkerk en C. J. de Ligny. Overleden: A. van Wieringen, 70 jaar, e.v. A. J. Nieumeijer; J. M. Parera, 3 dagen, zoon. de gemeentelijke bedrijfstechnUche school. D. Visser en H. v. Wagenin- gen. Benoeming van zes leden van de Raad van Bestuur van de Stichting tot exploitatie van Bejaardencentra. Dames M. Buurman, mr. G. B. von Meyenfeldt, Th. J. M. Noordman en de heren D. v. Eek, P. G. Hilgersom en A. J. Schoneveld. Voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan een viertal leer krachten bij het openbaar gewoon lager onderwijs. Voorstel inzake overplaatsing van een tweetal onderwijszeressen bii het openbaar gewoon lager onderwijs. Voorstel tot het voorlopig vaststel len van de bedragen, bedoeld in arti kel 55ter van de Lager-onderwijswet 1920 over het jaar 1957 en over het 5-jarige tijdvak 1953 tot en met 1957, met betrekking tot het openbaar g.l.o., v.g.l.o. en u.l.c. Voorstel tot het voorlopig vaststel len van de bedragen, bedoeld in arti kel 33 van het besluit buitengewoon lager onderwijs 1949 over het jaar 1957 en over het 3-jarige tijdvak 1955 tot en met 1957 met betrekking tot het openbare b.l.o. aan zwakzinnige kinderen. Voorstel inzake het vaststellen van de vergoedingen in de kosten van de beloning van vakonderwijzers, waar- No. 513. Horizontaal: 1. verbond. 4. zijtak Elbe, 7. plant met een vle zige, sterk riekende, bittere wortel die tegen maagkwalen wordt aange wend. 9. waarschuwing, 10. klooster voogd, 11. zangstem, 15. gem. in N.- Brab., 18. plant van het geslacht der rietgewassen, 19. zuiver, 20. einde. Verticaal: 1. uitbraaksel van een vulkaan, 2. bolhoed, 3. bergweide, 4. zijtak Donau, 5. schilderstuk, voor stellende een combinatie van leven loze voorwerpen, 6. stad in Letland, 8. bloeiwyze, 12. wild zwijn, 13- doc- tof of pholosophy (afk.), 14. hoek- pyIer, 16. rivier in Rusland, 17. lied. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 512. Horizontaal: 1. Warmond, 8. maand, 10. op, 12. pat, 13. s.o., 14. sok, 16. sté, 17. Klaaswaal, 18. oir, 19. rad. 20. os, 21. uur, 23. rij, 24. Arion, 26. Monster. Verticaal: 2. A.M., 3. rap, 4. Maas sluis, 5. ont, 6. n.d., 7. Boskoop, 9. Poeldijk, 11. polis, 13. staar, 15. kar, 16. sar, 21. urn, 22. rot, 24. Ao, 25. Ne. BIOSCOPEN De films in de week van 1219 juni zjjn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd. Casino: „The horses mouth", alle leeftijden. Donderdag: „De terugkeer van Lemmy Caution", 18 jaar. !o: Gewijzigd programma, Af- :eurd. tor: „Hoe vertel ik het mijn dochter", volwassenen. Trianon: ,,'s Nachts langs de trot toirs", volwassenen. Rex: „Het lokaas van Fort Bel low". 14 jaar. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Dinsdag 16 juni 1859 Wenen. De grijze staatsman vorst Metternich is overleden. Hij moet in den jongsten tijd nog zeer veel invloed op de lei ding der regeringszaken uitge oefend hebben. Hij was geboren in Coblenz in 1773 en had dus den ouderdom van 86 jaar ge reikt. Vele curiositeiten en eerste uitvoeringen De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak t Ad ver ten tu Leidse agenda DINSDAG, 16 JUNI. Bescherming Bevolking. Uitreiking zilveren ster aan BB'ers kring Lei den. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Holland Festival, Bartök-concert o.l.v. Theo Olof, Waaggebouw, 8.15 uur. WOENSDAG, 17 JUNI. St. Petrus- DONDERDAG, 18 JUNI. K. O.-excursie naar Amersfoort. Vertrek Stadhuisplan, 8.45 u. v.m. VRIJDAG, 19 JUNI. „St. Christoffel", (r.k. handelsreizi gersver.). Ledenvergadering De Har monie, 8.15 uur nam. K.AJ3. St. Petrus en St. Lodewijk. Jaarvergadering. De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19, 8 uur nam. APOTHEKERSDIENST Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, teL 20552. Tot dirigent van het Alma Mater koor is benoemd de heer Jan Smit uit Utrecht. Deze oud-stadgenoot be gon zijn muzikale loopbaan in de St. Leonarduskerk aan de Haagweg, waar hij in de toenmalige noodkerk met enkele leeftijdgenootjes een jon genskoortje oprichtte, dat tweemaal per week een lof zong. Hierna studeerde hij aan de Ned. Kerkmuziekschool, waar hij het di ploma met lof voor verschillende vakken behaalde. Hierna studeerde hij nog zang bij Harry v. d. Harst en piano bij Jan Wagenaar. Tot 1944 was hij dirigent-organist aan de O.L.Vrouwkerk te Utrecht, dirigent van het bekende Utrechts Madrigaalkoor, door niemand minder dan Wouter Paap eens „een der beste ensembles in Nederland ge noemd. Hiermede voerde hij vele cu riositeiten en eerste uitvoeringen uit. O.m. de bekende Madrigali van H. Andriessen en het Stabat Mater van H. Strategier. Inmiddels werd hij tot hoofdleeraar aan het Utr. Conser vatorium benoemd in het vak Koor directie. Hier groeide zijn boek over dit onderwerp dat in 1956 bij het Spectrum verscheen en dat een prijs van duizend gulden kreeg van het Prins Bernhardfonds. Tegenwoordig beweegt hij zich o.m. op het terrein van de schoolmuziek; hij gaf ver leden jaar bij het lustrum van het St. Bonifacius lyceum met 850 leer lingen, solisten, koor en orkest de eerste integrale uitvoering van de opera van Benjamin Britten: The little Sweep. Als organist en bege leider-pianist treedt hij regelmatig Verbetering inrichting Vooruitlopend op de totstandko ming van de wetswijziging, is reeds in 1956, op instigatie van het Minis terie van Maatschappelijk Werk door Leiden, met de gemeenten Leider dorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassen- heim, Voorschoten, Warmond en Zos- terwoude, overleg geopend, teneinde te geraken tot de totstandkoming van een gemeenschappelijke regeling in zake de aanwijzing van het aan de Broekweg te Leiden gelegen woon wagenkamp tot regionaal woonwa genkamp. De onderhandelingen heb ben inmiddels tot algehele overeen stemming geleid. Met de onderhavige gemeenschap pelijke regeling wordt beoogd te ko men tot een verantwoorde oplossing Leiden in hei Holland-Festival Onder de Kunstmanifestitaties die steeds de beste balletgroep die in het het kader van het Holand Fes- Nederland rijk is. Dit blijkt ook uit tival in Leiden zullen worden ge- het feit, dat het Bestuur van het Hol- geven, is ook een balletvoorstelling land Festival Het Nederlands Ballet in de Schouwburg opgenomen. De j heeft uitgenodigd in verschillende keus isdaarbij gevallen op Het Ne- 1 grotere plaatsen van Nederland derlands Ballet onder leiding van Sonia Gaskell. Dit is niet te verwonderen, want Het Nederlands Ballet is nog Voor bouw bejaardencentrum De Leidsche Spaarbank heeft zich bij brief van 4 mei jj. bereid ver klaard aan een op dat tijdstip nog in het leven te roepen Stichting, die de bouw en de exploitatie van een be jaardencentrum ter hand zal nemen een vaste geldlening te verstrekken van 1.000.000.—, later gewijzigd in 1.020.000,Van de gemeente werd gevraagd de rente en aflossing van deze lening te garanderen. Indien de middelen zulks in een later stadium van de bouw zoudeD toelaten, was de spaarbank in oegi isei bereid ook de verdere bouw, waarvoor nog 800.000 nodig is, te financieren. Het komt B en W bij nader inzien evenwel doelmatiger voor, dat deze lening een laste van de gemeen'.e wordt aangegaan. De gemeente zal deze geilen, uiteraard tegen hetzelf de rentepercentage en met doorbe rekening van de op de lening vallen de zegelkosten, doorgeven aan e Stichting in de vorm, waarin de gel den voor de financiering van dit ob ject nodig zullen zijr waardoor over- liquiditeit met het daaraan verbonden renteverlies tijdens de bouw en li- quiditeitsmoeilijkheden tijdens de ex ploitatie voorkomen worden. De geld- geefster kan zich met deze wijziging verenigen. Met deze aanbieding is de financie ring van de bouw van het bejaarden centrum, waartoe besloten is in de vergadering van 22 december 1953: voldoende verzekerd om tot uicvoe- ring van de plannen over te gaan. B. en W. zijn de Leidsche Spaari»ank er bijzonde erkentelijk voor, dat zij hiermede de totstandkoming van dit voor de stad van zo groot sociaal be lang zjj-nde bejaardencentrum op aan trekkelijke voorwaar' en heeft moge lijk gemaakt. De lening zal namelijk worden ver strekt in twee termijnen van I 5.100.000.- elk, op 7 juli 1959 en 7 januari 1960. naar de koers van 100% tegen 'n rente van 414, af te lossen in 30 gelijke termijnen, vervallende op 2 ianui. i Vu.i de jaren 1961 t/m 1990. voorstellingen te geven. Dit zullen dan de laatste voorstel lingen zijn, die men van Het Ne derlands Ballet in zijn oude samen stelling dus mèt de bekende, voor aanstaande solisten als Willy de la Bye, Linda Manez, Hanny Bouman, Janine van Thor, Jaap Flier, Aart Verstegen, Conrad van de Weetering en Rudi van Dantzig kan zien. Want na 1 september a.s. zullen de meeste van deze solisten een nieuwe groep vormen, nl. Het Nederlands Danstheater. Ook op de voorstelling in Leiden op 23 juni a.s zullen genoemde so listen optreden mèt het corps de ballet. Het programma, dat zeer aantrek kelijk is en ook nationale premières bevat, bestaat uit: Klein Avondspel, choreografie Ru di van Dantzig op muziek van Von Cluck; V\jf études voor elf dansers, cho reografie Conrad van de Weetering op muziek van Frank Martin. La Rencontre, (Oedipus en de Sfinx), choreografie David Lichine, muziek van Henri Sauguet en Divertissement uit het ballet „Doornroosje", choreografie Marius Petipa/Lev Ivanov, op muziek van Tsjaikofsky. Reeds bij de schriftelijke bestel ling van kaarten bestond voor deze balletvoorstelling grote belangstel ling. voor de inrichting van een regionaal woonwagenkamp, dat uit een oog punt van ruimte en outillage geschikt is te achten voor een effectieve maat schappelijke opheffing van cle in dat kamp verblijvende bevolking. Het lag voor de hand, hierbij uit te gaan van het bestaande woonwagenkamp dezer gemeente aan de Broekweg (Haarl. Trekvaart) zulks niet slechts met het oog op de gunstige, centrale ligging van dit kamp, doch vooral ook in ver band met het feit, dat in dit kamp naast een mogelijkheid tot uitbrei ding, reeds een zekere mate van ge rief aanwezig, is. In dit verband me moreren b. en w. de in het kamp ge vestigde school voor woonwagenkin deren. De verdere inrichting van het re gionale woonwagenkamp zal omvat ten de uitbreiding van het terrein van het bestaande woonwagenkamp, waardoor het aantal standplaatsen van 45 tot 68 zal worden vergroot, voorts uitbreiding van de verlichting, de bouw van een dienstgebouwtje voor het kamphoofd, van een toilet inrichting voor mannen en vrouwen op en is als muziekcorrespondent van De Tijd-Maasbode bekend. Wij hopen dat deze geestdriftige musicus erin zal slagen het Alma Materkoor op de goede weg te doen voortgaan en zo mogelijk tot een dog grotere bloeiperiode te stimu leren. Voor het concert op 28 oktober a.s. met werken voor koor, solisten en orkest van Buxtehude, Handel en De Lully, zou het koor nog gaar ne nog enige sopranen en vooral he- renstemmen aantrekken. De repe tities zijn in het jeugdgebouw Bree straat 19, donderdag 18 en 25 juni, daarna iedere woensdagavond, aan vang 8 uur precies. De heer Jan v. d. Meer, die be noemd was als dirigent van het Al ma Materkoor, heeft onlangs een be noeming aanvaard als directeur van een nieuw op te richten muziekschool te Oss. WISPELTURIGE KOLKENZUIGER Een gemeentewerkman, die gister morgen met de „kolkenzuiger" opereerde in de Van der Werffstraat, is het slachtoffer geworden van zijn beroep. Toen hij de weerbarstige slurf van de zuiger in een put had gestoken en het zuigen begon, veerde het ding plotseling terug en stuitte de werkman tegen de borst. Deze, niet bedacht op zulk een onver hoedse aanval, raakte zijn evenwicht kwijt en viel. Hij kreeg een lichte hersenschudding. De K.A.B. in de parochies van St. Petrus en St. Lodewijk houdt vrij dag weer haar jaarvergadering. Alle leden worden verzocht, bij dit ge beuren aanwezig te zijn. Na afloop van de vergadering is er gelegen heid voor klaverjassers en sjoel- enthousiasten om hun krachten te meten. De jaarvergadering, die ge houden wordt in De Kleine Brucht aan de Nieuwe Rijn, begint om 8 uur uur 's avonds. NOORDWUtfF^WOUT DE KERKE-VEILING ST. JOZEF BRACHT RUIM 14.000 GULDEN OP. In de zaal Brama is maandagavond de kerke-veiling ten bate van kerk en armen der St. Jozefparochie ge houden. Op het toneel troonde, met pas toor Standenmeijer in het midden, en van een kampgebouw; het laatst- J een aantal heren van de H B.G., die doorkneed in de veiling„kunst" en met een groot aantal koopgrage paro chianen in de zaal, in ruim drie uur 14.094,— bij elkaar brachten voor kerk en armen. De bloembollen vormden het leeu wendeel van de geveilde artikelen en ae opbrengst hiervan was niet mis. Een partijtje van 10 kg. Queen of Sheba drukte door tot f 125.en voor uitstekende boerenkaas lag de prijs door elkaar toch a, gauw op acht gulden per pond. De eieren de den zestig cent per stuk en de geveil de sigaren gingen niet voor minder dan 1.25 van de hand. De prijs van de dag voor prima ruige mest ligt op ƒ20,— per m3 en de waarde van kruiplanken is nave nant. Dit alles bij elkaar gaf de forse einduitslag. Weer meer dan verleden jaar en een getuigenis van de ge meenschapszin der St. Jozefparochia nen. bedoelde gebouw zal onder meer een zaal bevatten ten behoeve van het groepswerk (godsdienstige- en cul turele verzorging, opvoeding en ont spanning), een spreekkamer voor de maatschappelijke werkster en een ge legenheid voor medische controle. De kosten van rente en afschrijving van de met de inrichting van het re gionale woonwagenkamp gemoeide, vanwege deze gemeente reeds ver richte en nog te verrichten investe ringen, zomede de netto-kosten, voort vloeiende uit de sociale zorg ten be hoeven van de woonwagenbevolking in het regionale kamp, zullen jaar lijks worden gebracht ten laste van de exploitatie van het kamp, in de kosten waarvan door de deelnemende gemeenten wordt bij gedragen naar rato van het inwonertal dier gemeen ten. Indien de Raad zich met het on derhavige voorstel kan verenigen, zün b. en w. voornemens de met be trekking tot de voorzieningen ten be hoeve van het regionale woonwagen kamp reeds uitgewerkte plannen, waarmede de Miniser van MaatschaD- peljjk Werk heeft ingestemd, in eerst volgende vergadering in bespreking te brengen. Leiden zal worden aangemerkt als de centrale gemeente, aan welke het beheer en de exploitatie van het re gionale woonwagenkamp is opgedra gen. Voorts zal in het leven worden geroepen een Commissie van Bij stand en Toezicht waarin naast vertegenwoordigers van elk der aan gesloten gemeenten ook zitting zullen hebben vertegenwoordigers' van de besturen der 'organisaties, wel ke zich daadwerkelijk met de maat schappelijke verzorging van de woon- wagenbewoners in het woonwagen kamp bezig houden, in overeenstem ming met welke commissie het alge mene en financiële beleid betreffen de het beheer en de exnloitatie van het regionale woonwagenkamp wordt vastgesteld. LEIDERDORP Geboren: Hendrina dr van F. Modderkolk en M. van de Groep; Ja cob Haring zn van H. C. Hofstra en L. Benckhuijsen; Elizabeth dr van G. Filippo en L. van den Dool; Herman zn van F. Labordus en L. Kuilenberg. Ondertrouwd: H. J. Kleer 60 jr en M. E. C. Tadema 47 jr. Overleden: Willem Otto van Hof wegen 86 jr, echtg. van P. Verwijs. KATWIJK Abuis. Een Duitser die blijk baar nog niet met Je situatie bij de Rijnbrug bekend was, reed het Over- rijn op. Toen hij zijn vergissing be merkte, stopte hij plotseling met het gevolg, dat een hem achteropkomen de bromfietser tegen zijn auto op botste. Beide voertuigen liepen nog al schade op doch persoonlijke on gevallen deden zich niet voor.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2