feumGAT &>}LMmTAD Sc DUINSTREEK D&oj Blandina-groep viert tweede lustrum der kabouters nerp De Leidse Jeugd Tour Beroep van aannemer Kuyl verworpen Meisje redt 3-jarig jongetje MAANDAG 15 JUNI 1859 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 25 JAAR DE RUISVOORN Het bezoek aan de Leidse Hout is bestaan van het viscollegc „De gistermiddag voor een echtpaar hier voorn" organiseerde men een con- ter stede een onaangename en ang- cours in de Vliet, en de Nieuwe Vaart, stige ervaring geworden. Het echt-1 De opkomst was groot. Er namen paar wandelde met de kinderen en 17 korpsen aan deel. De vangst was enkele van hun vriendjes in de om- redelijk. Er werden in totaal 254 vis- geving van het vijvertje, achterin bij I jes gevangen, die weer direct de vrij de speelweide. Hun elfjarige zoon heid herkregen, stoeide wat met een vriendje. Plotse- uitslac* veroorzaakte een diepe wonde tussen j o/vlï Undefsa S J .Uitslagen: 1. S.W.G. 29 stuks; 2. oog en slaap. Het enige wat de ge- i schrokken ouders konden doen, was .^7 .VT nj» n™ naar het theehuisje lopen om hulp. In ""fS 5 ne BHck 20 s? het navilioentie wat; pppn EHRO- VlUS ZO st, 5. De Bliek 20 St, 6. De Brasem 18 et; 7. Sportvrienden 17 st; 8. De Voorn 16 st; st; 10 Zaalberg 13 st. het paviljoentje was geen EHBO- j trommel aanwezig en ook was er geen telefoon. Tenslotte was de vader van het gewonde jongetje genoodzaakt, zijn zoon vanaf het theehuisje naar de Houtlaan te dragen, waar een dokter eerste hulp kon toepassen. Inmiddels was er een kwartier ver streken en had het jongetje veel bloed verloren. De ouders en wij met hen vragen zich nu af of het wel verantwoord is om bij de inrich-W_ JU... L«.in.An,amma ting een recreatie-oord van enige be- VeGiKlBlirig tcestprOgraiïimd tekenis, zo weinig aandacht te schen ken aan de veiligheid van de bezoe kers. Zomeravond Voetbal Tournooi Spannend begin Deze week zijn twee wedstrijden voor het tournooi gespeeld. Dit is nog wel geen grote oogst, maar tweo complete elftallen op de meest ge schikte tijd bij elkaar te krijgen, bleek nog wel enige voorbereidingen te vragen. Zo troffen elkaar in de grote af deling de „Oranjeploeg" en „Milano '59", een ploeg uit Leiden-Zuid-West. Deze ploeg vond zijn naam pas, na afloop van de eerste wedstrijd. Uit een schermutseling over de ca paciteiten van „Real-Madrid" en „Milano" bleken in deze ploeg de Milano-aan'hangers het sterkst. In de wedstrijd deed „Milano '59" het ook goed. Zij versloegen de sterke „Oranjeploeg" met 2-1. Deze stand werd bereikt na een eerste helft, waarin beide ploegen in de laatste vijf minuten voor rust één maal ge doelpunt hadden. Ongeveer 7 minuten voor tijd, werd een tijdelijke verslapping in de „Oranjeploeg" door „Milano" uitge- D.V.V. 15 I buit (2-1). I „Milano" is een vrij gelijkmatig De Leidse politie heeft aangehou- De kabouters van de St. Blandina- groep in de parochie van O.L.Vr. He melvaart en St. Joseph hebben op plezierige wijze haar tienjarig be staan gevierd. Die viering geschied den een 22-jarige slagersbeaiende de natuurlijk samen met de grotere wonend in Koudekerk aan de Rijn, zussen, te weten de gidsen en de se- die in de winkel van zijn patroon te nioren. Vele ouders en andere be- Leiden in de loop van acht maanden langstellenden waren gisteravond een bedrag van 800 gulden aan kas-1 aanwezig in de parochiële schouw gelden heeft gestolen. De bediende j burg aan de Maria Gijzensteeg, waar sloeg minder op de kassa aan dan de een aantrekkelijk programma werd klanten betaald hadden. Hij werd gepresenteerd. tijdelijk ingesloten en zal aan de offi cier van justtie worden voorgeleid, Het was de aalmoezenier, kapelaan J. van Adriohem, die nadat de avond op grappige wijze was inge leid en de gehele groep stond aange treden rond de op charmante wijze gehesen vlag een woord ter ope- Tussen zaterdagmiddag half een en zondagmiddag 3 uur is ingebroken in de cchool aan het Noordeinde van de Leidse schoolvereniging. Menning sprak. Hij herinnerde er aan, heeft kans gezien de ingang aan de hoe in de eerste maanden van 1949 achterzijde te verbreken en na een er onder net motto „Pak aan" door kast te hebben geïnspecteerd en de het diocesaan hoofdkwartier toestem- inhoud van een fles sherry gedeelte- ming werd gegeven voor de „glim- lijk geleegd te hebben, een bureau wormpjes" Daarmede waren de ka- opengebroken. Voorzover men kon bouters „geboren". De eerste leidster nagaan wordt er niets vermist. was Annie van Ooyen, nu mevrouw A. Boon, en de eerste aalmoezenier was kapelaan W. J. A. Mulder, die nu pastoor is (zoals iedere kapelaan is geslaagd voor het examen van hetop z'n tijd pastoor wordt, aldus spre- katholiek opleidingscentra v. jeugd- 'ker). Uit dat voorzichtige begin is Aan de Kopse Hof te Nijmegen leiding mej. A. van der Meel uit Lei den. (Vroolijcke Arke). De deelneemsters aan het uit stapje van het Katholiek Vrouwen gilde te Leiden, worden er aan her innerd, dat de bus vertrekt om pre cies 9 uur voormiddag van het Stad huisplein te Leiden. Veel plezier! Burgerlijke Stand Geboren: Adriana Antonia Johan na dr van C. J. N. van den Meiiden- berg en W. J. Verhoeven; Ernest zn van A. van Steenbergen en W. J. Langeveld; Dirk Martin zn van J. Smit en E.Verhoog; Maria Alida dr van F. L. van den Berg en M. A. Vos; Geertrui dr van A. A. van Klaveren en P. J. Korpershoek; Antonius Ge- rardus Corn, zn van J. C. Grmber- gen en M. M. van der Laan; Krijna dr van P van der Plas en A. de Jong; Gertrude Rosemarijn dr van M. J. W. de Groot en G. D. Klaver- Anna Heiltje dr van W. L. v. d. Burg en T. van der Holst; Gesina Maartje dr van D. van Beelen en M. C. v. Duijn. Overleden: A. G. Ouwehand 70 jr, vrouw; C Chaudron 76 jr. vrouw; N. G. M. van den Aardweg 2 jr, zoon. nu een flinke groep gegroeid, zo zei- de kapelaan Van Adrichem, en hij uitte zijn dank aan al degenen, die in de loop der jaren hun beste krach ten aan de groep hebben gegeven. Een woord van welkom richtte hij tot de afgevaardigden van het dis- trictsbestuur en van andere jeugd groepen, evenals tot pater Ering, die als moderator van de Vakschool zijn grote pupillen nu niet in Bakkum maar in de gidsengroep kwam gade slaan. POTLOOD EN GEEST No. 512. Horizontaal: 1. gem. in Z.H., 8. deel van het jaar, 10. voor zetsel, 12. term bij het schaak-pel, 13. son ordre (afk.), 14. korte kous, 16. sociëteit (afk.), 17. gem. in Z.H., 18. nakroost, 19. wiel, 20. rund, 21. tijd maat, 23. reeks, 24. Griekse 'lierdich ter en toonkunstenaar, 26. gem. in Z.H. Vertikaal: 2. in het jaar der wereld (afk. Latijn), 3. vlug, 4. gem. in Z.H., 5. voorvoegsel, 6. na dato (afk.), 7. gem. in Z.H., 9. dorp in Z.H., 11. ver zekeringsbrief, 13. oogziekte, 15. voertuig. 16. iemand die treitert, 21. lijkvaas, 22. bedorven, 24. jaar (afk. Lat.), 25. scheikundig element (afk.). Oplossing morgenavond. lijkt op de Tour de France Zoals bij de echte „Tour de France", heeft achter de schermen van de Leidse Jeugd Tour een hevig gevecht plaats om de samenstelling der ploegen. Ook in „De Ledse Jeugd Tour" wil Jantje niet met Pietje rijden en wil Kees alleen starten als hij kopman is. Deze strubbelingen doen zich vooral in de Leidse ploegen voor. In de dorpen uit de omgeving zijn de jongelui veel sneller klaar met hun ploegen. Als maandag 22 juni op „Duin horst" het startschot klinkt, komen „Rijnsburg", „Noordwijk" en „Noord- wijkerhout" dan ook zeker aan de start. „Levendaal", „Oranjeploeg" en „Plan-Noord" zijn nog stevig aan het formeren. Tegelijk met de „Leidse-Jeugd- Tour" rijdt dit jaar voor het eerst ook de „Haagse-Jeugd-Tour". Deze staat onder leiding van „Dees", die tegenwoordig in Den Haag woont. Het programma is, dit jaar voor het eerst, vroeg klaar. Maandag, woensdag en vrijdag wordt op de „Duinhorst"-wielerbaan gereden. Dinsdag is de tradionele tijdrit in de duinen. Donderdag wordt in Noordwijk op een parcours gereden, waar wij weer veel publiek ver wachten. Deze zesde „Leidse Jeugd Tour belooft, vooral nu alles zo vlot ver loopt, nog plezieriger te worden dan de voorgaande jaren. Daar er dit jaar velen van de oude „cracks" door hun leeftijd niet meer uit kunnen komen, krijgen nieuwe lingen een goede kans om naar vo ren te komen. De nieuwe formule, waarbij alles wat op een race-fiets lijkt in een aparte klasse is ondergebracht, geeft nu de rennertjes op „gewone tour- fietsen een betere kans. Tot vrijdagavond kunnen zich nog ploegen van vijf man opgeven, daar na is de inschrijving gesloten. N. Vermeer, Floresstraat 31 en M. Cranssen, Houtlaan 9, nemen de in schrijvingen gaarne op. Ook losse renners kunnen zich melden voor de „Gemengde -Ploeg". Vrijdagvond worden, na betaling van inschrijfgeld, de startnummers uitgereikt Vlot programma. Nadat mevrouw Boon een aardige attentie had aangeboden, werkten eerste de kabouters een vlot pro gramma af. Zij zongen en acteerden, dat het een lieve lust was om te ho ren en te zien. De aanwezigen gin gen op tocht mee door het kabouter- land, en maakten daarna kennis met een kwieke Columbus, met snoep lustige muizen, met een lief rood kapje en tenslotte met een stralend Goudlokje. Succes. De k outers oogstten groot suc ces, maar niet minder prettig was het optreden van de gidsen, die geel- gerokt een ronde-dans maakten. Ge boeid luisterde iedereen naar de be levenissen van Sam, het negerslaafje dat het slachtoffer dreigde te wor den van zijn kanibalistische koning. Gelukkig dat een baardkabouter uit komst bracht en iedereen gerust adem kon halen. De gidsèn bonden daarop de strijd aan met de senioren in een heuse quiz, die de overwin ning bracht aan de gidsen (junio ren). Zo vlotte het programma gezellig door, dank zij ook de senioren, die een paar hupse volksdansen brach ten. Dit werd een feest van werve lende bewegingen en vlinderende petticoats, waarin het geel met paars troef was. Het was dus 4? een gezellige boel, een feest van de jeugd dat tevens een veelbelovende inleiding werd tot het derde lustrum. W. H. VOETBAL DE WEDSTRIJD U.V.S.-VOLENDAM De heer W. Bekkering heeft van de KNVB het volgende bericht ont vangen: „Na schriftelijk onderzoek is komen vast te staan dat u zich niet heeft schuldig gemaakt aan een overtreding van enig reglement. Re den waaronr het Bondsbestuur geen aanleiding ziet u 3 straffen." Dit besluit van de KNVB is al even zonderling als het besluit tot het niet aanvaarden van een protest inzake de overtreding van de wedstrijd be palingen door Volendam, c.q. scheids rechter Velthuizen. (Sportredactie L.Crt.) Leidse agenda MAANDAG, 15 JUNI. opgebouwde ploeg met enige sterke spelers, zonder zwakke broeders in le gelederen. De „Oranjeploeg", die niet geheel compleet was, had teveel kleine jongens tussen een paar zeef goede spelers. De wedjstrijd „Herenstraat"-,,Vo gelenwijk-A" in de juniorenafdeling was zeer aantrekkelijk. Vooral voor de rust ging het mooi gelijk op (2-2). Na de pauze bleek „Vogelenwijk-A" technisch beter. Uit een goede com binatie kopte Klink met een magni fieke kopbal in. Daarna was alles „Vogelenwijk", wat de klok sloeg. Van Velzen en De Roode (2x) maak ten het halve dozijn vol. In de laatste minuut maakte de Herenstraat bij een algemene aanval nog een derde doelpunt, wat de eindstand op 6-3 voor „Vogelenwijk" bracht. In beide wedstrijden bleken er jongelui te zijn, die zeer goed voor scheidsrechter kunnen spelen. Het was opvallend, dat dit ook de slechtste voetballers waren. De goede voetballers voetbalden en bemoeiden zich niet met de leiding. Het programma voor de eerste dagen ;s als volgt: Maandag: Oranjeploeg-Zwarte Pad (Kanaalweg); Vogelenwijk B-For- tuna '56 (Leidse Hout). Woensdag: Zwarte Pad-Milano '59 (Kanaalweg)Fortuna '56-Vogelen- wijk A (Leidse Hout). (Advertentie) Het hoger beroep, dat de aannemer A. Pth. Kuyl uit Voorschoten aange tekend heeft tegen de uitspraak van de commissie voor de naleving van het erecode in het bouwbedrijf is door het appèl-college verworpen. Men zal zich herinneren, dat de heer Kuyl is veroordeeld naar aanleiding van de klacht ingediend door het In genieurs Bureau voor Bouwnijver heid te Oegstgeest. Het ging over de bouw van ruim 200 woningen in Lei den Noord, die eerst door de ge meente aan het I.B.B. waren gegund maar later na een her-aanbesteding onder laagste en één na laagste in schrijver aan Kuyl werd toegewezen. De heer Kuyl werd veroordeeld tot een boete van f 10.000. Examen gym. „St. Agnes" Voor Gymnasium A slaagden: P. J. C. M. Kagie, Leiden; M. E. J. S. van Kerkhoff, Oegstgeest; Th. M. v. Leeuwen, Zoeterwoude; Y. A. C. M. van der Vaart, Voorburg; G. A. M. Vrolijk, Wassenaar. Voor Gymnasium B slaagden: E. M. van Hevelingen, Boskoop; Th. H. M. Matze, Sassenheim; M. J. E. G. de Roo, Voorburg; H. A. M. Verhaar Warmond. Met één candidaat wordt het exa men voortgezet. HAZERSWOUOE Zaterdagmorgen viel het 3-jarig zoontje van de boomkweker Ant. Stolwijk, wonende aan de Burg. Warnaarkade van de brug liggende over de Dorpsvaart in het water. De melkboer Kroon die het zag gebeu ren, doch de zwemkunst niet mach tig was, begon te roepen, waarop di rect mensen kwamen aanlopen die echter ook niet konden zwemmen. De 16-jarige Thea Gordijn hoorde roe pen dat er een kind in het water lag. Zij bedacht zich geen ogenblik en sprong gekleed 't water in. Zij haalde het ventje, dat al zinkende was, op het droge. Een woord van hulde aan deze moedige redster. ALPHEN AAN DEN RIJN MEISJE AANGEREDEN Zaterdagavond, even over half 8, is het 8-jarig meisje Thea Hooger- werf, wonende in de Jongkindt Co- ninckstraat, aldaar, door een per sonenauto, bestuurd door de heer F. A. B. uit Alphen aan den Rijn aan gereden, toen het meisje, zonder op het verkeer te letten, achter een ge parkeerde vrachtwagen om plotseling de rijbaan over holde. Het meisje brak een der armen op twee plaat sen en bekwam verwondingen aan de mond. Nadat dr.. Zwartendijk de eerste hulp had verleend, is het meisje overgebracht naar het Acad,. Zieken huis te Leiden. Brandje in fabrieksschuur. Een felle uitslaande brand, die met ont ploffingen gepaard ging, woedde in de vroege morgen van zondag jl. in een kleinschuurtje, waarin een hars- brekerij is ondergebracht, behoren de bij de lak-, verf en vernisfabriek Varossiau en Cie n.v. aan de Emma- laan te Alphen aan den Rijn. De schuur is geheel uitgebrand. De brand werd bestreden met twee motorspuiten. Omtrent de oorzaak kon men zondagavond nog geen me dedeling doen. De schade, die door verzekering wordt gedekt, is niet groot. NOORDWIJK Dr Van de Mortel opende Van de Mortelstraat „Dat deze weg een goede verbin ding moge zijn met het door ons allen geliefd Noordwijk". Dit wenste de oud-burgemeester van Noordwijk, dr. J. B. V. M. van de Mortel, toen hij zaterdagmiddag officieel de naar hem genoemde verkeersweg naar het hart van de badplaats 'opende met het doorknippen van een oranjelint, dat twee slagbomen over de weg ver bond. Bij het opzwiepen van de bomen zette „Excelsior" een pittige mars in en daarna onthulde de dochter van dr. van de Mortel het naambord van Speeltulnver. „Rondom de Water-1 de nieuwe straat, toren", Klas-dansavond. Dozystraat. Behalve het college van B. en W. K. O.-rondleiding door De Laken-1 woonden ook de raadsleden, de ge- hal, „Het Nederlands portret sinds I meentesecretaris, de heer B Ike, de 1880", 8 uur nam. DINSDAG, 16 JUNI. Bescherming Bevolking. Uitreiking I }dnSfi I directeur van gemeentewerken, heer P. J. J. Dessing en verschillende hoofden van dienst de openingsplech- zilveren ster aan BB'ers kring Lei den. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Holland Festival, Bartók-concert o.l.v. Theo Olof, Waaggebouw, 8.15 uur. WOENSDAG, 17 JUNI. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. DONDERDAG, 18 JUNI. K. O.-excursie naar Amersfoort. Vertrek Stadhuisplan, 8.45 u. v.m. VRIJDAG, 19 JUNI. „St. Chrlstoffel", (r.k. handelsreizi gersver.). Ledenvergadering De Har monie, 8.15 uur nam. APOTHEKERSDIENST Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552. BIOSCOPEN De films in de week van 1219 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd. Casino: „The horses mouth", alle leeftijden. LIdo: Gewijzigd programma. Af gekeurd. Luxor: „Hoe vertel ik het mijn dochter", volwassenen. Trianon: ,,'s Nachts langs de trot toirs", volwassenen. Rex: „Het lokaus van Fort Be! low". 14 jaar. Het politiekorps, onder leiding van hoofdinspecteur Merkelbach stond op de nieuwe weg opgesteld. In een toespraak tot dr. van Mortel zei burgemeester mr. G. F. W. van Berckel, dat deze aan de omge ving van de nieuwe verkeersweg vele herinneringen moest hebben, Door uw naam aan deze weg verbinden, wenst Noordwijk eren als iemand, die voor haar ge meenschap zijn best gedaan heeft en doet zij u in de kracht van uw leven de eer toekomen, die anderen meest al later te beurt valt. In zeven jaar tijds is het plan ge realiseerd van een straat, die naar het hart van de badplaats voert en die aansluit op wegen, die naar uw voorgangers genoemd zijn". De schaar aanreikend voor het doorknippen van het lint, sprak burgemeester Van Berckel de wens uit, dat het omhooggaan van de slag boom de welvaart van Noordwijk zou doen groeien. Dr. Van de Mortel herinnerde in zijn antwoordspeech aan een inter view bij zijn afscheid, waarbij hij de badplaats en de bloembollencultuur als de twee belangrijkste factoren voor de ontwikkeling der gemeente genoemd had. Ook zag hij perspectieven voor Noorwijk als forensendorp, mits er behoorlijke toegangswegen zouden komen. De opening van deze weg zal de juistheid van deze stelling be wijzen, aldus dr. Van de Mortel. Na' de opening maakte de genodigden onder marsmuziek van „Excelcior" I ü- j een wandeling over de in gebruik 1 genomen verkeersweg. 1 GEMOTORISEERD DIEVEN-DUO GEKNIPT Dank zij de oplettendheid van en kele burgers en een politieman, als ook door het contact en de uitste kende samenwerking met de politie elders konden de inbrekers, die don derdag j.l. uit een woning aan de Herenweg een belangrijke som gelds roofden, spoedig worden gegrepen. Bij haar naspeuringen kreeg de recherche, donderdag nog, een nauw keurig signalement in handen van twee mannen, die in het bezit waren van een motor en zich omstreeks het middaguur bij een woning aan de Beeklaan hadden opgehouden en die ook op het erf van de fam. Van Bohemen waren gezien. Dit signalement bleek te kloppen met dat van de daders van een woensdag te Nieuwveen gepleegde inbraak. De politie-telex verspreidde het signalement van het aldus opererende duo. Bij een inbraak te Schermerhorn werden beide dieven op heterdaad betrapt en na een achtervolging door de rijkspolitie werden ze te Heiloo gearresteerd. Het bleken twee Amsterdammers te zijn, respectievelijk 33 en 25 jaar oud, die nog maar kort geleden uit de gevangenis waren ontslagen Vast gesteld werd, dat zij op verschillende plaatsen in Noord- en Zuid-Holland hadden ingebroken. Bij hun verhoor door de Noord- wijkse politie bekenden zij ook de alhier gepleegde diefstal. Aanvan kelijk hadden zij in een woning aan de Beeklaan hun slag willen slaan, doch toen zij bemerkten, dat de be woners thuis waren, reden zij door naar het huis van de fam. Van Bohemen, waar zij zich met een valse sleutel toegang verschaften. Op hun rooftochten maakten zij gebruik van inbrekerswerktuigen. Zij plachten in grote haast kasten en laden te door zoeken en da.i weer snel te ver dwijnen. De laatste maal liepen zij echter vast in het rond hen gespan nen net. De daders zijn ter beschik king van de justitie gesteld. STOMPWIJK Succes voor fanfare „Prinses Julia na" Het Fanfarekorps „Prinses Ju liana" heeft gisteren mét groot suc ces deelgenomen aan het concours van de r.k. Bond van Muziekvereni gingen in het Treslonggebouw te Hil- Iegom. Het kleine maar dappere korps van Stompwijk behaalde in de Ere- afdeling 306 punten, het hoogste aan tal punten van de korpsen die deel namen uit Zuid-Hollend, zodat pro motie voor dit korps wel zal volgen. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 15 juni 1859. Advertentie. De ondergetee- kende door verscheidene per sonen uitgenoodigd zijnde om gedurende het Bad-saizoen eene dienst daar te stellen tusschen Leyden en Katwijk aan Zee, noodigt door deze alle liefheb bers uit mede te werken en zich te abonneren, daar er bij een bepaald getal leden tweemaal daags een Glazen Wagen zal rijden en de kosten voor heen en terug den prijs van 60 cents niet te boven zullen gaan. J. M. Boezaart. Laatste Berichten Onbekende Indiër „veilig" in Rotterdam In de Rotterdamse haven werd de zer dagen een onbekende jongen aan wal gezet. Niemand wist, waar hij vandaan kwam en niemanc. kon hem verstaan. De kans dat de jongen ooit weer thuis zou komen, leek daardoor aanvankelijk zeer gering. Thans heeft men het geheim ont rafeld. De onbekende bleek eën 17-jarige jongen te zijn, afkomstig van de Ma- lediveneilanden. Hij heet Mohammed Abdul Jahai en woont in Fadijur Hi- nawar bij Mahale. Bij de vereemde- lingenpolitip was er niemand die hem kon verstaan maar een in Rotterdam wonende Indiër is als to'k opgetre den en nu weet men ook „het ver haal" van de drenkeling. Hij was met een vrind, Ajji Adam, gaan vissen, elk in een bootje. Toen er plotseling een storm opstak sloeg het bootje van Ajji om, terwijl Mo hammed afdreef. Vijf dagen lang dob berde hij rond, voordat hij opgemerkt werd. Dat was op 23 mei, 400 mijl van Colombo. Over het lot van zijn vriend weet Mohammed niets. Hij vermoedt dat hii verdronken is. De familie van Mohammed zal van hem waarschijnlijk hetzelfde denken. Gisteren vertoefde de jongeman in de Rotterdamse diergaax-de. De vreemdelingenpolitie breekt zich er het hoofd nog over, hoe men he. a te rug moet krijgen. Misschien gaat er een dezer dagen een schip in „zijn richting". Zaterdagavond is uit de rijks-psy chiatrische inrichtingen te Eindhoven de 24-jarige J. S. ontsnapt. S„ die veroordeeld was tot een jaar en ter- beschikkingst' Hing van de regering, heeft op Tweede Kerstdag 1955 op een verlaten terrein achter de ooster begraafplaats te Enschede een 17- jarig Enschedees meisje vermoord. Ook in 1958 is S. er in geslaagd te ontsnappen uit genoemde inrichtin gen, doch hij meldde zich na enkele dagen weer aan. Scheepsberichten AAGTEKERK 15 juni te Beira; AALS- DIJK 14 juni v. Port Said n. Halifax; AARDIJK 14 juni v. Tripoli n. Alexan dria; ABIDA (t) pass. 14 juni Azoren; ALBLASSERDIJK 15 jur.l te le Havre; ALDABI 14 juni v. Las Palmas n. Ant werpen; AMPENAN 14 juni te Belawan; ANGOLAKUST 14 Juni v. Freetown n. le Havre; ASTRID NAESS 13 juni v. Texas City n. Bremen; AXELDIJK 15 juni te New York; Balong 14 juni v. New York n. Port Said; BANGGAI 14 juni te Singapore; BILLITON 14 iuni v. Singapore n. Bombay; BLITAR .15 juni te Aden; BONITA 15 juni te New York; BRITSUM 13 juni Fayal gepass.; CALAMRES 15 juni te Los igeles; CALTEX PERNIS (t) 15 Juni te A -on- mouth; CORILLA (t) 15 juni te Singa pore; DALLRDIJK 16 juri Los Angeles verw.; DELFT 13 juni v. Puerto Ordaz n. Emden; DINDELDIJK 15 Juni te Bal boa; EEMDIJK 14 iuni te Antwerpen; EENHOORN pass. 15 Juni Finistere; GROOTEKERK 15 juni te Dairen; HE LENA l; juni te San Juan (p.r.)HER- SILIA 12 juni v. Puerto Ordaz n. Am sterdam; JAPARA 14 juni v. Pangal Pinang n. Tandjong Priok; JOHANNES FRANS 14 juni v. Puerto .a Cruz n. Panamakanaal. 1.AAP HOORN 15 juni te Algiers; KABY^IA >as" 14 juni Som brero n. Stockholm; KARIMATA 15 Juni te Sandakan; KENNEM RLAND 14 juni te Las Palmas; LANGKOEAS 15 juni te Dakar; LEUVEH "r 14 juni te Musent; LIBERTY BEI L (t) pass. 14 juni kp de Goede Hoop LOMBOK 13 juni Los Angeles n. Balboa; LOOS- DRECHT 14 juni v. Karachi n. Por Said; MARIEKERK 14 <ur 1 Suez; MERSEYLLOYD 16 juni Miri verw.; MOORDRECHT (t) 14 juni te Bombay; NAESS LION (t) 13 juni Rede Fao; NEDER ELBE pass. 14 juni kp 3t. Vin cent n. Port Said; OBERON 13 juni e Barbados; OLDEKERK pass. 14 juni Gibraltar; PARKHAVEN 13 juni v Buenos Aires n. Santr Fe; RIDDER KERK 14 juni te Lorenzo \4aroues; ROEBIAH 14 juni te Du" erken; ROT- TI 15 juni te Trin irralee; SALATIGA pass 14 juni Guarda Fui; GALOEM 14 juni v. Ziguinchov n. Dakar; SLIE- DRECHT (t) 14 juni 'e Istanbul: WD ARNHEM 15 Juni te Narvik; STATEN- SINGEL 14 juni te Stettin; STRA \T TORRES 14 juni v. Colombo n Singa pore; TALISSE 12 juni v Penang n Colombo; TAMARA (t) pass. 14 juni Bahamas; TARIA (t) 15 juni te Duran; TEGELBERG 14 juni te Kaapstad" TER- NATE 14 juni te Semarang; UTRECHT 13 juni te Port Swetienham; WAIBA- LONG 14 juni te Tamatave; WATER MAN 14 juni te le Havre; WILLEM RUYS 15 juni te Sydney; WONORATO 14 juni te Seattle; ZAANLAND pass 14 juni Kaap Verdacht eilanden n. Las Palmas; ZONNEKERK 14 iuni v. Hsin- kang n. Otaru; ZUIDERKRUIS 16 uni New York verw.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2