Zes jaar voor R'damse kindermoord Pastoor Gussenhoven 40 jaar priester Arbeider gedood door openklappende grijper Mej. Th. Vuistman 40 jaar onderwijzeres bij de Voorzienigheid Noordwijkerhout bereidde zijn zieken een onvergetelijke dag Raad van Zoeterwoude besluit tot wijziging in begrenzing Grote Polder Atlantisch Congres geëindigd DONDERDAG 11 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Verzachtende omstandigheden De Rotterdamse rechtbank heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de zaak, die veertien dagen geleden dien- de tegen de 36-jarige loodgieter G. C. S. en diens 35-jarige echtgenote L. M. M. N., beiden uit Rotterdam, Zij zou de vijf van hun pasgeboren kinderen resp. in 1951, 1952, 1954, 1956 en 1958 na de geboorte van het leven hebben beroofd. De rechtbank veroordeelde de man en de vrouw ieder tot een gevange nisstraf van zes jaar met aftrek, de man wegens moord meermalen ge pleegd en de vrouw wegens mede plichtigheid daaraan. Tegen ieder van hen was tien jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. De rechtbank achtte enige punten vam de dagvaarding niet bewezen, doch zegt, dat verdachte S. tot vier maal toe een mens me* voorbedach ten rade heeft gedood en van zijn vrouw is vast komen te staan, dat zij driemaal daaraan medeschuldig is, zulks terwijl de slachtoffers juist aan hun bijzondere zorg en bescherming waren toevertrouwd. De straffen komen de rechtbank ten aanzien van beide verdachten voor te zijn in overeenstemming met de betekenis van de gepleegde fei ten en de omstandigheden, waaronder deze zjjn begaan. Daarbij is mede ge let op de persoon en de persoonlijke omstandigheden van de verdachten, zoals van een en ander onder meer uit de over verdachten uitgebrachte voorlichtings- en psychiatrische rap porten ter terechtzitting is gebleken. Onontkoombaar dienen aan deze verdachten lange gevangenisstr.' ."fen te worden opgelegd. Toch wil de rechtbank meer nog dan de officier reeds heeft gedaan rekening houden met de om standigheden van de verdachten, wel ke de rechtbank als zeer verzachtend aanmerkt. Allereerst is daar het ge zin, dat verdachten hebben gesticht, waarin man en vrouw voor goede verhoudingen hebben gezorgd en voor een materiële verzorging, die ondanks vaak benarde economische omstan digheden, goed te noemen was. Kille eenzaamheid Vervolgens hecht de rechtbank grote betekenis aan de grote eenzaam heid, waarin verdachten vele jaren hebben geleefd. Dhoofdoorzaak daarvoor ligt in de omstandigheid, dat de man na de oorlog met zijn 1 Duitse vrouw naar Nederland is te- ruggekeerd, waardoor rondom hen een verkilling is ontstaan. Daardoor geraakten de verdachten bij het op lossen vin hun problemen vrijwel ge heel op zichzelf aangewezen. Toen de moeilijkheden van het zich steeds uitbreidend gezin in bekrompen en onvrije huisvesting en met de be perkte mogelijkheden, welke hun ter beschikking stonden, voor deze zo sterk op elkaar aangewezen verdach ten onoplosbaar leken, hebben zij bij het kiezen van wegen, om uit de moeilijkheden te geraken, deerlijk ge faald. De rechtbank heeft de over- N00RDW1JK 22 Acad. v. Wetenschappen vergaderen te Noordwijk In het Palace Hotel te Noordwijk aan Zee is gisteren de jaarvergade ring begonnen van de „Union Aca- demique Internationale". Deze ver gadering wordt bijgewoond door ver tegenwoordigers van de academies van wetenschappen van 22 landen, alsmede door vertegenwoordigers van Unesco en van de „Conseil de la Philosophie et des Sciènces Hu- maines," een door Unesco tot stand gebrachte centrale van wetenschap pelijke organisatie op het terrein der geestesverwantschappen De U.A.I. is gevestigd in Brussel, doch op uitnodiging van de Konink lijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen werdt deze 33e jaar vergadering in Nederland gehouden. De jaarvergadering heeft ten doel van gedachten le wisselen over de stand en de financiële behoeften van de 18 internationale wetenschappe lijke ondernemngen, die onder de U.A.I. ressorteren en over de plaats en de taak der Union in een breder verband van internationale weten schappelijke samenwerking. Voor vrijdag 12 juni staat er een uitstapje op het programma, dat de deelnemers gelegenheid zal geven het een en ander van Nederland te zien, o.a. het gebouw van de Neder landse Akademie, „Het Trippenhuis" in Amsterdam. Daarna volgt een be zoek aan Hilversum en aan het Mui- derslot, waar de minister van O., K. en W. de deelnemers een maaltijd aanbiedt. Op zaterdag 13 juni vindt, wederom in Noordwijk aan Zee, de slotzitting plaats. tuiging, dat verdachten daarbij niet hebben gehandeld uit gemakzucht of andere minderwaardige motieven, maar dat verdachten gehandeld heb ban in het vermeend belang van hun gezin en dat zij zelf weerzin hadden tegen de gekozen uitweg uit huh problemen. Voor wat betreft hun persoonlijk heidsstructuur, zoals deze naar voren komt uit de rapporten van psychiater en reclassering, waren deze verdach ten slecht toeger ist om de gerezen moeilijkheden het hoofd te bieden. Tot slot houdt de rechtbank reke ning met de zes in leven zijnde kin deren van verdachten. Zij kiest mede daarom een straftijd, die, zij het na geruime tijd, toch de mogelijkheid van een hersteld gezinsverband open laat. KONINGIN ONTVING HOF VAN JUSTITIE EUR. GEMEEN SCHAPPEN. H.M. de Koningin heeft vanmor gen te 11.00 uur op paleis Soestdijk de president en de rechters van het Hof van Justitie van de Europese Gemeenschappen en de advocaten- generaal van dit hof, ontvangen. WARMOND Hef feestprogramma Zoals reeds in de Leidse Courant is medegedeeld, viert pastoor J. Gussenhoven op zondag 14 juli a.s. zijn 40-jarig priester-jubileum. Traditie getrouw, wordt de jubi laris op de vooravond, dus op zater dag 13 juli in de gemeente en de pa rochie ingehaald. Dat zulks dit maal niet zal geschieden met de gebruike lijke landauer, behoeft geen ver wondering te wekken, want als een van de voornaamste oorden van de watersport in den lande, is Warmond aan zichzelf verplicht, deze inhaling te doen plaats vinden over water. Het comité heft dan ook besloten, de jubilaris de gemeente in te halen per boot vanaf het dorp de Kaag. Het comité heeft dan ook besloten, de slaagd zou zijn, als de boot bij zijn vaart naar Warmond geëscorteerd zou worden door andere motorboten. Zij, die hiertoe bereid zijn, worden verzocht op zaterdag 13 juni vóór 6 uur n.m. aanwezig te zijn op de „Sprietlaeck" ter hoogte van de Jene verboom, om van daar mee te varen naar de gemeentehaven. Bij aan komst in de gemeentehaven zal de jubilaris worden toegesproken door de burgemeester. Hierna wordt een feestelijke rondgang gemaakt door het dorp, waarna om half acht een plechtig lof wordt gecelebreerd. Zondag zal om 10.30 uur door de jubilaris een plechtige H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen. Het parochiële zangkoor en het dameskoor „Jubilate Deo" voeren, onder leiding van de heer C. G. Büters, de Missa Pontificalis van Perosi uit. De feestpredikatie wordt gehouden door pastoor J. van Bemmelen uit Voorschoten. Om 2 30 uur wordt een voor ieder een toegankelijke receptie gehouden in de tuin van de R.K. Kerk (Bij slecht weer in de zg. „blauwe zaal" van het seminarie). Tijdens deze receptie wordt het declamatorium „de Priester" van Gabriël Smit uit gevoerd. Hierna volgt de aanbieding van het parochie-cadeau. De har monie „St. Matthias" luistert deze bijeenkomst op met muziek. Vanaf 4 uur is er voor alle parochianen ge legenheid om de jubilaris persoonlijk geluk te wensen. De plechtigheid wordt om 5 uur gesloten met een plechtig lof. Het comité nodigt alle parochianen uit, op zaterdagmiddag en zondag de gehele dag te vlaggen; zaterdagavond bij zijn intocht de jubilaris te be groeten, zondagmiddag de receptie te bezoeken en voor 2.30 uur aanwe zig te zijn, indien men het officiële gedeelte der receptie wil bijwonen. KATWIJK AAN DEN RIJN Uitgaansdag collectanten. Gis teren hield het r.-k. Collectantencol lege de jaarlijkse uitgaansdag. Dit is altijd een van de evenementen in het jaar. Men moest al bijtijds uit de ve ren want er stond een flinke reis voor de boeg. De rit was n.l. naar Arnhem en omgeving, b.v. naar de „Westerbouwing", het Park Roosen daal, de Hoge Veluwe en onderweg een picnick en een lunch. In deze omgeving kan gemakkelijk een dag volgemaakt worden. Maar er was ook weer een tijd van gaan want des avonds wachtte de leden met hun da mes na een borreluurtje een heerlijk diner in „Marina", Hiermede was deze traditionele dag waarop men in velerlei opzicht genoten had, weer ten einde. Geslaagd. De heer K. Kalsbeek alhier slaagde te Leiden cum laude voor het doctoraal examen in de geo logie. Bij de te Leiden gehouden exa mens voor de akte onderwijzeres slaagde mej. G. C. Kreft alhier. Spreekuur Burgemeester. Maan dag a.s. zal burgemeester H. Duiker zijn wekelijkse spreekuur niet hou den. Bij het lossen van steenkolen uit een rivierschip aan het Maas en Waalkanaal naar de laadbakken van de PGEM is de 33-jarige Leo Lies kamp verongelukt Tezamen met twee medearbeiders lieten de heer L. zich telkens met behulp van de grijpers van de elek trische kraan van de wal naar het schip overbrengen. Toen de kraan machinist van zijn staanplaats niet meer 't zuiver eicht had op de grij pers waarin de 3 mannen zaten, liet hij de grijper openklappen, in de me ning dat er geen onheil te duchten was. Twee mannen wisten zich te redden door een gelukkige sprong, maar L. raakte beklemd tussen de grijper en de wand van het schip. Hij werd ernstig gewond en werd ogen blikkelijk overgebracht naar het Ca- nisius-ziekenhuis te Nijmegen. Daar is hij aan de gevolgen van inwendige kneuzingen overleden. Samen met HEINZ^en TEO méér variatie op de boterham HEINZ Sandwich Spread en TEO jam in de potten met de handige schroefsluiting GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz of Teo product niet voldoet. m-J (Advertentie) N00R0WIJKERH0UT Twee dagen feest Op 21 en 22 juni a.s. is er feest in „De Voorzienigheid", want dan zal namelijk het feit herdacht worden, dat mej. Th. Vuistman 40 jaar ge leden als pas geslaagd onderwijzeres naar Noordw-kerhout kwam en haar krachten ging wijden aan de meisjes en jongens van de aan „De Voorzie nigheid" verbonden lagere school. Het behoeft geen betoog, dat schoolbestuur en personeel gemeend hebben dit feest luisterrijk te moe ten vieren. Hoeveel Noordwijker- houtse kinderen heeft zij in die jaren met de voor haar karakteristieke blijheid onderwezen? Het is stellig noet overdreven, als we zeggen, dat mej. Vuistman in die 40 jaren een echter Noordwijkerhoutse is gewor den, die meeleeft met het lief en leed van haar leerlingen n oud-leer lingen. Nog steeds staat zij voor iedereen, buiten schooltijd, klaar met een on- gelegenheid voor de parochianen en j andere belangstellenden om de jubi- laresse persoonlijk te feliciteren. Ver der wordt die dag in intieme kring gevierd met familieleden, eerwaar de zusters en huisgenoten. Ook het vorige hoofd der school, zuster Lam- berta, zal bij het feest aanwezig zijn. De dag wordt besloten met de eerste opvoering van de toepasselijke re vue en operette in het parochiehuis. Maandag 22 juni is de feestdag voor de schoolkinderen. 's Morgens om 9 uur gezongen H. Mis en 's middags feest met de leer lingen, die dan hun cadeau zullen aanbieden. Op een nog nader bekend te ma ken avond zullen de toepasselijke revue en opedette ook voor de ouders worden opgevoerd. Ongetwijfeld zullen velen op één van de genoemde feestdagen hun meeleven en erkentelijkheid jegens de jubilaresse willen tonen. Moge het mej. Vuistman gegeven worden, in goede gezondheid tot aan de pensioengerechtigde leeftijd te mogen blijven werken voor de jeugd van Noordwijkerhout. Dat geve God! Geslaagd. Bij het te Den Haag gehouden examen, heeft mej. Jacq. de Jong de akte hoofdleidster bij het kleuteronderwijs behaald. H. Mis in .Bavostichting' Ook dit jaar is het ziekencomité er, dank zij de medewerking van velen in velerlei vorm, weer in geslaagd om 49 Noordwijkerhoutse zieken, zo- verwoestbaar jeugdig enthousiasme, j wel uit het dorp als uit De Zilk, een Zij is met de kinderen, die zy lei-1 onvergetelijke dag te bezorgen, ding heeft gegeven, nog in hart en ziel jong en vitaal gebleven. Allen, i De zieken, waarvan 8 geheel bed- die bij haar in de klas hebben geze- legerig, die sedert maanden en ten, zullen.de beste herinneringen sommigen zelfs sedert jaren niet aan haar hebben bewaard als aan een gezellige, goede en plichtsge trouwe onderwijzeres. Eens in de 40 jaren mag toch wel de loftrompet gestoken worden, al had de jubilaresse dit feest net zo lief stilzwijgend voorbij laten gaan. De viering. Wat nu de feestelijke viering van het jubileum betreft, het volgende. Op zondag 21 juni wordt in de kerk van St. Victor om 9.30 uur een so lemnele Hoogmis opgedragen tot in tentie van de jubilaresse. Daarna is er van kwart voor twaalf tot één uur ter kerke hebben kunnen gaan, heb ben gisteren in de toneelzaal van de St. Bavostichting een H. Mis kunnen bijwonen en een lof. Zij hebben de ziekenzegen ontvangen van 7 priesters en ieder afzonderlijk tijdens het lof de zegen met het Al lerheiligste. Tenslotte hebben zij hun en ons aller moeder, de H. Maagd gehuldigd tijdens welke huldiging kleine witte bruidjes, namens de zieken de kaarsen bij het Mariabeeld plaatsten. De plechtige Hoogmis werd te half tien aan het op het toneel opgestelde en prachtig versierde altaar opgedra gen door rector J. P. J. Kraakman Meer overleg en samenwerking in de Navo op politiek gebied, integra tie en het bereiken van de minimum vereiste sterkte op militair terrein, het doen uitgroeien van de organisa tie voor Europese economische sa menwerking tot een organisatie voor Atlantische economische samenwer king, gecoördineerde steun aan de onderontwikkelde gebieden, verdere integratie op wetenschappelijk gebied en de oprichting van een studiecen trum voor de Atlantische gemeen schap zijn de punten, waarin het werk van het Atlantische Congres woens dag in een eindverklaring zijn samen gevat. „De tijd is rijp om een Atlantische gemeenschap op te bouwen mei ver antwoordelijkheden op militair, poli tiek, economisch, sociaal en weten schappelijk gebied", aldus de ver klaring. Op de laatste plenaire vergadering van het congres, dat vrijdag j.l. door koningin Eizabeth werd geopend, zei de voorzitter, de heer J. j. Fens, in zijn slottoespraak, dat de bijeenkomst in vele opzichten een succes is ge weest. „Wij hebben overeenstemming bereikt over onze taak in de komen de jaren. Thans is het onze plicht die taak uit te voeren. Slechts de toe komst kan uitwyzen. hoe succesvol en vruchtdragend ons werk is ge weest", verklaarde hij. Bezwaren ,,De Goede Herder" ingewilligd De vergadering van de gemeente raad van Zoeterwoude, waartoe aan de pers geen enkel stuk was ver strekt en waarvan de agenda zich het aanzien als een reeks van onder werpen die bij hamerslag zouden wor den afgehandeld, kwam tot 'n besluit dat met de gemeente Leiden tezamen verder afgewikkeld zal moeten wor den. Door een voorafgaande bespre king van de kath. fractie ving de ver gadering een half uur later aan. Nadat de ingekomen stukken, die uitsluitend van administratieve aard waren, voor kennisgeving waren aan genomen, beantwoordde de voorzit ter twee in de vorige vergadering gestelde vragen. Op de suggestie van de heer De Graaf om de te maken schoeiïng langs de Rij negommerwatering niet van hout, doch in beton uit te voe ren, deelde de voorzitter mede, dat de gemeente-architect het prijsver schil heeft berekend van f 1300.op 37.000.—. Omtrent het verordenen van één richtingverkeer op de Schenkelweg en Zwetkade, zoals door de heer Van Vliet, ter voorkoming van verkeers ongevallen, naar voren was gebracht, heeft de Groepscommandant van de Rijkspolitie gerapporteerd, dat het met het oog op de veiligheid niet ge wenst is, waarbij de voorzitter nog aanvoert, dat van verschillende kan ten gemeend wordt dat door één- richtingverkeer nog groter gevaren zullen dreigen. „Industrieplan Grote Polder". De voorzitter stelde dit punt aan de orde en bracht het concept-besluit ter sprake. De heer Van Mil trad in deze zaak op als woordvoerder van de katholieke fractie. Bij de totstandkoming van het In dustrieschap de Grote Polder, is er blijkbaar, voor wat de omvang be treft, te weinig aandacht besteed aan de begrenzing. Voor drie kanten was het nogal gemakkelijk; men nam als grens de Meerburgerwatering, de spoorlijn LeidenWoerden, de Ommerijkseweg en voor laatste kant de grenslijn van het uitbreidingsplan Hoge Rijndijk. Men heeft zich waarschijnlijk niet gerealiseerd, dat die laatste grenslijn liep langs of zeer nabij de achterge vel van het klooster „De Goede Her der". In elk geval is de begrenzing in de Noord-west hoek van het ter rein niet erg gelukkig gekozen. Door dit ontwerp-uitbreidingsplan in hoofdzaak, is het spr. een zeker heid geworden, dat de bestaande be grenzing van het Industrieplan niet juist is. De ontwerper van het plan, het in stituut Stad en Landschap is blijk baar dezelfde mening toegedaan en heeft de moeilijkheden trachten te omzeilen door achter het klooster een tuin of groenstrook te projecte ren ter diepte van 150 meter over een breedte van 250 meter. „Wanneer het nodig en mogelijk is, zou ik my kunnen verenigen met een groenstrook, ook in het industrie- plan", maar 37.000 m2 grond te be stemmen als tuin of groenstrook lijkt spr. te veel omdat deze strook wordt geprojecteerd in een industrieschap, ten behoeve van aangrenzende gebou wen, dus niet te behoeve van het in dustrieschap. De kath. fractie stelt daarom voor: a. om punt 3 van de agenda: vaststel ling van het uitbreidingsplan Grote Polder af te voeren en b. de begren zing volgens art. 4 van de gemeen schappelijke regeling te wijzigen in dien zin, dat de begrenzing in de Noord-west hoek van het Industrie schap zal lopen langs de geprojec teerde tuin of grondstrook. Hierdoor is weliswaar 37.000 m2 grond aan het industrieschap ont trokken maar het is onbruikbare grond voor het gestelde doel. Tevens verzoekt de kath. fractie namens deze raad aan de gemeente raad van Leiden een met reden om kleed verzoek te richten, om te ko men tot een eensluidend besluit. De voorzitter zegt dat dit goed ge motiveerd voorstel van zeer ingrij pende aard is. De eenmaal aangege ven grenzen zullen met goedkeuring van Leiden en van Ged. Staten op nieuw vastgesteld moeten worden. De heer Van der Ploeg meent, dat voor het industrieschap nog maar globale grenzen getrokken zijn. Voor het bepalen van de definitieve gren zen zal de wijziging geen moeilijkheid ondervinden. De voorzitter wijst er op, dat de juiste grenzen wel bepaald zijn, de voorgestelde wijziging maakt de vast stelling van het uitbreidingsplan vooralsnog niet mogelijk met het ge volg, dat ook niet tot onteigening van de percelen kan worden overgegaan. De heer Van der Ploeg merkt op dat er al eerder een andere grens lijn is aangehouden waarop de voor zitter zegt dat dit maar een kleine afwijking was bij de molenboezem. De nu voorgestelde wijziging is veel ingrijpender. De heer Van der Ploeg: het schaadt het Industrieplan niet, wel de pro cedure. De voorzitter behandelt de inge diende bezwaren van „De Goede Her der" die nog verder gaan dan deze begrenzing en zicsh ook strekken over het land dat ontnomen zal worden langs Meerburg omdat daar de sport terreinen van de stichting liggen. Als de heer Van Mil verder spreekt over de dwingende bestemming van de niet voor industrietererin te gebruiken strook n.l. uitsluitend tot groenstrook of tuin, stelt de voor zitter de vraag of het de bedoeling is deze strook te bestemmen voor een bebouwing en als de heer Van Mil daarop geantwoord heeft, dat door het trekken van de eerste grens op die strook een bouwverbod is opge legd, stelt de fractievoorzitter, de heer Van der Ploeg, voor in gehei me zitting te gaan. Na een kwartier wordt de verga dering heropend en stelt de voorzitter voor om de begrenzing van het Indus trieschap te leggen langs de gepro jecteerde strook. Daarmede samen hangend zal aan de gemeente Leiden verzocht worden eenzelfde besluit te nemen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Sportveld Nieuwe weg. Zonder enige discussie wordt aan b. en w. een blanco crediet verleend voor het plan: sportvelden langs de Nieuwe weg. Voor de aanxoop van de benodigde stukken weiland heb ben b. en w. tot taxateur benoemd de heer Van der Stoel uit Wassenaar. Ook de eigenaren zullen een taxa teur benoemen waarna, tot overeen stemming gekomen, de goedkeuring tot aankoop enz. zal gevraagd wor den waarvan de voorzitter hoopt dat dan Ged. Staten gunstig zullen be slissen. Het terrein langs de Rijksweg 4A aan de H. Rijndijk wordt op voorstel van en b. en w. niet per koe en per dag, zoals in de vorige vergadering was besproken, in beweiding gege ven aan de vorige eigenaar P. v. d. Geer, maar nu voor de som van 450 per jaar. De heer De Vrind vraagt of hieruit geconcludeerd kan worden, dat het college voorlopig nog geen kans ziet daar het sportveld te maken, waarop de voorzitter geruststellend antwoordt dat de uitdrukkelijke bepaling bij deze verhuring wordt gemaakt dat de gemeente te allen tijd onmid dellijk over het terrein beschikken kan. Aan de Oranjevereniging op het Dorp en het Oranjecomité aan de H. Rijndijk wordt een subsidie verleend met de kindertractatie en wel ten be drage van /0.60 per kind. Vorig jaar waren er op het Dorp 760 en aan de H.R. 600 kinderen. Aan de R.K. Jeugdbeweging in de parochie H. Kruisverheffing wordt een subsidie van 600 verleend. Medewerking wordt verleend aan het bestuur van de R.K. Kleuter school in de Zuidbuurt vor het stich ten van een schoolgebouw. Het voorstel van een houten nood- lokaal ten behoeve van de lagere landbouwschool lokt enige discussie uit. De heer Van Mil merkt op, dat geen limiet is gesteld waarop de voorzitter zegt tot zijn spijt geen cijfers te kunnen geven. Er is getracht op een andere wijze in de behoefte te voorzien zolang de urgentieverklaring voor definitieve bij-bouw nog niet gegeven is door de in de nabijheid staande gemeentelijke garage beschikbaar te stellen. Wet houder van Hofwegen heeft het to taal nu begroot op /55O0 met inbe grip van installatie. De heer De Graaf vraagt of de garage te klein is waarop de wethou der uiteenzet dat de doeltreffing daar wel ƒ2000 bedragen. Het te kopen houten lokaal kan na definitieve bouw voor een ander doel gebruikt worden. Tot de aankoop hiervan wordt besloten. De heer Van Diemen bespreekt bij de rondvraag de BB op het Dorp. Na dat de gemeente aan deze instelling vrij grote financiële bijdragen heeft gegeven zijn de aangesloten nood- wachters zeer teleurgesteld, dat er geen aantrekkelijk programma uitge voerd is in de afgelopen winter. Op een BB-excursie in het centrum van Alphen aan den Rijn is daarover ge klaagd b\j het Kringhoofd waarop geantwoord is, dat b. en w. deze kwestie ter kennis moet worden ge steld. De voorzitter zal deze zaak met het hoofd van de BB bespreken en verzoekt omtrent zaken de BB be treffende zich rechtstreeks tot hem te wenden. met assistentie van kapelaan G. A. v. d. Bulk van de St. Victorparochie en kapelaan J. v. Baardewijk van de parochie van het H. Hart van Jezus in de Zilk. Tijdens de mis hield rec tor Kraakman een korte doch zeer hartelijke toespraak tot de zieken. Het zangkoor van de St. Bavo stichting zong o.l.v. de eerw. broeder Othmarus op keurige wijze de gre goriaanse gezangen en missa Lauda Sion van Hubert Cuypers. De ziekenzegen werd te 12 uur ge geven door de drie genoemde gees telijken, alsmede door kapelaan Zijl mans en pater Horck O.Carm. van de St. Jozefparochie, door de zeereerw. heer Aarts, emeritus-pastoor van de St. Nicolaasparochie te Amsterdam, en door kapelaan Tweehuyzen van „Sancta Maria". Bij het plechtig lof was, wegens ernstige ziekte van pastoor Groen uit De Zilk, de zeereerw. heer Aarts agens Hij werd geassisteerd door de neomisten P. v. d. Bosch en J. van Haaster. Pastoor Aarts was zo be reidwillig om pastoor Groen ook als predikant te vervangen. In zijn prachtige predikatie beantwoordde hij de 3 vragen, welke iedere zieke zich telkens weer stelt nl.: „Waarom lijd ik?" „Welk doel heeft mijn lij den" en „Hoe lang moet ik nog lij den?" De antwoorden vond pastoor in het lijden van Christus zelf en tenslotte wees hij de mannen op de woorden van Christus in d. Hof van Olijven „Niet m-jn wil, maar Uw wil geschiedde". De vrouwelijke zieken wees hij bijzonder op de woorden van Maria, toen zij de blijde bood schap ontving „Mij geschiede naar uw woord". Tijdens het lof werd de zang op buitengewoon mooie wijze verzorgd door het meisjeskoor uit De Zilk o.l.v. kapelaan Baardewijk. In het begin van de middag zorg den de eerw. broeder Bernardinus en zyn kinderkoor van LisseBeekbrug voor een bijzonder mooie cn prettige afwisseling. Het koor zong de gehele operette „Zonneland", welke het on langs met zo groot succes heeft op gevoerd. Er kon nu natuurlijk niet worden geacteerd maar een broeder vertelde tussen de zang door het sprookje, zodat de zang voor de toe hoorders de muzikale illustratie werd. Het geheel viel bijzonder in de smaak en het verzoek aan de broe ders om volgend jaar alsjeblieft wéér te komen met het koor, was hiervan wel het beste bewijs. Tenslotte zij nog, eigenlijk ten overvloede, vermeld, dat de verzor ging van de zieken ook nu weer in zeer goede handen was dat de grote medewerking van „St. Bavostich ting" en „Sancta Maria" bijzonder tot het slagen an de ziekendag heeft bijgedragen en dat de zieken met bereidwillig besc. ikbaar gèstelde auto's zijn vervoerd. Verscheidene chauffeurs waren zelfs weer zo be reidwillig om met hun passagiers na afloop nog een heerlijk toertje te maken. VOORSCHOTEN FATHER P. DOESVV1JK VOOR 6e MAAL NAAR AFRIKA Father P. Does wijl: van de missio narissen van Mill Hill, vertrekt van daag weer naar de missie in Brits Cameroun. Het is voor de zesde keer dat de thans 64-jarige missionaris vertrekt. Father Doeswijk dankt bij dit afscheid alle parochianen voor de grote financiële steun, die hij van hen heeft ontvangen. WARMOND Verbouwing De Warmondse ar chitect H. Dekker heeft in opdracht van de firma J. W. Schrijvers het verbouwen van het tankstation en de garage aan de Heerenweg gegund aan Th. J. Leenen eveneens uit War mond.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5