DUINSTREEK Na val van trapje overleden Noordwijkerhouts huishoudschool overhandigde mgr M.A. Jansen ruim een mille Bloemenkeuring te Haarlem DINSDAG 9 JUNI 1959 DE- LEIDSE COURANT PAGINA 3 HILLEGOM Het Federatief Bondsconcours van de r.-k. bond van Muziekgezelschap pen in Zuid-Holland wordt op de zondagen 14 en 21 juni a.s. in de gro te zaal van Treslong gehouden. Het is een echt „Bondsconcours" dat georganiseerd wordt door de ze ven instrumentale corpsen van het district en dekenaat van de Bloem bollenstreek. Het wil de r.-k. Fan fares en Harmonieën uit Zuid-Hol land en daarbuiten een bijeenbren gen op één plaats om in een eerlijke strijd te doen uitmaken welk corps het hoogste aantal punten weet te bereiken. Wie zal met de ereprijs naar huis gaan? Op 28 juni zal Noordwijkerhout de eer te beurt val len, dat de drumbandwedstrijden op de terreinen rond St. Bavo worden gehouden. In het ere-comité namen zitting deken J. P. A. BrinJcman van ZOETERWOUDE Gistermorgen is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden de 32-jarige mevr. Viveen-Mulder uit Den Haag. Mevr. Viveen was de vorige week donderdag in het huis van haar ouders in Zoeterwoude van een keukentrap gevallen waarbij ze zo ongelukkig terecht kwam, dat zij een schedelbasisfractuur opliep. Mevr. Viveen was op aanraden van haar man naar haar ouders ge gaan voor een korte vakantie. De werkelijke bedoeling van de heer Viveen was om in de afwezigheid van zijn vrouw in het huis een tele visie-apparaat te laten installeren waarmee hij haar had willen verras sen. WIT GELE KRUIS De jaarvergadering van het Wit- Gele Kruis had evenals vorige jaren weer een minimaal bezoek. De voor zitter, de heer H. J. J. A.-Smeets, opende de vergadering met een over weging omtrent dit slechte bezoek en sprak daarbij de veronderstelling uit, dat de leden een volkomen ver trouwen in het bestuur hebben. De secretaris, drs C. Westerman, bracht een jaarverslag uit. Het ledental steeg dit jaar van 761 op 803 nl. 579 gezinshoofden en 224 inwo nende leden. De rheuma-collecte bracht 112.39, de Emmacollecte 78.05 en Hulp landgenoten Indo nesië 77.05. Er werden door de wijkzuster in de wijkverpleging 56 patiënten ver pleegd met 1962 bezoeken en 2203 handelingen. Hierbij waren 23 be jaarden. Bij de zuigelingen-kleuterzorg wer den 91 zuigelingen bij de administra tie ingeschreven en er zijn hiertoe 294 bezoeken gebracht en 43 prof. bezoeken voor het Consultatie bureau. Bij kleuters verden 127 be zoeken afgelegd en op het spreekuur van dr. Kortmann werd 46 "maal assistentie verleend. Voor de t.b.c. bestrijding werden 245 bezoeken afgelegd. Drie patiënten deden thuis een rustkuur. Twee pa tiënten konden de sanatoria verlaten en er werden wederom twee patiën ten uitgezonden. De moedercursus werd met 47 deel neemsters onder leiding van zuster Loves gehouden. Van het materiaal werd veel ge bruik gemaakt, 333 keer en er wer den wederom vele en dure aanschaf fingen gedaan. Het financieel verslag gaf aan ont vangsten 11.259.90 gulden, uitgaven 12.229.16, saldo verlies ƒ919.26 waartegenover -taat nog te vorderen subsidies f 1784.27. In het bouwfonds werd wederom 10 van de contri buties 635.gestort. Dit fonds is nu gestegen tot 14.450.07. Het nieuwe wijkgebouw. De voorzitter deed daarna enige mededelingen over het te stichten wykgebouw. Er is aan de gemeente een verzoek gericht om: a. de beno digde grond gratis beschikbaar te stellen; b. 'n lening van plm. ƒ75.000 voor rente en aflossing te willen garanderen; c. het exploitatietekort te willen dekken. Hierop is van de gemeente het volgende antwoord binnen gekomen a) de grond kan tegen 2ö.per ni9 gekocht wor den, b) de lening wordt gegarandeerd en c) in het exploitatietekort zal de gemeente 50 bijdragen tot een maximum van 2000 per jaar. Alvorens het bestuur een beslissing zal nemen, zal het tz.t. nog een alge mene vergadering bijeenroepen. Door het perodiek °ftreden van drie bestuursleden moet nu een ver kiezing worden gehouden. De voor zitter en mevr. van Diemen-v. d. Veld worden herkozen. In de plaats van de heer Jac. de Jong Wz. die zich niet meer herkiesbaar had ge steld wordt gekozen de heer J. A. van Veen. Bij de rondgang wordt de suggestie gedaan om Ie contributie te vetho- gen. Dit acht men nodig omdat er zo weinig inwonende kinaeren, bo ven de leeftijd van 16 jaar, worden ingeschreven. Het bestuur zal deze contributiewijziging nader over wegen. Oranjevereniging, Het bestuur van de Oranjevereniging heeft plan nen gemaakt tot belangTijke wijzigin gen in het feestprogramma en ver wacht dan ook dat er voor de a.s. Maandag te houden vergadering meer dan gewone be langste ding zal zijn. Noordwijk, de eterw. overste van St. Bavo te Noordwijkerhout en de bur gemeesters van Noordwijk, War mond, Lisse, Hfllegom, Sassenheim, Voorhout en Noordwijkerhout. De jury voor de concertwedstrijd te Hillegom zal worden gevormd door de heren: J. P. Laro, Assen, Mar. van 't Woud, Hilversum en F. J. Vermeren te Breda. De jury- drümbandconcours bestaat uit de he ren M. Schneider te 's-Gravenhage en Th. Jansen eveneens te 's-Gra venhage, leden van de Kon. Mil. Ka pel. Een groot aantal prijzen werden ter beschikking gesteld terwijl een drietal wisselbekers als prijzen in het geding komen. Het programma voor zondag 14 ju ni luidt als volgt: om 12.30 uur heeft de officiële opeaiing plaats in de foyer van Treslong. Om 13.30 uur vangen de wedstrijden aan in de concertzaal van Treslong, nr. 1. Der de afd. Harmonie. Verplicht num mer: „Rio Granda" ouverture van J. Pala. „Euphonia" uit Teteringen. Vrij nummer: „Cornelia" ouverture op 117 van F. Schori. Nr. 2 Eerste afd. Fanfare. Ver plicht nummer „Ouv. Brevis Roman tica" van K. de Schrijver. St. Jans fanfare", Zoeterwoude, vrij nummer Paix en Liberte" van A. Delhaye. 2a. Fanfare TA VENUE, de Kwakel, vrij nummer Kermesse" v. G. de Roeca. 2b. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „Arti et Religione" Lan geraar, verplicht nummer „Muziek bij een volksfeest" van S. Tiemers- ma. afd. Uitmuntendheid Harmonie: nr. 3. „St. Caecilia" de Lier, i plicht nummer „Oud Hollandse dan sen, v. Joh. Röntgen, bew. B. Joo- sen. 4. „De Phoenix" Wateringen, met hetzelfde verplichte nummer. 5. „St. Ambrosius", Schiedam, idem. Ere-afdeling Fanfare: nr. 6. Gods dienst en Kunstzin, Berkel (Z.H.) met als verplicht nummer: „Noord- Hollandse Paneeltjes" v. G. Boedijn. 7. „Juliana" Stompwijk, met hetzelf de verplichtte nummer. 8. Ere-afde- ling Harmonie: „Vlijt en Eendracht", Rijen, verplicht nummer „Prelude Dialoque et Variations" v. M. Boe kei. 8a. „Oudeaibossche Harmonie' met hetzelfde verplichtte nummer. Er is ook een mars wedstrijd op 14 juni, door „St. A. Brosius" uit Schie dam in de afdeling Uitmuntendheid. Het programma voor 21 juni a.s. zullen wij in de komende week ver melden. KATWIJK BEKENDMAKING. De Directeur van Gemeentewerken te Katwijk maakt bekend dat het bu reau Gemeentwerken en de Gemeen- tewerf op woensdag 10 juni 1959 de gehele dag gesloten zijn. Ook de vuil ophaaldienst zal die dag niet func tioneren. In de betreffende wijken zullen daarna voor het eerst op za terdag 13 juni de emmers weer wor den geledigd. Advertent» KATWIJK AANTAL INWONERS 29.000 In de afgelopen maand is het be volkingscijfer de 29.000 gepasseerd, n.l. van 28.992 per 1 mei tot 29.019 per 1 juni. De bevolkingsaanwas (netto) bedroeg gedurende de maand mei derhalve 27 personen. Duivensport. Met 171 oude dui ven hield de „Rijnmonders" een wedvlucht vanaf Arlon, afstand 296 km. Ze werden gelost om 10.45 met kalme wind. Eerstaankomende duif om 14 uur 29 min. 33 sec., gem. snel heid 1308 m. per minuut. Uitslag: Th. van Essen 1, B. Pouw 2-4, J. Win ters 5, M. Souverein 6, J. Jungerius 7, H. van Maanen 8, A. J Hus 9 en A. Geijteman 10. Uitkijken. In een pension ver toefden enkele Duits-sprekende gas ten, die beweerden Fransen te zijn en onverwachts waren verdwenen zonder aan hun finantiële verplich tingen te hebben voldaan! Ongeval. Aan de in aanbouw zijnde Chr. Technische school aan de Nieuwe Duinweg werkten 2 schil ders op een laddersteiger. De ladders schoven op een onverwacht moment weg en beide schilders, Noordwy- kers, vielen van vier meter hoogte op een betonnen vloer. De een liep een gebroken pols op en de ander een shock en inwendige kneuzingen. Op medisch advies zijn beiden naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den vervoerd. Schade. Door nog onbekende oorzaak is een brand ontstaan langs de berm aan de Noordkanaaldijk. Ruim 50 meter brandde weg en van een hooischelf en omheining werd ook een groot gedeelte vernield. De brandweer bluste het geval. Botsing. Een 17-jarige brom fietser hield bij garage Den Hollan der onvoldoende rechts waardoor 'n valpartij ontstond van hemzelf en enkele wielrijders. De bromfietser liep een hersenschudding op en de wielrijders schaafwonden en schade aan hun rijwielen. SASSENHEiM Goed cabaret voor 35-jarig „Teylingen" Drie avonden eerste klas jolijt, door een vrolijke cabaretrevue ,,'t zit in de lucht", werden de leden, do nateurs en genodigden aangeboden door de R.K.S.V. „Teylingen". Dit bij gelegenheid van het 35-jarig bestaan der vereniging. De heer H. van Veelen als, voor zitter riep een hartelijk welkom aan de volle zaal. Speciaal de zusterver eniging „Warmunda", afgevaardigden van de N.K.S., L.V.B. en de heer Fr. Homan, medeoprichter van de vereniging, die uit Anna Paulowna gekomen was. Hij deed een beroep op de anwezigen om ook nu vooral trouw te blijven aan de vereniging, Nu Teylingen haar krachten moet gaan beproeven in de L.V.B. hebben wij steun zo nodig. Teylingen bezit thans vier senioren, drie junioren, drie adspiranten en twee pupillen- elftallen. Spr. deed tevens een beroep op de aanwezigen, om gebruik te maken van de voetbalpool bij Teylingen. Hierdoor was men dit jaar in staat twee lichtmasten voor het sportveld aan te schaffen. In vogelvlucht gaf spr. een terug blik op de vereniging. Hierna werden de aanwezigen drie uur bezig gehou den met sketches, zang en muziek. Vooral de zangnummers uit Ameri kaanse- en Engelse films, gezongen door Coby Beek en John van Heu- men vielen in de smaak. Ook de Grenadiersmars en een ge deelte uit de „Vogelkoopman" oogst ten veel bijval. Bijzonder mooi was het „Drinklied" gezongen door John van Heumen Midzy Tieland bracht op originele (Advertentie). WASSENAAR Jongeren legden velerlei activitei ten aan de dag. Met een dans avond in het R.K. Verenigingsge bouw is zondagavond het seizoen wijze de Amerikaanse sonis voir het voetlicht Het leeuwenaandeel van de gesloten. Wellicht zal in de a.s. zo- voetlicht. Het leeuwenaandeel van de avond was in handen van Berry Kie- vits. Met Gerard Walden, Harry Bo- da en Nol Kievits bracht zij de hele zaal in een daverende lach. De „ver zekeringsagent" en „de rechtstreek se radiouitzending", bezorgden veel hilariteit. Het muzikale gedeelte was in handen van Nick Godart, die ook de achterste gelederen in de zaal lustig deed medeleven. Opbrengst van seminarie-kermis Drie leerlingen van de LTB-land- bouwhuishoudschool te Noordwijker hout hebben hedenmorgen mgr. M. A. Jansen een bijzondere verrassing bereid. Ze kwamen hem ruim dui zend gulden overhandigen: de op brengst van een fancy fair, die op 23 en 24 mei j.l. in de kleine school gehouden werd. Het bedrag was be doeld als een bijdrage voor de bouw van het nieuwe Klein-Seminarie „Klein Leeuwenhorst". Om half twaalf werden ze door de bisschop ontvangen: Tfneke Bouw- meester uit de eerste klas, Agnes Vro lijk uit de tweede en Corry Brama van de middag-cursus, met juffrouw R. Nelissen, hun lerares. Ze waren alle vier, natuurlijk, een beetje nerveus en onder de in druk maar dat neemt niet weg, dat Agnes Vrolijk, na monseigneurs uit nodiging: „Vertel nu eens wat je op je hart hebt", zonder haperen een gedichtje opzegde, waarin ze de be- mer nog een fietstocht of iets der gelijks georganiseerd worden, maar aan de reeks geregelde samenkom sten is nu voorlopig een einde geko men. Er is door de R.K. Jongeren in het afgelopen seizoen weer velerlei activiteit aan de dag gelegd. Gecon stateerd mag worden, dat de in het vorige seizoen doorgevoerde samen- i,.»—smelting van de vroegere Kajoma Als slotstuk verschenen alle mede-' (Katholieke Jongemannenvereniging) werkers waarbij Berry Kievits een I en van de Jonge Vrouwengemeen- goede declamatie bracht. I schaP .tot een gemeenschappelijke Aan het einde van de avond dank- beweging onder de naam R.K. Jon- te de oud-voorzitter van Teylingen,§eren een succes is geworden. Nieuw de heer C. Rotteveel, het gezelschap. m het afgelopen seizoen was de sa- Na dank gebracht te hebben aan demenwerking met de Mater Amabilis- middenstand voor het slagen van de'school, die eveneens tot aller tevre- vlotte verloting, sloot de heer Van denheid aanleiding^ gegeven heeft. Veelen dit geslaagd lustrumfeest. VOORSCHOTEN AANBESTEDING VERBINDINGSWEG Gistermorgen werd door B. W van Voorschoten in het openbaar, in het Raadhuis aanbesteed: Het aan leggen van een verbindingsweg met twee duikerbruggen tussen Vliet- wijken Krimwijk, met bijkomende werken. Er werd door 17 aannemers voor dit werk ingeschreven. Een merkwaardigheid was. dat twee fir ma's als laagsten inschreven; Zowel de firma Stam uit Voorschoten, als de Leidse firma Joh. Visscher gaven een bedrag van 65.500 op, en geen van de andere 15 gegadigden deed een lagere prijsopgave. De inschrij vingen waren van hoog naar laag als volgt: N.V. VOBI, Vinkeveen 99.700; Gebr. Klarenbeek, Maarssen 88.000 L. Boor, R'dam 87.000; N.V. Necu, Rotterdam, 85.000; W. Hennipman, Leiderdorp, 81.790; N.V. Gebr. Schouls, Leiden 80.500; Gebr. Overdevest, Zoeterwoude 76.500; A. Th. Stuifzand, Leiden 75.500; H. van Driel Sr, Koudekerk van den Rijn 74.873; J. Schouls, Rotterdam, 74.700; Ad. de Rooy, Boskoop 74.425; A. Leenheer, Koudekerk aan den Rijn 74.100; H. Bunschoten «Sr Zn, Noordwijk 70.870; A. van Ha- lem, Schipluiden 67.500; L. P. van der Geer, Leiden, 65.700; Joh. Vis- „Tss1075 gulden; nou dat is niet mis. Fijn zeg en bedankt hoor", was zijn commentaar. En toen het twee de geschenkje werd „onthuld", een zelfgebakken moccataart, werd het eerst goed gezellig. Het kunstwerk ontlokte monseig neur de opmerking; „Nee maar en nog mooi overgebracht ook! Daar gaan we bij zitten, kinderen." Eigenhandig sneed mgr. Jansen de taart aan en verdeelde de helft on der de brengers van de goede gave: „Als hij niet smaakt, moeten jullie zelf boeten". De bisschop liet limona de komen en trok de flesjes zelf open. Hij stelde inmiddels zijn bezoe kers vragen over de school en over de fancy fair. Hij hoorde van het „hengelen" en van de bitterballenver koop en het rad van avontuur en was vol bewondering voor de orga nisatrices van het festijn. Zijn dank sprak hij ook uit aan de middenstand van Noordwijkerhout, die zo gul voor prijzen had gezorgd. Na nog enige tijd gezellig met de bisschop gesproken te hebben, o.m. natuurlijk over de bouw minarie, die de meisjes van zo nabij scher, Leiden 65.500; J. Stam,1 13, 22, J. H. M. Brouwer 4, 17, P. G. mer, dat zo weinig kinderen deze voorstelling bijwoonden. Goede kin dervoorstellingen zijn helaas maar dun gezaaid, en dit was er één. Een belangrijk feit in het afgelo I pen seizoen was de totstandkoming in oktober van een eigen „trefpunt" Iop de zolder van het Verenigingsge bouw. Daar werden regelmatig socië- teits- en contactavonden gehouden. I Er werden in het afgelopen seizoen vier avonden georganiseerd in sa menwerking met de diocesane jonge- renstaf over „De dans". Het eigen orkest van de R.K. Jongeren, The Tornado's en het meisjeskoor, de Tor- nette's traden op dans- en andere feestelijke avonden op. Er werden le zingen gehouden, toneelavonden ge organiseerd en recollectiesamenkom sten en een week-end gehouden. De toneelgroep trad enige keren met succes op. In de zomer van het vo rige jaar reisde een groep van 37 leden naar Rome. Verder waren er c.m. een Sint Nicolaasfeest, een Kerstmiddag voor ouden van dagen, een klaverjascompetitie en een car navalsfeest. In het volgend seizoen zal getracht worden een handenarbeidclub voor meisjes in het leven te roepen en een actie te ontketenen die tot doel heeft pastoor Jansen van de St Josephs- parochie te helpen bij het bouwen van zijn nieuwe kerk. Gevleugelde Vrienden. Wed vlucht met oude duiven vanuit Or leans, afstand pl.m. 505 km. In con cours 100 vogels, gelost om 6.30 uur. Aankomst 1ste duif 13.46.34 uur. Uit slag: J. M. Brederode 1, L. Farla 2, I 9,^ 12, 19, 20, 25,J. P. Brederode 3, doeling van haar komst uiteenzette.1 meemaken, ging de deputatie uit i Voorschoten 65.500. Het werk is Verrast hoorde de bischop haar aan: Noordwijkerhout weer huiswaarts. nog niet gegund, LEIDERDORP Het Groene Kruis. Op de jaar lijkse ledenvergadering van de af deling Leiderdorp van „Het Groene Kruis", onder leiding van burge meester Van Diepeningen sprak deze zijn teleurstelling uit over de geringe belangstelling. Hulde bracht hij aan zuster Hoogvliet voor de wijze waar op zij haar werkzaamheden die zich steeds uitbreiden verricht. Dc secr., de heer J. H. Limburg, be nadrukte dit nog eens en deelde mede dat in overleg met zr Hoogvliet nog geen tweede wijkzuster is aangesteld. Bij verdere uitbreiding van het le dental zal dit echter toch moeten beuren. Het jaarverslag van zr. Hoogvliet vermeldde 4352 bezoeken in 1958 met nog 379 die werden waargenomen door zr Hartman uit Koudekerk die in Leiderdorp assisteert. In samen werking met het Wit-Gele Kruis zijn 2750 polio-vaccinaties aan 1000 kin deren gegeven. De penningmeester, de heer J. Peereboom, kon een batig saldo melden van 3715.voorna melijk te danken aan verhoogde contributie en gewijzigde subsidiere geling. De heren v. d. Hoek en Limburg werden in het bestuur herkozen. De voorzitter deelde mede, dat zo wel de kwestie van een tweede wijk zuster als het stichten van een wijk- gebouwtje in het Zijlkwartier de vol le aandacht van het bestuur heeft. Met de bouwerij van de flatwo ningen aan de Spli'nterlaan zal over leg worden gepleegd over de bouw van een wijkgebouw achter deze flats. Het is bedoeling in verschil lende woonwijken een klein gebouw te stichten. Tot slot werd een film vertoont, beschikbaar gesteld door „Het Groene Kruis" te Rotterdam. Irissen, pioenen en Ixia's vormden gisteren de hoofdschotel van de we kelijkse keuring te Haarlem. Om te beginnen de prachtige met goud bekroonde groep Ixia's van G. Meijer, Uitgeest, die zo ongeveer al les bevatte wat de in Ixia-wereld naam en faam heeft. Naast de zee groene viridiflora en Azurea ook de opvallende blauwgrijze Christina, de lila Blauwe Vogel, de bekende Ho garth, Afterglow en Robijn en vele andere. In totaal ruim veertig ver schillende variëteiten. Een gouden medaille was ook voor de groep pioenen van de fa. Maas Van Stein uit Hillegom, die ruim der tig verschillende soorten ten toon stelde van deze fraaie vaste plant. We zagen hier naast vele bekende gezichten ook de vrij beperkt voor komende gele pioen Laura Dessert. J. de Jong Zn., Aalsmeer, bracht ook een mooi sortiment pioenen naar voren zij het minder uitgebreid dan de vorige groep. E. v. Valk, Zoeterwoude zag aan de grootbloe- mige nieuwe pioen Maria Callas, rose-wit en aan de zachtrose Rose Beauty een getuigschrift van ver dienste toegekend. De altijd bloeiende Eremurus werd in prima kwaliteit naar voren ge bracht door N. C. Ruits, Uitgeest en G. Lubbe Zn, Oegstgeest. Eerst genoemde toonde kwaliteit van gemengde Shelford-hybriden en de fa. Lubbe etaleerde de zwavel gele Sulphur Beauty en de rose Ro- ford. Van de fa. Ruits noteerden we verder nog de zgn. goudlelie, die he lemaal geen lelie is, nl. Sprekelia for- mosissima en ook de decoratieve Arum dranunculeum met een paars- purperen bloeischede, die zeer onaan genaam geurt. Prachtige irissen zagen we van de fa. Van Waveren, Haamstede. In het bijzonder trok de aandacht de uit zonderlijk getinte zaailing no. 9, die een zeer aparte violetpurperen kleur heeft. Een tint, die in de irissen tot nu toe onbekend was. Er bestond dan ook zeer grote belangstelling vöor. Daarnaast stond een grote groep Hollandse irissen van J. de Goede, Breezand en van Gebrs. De Graaff en S. A. van Konijnenburg Co, Noordwijk. De fa. Twaalfhoven uit Akersloot toonde o.m. de fraaie licht gele calla Solfatare. Van Til-Hart- man, Hillegom, bracht nog de gele lilium umbellntum hoho. J. Valke- ring Zn., Limmen etaleerde forse takken van lilium umbellatum mul- tiflora en W. Blokker, Akersloot, voerde o.m. de zeer elegante klein- bloemige lelie concolor pulchellum ten tonele. Een zeer charmante snij bloem. De tijd van het jaar in aanmerking genomen, kon men ook heel wat gla dden in bloei zien. We zagen o.m. de goed gebouwde lilapurperen Beauty- ful Dream van De Groot Co., Hil legom, de nieuwe wijnrode Maria Callas van Vink Co. Noordwijk met de lange, slanke tak, Melody of Strauss, de rose sport uit de bekende Johann Strauss die de fa. Turnhout uit Noordwijk vpor het voetlicht bracht en de fraai gegolfde witte Ruffled Öhampion van C. J. Wig- chert Co, Santpoort. Tenslotte maakte de fa. Salman uit Noordwijk de gladiolenrij vol met een vijftal forse nieuwigheden in het zalmrode genre, nl. Norvica, Mozart, Victory Day, Empire en Valencia. Interes sant was de amaryllis hippeastrum hybride, wit met rode strepen, die de fa. K. Tensen uit Andijk naar voren bracht. Een variëteit die gemakkelijk buiten te kweken moet zijn. Leeuwen 5, H. Vermeulen 6, W. v. d. Zwaan 7, 16, 21, J. H. Groene- veld 8, 14, 15, J. Parlevliet 10, 11, 18, 24. Z0ETERMEER NACHTELIJKE BEZOEKEN In de Stationsstraat alhier zijn een tweetal inbraken gepleegd, een bij de fam. v. H. en een bij de fam v. d. S. Bij de fam. v. d. S. zijn de inbrekers binnengedrongen door een zijraam van de keuken. Wel zijn de bewoners rond half drie wakker ge worden door het vallen van een gor- dijnroetje in de keuken, doch niets kwaads vermoedend zijn zij ingesla pen. Bij de fam. v. H. zijn de inbre kers door de kelder in huis gedron gen. In beide huizen zijn alle kas ten grondig doorgesnuffeld doch de buit is niet groot geweest. Bij v. H waren het enkele guldens; bij v. d S. werd ongeveer 30.- vermist. De heer H., die een vrij aanzienlijk be drag in huis had, was zo verstandig geweest, dit mede te nemen naar zijn slaapkamer. Door de politie wordt een grondig onderzoek ingesteld. Vormen Op dinsdag 30 juni a.s. zal door de bisschop van Rotterdam mgr. M. A. Jansen, het H. Vormsel worden toegediend aan 360 kinderen van de parochie van de H. Nicolaas te Zoetermeer. Het wonderpaerd Door de ka tholieke toneelsociëteit L.D.T. Leidschendam is in het parochiehuis een voorstelling gegeven van: „Het wonderpaard van Marjolijntje". De voorstelling, die bedoeld was voor de jongere kinderen van de lagere scholen, was zeer goed. Het bijzon dere van het wonderpaard is, dat ieder, die op het dier plaats neemt de waarheid moet spreken. Het stuk is begrijpelijk voor de kinderen ge schreven en boeit hen dan ook van het begin tot het einde. De uitvoe renden hebben van dit stuk een goe de vertolking gegeven, zodat d< jeugd zeer voldaan was over het ge- i bodene. Het is daarom dubbel jam-per bos. Marktberichten LEIDEN 9 juni. Vette varkens. Aanvoer 1477 vette varkens. Notering per kg. lev. gewicht zwnre varkens 1.601.65, lichte varkens 1.641.70, slagersvarkens 1.701.75, zeugen 1.481.52. Handel vlot. BODEGRAVEN. 9 juni. Kaas. Aanvoer 129 partijen. Notering: eer ste oort 2.17 tot 2.23, tweede soort ƒ2.08—2.16, extra kw. ƒ2.38. Handel kalm. ROTTERDAM. 9 juni. Vee. Aan voer 3502; weektotaal 5367; 200 vette koeien, 622 gebruiksvee, 720 vette kalveren, 131 graskalveren, 749 nuch tere kalveren, 57 varkens, 47 biggen, 52 paarden, 1 veulen, 200 schapen, 693 lammeren, 30 bokken en geiten. Vette koeien 3.15—3.55, 2.90—3.15, 2.852.90; vette kalveren 2.803.00, 2.60—2.80, 2.30—2.40; graskalveren 450, 400, 300; nuchtere kalveren 75, 62, 48; slachtpaarden 2.30, 2.10, 1.90; schapen 110, 90, 80; lammeren 70, 60, 50; melk- en kalfkoeien 1275, 1000, 900; varekoeien 950, 800, 700; vaarzen 950, 850, 650; pinken 650, 550, 425; Vette koeien aanvoer matig, han del zeer traag, niet geheel prijshou dend; vette kalveren aanvoer ruim, handel vlug, prijshoudend; graskal veren aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen als vorig eweek; nuch tere kalveren aanvoer kleiner, handel stroef, prijzen onveranderd; slacht paarden aanvoer kort, handel lui, niet geheel prijshoudend; schapen aan voer iets kleiner, handel redelijk, even lager in prijs; lammeren aan voer kleiner, handel tamelijk, iets hoger in prijs; melk- en kalfkoeien aanvoer kort, handel kalm, iets min der in prijs; varekoeien aanvoer ge woon, handel stroef, met iets terug lopende prijzen; vaarzen en pinken aanvoer klein, handel traag, prijzen ongewijzigd. ROELOFARENDSVEEN. 8 juni. Bloemen. Campanula 0.080.37, Bruidsanjers 0.040.12, Irissen 0.06 —0.22, Esther Read 0.250.62, Dui zendschoon 0.050.14, Lathyrus 0.06 0.27, Wirrals Supreme 0.190.62, Anemonen 0.050.12, Colvilleis 0.33 0.91, Alium 0.050.12, Margrieten 0.060.21, Korenbloemen 0.10—0.13, Pioenrozen 0.351.10, Violieren 0.65 0.75, Dahlia's 0.851.00, per bos. Am. Anjers 0.040.15 per stuk. Groente. Aardbeien 1 0.250.62, idem 2 0.170.27, per 2 ons door. Kropsla 3.009.20, bloemkool 12.00— 35.00, bospeen 13.0028.00, rabarber 15»0016.00, augurken 42.00, kassnij- bonen 120.00130.00, kassnijbopen stek 80.00—105.00, peulen 1 70.00— 165.00, idem 2 30.00—75.00, doperw ten 60.0070.00, capucijners 52.00 59.00, tuinbonen 32.00—37.00 per 100 kilogram. TER AAR. 8 juni. Groente. Kas- sn ij bonen 1.20—1.40, idem B 0.96— 1.15, idem stek 0.600.90, peulen 1.00-1.75, idem B 0.400.95, doppers 0.550.70, capdoppers 0.550.65, tuinbonen 0.330.42, nieuwe aard appelen 0.290.31, idem kriel 0.25 0.27, andijvie 0.12—0.26, aardappelen 0.05— 0.07, tomaten A 1.001.20, idem B 1.00, idem C 0.700.90, idem bonken 0.80, postelein 0.270.40, ra barber 0.13—0.17, spinazie 0.24—0.38, komkommers stek 0.150.21, sjalot ten 0.16, waspeen 0.290.32, spits kool 0.210.24, putjeskool 0.16, augurken 0.15 alles per kg. Sla 1 8.40 —12.40, idem B 5.70—8.00, idem C 3.004.80 alles per 100 kg. Bloemkool A 0.27—0.41, idem B 0.17—0.27, idem C 0.12—0.16, idem stek 0.10—0.11, komkommers A 0.370.41, idem B 0.35—0.39, idem C 0.27—0.31, idem D 0.18—0.21, idem stek 0.09—0.18 alles per stuk. Bospeen 0.220.32, idem B 0.150.17, boskroten 0.100.20, bos uien 0.05, selderij 0.06 nller per bos. Stoofsla 0.300.50 per kist. Aard beien 0.320.33. Bloemen. Salvia's 0.16 per stuk. Irissen 0.05 per bos. VINKEVEEN. 8 juni. Groente. Doppers 63, kassnij bonen 901.50, peulen 49—1.10, tuinbonen 3842, andjjvie 717, postelein 3038, ra barber 817, spinazie 1333, spits kool 1726, tomaten 1.141.36, was peen 3134 per kg. Bloemkool 10 41, komkommers 1546, la 513 cent per stuk. Bospeen 2040, kroten 7— 15, radijs 6—9, selderij 810 cent

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3