Scherp Negro spirituals en Gospelsongs voor een aandachtig gehoor RIJNSTREEK DUINSTREEK Man poogde zijn vrouw te wurgen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DONDERDAG 4 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 JONGEREN-KONT AKT Enige uit het Jongeren-Kontakt voortgekomen gespreksgroepen orga niseerden gisteravond in het Leonar- dushuis een bijeenkomst, waarop groepsleider Paul van Leeuwen en Wim v. d. Meel voor een groot de zaal was tot de laatste plaats bezet en zeer aandachtig gehoor een cau serie hielden over het ontstaan van negro-spirituals en gospelsongs, als mede over het kenmerkende ver schil daartussen. Toegelicht met prachti ge bandopnamen schet sten zij de door slaven dom geschapen sfeer in de droefgeestige spiri tuals, religieuze gevoels uitingen, waarbij het ritme slechts een secun daire rol speelt. Na de bevrijding van de zeer godsdienstige negersla ven ontstonden de gospelsongs, even eens combinatie van koralen en psalmen, doch nu met een vitaal rit me en vocale improvisaties op bepaal de evangelietekst. Spreekt uit de spiritual het verdriet, uit de gos pelsong blijkt de blijde hoop en ver wachting. Paul van Leeuwen besprak, in het kort, de uit de geschiedenis bekende zwarte bladzijde der Amerikaanse negerslaven, het verhaal slechts als omlijsting, het accent op de muzikale uitingen van dit volk. Afrikaanse trommels, een inheems lied met harp-begeleiding, een op-1 name van een feestend Afrikaans ij dorp, geestelijke liederen van Haiti, alles authentiek en interessant. Na hun bevrijding vonden de ne gers elkaar in de steden, vooral New Orleans wordt dan de bakermat der jazz. Zij trachten elkaar, verschillend van aard, tc benaderen in iets ge meenschappelijks, zij vinden deze gemeenschap in de christelijke gods dienst. Hun diep-gelovigheid uitten zij in geestelijke muziek, samenge steld uit zowel blanke als zwarte in vloeden. Het blanke aandeel is de harmonie, melodie en het instrumentarium, voor de negers is het ritme primair. Een sprekend voorbeeld was de ten ge hore gebrachte „worksong" uit de tijd der slavernij en een zelfde uit „camp-meetings" zingen zij uitslui tend godsdienstige gezangen. Wim van der Meel is hierna nog even op dit onderwerp dorgegaan en liet een aantal gecultiveerde spiri tuals horen. De grote specialist Paul Robeson zong o.a. „Nobody knows the trouble I've seen". Ook waren er eni ge pracht opnamen van alt Mary An derson. Uit de vermaarde cyclus „Life of Christ" hoorden de „Little Boy", het aangrijpend verhaal van Jezus' wedervinding in de tempel. De zang van de „Sensational Nightin- Zenuwversterkende-, maag-, gal-, niersteen- en galsteenkruiden. Rheumatiek-, Laxeer- en ontvet- tingskruiden, per pakje 1.10. (Het speciaal Kruidenadres) Drogisterij J VfiIJENHOEK Haarlemmerstraat 119 Tel. 22491 Advertentie POTLOOD EN GEEST gales" toonde ook duidelijk de diepe overtuiging van dit godsdienstige volk. Na de pauze besprak Wim v. d. Meel de Gospelsongs, de meer stadse vorm der spirituals. Wanneer de voorganger het evangelie leest, neemt de negerbevolking spontaan de tekst over in ritmisch gezang, ar was hier van een authentieke opname van een der bekendste voorgangers Rev. Kels- sey. Ook Mahalia Jackson ontbrak niet op deze band; zij heeft zich ge heel in dienst gesteld van de gospel song en daarvoor vele theater- en filmaanbiedingen afgeslagen Het slot bracht nog een zeldzame opname van het Choir of St. Paul's Church uit Los Angelos, een zanggroep van 150 personen. Beide inleiders hebben van deze materie een hobby gemaakt waarin zij het ver hebben gebracht, het was een goede gedachte om deze weten schap door te geven aan hun vrien den uit het Jongeren-Kontakt. Pater Hagen o f.m. heeft een groot deel dezer avond bijgewoond. ONDERHOUD RIJN EN SCHIE- KANAAL EN DE ZUL GEGUND Door de Rijkswaterstaat te 's-Gra venhage zijn na een openbare aanbe steding de onderhoudswerken gedu rende 1959196o behorende tot het kanaal Rijn-Schie en de Zijl in de gemeenten Leiden, Zoeterwoude, Voorschoten, Leidschendam, Voor burg, Rijswijk, Delft, Warmond c.a. gegund aan de laagste inschrijver N V. Aannemers Bedrijf v.h. fa B. M van Noordenne en Zn te Hardinx veld-Giessendam voor ƒ319.300. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld .Syntheses and properties of some thiophene oligomers", de heer A. Bantjes, geboren te Haarlem en thans wonende te Rijswijk. Burgerlijke Stand Geboren; Johannes Hendrik zn van P. W. Nanlohy en G. N. den Baars; Gerit Dirk Johan zn van J. Kraaij en A. J. Timmermans; Maria Johanna ar van A. R. van der Heijden en A. A. H. Veelenturf; Johannes Leonar- dus zn van F. M. Grimbergen en C. Lenartz; Thomas Anton zn van D. M. van Nes en A. E. Schramm; Geer- truida Hendrika Petronella dr van N. P. van Rooijen en P. J. J. Salman. No. 505. Horizontaal: 1. bout van een varken, 3. zwemvogel, 5. aard rijkskundige aanduiding (afk.), 6. ri vier in Zwitserland, 7. muzieknoot, 9. maanstand, 10. algemeen kiesrecht (afk.), 12. maand van het jaar, 14. eikenschors, 15. brede en diepe grep pel, 16. vruchtje, 17. achting, 19. voedsel, 21. oude lengtemaat. 22. term bij het boksen (afk.), 24. kathedraal, 25 landbouwwerktuig, 26. gebod, 27. korte kous. Verticaal: 1. inhoudsmaat (afk.), 2. tam, 3. vogel, 4. lengtemaat (afk.), 5. familielid, 8. opening ener fuik. 9. gem. in Z.H., 11. metalen vaatwerk, 13. stronkje, 16. hijswerktuig, 18. vis, 20. meisjesnaam. 21. badplaats in Duitsland, 23. rund, 25. maanstand. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 504. Horizontaal: 1. Waarder, 7. al. 8. Og, 10. em, 12. mom, 14. rij, 15 uil, 17. aak, 18. en ter, 19. sla, 21. keu, 23. ui, 24. arm, 26. Ni, 27. n.d., 28. uk, 30. Woerden. Verticaal: 2. Aa, 3. alm, 4. dom. 5. eg, 6. Peursum, 9. Kijkduin, 11. mi, 13. otter. 14. ra. 16. Lea, 17. ark. 20. li, 22. en, 24. adé, 25. mud, 27. no, 29. K.E. OVER DE KOP Een Fiat 500 sloeg over de kop gis termiddag om half drie op het kruis punt De Sitterlaan, Franchimontlaan en Van 't Hoffstraat. De bestuurder werd aan het hoofd gewond. Het was een 28-jarige inwoner van Rijnsburg. Het ongeluk gebeurde, doordat de bestuurder van de Fiat die uit de Franchimontlaan kwam en naar de Van 't Hoffstraat reed. waarschijnlijk een van de De Sitterlaan komende Ford Consul over het hoofd zag, in elk geval géén voorrang verleende. De Fiat bleef met de onderzijde boven op straat liggen, de wagen werd zwaar beschadigd. Ook de Ford Consul liep schade op. Verkennershuis Zeemanlaan In opdracht van de stichting R.K. Jeugdzorg is het bouwen van een verkennershuis aan de Zeeman laan door architect Snijders uit Sas- senheim gegund aan A. H. Hal verhout te Leiden. De r.k. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Leiden heeft een fi liaal gekregen aan de Boshuizerkade in de ruimte naast de noodkerk, die zaterdagmiddag aanstaande voor het eerst gebruikt zal worden. Men gaat niets officieels doen, maar het nieuws is daarom toch wel verheugend ge noeg. Elke zaterdag van half drie tot half vijf kunnen volwassenen en kin deren van de „Vijf Mei-buurt" hier terecht. Men heeft de nieuwste boe ken aangeschaft. N.R.K.M. NAAR IIE1LOO Door de Interdiocesane Kath. Mid denstandsbond in de bisdommen Haarlem en Rotterdam zal op zondag 14 juni a.s. de jaarlijkse Bedevaart naar Heiloo worden gehouden. De plechtige Hoogmis zal plaats vinden om 10 uur 's morgens. De pre dicate in de kerk wordt verzorgd door rector A. W. H v. d. Heuvel, geestelijk Bondsadviseur. De open- luchtpredicatie wordt gehouden door kapelaan N. Bijnsdorp. Uit velerlei berichten jlijkt dat dit jaar de deelname zeer groot zal zijn. (Advertentie) GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter apenbare kennis, dat de Gemeen teraad in zijn vergadering van 1 juni 1959 heeft bepaald, dat de vaststel ling van een uitbreidingsplan en een herziening van het uitbreidingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 no vember 1933, zoals dit sedert is ge wijzigd, wordt voorbereid. De herziening heeft betrekking op het gebied, begrensd door de Hoge Rijndijk, de Zijlsingel, de Lage Rijn dijk en het Rijn-Schiekanaal, nader aangeduid op de bij het besluit be horende kaart, gemerkt K II L-1539. Leiden, 2 juni 1959. De Burgemeester voornoemd, J. C. VAN SCHA IK, Weth. loco-Burgemeestér. Leidse agenda DONDERDAG. 4 JUNI Kamer vaii Koophandel en Fabrie ken voor Rijmand. Ledenvergadering Stationsweg 43, 14.30 u nam. A.K.W.V. Excursie naar Roelof- arendsveen. Aankomst bij gemeente huis van Alkemade t? 4.30 u nam. Kon. eTeo Ver v. E.H.B.O., Leiden. Diploma-uitieike? en feestavond St. An'.oniusclubhuis, hal' acht nam. „Toonkunst", Uitvoering Kinder- operetteklassen. Schouwburg, 7.30 u nam. VRIJDAG. 5 JUNI A.R.K.O. Gezongen avondmis voor gesneuvelden, Lodewijksverk, half negen nam. Jaarvergadering en tocht naar de Braassem. ZATERDAG. 6 JUNI Reserve-gemeentepolitie Leiden, Feestavond, De Burcht, 8 u nam. APOTHEKERSDIENST Geopend apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. ROELOFARENDSVEEN INGELANDEN VEENDER- EN LIJKERPOLDER In hotel „De Vier Heemskinderen" kwamen de ingelanden van de Veen- der- en Lijkerpolder buiten de be dijking voor haar jaarlijkse verga dering bijeen. Voorzitter E. Elsgeest kon in zijn openingswoord geen grote belang stelling verwelkomen. Spr. wees op het ongunstige jaar voor de polder vanwege de grote onkosten aan re paraties, waarvoor hij een verhoging van de polderlasten in het vooruit zicht moest stellen. Na met een kort woord de nieuwbenoemde secr.-penn., Jac. Bakker, bij de ingelanden geïn troduceerd te hebben, las deze de notulen der vorige vergadering. Na mens de commissie van onderzoek, de heren G. Termeulen en L. Th. Castelein, werd goedkeuring gerap porteerd over het bestuursbeleid en beheer secr.-penningmeester. De rekening over 1958 gaf in totaal aan ontvangsten ƒ24.865.08 en aan uitgaven 18.309.65, aldus een batig slot ƒ6.555.43. De kapitaaldienst gaf aan inkom sten en uitgaven ƒ30.457.89. De re kening werd door dé vergadering vastgesteld. Bij de vaststelling der begroting gaf de secr.-penn. een toelichting op de meerdere uitgaven, alsook een lagere ontvangst van ƒ4200.— waar door het noodzakelijk is geworden de omslag c.q. polderlasten van ƒ30.— tot 39.per H.A. te verhogen. De eindtelling der begroting gaf aan in komsten en uitgaven ƒ22.649.28. Vervolgens verleende de vergade ring haar goedkeuring om het be stuur te machtigen tot af- en over schrijving en tot uitvoering in eigen beheer of bij onderhandse aanbeste ding van werken. In de commissie van onderzoek werden benoemd J P. Hogenboom en Thorn, v. Ruiten Hz. Ingevolge voorschrft G.S. besloten de ingelanden tot verzekering over te gaan voor het beheer van de pen ningmeester. De polderkeur onderging een kleine wijziging, waardoor het polderbe stuur kan optreden tegen degene, die onkruid en afval in het polderwater storten. Hierna ging men tot vast stelling en verlenging polderkeur over. In de rondvraag bracht de heer C. de Jong in herinnering dat in een vorige vergadering besloten was, dat het bestuur niet meer gemachtigd was om visvergunningen af te geven. Nu blijkt echter, dat dit alles nog op de oude voet nog voortgaat. De heer de Jong informeert derhalve of vari dit besluit kennis gegeven is aan de Centrale Binnenvisserij. Uit de dis cussie tussen voorz. en de heer de Jong benadrukte de heer de Jong, dat alleen een ingelandenvergadering dit besluit ongedaan kan maken en het bestuur derhalve aan het uitgeven van visvergunningen thans niet mag meewerken. Nadat de voorz. betoogd had. dat de eigenaars zelf toestem ming en machtiging verlenen alsmede het polderbestuur alleen vergunning geeft voor polderwater, werd dit voor nader beraad in het bestuur aange houden. Nadat nog enkele zaken aan de orde waren gesteld sloot voorz. Elsgeest met een dankwoord de ver gadering. TER AAR Viswedstrijd „De Brasem". Gisteravond heeft de Hengelsport vereniging „De Brasem" een viswed strijd gehouden voor haar leden. Werd de laatste jaren de eerste wed strijd in het nieuwe seizoen steeds in het eigen viswater „De Kromme Aar" gehouden, vanwege de mas sale vissterfte, werd nu vanaf het Kerkpad in de Langeraarse plassen het geluk beproefd. Er werd door 26 leden aap deze wedstrijd deelgenomen. Er werd deze avond vrij behoorlijk gevan gen en werd er naar maat gevist. Na bijna twee uur gevist te hebben, was de uitslag als volgt: 1. Jac Rietveld, Nieuwveen, 9 st. en 43 p.; 2. J. v. d. Haven, Ter Aar, 7 st. en 37 p.; 3. D. J. Verschuur, Alphen a/d Rijn, 9 st. en 32 p.; 4. J. P. Pouw, Leiderdorp, 2 st. en 17 p.; 5. J. Poppeliers, Katwijk, 4 st. en 14 p.; 6. M. Roggeveen, Alphen a/ Rijn, 6 st. en 13 p.; 7. H. Hofland, Ter Aar, 4 st. en 12 p.; 8. P. Schijf, Ter Aar, 3 st en 10 p.; 9. D. van Heinin gen, Ter Aar, 2 st. en 9 p.; 10 H. Ver kerk, Nieuwveen, 1 st. en 6 p. De prijzen welke o.a. bestonden uit een snoekhengel werden na af loop door de voorzitter de heer G. J. Wijzenbroek aan de gelukkigen uitgereikt. Bekend werd nog gemaakt, dat de eerstvolgende wedstrijd voor leden gehouden zal worden op 4 juli, en wel in de Amstel, daar men in het Aarkanaal niet veel heil ziet. ZOETERMEER Bouw landhuis. Door het archi tectenbureau J. Dekker te Hazers- woude is namens de heer v. d. Kreg- ten het bouwen van een landhuis aan de Stationsstraat opgedragen aan de firma W. J. Veldhuizen alhier. HILLEGOM Eerste paal voor Ned. Herv. Bejaardencenirum Op het terrein achter „Treslong" werd dinsdag de eerste paal geslagen, voor het bejaardenc.-.trui.i van de Ned. Herv. gemeente. Vele autoriteiten waren daarbij aanwezig. De burgemeester van Hille- gom, jhr. mr. dr. O. F. A. II. v. Nis pen tot Pnnnerden, wethouder P. van de Boer, het bestuur van de stichting de heren W. Imthorn en W. Vreeken en mevr. H. Lancee-Bijkerk, verder ds. J. Vcenendaal, notaris B. J. van Linden van de Heuvel, de architect J. Boudewijns, de directi. van de N. V. Ballastmaatschnppij, vertegen woordigd door de horen J. C. Buitink en D. den Ouden, re directeur van Openbare Werken, de heer Chr. G. F. .s uong, het gehele bestuur van de stichting en diverse onderaannemers m belangstellenden. Om ongeveer half elf begaf de burgemeester zich, voorzien van een witte helm, naar de heistelling om er ->o no-stp u0|onpr,n na!)1 vr,n prht meter lengte in de g~ond te heien. Er worden in het geheel 259 palen geheid alvorens met de bouw kan worden begonnen. Nadat de paal geheel in de grond was verdwenen ging het gezelschap naar Treslong, waar een kop koffie werd gebruikt, Tijdens deze gelegen heid sprak de voorzitter van de stichting, de heer W Lnthorn een woord van dank aan de burgemees ter en het gemeentebestuur voor de medewerking en de burgemeester in het bijzonder voor de wijze waarop hij aan het begin van de bouw van het Ned. Herv. Bejaardencentrum, door het inheien van de eerste paal, een officieel cachet had willen ver lenen aan dit bijzonder gebeuren Spr. herinnerde er aan hoeveel moeilijkheden er overwonnen moes ten worden voor men aan verwezen lijking van de bouwplannen kon gaan denken. Met de wens dat de stich ting aan haar doel zou beantwoorden, besloot hij zijn toespraak. VOORHOUT EUROPA ZONDER VREES ..Europa zonder vrees" was de film die in het Parochiehuis werd ge draaid namens Oostpriesterhulp. Door pater R. Stoffels S.J. werd op boeiende wij-.e de toestand achter het IJzeren Gordijn geschilderd. De film toonde de ellende, door het communisme veroorzaakt, en was een propaganda voor een Verenigd West-Europa. Een film over Oostpriesterhulp liet voorts zien, waarom onze daad werkelijke steun zo onontbeerlijk is. Het was jammer, dat er zo wei nig belangstelling was. Zwemverbod opgeheven. Het besluit van 13 mei 1959. waarbij het zwemmen in binnen de gemeente Voorhout gelegen boezemwater van Rijnland in verband met vergif tiging was verboden, is wederom ingetrokken. Verjaarsreceptie mgr. Van Dodewaard De bisschop-coadjutor van Haarlem, mgr. dr. J. van Dodewaard, zal ter gelegenheid van zijn verjaardag op maandag 8 juni a.s. recipiëren ten huize van de Bisschop van Haarlem aan de Nieuwe Gracht 80 aldaar. De receptie voor religieuzen is van 11-12 uur v.m. en die voor de priesters van 12-1 uur n.m. Laatste Berichten Vier jaar geëist Vanmorgen is de zaak tegen de 38- jarige handlanger Bart N. uit Am- sterdam voortgezet, tegen wie op 161 december van het vorige jaar door1 de officier van justitie bij de Amster-J damse rechtbank wegens poging tot doodslag vier jaar gevangenisstraf met aftrek was geëist. De handlanger had op 15 juli 1958 in het zogenaamde Franse Kamp" bij Bussum in het zomerhuisje, waar hij in die tijd verbleef, 's morgens vroeg zijn 38-jarige vrouw, terwijl zij lag te slapen de keel dichtgeknepen had vervolgens een nylonkous om haar hals gesnoerd en tenslotte ook nog een theedoek gebruikt totdat haar gezicht blauw aanliep en zij begon te rochelen. De vrouw overleefde deze aanslag maar moest 15 dagen in een ziekenhuis en daarna nog 8 we ken in een rusthuis worden ver pleegd. Vandaag werd het nieuwe psychia trische rapport behandeld, waarin prof Baan tot de conclusie komt, dat de verdachte behalve allerlei psy chische stoornissen ook een afwijking in de hersenen heeft. Volgens de vroegere rapporten was de verdachte normaal. De officier van justitie zag in de conclusie van het rapport van prof Baan géén aanleiding om zijn eis te wijzigen en Dersisteerde bij vier jaar gevangenisstraf met aftrek. De verdediger vroeg vrijspraak. Uitspraak 9 juni a.s. Het huwelijk van prins Albert van België met de Italiaanse prinses Paola Ruffo di Calabria zal op 2 juli worden gesloten, zo wordt officieel meegedeeld. De burgerlijke plechtigheid wordt gehouden in het koninklijk paleis te Brussel en de godsdienstige in de 12de eeuwse kerk van Sint Goedele. DE „INGE TOFT" De autoriteiten van de V.A.R. heb ben woensdag het Deense vrachtschip „Inge Toft", dat sinds 21 mei in Port Said wordt vastgehouden, in beslag genomen omdat de kapitein van het schip weigerde de uit Israel afkom stige lading te lossen, zo heeft het Egyptische blad „Al Ahram" vandaag meegedeeld. Zoals bekend, werd za- terdam in Cairo opdracht gegeven tot het lossen en in beslag nemen van de lading, bestaande uit potas, cement, schroot en marmer. De kapitein heeft verklaard dat de reders hem bevolen hadden de lading niet te lossen. „Al Ahram" zegt, dat de kwestie tot een ernstig internationaa, pro bleem is uitgegroeid. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Donderdag 4 Juny 1859. Parijs De „Moniteur" deelt het volgende uit Italië mede: De keizer, zooveel mogelijk de rampen van den oorlog willende verzachten, heeft besloten dat, al de gewonde krijgsgevangenen, zonder uitwisseling, aan den vijand (Oostenrijk) zullen wor den teruggegeven. Hetontslaan der gewonde krijgsgevangenen zal niet alleen een goeden indruk maken, maar tevens eene niet onaanzienlijke besparing aan onkosten opleve ren. DWANGARBEID IN TIBET Chinese controlecommissies hebben thans de Tibetaanse voedselproduktie volledig in handen, aldus is te Kat- mandoe vernomen. Onder Chinees toezicht moeten de Tibetanen per ge zin minstens één persoon aan de oogst laten meewerken. De Chinezen schijnen bevreesd te zijn voor een lichte hongersnood indien de land bouw niet intensief wordt aangepakt. BANK INDONESIA OOK DOOR HOF IN ONGELIJK GESTELD Uitspraak doende in het door de Bank Indonesia tegen een in kort geding gewezen vonnis ingestelde hoger beroep heeft het gerechtshof te Amsterdam, onder presidium van mr. J. Brongers, vanochtend niet al leen het vonnis van de president be krachtigd, doch in termen die aan duidelijkheid niets te wensen over lieten in de overweging opgenomen, dat de onderbeheerstelling der Ne derlandse bedrijven in Indonesië „een even evidente als ernstige schending van het volkerenrecht be tekent", daarom als onrechtmatige en duidelijk discriminerende maatregel moet worden beschouwd en derhalve door de Bank Indonesia onder geen enkele omstandigheid kan worden ge bruikt om rechten te doen gelden op een partij tabak van de Senebah maatschappij, die in Amsterdam was opgeslagen. Naar bekend hield het vorig jaar in kort geding gewezen vonnis in, dat de Senebah maatschappij over de partij tabak van 6263 pakken (ter waarde van ongeveer 15 miljoen gul den) mocht beschikken. De bank, die de partij in onderpand had, stelde voor eerst het resultaat van het zg. bodemgeschil af te wachten. Dit bo demgeschil was een normale en langdurige civiele procedure over de tabak, maar nu de president besliste, dat niet nodig was en bovendien be paalde, dat de partij terstond ver kocht mocht worden (hetgeen de Se- nembah direct gedaan heeft), ging de bank bij het hof in hoger beroep en diende het verzoek in, dat de op brengst van de verkochte tabak bij de Twentsche bank zou worden ge deponeerd, opdat dan in het bodem geschil kon worden uitgemaakt wie het geld tenslotte zou krijgen. Ook dit wees het hof van de hand. BIOSCOPEN. De films in de week van 29 mei 5 juni zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „The Eddy Duchin Story", 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: „De vrouw, die tweemaal leefde", 18 jaar. Trianon: „I want to live", 18 jaar. Rex: „Verraad in Korea", 14 jaar. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 21 T.M. 27 MEI 1959 D. van Heijningen en fam., boekhou der, van Riebeeckhof 60; W. J. van der Linden geb. van Denderen en fam., Hugo de Vriesstraat 80; A. Bouhuys en fam., arts, Marienpoelstr. 55; J. W. Jong en fam., wolverver, Molenstr. 19; A. B. Mul ler en fam., astronoom, Mariënpoelstr. 59; J. van der Zwam, .-onducteur, Dahliastr 11a; A. E. E. van Heijst, kleu terleidster, Vreewijckstr 10; M. J. Heemskerk, hulp i. d. huish., Zocterw. Singel 16; J A. G. Heinsbergen, dienst bode, Roo enburgerstr. 8; H. A. Noppen, a.b Ichelpenkade o. 45; P J van de Wal, huishoudster, Groeneveldstichting 9; M. Timmerman, buffetjuffrouw, Roodbors*- straat 40; W A. Krar - wellfare help ster, Rijn- en Schukade 42; R. Rothuis, Zoeterw.singel 148; H. J. Mi'bach Rijns- t Tgerwi g 140; H. rfa-'er, mode-tekeni dr Rieustr. 25; J. Middelkoop geb. Van Kooij, St .dspolderweg 2; M. F. Hennus, Witte Singel 85; P. J de Vrij- radio- radarmonteur, To-natenstr. 11; N. J. M d Geest, verkoopster, Turfmarkt 9; C E. van Gelder geo. Vaandering, huis houdster, Hoge Rijndijk 72; C. P. N. Stekelenburg, Piet Paaltjenspad 2; H van Arkel, Balistr. 68; A. v'fi der Meij, handelsagent, de Sitterlaan 72; A. M Omtzigt, geb. van ''er Meer, Middelweg 19c; C. J. Hakkers geb. Veltman. Nieuwe Rijn 51; P. M. Slegtenhorst, hulp i. d. huish. Bloemistenlaan 47; B. M. Autsema, Nieuwe Rijn 31a; C. I. Cahen, Hoefstr 15-M. Nannen, Cobe^tr. 12; A. G. Geus. broodbakker, St. Buysingstr. 30; F. M. A. H. Schuurmans Stekhoven Pie' P 1- tjenspad 6 M. A. Martijn. kantoorbedien- C Korte Mare 21J. Melles, arts, Rij burgerweg 10; K. Donker, v. Old ibarne- veltstr. 29. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 21 T.M. 27 MEI 1959 R. P. Cleveringa en fam., Rijnsbtirger- weg 29 naar Rhenen Gld, Parkweg 16; A. van den Thoorn en fam., Uiterstgrr 97 naar Vlaardingen, Stationsstr. 62; A. van der Linden en fam., Vliet 28 naar Zwljndrecht, Dr. Plesmanstr. 26; G. J. van Leeuwen en fam.. Vliet 43 naar La ren N.H., F. Langeveldlaan 4; A. Leget en fam.. Plantage 3 naar Oegstgeest. Dorpsstr. 7A. van Heijningen geb. Groe- newegen en fam., Johannes Poststr. 4 naar Arnhem, Paardenbloemstr. 65 IVJ. P. A. van Benten en fam., Dahliastr. 5a naar Winschoten, Azaliastr. 99; F. J Verhoorn en fam., Suringarstr. 11 naar 's-Gravenhage, Cromvlietplein 61; E. Steevensz. Rijnsburgerweg 140 naar Bus sum. Pr. Marielaan 15; A. P. de Vlies, Rijnsburgerweg 10 naar Eindhoven, Or- chiedeeënstr, 28; H. J. Mink, Mirakelsteeg 16 naar Alphen a. d. Rijn, a.b. ws bij Hoorn 288; J. van Kesseï geb. Springer, Waardgrt 34 naar Voorschoten, a.b. bij Veurseweg 215; V. Rasmussen, Sumatra- str. 44a naar Denemarken; G. van Rui tenburg geb. Bek, Burggravenlaan 78 naar Oegstgeest, de Kempenaerstr. 89a; J C. Verboon geb. Smittenaar, Wald Pyrmontstr. 28 naar Voorschoten. Rijn dijk 244; J. van Kassei, Borneostr. 36a naar Voorschoten, a.b. bij Veurseweg 215; G. Mink geb. Vervoorn, Rooden- burgerstr. 4 naar Alphen a. d. Rijn, a.b. ws bij Hojrr 288; F. J. Hendriks, Ko- nlnginnelaan 64 naar Zwitserland; J. J. van Tongeren, Groenesteeg 18-18a naar Australië. J. B. M. Roes, de Meij v. Streefkerkstr. 34 naar 's-Gravenhage, Westeinde 132; TI. Visser, Dozystr. 19 naar Wassenaar, Dr. v. Praagstr. 3; A. IJska, Hoge Rijndijk 17 naar Rotterdam, de S Lohmanlaan 46a; A. Knijpers, Ho- f!e Rijndijk 44 naar Oegstgeest, Pr. Irene- aan 4; C H. Nixon, Houtstr. 4 naar Groot Brittanië; B. Molenaar, Schachten hof 13 naar Katwijk, Anierstr. 6c; H. H. Kole geb. Boll. Zwarte Pad 19 naar Hel- lendoorn. Koersendijk 62 a; R. J. A. Rip- pe, Breestr. 106 naar Canada; P. W. F. van der Mer'en. Rapenburg 4 naar Rot terdam, de Quackstr. 59G; C. M. van Kempen geb. Sommeling, Utr. Jaagpad 86a naar Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 13; F. Fabel. Hoge Morsweg 21 naar Bever wijk. Relweg 59; J T. J. van Zon, Uiter- stegr. 16c naar Udpnhout. Kreitenmolen- straat 22; M. T. W Sterk geb. van der Louw. Marediik 149 naar Tegelen, Spo- renkamnv eg 23; C. Hocervorst geb. Spies, Ch. de Bourhonhof 28 naar Leider dorp, Hoofdstr. 172; M. Dörr geb. van der Zee, Roodenburgerstr. 4 naar Eind hoven, P. v. Anrooijlaan 28; A. Bouw- knegt, de Sitterlaan 38 naar Utrecht, Fred. Hendrlkstr. 34; I. J. Neuteboom, Beatrixstr. 26 naar Warmond, Bijleveld- laan 18; H. Gelderblom. Kam. Onneslaan 6 naar Oegstgeest. Terweeweg 33; F. Müthmann, Witte Sin je' IC naar Duits land; N. T C. van den Berg geb. Zaal berg, Hoge Morswcg 110 naar Oegst geest. a.b. ws bij Hoge Morsweg 94; E. U. Blankwater, Rijnsburgerweg 10 naar Warmond, a.b. Oranje Nassaulaan 9.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2