Sigarenhandelaars teleurgesteld over gang van zaken Grote snoek aan grote teen Benoeming nieuwe Tweede Kamerleden Winkeliers wensen winstmarge van sigaretten hoger Heeft automobilist voorrang bij rechtsafslaan? Inbreker kon niet vluchten zonder bril Vier bataljons extra-getraind DINSDAG 26 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Grieks koningspaar op audiëntie bij de Paus Z. H. Paus Johannes XXIII heeft koning Pa ul en koningin Frederika van Griekenland in particuliere au diëntie ontvangen. Congr Een tweejarig zoontje van de fa milie Zethof te Uithoorn dat sedert gisterochtend werd vermist, is 's mid dags gevonden in een sloot nabij de gemeentelijke tennisbanen. Vermoe- voor de branche te verkrijgen, werd delijk is het kind tijdens het spelen er van bestuurszijde op gewezen, dat j te water geraakt. men voor bepaalde merken sigaret- ten verhoging van winstmarge tege-1 moet kan zien. Aan de fabrikanten van sigaren werd met instemming BlllS dat branden Van Ter gelegenheid van het 40-jarig van de vergadering een protesttele- overtollig maagZUUr. gram gezonden over het uitblijven Mp# ,n PanTlinf. van het aangevraagd „ver.eg. ogëS. Bij de bestuurverkiezing werden 1* *s een prettige remedie ook. zowel de voorzitter als de secretaris 1 Direct baat en gemakkelijk in te ne- herkozen. Als nieuwe bestuursleden jnen - zonder water of wat ook. U werden gekozen de heren L. M. van kunt Rennies kopen bij iedere apo- de Meiracker uit Rotterdam en P. C.J u T J Merts uit Leiden, jres van ,St. Antonius' bestaan van de afd. Rotterdam con- gresseert de Ned. Katholieke Bond v. Sigarenwinkeliers „St. Antonius" gedurende twee dagen in de Beatrix- zaal van het Groothandelsgebouw. In zijn openingswoord maande de voorzitter, de heer L. P. A. Delsing uit Venlo, dat binnen enkele" weken in samenwerking met andere organi saties en in overleg met importeurs van sigaretten er iets gaat gebeuren met de winstmargen op de sigaret ten, anders is het gesteld met de si- garenhandel. Het is nog niet gelukt een onderhoud met de sigarenfabri kanten te realiseren. DeEuromarkt werpt, zeide spr., nieuwe vraagstukken op voor de ta- baksverwerkende industrieën. Hij meende voorts verheugd te kunnen zijn, dat de eisen van vakbekwaam heid worden gehandhaafd. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental per 1 mei j.l. 837 bedroeg. Dit wil men nog dit jaar opvoeren tot een getal van 1200. Bij het „St. Martinusfonds", voor uitkering bij overlijden, bleken 177 leden aange sloten te zijn. Tijdens de behandeling van het voorstel Nijmegen om in samenwer king met de federatie bij een ko mende huurverhoging compensatie Drie vakcentrales: „Sociale Bijstand'' moet bij „Sociale Zaken" blijven De drie vakcentralen, KAB, NW en CNV, hebben er ernstige bezwaren tegen dat de afdeling sociale bij stand en complementaire arbeids voorzieningen van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid wordt overgeheveld naar het ministe rie van Maatschappelijk Werk. Vol gens geruchten zou dit overwogen worden. In een adres aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dat verzonden is door het overlegor gaan van de drie centralen, wordt o.a. gezegd, dat met name het bren gen van de onderhavige groepen werknemers in een sfeer van maat schappelijke zorg, die psychologisch gezien aan een dergelijke maatregel verbonden zou zijn, bezwaarlijk kan worden aanvaard. De vakcentralen stellen het op prijs tevoren gelegen heid te krijgen mondeling hun be zwaren kenbaar te maken. Bewaking van wapendepots moet verscherpt worden De wapendiefstallen in het wapen depot van de Oranje Nassaukazerne te Amsterdam hebben de minister van Defensie ertoe gebracht te bepa len, dat militaire instanties dienen samen te werken met de gemeente politie en dat het aanbeveling ver dient, dat nachtveiligheidsdiensten worden ingeschakeld bij het bewaken van kleine wapen- en munitie voorra den. Voortaan moeten de wapens en munitie gescheiden worden opgesla gen. Zoals bekend hebben jeugdige gang sters zaterdag 9 mei in Amsterdam een roofoverval gepleegd met gesto len wapens op een hulppostkantoor houder. De minister heeft deze mededelin gen gedaan in antwoord op vragen theker of drogist, 't Loopt daar iedere dag storm om Rennies - en niet zon der reden. (Advertentie) MGR. THEUNISSEN AARTS BISSCHOP VAN NYASSALAND Nyassaland en Noord-Rhodesia heb ben een eigen bisschoppelijke hiërar chie gekregen. Mgr. Teunissen, een Nederlandse Montfortaan, apostolisch vicaris van Nyassaland, is tot eerste aartsbsschop van Blantyre (Nyassa land benoemd. Hij werd in 1905 te Schimmert geboren. De voorzitter van het centraal stembureau heeft een aantal perso nen benoemd verklaard tot leden der tweede Kamer in de plaatsen van enige leden, die in de regering zijn benoemd. In de plaats van dir. Veldkamp zal zitting nemen de heer W. P. G. Ass- mann te Roosendaal (K.V.P.) in de plaats van mej. dr. Klompl mej. J. M. Th. Knol te Enschede (KVP), in de plaats van drs. SchmeLzer mej. O. S. H. M. Kok te Hoensbroek (KVP), in de plaats van mr. Cals mr. E. G. M. Rooi vink te Almelo (KVP). Wat de anti-revolutionaire partij betreft is het de bedoeling dat mr. Van Aartsen vervangen zal worden door mr. W. Aantjes te Utrecht en prof. Zijlstra door de lieer C. van Nierop (secr. Chr. Nat. Vakverb.) te Zeist. Tenslotte is in de plaats van mr. Toxopeus benoemd verklaard mevr. ir. A. Kuiper-Struyk (VVD) te Rotterdam. „Floriade" wil meer subsidie B. en w. van Rotterdam vragen de raad de aan de internationale tuin bouwtentoonstelling „Floriade" toe gezegde subsidie van drie miljoen gulden te verhogen tot 3.600.000, De begrotingen van de destijds voor deze expositie opgerichte stich ting kunnen slechts sluiten als de gemeentelijke subsidie wordt ver hoogd, aldus b. en w., die zeggen lie ver te hebben gezien, dat deze ver hoging achterwege had kunnen blij ven. De vierjarige H. A. Goorman uit Zutphen is gistermiddag bij het pootje baden in de Nieuwehaven op het industrieterrein verdronken. De politie heeft eerst des avonds het lijkje opgehaald. De wereld rouwt om Dulles In het Harinxmakanaal nabij Har- lingen heeft de zestienjarige Eelco Wassenaar gisteren met zijn teen Iu/pp m&rke*n als aas een snoek gevangen. ree°5 lwee merKen Eelco liep langs de ondiepe kanten Q&ZWicht van het kanaal pootje te baden met zijn vriendinnetje Hanne Rap. In de „sigarettenbranche" heerst Plotseling greep een reuze-snoek weer een speelgoedoorlogje. Het gaat de grote teen van Eelco. Hanne rea-1 om de winstmarge van sigarettenhan- geerde Rap en dwong de snoek dedelaars. Tot nu toe was deze marge teen van haar beste vriend los te la-j 10 maar een combinatie van siga- ten. Samen hebben ze de snoek toen rettenimporteurs heeft een nieuw op het droge gebracht. Het dier woog merk het licht doen zien. Op dit merk dertien pond en was een meter lang. verdienen de winkeliers 11,25 Volgende stap in proefproces om voetganger Voor de Amsterdamse rechtbank Tonckens, kon zich niet verenigen heeft maandagmiddag een proef proces gediend, waarin een auto mobilist ten laste wordt gelegd in oktober van het vorig jaar bij het rechtsafslaan op de Middenweg te Amsterdam geen voorrang te heb ben verleend aan een voetganger op een zebrapad. De agent-verbalisant verteldle hoe het gegaan was. De automobilist reed over de middenweg en sloeg rechtsaf de Wethouder Frankenwog in. Op het zeebrapad op die weg liep de stu dent, die een stap achteruit moest doen om niet te worden aangereden. De agent had het proces-verbaal gebaseerd op artikel 28 lid 1 sub. 2 vain het wegenverkeersreglement, waarin staat dat bestuurders, die van richting wensen te veranderen, verplicht zijn de doorgang naast zich vrij te laten voor het verkeer dat zich naast hen of zo dicht echter hen bevindt dat door dit veranderen van richting gevaar voor botsing zou ontstaan. De kantonrechter, voor wie deze principiële zaak in eerste instantie heeft gediend, had de automobilist tot 20.boete veroordeeld. De of ficier, die 25.— had geëist ging toen in hoger beroep. De officier van justitie bij de rechtbank, mr. W. met het standpunt van de kanton rechter. „Een vraag die gesteld kan worden is of de voetganger goed heeft uit gekeken toen hij overstak" zo zei mr. Tonckens „het antwoord luidt nee, want dan nad hij de automobilist zien naderen. De wet zegt dat het over steken van de weg voorzichtig moet gebeuren". Mr. Tonckers betoogde dat een voetganger niet als verkeer kan worden aangemerkt. Hij vor derde vrijspraak van de automobilist. Uitspraak 8 juni. Voor dit merk is een grote reclame campagne opgezet. Men heeft hier door een conflict gehad het Teddy Scholten, omdat haar foto in een der advertenties was geplaatst. De win- .kelièrs, die op dit merk meer verdie nen dan op de andere, bevelen deze sigaretten gaarne bij de klant aan. Zij willen hiermee de fabrikanten dwingen de winstmarges te verhogen. Hoewel het nog niet gebleken is, Bij de ambtswoning van de Amerikaanse ambassadeur in ons land, Philip Young, waait de vlag halfstok in verband met het overlijden van minister Dulles. Tandarts betrapte beruchte recidivisten de gaten te houden. De tandarts reed terug naar het dorp om de politie te alarmeren. De wachtmeester, die bij het bureau woont liep rond in hemds mouwen. Snel kleedde hij zich in pistool en sprong bij de dokter in de auto. De wagen werd opgewacht door de echtgenote van de tandarts, die wachtmeester kon wijzen, waar In zijn zomerhuisje heeft een Am sterdamse tandarts zaterdagavond twee beruchte Rotterdamse inbre kers op heterdaad betrapt. Bij de af tocht liet een van de twee zijn briltwee inbrekers het riet waren inge- liggen, waardoor de politie hem en1 De wachtmeester volgde de -.j richting en even later hoorde de zijn maat binnen korte tijd had ach- wachtende doktersfamilie uit de riet- terhaald. kragen het barse bevel: „Handen om hoog". Zaterdagavond tegen half elf keer- De arrestaten bleken de 35-jarige de de tandarts, de heer Alphons Leo' kok H. R. K., die op 13 mei jl. uit de „_0 0met zijn echtgenote en hun achttien- Scheveningse strafgevangenis was dat de fabrikanten zullen zwichten,jarige dochter in het zomerhuisje aan I ontslagen en de 59-jarig? matroos komt er eerstdaags wederom een de Kortenhoefse Zuwe bij de Loos- I J- B., die op 7 mei de vrijheid her nieuw sigarettenmerk. Het is een drechtse plassen terug. Toen zij j kreeg uit de gevangenis te Rotter- King Size-sigaret, die zowel met als I voor de deur stonden, hoorden ze ge- j dam. Een van de twee had bij de zonder filter in de handel wordt ge- stommel. De tandarts opende snel devlucht zijn bril in het zomerhuisje bracht. Deze sigaret zal voor de klein-j deur en stak het licht aan. Er ble- ,ato" un ;~~i. handelaar een winst opleveren, dieken twee mannen op het balkon te eveneens in de buurt van de 11 pro- staan. Hoewel hy aannam dat het cent ligt. geen patiënten waren, voelde hij de Het sigarettenoorlogje speelt zich heren toch direct en pijnloos aan de geheel intern af. Op de uiteindelijke tand. Op zijn vraag, wat ze in het huis deden, antwoordden de twee: „Wij zoeken een gelegenheid om te over nachten". prijzen, die de consument moet beta len, heeft het geen enkele invloed. TWEEMAAL EEN GEBROKEN BEEN Zondagavond ontstond in een café aan de Lepelkruisstraat te Amster dam een vechtpartij tussen twee negentienjarige militairen enerzijas en twee burgers anderzijds. Toen de kruitdamp opgetrokken was bleken de burgers, de 26-jarige M. J. Pot hoven en de 36-jarige W. Kooyman elk een been te hebben gebroken. De twee militairen zijn door de konink lijke marechaussee aangehouden. „Maak dan maar snel, dat jullie wegkomen", adviseerde de tandarts en het tweetal volgde die raad tè snel op. laten liggen, waardoor hij practisch niets meer kon zien en dus nog min der kon vluchten. Het is gebleken dat vier infanterie- Daarop maakte de eigenaar van hetbataljons van de 41ste en 43ste ge- zomerhuisje een ronde. Hij zag een j vechtsgroep in de eerste parate divi- met kleding' .blikjes levens-gje onvoldoende getraind waren om middelen, een verrekijker, een speel- automaat en een radiotoestel klaar z°nder moeilijkheden deel te nemen staan voor transport. De tandarts aan de grote manoeuvres, die de vol- stapte met vrouw en dochter in zyn gen(je maand in Frankrijk worden wagen en zette de achtervolging in. Bij de Kortenhoefse Zuwe stapten sehouden. vrouw en dochter uit, om de twee in Eindelijk thuis, verlost van alle kwalen MILJOENEN-ORDER VOOR STORK/WERKSPOOR UIT PERZIë. Ten behoeve van een omvangrijk ontwikkelingsprogramma in het ge bied van Khouzestan in Perzië heb ben de Verenigde Machinefabrieken N.V. (Stork en Werkspoor) de op dracht gekregen voor de levering en de bouw ter plaatse van een com plete rietsuikerfabriek met raffina derij met 'n produktie van circa 300 ton suiker per dag. Met deze op dracht is een bedrag van enkele tien tallen miljoenen guldens gemoeid. Bij het ontwikkelingsprogramma behoort een irrigatieproject, waaraan Nederlandse firma's medewerken. Stork Hengelo ontving hiervoor reeds de bestelling op zeventien grote ir- j van het Tweede Kamerlid de heer i rigatiepompen aangedreven door die- j Th. D. J. Koersen van de KVP. 1 selmotoren. Daarom is er nu een aanvullende training voor hen ingelast. Voordat ze naar Frankrijk zullen vertrekken, gaan de vier bataljons veertien dagen eerst naar het oefenterrein Vogel sang in Duitsland. De eerste twee ba taljons in totaal 2000 man zijn gisteren op de trein gegaan. De ge vechtsgroepen zijn nog zo zeer on langs samengesteld, dat het onmoge lijk was, tijdig de vereiste standaard te bereiken. Aanlokkelijke hei bleek levensgevaarlijk Nadat de 11-jarige Rudi Willem- stein uit het kindertehuis „Hemalie" te Soesterberg bij het ontploffen van een stuk munitie gewond was ge raakt, heeft de Soesterbergse politie een onderzoek op de hei ingesteld en nog meer explosief materiaal ge vonden, dat door de Duitsers in de oorlog ter plaatse werd achtergela ten. Op dit stuk hei, dat thans met bor den is afgebakend, is nog niet eerder een ongeluk gebeurd, hoewel in de loop der jaren duizenden mensen ier in de zomermaanden verpozing heb ben gezocht. Het terrein zal spoedig geheel worden afgegraven Het was al eerder voorgekomen, dat kinderen van het tehuis allerlei patronen, hul- sen en brisantkoppen meebrachten die zij dan onder elkaar ruilden voor snoepgoed. De directie van het tehuis WÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊtÊÊÊÊtÊÊÊIÊÊÊÊÊÊ Hl Maandag is het stoffelijk overschot van de voormalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John I vaarlijk karakter der voorwerpen.. Foster Dulles, van het militaire Walter Reed-Hospitaal, waar hij is overleden, overgebracht naar de woning van I De explosieven in het tehuis zijn alle de familie Dulles te Washington. Foto: De lijkkist, gedekt door de Amerikaanse vlag wordt de woning ingedragen, door de politie in beslag genomen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5